2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • mcmoha
    #2878
    Sajnálom, hogy besokaltál és nem játszod végig, de megértelek mert néha én is iszonyatosan felidegesítem magam, de akkor pár napra félreteszem aztán játszok tovább. A mejelenés óta minden verzióval játszottam és eddig kettővel végig is vittem, kiismertem a stikliket ezért csak ritkán szopat meg a mod.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Radar nevűpályán nem kell ellenségeskedni a monolittal mert a végén jön egy kitörés és mind megmurdel. Ha nem ismered a pályát akkor párszor a karaktered is kimúlik mert a legrövidebb úton a leggyorsabban kell elfutni abba a kalyibába ahol a mutáns cuccai vannak. A feljárat a betonkerítésen olyan jól el van dugva, hogy szinte lehetetlen megtalálni. A kitörés alatt nem mehetsz be abba a házba ahova a monolit menekül mert azonnal ellenségesek lesznek és kirtanak.
    A további sztorira csak nagy vonalakban emlékszem: A Radarról bejutsz a pripjati csatornarendszerbe, amelyen keresztűl eléred a várost. A csatornarendszer egy iszonyatos labirintus és persze világítás sincs mindenhol. Sokan itt adják fel a játékot. Én szereztem egy térképet (netről), de még annak a segítségével is szoptam rendesen. A Pripjati eseményekre nem nagyon emlékszem de talán ott találod a dekodert az erőműben lévő ajtóhoz? Az erőműben vagy a katonasággal vagy a Duty-val harcolsz eggyütt, kb ezer mutáns támad több hullámban meg monolitosok is. Átjutsz az erőmű hátsó udvarába, ott egy kis tankvezetés után harcolsz még egy kicsit aztán a Generátor pályán valamelyik haveroddal (Ghost vagy Guide?) találkozol aki kikodolja az X2 labor ajtaját és ott hosszú bolyongás meg harc után kikapcsolod a Zónát tápláló generátorokat. Egy teleport átvisz egy teljesen békés Generátorok pályára a temetőben találkozol a haverral és megbeszélitek milyen fasza csávók vagytok. Vége. Teleportálsz a Cordonba, Szidorovics bunkerébe és játszhatsz freeplayt amiben elég sok új küldetés van, újra bejárhatod a Zónát, az eldudosott cuccaidat meg a kocsit természetesen megtalálod.

    Ha részletesebb leírásra vágysz akkor itten van: http://stalker.wikia.com/wiki/S.T.A.L.K.E.R.:_Lost_Alpha
    Utoljára szerkesztette: mcmoha, 2018.02.15. 11:18:04
  • molnibalage83
    #2877
    Megtenné valaki, hogy spoilerben elmeséli a sztorit onnan, hogy a mutáns kinézetű izé cuccaiért kéne mennem és elvileg utána az X10-ben. Sajnos most lett elegem a játékból. Amikor monolith kb. 20 katonát zúdít rám és szinte instakillel nyomnak le, de nekem a legerősebb sniper puskából nem headshotból kell több lövés akkor azt mondtam elég. RPG-7-tel is öltem, de akkor is ez már annyira élvezetes, mint sajtreszelővel rejszolni a superhuman MI ellen.

    Hiába a jó grafika és atomszféra, a 200 CTD és a 1000+ reload után ez már nem öröm, ez már csak szopás. Kár érte...

    Le is szedtem, hogy eszembe nem jusson elindítani még véletlenl sem.

    Inkább játszok valami olyannal, ami nem több óra szopás után ad 3 bekezdésnyi sztorit és párbeszédet. Wolf Amon Us, reszkess jövök.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.02.15. 01:35:25
  • molnibalage83
    #2876
    Már többször elautóztam ott, de eddig semmi. Nem tudom fejbelőni azt, akit nem látok...
  • Zozo0122 #2875
    Lődd fejbe Vintarral páncéltörő lőszerrel :D Arra az ellenfélre én is emlékszem régebbről, amint kiszúrtam, rögtön kapta :D De előtte 2-3x megölt...
  • molnibalage83
    #2874
    Én most ott szopok, amikor az ellenfélnél az úttorlasznál RPG van. Kb. láthatatlan és egyből eltalál... Kezd megint teleszaladni a tököm ezzel...
  • mulli1986
    #2873
    A választ remélem spoilerben kapod majd meg, egyébként nem találtál róla videót youtubeon?
  • LuiPuttony
    #2872
    Sziasztok!

    Lenne egy-két kérdésem remélem tudtok segíteni!

