2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • molnibalage83
    #2718
    Arénaharc után hol a fenébe kellene felvennem a cuccaimat..? De jó, hogy ilyen dolgokat nem ír ki a játék...
    Az egész bar helyszínt sikerült úgy átvariálni, hogy kétszerannyit kelljen rohangáln... Hogy ennek mi értelme volt..?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.12.28. 22:22:25
  • molnibalage83
    #2717
    Az, hogy a henchmanek hajlandóak-e jönni mitől függ? Eddig egy ember jött volna a bar-ból 3000-ért oda, ahova értelme sincs, az alap helyszínre...
  • molnibalage83
    #2716
    Sajnos a játék most is nagyon üres, könyvet olvasok sétálgatás közben... Muszáj leterheten mászkálni, ha pénzt is akarsz gyűjteni...
  • Zozo0122 #2715
    Na, asszem mostanra elég királyul belőttem a gamet. Most van majdnem konstans 60 fps + felraktam hozzá egy reshadet is, rohadt jól néz ki az egész néhány plusz beállítással. Hamarosan indulhat élesben is :)
  • molnibalage83
    #2714
    OFF

    :)

    ON
  • molnibalage83
    #2713
    Ha előtte már aludtál, akkor letilt.. Mert du 2-ről aludtam esete 10-ig.
  • Zozo0122 #2712
    Aluka? Elvileg ott van nálad a hálózsák.

    Amúgy én is leszedtem tegnap, egyelőre csak tesztelgetem meg beállítgatom. Valaki lefotózná a grafiakai beállításait, akinek sikerült belőni megfelelően fényes nappalt, de úgy, hogy kellően sötét van a bunkerekben? :)

    Nagyjából jól belőttem, de nem tökéletes még. Most végre maxon van a game, nincs grafikai akadály, csak azt kapcsolom ki, amit nem szeretek :) (DoF, Motion blur)
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2017.12.28. 14:44:25
  • molnibalage83
    #2711
    A másik gond az, hogy nincs sima "várakozás" opció. Ha este van, akkor este van. Fasza. Várhatom meg a reggelt... Visszamentem agroból arra a helyszínre, amit kipucoltunk, és ott megint katonák vannak. Úgy, hogy az épületben ott vannak sárga körrel akikkak kivertük a katonákat érkezéskor. Persze ők is superhumanok. Fasza...

    Eddig isteni volt a játék, de most totálisan felbaszta az agyam. Az élvezetesből hirtelen a totálisan játszhatatlan lett...
  • levy668
    #2710
    Senki nem talált még szerszámokat? a garbage-nél a leomlott alagútban nincs bandita, régen ott volt. Viszont darkscapen a déli úton a benzinkút környékén(kicsit visszafelé cordon felé) van egy kereszt anomáliákkal, meg egy ház no abba nézzetek bele. :)
  • lammaer
    #2709
    Közben nyomogattam a grafikus beállitásokat, úgy néz ki csak akkor nincs, ha a rendering "static lightning". Bármelyik másik dynamic opcióra előjön...
  • molnibalage83
    #2708
    Dettó. Állítottam pár apróságot és jó lett. De az is lehet, hogy akkor első betöltésre mindenkinél hibáz valamit?
  • mcmoha
    #2707
    Nekem is volt de elmúlt.
  • levy668
    #2706
    Ez nekem is volt ,azután elmúlt magától..Nem csináltam semmit.
  • lammaer
    #2705
    No én is nekikezdtem, de belefutottam egy nagyon zavaró bugba - ha közel megyek valamilyen objektumhoz (pl fal, szekrény), akkor szellemképként megjelenik a karakterem modellje BELÜLRŐL.

    Itt egy kép róla...

    Radeon R9 380as videókártya....
  • mcmoha
    #2704
    Megnéztem. Tényleg kell neki a szerszám. Eddig csak pisztolyt, meg azt az ócska gimnasztyorkát fejlesztettem vele és az ment. Bocs, azt hittem mindent megcsinál. :(
  • molnibalage83
    #2703
    De, sajnos azok. A legtöbb 2 .szintű fejlesztés nem megy nélkülük.
  • levy668
    #2702
    Fox sajna nem tudja upgradelni a stalker ruhát és a nagyobb AK-at(obokan) ezért lenne fontos a szerszám.
    Az x-18 info megszerzése után hogy a halálba lehet egyszerűen kijönni, én becampeltem magam a konyhába, jelenleg kb 15 katona hullája van a konyhaajtó előtt.2 lövés vagyok nekik.
  • molnibalage83
    #2701
    Az alap banditákkal nincs ilyen bajom. Pont azt tetszett benne, hogy nem mindentlátóak. A Garbage pályán pl. mögélopakodtam egynek és úgy nyírtam ki pisztollyal mikor nála sokkal durvább fegyver volt. A sinpernél is ment ez.

