7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #1839
    100MB. Ennyi hiányzott mostanáig és elhalt a net.
    Azért még jó, hogy bekapcsoltam a gépet kora este, különben most várhatnám, míg lejön az 1,7GB-t
    Lent is van.

    Amúgy milyen?
  • RoboKutya78
    #1838
    NA mehetünk landolni!!
  • RJoco
    #1837
    1 óra és 4 perc és itt a stream.
  • LookUsArts
    #1836
    A vilagurben ez teljesen lehetseges a valosagban is. (Egy asztronauta akar a sajat kis jetpackjevel is kepes lenne lelokni a nemzetkozi ur allomast, ha lenne eleg ideje es naftaja. A nem realisztikus csak az hogy utana meg kellene tudnod allitani tested pl... En erre a celra tartok mindig egy kis hajot landolo talp-al, es ha repul valami akkor megtudom fogni, es igy nincs veszteseg.
  • RoboKutya78
    #1835
    azé az meg túlzás volna hogy a flexnek van akkora ereje hogy ellökjön egy nem is tudom hány kiló egy űrállomásra tehető kockablokk súlya legyünk mán realisztikus beállítottságúak.
  • RoboKutya78
    #1834
    Oksi és kreatívban ha csak törlöm a középső elemet ott minek szalad szét a blokk??
    ez akkor se volt ennyire látványos egy kicsit talán szét csúszhattak de hogy azonnal szétpattanjon és sehol se legyen az elváló tárgy csomag az az é sokkoló
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.12. 15:01:34
  • RJoco
    #1833
    Ez már az idők kezdete óta így van (legalábbis amióta én játszom a játékkal).
    A betöltő képernyőn elég sokszor olvashattam az energia megmaradás törvényét magyarul. (Ha jól emlékszem, akkor ez szól erről.)
    A lényeg, hogy a flex forog, vagyis valamilyen energiát kifejt. Mikor a 3 darabból a középsőt elkezded flexelni, akkor a flex miatt az egész szerkezetre erő hat. Mikor eltűnik a középső blokk, akkor az erő még áttevődik a másik kettőre és elkezdenek mozogni.
    Sajnálatos mód nagy blokk mozgását nem lehet testtel megállítani, hiába megyek neki. Szóval itt van egy kis anomália.

    Túlélőben, ha elszabadul egy blokk, akkor gyorsan utána kell menni és szétszedni. Ha egy blokk csoport szabadul el fontos cuccokkal, akkor 1. visszatöltés, 2. nem szabadul el, mert ésszel bontasz :) 3. igen, integetsz neki, ha megtelt a puttonyod...
  • RoboKutya78
    #1832
    Ezt a problémát jó lenne ha valaki meg lesné kikísérletezné és feltenné este a twiten hogy ezt mért kellett így megoldani.
  • RoboKutya78
    #1831
    Nem tudom srácok itten valamit naagyon elkúúúrtak a világűrben a bolygórendszer miatt.
    Nem tudom észrevettétek e-é, de olyan mintha a világűrben is lenne gravitáció ami nagyon nem kóser.
    Pl ezt onnan tudod meg ha építkezel és valamit levágsz egy elemből (legyen az űrbázis vagy hajó besorolású) az azonnal elkezd távolodni az eredeti helyétől. Ugye ami teljesen ki van zárva egy világűrben,
    merthogy ott minden tárgy mozdulatlan mindaddig amíg kap egy kezdeti sebességet és azt a sebességet meg is tartja mindaddig míg egy másik nála nagyobb tárgy gravitációja hatni nem kezd rá vagy hogy is van?:)
    Tehát teljesen szabálytalan ha 3 egymásba rakott kocka közül kiveszed a középsőt és a két szélső azonnal elkezd távolodni egymástól ez így naagyon nem kóser. Kreatívban még elviselhető mert crt+c vel azonnal meg tudod menteni és összeillesztő blokkal összehegeszted de túlélőbe mit csinálsz?? Integetsz neki és elkönyveled anyagi veszteségnek???
  • LookUsArts
    #1830
    Nem tom de jol nez ki... meg o sem irt leirast
  • RoboKutya78
    #1829
    Ez most micsoda ??

    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=552919212&searchtext=
    Valakik ennyire korán megkapták a földre szállást?
  • RoboKutya78
    #1828
    Mért ne például:
    Nem a négyzet alakúról van szó (annyira nem vagyok őrült mérnök:) ) hanem a szövegpanelről.
    Ha a szövegmonitort szeretnéd olyanra használni hogy csak egy betűt vagy számot mutasson függőlegesen az desingesebb lenne ezzel a megoldással.
  • RJoco
    #1827
    A négyzetlap alakú panelt miért akarod függőlegesen elhelyezni?
  • RJoco
    #1826
    Akkor én emlékeztem rosszul.

