7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #2240
    Majd később megkérdem, jó a fordulékonysága és gyorsítása, lassítása? Az sokat számít nagyon.
  • RoboKutya78
    #2239
    steam topikban barmok voltak velem és én voltam a bárány bezzeg a troll meg csapkodja a tenyerét
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.11. 17:24:14
  • laci4321
    #2238
    Szerintem út közben kitörlődnének az űrben, ha akkora távolságot kellene megtenniük. Meg kérdéses hogy annyira tudsz-e pontosan lőni vele, hogy több ezer km után is pontosan tudd hova csapódnak be az ércek.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Miért kaptál 2 büntetőpontot??

    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.12.11. 17:14:10
  • RoboKutya78
    #2237
    ez is durva:) érc továbbítónak se rossz egyik bolygóról a másikra:)
  • laci4321
    #2236
    Ez már egy nagyon régi fegyverkoncepció, hátránya hogy hatalmasak a gravitációs ágyúk, de hatalmas pusztítóerőre képesek, pusztán ércekkel, akár az értéktelen kaviccsal is (amiből rengeteg van)
    A szerintem eddigi legjobb ilyen ágyú gyakorlatilag egy kisebb hajónyi méretű, de elképesztő rombolásra képes és több tüzelési módja is van.
  • laci4321
    #2235
    Szerintem megoldható lenne, bár a szkriptet nem tudom megírni :D

    Ha kiválasztanál 2 hajtóművet, az egyik "Thruster Down" a másik "Thruster Forward" névvel, akkor annak a függvényében hogy épp melyik vesz fel több áramot (vagy fejt ki nagyobb tolóerőt), a szkript adott szögbe állíthatná automatikusan a rotor fejét, és bekapcsolná a rajta lévő hajtóművet.
    Csak annyi a bibi a dologgal, hogy a játékban még nincsenek szárnyak, így ha előre tolásra állnak a hajtóművek - és ezzel megszűnik a felhajtó erejük - akkor zuhansz is lefelé. Kivéve persze akkor, ha a hajó a forgatható hajtóművek nélkül is a levegőben tud maradni. De akkor meg igazából nincs is sok értele a mizériának.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.12.11. 15:39:30
  • RoboKutya78
    #2234
    Érc rakéta más név nem jut eszembe de állati ötlet:)
    feltornyosít egy rakat ércet és azt lövi ki gravitációval?
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.11. 15:32:39
  • RoboKutya78
    #2233
    Na jó ennyit a steam fórum felhasználóiról.Ha rá kérdetek miért.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.11. 14:01:24
  • RoboKutya78
    #2232
  • SUPERTRABI
    #2231
    MK 5 Armed, várom a kritikákat :D
    + 1 turret alulra
    + 12 ülés
    + 2 oldalsó forgatható rámpa



    DropBox
    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2015.12.11. 01:02:51
  • RoboKutya78
    #2230
  • RJoco
    #2229
    Akkor jobbulást!
  • RoboKutya78
    #2228
    na ha kicsit jobban leszek holnap ránézek tegnap visszanézett az ebéd ma még lábadozok .
  • RJoco
    #2227
    Azon gondolkodtam, lehet e olyan scriptet írni, amivel rotort vezérelsz a WASDCSpace billentyűkkel?
    A lényeg az lenne, hogy mikor helyből felszállsz, akkor felfele nézzen a rotorra szerelt hajtómű, mikor elindulsz előre, akkor a rotor forgassa el a rotort a megfelelő irányba, ezzel előrehajtva a hajót.
    Ilyen gépek léteznek a valóságban is. Nem helikopterek, de helyből fel és le tudnak szállni. Persze nekik van levegőjük is, hogy haladás közben fennmaradjanak, amit a játék nem szimulál jelenleg.
  • RJoco
    #2226
    Új update. Több, mint 2 és fél perc bemutató után 30 másodpercet szántak arra, hogy megmutassák, ezentúl nem csak a bolygók és holdak felszíne alatt, hanem felette, sziklákban is található érc. A spawn-ja teljesen véletlenszerű.