    Amikor a Forestnél megyek a papírokért a bányába, akkor találkoztam egy faszival aki elterülve agonizált az aszfalton és rinyált hogy segítsék a bányában lévő barátjának, de mint kiderült a bányában csak egy controller van és egy anomáliákat ami bent tart ameddig nem szedem fel a compasst. Amikor megöltem a controllert és kijöttem eltűnt többet se láttam. Ki az a faszi az a kérdésem? Mert ha megölöm akkor elsötétült a kép és nagyon hangos sikolyokat hallottam.

    A másik kérdésem a haveromtól jön.

    Constructionnél jár, a dutynak csinál küldetést (help the rest of the duty group "find the duty strike team" után kapta amikor megmentette a dutys csapatot 3 kímérától), de miután segített a faszinak sem ment tovább a küldetés. Elvileg kettő dutysnak kellene lennie ott kettő meztelen burerrel, de csak egy fekszik a földön és egy meztelen burer. Nem tud haladni szerencsétlen a sztorival emiatt.
  • mulli1986
    #2871
    Én egy fegyvert toltam fel indig az elején, aztán gyűjtögettem, hogy lehessen nagyobbat lépni. Pld AK-ból kikeresem a legerősebbet, amit lehet minnél hamarabb és azt elkezdem tunningolni. Aztán ha sikerült nato lőszerből eleget gyűjteni és van cash, akkor átállok g36-ra. Kb ennyi szokott a taktika lenni.Nem tunningolok szét minden fegyvert ami a kezem közé kerül.
  • mcmoha
    #2870
    Szerintem a legjobb autó a játékban, könnyen vezethető, főleg terepen klassz.
  • molnibalage83
    #2869
    Lootolok és mégsem érzem. Ha kicsit is van 30-40k zsé és elengedem magam, akkor hirtelen leesik 20k alá is. Minden úgy, hogy toolkészletből a calibration és fine nincs, tehát azon upgradeket nem tudom megvenni. Ha lenne az, akkor régen 0 zsém lenne. Persze arra megy a sok pénz el, hogy n+1 fegyverem van, mert így mindig van lootolt ammo, csak a fegyverek kijavítása és fejlesztése volt drága...
  • molnibalage83
    #2868
    Na, eljutottam odáig, hogy már pakolom át a cuccot ide. Ezzel könnyebb lesz közlekedni? Erősebb a motorja vagy ilyesmi?
  • mcmoha
    #2867
  • mulli1986
    #2866
    Ebben a játékban is érdemes lootolni, rengeteg lóvé jön be belőle
  • Zozo0122 #2865
    Maxold ki a Vintorezt, páncéltörő lőszerrel a legjobb a játékban :)
  • molnibalage83
    #2864
    Nem. Csak a teherautókat láttam. De akkor lecserélem majd a szar Ladát. :)
  • molnibalage83
    #2863
    Javítani a fegyvereket és a páncélt és az upgradek sincsenek ingyen...
  • mcmoha
    #2862
    Nem vetted észre a pálya bejáratánál lévő katonai telepet elhagyva az UAZ-t? Én el szoktam lopni. :D
  • Zozo0122 #2861
    De mire kell a zsé benzinen (arra is nagyon ritkán) kívül? Hát van a gameben egy raklap artifact + csomó fullos fegyó a titkos lila rejtekhelyeken, főleg a játék közepétől. Töltényre vagy healre csak nem vered el a pénzt, főleg második nehézségen :D

    Amúgy én abbahagytam egyelőre időhiány miatt :D
  • molnibalage83
    #2860
    Mióta 2. szintre levettem a nehézséget és úgy-ahogy megtanultam kocsizni és ignorálom a sidequestek lehetőségét azóta gyorsabban haladok, de nem értem a játékot.

    Olyan cuccok vannak benne, amikre nem lehet a zsét összespórolni. 100k feletti tárgyak, 30k-s a mixelő cucc, több ezerbe kerül a recept és nem is tudod mire jók előre... Könnyű szitnen sincs elég zsé, akkor magasaban honnan lenne? Mindezt úgy, hogy ahova visszaspawnolódinak a banditák és katonák azoakt eddig lelootoltam...

