22995
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

11 év alfa fejlesztés után! Teljes játék (1.0) megjelenése 2024 júniusban!
5.50 euró a játék április 29-ig,utána brutálisan megdrágul,utolsó lehetőség,csapjatok le rá!
  • ntex
    #22389
    Néztem is, azt hittem hogy először hogy az ublock engedett át hirtelen valamit, de mikor rákattintok figyelmeztetést dob rögtön hogy kéretlen oldalra irányítana át.
  • Ironman2
    #22388
    Figyelem!!! Ez a fórumháttér betett az egész sg.hu fórumnak,spoiler nem müködik,válaszgomb nem müködik,meg jópár funkció mobilon se érhető el.NEm is kell rákattintani,mert egy rohadt abandonware reklám.Senki se tudja ki rakta be,amúgyse felügyeli senki jóformán a fórumot,szóval szép lassan szét fogják cseszni,aztán megy a levesbe.CSak szólok,hogy a hiba nem az ön készülékében van! Remélem valaki,vagy valakik megmentik az sg fórumot.
  • ntex
    #22387
    Ilyet mintha már láttunk volt egy Dead Island-ben :D (Úgy értem ott is hasonlóan nézett ki a robbanó zombi, bár itt ez nem tudom robbanni fog e mikor meghal)


    Utoljára szerkesztette: ntex, 2021.06.27. 12:46:48
  • Ironman2
    #22386
    Új térképpel,kétszer nagyobb területtel immár,újraindultunk a szerón,aki idáig volt azoknak megmaradtak a player statok,minden fejlődési beállitások át lettek hozva,öv,és inventory is,viszont ami a ki nem tanult leltárhelyben volt (pack mule),azok elvesztek.Minden szerver,és xml fájl beállítás ugyanaz maradt mint eddig.2x-es xp,több vadon élő állat,és zombi,a városokban is! (van sivatag is)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.06.27. 02:00:54
  • Ironman2
    #22385
    Aki még nem vette meg,most nagyon olcsón hozzájuthat steamen a nyári vásárban! Csapjatok le rá!
  • Ironman2
    #22384
    Itt nincs sivatag,nem is nagyon lehetett variálni a szerón,csak a worldgenseed néven,és a méreten,ami jelenleg 6144 block/méter széltében,hosszában.
  • ntex
    #22383
    Random lehet találni lootolható vegyész laborokban, egyébként nem nagyon. A map egyik oldala mindig sivatag szokott lenni, ha mégsem akkor az érdekes...
  • Ironman2
    #22382
    Amúgy valaki magyarázza már meg nekünk,hogy a sivatag biomét,miért nem generálta le az alfa19.5-ben a szerveren? Oil shale akkor nuku lesz nálunk,vagy máshol is lehet farmolni azt?
    4 nagy bioméból áll a mi pályánk,sivatag nincs.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.06.16. 23:15:38
  • Ironman2
    #22381
    Szerverünk ip címe megváltozott a mai nap,a g-portalnak köszönhetőleg,azért nem is voltunk elérhetőek.Az új IP cim:

    Ironman 7days to die server a19.5
    IP: 176.57.160.27:26900 (Query Port: 26901, Telnet Port: 8081)

    pálya,beállítás,minden maradt a régiben!

    Köszönet DON-nak a szervertámogatásért!

    (küldhetsz még lóvét,mert szomjas vagyok)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.06.16. 23:08:22
  • ntex
    #22380
    UL után már én se mennék vissza vanillázni... Sokkal jobb az egész játék, és az a legjobb benne hogy Subquake ügyel a minőségre... Azt olvastam, hogy most a teljes loot rebalance-on dolgozik, utána pedig be fogja hozni a nutrition-t mint játékelemet. Ezt így kell majd elképzelni, ez lesz a leírása játékon belül:

  • undY1ng #22379
    Mióta mutattátok nekem ezt az Undead Legacy-t, kezdem elfelejteni a Vanillát. :(
  • Ironman2
    #22378
    Egy kicsit moddoltam a szerón,végre nem unalmas a vidék,és a város sem,mindenhol zombik,és leölhető állatok,szarvasok,és őzek ugrálnak a dombokon,zombik felbukkannak lépte-nyomon,városokban mászkálnak az utcákon.Éjjel viszont kegyetlenül jönnek,mindenképpen fedezéket kell találni.
  • Ironman2
    #22377
    Ja eléggé perfect minden,jó gyors is,csak nincs loot a pályán,lehet én baxtam el valamit,vagy ez ilyen most? Alapból a lootabundance nulla százalék a beállításoknál.
    Lootrespawndays in days is alapból nulla.

    szerk:már jó! közben beállítottam az értékeket,alapból nem jó amit ad a g.portal
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.05.29. 21:23:37
  • ntex
    #22376
    Elég jól sikerült szerintem, vanillát tegnap kipróbáltam, majdnem fullra húzott grafikával nem esett 60 alá az fps-em, 80-100 között ugrált a számláló még városban is.
  • Ironman2
    #22375
    Ironman 7days to die server a19.5
    IP: 176.57.140.113:26940 (Query Port: 26941, Telnet Port: 8121)
    jelszó az nincs!

