7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #3255
    Így van, nem ezt szoktuk meg irányítás terén, de azért mindenhol meg tudtam állni, nekem is voltak hasonlóan működő hajóim. Talán még most is van, bár inkább törekszem a praktikusságra, mint a szépségre.
    Az első leszállótalp azért hiányzott nekem annyira, mert alapból nincs bekapcsolva a légköri hajtómű. Gondolom az űrben csináltad a BP-t. Így leesett az orra a földre kapásból. Nem sérült.
    Ahogy néztem amúgy is útban lenne a továbbító rendszer vagy pedig nem állna egyenesen a gép landolásnál, ha annak az aljára teszed.
  • laci4321
    #3254
    Igen, a szárnyakkal nagyon királyul manőverezhető lenne a légkörben az biztos! :) Használom az athmospheric drag + deadly reendry modokat, így most is van légellenállás, és most is érnek valamit a szárnyak. Na meg 400-as sebességet is. De a szárny modokkal tényleg még jobb lenne, viszont úgy sejtem az hamarosan úgy is vanilla lesz. :)

    Amúgy eszembe jutott, a rajta levő long range spot light még ami mod, de pár hete megnövelték a vanilla fényszórónak is a hatótávját, csak még elfelejtettem lecserélni. Na mindegy, nélküle is működik :D

    Csak a hátulján van 2 db landolótalp, az elejére azért nem raktam, mert van a vadász alján (középtájt) egy újratölthető rakétavető, ami lehet hogy eltalálná. Még nem próbáltam mondjuk, hogy tényleg eltalálja-e hirtelen fordulásoknál. Jelenleg úgy is helyből száll fel, elégnek láttam csak a hátuljára rakni, az is megfogja :) Igazából úgy terveztem hogy a tetején levő konnektorral fogom megfogatni, a leszállótalp csak kiegészítés volt később.

    A forma miatt sok áldozatot kellett hozni a hajtóművekkel. Főleg ugye hogy duális a meghajtórendszer, hogy egyaránt űrben és légkörben is repüljön. Ehhez hozzá kell szokni. Ha lassítani akarok vele,akkor fel kell emelni az orrát és az alsó hajtóműveket kell erre a célra használni. Ami hajtómű előre néz az inkább csak a tolatás képessége miatt van rajta. Az oldalra néző hajtóművekből is kevés van, ha hirtelen irányt kell váltani, akkor meg kell dönteni a gépet. Összességében tökre úgy működik mintha a szárnyakkal repülnénk :D csak ugye eddig nem ezt szoktuk meg az SE-ben.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.04.07. 15:54:02
  • reaper5687
    #3253
    Van valami normális futómű mod is, illetve asszem egy másik modnak a része, de mivel most talán megbízhatóbbak a rotorok, ezért szerintem én azzal fogom megoldani, rotor+wheel, fékezésnél meg szépen a break torque-t növelem hotbarról. Amikor lehet szeretem én is a vanilla cuccokat használni, de sajnos 1-2 dolog "nélkülözhetetlen" Én pl a leszállót, és a bázis bejáratomat hiába építettem zárhatóra, a drónok simán nekimentek, és bejöttek, na tettem fel shield-et, és az ajtó máris ellátja a funkcióját, és ha elbénázom a leszállást, akkor sem sérül a leszálló pálya, egyik kis légköri gépem elég gyors, és 300-as tempónál könnyű elnézni ezt-azt, aztán szétkenem a flaszteren :D
  • RJoco
    #3252
    Én úgy néztem, hogy csak felfele és előrefele van légkörije. Ha lefele áll az orra, akkor elindul arra, mert az ion nem tartja meg. Oldalra ugyan ez a helyzet.
    Nekem az elejéről hiányzott a futómű. Mikor betettem, reklamált is, hogy valami kell neki. Az LCD mod fenn volt, működött is a kijelzés a pilóta fülkében.
    Amúgy jó kis hajó, tetszetős.
  • reaper5687
    #3251
    Ez igen! Nagyon szép gép, otthon ki fogom próbálni, viszont, ha már ennyire jó formája van, szerintem megkívánja az "Aerodynamics - Wing blocks for planet atmosphere" modot, ilyen formával, ez brutál mozgékony lehet a légkörben, plusz a 100m/s limitet érdemes kitolni valami 300 környékére, és akkor lehet 30 méter magasan kanyonban randalírozni :)
  • RJoco
    #3250
    Szép hajó. Vízszintes helyzetben ki tudtam vele repülni. Igaz, nem vittem semmit. Akkor mégiscsak lehetséges hidrogén nélkül közlekedni.
  • RJoco
    #3249
    Patch day. Nagyon remélem a steam tudja majd frissíteni azt az egy játékot, amit a legtöbbször futtatok belőle.
  • RJoco
    #3248
    Feliratkozva, holnap kipróbálom.
  • laci4321
    #3247
    Egyébként csak jól emlékeztem, tényleg 60 000 kg volt amit képes kivinni az űrbe, nem 110 000 kg. Bocsi :)
  • laci4321
    #3246
    Itt is van: WASP with LCD mod
    Egy moddal készült a vadász, ha nem rakod be azt az LCD modot a világodba, akkor legfeljebb nem látod a kijelzőt a vadász pilótafülkében, szóval használható vanillaként is :)

