7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #2119
    Jajj most esett le amit írtál RJoco.
    Hogy tegyek egy levegőben lévő aszteroidára építményt és máris meg van oldva a felhőváros. Elhessegettem azzal a gondolatot, hogy nekem nincs a világomban a légkörben semmi aszteroida, így nem tudok csinálni. De most leesett: te bolygókat tettél be azért vannak aszteroidák a légkörben, én meg betehetek aszteroidákat :D Jeeee
  • RoboKutya78
    #2118
    Valami olyan kellene majd ami esetleg közvetlen hivatkozást ad a játék fö oldalára ahol frissítések vannak pl.
    Szerintem ha bele tudnék kreálni pár nyomógombos menüt az nem venné vissza annyira a betöltési időt se szerintem.
    Vagy valami hasonló oldal kellene mint a steam forumán van az aktuális játékok kiírásánál pl.


    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.05. 18:16:11
  • RJoco
    #2117
    Egész jó.
    Szerintem nem lehet egy nagy dolog.
    Max időnként a linkeket kell frissíteni, ha több is van.
    Szokás olyan linkeket feltenni, ahol mások által közölt cuccok vannak és ezek általában valamilyen oknál fogva elévülnek.

    Tényleg, jó lesz nekiállnom majd egy oldalt kreálni, akkor kirakhatod a linkjét :)
  • RoboKutya78
    #2116
    Na majd meglátom mi sül ki belőle még majd próbálkozom valami értelmes kinézettel és majd leírjátok a tapasztalatokat.:) Még nem volt topikom sehol így várhatóak kisebb nagyobb bakik majd:)
    Taliztam egy szép ide illő képet:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.05. 18:00:10
  • RJoco
    #2115
    Köszi!

    Szerintem azért ennyi, mert az űrben elég szép építményem van. Jelenleg kb 60 összeszerelő, rengeteg finomító, konténerek. Az összeszerelők szerintem most állnak, de a finomítóknak dolgozniuk kell.
    Az állomás környékén volt 0.55, a bolygóra érve meg 0.7.
    Az FPS azért nem végig ennyi, kevesebb, de még mindig bőven jó.
  • RJoco
    #2114
    Semmiképpen se legyen flash banner
    Egy szép képet ki lehet tenni, kicsiben, a lényeg, hogy az oldal gyorsan betöltődjön.
    Az infók meg elhelyezhetőek Dropbox-on vagy GoogleDrive-on.
    És ide csak a linkek mennének.

    Szlogen: "Azt tudom, hogy nem tudom."
    "Az optomistának a pohár félig tele, a pesszimistának a pohár félig üres, a mérnöknek a pohár kétszer akkora, mint kellett volna."
    A másodikat nem olvastam még magyarul, németről fordítottam át. És most emlékezetből ment.
  • RJoco
    #2113
    RoboKutya78 légy te a házigazda. +1 szavazat.
  • RoboKutya78
    #2112
    Egy ütős engineers slogent dobjatok már be ami a kezdőképen van:)
  • RoboKutya78
    #2111
    Elvileg így jó de nem tudom hány hsz kell hogy megadják a hozzáférést.
  • laci4321
    #2110
    Elég szép gépet dobtál össze! Nem semmi!

    Én alapból egy bolygós világon kezdtem, így a légkörben nincsenek aszteroidák. Sőt, a szimulációs sebesség 1.00 végig a bolygón. Az FPS számom rosszabb (R9 280x), olyan 35-40 körüli, de nem nevezném szaggatásnak. Érdekes hogy 0.7 a szimulációs sebességed.. Vagy inkább úgy mondanám, hogy elég gáz :D (mármint a játék gáz :D)
  • laci4321
    #2109
    Én leírom ide, hogy rád szavazok RoboKutya78

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kell még ezen kívül tenni valamit? Vagy ezt jelentené a hozzászólásodhoz való fűzés?