    @Robokutya: figyelmedbe ajánlom az update videó első részét, repülőről indítható rakéták, robbanó töltetekkel, ráadásul valamilyen módon abba az irányba fordulnak, amerre a fő hajód néz. Hegesztő és projector segítségével újraépíthető azonnal a hajón.
    Arra azért kíváncsi lennék, hogy csinálja meg ezt túlélőben, úgy, hogy egy konténer tartalmazzon legalább 5 körre elegendő alapanyagot.
    A rakéták akku-val mennek és az akku cellák nem valami könnyűek. A fémről nem is beszélve.
  • RJoco
    #2225
    Az Asgard hajón nagyon brutál fegyverzet van. Még kreatív módban is nagyon nehéz megközelíteni, mert az eltaláló golyók és rakéták simán visszalöknek.
    Kikapcsoltam a fegyvert a világban, így nem volt gond. Persze most akartam megnézni, hogy milyen lehet ZET-tel, meg botfegyverrel lőni. Persze esélytelen volt így.
    Túlélőben nem is igazán lehet megközelíteni rendesen a hajót. Ahhoz nagyon szét kellene lőni.

    Viszont nagyon durván építették meg. Simán lebeg a légkörben. Hatalmas hangárja van. Finomítókkal (gyanítom összeszerelőkkel is), továbbítórendszerrel, konténerekkel, rengetek reaktor és JD. Orvasi állomások, nem csak egy, 'animált' kijelzők, 2 pilóta szék és több vezérlő pult, rengeteg kapcsolótábla. Szóval le voltam nyűgözve. És hatalmas az egész hajó.
  • RJoco
    #2224
    Elvileg ki is kapcsoltam, csak gyakorlatilag nem akarnak leáll. Vagypedig ezek már a játékban voltak korábban, csak most értek a légkörbe.
  • RoboKutya78
    #2223
    SeTools-al szedd ki őket:) ha az ottlétük zavaró. bár elvileg ki lehetne minden megjelenő hajót kapcsolni.
  • RJoco
    #2222
    Na jó, de most komolyan!
    Nem lehet valahogy teljesen kikapcsolni, hogy ellenséges hajók spawnoljanak?
    Már minden lehetőséget kikapcsoltam és az elműét 20 percben 4 hajó érkezett a bolygóra.
    Így nem csoda, ha folyamat esik a szimulációs sebesség.
  • SUPERTRABI
    #2221
    hmm, nem kellenek az ércek, mivel ha a tárolónak megadod fájlban hogy max mennyit tárol, sőt nem is kell megadni, csak hozzáadni a tömegéhez és ugyan ott vagyunk, a lényeg hogy a hajó lehetséges maximális tömegével számoljon a progi
  • RJoco
    #2220
    Mivel a föld felett fog szálldosni, ezért sok támadást fog kapni a földről. Vagyis a célpontok java része is ott lesz. Ha arra nem raksz tornyokat, akkor a harci képessége sokat fog romlani.

    Fájl1
    Fájl2
    Közben listára vittem a blokkokat, bár kicsit másképp, mint kérted, de azért nézd meg, hogy tudod e őket használni.
    Az elképzelés az volt, hogy eszembe jutott, hogy egyes dolgokba lehet pakolni. Ami máris megváltoztatja a hajó tömegét. Így bekerült egy Térfogat oszlop is.
    Ehhez kell majd még egy adatcsomag a komponensek, rudak és ércek súlyáról és térfogatáról is. De majd csak akkor, ha azt mondod, hogy lehetséges a megvalósítása.
  • kipeti
    #2219
    Hali ha beleszólhatok a tervedbe én a helyedbe megpróbálnám azt meg oldani, hogy az MK5-öt kicsit meghosszabbítani 2x4 ülés elférjen, és a hajó első részére két oldalra 1-1 kis géppuska turretet (pontos nevét meg nem mondom talán beltéri turret) vagy a hajó aljára még egy turretet, mert biztosan le fogják jelenlegi állapotában pontozni mivel szerintem földi harc támogató egységet képzeltek el a kiírásban.
  • SUPERTRABI
    #2218
    okés, csak hová hogyan merre? mert semmi + hely nincs már azon a hajón XD
  • RJoco
    #2217
    Szerintem az MK5-re dobbj még turretet.
    Legyen oldalt mindenképp és olyan is, ami lefele is tud tüzelni. Esetleg elöl-hátul, amik inkább alul vannak, de így előre és hátra is tudnak tüzelni. Persze ehhez a dokkoló talpakat úgy kell igazítani, hogy ne legyenek útba nekik, vagyis, ha melléjük rakod, akkor jó lehet, mert úgyis van oldalsó állás is.
    Dokkoló talpnak meg szerintem nem muszáj futóművet tenni, mert ahogy láttam a videókban, egyszerűen leteszik és kész. A lényeg, hogy ne legyen annyira sérülékeny az a rész és stabilan álljon. Utóbbi a fontosabb.
    A kiszállításnál úgysem nagyon kell letenni a hajót, mert csak közel repülsz a talajhoz, hogy ki tudd tenni az embereket.
    Szóval a toronynál én valami apach helikopter első gépágyúját tudom elképzelni.
    Az ülés amúgy tényleg nem árt, mert arra nem gondoltam, hogy a játék nem igazán kezeli jól a karakter és hajó viszonyát. Szóval, ha oldalazni kezdesz ezzel, akkor lehet, hogy kihullanak a katonák. Korábban erre nem gondoltam, bocs.

