7903
Space Engineers

Katt a képre
  • LookUsArts
    #3375
    Az en szemszogembol jovo urhajo/csata/verseny, ahol a masik ugy oldja meg a fekezest hogy az en hajom kozepeben vegzi xD

    -Es kinek a hajoja a szebb? Ezt meg nem mondta meg senki

  • LookUsArts
    #3374
    En sokat nezegettem, nagyon hasonlit (kivulrol) a space engineersre. DE
    +sokkal stabilabb
    +jobban kezeli a multyplayert is
    +sokkal inkabb a felfedezesre, harcra , tulelesre ilyesmire koncentralnak

    -nincs olyan rombolasi lehetoseg mint pl az SE-ben (a "megsemmisult kockak" egyszeruen eltunnek mint egy minecraftban)
    -nincs olyan jo epitesi lehetoseg benne (gondolok itt szerkezetekre)
    -RONDA mint a b@szas xD
    -a bolygok is eleg gazosan csak egy sima elore legenarl valamik es nem is tul nagyok

    kb ennyit tudok rola
  • RoboKutya78
    #3373
    Empyrion Játékra és a fejlesztőire Eleon Game Studios nem tudom mennyire lehetnek mérgesek a Keen Software House fejlesztői itt én valami desing lopásos bulira gyanakszom:)Vagy a Keen egyik programozója lépett külön utakra?

  • RoboKutya78
    #3372
    Ha már modollnánk
    Olyan ötlet hogy a sima blokkot meg lehetne e fabrikálni úgy hogy a kocka egyik oldala napelemként funkcionáljon ha már azt mondtad hogy csak egy funkciót lehet esélyesebben feltenni?
  • RJoco
    #3371
    Én is nézegettem azt már, de úgy döntöttem, nem veszem meg, van elég játékom :)
  • i robot
    #3370
    Sziasztok!
    Steamen nézegetem a játékokat és ma belebotlottam ebbe: Empyrion - Galactic Survival
    Eléggé hasonlít a Space Engineers -re, sőt ...
    Megvan ez itt valakinek, esetleg próbáltátok?
  • RJoco
    #3369
    Grat hozzá. Platinából sosem fogsz sokat találni, olyan, mint az arany. Ha nem ritkább. És a leglassabb a finomítási ideje is.
    A kavicsok láthatósága nagyban függ a beállított látótávolságtól. Én azt tapasztaltam, hogy a bolygó gravitációs határától 50 km-re már vannak. Legalábbis nálam. De én végtelenre és sűrűre állítottam most, így van bőven kavicsom. Sajnos sokszor annyi is, hogy nem győzöm kidobálni a hajóból :D
    Ha vannak NPC-k a játékban, akkor érdemesebb most egy kis vadászt építeni ion hajtóművel és elfogni az NPC-ket. Azokat szétszedve sok hajtómű alkatrészhez lehet jutni.
  • RJoco
    #3368
    A szállító rendszert csütörtökön elszúrták. Tegnap volt fix, de nem javult meg. Szerintem csütörtökig nem lesz érdemben fejlemény, de ne legyen igazam. Már több hete nem tudom folytatni a játékom, mert valamit csesztetnek a szállító rendszeren.
    Amit eddig tapasztaltam, finomítóból és összeszerelőből nem jön ki az anyag magától. Ha te átrakod manuálisan konténerbe őket, akkor a felhasználó egységek már elviszik onnan (összeszerelő, hegesztő, nano javító), elvileg. Én csak az összeszerelőt teszteltem.
    A SHIFT+F10-zel be tudsz hozni némi hasznos infot. Láthatod, hogy az FPS esik le vagy a szimulációs sebesség. Ha az előbbi, akkor videokártya, ha utóbbi, akkor proci vagy a játék a gond.
  • jocking
    #3367
    Na, sikerült kijutnom a bolygóról, és elmenni a holdra. Mit ne mondjak, fájdalmasan unalmas és hosszú volt az út. :D Sikerült platinát találnom, de rohadtul keveset, 5k-t összvissz, majd' 1 óra keresgéléssel.
    Úgy hiszem, aszteroidákból könnyebb lenne begyűjteni a cuccokat.
    Az lenne a kérdés, hogy merre találok aszteroidákat? Csináltam egy "ugródeszka" űrállomást 70 km magasan, annak a környékén nem láttam egyet sem, sem pedig a bolygó-hold útvonalon se láttam egyet se.
    Merrefelé spawnolnak ezek? Tudom, hogy állítottam be valamilyen spawnolást, nem infinite-et, hanem a legnagyobb nem-infinite opciót.
  • n0tr3adY
    #3366
    Nem, nem tudtam. De köszönöm :)
    Igazából akkor ez *egyszer* működőképes lesz így?

    kép 1.
    kép 2.

