23053

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I 1.0 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!


Stabil 1.0 szerverek:

Ironman 7 days server
IP:176.57.140.228:26940
jelszó:meggyfa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!
  • gilverto
    #22244
    Valaki itt a fórumon tudna nekem segíteni saját mod készítésben? Vagyis a készítés megy csak 1-2 dolog nem.
  • nibron
    #22243
    Dikmáá, és télleg.:D Egy világot adtál ezzel az infóval.:) Nyitok is egy magánkönyvtárat.
    Amúgy PVP esetén ez a fícsőr is inkább probléma. Lehet, hogy a fejlesztők szeretnék a PVP irányába is terelni ezt a játékot, de ahogyan kiviteleznek úgy elég nehéz lesz.
  • undY1ng #22242
    Köszi! Ezt eddig észre sem vettem... De legalább ne engedné akkor sem megtanulni! :D
  • franky79
    #22241
    mutatja a kis ikon egy fehér kicsi nyitott könyv van, ha már tudod és zárt, ha még nem
  • undY1ng #22240
    Azt még igazán javíthatnák, hogy a könyveket amiket találsz és már megtanultad azt, ne tanulja meg mégegyszer. Állandóan kikeresni, hogy megvan e már vagy sem, mert egyőbként egész jó áron el lehet adni.
  • DevLupius
    #22239
    Úgy gondolom, hogy a játék a 20-as verzióra átlép bétába, de addig még van 19.1e, 19.1f, 19.1g..... és 19.2a, 19.2b, 19.2c... és így tovább
    Jó játék, de már sajnos telepíteni sincs kedvem, alpha undoritiszem alakult ki az évek alatt.
    Megvárom a megjelenést, remélem megélem
  • Infrath
    #22238
    a nővér meg a ponpon lány még hátra van :P
  • ntex
    #22237
    Az új construction zombinál meg már úgy látszik nem akartak túl sok kreativitást erőltetni, egyszerűen átskineztek egy már meglévő zombit... Nekem elsőre lehet fel sem tűnt volna hogy tényleg szinte tök ugyanaz a kettő: (időzítve van a videó a lényegtől)



    Aztán meg úgy látszik szokás szerint jön bug is, most pl. a kanócos bombákkal (ez is időzítve van):

  • undY1ng #22236
    Remélhetőleg addigra már lesz optimalizálva is...
  • Infrath
    #22235
    lehet hogy egy tized másodperccel később, de ott végzi ahol a többi
    >csak a hangulatért< :D
    ...

    skill pontként
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2020.09.17. 14:33:43
  • undY1ng #22234
    InterNet fap?
  • Ironman2
    #22233
    Bakker most komolyan,emiatt visszatérek a játékba,mert igencsak felizgatott a drága.
  • Ironman2
    #22232
    Nincs rajta zokni
  • BenedekFeco
    #22231
    de ez legalább már strippernek néz ki, nem pedig valami női punk zenekar énekesének :)
  • ntex
    #22230
    Alpha 19.1 -ben jön az új stripper zombi:



    Legalább már tudom mi hiányzott még a játékból Tényleg jobb mint a régi, meg jók a haj meg egyéb fizikai effektek az tény. De nem tudom mennyire volt erre szükség, hogy még ez is terhelje majd a gépet mikor jön ebből a fajtából horda éjjelen egyszerre 5, az 5 lifegő haj meg cici lesz...Aztán ha meg még netán meg csinálják majd a többi zombin is pluszban meg netán a karakteren is ugyanezeket, remélem nem fog majd még nagyobb fps dropokat okozni :D
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2020.09.16. 20:07:41
  • BenedekFeco
    #22229
    legjobb
  • ntex
    #22228
    Amúgy ja. Darkness Falls moddal szemezgetek én is már pár napja, néztem videót, ott nem nagyon lehet unatkozni, 20-30 méterenként zombik vannak :D
  • ntex
    #22227
    Már csak az általad lerakott dolgok vehetőek fel, nem lehet már munkaasztalt, forge-ot stb ellopni máshonnan. Az általad letett dolgokat is csak akkor tudod visszaszedni, ha a saját land claim blockod területén belül vannak.
  • hapi
    #22226
    Változott valami a land claim blockkal? Nem tudom lerakni a Poi-ban ahol lakok. Workshopok felvejetőek még mindig? csak azért nem megy mert nem tudom lerakni a land claimet?
  • Norbertboy
    #22225
    Vannak modok, google biztos segít a megoldásban. Sok mod van minden verzióhoz.
  • undY1ng #22224
    Nincs. Szerintem mérföldkövekkel jobb bármelyik eddigi alfa verziónál, szépen fejlődik a játék.