    2. szinten ezek nem is kellenek a jelek szerint, magasabb szinten meg még inkább nincs pénzed...
  • molnibalage83
    #2859
    Igen, ott volt, csak megint lehetett visszacaplatni. Idő. idő, idő. unalom... Még jó, hogy fegyver volt nálam meg lőszer valamennyi...
  • ntex
    #2858
    Az autó ott fog várni ahol képszakadás volt. Am ja az kicsit idegesítő, de legalább megvan. Én azt hittem első végigjátszásnál hogy odalett biztos az autó, tele volt minden jósággal :)
  • molnibalage83
    #2857
    Kész, asszem most ment el a kedvem. Autózik a labor felé, eszméletvesztés, új helyen magamhoz térés, az autó meg valahol elhagyva....
    ...bennea cuccaimmal...
  • mcmoha
    #2856
    Tényleg eléggé meg van bonyolítva a játék, pár napja játszottam vele és már nem emlékszem pontosan mikor milyen feladatot kaptam.
  • mcmoha
    #2855
    Akkor neked ez a rész kimarad. Nem tudom mi lesz a következménye.
  • molnibalage83
    #2854
    Hát ilyet nem kaptam, pedig már elég régen nyitva volt a szoba. Az a hely meg ugye kuka, mert a támadás után a bar átköltözött.
  • mcmoha
    #2853
    Még mielőtt Yantarba mégy akkor kapod a feladatot, hogy menj a gyárba segíteni a Duty-nak. Petrenko adja a küldetést. Ő a bárban a hátsó szobában van.
  • molnibalage83
    #2852
    Rostok Factoryba én még be sem mehettem asszem, le van zárva.
  • mcmoha
    #2851
    Pedig akkor a fehér doboz a bárosnak kellett volna. Persze én még csak a Rostoki gyárban lévő földalatti laborba készülök lemenni, de nincs kedvem játszani. Lehet hozzád utána kerűltek azok a doksik valahonnan.
  • molnibalage83
    #2850
    A szökevénnyel? Emlékeim szerint igen.
  • mcmoha
    #2849
    Amikor Agropromban feljöttél a föld alol beszéltél azzal a katonával aki a mocsárban egy bódéban sirdogál? Mert az egész dokumentszerzés ott indul.
  • molnibalage83
    #2848
    Eddig nem. Semmilyen olyan quest nem aktív, ami ne artifactot kérne vagy szörnyrészt kérne.
  • mcmoha
    #2847
    Érdekes, hogy nem kellettek a doksik, nekem semmi se maradt. Az a fehér doboz se kellet senkinek?
  • molnibalage83
    #2846
    Nem vette át mindent Ennél több volt nálam, de ezek valahogy nálam maradtak. Sidonál is jártam, azóta sem kellett neki, quest sem aktív.
    Ok, hogy az elején nem juthatok el, de hogy a végén sem...

    A barban tarolás sem sokat segítene. Km-es nagyságrendeket kell rohangálni állandóan. Én leparkolok minél közelebb és mehet a móka.
  • mcmoha
    #2845
    A kék USB-t a játék elején a Proverb nevű fickótól kapod akivel vaddisznókra vadászol. Úgy emlékszem ha az invertoryban van és rákattintasz a tulajdoságainál le van írva hogy a használathoz duplakatt kell.
    Azt a fehér dobozt (ha Agropromban találtad) a bárosnak kellett volna leadni. Ha a doksik is onnét valók akkor azokat a Cordonban Szidorovics vette volna át. Én nem találtam meg mindet (7 van), de kevesebbel is beérte, viszont rájöttem, hogy ezért valószínűleg nem fogom látni a játék, egyesek álltal titkosnak nevezett egyik befejezését.
    Én atartalék cuccaimat eleinte a Bárban aztán Yantarban a végén Csernobilban tartom. Keveset autózok mert a hajam égnek áll az irányítástól. Na jó ez nem autószimulátor. Mivel nem sokat hajtom a kocsit mindig elég volt a benzin amit a pályákon találtam.
    A fast travel csak ebben a verzióban került bele a modba, azért ilyen. Az elején nem juthatsz el akárhová mert összezavarodna a történet ha egy későbbi pályán renitenskednél.
  • molnibalage83
    #2844
    A játék azért hosszú, mert hosszúvá és idegőrlővé teszi magát, szeritem teljesen feleslegesen. Mik a fő bajok?



    Aki nem akar fast travelozni ne tegye, de hogy ezt nem tették bele, mint épeszű lehetőséget azon tényleg csak pislogok. 2017-ben adták ki az ég szerelmére és nem 1997-ben...

    Nekem eddig úgy 50 órám van benne alsó hangon, de ebből 40 óra szerintem az utazgatás, reaload és relaunch volt. (Eddig kb. 200-szor omlott össze a játék, hiába állítottam vissza alapra mindent.) A játék lényegében az unalmas dolgok miatt hosszú. Ha lenne fast travel és 2. szinten kezdem, akkor 15 órám sem lenne benne...

