2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • lammaer
    #714
    Én majd 1 év múlva fogom tolni az 1.5-as verzióval :)
    Mostanában ez a stratégiám, sose játszok játékkal ami éppen kijött, kivárok pár patchet vagy game of the year editiont, minden DLCvel.

    A szoftverfejlesztés sajnos ilyen, el kell fogadni hogy várhatóan minden bugos lesz vagy a content fele utólag jön ki.

    ezért szoktam élvezettel figyelni amikor az emberek örjöngenek hogy nem tunak valamit 0day letölteni (mint itt is volt releasekor), aztán meg kajánul nézem ahogy küszködnek a bugokkal :D
  • Pares
    #713
    Egyébként itt a jelenlegi bug lista, folyamatosan frissül, elég hosszú...
  • mcmoha
    #712
    Ha beszélsz az Aréna menedzserrel és küzdesz is akkor a régi úton mehetsz majd be napközben. :)
  • Pares
    #711
    Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de az AI egyáltalán nem működik jól. Sid bunkere melletti kis faluban van egy másik bunker az üres üzlettel, van ott két stalker. Az egyiket agyonlövöm, a másik a szemét sem rebbenti. A gyárban járőrözik a bandita, rálövök, nyög egyet aztán megy tovább mint ha mi sem történt volna. Nyugodtan futkosok közöttük, habár elvileg ellenségek. A Sin stalkerekbe is, akik fogva tartják Fox-ot, nyugodtan beleeresztek 3 golyót, nem is reagálnak. Csak akkor kezdenek el valamit csinálni, ha kinyírok valakit. A gyárhoz közel az út mellett ott az az 6 pihenő stalker. Rájuktámadok, 3-at kinyírok, 2 sebesülten nyögdécsel, a 6. meg törökülésben ül ott és gitározik, míg a többiek körülötte haldokolnak... Elég elszomorító... Úgy látom egy rendes, élvezetes végigjátszáshoz várnom kell még.
  • SaGa
    #710
    A kulcs helye:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ahol találkoztál Wolf embereivel a banditafészek kifüstölése előtt, az aluljáróban, van egy ajtó, a tábortűzzel egy magasságban. Amíg nem veszed fel a feladatot, addig zárva van.
    Lemész, az első szobában jobbra rögtön az ajtó mellett nézz le jobbfelé a padlóra, ott lesz.
  • Andule
    #709
    Üdv

    nekem is előjött a nem tudom kiválasztani melyik fegyvert javítsam / nem érem el az upgrade részt dolog Foxnál + ha a PDA-ben a contacts-re akarok menni akkor kivág a francba.

    van vmi barkács megoldás vagy várjam a patch-eket? (lentebb olvastam a most commons problem-ben h mi a teendő 32bites oprendszer esetén és bár 64es van de azokat megejtettem mert anélkül el sem indult a cucc)
  • bgabor
    #708
    Köszi!
  • VincentHW
    #707
    Az az egyetlen út nem? De ehhez be kell jutni a 3 duty katona által védett "kapun" - ehhez meg csak meg kell kerülni a bázist balról?
  • Hecker007
    #706
    Az egyik mellék küldiben kérnék egy kis helpet. Wolf kulcsát keresem, de ezidáig nem sikerült megtalálni :S Hol kéne keresnem? Már az egész Cordont bejártam érte, de nem sikerült rátalálnom :(
  • SaGa Jr
    #705
    Van rövidebb út is a biztonságos, jól védett bárhoz, nem csak a körbevezető. A rejtett út az aréna mellől indul, el van dugva, egy sötét kis sikátort keressen aki gyorsabban akar célhoz érni.
  • VincentHW
    #704
    A sok térkép, új, elfeledett pályák mind jók. Én is rongyosra játszottam a sima SoC-ot, tán nem volt pont a játékban ahova nem másztam fel, még a kerítésen kívülre is, ameddig engedett menni.

    Nem ezzel van szerintem gond: inkább azzal, hogy a küldetesék szempontjából fontos helyeket/embereket (ezidáig - ~Yantarig) "feleslegesen" eldugják.
    Itt a Bar, kilométeres séta a Garbage felől egy keskeny úton, aztán a bázist teljesen megkerülve kell egy jelentéktelen sikátor legvégében megtalálni... Ez lenne a Zóna szerte ismert Bar? Nem erről kéne szólnia szerintem.
    Legyen terület sok félreeső csábító szöglettel, de a sztori szempontjából fontos csomópontokat gyorsan, kényelmesen érje el az ember. Az nem "Stalkeres felfedezőtúra" hogy 5 percig tart bejutnom a csaposhoz (ez egyébként sem volt divat az előző részekben), akárhányszor oda visz az utam. Veles-nél ugyanez... nem elég, hogy a térkép közepén székel, még sötétben, útvesztőben kell hozzá eljutni. Ha egyszer kellene találkozni vele, teljesen ok... de több alkalommal vissza kell térni hozzá...

