22981
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

Alfa22 megjelnés 2024 nyara!
  • MekNzi
    #22575
    Köszi srácok, ránézek
  • ntex
    #22574
    Undead Legacy
  • BenedekFeco
    #22573
    Nálam az Undead Legacy meg a Darkness Falls a 2 kedvenc. Várom, hogy a DF is kijöjjön rendesen A20-ra, aztán én elleszek az A21-ig :)
  • MekNzi
    #22572
    Sziasztok, ha kezd már egy kicsit "monoton" lenni az alapjáték, milyen modokat ajánlanátok hozzá, ami feldobja?
  • ntex
    #22571
    Igen, a textúrába esés bugot még mindig nem javították.7 Days fórum A20 dev diary topikban emiatt megy a háborgás, mentem én is egy kört valamelyik nap tesztelni, nálam is volt pár olyan üzenet a konzolban hogy entitások kiestek a világból :D
  • Ironman2
    #22570
    experimentalba kijött a 20.1,steam játék tulajdonságok,béta fülnél tölthető!
  • DevEagle
    #22569
    Hát végig nézve nekem is furi a dolog még. De csak felújitom single-ban a 3 házat egy "spui" végén a városban. mind a 3 ház félkész. telerakom npc-kkel jó kis móka lesz :)
  • ntex
    #22568
    Én inkább megvárom a hivatalos verziót a banditákból Addig bőven elleszek a Project Zomboiddal.
  • DevEagle
    #22567
    NPC mod bemutató videó:
    https://www.youtube.com/watch?v=NH6Rssf4Uc0&ab_channel=AdredenGaming
  • Ironman2
    #22566
    Na ez olyan kb mint a középkori mód,nekem az nagyon bejött anno.Ott semmi zombi,csak npc-k a városokban,és ha bemész egy épületbe,vagy valakit megtámadsz,akkor a fél falu,hirtelen rádrohan.DD Vannak benne vándorló kereskedők!!! Tök jó,mert ide is igérték anno,és különböző szörny bossok,ha jól emlékszem.Szerintem ez a mod már nincs.
  • ntex
    #22565
    12. legjátszottabb játék lett az utóbbi napokban (Project Zomboid is felbukkant a listán pont :D )

  • ntex
    #22564
    Ha ez ugyanaz ami pl. a Darkness Falls-ban lévő NPC-ket vezérli, akkor még elég kezdetleges. Mászkálnak össze vissza látszólag céltalanul, meg megtámadnak mindent ami az aggro távolságukon belül van.
  • DevEagle
    #22563
    NPCs use a new Artificial Intelligence system called UAI. Unlike zombie AI (EAI), this system allows for advanced tasks and real time decision making based on considerations. Should the NPC attack, run, loot, follow, backup to optimized weapon range? All tasks and considerations.

    Lespawnoltam egyet creativ menüből. 1000 duke felbérelni. Jött egy medve. Meghalt :) De neki ment mivel védett engem. Nem tűnt nagyon kezdetleges AI-nak.
    Utoljára szerkesztette: DevEagle, 2022.01.09. 20:35:34
  • Normen76
    #22562
    Nem vették meg a licenszt John Kemp Starley-től :) Így kerülték ki :D
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2022.01.09. 16:52:49
  • DevEagle
    #22561
    Nem tudom bárki észre vette-e de a biciklinek miért BAL oldalt van a lánca és a fogaskereke? Nem jobb oldalt kéne legyen? :D
  • ntex
    #22560
    Valószínűleg valami baromi kezdetleges AI rutin van még az NPC-k alatt a játékban, gondolom direkt nem teszik bele a rendes kódot amit fejlesztenek, hogy modokkal ne is keltsék őket életre addig.
  • Ironman2
    #22559
    Kicsit vicces,mikor bemész egy szobába,és hanyattvágja magát előtted a szekrényből.Felállni nem tud,de a következő másodpercben már kapod is tőle az ütést,hiába távolodsz.
  • DevEagle
    #22558
    Ezt a bugos dolgot nehezményezem én is sajnos mintha előtte jobb lett volna az elbújós zombi dolog. Van mod is arra hogy több zombi legyen. KHA20-DangerousCities kevesebb a vadonban sokkal több a városban. Most az NPC modot próbálgatom, de sajnos az a tapasztalatom hogy az emlitett mod megeszi a teljesitményt. Most nem használom az NPC mod miatt (nem akarom összeakadjon) és sokkal több az fps-em. Sajnos a motor nem birja szerintem a sok zombit valamiért.
  • ntex
    #22557
    Mindig lesz akinek nincs még meg. Vannak valszeg sokan olyan emberek, akik nem is vesznek early access játékokat.
  • Ironman2
    #22556
    Mert kellett a jónépnek karácsonyra!! Van aki még nem vette meg?
  • ntex
    #22555
    Elkapkodták kicsit a kiadását ennek az alfának. Majd A20.1-re helyrerakják a hibák nagy részét.
  • Ironman2
    #22554
    Én csak annak örülnék ha az alapjátékban több zombi mászkálna a városokban,és vidéken.Igérték az alfa 20-ra,erre ugyanaz van most jelenleg,mint korábban.Talán ha egy zombival ha összefutottam valamelyik városban.Állatok viszont mászkálnak,tök jól néz ki hogy négysávos úton medve billeg ide oda.Farkasok meg a házak közt.Tudom xml-be be lehet lőni mindent,nekem meg is vannnak mit hol kell állítani,de jó lett volna ha nem kell belenyúlni a játékba,hogy élvezhetőbb legyen.A beltéri helyeken bújkáló zombik,meg röhejesen bugosak már.Kiesik nekem a szekrényből,egyenesen a lábam elé.Belesüllyed a talajba,viszont már köv pillanatban a nyakamat harapdálja,igy vesztettem vagy háromszor életet,a bugos hülyék miatt.
    Gondolom hamarosan kapjuk a 20.1-et,de ezeket a súlyos bugokat nem fogja javitani szerintem.
    Kutyákról nem is beszélve,főleg egy szűk lakókocsiban.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2022.01.08. 21:22:30
  • ntex
    #22553
    A Project Zomboid egy apokalipszis szimulátor a 7 Days-hez képest, elképesztően komplex, tele apróságokkal amik nagyobb életszerűséget adnak az egész játéknak. Én is megvettem most a winter salen. Testreszabhatóságban is köröket ver rá.

