22997
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

11 év alfa fejlesztés után! Teljes játék (1.0) megjelenése 2024 júniusban!
  • hapi
    #22471
    Most, hogy a világ bohócai és ingyen élői, kipróbálhatták az A20-at, olyanok is akik idén hallotak róla először, most már lassan mi parasztok is, akik az A1 óta követjük és meg is vettük ezt a játékot, talán mi is hozzáférhetünk ahhoz, amiért fizettünk. És ez mindenki szerint rendben van így, csak én vagyok villamos...
    Utoljára szerkesztette: hapi, 2021.12.05. 22:13:02
  • MekNzi
    #22470
    Várós ez az Alfa 20 :D
  • Ironman2
    #22469
    Mikulás hozza holnap az alfa 20-at!

    Alpha 20 release notes

    (azért érdekes hogy már nem experimentalról beszélnek)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.12.05. 12:20:43
  • ntex
    #22468
    Jó kis összefoglaló az újdonságokról:

  • ntex
    #22467
    Erre már nem igazán van kedvem reagálni, főleg mivel már elmondtam korábban a véleményem. Én türelmes vagyok, nem érdekel már igazán meddig tart nekik, van mivel játszani addig is. A reklamálók nagy része úgyis fog vele játszani megjelenés után ha addig nem is, ezt már most megmondom. Hogy miért? Mert nem lesz másik, ehhez fogható hasonló játék sem :)

    Más:

    Hétfőn elvileg jön az A20. Hogy experimental vagy sem, azt nem tudom, bár az eddigiek alapján először az lesz 99%.
  • DevEagle
    #22466
    Mivel a válasz gomb nem működik. Lehet hogy el vagyok tévedve sok dologgal kapcsolatban. De ti is olyat vártok olyan fejlesztőktől akik felett el járt az idő. Ez már tisztán látszik sajnos az egyik nagy kedvencemen a 7d2d-n. A rust hasonlat sokszor le lett tisztázva. A fejlesztők hozzáállása, következetessége, és célhoz vitele a fő különbség. A rombolhatóság? Te nem úgy volt hogy a rust fejlesztőiből páran besegítettek a funpimpsnek mert látták a szerencsétlenkedést? mert erről volt itt is szó többször is. Ha akarnák, megtudnák oldani a rombolhatóságot Rust is.

    Ha UNDEAD LEGACY-t pedig szivesen. Nem sokat toljátok itt a modokkal kapcsolatos dolgokat, én régebben sokszor javasolgattam.
  • BenedekFeco
    #22465
  • Ironman2
    #22464
    Sokat nem kell akkor várnunk az experimentalra:

    RELEASE TARGET: First Part of December
  • Wolwerine
    #22463
    Köszönöm
  • ntex
    #22462
    R betűt hosszan nyomva tartva előjön a shape menü, ha éppen az a blokk aktív amit lehet változtatni.
  • Wolwerine
    #22461
    Sziasztok! Lenne egy lama kérdésem, hogyan tudok azoknál az itemek-nel típust váltani, ahol lehet ? Pl fal, tető, catwalk, szék, stb. A leírás szerint a Shift+ bal egér hozna elő az ablakot, ahol ki tudnám választani ami nekem kell, de nem működik.
  • Ironman2
    #22460
    Tudom,én is átállítottam a volt szerveren,hogy jöjjenek a zombik a városokban,csak alapból van elcseszve.
  • Ironman2
    #22459
    6.89 euró a játék,most steamen a Halloween sale alatt!
  • ntex
    #22458
    Populációt eddig is meg lehetett oldani 3-4 config paraméter átírásával :) Én szépen fel is húztam mikor játszottam az Undead Legacy-val hogy mindig legyen akció
  • Ironman2
    #22457
    NA azért jó hogy az alfa 20-ra visszatér a városi populáció.

    https://community.7daystodie.com/topic/22366-alpha-20-dev-diary/?do=findComment&comment=447277
  • Ironman2
    #22456
    Madmole játszik:

  • undY1ng #22455
    Egyetértek szinte minden dologgal és nem a Rust védelmében beszélve, mert én mind a kettőt kedvelem, de az előbb említett játék szerintem nagyon is ötletes és ugye a sokszor elhangzott hardcore PVP túlélő orientált.
    Ui.: Még mindig nagyon köszi annak aki(k) ajánlott(ák)a az Undead Legacy-t. Amíg nem jön az A20 rendkívüli "kis" mód! :)
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2021.10.02. 22:17:58
  • ntex
    #22454
    Én már nem is foglalkozok inkább az ilyen "minden szar" jellegű negatív gondolatáradattal megtűzdelt hozzászólásokkal. Nincs értelme, győzködni felesleges őket. Majd ha eljön az ideje úgyis rájönnek hogy sosem volt igazuk :)
  • Ironman2
    #22453
    Látod,ezt magyaráztam én is már többször,hogy sokan nem értik meg,de azért lökik a saját hülyeségeiket itten.A voxel alapú játékokat,az alapjaiból teljesen máshogyan kell leprogramozni,mint a többi hagyományos lövölde játékot.Lehet alatta Unity vagy Unreal motor,teljesen mindegy a grafikus motor,de a voxelezés,egy külön téma,ahol az egész háromdimenziós táj fel van szeletelve,akár többmillió kockára,vagy gyémánt alakú modellre,és itt bizony minden egyes modellnek külön tulajdonsága van a térben.Persze addig amig nem módosítod az adott blokkot.(pl kirobbantod,vagy beleütsz párat) Addig érintetlen marad,és a program nem foglalkozik vele.Amikor beleavatkounk egy kis blokkba,és módositjuk,akkor azonnal tárolódik a tulajdonsága.A program meg induláskor összerakja a teret,ezekből a sok kis kockákból.Iszonyat mennyiséget kell kiszámolni a programnak,játéknak.Ez nem olyan mint a Rust,az is jól néz ki,de más a szisztéma,felépítés.
    Ebbe a játékba amúgy már az elejétől több egyedi ötlet került mint a Rustba,nem is értem miért kell összehasonlitgatni avval.Az egy ötlettelen,egyszerü túlélőjáték,semmi más.
  • hapi
    #22452
    "Sajnos ez a játék már látszik hogy nemsokára így marad" Ezt nem tudom értelmezni, de ha arra gondolsz amire sejtem, hogy gondolsz akkor sem értem, épp itt az A20 előtt! Rust rombolhatóságáról megint csak tévedsz. Meg kb úgy mindenben el vagy tévedve nem kicsit...
  • DevEagle
    #22451
    Mit össze szólalkoztok egy jelentéktelen, és réges régen halott játék miatt :D Ezt a játékot már az is láthatta, letorrentezve kipörgethette aki nem akarta. Sajnos ez a játék már látszik hogy nemsokára így marad. Csak hagynák már abba és hagynák hogy a modderek csodát tegyenek vele. Mert ők csak megteremteni tudták, és egy idő után már szeretni se. A pénz szeretete viszi még előre... Talán...

    Ha a rust fejlesztői eljutnak a unity engine-ben odáig hogy meg tudják oldani a rombolhatóságot asszem sok sok hasonló játék mehet a süllyesztőbe. Szerintem szándékosan nem erőltetik. A rust a megjelenés óta fejlődik folyamatosan. Unity engine.
  • Ironman2
    #22450
    Hamár szóba a Rust,próbáljátok ki az ingyenes Beached nevü játékot steamen,nem rossz!
  • Ironman2
    #22449
    Madmole nagy rajongója,a TES szériának,meg is mondták hogy a következő játékuk hasonló rpg lesz,vagyis ők úgy képzelik el.Na akkor belehúzhatnak,hogy még azt meg tudjam élni.

    itt az újabb fejlesztői stream,ma hajnalban volt:

    alfa 20 dev stream series
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.09.16. 20:08:01
  • Ironman2
    #22448
    Az első xp rendszer az Elder Scrolls szériából jött,amikor bármit csináltál,növekedtek automatikusan a statok.Elég ha ugrálsz,vagy futsz,akkor az atlétika nőtt,ha fát vágtál,akkor a favágóképességed nőtt,és egy idő után már több szálka jött le a fából.Amúgy ez a rendszer nekem sokkal jobban bejött,mint ez a könyvkeresősdi,meg keserves pontelosztás.
  • Norbertboy
    #22447
    Az elektromosság biztosan a Rust-ból jött meg az xp rendszer vagy mi volt az amikor ész nélkül kellett a kőbaltákat craftolni. Hirtelen ennyi,aki akar járjon utána, főleg aki nem hiszi el.