    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.12.05. 16:36:32
  • RoboKutya78
    #2108
    Srácok Mivel jelenleg nem rendelkezem meló hellyel van bőven időm az oldal stílusba rendezésére, viszont az információkat játékbeli élményeket rátok bíznám. Amennyire tudom követem az infókat viszont sekélyes angoltudásomnak köszönhetően sok infóról lemaradok.
    Szóval ha rám bízzátok az oldal stilusba rántását és információk megjelenítést azt bevállalom. Viszont a lényegesebb infók levadászását azt rátok bíznám.
    .Ha egyetértetek ezzel fűzzétek a hozzászólásomhoz a beleegyezéseteket és küldöm az illetékeseknek a jóváhagyásra

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.05. 15:51:39
  • RoboKutya78
    #2107
    NEm jó az oldal beetetős volt azt hittem ingyenes.:(
  • RoboKutya78
    #2106
    Szerintem meg nem kell annyira nagyon bele esnie az illetőnek a játékba csak az volna a lényeg hogy kövesse a kommenteket illetve a közvetlen kéréseket hogy mi legyen a fejlécbe meg hasonlók
  • RoboKutya78
    #2105
    Találtam egy jó banner készítő oldalt ha rábólintanak a moderátor oldalon hogy tudja kezelni a rendszer az eme program által kreált flash bannert akkor lehet szép interaktív fejlécünk is:)
    http://www.bannersnack.com
  • RJoco
    #2104
    Mindenképp olyan kell, aki foglalkozik is vele még legalább 1, esetleg 2 évig, vagyis lehetőleg szerintem aktív játékos kellene.
  • RoboKutya78
    #2103
    esetleg bannert legördülő menüvel lehetne kreálni. a forumhoz utánna.
  • RoboKutya78
    #2102
    Aki átvenné a házigazda szerepet az most jelezze. megszavazzuk az illetőt és elég ha a topikszámokat beküldi a nyertes ebbe a forumba. akkor megkapja a fórum jogait is.ha jól tudom
  • RJoco
    #2101
    Nincs házigazda, csak témaindító: V43 1105 névvel. Akkor őt kellene megkeresni.
    Viszont 1 éve már nem lépett be.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.12.05. 14:52:32
  • RJoco
    #2100
    A vízhűtés készen szerelt, neked nem kell összebarkácsolnod, csak a házra meg a procira raknod. A videokártyáét meg csak a házra.
    Az is volt a szándékom, hogy egy darabig ne kelljen hozzányúlnom. Ezért is lesz majd kicsit húzva, illetve ezért vannak ilyen cuccokból.
    A régi gépemben is Asrock van és nekem bejött. A legelsőben már nem tudom mi volt.
  • RoboKutya78
    #2099
    Ha esetleg valaki közületek szeretne jobban foglalkozni a topikkal akkor a házigazdát kell megkörnyékezni hogy átírathasd a nevedre és akkor kérheted a fejléce konfigolását.
  • RoboKutya78
    #2098
    Na a vízhűtés az nálam kizárva áram plusz locsi pocsi nem fér össze nálam akármilyen levegőmentes a rendszer.
    Max ha nagyon elszállnék magammal és egy komplett asztalba terveznék gépet de azt is hozzáértővel szereltetném össze.
    Nem apróztad el :) ezt már fejleszteni se kell egy darabig:)
    Bár be kell vallanom én inkább giga vagy asus alaplap párti vagyok. Asroc-ot Msi-t valahogy nagy ívbe kerülöm.Bár se rossz se jó tapasztalatom nem volt velük.
  • RJoco
    #2097
    Jah, a játékról meg nem is írok.
    Szépen le tudtam szállni a hajóval a bolygón, egész jó a manőverezhetősége is. Legalábbis tűrhető. Építés szempontjából további hibákat találtam.
    Hiába ez Space játék, nekem nem is hiányzott volna a bolygó.
    Először még érdekes volt, de most, hogy elkezdtem rajta építkezni túlélőben, valahogy nem az igazi. Kicsit MC-s a dolog. Azért felépítek valami alap állomást jeladóval, meg fúróval egy hegy tetején, hogy legyen jegem és hidrogénem a felszálláshoz, aztán visszamegyek és tovább építem az állomásom az űrben.
    A bolygón a szimulációs sebesség elérte a 0.7-et is. Leszállásnál az FPS 90 körül mozgott. És rengeteg aszteroidát láttam a légkörben lebegni, nagyon durva a 30 km látótáv.
    A lebegő bázist is egyszerű megoldani, rá kell tenni egy ilyen aszteroidára.
    Mondjuk nálam lehet azért van ez, mert alapból nem bolygós a világ, hanem a Magányos túlélőben indult.

