7903
Space Engineers

Katt a képre
  • SG fan
    #1919
    Ez eddig oké de akkor ezek ilyen egyszer használatos hajók lennének? És minden felszálláshoz kell egy másik, vagy pótolni kéne a leválasztott hajtómáveket? :) Amúgy az alapötlet jó, az igazi űrsiklóknál is valami hasonló van! :)
  • RoboKutya78
    #1918
    Édes istenem nem lett volna egyszerűbb egy iránytűt tervezni a hudra? Annak még lenne értelme is.
    És az űrben ezt hogy kivitelezed?
    És Honnan kezdőik a déli napállás mert ehhez azt is kéne tudni nem??
  • RoboKutya78
    #1917
    Na megszállt az ihlet ismét bár nem tudom jó elképzelés lesz e belőle:)
    A lentebb említett hajó ala rakéta hegyek elképzelés kezd alakot ölteni
    Van egy fogós kérdésem ha egyszerre több összekötő elem van egy hajón akkor miért nem zár össze mind?
    elvben le kéne záródniuk.
    Nem akarok blokokatt fűrészelni csúnya lenne.
    Elképzelés a következő:
    A képen látható három rakéta a következő képen néz ki.
    Van bennük egy rakat hélium gyár plusz oxigéngenerátor egy rakat energiaközponttal illetve mesterséges tömeggel plusz két időzítővel
    A működése olyan lenne hogy az egyik időzítőben bent vannak az összekötők szétválasztás paranccsal a másikban a rakéta kikapcsolás illetve a tömeg bekapcsolása. Ahogy a rakéta meg a mesterséges tömeg bekapcsol leválnának ezek a rakéták különböző időkben.És amint leválnak a nagy hajó a rendes hajtóműn haladna tovább.
    Lehet be kellene raknom egy távirt mindegyikbe meg egy antennát?Bár az összekötőn elérhető minden rendszer de nagyon úgy fest hogy nem mindegyik rakéta van felkötve
    Nem tudom egyáltalán fel tudnék így szállni a bolygóról?


    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.17. 23:36:25
  • LookUsArts
    #1916
    nem kellet, a bolygo felszinen a sebesseg vissza csokken km/h-ra m/s-rol ;)
  • RJoco
    #1915
    Pont ma gondolkodtam azon, ha lefele fúrok, akkor vajon lesz-e magma az alsó rétegekben, ahol esetleg szörnyet lehet halni.
  • RJoco
    #1914
    Érdekes számolgatás. De miért akarod megkerülni?
    Amúgy a valóságban is elég sokáig tartana megkerülni.
    Viszont ebből a kiindulásból jöhetnének a jobb hajtóművek, melyekkel akár mach fokozatokat is el lehetne érni. Ha jól emlékszem, akkor a hidrogén hajtóművel 111-et értem el. És nincs mókolva a játék.

    Engem az érdekelne, hogy mennyi hajtómű kell egy test megtartásához vagy a gravitáció legyőzéséhez. Mert így az űrben elég nehéz kalkulálni, hogy vajon leszállásnál becsapódok, vagy meg is tudok állni. Mondjuk hidrogén hajtóművel biztos meg lehet állni, de akkor kell plusz cucc az esetleges plusz hajtóművekhez.
  • RJoco
    #1913
    Ami fönt van, azon nincs gravitációs tér jelenleg, alul meg jól ki van alakítva. (Nagyjából.)
  • laci4321
    #1912
    Érdeklődve várom mikor jelenik meg az első orbitális pályára állást megkönnyítő szkript :D Valaki tuti lesz oly elvetemült :D

    Átfúrni 120 km sziklát Atya Úr Isten :D Megöregedek :D
  • RoboKutya78
    #1911
    Baszki egyszerűbb ha átfúrjátok
    Erre tényleg kiv lennék hány óra szöszmöszbe telne ha át lehet fúrni
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.17. 18:49:20
  • laci4321
    #1910
    Sajnos a bolygók nem forognak, (a Nap kering körülöttünk végtelen távolságban), így pedig nincs geostacionárius pálya.
    De szerintem jobb is így, hogy nem forognak a bolygók.