    A bázison meg töksötétben bárhol vagyok a bázis túloldaláról látnak. Ez így nettó röhejes...
  • mcmoha
    #2700
    Spoiler!!!
    Sok érdekesség megtudható itt: http://stalker.wikia.com/wiki/S.T.A.L.K.E.R.:_Lost_Alpha
    Utoljára szerkesztette: mcmoha, 2017.12.28. 08:31:45
  • mcmoha
    #2699
    Lesznek valahol szerszámok de már nem emlékszem hol. :D Annyira nem is fontosak mivel Fox az első két szintet alapból tudja fejleszteni és az egy jó ideig elég is. Mivel mostmár vannak benne stalkerek akik bárhová elvisznek nem egy nagy szám később visszautazni hozzá a szerszámokkal.
    A kis csuklyás világító szemű izét nagyon nehéz kinyírni, de ha sikerül olyan közel kerülnöd hozzá, hogy menekülni kezdjen előled akkor hétulról szitává lőheted. A legjobb a sörétes puska.
    Az Agropromi katonasággal nekem is tele a tököm, már vagy háromszor újrakezdtem azt a küldetést de még nem sikerült.
    Az elején a Proverb nevű fickó adott egy kék színű USB-t, ha kétszer rákattintasz a PDA-don előjön a Skill modul. A játék során pontokat kapsz és azokért cserébe fejlesztheted négy tulajdonságodat. Okosan kell dönteni mert soha se fogsz annyi pontot szerezni, hogy mindet a maximumra húzzad. Pl a sharpsooter jó arra is, hogy ne hiányozzon annyira a pontosságra fejlesztett fegyver.

    Utoljára szerkesztette: mcmoha, 2017.12.28. 08:14:17
  • mcmoha
    #2698
    Olyan sok mindent kifogásoltál, hogy egyszerűbb lenne ha elkezdenéd játszani és magad meggyőződnél arról mi változott. Még nagyon az elején vagyok, szóval sok dolgot még nem is láttam.
    Itt elolvashatod mi változott: http://www.dezowave.com/1.4005_changelog.txt
  • steweee
    #2697
    nekem pont ez volt a bajom, igaz az alapjátékkal felmodolva. tök jó modokat telepítettem hozzá, de azt sehogyan sem tudtam megoldani, hogy a nyavalyás alap banditák sima pisztollyan vagy lefűrészeltcsövővel ne nyissanak rám tüzet kilométerekről, ráadásul egészen jó találati aránnyal

    igaz a nehézséget növelte, de jobb távcsöves karabéllyal így is le lehetett takarítani őket,

    azért rendkívül zavaró volt az életszerűtlensége a dolognak, el is untam egy idő után
  • levy668
    #2696
    Üdv, azt meg tudná valaki mondani, hogy a szerszámkészleteket melyik pályán keressem? Nem kell a pontos hely, majd megtalálom, de leszűkítené rendesen a keresést.
  • molnibalage83
    #2695
    Eddig tetszett a játék, de amit a katonák előadnak az Agro kutató központban azért az nevetséges. Este a világ végéről észrevesznek lopakodva. Éjjellátót senkin nem látok...
  • molnibalage83
    #2694
    A kis csuklyás világító szemű izét közelről lehet csak kinyírni? Közel menve láttam, hogy erőteret vagy mit fejleszt és nem sebződik.
  • molnibalage83
    #2693
    Itt nekem nincs hulla. Hiába öltem meg akkor az embereket, amikor erre jártam, akkor sem volt egyiknél sem szerszám. Most akkor hol lesznek...?
  • Zozo0122 #2692
    Na, úgy látom elég jól benne vagy (még mindig) a gameben :) 3 éve írtam EZT a hsz-t. Ha épp ráérsz majd, leírnád kérlek, hogy mi az ezek közül, ami nem lett még kijavítva? :)

    A legfontosabbak nekem a Vintar fejlesztése (kedvenc), a stashek beadása visszatöltés nélkül, a nappal-éjszaka ciklus. Ezek remélem már tökéletesen működnek :)
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2017.12.27. 20:08:44
  • mcmoha
    #2691
    Igen. Sokkal könnyebb vezetni.
  • Zozo0122 #2690
    Ja, tényleg :D Emlékszem már :D Na, helyes, akkor ezek szerint ez javítva. És mi a helyzet a

