2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • VincentHW
    #754
    Ahh... frakciókkal nem foglalkoztam eddig.
  • Pares
    #753
    Ez a nem hivatalos javítás elég sok mindent javít.
  • mcmoha
    #752
    Gamedata/scripts mappába ezt be kell másolni, és akkor nincs cdt a széfnyitáskor.
  • TOMSILENT
    #751
    ...és tényleg működik...
  • SaGa Jr
    #750
    A kis főnök (nem a bárban a hátsó szobában dekkoló manus, hanem az egyik hosszú épület oldalszobájában lévő) az akinél lehet jelentkezni Duty-ba tagságért. Először levarr 10K rubelre, cserébe kapsz páncélt és a szekrény aljában lévő kék ládába is kerülnek cuccok. Első feladatként elküld Rostok-ba szállítmányozásra (lőszer/kaja amit ad, na azokból nem szabad elhasználni semmit míg odaérsz és le nem adod, hiába van neked is olyan cuccod, mert ha egyet is felhasználsz akkor a többlettől függetlenül úgy veszi a játék, hogy a kapott cuccokból használtál). Cuccokat leadod, megoldod a feladatot amit ott ad a helyi ember (3 manus megkeresése és bloodsucker likvidálás), majd mész vissza.
    Leszurkolsz újabb 3K rubelt és utána már tag vagy. Az első tagként kapott feladat szól Yantar-ba, egy kutató megkeresésére.
  • VincentHW
    #749
    Dobálj ki mindent a táskádból, az övről a földre - akkor menni fog. :)
  • grimm13
    #748
    lehet utolértek a pda használta közben van mikor engem is kivág
  • Herold
    #747
    Na jó, megállt a tudomány. A bandit bázison a széf kinyitásakor kivág.
    Asszem megvárom azt a patchet...
  • Pares
    #746
    De, előtte pár másodperccel. Azért is sprinteltem.
  • exec79
    #745
    nálam is ugyanez 3 percenként. Vajon foglalkoznak majd még a javításokkal?
  • VincentHW
    #744
    Talán nem is baj, hogy nem futsz össze minden 10 méteren zónát látogató túrsitákkal :)
  • Herold
    #743
    Amúgy nektek nem tűnik úgy, mintha kihaltabb lenne minden? Alig lézengenek stalkerek, bármerre járok. ShoC-ban sokkal több emberrel találkoztam.
  • Herold
    #742
    Próbálkozz tovább, nálam is előfordult (máshol).
  • VincentHW
    #741
    Tényleg, beugrott - de akkor miféle feladatot kaptál te a duty főnöktől Yantarba?
  • SaGa Jr
    #740
    Leadtam a feladatot és jött is a klasszikus megbízás még a cordon-beli kereskedőtől aki átküld Yantar-ba így szerintem ez nyitja meg végre az utat.
  • grimm13
    #739
    nem támadtak meg a patkányok ?
  • Pares
    #738
    Mondom hogy ki van kapcsolva. Vagyis nem látni a lábakat, csak az árnyék látszódik.
  • VincentHW
    #737
    Options > graphics > Actor shadow-t (vagy actor legs) lődd ki.
  • VincentHW
    #736
    Az lehetséges, én leadtam, csak utána indultam el Yantar felé. (pedig elvileg nincs összefüggés a két megbízás között)
  • Pares
    #735
    Cordonból megyek Garbage-be, közben megnyitom a térképet, lefagy, és ez ugrik ki: Expression :

    m_foot_bones[leg_type] != BI_NONE
    Function : CStepManager::get_foot_position
    File : step_manager.cpp
    Line : 196
    Description : foot bone had not been set

    A lábak nincsenek bekapcsolva.
  • SaGa Jr
    #734
    Onnan dob vissza azzal a szöveggel, hogy veszélyes a hely. A bártól meg azzal az üzenettel dob vissza, hogy további utasításig az átjáró zárva.
    Esetleg előbb le kéne adni a SIN csapat vezérének a feladatot (X14 laborból szerzett infók)?
  • VincentHW
    #733
    A "régi" Wild territory bal felső sarkában lévő ponton próbáltál átmenni oda?
    Engem minden probléma nélkül átengedett elsőre.
  • SaGa Jr
    #732
    Amennyiben 32 bites operációs rendszered van (XP például) akkor csináld az alábbit:
    Anyone who uses 32bit operating system should remove the msvcp120.dll, msvcp120d.dll and msvcr120.dll from the game's bins directory. That will solve many problems. Also before game start, you can delete the user.ltx too and let the game create a new one based on your system specs.

