7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #3335
    Ajj istenem, megint van valami a játékkal! A legutóbbi frissítés óta nem játszottam vele, csak ma. Az FPS stabil 50 FPS, a szimulációs sebesség meg ugrál 0,5-1.0 között. Mennék előre és egyszer belassulok-begyorsulok-belassulok-begyorsulok. Ahh.. hihetetlen!

    Reapes frankó kis videó, és elég morcosan néz ki a WASP Heavy :D A vanilla fegyverzet sajnos elég gyenge ez rendesen látszik is a videóból :/
  • RoboKutya78
    #3334
    Viszont az atmos rakétáknál nem vágom melyik az előre fele néző része a ventis résznek kell előre néznie gondolom.
  • RoboKutya78
    #3333
    a hydrogén kapja az üzemanyagot oxigén generátor zölden termeli a cucclit
    az atmosnak a ventijei mintha pörögnének
    csillapításos kísérlet erőnövelés és csökkenéssel muzsikál a kicsike.
  • RJoco
    #3332
    A hajtóművek bekapcsolt állapotban vannak és a csillapítás is rajta van?
    A linken nem elérhető a cucc, kipróbáltam volna

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.04.14. 14:37:40
  • RoboKutya78
    #3331
    Első kísérleti rakéta ne tessék kinevetni:)
    Nem tudom tesztelni sajna kíváncsi lennék van e esélyem vele kimászni a bolygólégkörből?
    Próbáltam csak a legszükségesebbet belepakolászni.
    Elvben minden cuccli cirkulál benne a pilótafülkéből lehet feltölteni.
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=665237987

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.14. 14:34:46
  • RJoco
    #3330
    Megcsinálták a Stargate modban a vortexet. Elég jól néz ki és nem fagyasztja a játékot.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.04.14. 14:22:49
  • RJoco
    #3329
    Energia elég neki. De légkör nélkül nem fog menni. Alien bolygón még nem próbáltam.
  • RJoco
    #3328
    Bocs, a súllyal mindig gondban vagyok. Akkor úgy kb 1643 tonna lenne. A HUD szerint 1,643,887 kg.
    Viszont most nézem, hogy 5 nagy hidrogén hajtómű van rajta.
  • jocking
    #3327
    "1,5 tonnát két tartálynak szerintem ki kell vinnie."