    RWG,PvE,fejenként 5 lc block rakható le,4-es játékerősség,az öv megmarad,a táska elveszik halálkor,airdrop 72 óránként,landclaim mérete 21 block
    Akinek van kedve jöhet!
  • Ironman2
    #22374
    Szép kis optimalizálás történt!
  • Ironman2
    #22373
    Official Alpha 19.5 Stable Release Notes

    Added
    First version of Twitch Integration.
    Voxel mesh pooling
    Chunk decal and model dither fading
    Distant terrain decreases mesh detail when farther
    gfx dtmaxlod console command
    Allow selection of steering mode on controllers by pressing DPad down

    Changed
    FindTagInChilds does not make garbage
    Improved Show Stability colors
    Distant POIs to use a shared material
    Improved chunk LOD update
    Optimized chunk object handling and frame timings
    Optimized terrain mesh generation
    Optimized terrain control textures to not update with every mesh update
    Optimized distant terrain tile size
    Optimized VoxelMesh AddMesh
    Optimized distant terrain render order

    Fixed
    Zfighting at barn_02 (window/loot container)
    Dedi servers fail to update bedroll locations after pickup
    Block previews have differences in shading at night
    Block preview for normal blocks leaking a mesh on each update
    ItemClassBlock CreateMesh having to destroy unneeded colliders
    Empty voxel meshes were being created
    Distant POI mesh and material leaks
    Distant POIs could load and leak extra invisible objects
    Chunk LOD update not using XZ center for distance

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.05.29. 15:25:27
  • Random_
    #22372
    Teljesen egyetértek! Almát a körtéhez hasonlítás mikor a Rust-al vetjük össze a játékot.
  • Ironman2
    #22371
    A voxeles megoldású játékok másfajta számításokat igényelnek,nagyobb erőforrás szükségeltetik hozzá,hiába ugyanaz az engine pörög mindegyik fajta játék alatt.Nem kell a Rust-al példálózni,mert nem ugyanaz a szisztéma.De ez már egyszer ki lett vesézve.

    Egy maroknyi csapat készíti a 7dayst,pár fejlesztővel,grafikussal.Indie csapat lévén,szerintem még mindig az a véleményem hogy jó játék fog kikerülni a kezeik közül.
    Inkább haladjanak lassan,minthogynem egy oltári nagy bughalmnazt kapjunk a végére. (persze így is lesznek benne bugok)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.05.26. 18:55:48
  • ntex
    #22370
    Előre leszögezném, nem a 7Days fejlesztők védelmére akarok kelni a posztommal.

    Az engine lehet ugyanaz, viszont a 7 Days még mindig voxel alapú, ennek köszönheti azt hogy rombolható benne minden épület és teljesen formálható benne a világ. Ha jól tudom a Rust világa teljesen statikus tehát nem lehet benne lebontani komplett épületeket vagy barlangot ásni a föld alá stb. stb., csak azokat amik playerek által vannak létrehozva.

    Tehát a 7Days még mindig egy sokkal komplexebb, ebből kifolyólag sokkal erőforrás igényesebb játék is. Egyébként a pár napon belül megjelenő A19.5 sokkal több fps-el fog futni az eddigi beszámolók alapján mint a mostani, A20-ban meg további optimalizációk is jönnek majd. Az RWG-be most is alakítanak, A20-ban meglátjuk mire jutottak vele.

