7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #1879
    Nekem a 10GB éppen elég volt a bolygósnál. Más esetben (bolygók nélkül) nincs gond, 6 gigát nem evett meg összesen mindennel együtt.
    A következő gépembe 32 GB a terv, de 16 tuti lesz benne indulásnál. Aztán meglátjuk mi mennyiben lesz.
  • SG fan
    #1878
    Esetleg írd le a géped configját! Lehet, hogy egyszerűen csak nem bírja el az új patchet...
  • laci4321
    #1877
    A memória-fogyasztása eléggé megnőtt a játéknak, néha nem elég neki a 8 GB RAM. Mikor a spectator nézetben mozgok, akkor szokott jelentkezni a hirtelen memória-igény megugrás, ami szaggatásban nyilvánul meg és csak akkor múlik el, ha nyomok egy windows-gombot. Akkor újra leesik és lehet ismét játszani normálisan. Végülis nem olyan idegesítő, mert a windows gomb-visszalépés egy 5 mp-es művelet. Most még. Lehet el kell gondolkodni egy másik 2x4 GB-os páros beszerzésén, 16-al már csak nincs baj :D

    Bencus0008: 5 perccel előtted írtam egy kommentet, hátha az a problémád :)
  • i robot
    #1876
    Jó reggelt!
    A bolygókon lévő bázisok jópofák, de van egy kis konstrukciós hibájuk. Kiütöd az oszlopokat és már indul is a buli. Főleg az ellen tornya látványos ahogyan meghajol a mérnöki tudás előtt. (hozzátenném a gépem megállt kb 5-6 sec.-re hogy összeszedje magát a mutatványra)
  • Bencus0008
    #1875
    Nem működik nekem a bolygós világgenerálás, legenerálok egyet a régiekből de nincsenek aszteroidák pedig be van állítva "Végtelen: nagy sürűségre,, de egyszerüen nem találok semmit,

    Utána legeneráltam a magányos túlélő világot ami melett van aszteroida, volt is ott aszteroida de egyszerüen nem lehet látni őket PLS HELP

    Újratelepítés nem segített !!!
  • laci4321
    #1874
    Az optimális játékműködés érdekében minden, a karakternél 50km-nél meszebb lévő objektum kitörlődik még a memóriából is. (Ezt egy update-ben olvastam) A látótávolságot a beállítások menüben tudod módosítani, 10 és 50km között. Ki is próbáltam én is. Aszteroidák csak a bolyóktól jócskán messze jelennek meg először, ha a karaktereddel személyesen mész oda! Amíg csak a Spectator (F8)-al járkálgatsz az űrben, nem fogsz látni semmit. Az aszteroidagenerálás teljesen működőképes, csak a „kicsi” látótávolság miatt mintha nem is lenne :D A bolygók megjelenésével ez az 50km max. szembetűnően kicsivé vált, előtte ugye nem volt gond, mert ki nézelődött volna 50km-nél meszebbre a hajójától?

    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.11.15. 01:10:41
  • RoboKutya78
    #1873
    Ja így oksi csak ugye előfordul... hu de jó van ilyen és mily szerencse tele vagyok uránnal betolod a reaktorba azt futhatsz előle:)
  • RJoco
    #1872
    Nincs aktív fegyver, ami lelőné. Nem szoktam mindent magamévá tenni. 'Megrongálom' az antennákat, tornyokat, leszerelem a távirányítót, majd a JD, reaktor és pilótaszék jön. Így már vihetem is a szétszerelőbe.
  • RoboKutya78
    #1871
    Csak vigyázz ha feltöltöd előtte gondoskodj arról hogy barátnak nézzen:)
  • RJoco
    #1870
    Most nézem milyen kincset daráltam be eddig az Argentavis-okkal.
    Van rajtuk két O2 tank és fullosak. Szétszerelésnél elszökik az oxigén, viszont mivel kiadásra van állítva, ezért összekapcsolón keresztül más saját tartályokba áttölthető.
    Kell építenem egy O2 ellátós hajót.

