7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #2280
    A teszt eredménye:

    Először egyik hajó sem akart leesni, még kikapcsolt csillapítással sem. Amint kiszálltam az egyikből kikapcsolt csillapítással, azonnal leesett.

    Ilyen bugot is utoljára a Minecraft-ban láttam. És alig játszotta a játékkal még.

    Mint látható volt, a kis hajókon csak felfele hajtómű volt. Mivel a nagy hajtóművesről leesett a reaktor, mikor a kikapcsolt csillapítás után megpróbáltam talpra állítani, így a kis hajtóművessel mentem egy karikát. Amolyan helikopteresen.
    Elrepültem az Asgard hajó fölött, ami rendesen lőtt, de nem talált el, majd a még a környékén megfordultam és visszarepültem a bázisra.
    Kicsit túlcsúsztam rajta, de végül sikerült megfognom a hajót.
    A leszállás döcögős volt, tekintve, hogy nem tudtam körbenézni és a hajót is irányítani. (De jó is lett volna az Oculus Rift, ha ment volna vele a játék...). Szóval kicsit alacsonyabbra süllyedtem a kelleténél, ezér kicsit neki is mentem platformnak (csak a futóművek...), de sikerült felemelkednem és letenni a hajót, majd rögzíteni.
    Érdekes élmény volt, nagyobb hajónál rendesen kell rá hajtómű, hogy legyen erő benne a korrekciókra, különben hamar összetörném.
  • RoboKutya78
    #2279
    Talán már nem lassan eljár felette az idő:)
    Én az actionrecorder ajánlanám.Ha jól tudom ezzel területez is lehet rögzíteni a képernyőn nem csak teljes monitort vesz fel és ha jól tudom yutube elérés is van benne közvetlen feltöltéshez.
    Vagy a streames videokártyákta ajánlom:) persze a tehetősebbeknek:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.14. 12:38:30
  • RJoco
    #2278
    Teszt videó?

    Mi most a legjobb játék videó készítő program?
    Még mindig a FRAPS a nyerő?
    Az nvidiás cucc valamiért nem akar felvenni. Nem reagál a gyorsgombokra.
  • RoboKutya78
    #2277
    Teszteljétek le a hajtóműveket alap súllyal minimális terhelés mellett mint a teszt videóba kiderül hogy mi a bibi.
  • RJoco
    #2276
    No ez egyre jobb lesz.
    Nem tudtam beállni a bombázóval a hajó fölé, mert valami láthatatlan akadálynak ütközött, amit csak 50m/s fölött volt hajlandó áttörni. De ekkor meg túlmentem a célon és visszafele ugyanez volt a helyzet. Ráadásul jobbra helyett balra ment és fordítva.
    Gondoltam visszatöltöm a mentett állást, erre meg kilépett a program.
    Elmentem Elite-zni. Ha csütörtökön (elvileg patch day) nem javul a helyzet, akkor megveszem a Fallout 4-et...
  • RJoco
    #2275
    Szóvá tettem a sebesség gondomat. Kíváncsi vagyok rá.
  • RJoco
    #2274
    A flex, hegesztő és bányász hajóm érdekes mód nem süllyednek. Igaz csak kicsi hajtómű van rajtuk és a súlyuk is sokkal könnyebb, de megpakolva sem süllyednek.
    Lehet, hogy a nagy hajtóművekkel lesz valami?

    A helikopterezést akkor nagyjából ismerem. Ezeken a kis hajókon sokkal kevesebb a fékező hajtómű, így, ha látom, hogy lassan lassulok, akkor felhúzom az elejét és a felhajtó hajtóművek is besegítenek. A lendület miatt meg egy kicsit még emelkedem is, mielőtt elkezdek süllyedni.

    Nem mellesleg 5 kicsi hajtómű tesz ki 1 nagyot felhajtóerőben. Az 5 kicsihez csak 90 motor kell, míg 1 nagyhoz 144. Ha kicsikkel pakolom tele az egészet, akkor még gazdaságosabb is lesz. A súlyt még nem néztem. Viszont az biztos, hogy rondább is lesz.