    A külön lerakott bázist nem tudtam összekötni a bolygón sem, hiába lettek gridre rakva.
    Nem értem a dolgot. Az is igaz, hogy nincsenek behegesztve a blokkok.

    Nagyon hiányzik a hegesztőhajóm. Elszoktam már attól, hogy nagyobb dolog építésénél mindent én cipeljek.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.12.05. 14:48:44
  • RJoco
    #2096
    Mivel most jelent meg az új Skylake proci, így az került bele a jövőre való tekintettel. De nem tartom kizártnak, hogy egy 6 magossal jobban jártam volna.
    Szóval a konfig:
    i7 6700K 4x4 GHz - CoolerMaster Nepton 280L vízhűtés rajta. 460+137 €
    Asrock Z170 OC Formula 286 € (szeretem az Asrock-ot valamiért és szimpibb volt, mint az Asus Z170 Deluxe - több fázisos tápellátás, több M.2 slot)
    MSI GeForce GTX 980 Ti 6GB SeaHawk (no comment, a legjobb) 800 €
    2x8 GB G.Skill DDR4 3200 RAM. 130 €. Szándékomban áll még egy ilyen párt venni.
    Fractal Disegn Define R5 házacska. 115€

    Az építéssel vagy 5 órát vacakoltam. Ez volt az első vízhűtéses cucc és azért lehetőleg jó légáramlást is akartam a házba, így mind a 2 radiátor a tetejére került. Utána már viszonylag jól mentek a dolgok. A CoolerMaster hűtője elég hangos, valamiért nem szabályozza a ventiket a gép. Bár szerintem csak nekem kellene beállítani, hogy mikor mennyin pörögjön.

    Most egy 630W-os táp van benne. Fogyimérő szerint 360W volt a max felvétel, szóval lehet, hogy még bőven van a tápban, de jövőre lecserélem nagyobbra. Tuning célok miatt. Ezt tavaly vettem kb 80 € körül vagy olcsóbban.
    A vinyók a régi gépből kerültek át, 256GB SSD rendszernek és 2 1TB-os. Az SSD mindenképp ajánlatos, a régi gépen egy örökkévalóság, míg HDD-ről feláll a rendszer.
    Nagyjából asszem ennyi. DVD egység nincs benne, amúgy is csak IDE-sem van, ezen a lapon meg már olyan csati nincs. A házban meg már nincs benne a tartó, mert kellett a hely a radiátoroknak. Persze másképp is el lehetne őket helyezni.

    A gógli mindent szépen kidob, ha rákerestek.