    Felcsigázott a dolog, lehet én is építek egyet és összehasonlítjuk utána :)
  • SUPERTRABI
    #2216
    Kössz az infót, legalább tudom miként változtassam a hajóm, sőt, miként változtattam meg a kritika alapján :)
    2 koncepciót is csináltam, az egyik(MK 6) követi a régi konténeres stilust, de rövidebb lett, több hajtómű minden irányba, gyorsabb és mozgékonyabb lett mint az elődje, de nem olyannyira mint a másik(MK 5), az sokkal rövidebb, nincs konténer, csak állóhely, gyorsabb, fürgébb, mozgékonyabb, de a tűzereje alulmúlja a másikat jóval. Az MK 5 nek 1 tornya van, az MK 6 nak pedig 7 is ha számoljuk a konténerben lévő turreteket. Szóval kell csinálnom valami közös hajót, vagy az MK 5 re megpróbálok rádobni 2 turretet.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    MK 5


    MK 6


    Összehasonlitás


    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2015.12.08. 22:46:02
  • RJoco
    #2215
    Azt írja van benne.
    Csak kérdés, hogy hova fog spawnolni és mikor.
  • RoboKutya78
    #2214
    naquadát lehet külön móddal kell hozzáadni vagy tévedek:) mintha láttam volna külön hozzá.
  • RJoco
    #2213
    És a Csillagkapus teleportáció tényleg működik, bár eddig csak kreatívban próbáltam, mert túlélőben nem találtam még naquadát.
  • RJoco
    #2212
    Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ezzel nem fogsz nyerni. A manőverezhetősége nagyon rossz.
    Rá is kerestem googlén, hogy milyen képeket dob, egyezik e az én elképzelésemmel.

    A lényeg, hogy az ilyen hajók csapatokat tudnak gyorsan a helyszínre vinni vagy onnan elvinni.
    Ez esetben nagyon fontos, hogy gyorsan meg tudjon állni és gyorsan el is tudja hagyni a körzetet. Vagyis előre-hátra hajtómű még jó sok kell rá. Illetve az egészet lehet kicsinyíteni, mert a doboz szállítás nem a dropship feladata. Max, ha nagyobb raktérrel rendelkezne és valamilyen harci járművet tudna szállítani, akkor lehet ekkora méretben gondolkodni. De ez nem a feladat része jelenleg.
    Sokkal fordulékonyabbá is kell tenni, mert így nagyon lassan tud pl. megfordulni, hogy visszamenjen amerről jött.
    Ha a földi járműveket veszem alapul, akkor az oldalsó manőverezés nem annyira erősség vagyis az oldalsó hajtóművekből nem biztos, hogy olyan sok kell rá. Persze, ha oldalra is jól tud manőverezni, akkor mindenképp megnő a nyerési esély. Beleszámít a manőverezhetőségbe.
    Oxigénes cucc szerintem nem kell rá, mert nem hagyja el a légkört. A játék sajátossága miatt viszont kell a pilótafülkére ventilátor, különben nem lesz levegő benne.
    Mivel ez egy Gunship is egyben, így fegyverzet kell rá természetesen.

    Remélem tudtam segíteni!
  • RJoco
    #2211
    Amint ismét lesz SE-m, megnézem az MK4-est.
  • RJoco
    #2210
    Nem értem, hogy miért nem lehet egyszerűen áthelyezni a Space Engineers mappát egyik steam könyvtárból a másikba?
    Most letölt 3,2 GB-ot...