    1,5 tonna? Csináltam egy új kis hajót, 4 tartállyal. 50 tonna körül van. Az előző kb. fele ekkora volt, mondjuk olyan 20 tonna körül. 1,5 tonnás hajót ezek alapján nem is lehetne csinálni, szinte csak a pilótafülke többet nyom. Nem 15 tonna akart az lenni? :p
  • RoboKutya78
    #3326
    Srácok egy kis okosítást kérek
    az atmospheric meghajtáshoz milyen erőforrás kell csak energia vagy igényli az oxigén ellátást is?
  • RJoco
    #3325
    Sajnos a Combat Software az X3 Reunion-ban van, itt nincs. De ott is rohadt nehéz nélküle lelőni valamit messziről.
    Az Asgard hajók csak ritkán jelennek meg a sorozatban és rövid időre.
    Ha StarGate-et akarsz nézni, akkor nyugodtan nézd úgy, hogy:
    Fő film Stargate 1994
    Stargate SG-1 sorozat 1997-től
    Az igazság ládája 2008 (10. évad lezárása)
    Folytonosság 2008 (A Ba'al-os lezárás)
    Atlantis 2004-től
    Univerzum 2009-től
    2004-től átfedés van az Atlantis és SG-1 sorozata között, de nem vészes, leginkább csak szereplőkkel találkozhatunk ritkán és még ritkábban utalások vannak az otthoniakra.
    Nekem megvan mind, párszor már megnéztem őket, de, ha tv-ben megy, akkor is oda tudok ragadni.
  • RoboKutya78
    #3324
    Természetesen kezd az elejéről mert maguknak a filmsorozatoknak szerves része kapcsolódik az SG1 illetve az Atlantis sorozathoz.
    Tehát megnézési sorrendnek javaslom.
    A filmsorozat első részével kezd amikor megfejtik a kapu működését és felveszik a kapcsolatot az első kapun túli néppel.Majd kezdj neki az SG1 sorozatnak. A sorozat folyamán hozzá lehet fűzni a filmeket is pontosan már nem emlékszem melyik filmet érdemes megnézni az első után(azt hiszem az időutazásos részt amiben BAált kivégzik) és utána a többit. Majd jöhet az Atlantisz és végül de nem kötelező darab mivel nem fejezték be jöhet a Countinum azzal a 2 évadával:(.
  • reaper5687
    #3323
    Stargateben nem vagyok otthon, a filmet láttam össz-vissz, a sorozat kimaradt, ma meg már azt sem tudom, honnan lenne érdemes elkezdeni nézni, annyi van, pedig sok ismerősöm mesél róla jókat. Így neten rákeresve találtam egy Asgard képet, egy kicsit tényleg hajaz rá :)
    Ez a Combat Software ez érdekelne, én nem találtam ilyen modot, de tényleg jó lenne, ha legalább azt látnám hova lövök, mert hogy nem a célkereszt irányába, az tuti. A HUD is túl zsúfolt, azt is jó lenne letakarítani, de full kikapcsolva, meg nem látni hol az ellen, az LCD meg hülyeségeket mutat sebességben, pedig azt aero moddal mindig nézni kell.
    Nekem tegnap még semmi bajom nem volt az LCD moddal, a szokásos timer blokkba program, meg önmaga, simán ment.
    A bogarakat nem hallottam, de lehet akkor fordult elő, amikor nem nyomtam a gázt, csak siklottam :)
  • RJoco
    #3322
    Mi van a Configurable Automatc LCDs-vel?
    A leírás szerint beteszem az időzítő blokkba, önmagát startolóra klikkelek, de nem hajlandó frissíteni a kijelzőt. Csak akkor frissül, ha megint rányomok, vagy, ha a Start-ra nyomok.
    A legfrissebb van fenn, most húztam be műhelyből.
  • RJoco
    #3321
    Én nem hallottam.
    Amúgy is early access, szóval ez a legkevesebb. Nekem egyáltalán nem is hiányozna még, ennek egy űrjátéknak kéne lennie és az űrben nincsenek tücskök meg szentjános bogarak.
  • RJoco
    #3320
    Mikor megláttam, az Asgard hajó jutott eszembe. Természetesen a SE-ből. Csak ez kicsi. Szépen feltuningoltad a kicsikét.
    Szerintem nem a fegyverek erősségével van a gond, hanem hogy nincs rajta Combat Software MKII, de még MKI sincs rajta. Vagyis kb. fogalmad nincs, hova lősz, csak bízol benne, hogy eltalálod. Ha legalább egy célzó lenne, ami az ellenség röppályája alapján megmutatja, hogy hova lőj.
  • RoboKutya78
    #3319
    Kezd nevetséges lenni ez a játék:) Elsőre nem akartam elhinni, de amikor másodjára repülsz el a sötétebbik oldal felé és 600-1000 méter felett ekkora repülőhang mellett meghallom a tücök cirippelést elgurul a gyógyszer
    Am szép járgány:)
  • reaper5687
    #3318
    No itt tartok a WASP-el most, eléggé át kellett variálni a belsejét, de így az akksik helyére befért két large reactor, kapott pár extra előre thrustert, így már lehet rendesen mozogni vele. Hozzáadtam pluszban 2 shield blokkot a Beta Energy Shields modból, de ezek simán levehetők, ha nincs rá szükség.
    A tűzerővel nem vagyok elégedett, de jelenleg nem tudom vanillában hogy lehetne megoldani, hátha Lacinak van ötlete :)
    WASP 3.0 Heavy Bemutató videó 2
  • RJoco
    #3317
    A jég nehéz. Inkább tegyél több hidrogén tartályt bele és legyenek fullon. 1,5 tonnát két tartálynak szerintem ki kell vinnie.
    Én 1 tartállyal kiviszem a hajót, igaz, van rajta ion hajtómű is, azért írtam, hogy több tartály kell. Szerintem 3 elég lenne.
    4 nagy hidrogén hajtómű van az enyémen. 1 kevés volt.
    Ha ez lenne a feladat, akkor minden irányban tennék kis hidrogén hajtóművet mindenképp, de előrefelé tolónak nagy is kell.
    Légkörit csak egy irányba tennék, hogy felfele tudjak haladni, így csökkentve a súlyt. És a csillapítást ki is kapcsolnám.
    Ha játszol a tolóerővel is, akkor tovább kitarthat a hidrogén, én max égetésen csináltam, de én kintről jöttem befele, ezért is van rajta ion hajtómű is.
    Ha már elhagytad a gravitációs teret, de nem a Hold fele állsz, akkor bekapcsolod a csillapítást, megállsz, kikapcsolod a csillapítást és egyenesen elindulsz felé. Ha elérted a kívánt sebességet, akkor nem kell tovább nyomnod semmit, egyszerűen hagyod, hogy menjen. A többit rád bízom. Azért jó, ha tudod, hogy a Holdnak is van gravitációs tere.
    Én nagy hajót javaslok. Esetleg érdemes felszerelni egy nagy reaktorral és egy JumpDrive-val is. Így sokkal gyorsabban a Hold-hoz lehet érni, mert nincs közel.
    Szóval a hajó:
    Légköri hajtómű csak egy irányba, esetleg összekapcsoló blokkal rögzítve, akkor le is tudod választani, hogy még kevesebb legyen a súly.
    Legalább 3 hidrogén tartály.
    Minden irányban hidrogén hajtómű.
    Reaktor és ugróhajtómű.
    Oxigén tartály, hogy feltölthesd magad.
    Alkatrész egy finomítóhoz és összeszerelőhöz. Vagy ráépíted, bár szerintem úgy nehezebb lesz a hajó.
    Szerszámokat ne felejts el vinni.