    Ui.: A következő patch wipe-ot igényel? Sok szerveren azt írják.
  • SteweKere #22223
    Visszatettem a 16.4-es verziót. Komolyan mondom, sokkal jobb mint az újabb verziók, mindenhol zombik, kutyák, stb. Sokkal nehezebb, és a pontelosztás is a képességekre is profibb. Erre a verzióra van olyan mod, ami még szebbé teszi? Egyedül a nagymotor, és a lángoló club hiányzik.
  • Bal0924
    #22222
    Megjelent az
    Experimental A19.1 (B4)
    Link
  • ntex
    #22221
    Körberepültem nagyjából a térképet tegnap, csak a jobb alsó sarok felé nem jártam még. Van 9 trader a mapon, más fajta T5 épülettel nem találkoztam egyiknél sem.

    Gránáttal lehet igazad van hogy simán csak eldobtam :D
  • hapi
    #22220
    A mostani buildembe egyedül az INT-et hagytam ki. egy pontot sem tettem rá csak a kereskedőhöz az alap 2 pont barter meg küldi utáni választás. Mindent megtudtam venni kereskedőtöl. 23. nap van 4x4, forge, workshop és chemstation. Egyedül steel nincs de agresszívan nézek 4 tradert minden váltó napon előbb utóbb lesz valahol egy crucible vagy egy terv. Mostmár nem látom értelmét hogy tegyek rá.
  • Infrath
    #22219
    "a (high-end) végén unalmas a játék"

    te nem játszottál más hasonló típusú játékkal még?
    mindnek ez a vége, és jó okkal
    max elhúzni lehet (főleg ha pvp), de ha túlzásba viszik az is rossz.

    (ki kell húzni a kioldót, majd elhajítani
    szerintem a pick lock perk kihuzása bőven jó, néha volt olyan is hogy 2 öt kellet rátennem a széfre mert nem volt elég 1 charge bomb)

    nem néztem meg, de valóban nincs más épület a térképen?
    mert sztem mindenki zöld területen lakik és ugyanaz tradertől vesz fel küldiket és úgy nehéz lesz más küldit kapni ha máshoz nem mész el
  • ntex
    #22218
    80. szint felett járok Hardy szerverén. 1-2 pontok vannak elszórva pár harci talentekre, amúgy főleg intellect-re mentem 9/10 (+1 -et ad rá a Nerdy Glass, vagyis az XP-s szemüveg így 10/10), sajna kihívás már így sem sok van... T5 küldiknél már inkább meleezem a legtöbb zombit ami nem zöld, mert amúgy meg se tudnának már szinte ütni. Ha mégis túl sokan jönnek rám egyszerre akkor előveszem az auto shotit. Van mikor két zombit is kilövök egyetlen golyóval, fejeket kb instant lerobbantja még a zöldekről is.

    Az új barna kézigránátot ki akartam próbálni horda éjjelen, kidobtam egyet közéjük és nem robbant fel... Készítettem Timed Charge-okat mondom majd kiváltja a lockpickeket, de pl. a treasure chesten amit ki kell ásni, nem működik egyáltalán, hiába dobom rá a tetejére vagy az oldalára, meg se sebzi a ládát.