    Nem tudom mennyi ideig bírja egy npc hajó, ez attól is függ, hogy mennyi uránium van benne. Ehhez a megjelenéskor el kellene foglalni és akkor kb kiderülne. Viszont annyira nem könnyű elfogni őket, mert a következő hajók közel spawnolnak és amíg azokban van szufla, addig lőhetnek téged vagy épp a hajót, amit foglalsz.
    A képen látható 2 kicsi drón. Először arra gondoltam, hogy nem szereltek rá antennát. De később eszembe jutott, a gép nem változtat, egyszerűen azokban sincs már kakaó. Ha ügyes vagyok, akkor hazavihetek 2 épségben lévő drónt.

    Jönnek a bolygók. Szóval éjjel nem kell játszanom, mert patch lesz. Gondolom nem kicsi, de remélem tévedek.
  • RoboKutya78
    #1825
    ez mind okés
    én csak arra volnék kíváncsi hogy ezt mind függőleges szövegpanel elhelyezésben és erre a módszerre vízszintesen kiírt szövegmegoldás lehetséges e-é
  • laci4321
    #1824
    A minimum ugrási távolság sosem volt 1000m. Amikor kijöttek az ugróhajtóművek, már akkor is 5 km volt a minimum. Szóval emiatt ne idegeskedj :)

    Az NPC halyók meddig bírják szuflával kb.? Órák? Király, csata nélkül be lehet foglalni :D

    A bolygók jöttének hallatán most megjött a kedvem. Asszem ma este keveset alszok :D
  • LookUsArts
    #1823
    MA jonnek a bolygok, legalabbis ebben a videoban ezt magyarra a srac (es elhisszuk) szoval MA az osszes nagyon SE youtube-os + a keszitok csinalnak egy nagy streamet es akkor adjak ki a bolygokat


    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2015.11.12. 03:53:27
  • RJoco
    #1822
    Hogy még mindig ne legyen unalmas a dolog, az eddigi 1000m-es minimum ugrási távolságot megnövelték 5000m-re.

    Az NPC hajókból is kifogyhat a szufla és leállnak. Csak később vettem észre, hogy van még 2 üres reaktorral.
  • RJoco
    #1821
    Köszönjük Emese!
    Feltűnt már nektek is, hogy messziről erősen piroslik a kamera lencséje?
    Most akartam egy lerakni, persze elsőre nem sikerült, mert eltűnt róla a kamera felirat. De a bolygó, az nagyon fontos...
  • laci4321
    #1820
    Két 1 blokk széles LCD blokkot teszel egymás alá, mindegyiket úgy hogy „felül” legyen az Offline felirat, az jelzi a kijelzőorientációt. Így nem kell elforgatni semmit :) Aztán az alattam 2-vel leírt módom összekapocsolod őket.
    Van a Configurable Automatic LCSs szkripttel olyan lehetőség is, hogy más LCD kijelzőn lévő dolgokat írjon ki az adott kijelzőre. (Most nem jut eszembe melyik parancs, a leírásban benne van amit írtam.) Ez arra jó, hogy ha egy másik kijelzőn egy pl. tök más szkriptet futtatsz, s így az a kijelző külön frissül, azt amit éppen ír kiírattathatod egy Configurable Automatic LCSs által kiírt szöveg alá, és így a másolt paneled is folyamatosan frisslni fog.
  • RJoco
    #1819
    Akkor lehet, hogy nincs.
    Mondjuk nem ártana nekik a kontroll panelra betenni egy ilyen opciót. Nem hiszem, hogy túl nagy feladat lenne forgatni a kijelzőt.
  • RoboKutya78
    #1818
    Na igen a monitor összekapcsolás megy a:
    felső: LCD panel 1 [LCD] !LINK:A 1
    alsó: LCD panel 2 [LCD] !LINK:A 2
    paranccsal, de leírást nem találtam a függőleges vízszintes megjelenítésre.
    és igazából sehol se láttam még függőleges monitorra kiírt scripet működni
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.11. 12:39:31
  • RJoco
    #1817
    Ha tényleg karácsonyig akarnak várni a bolygók kidobásával, akkor tényleg túlságosan is korán kezdték el a beharangozót. Addigra megunja az ember és talál más elfoglaltságot magának (Nemsokára itt a StarWars Battlefront.).
    És még a játékra is megharagszik, mert közben meg nem javítják a bugokat, nem optimalizálják a motort, hogy jobban fusson kis gépen vagy a nagy dolgokat is kezelje.