    Számolgatok egy kicsit: 120km bolygóátmérő mellett 754 km hosszú az egyenlítő. Ha 1 órás forgási időt akarunk elérni, akkor ezt a 754km-t 209m/s sebességgel tehetjük meg 1 óra alatt :/ Ez majdnem pont a duplája a 104 m/s-nak, szóval nem is tudnánk haladni a forgás irányába. A minimum a 2 óránkéni napfelkelte jelenti azt, hogy "egy helyben tudnánk maradni", ha teljes sebességgel haladnánk :D

    De várj? Akkor ez azt jelenti, hogy álló bolygóknál minimum 2 óra hossza egy hajóval megkerülni a bolygót?? Kipróbálni nem fogom :D De 10 km-re a bolygó felszínétől (az űrben), ha jól számolom, akkor egy űrhajóval (817 km-es táv) 130 perc, azaz 2,2 óra megkerülni a bolygót. Oké, így már van értelme a 6 perces ugróhajtómű töltésnek, és átugrasz a túloldalra hogy leszállj :D De a természetes gravitációs környezetben nem lehet azt használni (így ki-be kell lépkedni a légkörbe/ből, ami sok-sok hidrogén) és 2 ÓRA MEGKERÜLNI A BOLYGÓT A LÉGKÖRBEN?????? Egy 30 percet tartok kb. elfogadhatónak, ahhoz 400-500 m/s közötti sebesség kell... Keresek is egy modot ebben a tartományban!! a 2 óra egyszerűen nevetséges.

    Nem tudom egyáltalán lehetséges-e orbitális pályára állni mondjuk, elég-e rá a 104 m/s sebesség, (de még ha meg is lenne sebesség moddal oldva, akkor is rohadt nehéz lenne :D Ki kéne számolni mekkora gravitációs térben mekkora sebesség kell, és pontosan tartani a magasságot, mert ha változik a G erő, akkor kirepülhetsz, vagy lezuhanhatsz.)
  • laci4321
    #1909
    (Jó a cím :D )
    Fúú de ez akkora királyság, hogy tuti bekerül az alapjátékba is :D Köszi a videót! :)

    Úgy látom a sebességkorlátot feljebb kellett venni hogy működjön. Ez azért akadályozó tényező lehet az alapjátékhoz :/
  • LookUsArts
    #1908
    pillanat ragasztoval ragaszd oda oket, mar nem emlekszem melyik szerver volt az :S de fuuu... azt a szenvedest... nem akarok spoilerezni mert szeretnek egy videot csinalni belole...de....
  • LookUsArts
    #1907


