22995
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

11 év alfa fejlesztés után! Teljes játék (1.0) megjelenése 2024 júniusban!
5.50 euró a játék április 29-ig,utána brutálisan megdrágul,utolsó lehetőség,csapjatok le rá!
  • Random_
    #22269
    Ez tetszik!
  • ntex
    #22268
    Elvileg igen, mi még a 19.1-est toltuk.

    Ma nyomtuk le az utolsó hordanapot, olyan 1500 zombit öltünk le hárman összesen, köztük rengeteg 15000-60000 hp közötti behemótok :D
    Kapta a talaj is rendesen... A loot zsákok meg hegyekben álltak a horda után, voltak pillanatok mikor nem láttunk ki az ablakon konkrétan, a zsákok miatt.


    Utoljára szerkesztette: ntex, 2020.10.24. 18:24:37
  • undY1ng #22267
    Darkness Falls már friss verzióra kompatibilis?
  • ntex
    #22266
    Ez a mod miben változtatja a játékot? Néztem valamelyik nap streamet belőle, de 1-2 apróságot láttam csak pluszt, meg az új UI-t.
    Darkness Falls-t nyomtuk most két ismerőssel, teljesen más élményt ad mint az alapjáték. Ezután lehet nem igen lesz már kedvem az alappal játszani :DDD Eljutottam 180-as szintig, igaz itt már nem sok értelme van ezt sem nyomni mert a legnagyobb demonic behemotokat is le lehet darálni a lézerfegyverekkel pikk pakk
  • DevEagle
    #22265
    Semmi baj. A mester 30.án adja ki a modot. Onnantól kit érdekel majd az alap ganyé...

    Undead Legacy.
  • Harlekino71
    #22264
    Nem csak nálad fordul ez elő. Volt, hogy a szemem előtt esett össze. Ha jól emlékszem, akkor 2-3 alpha óta van ilyen (vagy legalábbis ekkor tűnt fel nekem). Sőt, volt olyan is - igaz, single játékban -, mászkálok a városban és találtam lootbag-ot.
  • undY1ng #22263
    Csak nálam halnak meg random idő után a zombik? :D Kóricálnak a városban, egyszer csak hallom azt a tipikus zé halál hangot és összeesnek. :(
  • Ironman2
    #22262
    Alpha 19.2 stable is out!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Alpha A19.2 Stable is out! Along with some great fixes we enabled Steel Series’s game sense feature, allowing Steel Series Mouse and keyboard users to have some ingame events tied to their hardware LED lights.

    Official Forum Post

    Game Sense Features include (default settings):

    Time Progression: F1-F12
    Ammo: 1-0
    Health: Q-P
    Bloodmoon Warning: A-L
    Visibility Meter: CTRL – ~
    Tool / Weapon Durability: Num – –
    Player Facing Direction: numpad 1-9
    Bleeding: Del-Pause
    Being Hit: Mouse
    Duke Amount: Display
    Changelog A19.2 b4

    Added

    Console command “ai pathgrid”
    Console command “gfx dti” to set distant terrain instancing
    Console command “gfx dtpix” to set distant terrain pixel error
    Trees are set to consistent LOD transition values by code
    Support for Steel Series SDK
    We also updated to a new version of microsplat, improving performance.
    Changed

    Renamed console command “ai path” to “ai pathlines”
    Optimized path grid move buffer copy
    Optimized path grid block checks and misc
    Reduced the effect of High and Ultra Object Quality settings
    Deleted WaterDepthRecorder that reduced FPS a bit
    Updated terrain shaders
    Improved terrain shader settings for better performance
    Prefab editor to use same tree LOD bias as game
    Our custom speed tree shader to Alpha Test queue
    Fixed

    Trees are not rotated correctly on the diagonal directions
    Desert terrain normal textures not set as normals
    FirMed01 tree popping in oddly
    Two trees not instancing
    8 block entities not instance rendering
    You could see under the water plane when camera was close to it
    Unlit explosives can explode in hand after throwing a lit one
    Electric fence wires drop to the bottom of the pole after unloading the chunk or FO point.