    Egyébként steel-hez már nem kell a perk sem. Ha szerzel Crucible-t vagy mázlista vagy és megszerzed a receptjét és csinálsz magadnak, ugyanúgy tudsz perk nélkül steel-t gyártani. A perk annyiban lesz jó később hogy forge-os anyagköltségeken farag le. Összességébnen még mindig ugyanolyan unalmas lesz a játék magasabb szinten mint a régebbi verziókban, annyi fő változást vettem észre A17-hez képest hogy lassabban lehet elérni a legtöbb high-end cuccot. A traderek meg még mindig túl sok mindenhez juttatnak hozzá. készletből is, quest rewardból meg főleg. De legalább ez a perk könyves dolog jó ötlet volt, hogy legalább van mit gyűjtögetni. Több ilyen kéne még a játékba ami motiválja az embert hogy szerezze meg. Csak annyi a gond h T5 küldik mindig ugyanabba a 2-3 fajta épületbe küldenek, már eléggé unalmas huszadszorra is végigmenni rajtuk. Pedig elvileg lenne több ilyen épület is csak az RWG még mindig nem úgy működik ahogy kéne... Az egész mapon egy darab skyscraper spawnolt, holott van legalább 3 féle már a játékban.

    Érzek némi előrelépést, de még mindig bőven van mit faragni a játékon.
  • undY1ng #22217
    Valami hasonlót akartam írni. Ugyanezekre tettem én is. Full INT amúgy is kell az acél miatt, aztán ott van a Miner 69er és tényleg a kétkezes Sledgehammer a legjobb közelharcra. Fegyverekre meg ha már STR irány akkor az összes soti szintén OP. Én annyi nehezítést vittem bele, hogy minden heti horda után feljebb teszem a nehézséget. Jelenleg Survivalist aztán jön a vége az Insane. Így valamennyire balanszoltabb marad a Solo play része!
  • hapi
    #22216
    Sztem épp az a baj hogy nincs lehetőség különböző buildekre. A strenght mindenképp kell különben nincs stamina semmire, meg nem tudsz bányászni ha nem teszel ide. A lopakodás azontúl hogy jelenleg nem működik, értelmetlen, mert pont a horda napon úgy is tudják hol vagy. A kersekedő és a küldik jelenleg annyira OP hogy hülye lenne az ember nem azt csinálni. Minek lotolnák csak úgy magamba, ha lootolhatok úgyis hogy a végén kapok valami OP ajándékot a kerskedőtöl a küldiért.
    A közelharc harc jellege miatt meg (rage) csak a kétkezes kalapácsokat válassza épeszű ember. Miért kockáztatnék bármivel is hogy az első ütésre bevaduljon a zombi? A kalapáccsal egy ütés tehát nincs rage soha.
    A távolsági harcban pedig az egyetlen fegyver ami elég gyorsan tud sebezni az az automata fegyver.
    Bár a mostani játékomban 5 horda nap után sem lőttem egyet sem, nem tettem fel semmilyen csapdát és nem építettem semmilyen bázist mégis teljes biztonságban és unalomban ölöm halomra őket molotov koktéllal, amit ajándékba kaptam a kereskedőtől és arra sem tettem egy skill pontot sem még.
    Igazából kényszerítve próbálok más buildet játszani de annyira értelmetlen hogy mindig ugyan oda lyukadok ki.
    Utoljára szerkesztette: hapi, 2020.09.13. 16:21:05
  • undY1ng #22215
    F@sza, köszi! Amúgy milyen skill build-el toljátok? Single-ben most éltem túl a 28. napot és lvl 43-on vettem egy újratanulós löttyöt, mert újra kéne osztanom a pontokat... néhány feleslegessé vált. Int 10 az alap a steel miatt, de nehéz eldönteni, hogy pl. melyik fegyverre lenne érdemes menni (bár úgy láttam az új Vulture és autsoti elég OP).
  • ntex
    #22214
    Például. Én követ rengeteget szedtem ilyen építkezéseken a küldizések alatt, raklapra vannak téve ilyen barnászöld vagy milyen színű téglák, azokat szétvered elég sok követ adnak. Homokot meg simán lehet kőből, betonkeverőben készíteni. Ha szerzel egy Auger-t, nekiesel egy nagyobb sziklának amiket elszórva lehet találni, 30-40.000 követ ki lehet szedni belőle.
  • undY1ng #22213
    Concrete mix gyártásához a hozzávalókat a leggyorsabban törmelékből lehet farmolni ugye? Cement az van, rengeteg! Csak a kő és homok a hiány.
  • ntex
    #22212
    Ebben teljes mértékben egyetértek. Ezért is állok pozitívan a játékhoz, remélem hogy ennél már csak jobb lesz minden. Rém egyszerű koncepció, mégis sok száz órára képes lekötni az embert már a mostani formájában is.

