7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #2320
    Azért nem bírtam ki, megnéztem.
    Sajnos 0.4 fölé nem ment, vagyis nem lett gyorsabb.
  • RJoco
    #2319
    A fórumon azt írják, hogy javítva lett és a játszó közönség is megerősíti.
    Majd valamikor kipróbálom, de most még kicsit az Elite-t nyúzom, hamár megvettem :)

    Jah, és extraként bekerült az atmoszféra hajtómű animáció.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.12.17. 23:39:34
  • laci4321
    #2318
    Mi a helyzet az e heti update-el, javította a szimulációs sebesség drasztikus csökkenését? (nincs időm kipróbálni, de azért kíváncsi vagyok)
  • RoboKutya78
    #2317
    végre egy értelmes ötlet
    helikopter rotor
  • RJoco
    #2316
    Köszi :)
  • laci4321
    #2315
    Király a videó RJoco :D
  • RJoco
    #2314
    Inkább az X széria online és hatalmas univerzummal. Az EVE elég messze áll tőle.
  • RoboKutya78
    #2313
    Egy kérdés a kezdő lelkes módoló társasághoz:)
    Egy meglevő mod átprogramozása pl a Nasamodé mennyire volna bonyolult gondolok arra hogy a blokoknak a tulajdonságát kéne módosítani levegőáramlási szempontból:)Az építőkockák félkörök ablak légeresztésének megszüntetése volna a feladat.
  • RoboKutya78
    #2312
    Akkor hajazik a játék az EvE-re kis túlzással:)Persze nagyon butított összehasonlítás volt ez:)
  • RJoco
    #2311
    Azért az Elite-s videóknak nem bedőlni. Amúgy asszem, hogy kell hozzá a sima is, ami 40-50 euro körül mozog most.
    Én anno 40-ért vettem elővételben, a Horizons-t meg tegnap 38-ért elővételben :)
    90% propaganda, 10% valós.
    Nincs külső nézet úgy, mint SE-ben. Van egy Repair mode-nak nevezett nézet, hogy megnézhesd a hajód kívülről.
    Viszont a játékban nincs pause gomb, szal, ha megtámadnak vagy valami az utadba kerül, akkor...
    Azt nem mondom, hogy nem izgalmas, mert amikor épp tele a raktér és annyi pénzed sem maradt, hogy a biztosítást kifizesd, ha elveszted a hajód, akkor azért rendesen majrézol, ha egy kalóz kiszed SuperCruise módból.
    A pvp-re elég kicsi az esély, csak forgalmas, fontos rendszerekben futsz össze játékossal, azon kívül, tényleg hatalmas a galaxis.
    A Horizons érdekes lett. Amellett, hogy bekerült megint pár új hajó és bolygós járgány, amivel kavicsokat lehet keresni, amiből aztán ásványi anyagok esnek, amiket összeszedhetsz és fejlesztheted, meg újratöltheted a járgányt, még nem tudom, hogy mit is lehet ténylegesen kezdeni. Bár a ritkább ércekből nem találtam egy darabot sem.
    Azért 3 órácskát simán eljátszottam vele.
    Szóval aki szereti az űrben röpködést, scannelgetést és kereskedést, annak nagyon ajánlott. Ha mondjuk kalózkodni szeretsz, akkor is ajánlott, az azért elég izgalmi faktort ad, akár szállító hajó kilövése és rakomány begyűjtése (körözés alá kerülsz és a helyi biztonságiak megpróbálnak eltenni láb alól, de, ha elég magasra kerülsz, akkor player-ek is rád mehetnek), vagy csak az űrben kotorászva is lehet értékes dolgokat találni, viszont ezek sajnos valamiért illegálisak. Fekete piacon eladhatod, de ez nincs minden állomáson és a nagy állomások körül mindig van járőr, aki scannelget. Mostmár a gyorshajtást is büntetik, repu romlással, vagyis beszáguldozni sem igazán érdemes. Viszont lopakodó módban is be lehet menni, ami azért elég izgis tud lenni.
    Aztán meg ott van a CQC, amit csak a napokban próbáltam ki, de nagyon állat. Amolyan dock fight. Mondanám, hogy nagyon hasonlít a WoT-hoz, de igazság szerint inkább a CoD MP-hez. Vagy 4vs4 megy x kill-ig vagy pontig, nem tudom pontosan vagy zászlófoglalás, de mehetsz mindenki mindenki ellen is.
    Amíg nem hozzák rendbe az SE-t, asszem mással fogok játszadozni.
  • RoboKutya78
    #2310
    Szerintem lassan csökkenni fog a játék látogatottsági szintje.Ha értelmes masina lenne alattam már én is dezertáltam volna.
    Steamen ennyibe fáj!
  • RJoco
    #2309
    Felvettem ahogy felszállok a bolygóról, hát nem lett valami izgalmas. De csak 10 perc lett, mert nem teljes a progi.
    Ráadásul 10-15 ezer méter körül a szimulációs sebesség leesett 0.2-re, így fél óra volt elhagyni a gravitációs teret.
    A bázisomra érkezéskor meg egyszerűen kilépett a játék.