    Összekötöttem két állomás anyagtovábbító rendszerét összekapcsoló és begyűjtő blokkok segítségével. Az egyik állomáson csak összeszerelők vannak. Ha lerakok kb 300 összeszerelőt upgrade modullal, hozzájuk tartozó időzítő blokkal, akkor azon az állomáson bárminek a megnyitása - akár inventory, akár kontroll - akadást fog okozni. Ha ehhez még hozzátenném a konténereket (márpedig az is kelleni fog) és a finomítókat, akkor igencsak idegesítő lenne alkatrészeket kivenni, betenni, mozgatni, mert sosem azt fogná meg ami kell, nem reagálna jól a dolgokra.
    Arról nem is beszélve, hogy a szimulációs sebesség vajon hova esne.
    Ezért akarom, hogy az összeszerelők, finomítók és rakterek külön-külön állomáson kapjanak helyet. Az első kettőhöz nem nagyon kell majd nyúlnom, de a raktérhez gyakran és annak akadás-mentesen kell üzemelnie.
  • RJoco
    #1816
    Azzal a szép nagy scripttel tudtommal megoldható. Össze is tudja fűzni őket, de ha jól tudom, akkor elforgatás esetén is működhet a dolog.
    Amúgy néha nekem sem ártana. Főleg amikor csak összeszerelés után derül ki, hogy fejjel lefelé áll...
  • RJoco
    #1815
    Ritkán nézegetem az összekapcsoló kontroll fülét.
    A fészbúk ötletet köszi.
  • laci4321
    #1814
    Ajj Istenem, kapunk annyit hogy bolygóra szállás élő videó? Komolyan? Már rég ott van és királyul néz ki, miért nem teszik már közzé? Ha vannak bugok, az 40000 tesztelővel hamarabb kiderülne, tudjuk hogy early access és bugos még, csak osszák már meg. Ember minek kell ezt ennyire elhúzni?? Tuti karácsonyi/szilveszteri ajándék lesz belőle, csak addigra már oda jutok el hogy újra rá kell vegyem magam a játékra mert az őrületbe kergettek a várakoztatással. Már most is csak héve-hóba indítom el a játékot, mert hiába lenne mit csinálni, be van ígérve valami amit nem adnak meg és csak idegesít hogy várni kell és ezért inkább nem is játszom.

    Kevés időm van mostanában játszani, és azt nem egy ilyen időrabló játékkal fogom eltölteni. Majd ha újra örömet okoz ismét előveszem, de most játszok mással.

    Szerverre nagyon szívesen mennék, mert az tényleg adna új élményt, ha mások is vannak! 60 Ft/slot pedig egy röhejes ár, csak kérdés mennyi idő 60 Ft. 1 hónap? Abból még az áramszámla is nehezen jön ki :/
  • RoboKutya78
    #1813
    Kérdés az LCD kijelzőkkel kapcsolatban
    Megoldható az valahogy hogy ne vízszintesen legyenek használhatók a monitorok hanem függőlegesen? Alkalmanként értelmesebben nézne ki az információözön a képernyőn. vagy ezt is sciptre kellene kivitelezni?
  • RoboKutya78
    #1812
    Az összekapcsoló szakítóereje már az előző frissítésben benne volt.
    Az o2-es rendszert meg szerintem állandóan buzerálják mindig ötletelnek valamit gondolom köze van a bolygókhoz az o2 instabil terület egyenlőre szerintem:)
    Ha nem akarsz bajlódni a frissítési infóval javaslom ha van facebook iratkozz fel hozzájuk én mindig onnan informálódom a csatolt videjók általában bemutatják a változásokat amit kreáltak a frissítésben.
  • RJoco
    #1811
    Nem nagyon szoktam nézegetni az update infokat, a steam sajnos csak pár dolgot ír, a teljes listáért meg rá kellene klikkelni egy linkre és arra általában lusta vagyok.
    De ma észrevettem pár dolgot.

    Az összekapcsolónál be lehet állítani, hogy mennyire erősen húzza oda a hajót a blokk, ha közel ér. Akár ki is lehet kapcsolni ezt az erőt.. De így talán be lehet állítani, hogy ne robbanjon fel a blokk, mégis csatlakozni tudj normálisan a hajó.