    Az atmoszférát úgy tudod elhagyni vele, hogy kb. 60 fokos szögben repülsz a felszínhez viszonyítva felfelé, mert az atmoszférában a 4 nagy ionhajtómű a hátulján még nem bírja el az egész vadászt. Ha azonban kiértél a légkörből (olyan 4000m után), függőlegesbe állíthatod. Úgy gyorsabban eléred az űrt, mert kevesebb utat kell megtenni, bár azt vettem észre hogyha továbbra is 60 fokos szögben repülsz, akkor a vadász több súlyt képes kivinni, mert az alsó ionhajtóművek is besegítenek és nagyobb a tolóerő. (Ez persze nagyobb energiafelvétellel is jár :D)

    Amikor repülsz ki, ne felejtsd a vadász akkumulátorait energialeadás módba tenni, ne maradjon energiafelvételben, mert úgy egyrészt a reaktoroktól is szívja el az energiát, másrészt a reaktorok önmagukban nem elegek végig maxon tartani 2 irány ionhajtóműveit. Ez amolyan plusz kakaó rajta, ami bőven kitart addig amíg elhagyod az atmoszférát.

    Megnéztem most én is az orvosi szobát. És basszus már nálam sincs ruhaváltási lehetőség. :( :( De H2 palackokkal szerintem még mindig ki lehet jutni.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.04.06. 21:55:27
  • laci4321
    #3245
    Már nem a moddolt bolygón vagyok, hanem az eredeti Föld típusún.
    Újat kezdtem, mert a moddolt bolygó felszíne túl nagy felbontású textúrákat használt, már amikor csak ránéztem a bolygóra az űrből, esett 20 fps-t a játék :D :D
    És csak 25-35 volt az FPS, ami még így is bőven használható, de meguntam ezt a ránézek - belassul dolgot.

    A világ tényleg nagyon régi, több hónapos. De ha tényleg kivették a ruhaváltást, akkor nem is kezdek mást :D