    Nem tudom nálatok hogy van, de mióta az oxigénes flaska nem a százalékot, hanem a darabot írja ki, azóta mindig tele van, nem kell töltögetni vagy cserélni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.11.14. 20:58:07
  • RJoco
    #1869
    Elmentem aszteroidát felderíteni, erre mellette találtam egy Argentavis-t üres reaktorral :)
  • i robot
    #1868
    Én is csináltam gyorsan két krátert a "Föld" felszínére. Kicsit nem figyelsz aztán hamar oda lehet verni a gépet.
  • SG fan
    #1867
    Hirtelen nem tudok mit mondani! Esetleg egy játék újra telepítés Steamben? Nem olyan nagy a játék viszonylag hamar megoldható asszem. Hát ha segít!
  • Bencus0008
    #1866
    Nem működik nekem a bolygós világgenerálás, legenerálok egyet a régiekből de nincsenek aszteroidák pedig be van állítva "Végtelen: nagy sürűségre,, de egyszerüen nem találok semmit,

    Utána legeneráltam a magányos túlélő világot ami melett van aszteroida, volt is ott aszteroida de egyszerüen nem lehet látni őket PLS HELP
  • laci4321
    #1865
    Leraktam a légkörben egy kis hajót, tettem rájuk pár légköri hajtóművet és felszálltam. Bekapcsoltam a csillapítást. Amíg be nem állt 0-ra a sebessége a levegőben, addig 16% az energiafelhasználása, miután viszont beállt, az energiafelhasználás 0,5%. És a hajtóművekből sem látszik sugár. Aztán kikapcsoltam a csillapítást. És a hajó nem zuhant le. Lebegett a levegőben, energiafelhasználás nélkül. Mozogtam is vele csillapítás nélkül, a természetes gravitáció nem hatott rá! Bővíthettem is a hajót, a gravitáció ismételten nem kezdett rá hatni.

    Mondanám hogy királyság van és van egy kis hajóm, amire nem hat a természetes gravitáció, de amikor leszálltam vele megsemmisült a központi blokk (nagy konténer), és amint „új kishajókra” változtak a blokkok, újra hatni kezdett rájuk a gravitáció és minden egyes megmaradt blokk a landolóra zuhant :D
    A vicc az, hogy épp azért akartam leszállni, hogy leszállótalpakat és páncélt tegyek a teherkonténer köré, hogy ne legyen ilyen sérülékeny a hajó :D (csak túl gyorsan közelítettem)

    Még ami nagyon király lenne az aszteroidaöv :D
    A légköri hajtóművek teljesítménye 5-ször akkora mint az ionhajtóműveké. Szóval nem lehet velük nehéz megtartani egy felhővárost. Csak hát van energiafelhasználásuk így is folyamatosan, és ha 1-szer is kifogy az energia, zuhan is lefelé a cucc :D De nem baj, berakok 1000 uránt és no problem :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.11.14. 11:53:25
  • LookUsArts
    #1864
    Setalgatok a bogaras bolygon
  • LookUsArts
    #1863
    En arra gondoltam hogy az ellenseges bazisokat majd ilyen "katyusa" raketa veto rendszerrel lovom szet... (pici indito silo rajta egy pici hidrogen thruster+nehez pancel +es ESETLEG robbano fej) erdekesseg, hogy egy 1X7-es kis hajo nehezpancel 104m/s-el becsapodva nagyobb kart okoz, mint a jatekban levo raketa... (es a turetek sem lonek ra, mert ha csak nehez pancel, minden fele mas blok nelkul , csak repulo objektum, nem pedig frakcio targy, ezert a turetek nem lonek ra alapbeallitaskent)
  • RJoco
    #1862
    Azért az update-k jövögetnek szépen, majd csak sikerül az a gázóriás is.
    A gravitáció a Föld szerű bolygón úgy 50 km-ig él. Ha azon kívül teszed le a blokkot, akkor elvileg állomás marad az állomás. Legalábbis a hajó nem esett le, nem volt vonzás.
    Míg nem vagy teljesen a légkörben, de még nem is hagytad el, addig működik mind a két fajta hajtómű. Hogy milyen hatásfokkal, azt nem tudom.

    Lehet felhővárost csinálni. Rá kell pakolni egy csomó atmoszférikus hajtóművet és be kell kapcsolni a csillapítást. A helyén fog az maradni a levegőben. Hidrogén hajtóművel is működne szerintem, csak ahhoz mindig kell a hidrogén utánpótlás.

    A bázisom mellett lévő tavon szépen haladt az autó. Még a port is felverte a víz felszínéről.

    Amúgy elég vicces, mikor ahelyett hogy lelőném a rám támadó drónt, leflekszelem az egyszem hajtóművét és úgy esik le, mint a kavics :D
  • RoboKutya78
    #1861
    Juhuúú..Szeretem amikor a tervezőknek is bilibe lóg a kezük :)
  • laci4321
    #1860
    A bolygók végül a tervezett 50 helyett 120 km-esre sikeredtek. Nem rossz tesó :D Nem rossz :D

