7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #3295
    Reaper5678 elég jó lett a kicsike, megosztod a blueprintjét? :D Melyik szárny modot használtad? Asszem kicsit átalakítom a saját hajóm :)
  • RJoco
    #3294
    LookUsArts-cal történt multiról a videót sikerült feltennem youtubera. A leírásban találtok időpontokat is a főbb eseményekről.
  • RoboKutya78
    #3293
    Jah hogy magának az időzítő gépnek a hangját lehet kikapcsolni:)Csak azért nem tűnt fel a dolog mert a hajón van egy kifejezetten computer szobának kreált szoba amibe van vagy 10 időzítő meg számítógép bezsúfolva és azért nem hallottam változást amikor használtam a gombot.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.10. 22:06:38
  • reaper5687
    #3292
    Hehe, ez laci4321 hajója, ő tervezte, készítette, én csak kicsit updateltem :)
    Az FPSről csak annyit, hogy valamit nagyon eltoltak megint a frissítéssel, a videón is beakad egyszer, és ez ha megy a Shadowplay, akkor elég gyakori, pedig a gépem bőven elég neki, amikor épp nincs rossz passzban a játék :)
    Amúgy szokott ekkora leárazás lenni, a weekend dealek gyakran ilyenek.
    Viszont jó tudni, hogy az az idegesítő timer hang kikapcsolható.
  • RoboKutya78
    #3291

    Szép egy kis csónak ez a vadász tetszik.
    Amúgy a játékkal tényleg nekem se lenne gondom csak ez a nyavajás fps szám lehetne egy kicsit ember barátabb máris nem készítene ki ha 3 szor kell újraépítem valamit mert a lagg miatt nem érek el egy kikapcsológombot rendesen.
    Nem tudja valaki miért ilyen nagyon olcsó a játék steamen nem szokták 70% engedménnyel adni max 60-nal.Elképzelhető hogy a VR őrület miatt?
    A hangár bulim miatt még csúszok pár napot a teherhajó közzétételével.
    A hangokkal tényleg manipuláltak, kicsit idegesítő karcos hangot kaptak az üveglapok is ha rálépsz olyan mintha recsegne a talpad alatt
    Azt a silent módot nem vágom az időzítőkön milyen hatással kellene lennie a rendszernek rá ha bekapcsolom.
    Az Admin felületet meg aki magyarította a játékot ráleshetne és lefordíthatná megköszönnénk:)
  • reaper5687
    #3290
    Laci, kicsit volt időm végre kipróbálni a hajódat, és foglalkozni vele, ha nem bánod, rátettem a szárnyakat az aero modból, plusz raktam rá 4 (vagy 6?) reaktort, előre mutató, meg pár kiegészítő atmo hajtóművet. Ezeket csak azért, mert az ionok nagyon sokat "esznek" a légkörben, így használva szinte sosincs power overload, és elég agilis lett a kicsike :)




    Csináltam egy rövid videót is róla, szerintem jó lett, már csak Kenny Loggins Danger Zone-t kéne alá keverni :D

  • laci4321
    #3289
    De legalább van DX9 alatt egy stabil játékod, amibe nem fognak hétről hétre új bugokat tenni, hogy aztán várhass a javításukra :D