  • undY1ng #22261
    Ezt én sem tudtam, úgyhogy köszi a felvilágosítást! Itt az idő retalentelni. Akkor ezért volt néha az a oneshot emberkéktől.. hiába a full steel szett. H-h light armor? A mozgás gyorsaság miatt vagy nem sok a különbség a védelem között?
  • vajdaati
    #22260
    A játékosok 99%-a nem tudja, hogy PVP célpont esetén is működik a lopakodásból lövés bónusza, szóval a hidden strike az alap skill ( maxolva 4x szorzó a sebzésre, íj esetén 6x). Ez turbózható még a Covert cats cukorral(összeadódik hidden strike bónusszal, szóval 4,5X stealth damage, íjnál 6,5X), Ap lőszerrel (-20% armor) és penetrator skillel(maxosan -35% armor) recoggal (+50%sebzés). Ezek után majdnem tökmindegy a fegyó, az egész távolságfüggő. Nálam az agilitis skillek az elsők, íj, pisztoly, hidden strike, light armor, majd ha 4-es körüliek átállok a perceptionra: dead eye és penetrator. Nem építek bázist az 50-es szintig, néha 100-ig se, szóval van pontom húzni mindet.
  • undY1ng #22259
    Aki PVP-zik, milyen fegyver + móddal megy? Mire gyúr először skillek terén?
  • undY1ng #22258
    Mentem a sarokba sírni!
  • nibron
    #22257
    Bocsi, de ez hülye kérdés, amire te is tudod a választ.
    Amúgy tökmindegy, hogy offline vagy nem, a tárolt adatok tartalma és a szerkezet és változik. Biztos tudsz egy régebbi mentéssel (ami igazából egy adatbázis) játszani, de ha tele van hibával esetleg elcsúszott offszetekkel, akkor az játék lesz? Ugyanez a kérdés ha esetleg jócskán átparaméterezték a játékot mint ahogy a 19.0 és 19.1 viszonylatában is tették.
    A 7dtd fejlesztői inkább az új játékmenetet preferálják, ami szerintem sokkal korrektebb, mint például az Empyrion esetében. Ott szinte sosem kell mentést/adatbázist cserélni (ki is hangsúlyozzák) még a major (al)verzióknál sem, de amikor jelentesz egy hibát, az első reakció, hogy kezdj új játékot. És a legtöbbször be is jön nekik. Na, akkor most van rajta sapka vagy nincs rajta az a rohadt sapka?:) Teccik érteni...
  • undY1ng #22256
    Ugye azt ajánlják, hogy mindig kezdj új pályát ha kijön egy nagyobb patch (x alfa verzió .1 .2 stb). Tényleg érdemes is ezt? Ha pl. //offline// akarnál játszani?
  • vajdaati
    #22255
    valaki nem bírt magával. :) Nem az első eset, hogy hordakor feldöntik az otthagyott 4x4-et. :)
    Utoljára szerkesztette: vajdaati, 2020.09.24. 15:57:59
  • Llajti
    #22254
    Szia, küldtem privit.
  • ntex
    #22253
    Élesedett az A19.1
  • undY1ng #22252
    PVP szerveren jobb biznisz eladni és kiváltani a vending machine-t. Veszik mint a cukrot és még a trader is jó pééészt ad érte. :)
  • Random_
    #22251
    Már nem kell szétütni, külön van funkció hogy megsemmisíti.
    Tényleg régen játszottál vele. :D
  • Random_
    #22250
    De elolvashatod újra és az ad XP-t. Te döntésed.
  • Ironman2
    #22249
    Pár ütéssel szét lehet verni az előzőt is.
  • Infrath
    #22248
    trader közelben?
    és tudtommal hiába teszel le land claimet, amit előtte tettél le azt már nem tudod felvenni
    (de ebben nem vok 100% biztos, nem sűrűn csinálom :P)
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2020.09.21. 21:27:23
  • hapi
    #22247
    Solo-ban játszok csak azért akarom letenni hogy felvegyem a cuccaimat és költözzek. Nem ír ki semmit hanem ad egy ilyen fura hangot. Az előző játékban egy másik POI-ba simán leraktam. Itt most nem megy, azért gondoltam hogy van valami hülye szabály.
  • ntex
    #22246
    És nem írja ki hogy miért nem lehet? Általában akkor nem engedi, ha a közelben van letéve valakinek land claim blokkja.
  • hapi
    #22245
    Értem de valamiért nem tudom letenni a land claimot. nem engedi. Egy tűzoltó épület POI-ban vagyok és nem tudok landclaimot letenni. POI-ba nem lehet vagy vannak valami új szabályok?
  • gilverto
    #22244
    Valaki itt a fórumon tudna nekem segíteni saját mod készítésben? Vagyis a készítés megy csak 1-2 dolog nem.
  • nibron
    #22243
    Dikmáá, és télleg.:D Egy világot adtál ezzel az infóval.:) Nyitok is egy magánkönyvtárat.
    Amúgy PVP esetén ez a fícsőr is inkább probléma. Lehet, hogy a fejlesztők szeretnék a PVP irányába is terelni ezt a játékot, de ahogyan kiviteleznek úgy elég nehéz lesz.
  • undY1ng #22242
    Köszi! Ezt eddig észre sem vettem... De legalább ne engedné akkor sem megtanulni! :D
  • franky79
    #22241
    mutatja a kis ikon egy fehér kicsi nyitott könyv van, ha már tudod és zárt, ha még nem
  • undY1ng #22240
    Azt még igazán javíthatnák, hogy a könyveket amiket találsz és már megtanultad azt, ne tanulja meg mégegyszer. Állandóan kikeresni, hogy megvan e már vagy sem, mert egyőbként egész jó áron el lehet adni.
  • DevLupius
    #22239
    Úgy gondolom, hogy a játék a 20-as verzióra átlép bétába, de addig még van 19.1e, 19.1f, 19.1g..... és 19.2a, 19.2b, 19.2c... és így tovább
    Jó játék, de már sajnos telepíteni sincs kedvem, alpha undoritiszem alakult ki az évek alatt.
    Megvárom a megjelenést, remélem megélem
  • Infrath
    #22238
    a nővér meg a ponpon lány még hátra van :P
  • ntex
    #22237
    Az új construction zombinál meg már úgy látszik nem akartak túl sok kreativitást erőltetni, egyszerűen átskineztek egy már meglévő zombit... Nekem elsőre lehet fel sem tűnt volna hogy tényleg szinte tök ugyanaz a kettő: (időzítve van a videó a lényegtől)