    Viszont eszembe jutott, hogy a Gyógyító állomásokon lehet újjáéledni, ha meghal az ember. Elvileg te választhatod ki, hogy melyiken térj magadhoz. De az is lehet, hogy a legközelebbin ébredsz automatikusan, nem teszteltem. Viszont, ha előbbi, akkor csillagkapu sem kell, hogy lemenjek a bolygóra, egyszerűen csak meghalok és ott kérem az újjáélesztést. (Mert oda is építettem egy állomást.) Ha meg vissza akarok menni, akkor szintén ez a módszer.
    Persze ezzel semmilyen anyagot nem lehet hurcolni, de lent már úgyis hagytam és amúgy is bányász területet kellene keresni.
  • Carmang
    #2308
  • RoboKutya78
    #2307
  • RJoco
    #2306
    A VideoPad-dal lehet szerkeszteni a Bandicam-os felvételt. És elég egyszerű a használata. (De ezt csak a videó feltétele után találtam meg, így a vágatlan verzió került fel.)
    A videjó :D
    1:30-tól kezdődik az izgalom.

    Azt is hozzá kell tennem, hogy valamiért a billentyűzet sem volt magyar, mert 'y'-nal leállt a reaktor, holott a csillapítást akartam bekapcsolni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.12.15. 13:14:42
  • RJoco
    #2305
    Látod, a DX beállítást nem is néztem. Ha nem mondod...
  • laci4321
    #2304
    Amikor csináltam gameplay videót, akkor egyszer nekem is visszaállt minden beállítás az alapra, DX9-re. Csodálkoztam is, hogy egész világos minden, látom azt ami árnyékban van,stb.. Na mondom végre megcsinálták normálisra a DX11-et. :D
    Aztán egyszer csak pár óra után észrevettem valamit, és hirtelen beugrott hogy nézzem meg a grafikai beállításokat.

    És felvetted ezt az akciót videóra? Úgy megnézném :D :D
  • RJoco
    #2303
    Az OBS valamiért nem vesz fel szépen, pedig ez a része jól be van állítva.
    A Bandicam azt csinálja amit kell.
    A kérdés tényleg a szerkeszthetőség.

    Most akkorát nevettem :D
    A 2 perc szaladás után volt kb fél perc akció, így nem mutatom meg, mert még a végén azt hinnétek, hogy A Gyűrűk Urába csöppentetek.
    A lényeg, hogy nem sikerült lekavicsbombáznom a DanielJackson-t, így gondoltam megközelítem gyalogosan. Kb 500m-re landoltam tőle egy domb árnyékában, a rakétatornyok rá vannak állva, engem nem is lőnek, mégha látnak akkor sem. Viszont az ágyútornyok rendesen szórnak még mielőtt kibukkannék a domb mögül, így esélytelen hatástalanítani őket.
    Szóval gondoltam, akkor berepülök a kavics szóróval. Valamiért menet közben kiestem a fülkéből (pedig ép volt az is, meg a reaktor is) és nem is láttam, hogy hirtelen bekapcsolódott a Jetpack, ezért bekapcsoltam. Újra. Még épp a Jacksonnak való ütközés előtt sikerült visszakapcsolnom, így 17% életerővel megúsztam és a hajón landoltam. Na igen ám, de utánam jött a hajóm és hát a többit képzeljétek el, én jót röhögök rajta még most is :D :D :D :D

