7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #1999
    Na megnéztem pár dolgot a játékban, remélem segít.

    A légköri hajtóművek 4000m-ig működnek. A gravitáció viszont 5000m-től kezd el csökkenni. Tehát 1000m-t kell áthidalni hidrogénmeghajtással. A gravitációs tér egészen 40.000m-ig csökken folyamatosan., kb. 25.000m-en fele akkora a G erő mint a felszínen. Tehát tulajdonképpen ezt (4000-25000m-ig) ha áthidalod hidrogénmeghajtással, utána már talán az ionmeghajtó is elbírja a hajót.

    Megnéztem minden egyes hajtóműtípusnak az erejét. Az elméletem ez volt: 1G-ben 9.81 m/s2 a gyorsulás, tehát a hajó tömegét 9.81-el kell megszorozni hogy megkapjam, mekkora N erőt kell a hajtóműveknek kifejteni hogy lebegni (felemelkedni) tudjak. 0,5G-ben 4,905 m/s2 a gyorsulás, tehát a hajó tömegét már csak 4,905-el kell megszorozni. S így szépen ki tudom majd számolni, mikortól milyen hajtómű kell majd.
    Eredmény: És ez tényleg így van :D

    Kis hajón:
    - Kis ionhajtómű: 12 kN
    - Nagy ionhajtómű: 144kN
    - Kis légköri hajtómű: 65 kN
    - Nagy légköri hajtómű: 340 kN
    - Kis hidrogénhajtómű: 82 kN
    - Nagy hidrogénhajtómű: 400 kN

    Nagy hajón:
    - Kis ionhajtómű: 288 kN
    - Nagy ionhajtómű: 3.6 MN
    - Kis légköri hajtómű: 350 kN
    - Nagy légköri hajtómű: 4.5 MN
    - Kis hidrogénhajtómű: 900 kN
    - Nagy hidrogénhajtómű: 6 MN

    ( 1kN = 1000N, 1MN = 1.000.000N )


    A teszt ahogy kinézett: A légköri meghajtással és páncélblokkokkal rakosgatásával tesztelgettem mekkora súlyt bírnak el.

    9.740.716 kg (nehéz blokkok, reaktor, hajtóművek összsúlya) megemeléséhez 21 nagy légköri hatómű és 7 kis légköri hajtómű kellett teljes tolóerővel, ami 96950000 N tolóerő. Ez az érték a tömegnek a 9.95-szerese. Tehát az elmélet működőképes :)

    Megcsináltam a dolgot kisebben is, 3.658.905 kg megemeléséhez 8 nagy légköri hajtómű és 1 db kicsi légköri hajtómű kellett, ami összesen 36.350.000 N tolóerő, gyakorlatilag a tömeg 9,934-szerese, ami elég közel van a 10-hez. Nem 9.81, ami a pontos 1G-s érték, inkább 10-el érdemes számolni. De ez csak a lebegésre elég, tehát ez egy zuhanó tárgy sebességét még éppen csak semmivel sem tudja csökkenteni! Érdemes ennek a párszorosával számolni, tehát a hajó tömegénél 20-25-ször annyi N tolóerőt biztosítani, az már jó manőverezhetőséget ad a légkörben, és simán lefékez egy zuhanó (légkörbe gyorsan belépő) hajót.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.11.23. 21:55:52
  • RJoco
    #1998
    Köszi!
    Szeretek legózni, a tegnapi napot át is legóztam.
    Kár, hogy ma szétesett, de van mentésem :)
  • RJoco
    #1997
    Sajnos a leszálló egység nem igazán lett jó.
    Elsőre belehaltam, másodszorra a hajó fele és minden lényeges dolog megsemmisült. Én éppen, hogy túléltem.
    A hidrogén hajtómű sem volt képes már lassítani 1G-nél.
    Úgy látszik nagyobbat kell építenem vagy legalábbis nagy légköri hajtóművel. És kell rá a plusz hidrogén hajtómű is, ha fel akarok vele majd szállni.
    Hiába, túl nehéz.
  • laci4321
    #1996
    Ezek is csak egy irányba visznek egyszerre, csak ferdén állnak. A képen látszik is a fekete nyíl sárga alapon, a korongok oldalán, az jelzi hogy merre fejt ki tolóerőt. És amúgy tényleg a mátrix jutott eszembe nekem is. :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.11.23. 18:55:03
  • Carmang
    #1995
    Tisztára, mintha legóból lenne :)
  • RJoco
    #1994
    Nekem a Mátrix hajói jutnak az eszembe.
  • RoboKutya78
    #1993
    Hm.. érdekes Dron felderítő rendszerek cikázását látom magam előtt a befagyott tundrán.Kezd egyre jobban frusztrálni a dx11 hiánya:)
    Eszement elevátorokat lehet kreálni belőle:)
    Nincs véletlen valami hasonló rakéta rendszer amiből elég csak egy darab és megy minden irányba a hajó tőle?
    és nem kell minden irányba rakétát rakni?