    Illetve még egy kérdésem lenne - erre nem találtam semmit neten. A játék 5-10 perc után elkezd akadozni. 10-20 másodperc folyamatos, beáll a kép 1-2 másodpercre, majd megy tovább. Csak az újra-betöltés segít neki. Próbáltam alacsonyabb felbontáson, ott is ugyanez. Nem hőfok probléma (proc 46°, vga 63°). Erre esetleg valami ötlet?

    Köszönöm, nry

    Utoljára szerkesztette: n0tr3adY, 2016.04.16. 12:47:50
  • laci4321
    #3365
    Ez sajnos így van, jelenleg a conveyor rendszeren dolgoznak a fejlesztők, módosítgatják össze-vissza.
    Várható egy fix. a mai nap folyamán, ami remélhetőleg helyrehozza, de ha nem, minden csütörtök este van update a játékhoz. Sajnos el kell fogadni a helyzetet jelenleg.

    Pár hasznos tanács:
    1. nézd meg minden blokk a te tulajdonodban áll-e
    2. az ércek, az oxigén gáz, és a gatling golyók tudnak szállítódni csak kis hajóban a kis csövekben
    3. Az összes többinek (öntvények, alkatrészek, O2 és H2 palackok, rakéta ládák) nagy cső kell

    Ha ezeket tudtad, akkor csak úgy leírtam, de ha nem akkor hátha jól jön.
  • laci4321
    #3364
    Amennyire én vettem észre, "egyszerű" modderként egyszerre csak 1 funkciójú blokkokat tehetünk a játékba.
    Ha összetettebb funkciójú blokkokat akarsz beletenni, ahhoz már a forráskódba kell belenyúlni, mint pl. a kamera kép LCD-re tevésén, vagy a Nanit projektornál.
  • n0tr3adY
    #3363
    Üdv!

    Steamen megvettem 1 hete a játékot, próbálkozok ezzel-azzal, de nem igazán akarnak működni a dolgaim..
    A conveyor systemről lenne pár kérdésem, mert nem igazán akar úgy működni, ahogy én azt szeretném. Se a Nanite System modhoz, se a fúrógépemre tett továbbítócsövek nem viszik tovább a hátsó konténerekbe a cuccot, pedig sárgán világítanak a jelzőfények rajta. Mintha valamelyik workshop hozzászólásban olvastam volna, hogy a legutóbbi update elcseszte a conveyor systemet, valóban igy van, vagy nálam van a hiba?

    Üdv, nry

  • RJoco
    #3362
    Előfordulhat, kis hajóban még nem ültem, de van pár furcsaság. Főleg, hogy már megint nem hajlandó frissíteni a steam a játékot. Lehet jobb lenne áttérnem a virágboltira.
  • RoboKutya78
    #3361
    Vajon ezt a modelt be lehetne ültetni http://archive3d.net/?a=download&id=d1ea78df# egy ilyen konzolféleségnek?
  • RoboKutya78
    #3360
    frissítés óta nem voltam fent.
  • SUPERTRABI
    #3359
    A kishajós landing gear csak nálam bugos? emikor unlockolom akkor kilő fölfele valami oknál fogva. Sőt, amikor lockolok, akkor a kockpites nézetet 1 bloknyival lejebb viszi. Egyéb tapasztalat nálatok?
  • RoboKutya78
    #3358
  • RoboKutya78
    #3357
    Megszállottság:) ha ihlet jön szenvedek:) pár órácskát.
  • laci4321
    #3356
    Nem értem hogy bírod tényleg így néhány FPS-el nyomni a játékot, nekem pár óra és elegem lesz ha ugrándozik a szim. sebesség :D Nézek inkább sorozatot :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.04.15. 15:55:53
  • RJoco
    #3355
    Azt el is felejtettem kérdezni, hogy van térfogat szorzó, vagy az is alap?

    Azt nem tudom, hogy a tartályok esetén is működik a térfogat szorzó vagy annak a mérete mindegy és a 100% mindig ugyanannyit jelent?
  • RJoco
    #3354
    Beugrott, miért nem ment nekem rendesen az LCD script. És ezért jó lenne, ha a leírás elején külön fel lenne tüntetve a beüzemelés módja, mert a rengeteg szöveg között az a 4 sor nagyon elveszik és nekem nem is volt egyértelmű valamiért.
    Szóval amiért nem ment a script, az volt, hogy az időzítő blokkba nem tettem be az időzítő blokkot, csak a programozható blokkot. Vagyis nem futtatta folyamatosan önmagát.
  • RJoco
    #3353
    Szerintem inkább a gépedet kellene cserélni.