    Nem tudom mit csináltak a játékkal, de a beállítások visszaálltak alap helyzetbe. Én nem csináltam vele semmit, az tuti, lehet, hogy a sok kilépés (kidobás) okozott némi fájl sérülést. Vagy az OBS.
    De az is lehet, hogy a W10-zel lesz a gond, mert most már a TC sem hajlandó elmenteni bezáráskor az aktuális helyzetet és Steam sem tud egy játékot egy másik vinyóra frissíteni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.12.15. 00:10:23
  • RJoco
    #2302
    Szóval akkor még mindig a jó öreg FRAPS a nyerő.
    Valamivel a készítők is felveszik, meg a gameplay-t készítők is és azért nem olyan rossz azoknak a minősége.
  • laci4321
    #2301
    Vagy ahogy LookUsArts nevű felhasználónk mondotta egy korábbi hozzászólásában:
    "En Fraps-el veszem fel a dolgokat, vagy OBS-sel (ez ingyenes)
    -majd sony vegas proval vagom meg, de ugyan ugy jo pl az adobe premier is."
  • laci4321
    #2300
    A Bandicamot én már használtam, amíg az aktív addig az LCD kijelzőkön nem látható semmi!
    Nem tudom ez miért van így, valami bug... Nem is szólva arról, hogy a Bandicamos videókat utána nem tudtam szerkeszteni sem Avid Video Studio-val, sem Adobe Premiere Pro-val, Előbbinél a kép szétfolyt, csíkozódott és elcsúszott a hang a képtől, utóbbinál "csak" a hangelcsúszás volt tapasztalható.

    Én a FRAPS + Adobe Premier Pro kombót javaslom ha gameplay videót tervezel készíteni. A FRAPS + Avid páros sem vált be. Valami elég komoly dolog lehet a játékkal, nem lehet normálisan videókat rögzíteni. Ja és egyébként a FRAPS is csak úgy a pöpec, ha rögzített FPS számmal veszed fel a játékot (mármint a FRAPS által létrehozott videófájl legyen rögzített FPS-számú, nem a játékot kell rögzíteni)
  • RJoco
    #2299
    Jah, az.
    Amúgy más is írja, hogy nem új dolgok kellenének a játékba (bányászható szikla), hanem a meglévőket kéne fejleszteni és javítani a teljesítményen.
  • RoboKutya78
    #2298
    LOOL nagy segítség tőlük:)
  • RJoco
    #2297
    Visszanéztem az Action-nal a videókat és elszomorodtam. Amellett, hogy felvétel közben 100-ra járatta a procit és felvette a játékon kívüli részt is (asztalt), még akadozva is vett fel.
    Kíváncsi leszek a Bandicam-ra.
    És remélem nem fog ennyiszer kilépni a játék csak úgy.

    A Keen fórumon meg azt tanácsolták, hogy takarítsam ki a világom vagy kezdjek új játékot.
  • RJoco
    #2296
    Ó, hogy de megcs....
    El akarom menteni az állást, erre kilép a játék.

    EDIT: És elmentette. Viszont a felvevő 100%-ra járatja a procit. Így tuti kipróbálom a másikat majd.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.12.14. 18:35:05
  • RJoco
    #2295
    Köszi, ha nem jönne be az Action!, akkor kipróbálom.
  • Carmang
    #2294
    Videorögzítésre én a Bandicam-et ajánlom.
  • RoboKutya78
    #2293
    Huhh bakter 2 napon múlott az inaktivitás gyorsba automattáltam persze hogy ott meg hiába nyomkodtam a gombot nem működött.Most fizethetem azt a semmire se elég TB biztosítást is

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.14. 15:04:55
  • RJoco
    #2292
    Gondoltam megnézem én is, hogy mikor jár le az enyém, mert már rég töltöttem és mostanában nem kapok az egyenleginfoval erről infót.
    De a vodafone oldala természetesen hulladék, sms-es telszámos kódot (aktuálisat) nem találok.
    Edit: Ki kellett kapcsolnom az AdBlock-ot