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Járműfizikával? Javítva? Asszem volt egy Lada Niva talán, amivel katasztrófa volt elmenekülni a Sötét Völgyből :D
  • mcmoha
    #2689
    Azok nem banditák. :D A Sin frakcióhoz tartoznak, de kinyirhatod őket. Később más történetszálon folytatódik a sztori. Egyébként az elejétől fogva így kellett volna működnie, csak az alternetív szál bugos volt.
    Mivel egy ideje semlegesek (sárga pöttyök jelölik őket a térképen) nem kezd el senki se vadulni. :D
  • Zozo0122 #2688
    Na, kinn az új verzió? Csábító...:)

    Ebben segítsen valaki, aki már tart ott:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Továbbra is kötelező segíteni a banditáknak, amikor kiszabadítjuk az ipsét? Vagy végre nem végigvihetetlen a játék, ha kiírtom őket a kordonban?
  • molnibalage83
    #2687
    Nible-t keresgéltem hajnalban és egy Psi vihar miatt oda futott be fedezékbe, ahova én. Ez azért epic, mert nem túsz volt ő valahol? Elefejtetem a gyárban kiszabadítani? Mindesetre mókás volt :)
  • mcmoha
    #2686
    Ezt a részét nem igazán vágom, én álltalában felkeresek egy javítót. A fejlesztett pisztolyt talán azért nem tudtad megjavítani mert egy csomó alkatrész cserélve lett benne a fejlesztéskor. Aztán lehet csak túl sokat képzelek bele a játékba.
    A piros és sárga jelzést se nagyon ismerem mert mindig javttatok, soha se várom meg amig elakad a fegyver. A piros talán tényleg a javíthatatlant jelzi.

    Utoljára szerkesztette: mcmoha, 2017.12.27. 12:58:42
  • molnibalage83
    #2685
    Volt egyforma pisztolyom mégsem tudtam a fejlesztett pisztolyomat javítani...
    Az sem világos, hogy miért sárga és miért pirosak a fegyverek a listában. A piros a javíthatatlan?
  • mcmoha
    #2684
    Alkatrészt egyszerűen úgy szerzel, hogy felszedsz ugyanolyan tipusú fegyvereket mint amilyet használsz és javítani akarsz.
    A cuccok nem tünnek el. Célszerű minden pályán eldugdosni egy kis ellátmányt.
    Lehet majd találni kocsikat, elég sokat. Benzin is van eldugdosva a pályákon rengeteg.
    Az első autót egy küldetéshez "találod" majd.
    Utoljára szerkesztette: mcmoha, 2017.12.27. 12:28:17
  • molnibalage83
    #2683
    De hogyan lehet alkatrészt szerezni...? Az egész javítás nincs kifejtve még a manualban sem, amit óriási hibának tartok. Pl. az sem, hogy adott állapot alatt nem javítható a fegyver.

    Ha bárhol lepakolom a cuccaimat, akkor eltűnik a térképről, "ellophatja" más? (Sidonál lepakoltam pár fegyvert.)

    Járművet lehet majd találni vagy csak venni? Mert azért bitang sokat kell sétálgatni most is...

    A Sniper Quest rohadt jó volt, ahol lopakodva levadásztam. :)
  • molnibalage83
    #2682
    Nagyon, de nagyon felbővített tartalommal. Felejtsd el az eredetit és kezdj bele ebben, ha játszanál. Még a térkép sem azonos.
  • steweee
    #2681
    egy furcsát kérdezek

    sosem vittem végig az eredetit. tavasszal telepítettem ezt, úgy az eleje felé járok, idő híján nem jáccok

    az érdekelne, hogy mi a különbség a shadow of chernobil és a lost alpha között ?

    alapvetőleg ugyanaz a két játék, csak bővített tartalommal ? vagy más a különbség
  • ntex
    #2680
    És nem mindegyik típusú artifactot fogod megtalálni az alap detectorral, azokból is lesz több féle amik egyre több féle artifactot fognak kijelezni.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2017.12.26. 21:05:25
  • mcmoha
    #2679
    A javításhoz ugyanolyan típusú fegyverből kell alkatrész. Artifact az anomáliákban keletkezik, szóval ott van a közelében valahol. Nem folyamatosan keletkeznek.