    Repulos mod <3
  • RoboKutya78
    #1906
    jesszuss... mi ez a káosz?:) gravitációs tereidre kíváncsi lenék:)
  • RJoco
    #1905
    Látkép
  • RJoco
    #1904
    Ha nem csinált zárlatot, akkor nem lehet gond. Ha meg csinált, akkor érdemes alaposan átnézni, hátha látni valami égésnyomot, mert akkor meg csinált.
    Hogy mivel lehet a pasztát leszedni, jó kérdés. Keress rá neten, biztos van megoldás.
    Addig örülj, míg nem találsz benne ízeltlábút. Én rendesen meglepődtem a pókhálón. De ettől függetlenül a gép gond nélkül ment és megy.
  • RoboKutya78
    #1903
    Elvileg nem tettem olyan sok pasztát a prockóra hogy ott gond legyen a proci fém szélein le se folyt kb mindig egy fél megy magnyi mennyiséget nyomok rá és kenem szét vigyázva. Ez volt az első amit meglestem amikor másodjára szedtem szét a dolgot de tiszta volt.
    A notim meg valószínű azé volt pormentes mert takarítottam azért.:)Hál isten pók és egyéb állatfajjal nem futottam össze benne:)
    Amúgy mivel lehetne az alaplapról levakarni ezt a fémes masszát rendesen ? Most hogy mondod a proci hűtő tartó bal alsó lábánál rákenődött annó egy kevés anyag de nem okozott gondot nem hinném hogy ott lenne mégis a bibi.Ilyen kis fekete kétlábú diódák vannak azon a részen.
  • RJoco
    #1902
    Akkor ez egy érdekes bug, szerintem is javítani fogják előbb vagy utóbb.
  • RJoco
    #1901
    Lehet, hogy a paszta a hűtőn maradt. Vagy olyan ügyesen pasztázták. A pasztának az a lényege, hogy a felületeken található apró légrést kitöltse, mert a levegő szigetel. Viszont a paszta hőátadása nem olyan jó, mint, ha a két felület közvetlen érintkezik. Notiknál általában a magokon nincs is sapka a jobb hőátadás érdekében. Természetesen ez nem mindegyikre igaz.
    Ha sok pasztát teszel akkor meg a hűtő kinyomhatja amit nem tud összepréselni és a fölösleg zárlatot okozhat.

    Nekem még sosem volt gondom porcicával, pedig mindhárom megoldással takarítottam már a gépet. Mondjuk a sajátomat 6-12 havonta azért takarítani szoktam, de a múltkor nagyon csúnya pókhálósodást tapasztaltam, döglött pókkal is, de volt már benne sok lábú kitinpáncélos lény is, az is döglötten.