    Mindegy mire hasonlít a subsistence, lelkesen készíti egy ember. Ott a No mans sky, ott is dolgoznak a srácok ezerrel.

  • Norbertboy
    #22446
    Bocsánat,este volt.
  • Random_
    #22445
    Azt elismerem, hogy nem halad nagy tempóban a fejlesztés és ahogy korábban leírtam szerintem tök jó dolgokat kidobtak és újakra fecséreltek időt. A pályagenerálás is hullámvölgyet mutat van amikor jót találnak ki van amikor totál elszarás. Ami engem bosszant, hogy nem tesztelik legalább kiscsoportosan ezeket a dolgokat? Akkor kijönne, hogy valami szar.

    Annak örülök, hogy minden alphával új cuccok jönnek be vagy átvariálják annyira, hogy új taktikákat kell kitalálni a boldogulásra. Nekem ez jó kihívás. Persze van aki csak épít kockákból egy bázist és a környező területet telebassza tüskékkel és várja a zombikat. Annak a szemében semmi újdonságot nem nyújt a játék.

    A POI készítése nagyon időigényes, ha valaki épített bonyolultabb épületet az tudhatja, de sokan ezt nem értékelik. Pedig nagyon sokat ad a hangulathoz.

    A Subsistence is megvan, de csalódtam benne. Mikor néztem annyira erősen hasonlított a Rust-ra, hogy inkább annál maradtam. Itt főleg az építési rendszerre és a környezetre gondolok.
  • Random_
    #22444
    De ha lenne ló a játékban azt meg a Rust-ból nyúlásnak titulálnád.
  • Ironman2
    #22443
    Én nem ezt irtam,fuss neki mégegyszer,hátha másodszorra megérted!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.09.15. 22:35:10
  • Norbertboy
    #22442
    Most komolyan ennyit tudsz hozzászólni? Nem egyedi? A sok munka amit a srác belerakott az semmi? Arról beszéltem hogy nem lógatta a lábát mint ezek akik 3 patch alatt csináltak annyit mint most 1 patch alatt. Szóval ennyi az észrevételed? XD

    A 7 dayz meg zombis és Minecraft. Ennyi leegyszerűsítve.

    Iron inkább nem is vesztegetem rád az időm.

    Jah és most jól megmondtad, nem egyedi XD
  • Ironman2
    #22441
    A Subsistence-ben,egy egyedi ötlet van,méghozzá az hogy nem játékosok épitenek bázisokat,hanem gépi botok,és egy idő után szépen el is látogatnak hozzád.Mondjuk ez a fajta módszer az rts játékokban megszokott idáig,főleg a warcraft vonal,ahol a gépi ellenfél,elkezd fejlődni,épitkezni,meg területeket hódítani.Itt banditákkal fogsz összefutni,és az épitett bázisaikkal,plusz még elszórva a pályákon airdropok.Közösen jó móka lenne,de egyedül azért eléggé szenvedés,főleg ha meghalsz,és kilóméterekre dobja el a cuccosaidat.Ja,és magyar felirat is van benne.CSak az állatok ne lennének ilyen immunisak a golyók ellen,nyillal simán kiirtod őket,de valahogy fegyverre nem jól reagálnak benne,ez egy ősrégi hiba még.

