22995
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

11 év alfa fejlesztés után! Teljes játék (1.0) megjelenése 2024 júniusban!
5.50 euró a játék április 29-ig,utána brutálisan megdrágul,utolsó lehetőség,csapjatok le rá!
  • KiruHoshino
    #22349
    Sziasztok!

    Alpha 19.4-es verzióra keresek magyar módot ha van. Nem muszáj teljes magyarítás csak kompatibilis legyen a verzióval.

    Köszönöm a segítséget.
  • ntex
    #22348
    Hajrá :D Nekem tetszik :)

    Azt még elfelejtettem hozzáírni a schematic-oknál, ha megtanulsz craftolni egy cuccot, annak alapból csak a leg gyengébb változatát fogod tudni megcsinálni. Minden szerszámnak, fegyvernek, armornak 6 féle minőség osztálya van, leggyengébbtől a legerősebbig:

    E (barna) --> D (Fehér) --> C (Zöld) --> B (Kék) --> A (Lila) --> S (Narancssárga)

    Tehát alapból E -ről indulsz, ahhoz hogy jobb minőségűeket tudj gyártani, research pontokból ki kell minden cuccnak a jobb minőségű változatait fejleszteni a research táblánál. Mondanom sem kell nem lesz rövid idő mindent kimaxolni... :D Találni persze lehet random jobb minőségű cuccokat a megfelelő loot bónuszokkal, de az sem garancia arra hogy folyton jót kapj, így a gyakran használt cuccokat mindenképp érdemes felfejleszteni.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2021.05.07. 18:18:15
  • undY1ng #22347
    Köszi köszi! Már talán ezelőtt is valaki (talán pont te) írt róla egy ismertetőt, de most mégjobban megadtad a kedvet hozzá, mert pont ilyesmiket hiányoltam az alap gémből, ellenben pedig várom az A20-at.
    Mindenesetre ezzel most majd el leszek egy jó ideig.
  • ntex
    #22346
    Ha valakinek eddig kimaradt az Undead Legacy mod vagy unatkozik, tegyen egy próbát vele mindenképp ha vanilla+ élményt szeretne, vagy a Darkness Falls túl nehéznek bizonyult (nekem speciel ezek a demon zombik nem nagyon jöttek be, nem igazán passzolnak a játékba). Fontosabb dolgok a modról:

    - Megjelennek újra a random zombik a játékba, nem csak 1-1 van itt ott mint vanillában, hanem éjszaka volt hogy 15-20 zombi lett hirtelen körülöttem, pl. kutyák is.
    - Craftolás bonyolultabb lett, több az alapanyag, receptek nehezebbek lettek, sok recept csak bizonyos craft asztaloknál készíthető el, amiből van vagy 10 féle, plusz valamelyikhez 2. vagy 3. szintű asztal kell az adott fajtából.
    - Már egy egyszerű wood frame vagy ajtó lekraftolása sem egyszerű, már ezekhez is külön asztal kell (pl. carpenter's table)
    - A cipelhető cuccok mennyiségének problémáját úgy oldotta meg a mod készítője, hogy alapból nyitva van 300 slot az inventoryban, viszont minden egyes item a játékban kapott egy játékbeli valós súly értéket, és van egy súlylimitje a karakternek amit elbír. Ha kis mértékben meghaladod az alap súlylimited akkor lassulsz, ha nagyon meghaladod akkor tovább lassulsz egy lajhár szintjére és már ugrani sem fogsz bírni... :D
    - Súly limitet lehet növelni pl. steroid tablettával (+100 kiló, de ez csak ideiglenes), van chest armorba rakható különböző méretű backpack mod (+20kg +50kg +80kg) vagy két féle perk ponttal is (lehet kombinálni is őket, amivel több száz kilóra is ki lehet tolni a súlylimited)
    - Bekerült egy csomó plusz fegyver és szerszám a játékba (Pl. Famas, Glock, Carpenter's Axe, vésőgép, gyémántfúró, vagy akár minigunt is lehet találni később)
    - Több fajta jármű van az alapokon felül, mint pl. a Sedan autókból 2-3 fajta, Dune Buggy, SUV terepjáró, de akár lehet teherautód is. Ezeknek eltérnek a tulajdonságai, mindegyiknek van egy max teherbírása amit ha meghaladsz nem tudsz mozdulni a járművel. Ráadásul belekalkulálja a játék a karakterednél lévő cuccokat is az összsúlyhoz, tehát nem lehet csalni hogy a motorba belepakolsz pl. 500 kilót, és még nálad van mondjuk 200 pluszban. Drasztikusan eltér a súlylimitjük (pl, motor 500kg max, SUV 1500kg cipelhető), a fogyasztásuk (Motor 1.5KM/L, SUV 0.4KM/L), sebességük is.
    - Bizonyos receptek itt már nincsenek perkekhez kötve, minden receptet random meg lehet találni a játékban, a szükségtelen vagy már megtanult recepteket le lehet scrap-elni research pontokért, amikből új schematic-okat lehet craftolni a research station-nél (3 szintje van ennek is). Viszont ahhoz hogy új receptet kraftolj, szükség lesz az adott dolog prototípusára is. Pl. van 500 research pontod (most csak írtam valamit, nem tudom fejből mennyi kell hozzá :D), és kraftolnál egy pisztoly schematic-ot, akkor szükséges hogy találj vagy vegyél egy pisztolyt is hozzá, mert kéri a schematic receptje azt is.
    - Visszatértek ide is az action skillek, amik a fejlődéssel bónuszokat adnak (pl. futás, lopakodás, különböző fegyverek és szerszámok használata, vagy épp a lockpick), ezekhez is lehet random könyveket találni amik +1 pontot adnak a skillhez (ezek is scrapelhetőek research pontokra)