    Azt olvastam valahol a 7days fórumán, hogy lesz majd sztori is a játékban, két ellentétes frakció közül kell majd választani akik háborúban állnak egymással a zombik mellett, és az lesz a cél hogy az ellentétes frakció vezetőjét megöljük. Így lesznek szövetséges és ellenséges NPC-k is majd elvileg, ehhez ráadásul temérdek küldetést is abszolválni kell majd.

    Abban azért reménykedem hogy felpörgetik a dolgokat és nem kell még éveket várni rá... :\
  • undY1ng #22211
    Egyébként hiába, hogy lassan haladnak a fejlesztéssel Madmolék, messze a legjobb survival játék ez a 7 days, a hibái ellenére is. Engem most nagyon beszippantott ismételten, pedig az előző alfákban kb 2 hét után meguntam... Aztán rájöttem, hogy ennél jobb ilyenfajta játék nincs.
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2020.09.12. 12:12:55
  • ntex
    #22210
    Szépen összelopkodták akkor az ötleteket... Ránéztem a screenshotokra a linken, az inventory rendszert pl. 1:1-ben lemásolták a Green Hell-ből :D
  • Infrath
    #22209
    "the infected" ez egy elég szegényes green hell copy
    a "night of the dead" meg sztem előre megszabott térkép van, gondolom meg van előre szabva mit honnan lehet kiütni mint nyersi
    gondolom a környezet nem rombolható (a nyersiken kívül) és nem lehet beépíteni tetsző épületet, hanem hely kell az építéshez (amiből szintén kevés elem van még)
    (teszem azt vmi barikádot felszerelni egy épületre/ajtóra, tehát interakció a környezettel kevés/nincs gondolom, gondolom az állatokon, ajtókon és pár szemeteszsákot leszámítva nem sok az interakció)

    ezek az első vélemények trailerek alapján, nem játszottam velük
    vélemények érdekelnek, de sztem nagyon keveset tudnak ahhoz hogy költsek ezekre

    ott van a "dead matter" is, az is elég kevés még, aki fizetett kapott kulcsot.
  • Ironman2
    #22208
    Ott van a The Infected játék,ami belső nézetet használ,és az is ugyanerre a témára alapozik,szóval azért jönnek a hasonló játékok.Igaz ez még csak singlében tolható egyelőre,és épp ma jött ki az alfa v.3,de ez is már szinte teljesen tolható.Fel kell itt is építeni a bázist,és kivédeni a fertőzött vámpir-zombi keverék ellenfeleket.Ennél a játéknál valóban lehet minden farönköt,tárgyat tárolni egyesével,nemcsak darabszámban jelzi,hanem látjuk is mennyit pakolunk le a tartóba,ládákba.A forge meg egyenesen mintha a 7Daysből jött volna át,ugyanúgy néz ki.(micsoda utalás).Egyébként nem rossz játék.

    Steam link

  • undY1ng #22207
    + De ha lesz említett FPS mód akkor mehet!
  • Norbertboy
    #22206
    7 év fejlesztés után ilyen néha előfordul... :) :) hiszen még a fejlesztés kezdeti szakaszában jár a játék! :D
  • ntex
    #22205
    Nálatok is sokszor előfordul hogy kiléptek a játékból és nem záródik be magától? Ott marad az üres főmenü háttérkép és feladatkezelőből kell lelőni állandóan...