    De a workshopban a bolygók megjelenése után pár nappal már voltak légköri/ion kombó hajók. Fel is iratkoztam párra, nekem is onnan jött az ötlet a vadászra. Amúgy szerintem elég frankón néz ki, majd meglátod :)
  • RJoco
    #3244
    Nem tartom kizártnak, hogy nálad még mindig a bolygó mod kavar be vagy, hogy régi a világod. Nálam már nincs az orvosiban ruha váltási lehetőség.
    Az űrben folyamatos tolással 20s alatt fogy 1% a palackból. A légkörben is nagyon jól bírja, elhiszem, hogy ki lehet vele repülni, 10km-ig felmentem, tovább nem volt kedvem.
    A hajóval 6500m-ig simán elmentem légkörivel és, ha több ion lenne rajta, akkor még ki is tudtam volna menni vele. De ez is újabb dolog, jópár hete vagy inkább hónapja még nem ilyen volt. Mintha erősebbek lennének megint a hajtóművek.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.04.06. 18:10:01
  • RoboKutya78
    #3243
    Nincs semmi gondom az autómentéssel
    Nem tudom erősebb gépeken hány mp telik el tétlen a mentésnél, de nekem elég sokat ténfereg.
    És most se tudom eszembe jutott a mentés és mentés közben kresselte össze magát a játék:)
  • laci4321
    #3242
    Basszus RoboKutya! Ez durva...
    Én úgy szoktam, (már megtanította velem a játék :D ) hogy be van kapcsolva az automata mentés, így 5 percenként ment a játék (ez már sokszor mentette meg az életem :D ) És mellette amikor valami kritikus dolgot sikerül véghezvinnem (blokktörlés egy kényes ponton, hajtóműteszt, akármi) vagy csak random amikor eszembe jut, akkor rányomok egy mentés máskéntre. Minden világomból legalább 2, de inkább 3 eltérő számú mentésem van (van amiből 6 :D ) és azokra szoktam mentegetni másként. Mert ugye az automata mentés csak az egyiken mehet a 3-ból, amelyiken dolgozol éppen. Szóval ha elcseszek valamit akkor 2 lehetőségem van, betöltöm a másik világot a 3-ból, amikor még tuti mindem jó volt, vagy az automata mentést, az azonos világot.
    Szerencsére így már régen veszett el 20 percnél több játékidőm. Én is voltam már kibukva régebben emlékszel :D

    Ha hazaérek 20 óra körül, felrakom a vadász workshoppos linkjét :)
  • RoboKutya78
    #3241
    Annyira belekeletkeztem hogy jöttek sorba a jobbnál jobb ötleteim erre kakukk...Na mindegy majd holnap.
  • RJoco
    #3240
    Látod-látod, ezért kell gyakran menteni. És néha nem árt, ha nem is egymásra mentesz, hanem számozod, nehogy írásnál sérüljön a régi mentés.
    Néha én is elfelejtem, ne aggódj.
  • RJoco
    #3239
    Erre felezzébb kíváncsi vagyok, légyszi oszd meg a hajót, kipróbálom!

    Én kb csak túlélőzöm. Kivétel most, mert az összeszerelőket vagy a továbbító rendszert elcseszték a világomban és nem tudom folytatni a játékot. A kerekes járművet tesztelgettem a bolygón, ezért jó volt a kreatív. Korábban már volt bázisom is bolygón (csillagkapu nélkül), fúró, hegesztő és szétszedő hajóval. Oda hajóval mentem le az űr bázisomról. És a hajó képes volt utána felszállni is, de nem az ion hajtóművel. Nem tudom mennyi ion kellhet egy hajóra, hogy kivigyen 4000m-ről.

    Régen, amikor még nem volt sisak rostély, a J betűvel, meg az orvosi állomással is le tudtad szedni a sisakot. Vagyis nem felnyitni, mint most. Mivel az orvosit én nem használom, így nem tudtam, hogy előbbit kiiktatták.
    Viszont, ha te így ki tudsz jutni az űrbe, akkor az bug. Ezért is nem értettem, hogy a sisak nélküli ruha miért enne kevesebb hidrogént.
    Szerintem a ruha az űrben hosszabb ideig bírja, mint a földön. Bár sosem mértem, mert hamar elértem a max sebességet, onnan meg minek tovább hajtani. A bolygón tudtommal 1 percig bírja a ruha tankja, de lehet, hogy tényleg 30s csak. Ezt korábban módosították, mikor pár másodperc alatt kifogyott, lekapcsolt és mire újratöltött és bekapcsoltad, addigra annyit estél vissza, amennyit felfele mentél. Vagy többet.
    Nem akadékoskodom, csak nekem ez új. De majd tesztelem.
  • RoboKutya78
    #3238
    A faxom az automatta mentés laggoltató haszontalanságába azt a pár másodpercet amíg ment lemalmozom minthogy 5 óra szöszmöszt elbaltázzon nekem egy rendszer fagyi.
    Na ma kb 5 óra ment a kuksiba a nagy hajóm dezingjében.
    Kitalitam hogy lesz egy pajzsa az irányító teremnek, bekameráztam irányító pultok a helyén, Légmentes rendszer kialakítása továbbítókkal, hangárajtó kitalálva. Éppen gondolkodtam egy mentésben mikor jött a krahh, 80% osan kész voltam erre kuka.
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...............................
    És mind ezt 3 5 fpses teljesítmény mellett kiszenvedni.
  • laci4321
    #3237
    De amúgy már leírtam többször is hogy az ion így működik. Ide erre a fórumra. Steamen meg tudom osztani veled a vadász blueprintjét, ha nem hiszel nekem. Csak légköri és ion van rajta. Ja és amúgy 110 ezer kg terhet tud kivinni, rosszul írtam.
    Bekerülhetne a hajtóműműködés a GYIK-be is.
  • laci4321
    #3236
    A hidrigén hajtóműhöz nem kell platina? Na majd megnézem ha hazaértem.