    Van még rengeteg apróság, pl. belenyúlt 1-2 POI-ba a mod készítője, de mindent nem tudnék amúgy sem felsorolni. Jelenleg nálam ez a mod a favorit, pont annyit változtat a játékon hogy legyen újdonság érzés is és megmaradjon vanilla amennyire lehet. Igényes, nem összetákolt érzése van az embernek, látszik hogy foglalkozik vele a mod készítője. Ja és folyamatosan fejleszti, jön majd még hozzá egy csomó érdekes plusz dolog.

    A mod fórum oldala: https://community.7daystodie.com/topic/4085-subquakes-undead-legacy/
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2021.05.07. 14:08:20
  • DevEagle
    #22345
    De sok mindenröl megkérdezték már a vicces csávót. Azt mi lett belőle. Csúsztatták betákon át. De legyen igazatok. Bárcsak. Ja a fórumrol meg annyit mióta az alfa 19 előtt a faszi széttrollkodta a smile.kkal a mikor jön dolgot azóta semmit. Max a moddereknek. Azok tartják a szavukat. Szinte mind akik modpackokat csinálnak.
  • Ironman2
    #22344
    Random Gen-ből van,meg is kérdezték MAdmole-t hogy ez Navezgane? Arra válaszolt,hogy nem,ez RWG.

    https://twitter.com/7DaystoDie/status/1386734092734111750
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.05.07. 00:17:57
  • Norbertboy
    #22343
    Mostanában újra játszom a Project zomboid-al, nagyon kemény. Eddig hamar haltam mindig, max 3-4 óra játékidő volt egy menet. Mondjuk az irányítás furcsa benne, legtöbbször ezért is halok meg. Nagyon összetett a karakter biológiája és érzései. Van csomó mod is hozzá ami jobbá teszi az alap játékot.

    Van most egy béta verzió, ott sok újdonság van. Érdemes kipróbálni ha igazi zombi apokalipszist akarsz átélni.
    Utoljára szerkesztette: Norbertboy, 2021.05.06. 21:09:37
  • ntex
    #22342
    Ja ezzel most mellélőttél, mert ez pont RWG-ből van :)
  • hapi
    #22341
    Forumon azt írja a fejlesztő, RWG-ben tesztelik az új utakat padkával és forgalmi lámpával. Csak városokon belül lenne ilyen. Nem hiszem hogy szükségük van még Clickbait-re ennyi eladás után...
  • DevEagle
    #22340
    Jaj de sok ilyet láttunk már te jó ég. Aztán semmi se. Persze majd random ilyen utak, meg zebra. Ez tudod honnan van? Az épitett pályáról. Nem a random genről. Clickbait semmi más.
  • Ironman2
    #22339
    Élő adás a twitchen,este 21 órakor,a (3 alapító tag fog játszani),csak nem nekünk,mert ahhoz hajnal 4-ig fent kell maradni a 7 órás eltolódás miatt.

    Ide katt!

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.04.28. 17:40:15
  • undY1ng #22338
    Zsír! Ennek kifejezetten örülök. :)
  • ntex
    #22337
    Tier 1 alá is jön egy új fegyver szett. Pipe vagy Scrap pisztoly, shotgun meg rifle. Olyasmi mint a Fallout 4-ben a raiderek alap fegyverei.
  • undY1ng #22336
    És új fegyver, vagy reskinelt magnum? :O
  • Ironman2
    #22335
    Új random world generátor az alfa 20-ban,és a rendőr zombi!