    Az egész hajókinézetnek az a legnagyobb baja, hogy nekünk nincs tervezőprogramunk, mint a valóságban. A SETool-ban a leírás alapján nem lehet tervezni. Ha meg a játékban szépen elrejted a hajtóműveket és utána derül ki, hogy kevés került rá, akkor ehh... Mindenki képzelje magát a helyzetbe.
  • RJoco
    #2273
    Nagyon remélem, hogy ez még sokkal de sokkal odébb lesz.
    Amíg 0.3 a szimulációs sebességem, addig ne fejlesszenek, hanem optimizáljanak és javítsanak.
  • SUPERTRABI
    #2272
    Hmm, nem is olyan rossz, csak tudnod kell mit csinálsz XD, gyakorlatilag az mk5ön végeztem pár átalakitást, minden irányban 2 hajtómű a pontos leszállás miatt :D, oszt 10 alulra. Na és igy egész jól el lehet lenni és elég realisztikus helikoptert kap az ember.
    Elindulás után felrepül az ember 50 métert, inertia demp off, előredönti majdnem 90 fokban felgyorsul 104 re, vissza vizszintre (kb 2-300 méteren) és onnan már csak hagyni kell had menjen.
    Ha nem akarsz azzal bajlódni, hogy 500 m ről a lehető leggyorsabban juss le, hgyd kb 100 m ig lemenni (persze folyamatos lassitással).
    Ha kanyarodni akarsz akkor gérrel húzod, q-e vel döntöd, spaccel nyomod, de csak okosan, mert kidriftelhetsz a levegőben XD. Lassitásnál felhúzod az orrát 45-80 fokig, attól függően milyen mértékben akarsz lassitani és közben nyomod a spacet.
    Leszállásnál meg lelassitasz, megközelitedz kb 50 méter távolságra a landolási zónát, inertia demp on, oszt leszálsz rendesen :D
    Ilyen egyszerű, de nagyon is realisztikus, mivel ha megnézed egy helikopter mozgását az is ilyen :)
  • SUPERTRABI
    #2271
    Na igen ez a süllyedés abból fakad, hogy folyamatosan számol a gép, hogy mekkora erővel tartsa fenn, de ezt a számolást az űr közegből másolták át és amikor elérné a 0 m/s et, akkor a hajtóművek leállnak, nem tolnak, viszont abban a pillanatban a gravitációs erő nagyobb lesz és húzza le és ez megy folyamatosan. Ha megnézed az energia szükségletet a hud-on akkor láthatod hogy folyamatosa változik, ebből következtettem erre a hiba okra :)

    Másrészt Repülőt lehet csinálni csak felfelé és előre felé toló hajtóművekből :) Viszont akkor tényleg kell leszállópálya.
    A mostani contestben, meg úgy a játékban általában a bolygókon helikopter szerű gépeket épitünk, amik megmaradnak a levegőben és lehet velük oldalazni dőlés nélkül.
    Viszont talán lehetne olyan "realisztikus helikopter" stilusú gépeket épiteni, amik csak felfelé toló hajtóművel rendelkeznek és gyroscopokkal meg egérmozgással lehet csak mozgatni mint egy rendes helikoptert :). Ezt megpróbálom megépiteni, hátha összejön valami, csak az irányithatósággal lesznek gondok XD
  • laci4321
    #2270
    RJoco:
    Az aerodinamika hamarosan meg lesz oldva, modként márbelkészült és kizártnak tartom hogy ne vennék át az alapjátékba is. Ahogy szerintem a szárnyak beemelése is csak idő kérdése.
  • RJoco
    #2269
    Szerintem ez most nem lett annyira csúnya, mint a háttérben a teknősbéka.
    Tekintve, hogy nincs aerodinamika a játékban, így sem helikopter, sem repülő nem építhető rendesen.
    Azt nem tudom, hogy a helyből felszálló repülő mekkora tömeggel bír az életben, de ott is azért ott van az aerodinamika.
    Az se felejtsük el, hogy leszállásnál a repülő a fékszárnyakat, majd a kerekeket használja.
    Ha építenék egy leszállót és kereket a hajóra (ami szerintem rondább lenne), akkor nem kellene előrefele hajtómű. Viszont csak leszállópályák között tudna rendesen közlekedni, különben becsapódás lenne a vége.
    Ha nincs oldalra hajtómű, akkor hiába fordulsz el és nyomod a gázt, sodródni fog megállás nélkül.
    A játék úgy kezeli az egészet, mintha az űrben lennél csakhogy itt van egy 1g-s erő, ami mindig lefele húz.
    Na ez hosszú lett, de a problémát tartalmazza.