    Amúgy mekkora lett telepítve a játék? Ha nincs meg 14 giga akkor nem települt jól és az a nyűgje.
  • SaGa Jr
    #731
    Semmi kifagyás, csupán ha át akarok lépni akkor pár lépést visszadob azzal az üzenettel, hogy veszélyes terület.
    A feladatot amúgy a Duty kisfőnökétől kaptam.
  • VincentHW
    #730
    Már elértem a tudósokhoz.
    Mi a gond? Kifagy? Milyen hibaüzenetet dob?
  • SaGa Jr
    #729
    Eljutott már valaki Yantar-ba? Valamiért nem akar oda beengedni ap ogram, pedig szólna oda feladatom. Sem a Bar-ból, sem pedig a Construction site-ról nem tudok bejutni oda.
  • Herold
    #728
    A Lost rifle környékén (Factory) patkányok futkároztak, amiatt lehetett a probléma. Párszor még kivágott, mire tovább tudtam menni.
  • ToMM23
    #727
    Nem segít Nekem senki a #686-osban ?:S
  • TOMSILENT
    #726
    Azóta sikerült megtalálni :D köszi!
  • SaGa Jr
    #725
    Kicsit korábban le lett írva (684-ben). Amúgy olvasd össze a könyv szavainak első betűit és világos lesz hol keressed.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy szobával menj arrébb és ott a beszakadt szellőzőben lesz a plafonon.


    Herold:
    Ugye nem tetted át a gyors mentés és töltés billentyűket másra? Azokat ha átteszed más billentyűre akkor ugyanez lesz a helyzet. Nézd meg a beállításokat újra, hogy ki van kapcsolva vagy nincs az árnyék/láb. Ha kivágott a program akkor visszaáll a korábbi beállításra amennyiben nem volt normál kilépésed a beállítások elvégzése után. Magyarán állíts be mindent, majd lépj ki a játékból. Így ezután ha kidob valami miatt akkor nem kell újra állítgatni.
  • Herold
    #724
    Pedig kikapcsoltam a látható lábakat:

    Expression : m_foot_bones[leg_type] != BI_NONE
    Function : CStepManager::get_foot_position
    File : step_manager.cpp
    Line : 196
    Description : foot bone had not been set

    Mentsetek gyakran!
  • Herold
    #723
    #684
  • TOMSILENT
    #722
    Agropromban, a föld alatt hol találom Strelok Stash-jét? a könyv megvad, de már vagy tízszer jártam át és nem találom.
  • woy
    #721
    Én a banditáknál aludtam, 1 méterre tőlük és nem vettek észre :D reggel megyek ki elkezdenek lőni rám :D
  • TomDantes
    #720
    Gondolod? Csak a legelső lövöldözésig mentem el, de vicces volt, hogy többször meglövöm közelről, erre elfordul mintha ott se lennék, hát oké...érdekes taktika.

    Bár teszem hozzá, ilyet a Metro is tud, katonától úgyegy méterre van a fal és azt lövi...ez is érdekes taktika.

    Hát ez van, orosz játékok furcsa AI. Azt hiszem hiába mod, ha alapból problémás az AI, abból jót kihozni nem lehet, legfeljebb kevesébe hülyét.
  • Pares
    #719
    Úgy olvastam az AI-t is "moddolták".
  • Herold
    #718
    Egyébként ez az eredeti ShoC AI lehet? Vagy az AI-t is lehet moddolva módosítani?
  • Prince of Máté
    #717
    Én már évek óta így csinálom, türelmesnek kell lenni, és meg van az eredménye :)
  • lammaer
    #716
    Igy van, és még kajánabbul vigyorgok közben :)
  • VincentHW
    #715
    Aztán az ilyen küszködők által készített walkthrough-t meg wiki oldalt böngészed később, ha kapásból nem jön a megoldás...