    Current features:
    * Singleplayer and Co-op PvE sandbox experience.
    * Crafting mechanics.
    * Dynamic base building.
    * Dynamic seasons and weather systems.
    * Weapon upgrade system.
    * Mining and refining of ores.
    * AI Hunters (with AI base building).
    * Farming.
    * Animal husbandry.
    * Food cooking mechanics.
    * World day-night cycle.
    * Temperature change based on time-of-day and altitude.
    * Character hunger/thirst/strength mechanics.
    * Character clothing system.
    * System for inviting/removing players to access bases.
    * Central power system for bases (base items require power to function).
    * Npc enemy leveling system.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.09.15. 20:32:23
  • lammaer
    #22440
    Még utánanézek hogy van e benne storyline, vagy n+1. sandbox "Szórakoztasd magad" survival játék... azt nem szeretem amikor a játékban az egyetlen cél hogy le tudjam craftolni a magasabb szintű tárgyakat azt kész... (ebből a szempontból nálam a 7days is gyenge lábakon áll sajnos)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.09.15. 20:23:57
  • Ironman2
    #22439
    Készülj fel a sűrű anyázásra,az állatok miatt!
  • Norbertboy
    #22438
    Igaz alpha a subsistence, engem nem zavar ha 20. évig ott lesz. Lényeg, h foglalkoznak a játékkal. Nekem a majdnem az első kiadás óta meg van és látom azt a temérdeknyi munkát amit belerakott a srác. Szóval ott az izzadtság szaga.
  • lammaer
    #22437
    Hát, a subsistence se mai gyerek ha jól látom (5 év után még mindig alfa :D ), mindenesetre felteszem a radaromra hogy megkukkantsam milyen.
  • lammaer
    #22436
    "minden egyes alpha egy új verzió" (mi a francért nem lehet commentből copy-pastelni???)

    Na ez érdekes mert én pont nem ezt látom. Nem látok radkális újdonságokat a különféle alpha verziók közt (most ne az alpha 1 meg az alpha 19 közt nézzük, hanem az egymást követőeket), pont hogy az én szememben alig történik valami (de bevallom csak a notest olvasom meg átfutok néha egy-egy bejegyzést), és ehhez képest rohad lassúak.
    A világgenerátort már nemtom hányszor olvastam hogy "namost aztán radikálisan új lesz, meglássátok", aztán egyfelől szerintem semmi baja nem volt már jó ideje, másfelőlszerintem bőven lenne máshova fókuszálni a játékban.

    De ahogy irtam, ettől nem megyek a falnak, ha 10 év múva lesz kész, vagy 5 év múlva lesz jelentős újitás a játékban, ráér, van rengeteg más...
  • lammaer
    #22435
    "fejlesztőként joguk van" - nos, senki sem vitatta hogy kb joguk van azt csinálni amit akarnak. Attól hogy joguk van valamihez, az nem jelenti azt hogy az jó is.

    "örülhetünk annak hogy még törődnek vele" - ebben egyet is értek veled meg nem is :) Igen, ahhoz képest hogy más cégek/fejlesztők mit művelhetnek valóban örülhetünk. Másfelől az idealista énem meg azt mondja hogy ez a MINIMUM ami elvárható egy fejlesztőtől, és az összes olyat aki fogd a pénzt és fuss taktikával abandonwarekat gyárt, irgalmatlanul meg kéne b*szni :)

    Szerintem pont a játékostársadalom ilyen irányú engedékenysége és beletörődése (meg a vidd a pénzem csak hadd játtszak a pre-alpha játékkal mert új meg hype van körülötte) tette a játékpiacot azzá ami. Az egész early access-t sokkal szigorúbban kéne venni/kezelni, de hát ez van...

    Szóval én valahol NorbertBoy és a Fanboi-okközé teszem magam a7dyasben... az árát megéri, ez vitán felül áll, de amit madmole művel az messze szuboptimális, lehetne sokkalta de sokkalta jobban csinálni, akár még 1 személyes developer stúdióként is.

  • Norbertboy
    #22434
    Ott az 5 pont
  • ntex
    #22433
    Pedig az is egy létező jármű, a Dumb és Dumber-ből vették át az ötletét valószínűleg:



  • Norbertboy
    #22432
    Én az A12-ben csatlakoztam. Kb 1300 órám van a játékban és egy éve nem játszottam vele. Igazából a lassúság és a közösségre való szarás b@szott fel. Volt olyan, két alpha között pics@füst változás történt. (nagyjából 7 hónapos fejlesztés után) Akkoriban ormótlanul szar grafika párosult egy indokolatlan magas gépigényhez. Ott van a minibike, az meg mi a fos? :) Egy normális állatot nem tudtak megalkotni, giccs volt az egész. Ezek meg élvezték az életet a kastélyban,amit már megírtam.

    Most a játék fejlesztése dübörög ahhoz képest amilyen volt.