    Notit is érdemes a ventillátor résznél kifújni félévente, nem is kell szétszedni, már az sokat számít.
  • Carmang
    #1900
    Nincs esetleg a bolygóknak geostacionárius magasságuk, és akkor nem kell hajtóművel tartani a magasságot? :)
  • laci4321
    #1899
    Akkor ha nem dampenerssel, hanem saját kezűleg a space-el tartanám 3500m-en a platformot, akkor fent maradhatna akármeddig? :D Király, csak inkább nem :D
    De ezt jó megtudni, a hajókkal is fent lehet maradni akármeddig. Bár szerintem úgy is ki fogják javítani ezt a bugot ha észreveszik. Milyen szerveren nyomtad?
  • RoboKutya78
    #1898
    Igazából úgy vagyok vele hogy ha e mellé a 10 ezer forinthoz hozzávágok még 15 akkor 30 ból már tudnék venni egy alap de mégiscsak jóval erősebb akár használt i3 as gépet ezt a kövületet meg legszívesebben hagynám. Igaz első körben ráköltöttem már vagy 5000 ropit mert vettem egy 500 as tápot rá mivel gondoltam az lehet a bibi de melléfogtam vele:) sőt a nagyon jó tápom helyébe vettem egy nagyon lehordott minőségű tápot:) igaz az a nagyon jó táp is baromi hangos meg brutál meleg szokott lenni de mégis bírta 12 évig nem vesztett teljesítményt mivel elmentem beméretni amit csodáltam is.450 es volt a régebbi.
  • LookUsArts
    #1897
    Szerintem is ez igy igaz, lehet hogy egy szerelo ker esetleg 10e forintot de meg mindig olcsobb mintha vennel egy uj gepet
  • LookUsArts
    #1896
    En ezt a bolygok legkoreben csinaltam. (Nem tudom en se egeszen pontosan, de ugy volt hogy egy multy-s szerverre fel mentem kiprobalni milyen, es a landing craft respawn shipnel azt irtak hogyha kikapcsolom a dempensert akkor csak nyomjam neki nyugodtan a space gombot, mert nem fog elfogyni az uzemanyag... es nem fogyot el)
  • SG fan
    #1895
    Hát én is inkább jobb szeretem meg oldani magam a dolgokat ha gond van(lásd a múltkor is amikor írtam ide :D) de ha minden kötél szakad akkor kihívok egy szerelőt. Lehet neked is azt kéne. Ha nem is akarsz rá költeni, hogy meg csinálja de legalább nézze meg mi egyáltalán a probléma aztán max utána megoldod te. :D Elvégre a dolgok sokáig csak addig nagyon nehezek amíg nem tudod mi a gond! :)
  • SG fan
    #1894
    Szép munka! Ötletes! :D
  • laci4321
    #1893
    Jó is lenne ha kihasználható lenne ez a bolygók légkörében is :D De ez érdekes, energiafelhasználása van mindennek, nem csak a hajtóműnek, kíváncsi lennék hogy jön össze ez a végtelen energia. Nem fogy az uránium?
    (Vagy 0 urániummal is megy a reaktor? És azt hogyan kell aktiválni a bugot? Kreatívban 0 urániummal a reaktorban kikapcsolod a csillapítást, aztán survivalban újratöltöd a pályát és bekapcsolva marad minden?)
  • LookUsArts
    #1892
    Amugy van benne egy bug (tegnap tudtam meg) ha kikapcsolod a stabilizalast (dempensers) akkor elmeletileg sosem fogy el az energia...
    Amugy Survivalben ezt igy felejtheted is kb sajnos, mert 1000 uran nagyon sok+ a bolygokon mar nincs minden nyersanyagbol dogivel, peldaul a fold bolygon nincs uranium csak nagyon keves
  • RoboKutya78
    #1891
    Nem is értem, miért pasztáznak egyesek újra, szerintem tök fölösleges
    :A notimat a nyáron takaríttattam ki a megvásárlásától számított 6. éve után és meglepő módon alig volt benne procica viszont a vga és a prockó tetejéről teljesen eltűnt a paszta. Az asztali gépemet is ha jól emlékszem talán kétszer pasztáztam a 12 éve alatt.
    A géphangra visszatérve igazából ha jól emlékszem a memória pity megvolt a lapon világítottak is a kis ledek, de ennyi ezek után leálltak a ventik és semmit nem volt hajlandó csinálni. Ezért gondoltam hogy jobb ha hagyom. Többször rácsesztem már a porcica hadműveletre a levegőspray miatt :) utoljára a vga karit sütöttem volna meg, ha nem veszem észre a kis mocskokat a vga slot tartólábacskái alá került port.
  • laci4321
    #1890
    RJoco: Nem, nem azért lesz 14 napos az üzemanyagidő, mert beáll egyensúlyba a platform. Az energiafelhasználás irreálisan minimumra csökken, ugyan annyira mint amikor az űrben lebegek egy helyben. (Kipróbáltam!) Az energiafelhasználás olyan kicsi, ami csak az alapállapotú bekapcsolt hajtóművek energiafelvételéből adódik. Nem véletlenül írtam bugot. (Vagy egyszerűsítés?)

    A Dyson-gömb eredetileg egy olyan gömb, amit egy csillag körül azért hoznak létre, hogy annak teljes energiáját be tudják gyűjteni. Olvastam róla, eredetileg Freeman Dyson energiagyűjtésre gondolta ki, több milliárd keringő műholddal(amik mögül ki sem látszik a csillag, olyan sok van belőlük). Aztán mások tovább gondolták, miért is ne lehetne egyetlen hatalmas objektum, aminek a belső felszínén élhetnénk is?
  • RJoco
    #1889
    Szerintem, ha úgysem használod, akkor érdemes lehetne vele próbálkozni.
    Leszedni mindent, megnézni nem e pasztáztál félre. (Nem is értem, miért pasztáznak egyesek újra, szerintem tök fölösleges, főleg, ha nincs rajta hűtés cserélve. De én már visszaraktam le nem szedett pasztával is cuccot és sosem volt vele gondom. Ami rajta van, az nem párolog el és, ha addig elég volt, akkor azután is elég lesz. A túl sok paszta is ártalmas. De most már úgyis mindegy.)
    Ha kiszedted a procit, akkor érdemes megnézni, hogy jól van e a helyén. Esetleg takarításnál nem került e valamelyik csatiba valami kosz és odaragadt.
    Végső megoldásként kicsit megfeszíteném bekapcsolásnál a lap azon részét, ahol esélyes egy rétegszakadás vagy ilyensmi.