    Mások nem tudom hogy vannak vele, de én nem küldetések közben szeretem a pályákat centiről centire felfedezni. Azt inkább második nekifutásra, vagy ugye a fő szál végigjátszása után visszatérve. (többek között azért is, nehogy valamit idő előtt fedezzek fel, "tegyek tönkre" előre fő- vagy mellékküldetés-szálat egy "óvatlanul" felperzselt mutáns fészekkel, vagy frakció táborral)
  • setchoo
    #703
    LINK

    ELŐZMÉNY
  • bgabor
    #702
    Na mi van hogy mindenki jászik, kijött a full verzió? Tölthető?
  • rtcwtzs
    #701
    Ez jó! :D
  • mcmoha
    #700
  • SaGa
    #699
    Ennek a szériának ez az egyik jellemzője, emiatt is kedvelik azok, akik kedvelik. Egyrészt többször is bejárhatod a terepet (nem véletlen, hogy az első mod igény a "vissza az erőműből" volt (a szokásos fegyver és textura modok mellett), mert az eredeti SHOC-ban onnan már nem volt visszaút. Illetve a "Play after end". Lehet, hogy van akinek spoiler lesz, így inkább eldugom:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Aki a monolitnál befejezi a játékot, az sokat veszít, mert ott ugyan sokféle befejezés lehet, de egyik sem az igazi, és még egy pálya hátravan már az eredeti SHOC töténet szerint is. Nem a monolit felé vezet a helyes út.

    Azaz a legtöbben igenis vissza akartak menni a korábbi pályákra akár van ott feladat, akár nincs, Ráadásul ebben a játékban a már "kitakarított" pályákre is vissza kerültek az ottani lények, azaz lehet újra vadászni.

    Az mondjuk aranyos is volt, egy alkalommal végignéztem, ahogy a military warehouse pálya belépési pontjára (a bár felőlire) beesik (szó szerint valahonnan fentről lepottyantak) egyszerre 3 bloodsucker, egy falka kutya, két pszeudo dog, meg 3 vaddisznó és szép komótosan, két oszlopba rendeződve bemasíroznak a helyükre. Ott álltam az út mellett a partoldal tetején, rám se hederítettek, míg el nem érték a saját eredeti vadászterületüket. Ott aztán ahogy szoktak, azonnal támadtak, amint észrevettek.
  • Pares
    #698
    *Nekem -.-
  • Pares
    #697
    Én speciel kifejezetten tetszik, hogy jóval nagyobb a bejárható terület. A fast travelt meg amúgy sem használnám, ahogy más játékban sem szoktam.
  • ntex
    #696
    Szerintem fognak ezeken a dolgokon még finomhangolni. Ne felejtsétek el hogy sietve kellett kiadni :) Patch is biztos nem csak egy fog jönni hanem sok, ha dezodorék valami oknál fogva (ami úgysem fog megtörténni) nem adnának ki több javítást akkor a nagy modderek úgyis elkezdenék javítgatni. Eredetileg csak nyár vége-ősszel akarták kiadni a játékot, most nagyájból össze kellett hegeszteniük hogy azért játszható legyen. Ha az a nyomorult teszter nem tette volna fel a netre...
  • VincentHW
    #695
    Ilyen szempontból az egész játékra jellemző, hogy rengeteg benne a "felesleges gyaloglás"; itt a Barnál, a Sin-es vezérhez is csak a hosszas loholás, több felvonásban... oda-vissza kell mászkálni 1-1 párhuzamosan futó küldetésnél is, hogy megkapjuk a kódot/kulcsot hogy hozzáférjünk egyáltalán a küldetés helyszínéhez... (fast travel; à la Fall out, vagy a CS-s guide rendszer meg nincs)

    Ok vannak járművek itt-ott... de a benzin meg... (Dark Scape-en találtam egy traktort egy körbe kerített udvaron, nem jó irányba indultam el vele - nem volt kijárat a birtok másik végén, mire visszafordultam, ahol bejöttem, már kifogyott a tank...)

    Nem hiába maradt ki ez a rész anno a SoC-ból... meg szabdalták meg a térképek számát is... Stalker veteránok átverekedik magukat ezen, talán élvezik is olykor a nagy bejárható-felfedezni való területet... eleinte...
    Ha újoncként ennél a Lost Alphánál csöppennék bele a Stalker világába lehet húznám kicsit (jobban) a szám ezeken.
  • Herold
    #694
    Megvan, köszönöm.
    Nem tudom ez a sok lezárt kapu is mire jó, régen sokkal átjárhatóbb volt a terület.
  • VincentHW
    #693
    Az előző részekből ismert Arena épülete tudod melyik? Azzal szemben van egy kis jelentéktelen sikátor, na arra indulj.