    Aztán meg úgy látszik szokás szerint jön bug is, most pl. a kanócos bombákkal (ez is időzítve van):

  • undY1ng #22236
    Remélhetőleg addigra már lesz optimalizálva is...
  • Infrath
    #22235
    lehet hogy egy tized másodperccel később, de ott végzi ahol a többi
    >csak a hangulatért< :D
    ...

    skill pontként
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2020.09.17. 14:33:43
  • undY1ng #22234
    InterNet fap?
  • Ironman2
    #22233
    Bakker most komolyan,emiatt visszatérek a játékba,mert igencsak felizgatott a drága.
  • Ironman2
    #22232
    Nincs rajta zokni
  • BenedekFeco
    #22231
    de ez legalább már strippernek néz ki, nem pedig valami női punk zenekar énekesének :)
  • ntex
    #22230
    Alpha 19.1 -ben jön az új stripper zombi:



    Legalább már tudom mi hiányzott még a játékból Tényleg jobb mint a régi, meg jók a haj meg egyéb fizikai effektek az tény. De nem tudom mennyire volt erre szükség, hogy még ez is terhelje majd a gépet mikor jön ebből a fajtából horda éjjelen egyszerre 5, az 5 lifegő haj meg cici lesz...Aztán ha meg még netán meg csinálják majd a többi zombin is pluszban meg netán a karakteren is ugyanezeket, remélem nem fog majd még nagyobb fps dropokat okozni :D
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2020.09.16. 20:07:41