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.12.14. 14:39:34
  • RJoco
    #2291
    Ez segíthet.
  • RoboKutya78
    #2290
    Az kurva pech lesz mert bankba is be kell sertepertélnem ha nem kapom vissza a számom :( Csak ugy derült ki hogy sárga csekket akartam aktiválni és várom a jelszót az aktiváláshoz és nem gyün mondom mi a va élet van.Az csak tallonba teszik ilyenkor a számot egy kis ideig .A legjobb nem az én nevemen van volt a számla:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.14. 14:26:36
  • RJoco
    #2289
    Kezdj el sétálni. Régen úgy volt, ha lejárt a kártya, akkor azt eltehetted szép emlékbe. Most vehetsz egy új kártyát, új telefonszámmal.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.12.14. 14:20:38
  • RoboKutya78
    #2288
    Skacok segítség kéne telefon ügyben!!!
    Elbaszarintottam a rendszert elfelejtetten a megadott időn belül pénzt telepíteni a kártyámra.Teljesen kikapcsolták a számomat
    Nem tudnak hívni Nem tudok a telenor oldalán se belépni telefonszámmal. Kérdés Ha feltöltök rá lóvét aktiválódik a kártya vagy egy kellemes sétát fog ez jelenteni a telenor kirendeltségére a számla tulajdonosának?
  • RJoco
    #2287
    Szerintem ez nagyon egyszerű. Az ST számítógépes grafikával készült. De ha makettel is csinálták, mint az STOS-t, akkor is egyedi.
    Ha meg is csinálnák a blokkokat, akkor is csak 1 hajóhoz passzolnának igazán.

    Ez olyan, minthogy miért nem lehet szép kört csinálni az űrben?
    Vagy gömböt.
    Egyszerű. Minden gömbnek vagy körnek más a sugárhossza, emiatt a felület nagysága is más lesz, és így az ívek szöge (sugara, nem tudom, hogy hívják, laposabb, ívesebb) is más lesz.
    Ha akarsz egy 1 km átmérőjű kört, akkor ahhoz más elemek fognak kelleni, mint a 100 m átmérőjű körhöz.
    Ha viszont valahogy bele lehetne moddolni egy változó geometriájú elemet és a beállításokban megadni, hogy mekkora sugarú lesz az építményed...
    Motor, piston, hangárajtó van. Ez az elem tartalmazhatna piston-okat és a felülete kis lamellált lapok lennének, aminek a magasságát és dőlését állítja a megadott érték alapján.
    Na már megint megindult a fantáziám, asszem itt abba is hagyom.
  • RoboKutya78
    #2286
    Azon filózom hogy a modderek miért nem készítenek olyan blokokat aminek kifejezetten a nagy hajók külső kinézetét alakítaná át pl gondolok ilyesfajta kinövésekre a hajók felszínén Korlátok kisebb nagyobb dudorok kockák emelvények szellőzők. Meg a többi

    Így egy ST hajó sokkal életszerűbb lenne:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.14. 12:49:07
  • RoboKutya78
    #2285
  • RJoco
    #2284
    Nincsenek drónok. Azt már rég kikapcsoltam.
    A hajók sem értem, hogy miért vannak, mert azt is kikapcsoltam.
    De azok is inkább csak esnek. Valamiért nincs bekapcsolva náluk a csillapítás.
    Pedig az Asgard hajó képes felemelkedni a földről, szal nem értem, hogy akkor miért nem száll le szépen.
  • RoboKutya78
    #2283
    arra már nem emlékszem de a követlen yutube videoformázás az adott
  • RJoco
    #2282
    Ezt kipróbálom.
    Ha képes youtube-ra optimalizálni, akkor az még jobb, a fraps-os és utána tömörített anyag valahogy sosem sikerült igazán jó minőségűre. Pedig maga a videó jó minőségű volt.
    Remélem szerkesztésre is van lehetőség akkor már.
  • RoboKutya78
    #2281
    Ötlet kapj el egy dront SeTolsal és azt tanulmányozd lehet valami szimbiotikus kapcsolatot építettek ki a vezető és a hajók között :)
    ha a dronok is bambán süllyednek akkor tuti bug.