    November 25 alatt találsz képeket a leszálló hajómról, de ezzel fel is tudok szállni.
  • reaper5687
    #3316
    Hali,
    Ha hidrodénes rakétát csinálsz, én annyival bővíteném ki, hogy ugyanúgy 1 nagy hajtómű felfele, pár az oldalakra, viszont 2 tartály, és egy generátor. Amikor a légkörinek elmegy az ereje, akkor kapcsold be, és finoman növeld a H thrust overrideot, nem kell fullon égetni, a 100m/s miatt fölösleges is, ahogy jutsz ki a gravitációs mezőből egyre kevesebb kakaó kell neki. A visszatérés még érdekesebb tud lenni, amikor meg vagy rakva érccel, nem biztos, hogy nem csapódsz a földbe, mert nem tudsz megállni, sok save, és próbálkozás lehet, de talán a legjobb, ha viszel ki pár alkatrészt, és a kinézett aszteroidán csinálsz egy kisebb üzemet, az űrben úgyis minden könnyebben és nagyobb számban fordul elő, jobban lehet haladni, majd az üzem segítségével már csinálhatsz olyan hajót, amivel nem gond a "hazatérés". O2 és H2 palack legyen nálad kb 3-3, én mindig annyival indulok el, ha meg fogy belőlük, akkor a generátor majd csinál.
    Bár én kis hajókkal sose próbálkoztam még kijutni, kicsit mindig túlzásokba esek, jó sok tartály, és jó sok H hajtómű, aztán hajrá (Pl akár a Landert is telerakhatod, de arra tuti kell vagy 8 felfele, pláne ha már tele van érccel, meg alkatrésszel), de a kicsivel tuti izgalmasabb.
    Sok Save, és próbálkozás, nekem ez az egyik kedvenc részem, a próbálgatás :)
  • RoboKutya78
    #3315
    ŐŐ szerintem a legegyszerűbb ha egy rakétát próbálsz meg leegyszerűsíteni ami max csak felfelé halad se jobbra se balra max esetleg egy girót bepakolni mellé. Egy vagy két légkörnek megfelelő meghajtó(felfelé módban) hidrogén generátor reaktor raktár irányító kb ez a legalapabb.
    Bár én még nem voltam bolygós játéktéren de ez a rakétás buli lenne a legegyszerűbb.
    Vagy ha ragaszkodsz a rendes hajóhoz a kritikus magasságban készíteni kellene egy platformot amin átszállaszt a másik hajóra.Bár itt gondolom gondoskodni kell a platform levegőben tartásáról.
    Ha hülyeséget írok az annak köszönhető hogy ismeretlen számomra a bolygós része a játéknak.:(
  • jocking
    #3314
    Hali!
    Star system mapon játszok survival módban. Ott tartok, hogy van egy kis bányász és egy kis felfedező hajóm. Kibővítettem az alap landert is, 2x akkora mint eredetileg, van benne nagy reaktor, sok napelem és akku. Igazából bolygó szinten már nincs nagyon mit csinálnom, szeretnék kijutni a világűrbe, a platina beszerzése lenne a következő lépés.
    Az lenne a kérdésem, hogy milyen hajóval lehet legegyszerűbben kijutni az űrbe, el egészen a holdig? Csináltam egy egyszerű kis hajót, 1 kis H-tartály, 1 nagy H-hajtómű+6 kicsi, pár légköri hajtómű és néhány kis reaktor. A szisztémám az, hogy a légköri hajtóművekkel megyek fel, ameddig működnek, aztán kapcsolom be a hidrogén hajtást. De ez az összeállítás kevés volt a sikerhez, 25k jéggel és egy teli H-tartállyal is csak 20 km magasra jutottam.
    Tudtok esetleg egy jó design-t, ami elvisz a holdig és vissza?
  • RJoco
    #3313
    Ha tudsz szervert csinálni vagy a géped bírja, hogy másvalaki is rácsatlakozzon (nem muszáj direkt szervert csinálni, a pályát beállítod, hogy barátok is látogathassák és a steam-es barátok látják, hogy épp játszol - ez játékon belüli dolog).
    Én a hétvégén ráérek, nincs különösebben semmi tervem. Szívesen játszanék megint pár órát vele, hamár a világomat most úgysem tudom építeni.
  • reaper5687
    #3312
    Persze nyugodtan, köszi :) Egyelőre még variálnom kell a géppel, mert elég nehéz lett, a shield mod is eszik rendesen energiát, a battery meg úgy tűnik nem akarja leadni a tárolt kraftot. Úgyhogy szerintem átszerkesztem, hogy csak reaktorról menjen, ha megoldható, plusz adok neki pár extra légkörit, mert az sokkal takarékosabb légkörön belül. Bár szerintem most amúgy is valami gond van az energia managementtel, mert pl pirossal írja ki azt is, amikor 80%os a használat. Nem teljesen értem.
    Persze így elég hatékony lett a kicsike, csak a gatlingek tűzereje távolra elég halovány, vagy csak én vagyok vele béna.
  • laci4321
    #3311
    LookUsArts ezt írtam én is a 3296-os hozzászólásban :D Szerencse hogy csináltatok blueprintet előtte :D