    Esetleg rákeresni a pittyegésre, hátha megmondja mi a baja. Öntesztje már régóta van a lapoknak és képesek lehetnek kipittyegni. Aztán csak a táblázatot kell megtalálni, ami a helyes hibát határozza meg.

    Nálam úgy van a lap a házban, hogy a táp csati rész már túl lóg az utolsó csavarponton is, ott elég jól tud hajolni a panel. És volt amikor tápot, meg procit buheráltam és elég sokat volt huzogatva. Aggódtam is, hogy nem fogja bírni a lap, de szerencsére nem lett baja és most is megy a gép.
    Takarításnál sűrített levegő (kompresszor, spray, biciklipumpa) és ennyi. A videókártyát, PCI-os kártyákat és ramokat szoktam kiszedni. Semmi mást.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.11.15. 21:34:19
  • RoboKutya78
    #1888
    A fene tudja mi lehet vele a gond.
    Szétszedtem takarítás és pasztázás céljából és amikor összeraktam fekvő állapotban elindult a gép de amikor felállítottam és a helyére raktam a ventik felpörögtek majd leálltak és újra és újra. Nem sikerült felállnia. Valahol valami nem kóser nem mentem bele jobban nehogy több kárt okozzak a felderítés során Így most csak tippelem hogy a lapot valahol zárlatosra nyomkodtam mialatt visszaraktam a procit meg a vga karit.
    Egy kb 12 éves gigabyte ep45ds3 lapka volt intel E8400 prockoval és egy 6850es vga karival 6 gb noname memcsivel.
    Nem mondom hogy csúcsgrafon toltam vele a treket de a space enginek legalább volt 25 fpsem dx11 en vele:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.15. 21:18:11
  • RJoco
    #1887
    Mi történt a régi gépeddel, ami jól bírta?
    Én is imádom a StarTrek-et, de a játékba már nem akartam túlságosan belemélyedni. Bár amennyit mostanában az SE-vel játszom, asszem mindegy lett volna.

    Dyson sphere = Dyson gömb. Ha jól emlékszem a történetre akkor a Dyson a megálmodó neve volt.
  • RoboKutya78
    #1886
    Így utólag nem egy elvetendő ötlet volna a dolog:)Talán meg lehet ne kreálni a dolgot:)
    A bolygó becsületes neve Dyson sphere és ha igaz a sorozat értelmében a Memory Alpha rendszer tagja:)
    Nagy Star trek online buzi voltam vagyok csak jelenleg a notim nem olyan hogy élvezni tudjam rajta teljesen a játékot:(





    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.15. 20:07:32
  • RJoco
    #1885
    Felettébb érdekes a dolog, de nem áll szándékomba ilyen vonalon elindulni.
    Amúgy hogy-hogy nem bolygóban világot - avagy zárt világot csináltál? A Star Trek Új nemzedék azon részében volt, ahol megtalálják Scotty-t egy transzporter tárolóba zárva. Asszem az ilyen gömböt hívják Dyson-nak. Mondjuk ott a nap is belül volt középen és a gömb belsején éltek az emberek.