    A jelenlegi koncepcióval van értelme az űrliftnek is. Gravi hajtóművet nem lehet használni természetes gravitációs környezetben, mert erősen romlik a gravitációs generátorok teljesítménye.
    Ha egy új bázis első kockáját lerakod a levegőbe, az azonnal nagy hajóvá konvertálódik és zuhan is lefelé Egy kicsit nehezebb lesz így felhővárost létrehozni :D
    Amit furcsának találtam, hogy nem hoztak be gázóriásokat. Nincs szilárd talaja, csupán egy nagy átlátszatlan légkör az egész, nagy gravitációval, szóval egy bolygóhoz képest alig van erőforrásigénye, mégis elég komoly látvány. Valamint az aszteroidagyűrűk. A Twich adásnak csak egy kis részét láttam, de abban beszéltek a fejlesztők a folyékony vízről, hullámzással és cunamikkal, ami azért elég komoly lenne :D Meg hogy a Sabiroidokon (pókszörny) kívül terveznek még jó pár élőlényt is. Felvetették még azt is játékosok, hogy lehessen idegen civilizációk nyomait találni a bolygókon. Szóval van még itt ötlet bőven.
  • RJoco
    #1859
    Korábban játszottam a Star Confilct-tal. Mióta újra raktam a gépet és a Steam-en jön egy frissítés a Nod mindig valami NewHeap vírusra panaszkodik.
    Valaki esetleg tudja, hogy mi a fene ez? Futtattam egy ellenőrzést a SteamApp mappán és a X3:AP, Arma2OA-ban is benne voltak, de nem értem, hogyan.

    Én most azon agyalok, hogy lehetne a legjobban összehozni a jelenlegi űrállomásom a bolygós résszel. De majd még megnézem, hátha lehet betenni bolygót a világba.

    Jó ötletem már nekem is van. Mivel az ellenség bázisa igencsak jól védett, ki kell repülni egy hordózóval, ami tele van bombákkal és szépen le kell bombázni a területet légkörön kívülről. Máskülönben túlélőben igencsak macerás lenne bevenni vagy elpusztítani a helyet.
  • RoboKutya78
    #1858
    Lentebb említettem ugyanezt a gondot
    Nem tudom Notival játszol vele vagy miről.
    Ha a géped alkalmas dx11 használatára akkor a beállításokban van valahol talán a videonál egy dx9 ill dx11 kapcsoló tedd át dx11 re és menni fog a dolog.
    Ha olyan peched lesz mint nekem hogy nem alkalmas a vga karid a dx11 kezelésére dőlj hátra temesd a fejed a kezeid közé és zokogj egyet mert nem fogod használni ezt a részét a játéknak:( ha nem cserélsz vga karit vagy frissítesz jobb gépre.
  • Bencus0008
    #1857
    Helló mindenki bejött az 01.108 verzió Bolygók névvel ez mind szép és jó de (Nekem) amikor egy új világot szeretnék készíteni a bolygós verzióból Pl Solar system vagy a többi akkor a DirectX 11 hiányolja Valaki tudna adni egy linket hol tudom ezt letölteni

    Ez a frissítés OLTÁRI NAGY
  • RoboKutya78
    #1856
    A bolygón függőlegesben kellene felállítani.(Kilövőrendszerrel :) )
    A 3 rakéta felelne a sztratoszféra elhagyásáig adandó energia leadására azaz beletervezni a hidrogén fejlesztés a rakéták seggét teleaggatni hidrogén rakétával vagy amivel ki lehet lökni a sztratoszféra fölé.
    A 3 rakétár leszállótalpakkal vagy ha lehetséges rögzítőkarmokkal csatlakoztatni. Amint eléri az űr szélét le lehetne választani
    A felső részen meg a hagyományos rakéta kiosztás venné át a szerepet. A lapos háromszöget meg ízlés szerinti kialakítást kaphatna.
  • RoboKutya78
    #1855
    A francba a bolygókkal megint forog az agyam de totál feleslegesen mert úgyse volna lehetőségem rendesen kipróbálni
    Találtam egy durva jó ötletet
  • RoboKutya78
    #1854
    valszínü csak ott honos élőlények bár én nem tudom kipróbálni.
  • kipeti
    #1853
    sziasztok 2 kérdésem lenne, a pókos bolygó csak az alien"pályán" érhető-e csak el, vagy a 3bolygós pályán is illetve a pókok száma állítható-e (Starship Troopets 4ever) köszi
  • LookUsArts
    #1852
    Ha te vagy a master, akkor te automatan spawnolod a dolgokat, meg survival ban is, amugy ha szeretnel epitgetni akkor meg Projector block a te haverod
  • RJoco
    #1851
    Megnéztem az update-s videót, hát elég fain lett, de az is azt mutatja, hogy csapatban milyen jó lenne játszani.
  • RJoco
    #1850
    Van elég memóriád hozzá?