    Egek... Te amúgy szoktál bolygón túlélőzni? De komolyan. Igenis megoldható hogy kijuss az űrbe ionhajtóművel. Az ionhajtóműnek 4000m alatt is van tolóereje, igaz nem sok. Így ez az állításod nem helytálló: "És 25000 alatt nem fog menni az ion." De igen! 3000-4000m-ig jó a légköri hajtómű, és ugyanebben a tartományban erősödik fel az ion is! 4000m fölött az ionhajtómű tolóereje már majdnem teljes. Az átmenet egyik hajtoműtípusból a másikba fokozatos, így egy kis ésszel összehozható olyan hajó amivel kirepülhetsz az űrbe hidrogén nélkül is, nekem is van egy űrrepülésre képes vadászom, amivel 60 ezer kg terhet tudok kivinni az űrbe. Ez bőven elég volt az első Csillagkapu megépítéséhez, és onnantól kezdve nyert ügy van.

    "A sisak oxigént használ, nem hidrogént." Nem is a sisakkal/szkafanderrel repülök ki az űrbe, hanem az űrruhával :D Az használ hidrogént :D Nem mondta itt senki hogy oxigént égetnék... Vagy hát nem is tudom mire gondolsz már a végén, mit jelentene az a mondatod, gyanítom csak akadékoskodás.

    De sejtem miért nem értetted, egy kis plusz infó: ha az orvosi szobában megnézed hogy milyen ruhákra lehet váltani, akkor van a játkban alapból egy olyan ruha, hogy sisak nélküli űrruha. Látszólag csak annyit tesz, mintha megnyomtad volna a J-t, hogy felnyisd a szkafandert. Tehát ha ismét megnyomod a J-t, akkor a szkafander lezár és lesz levegő a ruhában. De érdekessége annak a ruhának, hogy jóval kevesebb hidrogént fogyaszt. 100% hidrogénnel percekig a levegőben maradhatsz a légkörben, akár ki is repülhetsz simán. Míg a normál űrruhával asszem 30 másodperc csak a repülési idő.

    Érdekes dolog amikor kijutsz az űrbe az űrhajóval, és örülsz ha 3 aszteroidát sikerül meglátogatnod, mert a hidrogén zabáló ruha van rajtad, ami nem csak a légkörben, de az űrben is 30 sec alatt kimerül :D
    Ha ruhát váltasz akkor viszont probléma megoldva :)
  • RoboKutya78
    #3235
    Na ez is igaz hogy írhattam ilyet ennek tudatában:)
  • RJoco
    #3234
    Hehe :) Méghogy kilengés. A bolygó sem forog, forgás nélkül meg hogy lenne kilengés? :)
    Úrliftet azért nem építettem, mert 40000m-hez rengeteg kocka kell. És mivel a max sebesség 107m/s, ezért igencsak lassú lenne a dolog. Ezért jobb a Csillagkapu :D
  • RoboKutya78
    #3233
    Hi hi építsetek űr liftet az a tuti:)
    Én ha bolygózhatnék már megkíséreltem volna egy megépítését
    Nem tudom telepítettek e platform kilengési effektet ha igen akkor gáz lehet ez is
    de ha 2 sornyi sínt fel lehet húzni a végtelenbe kilengés nélkül akkor ez se egy realisa játék.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.06. 10:20:34
  • RJoco
    #3232
    Az ion hajtómű sem visz ki az űrbe. A légköri csak 4000m-ig visz fel. És 25000 alatt nem fog menni az ion. Ezért van a hidrogén hajtómű. Hidrogénnel ki tudsz menni az űrbe és tudsz közlekedni is, így tudsz platinát is keresni vagy jeget a hidrogén hajtóműhöz. Jég van a Holdon is, de minden sziklában is található. Csak addig kell eljutni, a nagyobb távot meg lehet tenni csillapítás nélkül is, spórolva az üzemanyaggal.