    A másik dolog, hogy 80%-ig van az oxigéntankom és 3 bogyó világít rajta. Ha betárolásra van állítva, akkor kéken és a medical room-ban alig akarja nekem adagolni az O2-t. Ez a múlt héten még nem így volt.
    Ha kifújásra van állítva, akkor is összegyűjti a farmok termelte O2-t, a visszajelző zöldre vált és a medical-ban azonnal 100-ra tudom tölteni magam. Ezzel csak az az apró gond van, hogy a hajón, amin betárolás van beállítva, teljesen feltölti majd magát O2-vel mikor csatlakozom az állomáshoz. Jelenleg 20%-on van és elég sokat repkedek vele, de alig fogy. Szóval felesleges lenne 100%-ra tölteni a tartályt. Ha kifújásra állítom, akkor elvileg nem megy egyik tartályból sem a másikba az O2, viszont esetleges bővítés, feledékenység hatására könnyen üres lehet.
    Amint találok jéggel teli kavicsot és jól betárazok belőle, nem fog érdekelni ez a dolog. Addig meg szeretek spájzolni :D
  • RoboKutya78
    #1810
    Én úgy tudom hogy decemberre tehető a dolog de lehet tévedek és most megkapjuk a magunkét:)
    Az az ugrós videjó nagyon zavaró infó.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.10. 22:22:15
  • RJoco
    #1809
    Akkor nem nekünk jön? Csak nézhetjük?
  • RoboKutya78
    #1808
    És tényleg gyün a bolygóra szállást!!!
    Csütörtökön este 7 kor Twitch bulira vagyunk hivatalosak.
  • Carmang
    #1807
    És hogy megy vissza az űrrepülőjéhez? :D
  • RoboKutya78
    #1806
    akkor ez az ugrabugra az akar lenni túl korán van még mikulás sincs:)
  • SUPERTRABI
    #1805
    Holnap után gyerekek, elkezdhettek másban gondolkodni :)
    Jönnek a bolygók :)
  • SG fan
    #1804
    Igen így van. Ha valami ütősebbe akarok fogni ahhoz jobb gép kell. Ez van. Nem gond addig el leszek valahogy, addig meg gyűjtük a gép javítására, vagy egy vadiújra! :D
  • RoboKutya78
    #1803
    Ha használod az automentést egy kis időre beakad a játék ha esetleg ezt éreznéd kifagyásnak kapcsold ki a mentési lehetőséget és te magad mentsd a játékfolyamatot. Néha jobb is ha csak te mentesz mint a játék mert előfordulhat hogy olyan bakiknál ment amit esetleg nehezen tudsz visszaépíteni.(Pl ha megtámadsz egy konvojt jobb ha te irányítod a mentést mintha csata közbe ráment a biztonsági mentésedre.)

    Sajna nálam is az lesz a helyzet hogy nem fogok tudni túlélő szerveren játszani mert amint elkezdek bányászni összeszakadok.
    Addig nincs nagy baj amíg építkezek vagy szétszedek valami.
    Azt vettem észre hogy arányosan fogy az fps számon ahogy nő az építményem állapota.A játék légüres térbe amíg csak lebegek megtartja a 15 fps körüli mennyiséget, de amit elkezdem mókolni valamit elkezd fogyni és a minimum az a 3 5 amit nehezen de tart.
  • SG fan
    #1802
    Na én most úgy vagyok vele, hogy egy kicsit pihentetem a játékot. Nagyon jó játék de sokszor kifagy, főleg ha valami "nagyobbat" készítek. Lehet várok amíg nem lesz early acces vagy vagy csak több javítás jön. Viszont én szerintem egyszerűen csak nem elég jó a gépem szóval szerintem majd akkor térek vissza hozzá ha már lesz olyan vasam amivel normálisan tudok csinálni valami grandiózusabbat is. A fórumot természetesen figyelni fogom. Sokat lehet tanulni a beszélgetésekből! :)
  • Carmang
    #1801
  • RJoco
    #1800
    Ne aggódj, magyar természetesen nincs benne. De szinte minden mást találsz.
    Gondoltam azért nem megy a progi, mert nem friss a winem. A billentyűzettel is gondok voltak. Frissítettem. Frissítés közben megevett 10GB RAM-ot + 1 GB swap-ot (több nincs neki). A billentyűzet legalább jó lett, a programot meg még nem tudom, mert még frissít egy kicsit, először nem sikerült mind a 204, csak 193, ezért most még 34-et kell feltennie.
    Játék még egy darabig kilőve sajnos.