    Asszem elkészültem a felszálló rakétámmal. 652,5 tonna lett. Csak hidrogén hajtás van rajta. Még fel kell töltenem némi nyersanyaggal, hogy az űrben lehessen bázist és fúró hajót építeni. Meg persze be kell konfigolni a dolgokat, hogy tök jó legyen :D Aztán jöhet a videó a felszállásról. Bár a célom először nem a Hold lesz, hanem inkább egy kavics az űrben.
  • RoboKutya78
    #3352
    Jó lenne ha mókolnának valamicskét a módok használatából eredő teljesítménycsökkenéssel. Van fent vagy 5 apróbb mód és esélytelen a mozgás a hajóban.(nagyobb blokos desinget fel se merek tenni.)
    Lehet rá fogok kényszerülni hogy szétdarabolom a hajót kisebb részekre és úgy festegetem meg szépítgetem.Azzal hogy leszedtem a gondolákat javult a helyzet de nem sokáig.
  • RJoco
    #3351
    Ez így normális.
    Tégy rá egy távirányító blokkot (a nagyra) és akkor már át tudsz kapcsolni távirányításra és tudod vezetni a nagy hajót a kis hajóból.
    Nemrég láttam olyan autós megoldást, hogy volt benne egy ülés, mögötte egy távirányító, előtte meg egy LCD (design). Beleült és átkapcsolt távirányításra, így ment a járgány.

    Más: észrevettétek, hogy mentést követően mozog az ember? 0m/s-nál mentek, mikor visszalépek, 4m/s-ról lassulok.
  • RoboKutya78
    #3350
    A lézeres látással nincs gondom az rendben megy csak egy apró észrevételem van vele ha a kishajóban ülök és rákapcsolódom a nagy hajóra akkor a kishajóból nem tudom irányítani a nagyot csak a rendszereit látom és használom.
  • RJoco
    #3349
    Már egy jó ideje összeadódnak a tömegek landoláskor.
    Ha össze van kapcsolva a két hajó lézerrel, akkor azért látod a másik dolgait is. Viszont akkor nem csak landolásnál kellene látnod.
  • laci4321
    #3348
    Nagyon jól be van lőve centire a konnektorok helyzete, a leszállótalpak akkor rögzülnek amikor sárga mindkettő. Nem keletkezik semmilyen rángató effekt.
    De ha keletkezne is, csak levenném a konnektorok erejét, és máris meg lenne oldva a dolog :)
  • RoboKutya78
    #3347
    Akkor lehet a lézer a "probléma" okozója.
    A leszálló talpak rögzítése biztos hogy jó ötlet mielőtt kapcsolódnál a konnektorhoz nem rongálja a rendszereket az az imitált berántó effekt ami ilyenkor jelentkezik?
    A frissítések utáni zűrzavar elfogadható probléma egy fejlődő játék esetében amiből nagyon sokat ki akarnak hozni. Megbocsájtható hogy egy frissítés után egy nap minimum ami elveszhet mivel gondolom néhány bug csak ilyenkor jelentkezik hisz az a "pár" gép amin ilyenkor tesztelik a dolgokat hálózatban nem egyenrangú a világháló gondjaival. Csak akkor van bibi amikor hiába puffog a felhasználó és nem állnak vissza az előző stabil verzióra hanem inkább szenvednek rajta, te meg egy hétig szívod a füstöt.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.15. 08:46:09
  • laci4321
    #3346
    A leszállótalpakkal csak a 2 tömeg adódik össze szerintem, nem emlékszem hogy a kontroll menüben is megjelennének egymás blokkjai. Párszor már landoltam a bányászhajóval, először mindig a talpakat kapcsolom be aztán a konnektorokat, szóval szinte biztos vagyok benne hogy ez nálam így van.
  • laci4321
    #3345
    A tegnapi update elvileg most is hozott magával teljesítményjavulást, remélem a szimulációs sebesség dropjai is eltűnnek vele.
    Az utóbbi időben úgy tűnik megszokott dolog hogy 1 napig játszhatatlan az update után a játék, amíg jön a péntek esti fix :D

    A programozható blokkokon is változtattak megint, nem tudom pontosan mit, de múlt héten is szombatra sikerült kijavítani a szkriptereknek az alkotásaikat, hogy újra működjenek a dolgok.