    Hogy jutottál ki az űrbe túlélőben, szkafanderben, sisak nélkül úgy, hogy nem fulladtál meg?
    A sisak oxigént használ, nem hidrogént.
  • laci4321
    #3231
    Ha beestél a bolygó felszíne alá, akkor már egyszer öngyilkosnak kellett lenned hogy visszakerülj az orvosi szobádba, szóval ez gondolom nem segít.

    A kreatívba rakás viszont tényleg segíthet :)


    Témaváltás:
    Nyomattam túlélőzést, és rá kellett jönnöm, hogy nem találtam sehol a bolygón Platinát. Sehol! Órákig kerestem! Platina nélkül viszont nem lehet kijutni az űrbe, nem lehet elhagyni a bolygót. Ami elég abszurd, elvégre Space Engineers...
    Végül rájöttem arra, hogy ha ruhát váltok az orvosi szobában, (a sisak nélküli űrruha) akkor sokkal kevesebb hidrogén fogy, olyan kevés hogy a mérnökkel ki lehet repülni az űrbe. Ott kerestem platinát egy aszteroidán, majd a bolygón megépítettem az űrrepülésre képes hajót.

    Kérdés: Ez mi a franc? Ha nem lenne ilyen „bug?”, akkor tényleg nem lehetne kijutni az űrbe? Vagy csak nem volt elég a több órás platinakeresés a bolygón? Nálatok sincs platina a bolygón?
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.04.05. 20:49:45
  • LookUsArts
    #3230
    Ongyilkossag? Komolyan, old meg magad, respawn akkor talan vissza all alaphelyzetbe.
  • RoboKutya78
    #3229
    He..? lehet átkalibrálta a játék a karakteredet hajó karakterré?:)
    Ha nem megy a lentebb adott ötlet lesd meg az Setollsal a karaktered mikéntjét.
  • RJoco
    #3228
    Nálam a liter számít, nem a kg.
    Esetleg próbáld meg kreatívba rakni a világot, betölteni, menteni, majd visszarakni túlélőbe és újrabetölteni, hátha megjavul.
  • kipeti
    #3227
    Sziasztok olyan probléma lépett fel nálam, hogy mióta sikeresen beestem lagg miatt a bolygó textúra mögé azóta a hord kapacitásom unlimited legalábbis 200.000kg hasznos tömeget tudok mozgatni személyesen. (Nálam igen zavaró mivel túlélőben játszok 1szeres szorzókkal, hardcore fun)
    Van valami ötletetek a megoldására?
  • RJoco
    #3226
    De rég játszottam WoT-tal. De nekem itt nem jelez az ESET. Igaz, az oldal valamiért nem töltődik be teljesen, folyamatosan forog a fülnél a karika.
  • RoboKutya78
    #3225
    Nem vagyok én annyira kezdő
    Addblock, Eset, Malwarebytes Anti-Malware utóbbit csak ha gáz van(nagyon nem komálom ha a szokott oldalaim sírnak hogy vírusnak titulált cucc kandikál Ennyi erőből ide se jönnék fel mert ezen az oldalon is kiabál az esett és hiába mondtam az illetékeseknek hogy egy bizonyos .js script rosszalkodik a world of tank fórumán)
    Állandóan futtatom.