    Amúgy egész jó már a játék a hangok terén, a hétvégén volt lehetőségem survivalozni is, nem csak tervezgettem. Az Eco system (távolabbról halkabbak a hangok), ahogy a fegyverek hangja távolról morajlássá alakul, a kézi fúró új hangja, a szkriptek is fejlődtek amiket használok, az időzítő is kapott egy kikapcsolható pittyegő hangot. A moddolt survival világom betöltési sebessége jelentősen nőtt, és a játék egyszer sem fagyott ki (miután persze kikapcsoltam a vortexet a Stargate modban :D ) Összességében kellemes pár óra volt a hétvégi survivalozás :) És megjött az alkotókedvem is.
    Zh-k miatt most szüneteltetnem kell 1 hétig,de várom már hogy újra mehessek aranyat bányászni :)
  • RoboKutya78
    #3288
    Azt tudom.Már mit a dx9 et.:(
  • laci4321
    #3287
    Egy pár hete került be, pontosan nem emlékszek, de 1 hónapja már biztos. Lehet hogy csak DX11 alatt működik és te azért nem látod így.? A DX9-nek múlt héten meg is szüntették a támogatását, többé már nem foglalkoznak vele.
  • RoboKutya78
    #3286
    Érdekes mindenkinek ott a sárga csík jelzése az ajtón nekem nincs és nem tudom az mióta van bent a játékban hogy ha csak ráhúzom a pluszjelet az ajtóra és nyomok egy f betűt és kinyitja?Én eddig mindig úgy mentem ki hogy rászerencsétlenkedtem a pluszjelet a gombra és ott nyomtam egyet neki.
  • laci4321
    #3285
    Ez így igaz, a survival + space masterrel nagyon frankón lehet tesztelgetni mindent :)

    Én belefáradtam az Airlockokkal történő szerencsétlenkedésbe, mindig volt valami velük.. :D
    Tudom ajánlani ezen modok valamelyikét, tökéletesen működnek és garantáltam mindig kiengednek a hajóból :D (Vagy be)
    Airlock Block
    Airlock Door
    Airlock Door Glass & Corner