  • ntex
    #22334
    Valaki véletlenül nem futtat Undead Legacy szervert amire lehetne joinolni? :D
  • Ironman2
    #22333
    Az új Joel trader az alfa20-ban.Tiszta Madmole (jobbra):

  • Ironman2
    #22332
    Lumberjacket is kicsit átrajzolták:



  • Ironman2
    #22331
    Az új rendőrzombi az alfa20-ban:



  • Ironman2
    #22330
  • JonasSandor
    #22329
    Ezen van rajta.
  • JonasSandor
    #22328
    Nem tudom nem írnak semmit én csak a játékbázist néztem meg és ott volt írva ha nem késik jövőre kijön ennyi.
  • lammaer
    #22327
    Igazad legyen! :)
  • Akela0107
    #22326
    Mindig lesznek új játékosok, akik rátalálnak és megveszik, nem azzal van a gond. Szerverre is fel-felnéznek teljesen kezdők is, de a kitartásuk szörnyű. Van, aki az első halál után lelép és soha nem látjuk. Sokan még vissza se köszönnek, kérdezni meg pláne, hogy luxus, nem kérnek legalább szóbeli segítséget se, hiába rákérdezel. Ezen felül jönnek az új játékok és azt a kis bázist is elszipákolja, aki volt. A szerverek panganak, erre meg a FP apró és felesleges dolgokkal jön ki. A jó irányt elvesztették (rég), sztem.
  • ntex
    #22325
    Még a mostanin kívül egy alfa verzió lesz ha minden igaz, A22 után pedig indul a béta teszt majd jön a release. Akkor még valszeg meg fognak ugrani az eladások, rengetegen kivárnak a játékkal a megjelenésig. Nem kell ezt még temetni.
  • lammaer
    #22324
    Gondolom már unják a banánt meg már nem megy annyira az eladás (akit érdekelt megvette), szóval ki akarnak szállni belőle.
    Se tervek, se roadmap, se semmi, ez csak hasraütésszerű "na mostmár elegünk van" release lesz
  • DevEagle
    #22323
    Na azta milyen feature uristen. Újak a hangok? Van hawai inges? Hűha. Van már benne szerelhető autó mint modban? Van már benne csilliónyi küldi mint modban? Vannak már benne npc.k mint modban? Van már szebb 3d.s növények mint modban? Ja nincs.
  • SteweKere #22322
    És ennyi lesz a sztori? Vagy azért valamit hozzátesznek? Mert eddig a legjobb verzió történet mentesen a 16.4 . Nagyon gáz.
  • JonasSandor
    #22321
    Megnéztem a játékot jövőre fog kijönni teljesben valamikor.
  • ntex
    #22320
    Különböző ideiglenes buffokat adnak, ott a leírásukban benne van melyik mit.
  • nono28
    #22319
    Sziasztok!

    Szeretnék érdeklődni hogy,az automatákból kivehető különböző termék mire jó?Például a Rock buster?
  • lammaer
    #22318
    Off: csak nem túl tartalmas, hosszúéletű egyelőre...
  • lammaer
    #22317
    Mondjuk 1.5 év elteltével érdemes ránézni a cuccra, vagy csak himbálózik a fejlesztő 2 ötlet közt (lásd van dagadt zombi, nincs dagadt zombi), és néha ad valami apróságot bele?
  • Ironman2
    #22316
    Visszatért a kövér hawaii inges zombi!!!! Új környezeti hangrendszer!!

    Kijött az alfa19.4 stabil! (persze már szerdán,de az mellékes )))
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.03.14. 02:32:09
  • havenday
    #22315
    +1
  • Ironman2
    #22314
    Inditottam ott szervert,részletek a topikjában!
  • gvarga12
    #22313
    evek ota ra se neztem ...
    Valheim sokkal inkabb megfogta a fantaziamat :)
  • Akela0107
    #22312
    A játék áll, mint a ló a dohányba, a fórum hónapok óta kihallt, a szerverek panganak, az újjonnan játék megvásárlók két három nap után eltűnnek, jobb esetben játszanak 1-2 hetet...de ennek ellenére van vagy 20-25 magyar szerver??!!??
    Érthetettlen! A magán kicsi szerverekről még nem is beszélve, ami nem látható vagy nem folyamatosan látható a listában.
    Ha akik kitartanak a játék mellett és összetömörülnénk 4-5 szerveren, akkor jó kis csapatokban lehetne nyomatni a dolgot, e helyett száz felé húzunk. Magyar mentalitás...
    Meg jönnek szerverre újak, akiknek esetleg nem tetszik vmi, akkor anyáznak, kutyáznak stb. eszem megáll néhány játékostól.
    És az ilyen csapatszellem romboló emberektől meg elmennek a szerverről vagy még a játékot is törlik a gépükről.
    Szerintem ennek a játéknak a csúcsát már mi öregek megéltük, nem hiszem, hogy lesz feljebb, hiába jönnek majd az új alfák és újjítások.
    Perzse ez csak az én véleményem, és már én sem ülök tülkön, hogy mikor jön az új alfa...
  • undY1ng #22311
    Off: Ez a Valheim nevű játék igen jó móka. ;)
  • LaLee67
    #22310
    Mennek en is,de nem tudom mi van velem, dec.27 ota semmivel nem jatszottam csak filmeket sorozatokat nezek....