7903
Space Engineers

Katt a képre
  • Carmang
    #2200
    Mi lenne, ha leraknál 8 napelemet fixen, nyolcszög formába (STOP tábla). És akkor vagy kettőt viszonylag mindig jól, vagy egyet mindig telibe, és másik kettőt pedig valamennyire sütné a nap.
    Ha több kell ennél, akkor pedig csinálsz az egészre még egy "emeletet".
  • RJoco
    #2199
    Legkésőbb csütörtökre meglesznek a fájlok.
  • SUPERTRABI
    #2198
    Első nekifutásra 4 fájl kéne:
    - energia termelők (név, súly, méret, energia leadás, kicsi(0) - nagy(1))
    - hajtóművek (név, súly, méret, fogyasztás, hajtóerő, kicsi - nagy)
    - egyéb fogyasztók(név, súly, méret, fogyasztás, kicsi - nagy)
    - nem aktiv blokkok(név, súly, méret, kicsi- nagy)

    Az adatok 1 szóközzel legyenek elválasztva.
    Hétvégére kész lesz egy béta verzió.
    Gondolkodtam, hogy talán PB scriptre megcsinálom, de az macerás lenne.
  • RJoco
    #2197
    Az adatokat felvigyem TXT fájlba?
    Csak add meg a stílust, mivel válasszam el őket.
    Én valami hasonlóra gondoltam, de nem tudom, hogy lehet ezt kezelni:
    Anyag ; Súly (kg) ; Méret ; Energia igény (MW)
    Air Vent ; 1871 ; 1,1,1 ; 0,33

    A kérdés, hogy a kicsi és nagy hajó paraméterei külön fájlba kerüljenek vagy legyenek inkább egy helyen és egyszerűen egy újabb oszloppal meg lesz különböztetve?
    Pl: 1-SmallShip, 2-LargeShip
    Hajó ; Anyag ; Súly (kg) ; Méret ; Energia igény (MW)
    1 ; Air Vent ; 253 ; 1,1,1 ; 0,33
    2 ; Air Vent ; 1871 ; 1,1,1 ; 0,33

    Így egyszerűbb átírni a változtatásokat, kérdés, hogy te hogy tudod felhasználni.
    Ebből adódóan először a hajó méretét kell kiválasztani és utána megadni a benne lévő blokkokat, ami alapján történik a számolás.
  • RJoco
    #2196
    A giro-k felülírhatóak, így a nap kerületi sebességéből elvileg ki lehet számolni, hogy milyen mértékű felülírást kell eszközölni.
    Rotoroknál próbálkoztam vele, de az átszámítás valahogy nem volt jó. Vagy én nem vettem figyelembe valamit, viszont kb-ra be lehetett lőni.
    Viszont jelentkezett egy olyan gond, hogy a mentett állás visszatöltésénél a nap nem ott volt, ahol kilépéskor állt. Szóval így elég nehéz szerintem script-tel is belőni a dolgot, hacsak nincs valami helyzetmeghatározó része is a dolognak, hogy tudja az állomás, éppen hogy áll.

    Most, hogy van bolygóm, így álló napnál is nyugodtan mondhatom, hogy a bolygó forgási sebessége pont akkora, hogy mindig ugyanazt az oldalt süti csak a nap. Az űrben lévő állomás meg bolygó körüli pályán van, természetesen a napos oldal felett :)
  • RJoco
    #2195
    Azt el is felejtettem írni, hogy 4 szempontot fogna figyelembe venni. Esztétika, manőverezhetőség, a másik kettőt elfelejtettem, de asszem a szállítókapacitás (meglegyen a 6 főnek a hely) és a harci képesség.
    Az előző versenyen kapott értékelés alapján az én hajóm nem volt szép és manőverezhetőségre sem kaptam túl jó pontot.
    A szépség oké, de a manőverezhetőség relatív szerintem. Nem tudom nekik mi kellett volna, hogy 1 cm-es egérút mellett 360 fokot forduljon a hajó?
    Bár nem néztem meg a nyertes csónakokat, de érdemes mindenképp némi tapasztalatot, támpontot szerezni, másképp nem sok esély van a nyerésre.
  • RoboKutya78
    #2194
    Srácok lehet e olyan scriptet kreálni ami arra lenne hivatott hogy egy űrállomást forgasson olyan helyzetbe hogy a rá helyezett napelemek mindig 90 100% os teljesítményt adjanak le.Tehát most nem a rotorokkal kéne machinálni hanem a gyroscoppal és az állomás helyzetével.Valamint egy lámpacsoportot is mellé kellene aplikálni ami egy zöld színből átváltana pirosba amikor az állomás bekalibrálja magát a megfelelő helyzetbe.
  • SUPERTRABI
    #2193
    Átnéztem a hozzászóláwokat, és valaki kérdezte, hogy bolygó-űr vagy csak bolygó, válasz: csak bolygó, szal tervezhetem újra az egészet XD, de legalább van egy kiindulási alap.