    Az utolsóban van olyan airlock is, ami nem átellenben, hanem L alakban enged ki :)
  • LookUsArts
    #3284
    Kreativban az oxigen tartaly magatol megtelik, csak ugy mint az akksi is feltolti magat. Szoval ez nem igy mukodik survivalben :D De am a legjobb az ha az ember survivalben jatszik ugy hogy o a "space master" (admin) es akkor tudsz kreativban epitkezni/addolni dolgokat, de minden fogyaszt es lehet survival szerint is letezni.
  • LookUsArts
    #3283
    Rakj be egy csomo ures oxigen palackot, azok kiszivjak a levegot a tartalybol+az oxigen generatort ne kosd ra kozvetlenul, mert akkor mindig addig tolti amig fullon nincs.
  • RoboKutya78
    #3282
    A szortírozóban max csak jeget lehet irányítani meg o2 tartályokat levegő funkciót mintha nem láttam volna(bár a frissítések óta nem néztem a listáját).
    Maximum ezt a kiszívom a levegőt a tartályból és kinyitom az ajtó effekt lehet tényleg rá a megoldás.
    próbáltam olyat is hogy hogy a külső falra raktam elszívásra közvetlen a tartályból a levegőt de az se volt okés.
    A fenébe épp összehoznék egy jól működő hangárat erre ilyen apróságokon bukom a dolog szépségét:)
    Ma vagy 5 ször építettem újra a liftemet a hangárban, még szerencse hogy kikapcsoltam a blokkrongálódásokat mert jó párszor építhettem volna újra a kishajómat is meg a hangáramat és ez 5 fps mellett idegőrlő lett volna a komplex időzített ajtónyitogatós levegő elszívós 3 időzítő összehangolása fárasztó meló. Jó lenne tényleg egy ilyen kidobós gomb.Lehet hogy a scriptek körül kellene szaglásznom.
    Jesszuss 800 órát toltam a játékba.!!
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.09. 21:48:05
  • RoboKutya78
    #3281
    Hm most lesem Steamen baromi occo a játék 7 euró max 10 15 szokott lenni
  • SUPERTRABI
    #3280
    Tesztelgettem az oxigén rendszert és arra jutottam (kreativban) hogy mindenféle oxigén generátor nélkül töltötte magát a rendszer az úrben 2-3 mp ként 0.03-al. Nemm kell hozzá más csak 1 oxigéntartáj, 2 különálló légmentesen zárt szoba(1x1x1 blokkosak), 2 venti. Nem tudom miért de a szobák nyomása 100% lett az üres tartálytól, igy ezután az egyik ventit szivásra állitottam és lás csodát, megállás nélkül termelődik az oxigén XD.
    Mivel nincs survivalos pályám ahol állnék valahogy és kedvem sincsen kretivosan összerakni egyet ezért nem tudom hogy survivalban működik-e, ha valaki majd megnézi akk irja meg hogy mükszik-e vagy sem :)
  • RJoco
    #3279
    Szerintem tök jó, hogy van ilyen biztonsági funkció, különben rengeteg o2 menne az űrbe egy-két baki miatt. De esetleg add be fejlesztésnek, hogy legyen egy olyan gomb a kontrol fülön, amivel ezt a funkciót ki-be lehet kapcsolni.
    Amúgy meg töltsd fel a termet, majd szívd el az elszívóval, töltsd fel még egyszer és azt is szívd el, hogy legyen tartalék, ezt követően kapcsold ki a feltöltő ventilátort és az elszívót kapcsolgasd elszívás, feltöltés között.
    Kiereszteni az űrbe csak úgy tudod, ha megtöltesz egy termet a levegővel és kinyitod a termet az űrbe. Ilyenkor elszökik a levegő.
    Esetleg próbáld meg visszavezetni a rendszerbe a szortírozóval. Még nem próbáltam, hogy a levegő csak 1 irányba megy e rajta vagy egyáltalán átmegy rajta, de érdemes megpróbálni.
  • RoboKutya78
    #3278
    Srácok ezzel a nyomorult oxigén elszívással állandó gondban vagyok.
    Automatizálni szeretném a hangáram működését.
    Bejárati ajtó a hangár felé a legújabb kockaajtó 2 darabban.
    Van egy hangárfedél és egy lift ami felviszi a hajót a fedélzetre.
    Először úgy akartam megoldani hogy a hajó oxigén rendszerére legyen csatlakozva a hangár szelepek is aztán letettem róla.
    Beraktam egy tartályt és két szellőzőt. Az elszívás és a visszalökés tökéletesen muzsikál (Látvány és hang rendben megvan) mindaddig míg a tartály tele nem lesz. Ekkor befuccsol az egész buli mert nem tudja elszívni a tartályba a levegőt.
    - - Kérdés.... hogy a kórságba tudom rávenni a ventiket hogy nyitott hangárajtó mellett kitolja a tartályból a felesleges levegőt és max csak egy zöld kockányit tartson meg? Bevált sárgára a szellőző és nem történik semmi.
  • RJoco
    #3277
    Köszi az infót!
  • laci4321
    #3276
    Amíg ki nem lesz javítva a csillagkapu mod, a fejlesztő leírt egy ideiglenes megoldást a Steam-en:
    /stargate vortex off

    Ezt írja be mindenki az enter megnyomásával előjövő konzolba. A hiba forrása a kapuból kitörő vortex, azzal nem működik most hirtelen együtt az alapjáték. Ha kikapcsoljátok, akkor ismét jó lesz. A teljes megoldáson már dolgozik :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.04.08. 23:18:47
  • RJoco
    #3275
    Nem is értem, mit csinálnak ott. A szállító rendszer még mindig nem jó (legalábbis nálam nem javult) és már a bolygóra sem tudok lemenni.
  • laci4321
    #3274
    Jött egy fix az utolsó update-hez, és természetesen el is cseszte a Csillagkapu modot. Amikor meg akarom nyitni a járatot, a játék kilép hibával... :D Annyira, de annyira jellemző... :D
  • laci4321
    #3273
    Sajnos nem értek a modoláshoz.

    Az ugrás végpontja legközelebb 2km-re lehet a legközelebbi aszeroidához vagy bázishoz. Szóval kicsit több kell mint parkolási képesség :D
  • RJoco
    #3272
    Ócó, jó vasz eladó.
  • RoboKutya78
    #3271
    Srácok
    Használta már valaki ezt a modot?(http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=439018652&searchtext=elevator)
    Nemek csak egy a bajom vele...Kurvára nem tapad hozzá a leszállótalp és nagyon kéne:)
    Nem tud valaki belenyúlni ilyen módon hogy megfogja a cuccot ami rászáll?