    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.23. 11:55:46
  • RJoco
    #1992
    Elkészült a hajó, kipróbálva még nem lett, majd holnap.

  • RoboKutya78
    #1991
    Végignézni is szőrnyű egy túlélős építgetős demonstrációs videlót:)
    Nem tudom milyen vasa lehet ha még felvételt is tud kreálni:)
  • RoboKutya78
    #1990
    hát igen vagy az 5 percenkénti beállást vállalod a mentés miatt vagy 10% esélyed van az efféle balesetekre:)
  • RJoco
    #1989
    Épp befejeztem a bolygóra szálló hajómat, mikor a játék aranyosan kilépett. Pedig egész délután gond nélkül futott.
    Elég sok építés veszett így el, hála a készítőknek
  • RoboKutya78
    #1988
    Végre egy szép alkotás de tutkó hogy nem kerül be a játékba csak módként lehet alkalmazni:)
    Ha az nvidia logót ki lehet cserélni benne csak egy file lecserélésével akkor kóser munka:)

    S - NVIDIA Thruster - DX11
    És Sektan a készítője felvett barátba ha nagyon kell valakinek meg is tudakolhatom hogy ki lehet e cserélni.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.22. 16:55:44
  • RoboKutya78
    #1987
    Anyám de szeretem a hanyag script készítő engineer pajtások tisztelet a kivételnek.
    Imádom azokat a sripteket amiknek a leírása szinte semmit nem mesél el az adott sriptről.
    Legalább egy tesztvideót raknának fel.Vagy annyit írna le hogy mi kell a sript használatához

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.22. 16:43:23
  • RJoco
    #1986
    Tévedtem, a korábban lementett aszteroida ott van ahol hagytam csak tényleg eltűnt 7 km felett.

    Láttam megint egy csomó Argentavis-t a bolygó körül. Volt amit utolérni is nehéz volt és csak sodródott. Be a légkör felé.
    Ráadásul ezek a hajók addig követnek, amíg van üzemanyaguk. Mindig 4-5 km távol állnak meg tőled, viszont, ha az állomásod közted és egy Argentavis- között van, akkor lesz mit javítanod.
    Néha nem rossz, ha van pár ilyen, de most már kezdenek bosszantóak lenni.


    Van arra valami mód vagy leírás, hogy meghatározzam mennyi hajtómű kell a légkörben való közlekedéshez?
  • RJoco
    #1985
    Szerintem is jöhetne már a német fordítás, mert most egy része magyar, másik része német, az újítások meg angol.
  • RJoco
    #1984
    Minden bizonnyal a kedves kolléga nem akart monumentális dolgot építeni és elvolt a kezdő bázisán.
    Ilyenen nem szoktam fenn akadni és inkább egy bug miatt állítottam be, mint fps nyerés miatt. Persze a bug akkor nem tűnt el, de vissza már nem állítottam.
  • SG fan
    #1983
    A magyar fordítás közösségi cucc. Elvileg a SE oldalán nézz utánna vagy a fórumon, hogy pontosan, hogy megy. Sztem bárki besegíthet.
  • laci4321
    #1982
    Nem tudom ki felelős a fordításért, de én is szívesen segítenék :)
  • RoboKutya78
    #1981
    Nem tudom a fordítás magyarra milyen állapotban van de az új cuccokat beállításokat lefordíthatnák már ha meg be van küldve akkor meg frissíthetnék a nyelvészetért felelős kollégák.
  • RoboKutya78
    #1980
    A látóteret tutti hogy lementi a játék.Gondolom azért van külön kiemelve mint beállítási funkció Kedves kolléga volt humorában és a 7 km es beállítást ratyi gépekhez javasolta:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.22. 11:08:43
  • RJoco
    #1979
    Azok az aszteroidák maradnak meg, aminek a közelében van valamid. Mint ahogy a hajót az eredeti állomás helyemnél hagytam, így ott megmaradtak az aszteroidák.
    De lehet, hogy az is számít, mekkora látótér van beállítva. Nálam ez 7 km.
  • laci4321
    #1978
    Nem maradnak meg a generált aszteroidák?? Érdekes... bár való igaz, hogyha megmaradnának, akkor hatalmasra nőne a mentés mérete. (Nem csak az maradna meg, hogy épp hova generálódott egy aszteroida, de az is hogy ha megfúrod valamelyiket, akkor hogy néz ki éppen. Ez elég sok adat lenne.)