    Ennek ellenére azért egy évbe max ha egyszer vagyok nagyon ostoba és bekukkant a probléma:)Úgy is évente max 2 évente újrarakom a gépet.
    Na mindegy addig nincs nagy gond amíg hardverzabáló vírust kapok be:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.05. 14:00:24
  • RJoco
    #3224
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Így van. Ajánlom a newinsane.info trackert, szokott szabad reg lenni, jelenleg nem tudom, hogy van e, de ha biztosat tudok, akkor írok. Az ncore-ra meghívó kell és a rendszer elég brutál. Talán hónap végén lesz lehetőségem rá, de lehet, hogy addig még le kéne töltenem pár menő cuccot, hogy meglegyen a helyezésem.
    Máshonnan is lehet leszedni cuccot, régen nagyon sokat jártam crack oldalakra, de mindig volt védelem és sokszor az oldalra lépéskor már jött fel egy ablak, hogy letöltöm?. Persze ilyenkor már a temp-ben volt a cucc. A védelem viszont megfogta és keresgélhettem crack-eket, serial-okat. De mióta a torrent ilyen jól kiforrt, azóta minden programban benne van a crack, serial. De játékokat már nem szedek le és programot is csak nagyon ritkán.
    Ezeket az ismerősöket én is ismerem. Csak tagad mindent, hogy ő nem tett semmit és nem érti, aztán nagy nehezen kiderül, hogy azt ő tette fele és vele együtt felment egy rahedli toolbar és egyéb szar is. Én uninstallra a YourUninstaller-t használom, nem csak gyanús elemeknél, hanem mindig. Ez kitakarítja a regisztrit és tovább bírja a rendszer is. De egyszer megszívatott. Ismerős gépén sokáig kutatta a fájlokat. Aztán meg sem néztem igazán, mit talált, csak rányomtam a törlésre. Az összes telepített program exe-jét törölte. És ezt egy gyanús program uninstalljánál. Mindegy is volt. Feltettem neki újra azt az 5 programot, amit használt, a többi úgyis csak volt a gépén, nem hiányzott neki.
    De ilyenekről ódákat lehet zengeni, meg Asimov sorozatot írni és ez 99%-ban az emberi hülyeségen, nemtörődömségen múlik. Magánszemély kb csak saját hibájából szophatja be, vállalkozó esetén meg már inkább a direkt támadás a legnagyobb veszély.
  • laci4321
    #3223
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem azt mondtam hogy ne torrentezzen! Kb. a torrentezés az ami miatt Mo-n létezik olyan hogy játékos réteg, itt csak nagyon keveseknek van pénze ilyenre :D :D
    Hanem hogy ne járjon ilyen oldalakra, ahonnan valami rejtett kis mirror szerverről leszed valami .exe fájlt ki tudja milyen névvel és aztán még futtatja is. Ez az egyenesen butaság. Hányszor és hányszor raktam már újra rokonaim, ismerőseim gépét azért mert telenyomták ilyen forrásból származó vírusokkal. Meg olyan programokat telepítenek, amikről lerí hogy csak az átverésre mennek.