    (érthetetlen miért dugták így el... ez egy elég gyakran látogatott hely a játékos számára, könnyen hozzáférhetőnek kellett volna tenni - ha már megváltoztatták az eddig ismert útvonalat)
  • rtcwtzs
    #692
    Herold, én is kerestem mire meglett most. El kell menni balra az épületek mellett tovább az úton. Utána meg jobbra, jobbra és egyszer csak ott volt...
    VincentHW, köszi, nem mostanában találtam volna meg :)
  • Herold
    #691
    Szóval asszem megvan a bejárat, csak elé van tolva egy konténer. Nem lehet bemenni.
  • Herold
    #690
    Valaki beraknak egy képet a 100 Rad bejáratáról? Egy órája bolyongok azon a kibaszott telepen, de nem találom.
  • mgabesz87
    #689
    options-->game-->show actor legs vagy show actor shadow
  • Hecker007
    #688
    Nekem nem volt bug, lábak be vannak kapcsolva, azt se tudom hol kell kikapcsolni :D Végül is nem lőttem le senkit hanem megdumáltam velük a dolgot :D
  • mgabesz87
    #687
    Sziasztok! AMD x4 630 (2800Mhz) procim van, de csak egy magot pörget ki 100%-on, a többi meg malmozik közben. Most ilyen kicsi a proci igénye a játéknak, vagy ez valami bug? Full grafikán 1920x1080-ban 8-10FPS (Geforce GTX 550Ti 1024MB) kevés lenne neki? Ha van ötletetek előre is köszönöm!
  • ToMM23
    #686
    Sziasztok ! Nekem ha feltelepítem és indítani akarnám "XR_3DA.exe Alkalmazáshiba (0xc000007b) hiba jön be.. Minden mellékelt cuccot felrakva is. 2x telepítettem már..
  • TOMSILENT
    #685
    közbe megláttam hogy F5-F6 gebasz van...orvosolva és fut stabilan (lekopogom :D )
  • VincentHW
    #684
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A titkos szobától nem messze van egy ajtó nélküli átjáró kórházi ággyal. Állj fel rá és nézz a szellőzőrácsra.
  • Herold
    #683
    Kissé elakadtam. Megszereztem Strelok könyvét a bunkerből, kijutottam a megjelölt helyen, de most nincs új feladat. Egy elvégzetlen feladat van ugyan, Find the stash. Gondolom Strelok rejtekhelyére utal, de azt már megtaláltam, hiszen ott volt a könyv.
    Kihagytam valamit?
  • Pares
    #682
    Az egyetlen dolog, ami eddig idegesített, a helikopter, nem hangosodik vagy halkul a távolság függvényében, rögtön max hangerővel megy, szinte egyfolytában köröz, szóval mindig hallani, és egy idő után kezd idegesítővé válni. Ami még rosszabb, hogy még mély, földalatti bunkerekben is hallani, ami röhejes. De pl. Sid bunkerében, ahol felébredsz, ugyan úgy hallani a felszínen éneklőket és egyéb hangokat, mint ha ott lennének mellettem. Szóval hiányzik valami a hangrendszerből, ami szabályozná, hogy mit milyen távolságban és hol lehet hallani, mert akár hová megyek, mindig olyanok a hangok mintha a felszínen rögtön a hang forrása mellett lennék.

    De eddig igazából nagyon élveztem, csak a hang effektek rontottak el néhány szitut. Főleg amikor Sid zombis küldijében tovább mentem befelé a bunkerba, jó mélyre, és még mindig hallottam azt a rohadt helikoptert. Na akkor forogtak a szemeim rendesen... :D
  • TOMSILENT
    #681
    felraktam a fixeket és mentés betöltésénél ugyan úgy kidob...az összes mentésnél..lehetséges egy "new game" kezdése?
  • TOMSILENT
    #680
    semmi jó hír, ugyan olyan bugos szar mint annó a clear Sky volt patchek nélkül...igazán jöhetne már a patch...
  • TOMSILENT
    #679
    tehát akkor a crash fixeket szedjem le...oksa...meglesem mit produkál!
  • levy668
    #678
    Szépen oda kell menni az ablakhoz, ahol Fox bácsit tartják fogva, majd 2-2 fejlövéssel kell jutalmazni a fogvatartókat.Majd a ház sarkainál kinézve le kell kaszálni a kirohanó egyéb túszejtőket.

    Nekem nem a kilövésekkel volt a gondom,hanem azzal, hogy ott rendkívüli bugok jönnek elő(ha a lábakat kikapcsolod, sokkal jobb)
  • Hecker007
    #677
    Én egyet lőttem és megöltek engem is meg Foxot is :D
  • levy668
    #676
    Igen visszavittem, majd egy cordon kerülő után(ott is megnéztem van-e), mentem a bárba.Sajna nem volt, de majd még megnézem, ha elvállalok a csapostól egy kis küldit, utána lesz-e.
  • VincentHW
    #675
    Profik, önuralom.