  • RJoco
    #2192
    Kipróbáltam a HAck mod-ot. Sajnos semmire sem jó.
    Nem tudom mi kellhet még a hajóra, volt rajta egy csomó ebből, meg antenna is. De semmi opció nincs. Lehet én csinálok valamit rosszul.
    A célhajón volt energia.
    Ráraktam a célhajóra, de úgysem jött elő egyéb opció.
  • RJoco
    #2191
    No megnéztem a dolgot.
    A leadás határideje 24 éjfél, nem 31.
    Én úgy nézem, hogy csak 1 hajó kell, ami Dropship/Gunship.
    Én ezt úgy tudom értelmezni, hogy valami olyansmi, mint a StarWars - A klónok támadása végén a szállító hajó. Annak azért elég szép fegyverzete is volt.
    - Csak kicsi blokk
    - Max 5000 blokk
    - Minimum 6 személy szállítása. - Az nincs írva, hogy csak ülve.
    - Atmoszféra meghajtók. - Nem írja, hogy el kellene hagynia a légkört. Legalábbis nekem elkerülte a figyelmem, de ahogy nézem, két versenyző is hibridet csinált.
    - Fegyverzett és páncélozott.
    Nekem minduntalan a StarWars hajó (repülő) jut az eszembe.
  • RJoco
    #2190
    Ok, könyvjelzők között, nemsokára meló, utána megnézem.


    De nagyon nehéz abbahagyni a bolygós sztorit.
    Gondoltam lerakok egy csillagkaput, de kell hozzá naquada.
    Közben landolt egy Daniel Jackson űrhajó, meg egy Goauld Alkesh is.
    A Goauld ZPM Freigther-en van projector is (most nem semmisült meg), szóval akár még ki is lehet javítani. Viszont a légköri hajtóművek nagy része oda lett.
    Az Asgard hajót nem nagyon lehet megközelíteni, mert erősen fegyverzett. De a hack mod már fenn van, csak használható lesz valamire.

    Remélem az űrben hagyott bázisomnak nincs baja!
  • SUPERTRABI
    #2189
    hogy mmilyen jármű, passz, majd gondolkodunk XD

    link
  • RJoco
    #2188
    Oké, akkor majd leszedem a blueprintet.
    Milyen jellegű jármű kell nekik?
    Dec. 31-ig van időm, szóval addigra biztos meglesz.
    Esetleg linkelnéd az aktuális oldalt? (Újra, ha korábban már megtetted, azóta sok hsz jött.)
    Köszi
  • SUPERTRABI
    #2187
    dec 31-ig tart

    Okés, csak most a világ mérete, betöltési ideje miatt Blueprintet kérnek a rendezők.

    Viszont kéne még egy jármű, aminek a súlya nem haladja meg a 100.000kg-ot (és lehetőleg férjen bele a konténerbe).
    ha netán társulunk ennyiben segithetsz :)
    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2015.12.06. 17:31:47
  • RJoco
    #2186
    Szívesen segítek. Meddig is tart a verseny? Ugye még van idő.
    Építeni nagyon nem akarok, szóval a tiéd lesz a nyerő.
    A világot kellene majd feltölteni dropboxra, ha elkészültél teljesen a hajóval.
  • SUPERTRABI
    #2185
    Ugye nekem nincs meg eredetiben az SE, de szeretném megnyerni contesten, viszont ahoz kell hogy legyen eredeti SE. No de arra gondoltam, mi lenne ha társulnék valakivel, aki nem igazán akar épiteni contestre, vagy nincs ötlete, stb... És akkor vele megbeszélném, hogy töltse fel az épitményemet a steamjére, és azzal induljon, ha nyer nyereményt, a nyert játékot megtarthatja, nekem csak az SE kell.
    De ha valaki olyan társulna, akinek van elképzelése, ötlete, megvalósitása, stb..., akkor nem muszáj az enyémet beküldeni beküldheti az övét is és ha nyer, akkor ugyan az mint az előzőekben. Utóbbi formánál, természetesn ha kéri segitek mindenben amiben tudok (script, épités, ötlet, stb..)