    Most tervezek egy leszállóegységet, amivel elkezdhetem majd a bolygón az életet.
  • RoboKutya78
    #1884
    De jó kolléga rájöttél?:)
    ha veszed a fáradságot és használod a SeTools programot kötetlen formában fogsz tudni alkalmazni bármilyen alakú és összetételű aszteroidá:) Ez a bázisom így készült: Kerestem egy 3ds modelt ami egy gömb volt beolvastam SeToolsba
    Majd nekiálltam farigcsálni a bolygóformáló moddal most nem jut eszembe hogy hívják:)
    Később kiderült hogy a modell közepe üres volt így fejembe vettem hogy miért is ne lehetne bolygó bolygóban bulit kreálni hátha elbírja a masina:) így ez lett belőle:

    A bolygó közepén csináltam pár bacent ami mutatta a koordináták helyét Se ben így azok helyére raktam az x% al kisebb bolygót különböző matikból, Így csinálni tudtam mindegyik tetejére egy fúrót ami bányászta a kisbolygókat:)

    Hál isten elbírta a gépem most nem tudom a notim be tudná e tölteni ezt a világot:)
    Ha esetleg letöltöd tele van egy csomó moddal is lehet belassít.A helyzetjelző feliratok a bolygó felszínének helyét mutatják talán lejön belőlle mekkora is az alapbolygó:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.15. 19:38:27
  • RJoco
    #1883
    De jó, kreatívban lehet aszteroidát betenni a játékba. Mindjárt raktam is a világomba egyet. Kb 360km-re rakta tölem és 120 km-es az átmérő.
  • RJoco
    #1882
    Te is súlyt képviselsz. Amikor mozogsz az állomáson, akkor folyamat változik a tömegközéppont épp ezért a hajtóműveknek folyamat korrigálnia kell. Ezért elég csak 7 órára az urániumod. Ha leülsz vagy megállsz egy helyben, akkor beáll az egyensúly és éppen csak annyira mennek a hajtóművek, hogy levegőben maradjon.
  • laci4321
    #1881
    Ma kb. 4 órát játszottam a játékkal, és semmi olyasmi fagyás nem jelentkezett, mint amit leírtam délelőtt. Lehet volt valami kis hibajavítás :)
    De attól még nem árthat + 8GB RAM :D Főleg ha nagyobb objektumokkal is dolgozni szeretnék.

    Építettem egy platformot, ami 3500m-en lebeg. Ahogy sejtettem, óriási az energiaigény, még a légköri hajtóművekkel is :/
    A platform tömege 10,2 millió tonna körül mozgott. 1000 Urániumot tettem a reaktorába, és amikor minden hajtómű megy (függőlegesen mozgok, vagy növelem a tömegét építkezéssel, stb.), akkor 2 órára elegendő csupán ez az uránium mennyiség. Ha egy helyben lebegek, akkor 7 órára.
    Márpedig 1000 urániumot rohadt sok idő összeszedni és finomítani survivalban :/

    Mintha lenne valami bug a játékban, vagy nem tudom, de egy idő után, ha nem mozog semmi a platformon, akkor nem vesznek fel energiát a légköri hajtóművek, és az energiamennyiség 14 napig elég, azt írja. De ez csak akkor van, ha beülök szépen a pilótaszékbe, tehát én is részévé válok a platformnak. Amikor mozgok rajta, addig 7 óra van kiírva az üzemanyagidő.

    A gravitációs generátorok 1,00G természetes gravitáció mellett egyáltalán nem képesek mesterséges gravitációt előállítani. Így aztán semmilyen szinten nem lehetséges csökkenteni velük az energiaigényt.

    De van is egy olyan érzésem, hogy még ha működnének is, akkor is bajban lennék, mert amikor lekapcsolnak a hajtóművek (14 napos energiaidő jelenik meg), gyanítom akkor takarékosságból a játék nem számol természetes gravitációt (hogy ne kelljen hajtómű energiát/erőt számolgatni), és mivel a mesterséges gravitáció akkor is folyamatosan menne, elindulna a platform felfelé.
    Plusz még az is, hogy a mesterséges gravitáció egy koncentrált erő, így még valahogy azt is meg kéne oldjam, hogy mindig egyensúlyban legyen a platform. :D
  • RJoco
    #1880
    Nem akarok senkit sem meggyanúsítani, de eredeti a játékod?