  • RoboKutya78
    #3270
    Gépet nagyon mostanában nem, először valami stabilabb melóhely kellene ahol röhögve meg tudnám spórolni a gépem árát pár hónap alatt.
    A masina elvben teherszállító feladatot láthatna el nagy tételben van rajta 24 nagy konténer amit bázisokon le tudna tenni magáról.( a direkt félkész gondolákban van a raktárrendszer)A hajó közepén lévő üvegkalitkából lehet szemmel tartani a gondolák fel és leválasztását.
    Még nagy tesztelésen nem volt így nem tudom mit alakít ha telepakolom nyersanyaggal hogyan mozoghat egyáltalán. Van benne jump rendszer ha másképp nem mozdulna meg max megérkezés után minimális parkolási mozgásra ha képes lesz akkor már nyertem:)
    Jelenleg még 3 modot használ a hajó.(a félkör alakú üvegsarkot,hangárajtót,és a kedvenc irányító központi pult rendszert)
    A hétvégére talán annyira kész leszek vele hogy belső képeket is tudjak mutatni róla.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.08. 11:40:07
  • laci4321
    #3269
    Hát igen, én nem is nagyon mertem laptopon játszani vele, úgy is csak ideges lettem volna tőle. De mióta eladtam a laptopot, már nagyon frankón játszható.

    Te mikor tervezel gépváltást?
    És mi lesz a hajó funkciója?
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.04.08. 10:37:03
  • RoboKutya78
    #3268
    Sajna egy szir szar lapitopin mindig kísérleteznem kell és így alkalmanként elfogy a türelmem gondolom te is a hajadat tépnéd 5-10 fpssel a hátad mögött.
    Most hogy kitaliztam hogy leszedem a hajó gondoláit és csak a törzzsel foglalkozom és apránként tolom rá a modokat így elviselhető a lassúság. És amikor ugye a játék hibájából kifolyólag nem szereted az automentést és elvész az egész napi melód na ilyenkor kaparod a fejed hogy van e értelme folytatni a dolgot.
    Az a baj tele volnék ötletekkel de eme vashiány nem engedi a megvalósítást így bele bele kezdek valamibe azt fejcsóválva menekülök előle.
  • laci4321
    #3267
    Ó nem nem barátom :)
    Én elolvasok minden hozzászólást. De azért nem volt fogalmam épp mit csinálsz, mert amikor ezt a képet linkelted be, akkot azt ezzel a szöveggel tetted:

    "Én is azt hiszem abbahagyom a jelenlegi projektem továbbcicomázását a gépem eddig bírta vele a nyűglődést
    Úgy játszom vele hogy ha egy kockát kell arrébb sétálnom olyan mintha kettőt kéne arrébb mennem.
    Modokat már nem merek beemelni hozzá mert azzal is szétfagyizza magát. Rühellem ha ilyenek miatt kell félbehagynom egy projektet.
    Feltöltöm holnap a műhelybe azt majd egycer nekilesek újra." 3183-as hozzászólás.