    Más: ez az új hajó, nem tudom, hogy miért, de folyamat süllyed. Elég lenne rá 5 nagy hajtómű is és azzal már 10m/s gyorsulást is el tudok érni felfele, de 6-tal szimmetrikusabb kicsit. Ha kiszállok a hajóból, hogy alul hegesszek még valamit, szépen a fejemre süllyed és nem értem, miért. Így elég nehéz az alján valamit is javítani.
    Elvileg 10m/s-mal képes gyorsítani és megállni is, valamint oldalra manőverezni. De sajnos a 0.3-as szimulációs sebesség miatt ebből semmi nem érződik. És a játék indításánál még 0.5 volt.
    Közben viszont párszor beakadt a játék. Azt hittem, hogy új hajó jön, a régi gépen akkor csinálta ezt, de az újon elmúlt. Ez az utolsó patch nagyon betett a játéknak.

    És hiába van kikapcsolva minden opció, hogy ne jelenjen meg több, akkor is küldözgeti őket. Ma is lepottyant egy Asgard hajó úgy 10 km magasból.
  • RoboKutya78
    #2268
  • kipeti
    #2267
    Sajnos igen a gravitáció nagy úr már egy 300 tonnás hajóra 10db nagy légköri kell, hogy normális sebességgel emelkedjen és 6db hogy 15sec alatt gyorsuljon 100-ra. Ezt kell elosztani, hogy szép legyen és ne "irreális", én se tudtam eddig összehozni tetszetős masinériát a mostani is mehet a napba.
  • RoboKutya78
    #2266
    Miért nem lehet ezt megvalósítani egy két beállítási lehetőséggel több lenne a meghajtókon és máris csökkenne a számuk a hajók oldalain.
  • RoboKutya78
    #2265
    Nem akarom a munkáitokat lebecsmérelni... szép alkotás mindegyik, de tényleg nevetséges ez a meghajtókkal tele aggatott kivitelezése a leszállás felszállás megvalósításának.Kicsit olyan un reálisnak tűnnek a hajók miattuk
  • RJoco
    #2264
    Közben készítettem egy kavics bombázót.
    Kipróbálni sajna nem volt időm, mert mindjárt meló, majd éjjel.
    Addig pár kép:



  • RoboKutya78
    #2263
    A dx11 sajna nem kopatible nálam a noti miatt így még bolygóra se tudok koppanni:(
  • RJoco
    #2262
    Ezért jó a vanilla.
    Nem hiszem, hogy bárki fizetőssé tenné a modjait. Márcsak azért sem, mert szerintem jogilag nem teheti meg, hacsak nem köt szerződést a SE készítőkkel.
    Az, hogy van egy Donate gomb, csak egy dolog. Ki nem szeretne pénzt kapni a szórakozásért. És, ha elég jó a munkája, akkor talán még fizetnek is neki.
    Amúgy meg érdemes megvárni, míg a játék átkerül a korai hozzáférésűből a normálba és egy mod készítő csapattól leszedni egy olyat, ami minden fontos dolgot tartalmaz. Akkor nincs bosszankodás. Az egyszemélyes emberkéket meg hanyagolni. A nagy dolgokat szerintem úgyis többen fogják csinálni. Általában ez így szokott lenni.