    De azért néhány aszteroida csak megmarad nem? Mondjuk amire már építkeztél.
  • SG fan
    #1977
    Lehet, hogy csak egy "új" bug...
  • RJoco
    #1976
    Végre sikerült a hajókat ismét állomássá alakítani.
    Amikor az Argentavis-szal fordultam a szétszerelő bejáratára, akkor lépett ki.
    Lehet, hogy ez mostani új bug?
    A planet előtt ilyen nem volt. Így már gyanús, hogy egyszerű, sokszor csinált műveletnél is kilép a játék. Küldözgetem is ezerrel a hibajelentéseket.

    Érdekes, hogy az aszteroidák helyét nem tárolja a játék. Én azt hittem igen, de ahova vittem az állomást, onnan eltűnt az előzőleg lementett koordinátákról a kavics.
    Mikor visszamentem az eredeti helyre az Argentavis-ért, akkor csak a kezdő kavics és a közelben lévő 1 kavics maradt meg. Az összes többi, hiába volt látótávon belül, eltűnt.
  • RJoco
    #1975
    A felhasználói könyvtárba általában egyik uninstall sem nyúl bele. Legalábbis nem szokásuk, ezért is szokott szemetes maradni a rendszer. Azt neked kell manuálisan törölnöd.
  • RJoco
    #1974
    Engem nem engedett gravitációs térbe ugrani és nem számolt újra semmit. Egyszerűen kiírta, hogy gravitációs térbe nem ugrik.
    Persze azóta változhatott, jött egy-két frissítés.
  • laci4321
    #1973
    Az újratelepítés nem oldott meg semmit. A blokkok továbbra is állandóan resetelt orientációval jelennek meg újra. Még akkor is, amikor a 0-ra nyomok, és újra a blokkra.
    Sőt elég érdekes, hogy gyakorlatilag megmaradt minden kimentés és minden blueprint, amit a gépre mentettem. Ilyenkor legyél biztos abban, hogy tényleg normálisan újratelepítette-e.... Elég gáz hogy ennyi szemét hátramarad egy steames törlés után.
  • laci4321
    #1972
    Tovább próbálkoztam az ugrálgatással. Akkor lép ki, ha a bolygó gravitációs terén belül van az ugrópont.
    Még jó hogy elvileg ilyenkor újraszámolja a koordinátákat a játék és a gravitációs téren kívülre ugrik a hajó....
  • RJoco
    #1971
    Kár, kipróbáltam volna holnap.
  • RJoco
    #1970
    Én ma ugortam jópárat, nem lépett ki egyszer sem. Ellenben mikor a 3 hajóból állomást akartam csinálni, akkor kilépett.
    Úgy vettem észre, hogy a kilépés összefügg a szimulációs sebességgel. Ha túl sokat kellene számolnia egy időben és már nem bírja, akkor kilép.
  • laci4321
    #1969
    Na királyság van :D Amikor ugranék, akkor kilép a SE :D Hihetetlen, ez az ugrás mindig bugos, komolyan mondom kész szerencsejáték, hogy mikor ugorhatsz és mikor nem, egyik héten javítják, a következőn megint nem lehet.
  • RoboKutya78
    #1968
    steamen a hétvégén
    --bocs most valszínű nem lehet csak a space-t
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.11.21. 20:34:16
  • RJoco
    #1967
    Hogy lehet kipróbálni a Medieval Engineers-t ingyen? Nem találok letöltési lehetőséget rá.
  • SG fan
    #1966
    Oks utánna néztem, de akinek van erről véleménye azért írja meg, de ha csak dx11 el megy akkor egyelőre hagyom (támogatja a kártyám de valszeg akadna) plussz igaz, hogy megy min 3 gb-al is de ajánlott 8. Nekem van 4. A többit számoljuk ki, főleg a ha space engiből indulok ki. Na mindegy egyelőre sztem ezt is hagyom de majd kiderül! :)