    Te pedig mindig futtatsz valami projektet, gyakran váltasz.
  • RoboKutya78
    #3266
    Erre próbáltam hajazni Engineers keretein belül
  • RoboKutya78
    #3265
    Ha veszed a fáradságot lentebb van róla egy rakat kép
    Úgy látom te csak éppen hogy belesel ide.
    De hogy ne kopjon az egérgörgőd:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.08. 00:15:35
  • laci4321
    #3264
    Szép hogy ezt leírtad RoboKutya, de amíg az ötleteidről írsz, elég nehéz összerakni hogy tulajdonképpen hogy is nézne ki ez a hajó. :D Mi is lesz a funkciója?
    Gondola, hajó közepén lévő üveges rész, irányító központ üvegablak elé zsiliprendszer?? Hát oké :D
  • RoboKutya78
    #3263
    Hm bekapcsoltam az automentést és csodálva vettem észre hogy eltűnt az a félpillanatos vészleállás a játékban ami az automata mentésre volt jellemző:)
    Na a tegnapi veszteségnek a 60% át bepótoltam.Már csak az irányító központ újragondolása van hátra.
    Leszedtem a hajóról a két gondola részleget máris kényelmesebb lett a játék illetve 1,5 millió kilóval könnyebb a hajó:)
    Elvileg lesz a hajón folyamatos oxigénellátás((hidrogénen még filózok) hogy legyen hozzá légköri kishajó)) az a gond hogy 5*5 kockás a hangár egy felfelé mozgó lifttel lesz megoldva a parkolás és ezen kereteken belül kell ötletelnem.
    Azt akarom megoldani hogy ezzel a kishajóval tudjam feltölteni a szállító urán és jégkészletét.
    A folyamatos oxigén ellátás megoldva, elvileg( tök tutti hogy mükszik a légelszívó hang legalább hallom is a dolgot, bár érdekes ahogy kiveszek egy blokkot ismét sziszegni kezd a szelep mintha után töltené a blokk helyét levegővel). Az uránútvonalat is meg kell terveznem nem tudom tud e a levegő szállító rendszerén keresztül közlekedni az urán is.
    A hajó kb 14 giroszal kényelmesen forog persze gondola nélkül.
    Talán hétvégére lesz egy 90%-os végeredményem némi kiegészítőkkel együtt de a nagyobb festési mókát mellőzöm rajta bár lehet meglátom mennyire terhel le a dolog.
    Az irányító központra tervezek az üvegablak elé egy zsiliprendszer ha esetleg megpróbálnák kilőni a pilótát ne menjen elsőre.
    Gondoltam a gondolaeltávolításra is a hajó közepén az üveges résznél lesz egy átjáró és ott szépen rá lehet látni az összekötőkre ott össze lehet kapcsolni a hajót velük.(Viszont gondolkodok valami eltoló rendszeren a gondolákra nem lesz elég ha csak szétkapcsolom a kapcsokat bár ez már egy kicsit sok is talán.)
  • laci4321
    #3262
    Köszönöm :)
    Nyomtatok egy űrcsatát multiplayerben RoboKutyával? Neki nem túl jó gépe van nem? Sőt ahogy írja pár FPS-el játszik csak.
  • RJoco
    #3261
    Bolygós körülmények között sokkal gyorsabban fogy, mint az űrben, viszont palackokkal ki lehet menni. Minden töltés 10%-kal csökkenti a palack tartalmát. Azt már nem néztem, hogy mennyi időnként teszi, de 11km-nél 60% körül volt a palackom. Szóval 1 palack nem biztos, hogy elég.
  • LookUsArts
    #3260
    Szep vadasz, En nagyon szeretem azokat a gepeket amik ki is neznek valahogy a praktikussag mellet, ugy hogy BIG LIKE

    ui: most lesz szabad idom szoval majd feltoltom a videot en es Robo harcarol
  • LookUsArts
    #3259
    THE SADO IS REAL
  • LookUsArts
    #3258
    Ez tuti Bug :D Olyan nincs hogy percekig repulj ur ruhaban. PLANE nem hogy ki repulj az urbe! :D Akkor semmi ertelme nem lenne a hidrogen hajtomunek
  • RJoco
    #3257

    Sajnos nem lett jobb a gyártásom.
  • RJoco
    #3256
    Lesz szép új pisztoly is a játékban, tök jó, de még nem végleges.
    Javítottak a multiplayeren megint, és elvileg a világ is gyorsabb lett, javítva lett a komplex továbbító rendszer is, mindjárt ki is próbálom.
    A programozható blokkot is fejlesztették.