    Itt megjegyezném, hogy a mostani contestben MODOKAT NEM LEHET HASZNÁLNI!
  • RJoco
    #2184
    Mit értesz a társulás alatt?
  • SUPERTRABI
    #2183
    Na, fejlesztettem picit a transportert, nagyobb hajtóerő kellet rá, mert csak igy tudd felemelni az űrbe +100k kg-ot


    Valamint feltettem dropboxra a BP-et(a hajókét és a konténerét is), ha valaki kiváncsi rá :)
    Transporter

    Illetőleg valaki társulna-e velem beküldeni a mostani contestbe? Ha lesz nyeremény nekem csak az SE-kell, a másik nem :)
  • RJoco
    #2182
    a=F/m
    És a hajtómű paraméterek.
  • RoboKutya78
    #2181
    köszi majd kitaláljuk mi legyen majd menne:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.06. 16:50:48
  • Jim Morrison
    #2180
    alap.. ^^
    Elméletileg kész, a kérdéseket/válaszokat meg tudod írni, pár sablont (kérdés3, stb) bent hagytam.
  • RoboKutya78
    #2179
    jahm hogy neked teljes körű hozzáférésed van a dolgokhoz:))
  • Jim Morrison
    #2178
    most csinálom a faq ot, csak valamiért gombnyomásra nem gördül le. Adj pár percet :)
  • RJoco
    #2177
    Jah, nekem is előjön most, de aztán el is tűnik.
  • Jim Morrison
    #2175
    hagyjad, megcsinálom, aztán szövegeket majd te berakod. Ez a legegyszerűbb

    egyébként:
    // EZT A RÉSZT NE MÓDOSÍTSD !!!
    -ez utáni rész megy a javascript (JS) részhez.
    A gyik gombhoz hozzáadod, hogy id="faq_toggle"
    Majd hosszú címhez:
    <ul id="faq_list" style="display:none">
    <li>
    <h1>Kérdés</h1>
    <div>Válasz</div>
    </li>
    <li>
    <h1>Kérdés2</h1>
    <div>Válasz2</div>
    </li>
    </ul>

    Ennyi.

    De már beraktam, szóval csak várnod kell.
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2015.12.06. 16:22:20
  • RoboKutya78
    #2174
    akkor kizárásosba az a css:)
  • RJoco
    #2173
    Ehhez sajnos én már nem értek.
    A felső részből még kiveszem, hogy html, de az alsó rész a class-okkal, meg egyebekkel, már nem ismert tartomány számomra.
  • RoboKutya78
    #2172
    ezt a gyiket nem vágom melyik része melyik
    az "ezt a részt ne módosítsd" a css része a felette levő rész meg a html?
  • RJoco
    #2171
    Tyű, ott a Banner Teszt oldalon az a GYIK-es legördülő oldal nagyon nagy.
  • RJoco
    #2170
    Most szép, egy sorban és középen.
    A linkek még nem új ablakban nyílnak.
    A válasznál a kék sáv félig belelóg a gombokba.
  • Jim Morrison
    #2169
    Pontosan mit? Egyébként csinálhatsz könnyen faq részt. link

    Itt megnézheted milyen.

    Topik fejlécek az új designban topikba nyugodtan gyere át ha van kérdésed, tök véletlen, hogy itt kötöttem ki :)
  • RoboKutya78
    #2168
    Na köszöntem mindenkinek :) megoldottuk a dolgot :) közösbe.
  • Jim Morrison
    #2167
    nálam most sokkal jobb.
    Ha azt szeretnéd, hogy új ablakra nyitódjanak meg, akkor <a> tagekhez (amiben van a rel és href) még ezt másold be mindegyik linkhez: target="_blank"

    Igazából az entereket kellett kitörölni, meg pár aprósággal javítottam rajta, hogy középen legyen, meg ilyenek.
  • RoboKutya78
    #2166
    Na akkor a gyik alá ki kéne okoskodni valami közös bulit
  • SUPERTRABI
    #2165
    Most itt is jó :)
  • RoboKutya78
    #2164
    most javítottam most milyen?
    nem tudom esetleg egy sg forum sutit kell frisíteni?
    Nekem jó mind a két helyen most

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.06. 15:50:13
  • SUPERTRABI
    #2163
    Nálam itt lépcsős.
    Ott jó
  • RoboKutya78
    #2162
    Mi volt a bibi mi maradt le vagy ki??
    Na még csak az kéne hogy a linkek más oldalon nyíljanak meg:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.06. 15:48:39
  • RoboKutya78
    #2161
    Na lássuk:)
  • Jim Morrison
    #2160
    itt topikban nálam lépcsős, amit linkeltem az jó. Rjoconak ki kéne próbálnia, hogy amit linkeltem az nála milyen, mert ha az nála is jó akkor ki kéne cserélni arra az ittenit.