    Csináltam egy tesztet is, itt az eredmény.
  • RJoco
    #2095
    A házigazda vagy a topic nyitója létrehozhat ezt-azt
    Pl így.
    Egy tárhelyen meg el lehet helyezni az infót, akár egyszerű weblap képében is, mint az aláírásomban a linken.
  • laci4321
    #2094
    Itt lehet csinálni egy top kommentet? Egy olyat ami mindig legfelül van?
    Azon gondolkodtam csinálok (csinálhatnánk) egy kis leírást a játékhoz, amiben sok-sok tapasztalatot összegyűjtünk, és segítséget. És az nem lenne jó ha elveszne a sok-sok kommentben.
  • laci4321
    #2093
    RJoco: Én is kíváncsi lennék milyen gépet dobtál össze :)
    Az utóbbi 1-2 hétben nagyon nem volt időm a játékkal foglalkozni, és a következő 2 hétben sem lesz, látom megjelentek új fegyverek és fejleszhető flexek, hegesztők, fúrók. Már vártam ez mikor fog bekövetkezni, de a fegyverektől kicsit többet vártam :D Nem számítottam egy FPS játék megjekenésére, de azért pl. hiányolom a távcsövet a pontos fegyvernél :D Vagy inkább egy távcsöves puskát.
    És igen, még mindig hihetetlennek találom, hogy hiába az a sok performance improve, a játék egyszerűen nem használja ki teljesen a gépet :D Pedig akkor hasítana szépen :)
  • RoboKutya78
    #2092
    Milyen vasat kreáltál mert a közeli-távol jövőben nekem is össze kéne dobnom egy jó vasat? :)És csak tisztába kéne lennem mennyi kp kell hogy tudjak ezzel a játékkal is hasítani:)
  • RJoco
    #2091
    VÉGRE JÁTÉK!!!!

    Full grafikán is szépen megy, jó FPS-sel, bár a szimulációs sebességtől nem vagyok elájulva, 0.55-0.6 között mozog. Igaz a látótáv 7-ről 30 km-re nőtt :)
    Valamiért nem használja ki a proci összes szálát, így csak 30% körüli a terhelés.
  • RoboKutya78
    #2090
    Srácok ha jól látom taliztam egy emberkét aki ha igaz szívesen vállal modok blokok elkészítését
    SEKTAN CORP
    Legalább is ha jól fordítottam az írását:)
    Ha valakinek van valami extra dolga szerintem próbálkozzon nála.:)Alapból is szép dolgokat kreáll a csóka.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.04. 23:13:48
  • RoboKutya78
    #2089
    Csak azt nem vágom miért nincs levegő a fő pihenő szobában
  • RoboKutya78
    #2088
    Itt az elérhetősége
  • RoboKutya78
    #2087
    Kicsit alkottam mások után szabadon:)
  • SUPERTRABI
    #2086
    Contest december

    a decemberi UESC feladat :)
    a nyeremény:
    1: Resident Evil Revelations 2 - Episode 1: Penal Colony
    2: Chainsaw Warrior
    3: Bionic Commando: Rearmed
    meg persze ingyen SE vagy ME

    ha kell nyers forditás, akkor csinálok, de sztem az előzőektől nem tér el a kikötések felépitése:)
    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2015.12.04. 17:59:38
  • RoboKutya78
    #2085
    frissítések idején szokott lenni alkotásokról videó de tény mintha a bolygó rendszer megjelenése óta több lenne
  • RJoco
    #2084
    Nekem eddig is gyorsított flexem és hegesztőm volt, de akkor most milyen gyors lesz?
    Mindig is reklámoztak a videóikban hajókat vagy csak most van a bolygó óta?
  • RoboKutya78
    #2083
    Kérdem én ezt most minek??
    Ennyi erőből bedobhattak volna egy bögyös női asztronautát is neem?
    Gyorsított felszerelések a frisítésben
    Lehet kikukázni a modok közül az eszközökre vonatkozó gyorsító modokat ha voltak ilyenek:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.04. 11:06:52
  • RJoco
    #2082
    De játszanék már a játékkal!
    Összeraktam a gépet, márcsak egy rendszer kell rá és imádkozni, hogy jó legyen minden.
    Az SSD után a HDD baromi lassúnak tűnik.
    De ez a W7USBPatcher baromi lassú.
  • RoboKutya78
    #2081
    ott a csillagkapu mod az már elvileg megoldotta csak a kaput kell kitenni:)
    És csak más külsőt kellene adni neki hogy ne legyen csak egy stilusba használható
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.02. 15:50:46
  • SUPERTRABI
    #2080
    Hmm, valamelyik moddernek kéne szólni csináljon a játékba portal gun-t :D mekkora lenne mán, és tényleg tudnál a bolygóról a holdra teleportálni :)