    Ha már nehézség: Kikapcsolható Sandbox módban a halálos sebesülés, viszont tegnap 3 in-game nap után így is meghaltam, rám jött 4-5 zombi és egyszerűen földre vitték a karaktert és szétmarcangolták, szegény karakterem össze vissza sikoltozott közben :D Eddig ez a rekordom 20 óra játék alatt, előtte kb ahogy kiléptem a kezdő házamból bóklászni, pár percen belül megharaptak. Azóta már kikapcsoltam a halálos harapásokat.
  • undY1ng #22552
    Tényleg jó játék az a Project Zomboid én is beszereztem de akkor is teljesen 2 külön világ a kettő, max annyi a közük egymáshoz hogy zombik.
  • DevEagle
    #22551
    Norbi megvettem mivel játszottál vele papi ;-) Kajak akkor vettem meg. Csak tényleg hardcore és nincs sok sikerélményed vele többek közt a rust pvp-t is ezért hagytam anno abba. Csak az idegem volt vele. De jó tipp!
  • Norbertboy
    #22550
    Próbáld ki a Project Zomboid–ot! Ezerszer többet tud amit ez a játék valaha is fog. Hardcore survival, csak férfiaknak.
  • DevEagle
    #22549
    Én fel se tudtam tenni, mindenféle hibát irt ki. Nem launcherből. Nem tudom mit ronthatok el amikor milliónyi modot kipróbáltam már rég és most is.
  • DevEagle
    #22548
    Aztak'életbe. NPC mod nem hiszem el ÚRISTEN checkoljátok!!!!!!!!!!!!
  • DevEagle
    #22547
    Az a baj hogy sajnos igazad van. Játszottam mostanában sokat rust magyar pve szerveren. Eszméletlen jó volt. 2-3 hétig. Igen fakezűek.
  • ntex
    #22546
    Idén már elvileg aranylemezre fog kerülni, egy alfa lesz még idén és utána kiadják elvileg.
  • JonasSandor
    #22545
    XDXDXD
  • hapi
    #22544
    Rájöttem hogy be van bugolva az egyetlen furnacem, rossz az UI-ja nem lehet beletenni semmit. Tettem mellé csalással egy újat az jó.
  • BenedekFeco
    #22543
    Kell egy Blacksmith Forge, abban tudsz cuccokat gyártani. A sima furnace-ban csak az alapanyagot csinálod meg hozzá.
  • hapi
    #22542
    Valaki nem tudja hogy Undead Legacy-ban miért nem tudok semmit gyártani a furnace-ban? Mi kell még hozzá? Semmi nincs a legyártható tárgyak között de még szürkén se!
  • Ironman2
    #22541
    2030 Június?
  • JonasSandor
    #22540
    Júniusra van kiírva a végleges dátuma a megjelenési listán.
  • hapi
    #22539
    Így van mégis 1000+ órám van benne, míg a legújabb AAA játékokat abba hagyom az első 10 órában. Ott lehet úszni is és nem bot kéz van 10 évig LOL
  • Norbertboy
    #22538
    Ugyanaz a bot kéz van lassan egy évtizede... Gondolom még mindig nem tud úszni a karakter... Még jó hogy nem a vizen sétál mint Krisztus...
  • DevEagle
    #22537
    Igen, erről volt itt is szó évekig. Hivatalos oldalon meg gondolhatod mennyiszer volt ez a téma. Mindig is ez volt a kérés. Már 3-4 alpha óta ha meglépik egész máshol járna a játék tutti
  • DevEagle
    #22536
    Csak ki tudom irni kézzel is egy másik fül cim mezőjébe a netcimet ;-) Nem kéne problémát okozzon...

    Jármű modok most is vannak már nem? Mármint szinezni lehet nagyobb tank stb. Vagy ez még csak terv? Hol láttam akkor hivatalos helyen?