    Egyszer pl. akartam törölni egy programot, és amikor töröltem a vezérlőpultból, akkor 2 másikat telepített a helyére :D Az a 2 másik pedig további 4 másikat :D Na jó mondom ez így nem fog menni, felraktam a total uninstall-t, ami figyeli az újonnan felrakott programokat. Letöröltem azt a 4-et, persze fel is rakott 8-at maga helyett. De azt a 8-at már a total uninstallal töröltem le, nem a saját uninstalljaikkal, így megállt a lánc. Meg a rengeteg böngészőkiegészítő... Hihetetlen valaki hogy taccsra tudja vágni a gépét a figyelmetlenséggel.
  • LookUsArts
    #3222
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem azert de en szoktam torrentezni es sose kaptam 1 virust se... Az a lenyeg hogy az ingyenes regisztracio nelkuli helyeket kerulni kell, keres egy normalisat ahova be kell regisztralni (Ncore, Diablo...stb) Es ajanlok egy Addblock plust is. Nekem a legtobb ilyen rohadek mindig a reklamokban volt, ez meg letiltja az osszeset, Tudom nem szep dolog kalozkodni, de neha 30-50£ egy jatekert sok,
  • laci4321
    #3221
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    RoboKutya remélem tisztában vagy vele, hogy ezt csak a saját butaságodnak köszönheted. Eleve ilyen oldalakra járni, nem tudom mi kényszerít rá arra hogy ennyire meg akarj ingyen szerezni valamit. Nem éri meg szerintem. Az ESET-nek és a Smart Security változatát használom, ami tűzfallal ki van egészítve, eleve leblokkolja a bejelentett támadó webhelyeket, amiket én nem is szoktam megnyitni ha szól. Még ha crackeket is tilt le, azokban is nagyon gyakran rejtenek el vírust, sőt inkább azokban, mert azok .exe fájlok és konkrétan te futtatod le őket, így a vírus kapásból ki is kerülte a háttérben való automatikus lefutásnak a tiltását. Csak csatlakozni tudok RJoco-hoz, nagy ívben kerüld el, nem juss el odáig hogy ellopják egyszer valami pénzügyi adatodat.
  • RJoco
    #3220
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Akkor örülj neki és szerintem nagy ívben kerüld az ilyen oldalakat, mert nem megfelelő a védelmed. Én olyan esetekről olvastam, hogy az illetőnek lekódolták az összes adatát. És ebben rengeteg személyes fájl volt fotók, videók, dokumentumok formájában. Ha fizetett (nem keveset), akkor visszakapta az adatait. Úgykülönben meg semmi esélye nem volt, olyan szintű volt a kódolás.
  • RoboKutya78
    #3219
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A múltkor pont egy ehhez hasonló kis férgecskét kaparintottam meg egy ilyen oldalon:)
    Jött a szokásos malvare szöveg hogy fizessek x zsozsót ha vissza akarom kapni az internet feletti uralmamat:) he he mondom én nem vagyok majom tudom mi vagy és mit tegyek ellened:)Bár leizzasztott.
    A legmacerásabb kis nyomorék.Lefotózta az asztalomat berakott egy biohazardos logót az ikonok alá és letiltott a netről is na ez tényleg zabos cucc volt
  • laci4321
    #3218
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Így van, az ESET szerencsére hülyebiztos :D Ha kétes oldalról szedek le valamit (nálam minden kétes ami tele van reklámmal) akkor pedig mindig futtatok rajta egy ellenőrzést.
    Amúgy meg a nyilvános torrent oldalakkal tényleg nagyon kockázatos foglalkozni! A vírusok miatt is, meg azért is mert bárki nyomon követhet rajta. A peer listában bárki megnézheti milyen IP címekkel cserél éppen fájlokat. Még a hatóság is, ha meg akar ajándékozni egy bejelentés alapján egy csekkel.

    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.04.04. 19:43:27
  • RJoco
    #3217
    Az a fránya torrent. Én csak zárt oldalról töltök le. Németben amúgy is csúnyán büntetnek, ha ThePirateBay-ről szed az ember vagy más közismert nyilvános oldalról.
    És az ESET amúgy is megvéd a férgektől.
  • RJoco
    #3216
    Neeem, dehogy.
    A félkész vagy az éppen lerakott blokkot is megcsinálja. A sérülteket meg szépen megjavítja. Viszont a megsemmisült helyére nem fog tenni semmit, mert nem tudja, mi kell oda. Viszont, ha leraksz egy projektort (ez nem mod, van a játékban alapból) és azzal kivetíted a megfelelő helyre a képet, akkor az alapján visszaépíti a megsemmisült blokkokat (megjavítja a járműved).
    Én kikapcsolt nanit egységgel indítottam a projekciót. Természetesen fejjel lefelé sikerült kapásból kivetítenem a négykerekűt, nem lett volna jó, ha elkezdi építeni. De felettébb vicces lett volna .