    Egyébként meg ja, a Rust kb tele van óvodás hülye gyerekekkel. Öcsémet szoktam hallani mikor játszik vele, annyi bőven elég is nekem. Hiába vannak szigorú szerverszabályzatok, folyton megszegik őket a random játékosok, öcséméket pl. kiraidelik folyton mikor nincsenek fent (többnyire aljas módon az éjszaka közepén mikor alszanak már a legtöbben), meg többször kellett már szervert váltaniuk a csalók miatt is.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2021.05.26. 15:50:17
  • undY1ng #22369
    Csak kár, hogy az a játék full toxisicism, továbbá PVP-t ki fog játszani ilyen grafikával amikor pont a butítás a lényege? Minél több FPS és jobb láthatóság legyen a cél.
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2021.05.26. 10:21:08
  • DevEagle
    #22368
    Kajak még mindig ott járnak hogy utak generálása is bajos vanillában? Ezt nem megoldották már? Vicc
  • DevEagle
    #22367
    Közben az új unity enginere váltott a rust. Remélem láttátok. A fostos gépemen 60fps.el fut most a rust, olyan grafikával, esővel, erdővel 3d aljnövényzettel, sziklákkal... Kár ezért a lehűtő fejlesztőkért akik ezt a 7dayst ide jutatták...
  • Random_
    #22366
    Mi most a szerveren a Asia modot nyomjuk. Nagyon lenyűgöző és teljesen átszabtak mindent.
  • ntex
    #22365
    Próbáltátok már ezt az új KingGen map generátort? Nálam 45 másodperc alatt generál egy 8K méretű mapot (szemben a vanilla kb 10 percével), igaz az utakon még van mit javítani, mert még itt sincs rendesen minden város összekötve, meg itt is előfordulhatnak anomáliák pl. kiemelkedett vagy besüllyedt "platformra" generálódott POI-k de jóval ritkábban látni ilyet elvileg mint pl. a vanillával vagy a Nitrogen-el (ezt már állítólag nem is fejlesztik tovább). Elméletileg minden fajta POI-ból legalább egyet garantáltan berak minden generált mapra. Már most rengeteg opció van benne, próbaképp generáltam pár mapot vele, itt egy példa:



    Maga a program topicja meg itt: https://community.7daystodie.com/topic/23988-kinggen-a-random-world-generator-for-7-days-to-die/
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2021.05.19. 20:43:15
  • ntex
    #22364
    Új zombi skin, pipe rifle, meg részlet az új város kinézetből:

  • ntex
    #22363
    Sok embernek nem jön be a külső kamera nézet valszeg, nem véletlen készül hozzá az fps nézet.
  • undY1ng #22362
    Aztán miért nincs olyan nagy hátszele ennek a NotD játéknak? Pedig jól néz ki, vagy mindenki már a bevált 7 daysnél maradt?
  • Ironman2
    #22361
    Van szeró a Night of the Dead-hez,jöhettek játszani! Már akinek megvan a játék!

    Ironman Night of the Dead server
    IP: 45.147.161.221:29000 (Query Port: 29015)
    jelszó:hokedli
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.05.15. 23:31:00
  • Ironman2
    #22360
    A The Infected single playeres,és hamarosan kijön az 1.0 változat,tehát nem lesz alfa.A Night of the Dead,az már multis,és 21 euro,de az nagyon jó,rengeteg válogatott csapdákkal lehet kivédeni az éjszakai hordákat.Nappal épitkezel,meg túlélsz,mert este jönnek a hordák hullámban.

    The Infected

    Night of the Dead

    Gondolkozom váltok a szerón erre,mert ez sokkal érdekesebb játék,mint a Remnants
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.05.15. 23:09:03
  • Infrath
    #22359
    figyelj oda, hogy ne etesd őket
    ha tudod igényeld vissza a pénzed pár óra múlva
  • ntex
    #22358
    Ezt még nem próbáltuk, majd lehet megvesszük egy leárazásnál...

    #22355
    Egyiket sem ismerem, ezekre is ránézek.
  • undY1ng #22357
    Igen igen, közben már rájöttem miután nem tudtam módosítani az írást... Nem az a hülye aki csinálja, hanem aki nézi.
  • ntex
    #22356
    Ne Zsozét szidd. Sosem a streamerrel van a baj, hanem azokkal akik erre vevők és szórakozást látnak benne :D Néha belenéztem a streamjeibe, de szerintem eléggé túltolja a hülyeséget. Őt sem ismerné senki sem ha nem néznék. Úgy látszik erre van igény...
  • Ironman2
    #22355
    Kb kettő is van,ami hasonló elvre épül minta 7 Days,az egyik az Infected,a másik a Night of the dead.Mindkettő tower defense stílusú játék.
  • Normen76
    #22354
    SCUM ? pl. ?
  • undY1ng #22353
    Off.: Pont az a retardált semmitérő ember teszteli le azt a játékot? :D Nem értem, miért nézik ezt ennyien?! Vagy ez a SZINT a sikerhez?
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2021.05.15. 20:08:24
  • ntex
    #22352
    Engem az ilyen nomad stílusú túlélő játékok annyira nem vonzanak, a Green Hell bőven elég volt ilyen true survival játéknak nekem. Ilyen zombis hentből még jöhetne 1-2 hasonló mint a 7 days, mert ebben is lenne még bőven potenciál de baromi lassan készülget...
  • Ironman2
    #22351
    Addig amíg ki nem jön az alfa 20, játszatok csapatban a Dread Hungerrel,jó kis túlélőgame.Részletek a topikjában:

    Link

  • nono28
    #22350
    Szerintem nincs magyarítás a jelenlegi verzióhoz!Ráadásul már elérhető a 19.5 b50