    A DX11-es elemek mennek nálad?
  • RoboKutya78
    #2261
    Nem tudom egyes blokk készítők hogy vannak ezzel de engem kifejezetten szúrná a szemem, ha valaki ellopná az alkotásom. Most itt csak a blokokról modokról beszélek és feltöltené a saját műhelyébe kb úgy feltüntetve azt mintha a saját munkája lenne.Oké tudom hogy szabad forrású a dolog, de kicsit irritáló. Főleg ha már egyszer letöltöd azt a blokkot és így a másolatról azt hiszed hogy egy ujj verzió.Meg van annak a módja ha az ember úgy akarja gyűjteni ezeket a blokokat hogy feltölti a saját műhelyébe tegye privátba akkor.
    Nálam is vannak olyan alkotások pár darab amit max vagy barát vagy senki se lát.
    Lassan olyan kaotik lesz a dolog tényleg hogy szinte követhetetlen lesz a rendszer és nem csodálnám ha valakinél pont a blokokk modok nem megfelelő kezelése miatt szarakodna a játék.Még a végén kilyukadunk hogy fizetőssé fogják tenni a nagy modderek a dolgaikat azt leshetünk. Már azért fel fel tűnnek a paypla megjegyzések egyes készítők lapjain:)
    Csak egy példa: (DX11) Conveyor Hinges - transfer items flexibly máris létezik két verzió belőle.Megtiszteltem az eredeti készítőt hogy az ő blokját töltöm.Még akkor is ha csak megint dx11 re gyúrta ki a csóka
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.13. 11:12:11
  • RJoco
    #2260
    Megoldottam másképp, kicsit dolgozni kell vele, de működik.
    Ha megadom a hajó súlyát hajtóművek nélkül, akkor ki tudom számoltatni vele, hogy mennyi hajtómű kell a lebegéshez és mennyi a 10 m/s gyorsításhoz felfele.
    De a lebegéshez szükséges hajtóműszám jó az előrefele, hátrafele való gyorsításhoz is, bár a 9,80665 m/s-mal számoltam.
    Mivel tört hajtóművet nem lehet feltenni, ezért a rendszer minden esetben felfele kerekít.
    Sajnos a kicsi és nagy hajtóműveket nem képes vegyíteni.
    Kis hajónál nem is biztos, hogy lenne értelme, mert pl. vagy 5 nagy hajtómű vagy 4 nagy és 5 kicsi hajtómű.
    Az építési költséget nem ismerem, bár az igaz, hogy 4 nagyot el lehet helyezni szépen és az 5 kicsit is, míg az 5 nagyot már macerásabb.
    De elvileg a vegyes kiszerelés számolása is megoldható, még dolgozom rajta.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.12.12. 22:36:38
  • RJoco
    #2259
    A google drive nem enged körkörös függőséget a táblázatkezelőjében.
    Van olyan táblázatkezelő, ami engedi?
  • SUPERTRABI
    #2258
    na a helyzet az, hogy rádobtam +3 nagy hajtóművet, meg 9 kicsit, egész jó lett. Felgyorsitottam a rámpák forgását 8.0ra, az alsó turretet meg nem akarom kijjebb hozni, mert a fizikai kiterjedése gátolná a jó landolást(felemelt orral tudna leszállni), ami a beszállást megnehezitené. Frissitettem a bp-et, lessétek meg :)

    DropBox

    Egyéb ötlet a cuccoshoz?
  • RJoco
    #2257
    Jah, ez nekem is a gondom, de ha nagyon unom már a dolgot, akkor rászánom magam és gógli fordító segít. Azt vagy megértik vagy nem :)
  • RJoco
    #2256
    Az MK 5 Armor-ra.
  • SUPERTRABI
    #2255
    ezt most melyik hajóra értetted?
  • RoboKutya78
    #2254
    ja jó lenne de angolom nincs hozzá:) ezért gondoltam hogy hátha valaki megteszi helyettem:)
  • RJoco
    #2253
    @Supertrabi: Szerintem még kellene rá hajtómű. 200m-en nem tudtam megállni 80-ról és hát nem sok mindent tudtam volna lefényképezni, úgy szétszedte az Asgard hajó.
    Pedig gondoltam, ha az orra alá bejutok, akkor van esély. De fölötte tovaszálltam füstölve.
  • RJoco
    #2252
    Szerintem a fórumukon kellene megkérdezni, mert nekem fogalmam nincs.
  • RoboKutya78
    #2251
    valaki kiderítette már mi értelme annak hogy a dx 9 es blokokat dx 11 de módosítják? baromira érdekelne mi különbség van a kettő közt?
    kezd nagyon kaotik lenni a blokk piac.
  • kipeti
    #2250
    próbát megér :) szimulációs sebesség 0.5 fölé nem megy sajna :(
    bocsánat előző hsz-ban elírtam 500 méterről fékezve 8 nagy hajtóművel
  • RJoco
    #2249
    Csak nem a versenyre készülsz te is?