    A hosszúság másik oka pl. az X18 és USB kulcsoké. Ha neten nem nézem meg soha nem jövök rá, hogy mountolni kell, mert nincs rá egy hangyafasznyi utalás sem. Kimountolni nem lehet, mert láthatatlanok. Akkor halkan kérdem én miért nincs automount, ha ugyis 0 hely és 0 tömege van...? Ha a fegyver automount-os, ha beteszed inv-be, ha éppen nincs kézben fegyver, akkor ezt miért nem csinálták meg? Mert úgy tűnik, hogy meg lehet.

    Hogyan lehet ekkora játéktechnikai hibákat bennehagyni a játékban? Ezekkel sokkal jobb lett volna, de ez kezd egy gyenge közepes felé tendálni...

    És temérdek ilyen idegesítő apró hülyeség van benne. Olyan primitív dolgok, ami miatt pl. a Fallout 1 részét nem toltam végig. Néha azt érzem, mintha 1997 előtt lennék a játékban, mert az akkori hiábkat látom a játékban. Elismerem a modderek munkáját (én is csináltam), de ilyen szintű hibákat nem értem, hogy hogyan nem vették észre, amik alapvető koncepcionális hibák.

    Nálam az nem érv, hogy az alap Stalker idején nemigen volt fast travel még (asszem), de ha megcsináltlák úgy, ahogy most benne van, akkor miért nem paraméterezték ügyesebben...?

    Akkor egy folyamatos és jó játékélményt kapnék. Így meg már párszor volt, hogy káromkodtam és órákra letettem a játékot, mert egyszerűen nem bírtam idegekkel az éjszakai autózást és a többi ökörséget. Leültem könyvet olvasni és megvártam míg reggel lesz...
    ...ja, merthogy wait opció, na az sincs benne...

    Éjjellátót meg feleslges venni, mert az ellenfél jobban lát szabad szemmel sötétben, mint én azzal...


    Az időjárás is vicces. Sokszor éjjel 3-kor világosabb van, mint napközben délben nappal. Elhiszem, hogy valakinek hangulatos a szürke Csernobil, de nagyon túl van tolva. Főleg, hogy az ellenséges katonáknak mindent látó szeme van. A banditák és a többiek meg hozzájuk képest süketek és vakok.

    Stb. stb.

    Nagyon rosszul van "paraméterezve" a játék.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.29. 08:26:50
  • molnibalage83
    #2843
    So, volt ez még az X18-ban. Akkor duplaklikkeltem két USB-t, amik láthatatlan mountban vannak azóta is. Az X18-ba lehet, hogy visszamegyek, de nem tudom, hogy mit nem találtam meg. Ezek vannak nálam. Számomra furcsa, hogy egy rakás quest tárgyat nem kért el senki tőlem...



    Az 5.56-os Sniper puska mellett levő doboz sem tudom, hogy mire jó, ezért nem adtam el.


    Elég szép fegyvergyűjteményem van, hogy ne kelljenen lehetőleg lőszert venni, hanem azt a fegyót kapom, ami kell és van lőszer. Csak emiatt mindenhova auótval kell menni és ez néha egészen idegtépő. Este szart sem látni, mert a fejlámpám (!!!) erősebb, mint a koszos Lada fényszórói... Az autóvezetés sanszosan azért nem került bele régen a játékba, mert egy rémálom. Minden szarban elakadsz, stb.

    Mivel ennyi cuccod van lényegében mindenhova kocsival kell menni ---> Minden tankolás 1000 zsé. Hiába csinlom takarékosan, akkor is. A fast travelre rájöttem, nem társat szerződetek, hanem az a fast travel.
    Pénzért.
    Egyirányúan..
    Mindenzt 2017-ben...

    Mekkora játéktechnikai ökörség ez...? Komolyan mondom, hogy a fejemet fogom...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.29. 08:11:45
  • molnibalage83
    #2842
    Kék USB? Hol kell és kitől kapom?
  • mcmoha
    #2841
    Gondolom aktiváltad a kék USB-t miután megkaptad? Én eddig 4 pontot szereztem de forumokon mások is panaszkodtak, hogy valami nem stimmel a pontozással.
    Jó cuccokat én se tudok venni, mindik a legszarabb páncélokat hordom és álltalában úgy lerohad, hogy mire észbekapok már javítani se lehet. :D
  • molnibalage83
    #2840
    Okas, köszi.

    Fura, hogy skillpontot még nem kaptam.

    A sok lootolás ellenére olyan 40k pézem van. Honnan telik az embernek a 100k-s vértre, a 30k-s mixelő dobozra, a receptekre, az upgradek-re, a jobb detekorra, stb. Számomra egy rejtély.
  • ntex
    #2839
    Onnan kb még a játék fele.