    Ez a napelem farm elég durván néz ki.
    Vajon mennyi nyersanyag és idő kéne a megépítéséhez túlélőben?

    @Robokutya: az a MIR akar lenni? Amúgy szerintem nem olyan vészes a napelemekkel. Teljesen realisztikus.
    Ha feldobod valahova a világot, meg a hozzá kellő modokat egy csomagba, akkor megnézhetem, hátha találok valami eresztős dolgot.
  • laci4321
    #2209
    Mondjuk valóban egyszerűbb lehet létrehozni egy forgó napfarmot és összekötni az állomásoddal. Mert amikortól kezdve az állomásod forogni tud, onnantól kezdve nagy hajónak számít, tehát el is tud mozdulni. (ha neki mész)

    Mondjuk fogsz egy jól pozícionált állomáskockát, a nap forgási sugarára merőlegesen teszel rá egy rotort, amit egy szkript irányít, és a rotorra ezt a kis aranyost rakod: Napfarm az űrben Persze kicsit masszívabbá lehet tenni. A komment már régi, ez a kis napfarm jelenleg 1 nagy reaktornyi (300 MW) áramot termel folyamatosan, ha a napra áll.

    (Ezután azt a blokkot amin a napfarm van, össze tudod kötni az állomásoddal. Ha nem jól állnak egymáshoz képest az állomáskockék, (nem tudod összekötni őket egyszerűen páncélblokkokkal, mert pl. az alap állomásod nem jó helyzetben áll) akkor meg lehet oldani a dolgot konnektorokkal is (3 db-al), mert azokat akárhogy forgatva képes vagy összekapcsolni. (vagy rotorokkal))
  • RoboKutya78
    #2208
    Azé kitalálhatnának valamit a karakterek mozgási bugjára valamit.Hogy ha az űrbe egy gravitációs térbe gyroskopos forgás van ne távolodjon el a talpa a földtől kicsit vagy úgy forogjon az emberke mint a talpa alatt az építmény, még mindig esetlen ebbe az esetbe.
  • RoboKutya78
    #2207
    Kölleni kő de nem ilyen randa ötlettel:)
  • SUPERTRABI
    #2206
    Na átalakitottam a járgányt, csak atmos meghajtás van rajta, elég jól gyorsul, viszont kell neki 1000m hogy 100ról megálljon XD.
    Felraktam a régebbi BP-ket is, annak akit érdekel a dolog.
    Transporter MK1-4
  • Carmang
    #2205
    Hülyénnézki, hülyénnézki... Köll áram, vagy nem? :)
  • RoboKutya78
    #2204
    Viszont kérdés a NASA mod blokjai eresztik a levegőt?? Mert a középső lakótérbe szeretnék oxigént kreálni és valahol valami lukas.
    Az ajtókat ellenőriztem a dokkolós mód ajtóit használom belesimulnak a lakótér felé eső falakba így ott semmi nem szivárog.
    Gondoltam hogy az a fél kör alakú blokk aminek az egyenes felén van egy járófelület talán az ereszt ezért az ablakok közt és az ablakok feletti blokokat is kicseréltem a lekerekített teli blokra.a két nagy üveg meg csak nem szivárog vagy igen??
    A napelem részek igaz rotorra vannak téve ha nem megy a buli akkor max azokkal forgatnám a dolgot
    Viszont az még bulissabb lenne ha a fúvókák segítségével meg egy scripttel lökdösném a bázist arrébb.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.07. 20:52:43
  • RoboKutya78
    #2203
    Hülyén nézne ki ezen a kreálmányon :)
  • RJoco
    #2202
    Ha zárt az állomás, akkor úgyis lehet minden oldalára tenni napelemet, ahol éri a nap.
    Lehet, hogy nem a legjobb a kihasználtság, de legalább van energia mindig.
    Vagy azt lehet csinálni, mint a bolygóknál. Van egy napelem mező, ami akkukat tölt. Éjjel meg akkuról üzemel a bázis.
  • laci4321
    #2201
    Hát az nem lenne túl hatékony napelemkihasználás :/
    Ezért lenne jó a giroszkópos megoldás.
    A gyro felülírás működhet, csak majd ki-be lépésnél (ha a nap odébb megy) egyszer újra kell pozícionálni manuálisan és kész :)