    Ha legközelebb szerveztek hasonlót, én is szívesen részt vennék :)
    -------
    A Group survivalt én is sokáig követtem, valamikor akkor hagytam abba mikor először szabotálta egy idegen a fúrótornyukat. Azóta már megjelenhetett pár rész :)

    -----
    Arra a páncélozott 3.0-s változatra is kíváncsi lennék :D

    Ha megosztom workshoppon, bevehetlek társalkotónak?
  • RoboKutya78
    #3310
    Kezdek egy kicsit beleszeretni ebbe a rajzfilmsorozatba code lyoko
    Van egy kisebb fantazmagóriám ha lesz egy erősebb gépem lehet nekiállok a rajzfilm térképeinek valamiféle megvalósításához:)
    Kezdetnek amennyire kibírta a gépem találtam is hozzá a második lyoko világ tornyaihoz egy modellt ami nem is lenne rossz a világ megvalósításához.

    Csak a kör alakú tornyot kellene kockákra megoldani hogy felépíthető legyen illetve bele is lehessen lépni és pár érzékelőt belehelyezni.

    Elvben a rajzfilmben a kör alakú torony teteje szétnyílik amikor aktiválódik és piros színű füst veszi körbe (füstgenerátor elvben már van a játékban)
    Kéne valaki aki lemodellezné ezt a részét. A világokat meg annyira nem volna nehéz lemodellezni, max a hátterekkel lenne némi probléma:)
    Csak hogy érzékeltessem volna itt képzelőerő bőven:)
  • reaper5687
    #3309
    Persze, hogy eredeti, de ez laci gépe, én csak rátettem ezt-azt, és nem akartam felrakni az ő cuccát a workshopba az én nevem alá, ezért küldtem így neki :)
    A POTATOE szerintem a wastedspace/xpgamers/morphologis csatorna lehet, egy group survival, azt mindíg nézen, amint van kint új rész, nagyon bírom, érdemes az elejétől nézni :)
  • RoboKutya78
    #3308
    Ha eredetid van az összes mod block blue script feliratkozás után általában egyből elérhető a játék betöltése után nem kell másolgatni a dolgokat.
    Amúgy olyan Sw feelingje van ennek a bázisnak:)
    Van pár hasonló forgatókönyv odafent Kedvencem a POTATO nevű kis robot története volt amit nemrég taliztam:)Nem tudom most hol áll az a történet.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.12. 10:36:52
  • reaper5687
    #3307
    Ez rohadtjó, asszem megint meg van mit fogok nézni YT-on :)
    @laci4321: users/usernév/appdata/Roaming/Space Engineers/ Ez most csak így fejből, de valami hasonló, azon belül asszem van Save mappa, amin belül vannak a blueprintjeid, oda kell bemásolni, ha van már ilyen nevű (esélyes) akkor simán átnevezed a könyvtárat és a fileokat.
    Kipróbáltam tegnap a kicsikét a helyi ellenséges központ ellen, nagyon jó lenne, ha az AI nem csak a turretekre hagyatkozna, amik viszont profi szinten követnek, így nem sok esélyem volt. Ezért tegnap átszerkesztettem megint a kicsikét, ahol csak lehetett kicseréltem heavy armorra, kapott pajzsot, egy elhárító tornyot a rakéták ellen, ma este újra próba :)
    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.04.12. 10:26:36
  • RoboKutya78
    #3306
    Pedig ezt is vagy 2szer szerkesztettem mert kihagytam a tulajdonosjog eshetőségét:)
  • RJoco
    #3305
    :D Asszem még később írtam is, de lehet hogy nem.
    Először nekem sem esett le, hogy mi a fene van. Az építés résznél látszik is, hogy mikor leteszem a mass block-okat, azonnal elindul az egész ketrec, mert a generátor már ment. Gyors orvoslásként töröltem a generátort és később már nem volt időm vissza tenni, meg el is felejtettem, ezért nem lett rajta gravitáció.
  • LookUsArts
    #3304
    FUUUU bazzeg rajottem mi a fasz volt az az utkozes... A te mass block-jaid es az en gravi generatorom nem igazan volt egy jo parositas :D
  • laci4321
    #3303
    Húú ezt a fájlt hova is kel betennem, hogy megjelenjen a játékon belül a blueprint? :D