    Én kb 3 órát játszottam a bolygóssal, megnéztem az ellenséget és kijutottam az űrbe.
    Mikor kiléptem a játékból, akkor vettem észre, hogy van egy ablak, ami arra kér, hogy zárjak be programokat, mert kevés a memória. Mikor ránéztem a kijelzőre, akkor volt még 1 GB szabad a 10-ből. Aztán teljesen ürítette a játékot onnan.

    Amúgy az FPS igencsak jó volt és a szimulációs sebesség sem ment 0,7 alá. A bázisom körül szépen tartotta az 1-et.
  • RJoco
    #1849
    Ennek majd utána nézek, mert én ilyen opciót nem láttam. Esetleg a BP listában lehet a tulajdonságainál módosítani a dolgot.
  • SG fan
    #1848
    A gépem vagyis a videókártyám támogatja a DX11-et csak éppen akkor jobban akad a játék! :D
  • RoboKutya78
    #1847
    Na ezt most nem vágom ha mentesz egy objektet van egy beixelhető módja lehet hogy azzal kell mentened a dolgot ha jól emlékszem.
  • RJoco
    #1846
    A DX11-hez olyan videokártya is kell, ami támogatja, anélkül nem megy.

    Az új Master kezelőfelületnek köszönhetően könnyen át lehet állítani kreatívra, így nem csak blueprintet lehet betenni, hanem komplett hajót, más objektumot.

    Hogy lehet olyan blueprintet készíteni, amit le is lehet gyártani?
    A bolygón próbáltam a Sakk-Matt-ot legyártani, de nem volt mit hegeszteni. Aztán bejelöltem az építhető blokkok megjelenítését, erre eltűnt a hajó.
  • RoboKutya78
    #1845
    Hál isten nem keverték a bolygó bulit a régi rendszerrel mert akkor tuttkó dobhattam volna a sarokba a játékot
    Külön indítható világ lett a bolygórendszer max az elkészített dolgaidat tudod átemelni hozzá bluprintben.

    Van földi marsi alien szabad szekció vagy mi meg még egy másik mód talán ha jól láttam két bolygó között lehet benne flangálni?
    Sajnos engem ez az üzi tart vissza a játék használatától :(És hiába dobom át dx11-be a játék újrastartol és csak dx9 ben hajlandó futni

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.13. 10:48:14
  • SG fan
    #1844
    Csak DX11? Miért? :S Na jó akkor nekem egyelőre felejtős! :(
  • RJoco
    #1843
    Hát az ellenség bázisa nagyon durva. Rengeteg torony, kívül-belül és még önmegsemmisítővel is fel van szerelve. De szépen összerakták.
    Most már 3 féle hajtómű van a játékban. Van a légköri, az űri (ami eddig is volt) és a hidrogén, ami nélkül nem lehet elhagyni a bolygót. Míg egyik-másik csak adott körülmények között működik, addig a hidrogén mindkét körülménynél működik.
    Az autó is elég fun, bár elég könnyen fel is tud borulni.
    És kapott új zenéket is, ami elég jó, bár néhol egyes filmekre emlékeztet.

    Vajon a már meglévő világba bespawnol a bolygó vagy bolygó módban kell indítani, hogy legyen bolygó?

    És nem találom a Pause funkciót. Ami eddig volt, az nem működik.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.11.13. 01:25:49
  • RJoco
    #1842
    Hát úgy néz ki ez újdonság lesz vagy a bolygók kiváltsága, de működött a bal egérgomb. Kiválasztottam a fegyvert és bal egérrel lőtt. De, ha jól emlékszem ez korábban is működött.
    Viszont újdonság volt, hogy bal egérgombbal ment a hajó fegyvereinek a használata is. Aztán lehet, hogy ott én állítottam be mindig rosszat. Most még a páka és a flex is egérgombra megy és nem a folyamatos bekapcsra.
    Nem sajnos ez valami elit beállítás, mert ügyesen ki tudtam venni, de visszarakni nem tudom, hogy kell.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.11.12. 23:26:23
  • RJoco
    #1841
    Nagyon állat. Bár oda kell figyelni rendesen.
    A Földön kezdtem pár járművel egy bázison, sajnos a harci gépet már elvesztettem, mert míg rám nem lőtt a rakéta torony, addig a hajóra igen.
  • RoboKutya78
    #1840
    Na srácok rossz hírem van akinek notija van és vagy szarakszik a dx11 el a rendszere felejtse el a bolygózást sajna én azt fogom tenni egy jó darabig:( ugyanis a bolygók csak dx11 ben muzsikálnak.

    HOGY A PÉLÓBAN LEHET EGÉRREL LÖVÖLDÖZNI árulja már el valaki!! :)