    Észrevettétek, hogy a mai update gyakorlatilag csak optimalizációt tartalmazott volna a modderek segítsége nélkül? :D
  • RoboKutya78
    #3344

    Persze ki lesz kapcsolva.(alap lehet kitalálok valami érzékelős automata kikapcsolót.)
    Viszont egy furcsaságot vettem észre nem tudom hogy ez eddig is így volt e
    Ha a kishajómmal kapcsolódok a nagy hajóhoz a talpak úgy viselkednek mintha összekapcsoló blokok lennének(összeadódik a nagy hajó súlyához a kishajó súlya ez okés, de a nagy hajó rendszerei is elérhetőek lesznek kivéve talán a nagy hajó irányítása nem adódik át ha jól figyeltem meg, ez most lehet azért csinálja mert a két hajón van lézerantenna nem tudom.
  • RJoco
    #3343
    Elbö inkább újrakezdem.
    Elku. nem, ez sem jó.
    Szóval tönkre tették a továbbító rendszert. (Az FPS-t annyira nem is néztem.)
    A finomítóból nem pakolja ki a szortírozó a cuccot, pedig kellene neki. Az összeszerelőt sem pakolja ki.
    Az összeszerelő nem húzza be magának a cuccot a finomítóból. A konténerből megy neki.
    A továbbító opció be van kapcsolva náluk. Délelőtt még ment a dolog.
    Én át tudom pakolni a cuccot kézzel.

    Az LCD script valamiért nem megy rendesen. Nem frissül, csak, ha kézzel frissítem.
  • RJoco
    #3342
    Viszont, ha sikerült rögzítened, akkor is kapcsold ki a hajtóművet vagy a csillapítást. Persze amíg nem rongálódik a blokk, addig lehet, hogy bírja a futómű.
    Érdekes dolog a jump. Múltkor elindítottam az ugrást, majd kiszálltam a fülkéből és elindultam a hajó belsejében. Lejárt a 10s és a hajó eltűnt, én meg elkezdtem fuldokolni a bázisom mellett. Még jó, hogy tudtam, hova ugrott.
  • RoboKutya78
    #3341
    A hajómon a hangárban van egy lift ami leviszi a kishajót a raktérbe Modos liftel akartam megoldani azzal a Sektan féle 5*5 ös lifttel de nem tapad rá a hajó talpa az istennek sem. A tervezője meg túlbonyolított megoldása a problémára se oldotta meg a gondot fura volt fele a dolog.
    Azt javasolta hogy mivel nem tapad rá a leszállótalp így tegyek a hajómra súlyt, kapcsoljam le a meghajtókat és tegyek a lift alá gravitációs kutat, Na ezzel a megoldással simán nekikenődött a hajóm a hangár falának amikor jumpoltam egyet a kis böszmével:) Még jó hogy kikapcsoltam a blokkrongálódást így csak a nagy csörrenést hallottam hátulról:)
    Mire bekonfigoltam a szelepes liftemet jó párszor törtem el a nyakát annak a szarnak.
  • RJoco
    #3340
    Jól érted, nagy királyság végre a dolog. Bár jobb lenne, ha le sem esne. Ha komplexebb dolgot építesz köré, akkor még lehet szívás. Nem lenne rossz, ha már betennék a játékba az összehegeszthetőséget.
  • RJoco
    #3339
    A fenti menüből elérhető Update Info nem naprakész, még nincs benne az 1.130-as linkje. Nem lehetne lecserélni valami olyanra, ami napra kész? Vagyis inkább percre?
  • RJoco
    #3338
    Én kici kínai, eszt nem érteni.
    A légköri hajtómű ventijei tényleg pörögnek. Már jó rég megcsinálták. Ez úgy működik, mint a turbina. Elölről beszívja, hátul kifújja. Mint a repülőgépeken. A ventis rész néz előre, ha gyorsítani akarsz és sajnos nem túl szépen a ventis rész néz hátra, ha lassítani szeretnél. Ilyet mondjuk az életben nem látni. Hacsak nem forgatni tudja a hajtóműveit, akkor talán ellenkező irányba is elfordul, bár szerintem akkor sem teljesen.
  • reaper5687
    #3337
    Ahogy nézem visszakapcsolták a Cargo Shipeket, az jó buli, lehet menni kalózkodni :) Amúgy igen mint a kerekeknél, most a pistonoknál is rakhatsz fel újat, hasznos feature, ha valami törik nem kell mindent újra beállítani.
    Köszi a SG ajánlásokat, fel lettek írva, elleszek velük egy darabig :)
  • RoboKutya78
    #3336
    Jól értem a mai update egyik okossága az hogy ha a pistonodnak a tartófeje lecsorbul kijavíthatod és nem kell magát a pistont is lecserélned?
    ÓRIÁSI.
    A többi okosságot nagyon nem vágom.
    Ráhajtanak nagyon a szerveroldali gondokra ez nem az első tapasz ami csak a szerverekre hajt.