    RoboKutya ezt szépen összefoglaltad :) Örülök hogy megoldódott a gond Ninju!
  • RoboKutya78
    #3302
  • Ninju
    #3301
    Köszönöm!

    A probléma a tulajdonos volt. :S

    Nem szerette, hogy volt tulajdonos nélküli elem a rendszerben.
  • RoboKutya78
    #3300
    HMMM...Vajon milyen szerveren tolhatták a snitteket a srácok??
    El is hinném amit ezen a videjón láttam jó is lenne:)Majd x év múlva talán lesz ilyen a játék:)Ha nem adja be a kulcsot a cég
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=663461106&searchtext=

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.11. 16:09:16
  • RoboKutya78
    #3299
    Elvben 4 ötletem volna.
    1. a szállító rendszer végnén lévő tároló esetleg tele van
    2. ha a finomító és a tároló rendszer szállító vezetékében van szortírozó nézd meg mit enged át.
    3. van egy pipa a finomítón hogy szállítórendszer használata vagy hogy hívják azt lehet be kell kapcsolni.
    4. a szállító rendszer ami össze van kötve a finomítóval és a tároló egységgel nincs befejezett állapotban(Ha sárga lámpa aktív rajta akkor nem ez a gond).
    Ha egyik se nyert van még egy ötletem
    Nézd meg hogy a finomító egységednek ki a tulajdonosa.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.11. 15:48:22
  • Ninju
    #3298
    Üdv mindenkinek.

    Már játszom a játékkal egy ideje és lenne egy kérdésem.

    Van valamilyen konkrét oka annak, hogy conveyor rendszer ignorál bizonyos helyeket ahova és ahonnan nem szállít automatikusan?
    Pl. van olyan finomítóm ahonnan nem szedi ki a nyersanyagot magától. Ez mitől lehet?

    Köszi a segítséget.
  • reaper5687
    #3297
    Ezt a modot használtam: Aerodynamics mod
    Itt pedig az updatelt BP: WASP 2.0
    Nem raktam fel Workshopba, mert mégis csak a te géped :)
    Ennek az aero modnak az a trükkje, hogy jó sok előre hajtás kell, és valami minimális 2-2 az oldalakra, és hátra, mert sebesség függő a felhajtó erő. Pl jöttem vissza az űrből a bányagépemmel, erősen túlterhelve, 600m/s fölött, esélytelen lett volna megállítani, de mivel teleraktam szárnyakkal, simán kontrollálható lett, amint a légkörbe értem, jó buli 2000tonnával 600 fölött rongyolni :D
    Egyébként ez még nagy kedvenc gépem, sok ötletet szereztem belőle:

    Jó lett a harci videó, nagy reményeim vannak, hogy esetleg működőképesek lesznek a dedikált szerverek, akkor pedig lehet építkezni együtt, csatázni, stb :) Mondjuk nekem a bolygón verseny tetszik nagyon, szintén az aero moddal, egyik csapat csinált kapukat, 4-en mentek, ha lezúzod a gépet, spawnolsz egy másikat, jópár checkpoint szivatós is, kanyon, barlang, stb :)
    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.04.11. 10:33:57
  • laci4321
    #3296
    Úgy látom nincs különösebb akadálya egy ilyen multiplayer csatának. Hétvégén egy menetet én is lenyomnék szívesen valakivel :D
    Jó lett a videó
    Az első egymáshoz közelítésnél a mesterséges tömegeket szépen behúzta a rája gravitációja :D :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.04.11. 08:43:42