    Másnál normálisan megy a játék? Nincs szimulációs sebesség csökkenése a rock-os update óta?
  • SUPERTRABI
    #2248
    hmm, ez nem a föld szerű bolygónak számit, szal itt nem biztos, hogy 1g a gravitáció, lehet 1.2 vagy 1.3 nézd meg jobb lent a gravitációs panelen mennyit ir, és azzal számolj :)
    Egyébként jól néz ki a hajód :)
  • kipeti
    #2247
    köszi az adatokat izzíthatom be az excel táblázatot, majdnem készen 300tonnára hízott viszont a leszállásnál jól vizsgázott 500m szabadesés után
    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2015.12.12. 15:13:44
  • SUPERTRABI
    #2246
    200t = 200.000kg
    1 légköri nagy 400kN nal tol
    6 db 2400kN = 2.400.000N
    a hajóra gyakorolt gravitációs vonzás 1g nél (10m/s2) 10*200.000=2.000.000N
    a légköri hajtóművek által kifejtett tolóerő nagyobb mint a hajóra ható gravitációs erő, szal a space megnyomásakor fel kell emelkednie.
  • RJoco
    #2245
    Valamit elnézhettél, mert a 6 légköri csak 200T és akkor még nincs hajó.
    Esetleg 200,000T. De még 20,000,000 kg-ot sem fog megemelni a 6 hajtómű.
  • kipeti
    #2244
    Sziasztok az valami mi bug lehet, hogy 6db nagy légköri nem képes felemelni 200t ,de 12 kicsi szépen viszi oldalra?
    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2015.12.12. 09:58:48
  • RJoco
    #2243
    De most komolyan, én ezt nem értem.
    Mintha olvastam volna valamit az új update fórumán, hogy elcseszték a szimulációs sebességet.
    Azért elég erős gépem van és a BIOS frissítésnek köszönhetően már automatikusan képes járatni a procit 4,2 GHz-en.
    A Játszóterem szimulációs sebessége tegnapelőtt még 0.8-1 között mozgott. Most 0.3-0.4 volt. Azért ez röhej.
    Remélem nagyon hamar kijavítják ezt a hibát, bele sem merek gondolni, a túlélő világom sebessége akkor hova eshetett.

    @Supertrabi: Megnéztem a hajód. Ebben a fantasztikus sebességözönben.
    A fordulása egész jó volt, sajnos a gyorsulást/lassulást így elég nehéz jó érezni, ezzel a sebességgel mindenképp lassúnak mondható. Ha javítják a hibát, akkor többet tudok mondani róla. A felhajtó erő viszont kevés. A hajó a lebegésre sem képes, mert szépen süllyed lefele alaphelyzetben is. Ez leszállásnál nagy gond, mert nem igazán tud megállni. A tetejére szerintem nem kell 2 ágyú (de ez csak az én véleményem), az alján meg kicsit kijjebb kellene hozni, nagyon be van építve.
    A lehajtható ajtó nem rossz, csak túl lassú. Mivel ügyesen sikerült leszállnom és az aljára tenni a hajót (megsemmisültek a külső hajtóművek), így a lenyíló ajtó felemelte a hajót.
    A pilótafülkének nincs o2 ellátása. Egy ventit érdemes valahova rakni rá. Persze kreatívban teljesen mindegy.
  • RJoco
    #2242
    Épp azon gondolkodtam, hogy mit fogok kezdeni az Asgard hajó durva fegyverzetével. Aztán eszembe jutott a gravitációs ágyú. De a bolygón ez nem megy olyan könnyen. Persze, ha fentről lövöldözöm lefele, akkor máris más a helyzet.
    3-4000 méterről talán felgyorsul maxra a lövedék, még nem számoltam utána. De lehet, hogy ilyen magasra sem kell emelkednem.
  • RJoco
    #2241
    Egyrészt, ha nem teljesen állítja előre, akkor van felhajtóerő is. Másrészt, ha lebegni tudsz, az nem jelenti azt, hogy gyorsulni is felfele. Ez meg plusz rásegítés lenne még arra is. Szóval a lényege az lenne, hogy amerre épp haladni akarsz vagy fékezni, arra adna még plusz tolóerőt. Így 4 irányba lehetne +2 vagy +4 hajtóműved is akár. A manőverezhetőséget szerintem nagyon megdobná.