    Utoljára szerkesztette: SG fan, 2015.11.21. 19:32:37
  • SG fan
    #1965
    Gondolkodom a Medievil Engiben. Eddig nem érdekelt mert inkább a sci fis cuccokat szeretem habár a középkori lovagos téma sem áll távól a szívemtől de valahogy a Space engiben több lehetőséget érzek. Viszont ha az ME nek kevesebb a gépigénye akkor tennék vele egy próbát. Valaki erről tud valamit? Mert sztem ott nem kell annyi mindent számolni a gépnek és a programnak. :) Aki esetleg tud valamit róla, hogy érdemes-e meg venni írjon már valamit! Mert amíg nem lesz jobb gépem és csak ilyen nagyon alap cuccokat tudok SE-ben addig nyomathanám abban! :DD
  • RJoco
    #1964
    Úgy látszik mégsem teljesen a játékkal van a gond, mikor meghülyül ez a nagy tömeg.
    Jópár hajóval landolok rajta.
    Mikor megpróbálom forgatni a cuccot (ez természetesen nem lehetséges, kevés a giro) vagy kicsit odébb megyek (ez működik, annyi hajtómű van már rajta), valamiért a landolt hajók erőt fejtenek ki az hordozóra. Mikor a hajókba ülök és felszállok, akkor megbillennek egy kicsit és eltávolodnak a hordozótól. Újbóli landolás után és a hordozót nem piszkálva ismét normálisan ugrik és ott is marad az ugrási pontot.
    Még 40-60 perc az életben (2-3 ugrás) és elérem a célt. Hacsak nem jön megint 1-2 váratlan esemény, kifagyás, kalóz.
  • RJoco
    #1963
    Én meg most nem tudom szétszedni az összedokkolt állomás-hajóim, mert mindig kilép a program.
    Ha viszont az egész együtt ugrik, akkor meg meghülyül és összevissza repked. Szerencsére most még a bolygó felé sodródik, de, ha már elég közel leszek, akkor nem szeretném, ha belesodródna a gravitációs terébe.
    Az első 2 ugrásnál érdekes mód nem volt ilyen gond.
  • laci4321
    #1962
    Most megpróbálom újratelepíteni a játékot, remélem az megoldja. Nekem sosem volt így. A blokkok mindig is megőrizték az orientációjukat, az adott hajón/állomáson. Ha újra kijelöltem őket, akkor mindig is ugyan úgy jelentek meg, ahogy átváltottam róluk, nem kellett sosem újraforgatni semmit ugyanabba, mindig csak akkor kellett forgatni, ha máshogy akartam hogy álljanak. És minden hajónál/állomásnál egyedileg "emlékeztek" az orientációra. Akkor resetelődtek csak, amikor kiléptem a pályáról.
    9808 MB szabad hely kell neki, hogy újrarakja. Nem semmi :D Szépen felhízott a játék, amikor én először letöltöttem (tavaly szeptember) még csak 780 MB volt.
  • RJoco
    #1961
    1) Az adót is rászámoltad? Én 1 hónapja még eredeti áron láttam.

    2) Azért én kíváncsi lennék a konfigodra. Csak úgy összehasonlításképp, hogy a leendő gépem hol lesz.
  • RJoco
    #1960
    Nálam ez mindig is így volt.
    Ha csak üres kezet csinálsz és újra a korábbi blokkot választod, akkor nincs gond, de, ha blokkot váltasz, akkor alaphelyzetbe áll.
    A blokk állása mindig függ a hajó vagy állomás állásától is.