2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • mcmoha
    #2758
    A kocsiknak korlátlan befogadóképességű csomagtartója van. Arra kell figyelni ha megsemmisül az autó oda van az összes cucc is.
    Sérült autót ingyen javíthatod.
    Utoljára szerkesztette: mcmoha, 2018.01.04. 16:32:08
  • molnibalage83
    #2757
    Azt akarom majd megnézni, hogy az autóba be lehet ed dobálni dolgokat, mert akkor viszont lehet harácsolni. Felveszek tárgyakat, beszállok és droppal eldobom a kocsiban. Úgy már azért más lenne a dolog..
  • ntex
    #2756
    Ez a hosszas mászkálás olyan dolog hogy vagy bejön valakinek, vagy nem. Nekem speciel bejönne ha nem lennének annyira üresek a mapok, lennének random mutánsok és ellenséges npc-k mindenfelé, illetve rendes respawn is lenne hozzájuk. Mert így sokszor az ember csak mászkál de nem történik semmi, az tényleg unalmas kissé. Ezzel az új verzióval még nem játszottam, nem tudom módosítottak e a spawnokon, de gyanítom hogy nem. Így őszintén szólva nincs is túl sok kedvem végigjátszani ötödjére is :)
  • mcmoha
    #2755
    Meg voltam szorulva azt eladtam.
  • molnibalage83
    #2754
    Most, hogy van kocsi remélem felpörögnek az események. A gond az, hogy pont a pénz összespórolása vitte el az időt és most szépen elvett 10k-t az ipse. Ha nem lett vonla zsém akkor agyfaszt kaptam volna, hogy lehet rohangálni...

    Hála istennek arra már rájöttem, hogy ha felveszek szörnyből kiszedhető elemre vonatkozó questeket és leadom, akkor végtelen pörgés van. Tehát a bespájzolt kutyafarok és egybekből azért kétszer is ki tudtam hajtani zsét és utána a maradékot eladatam. De ezt nem lehet örökké csinálni, ráadásul kurva unalmas. A játékidőm kb. 2/3-a arra ment el eddig, hogy leterhelten sétálgattam ide-oda. Még nem leterhelve is 8-10 perces futkorászás. Bakker, annyiar üres a gamme, hogy sétálás közben könyvet olvasok. Ami azért valahol vicc...
  • molnibalage83
    #2753
    Mivel előre a franc se látja, hogy kell én eladtam...
  • molnibalage83
    #2752
    Igen. Végre összspóroltam 16k-t, erre egyből lenyúlt. Marhajó...
  • Zozo0122 #2751
    Már a kordonban is lehetett találni a gyárban egy bandita ruhát, az nem volt jó?
  • mcmoha
    #2750
    Dark Valey-ben a monolitos fickó tőletek is kért 10000 rubelt? Az mod előző változataiban ilyen nem volt. A barlangot amelyikben a bandita ruhát lehet megszerezni csak azért találtam meg mert a régi kiadásokban a stalker a farmon bejelölte a területet a térképen és emlékeztem a helyre.
    Sok minden változott az előző verziókhoz képest és nem minden tetszik.
  • Zozo0122 #2749
    Engem nagyon leköt. Most az volt, hogy a Sin srácokra rátámadott a kordonban az az újonc stalker banda, akik a gyár és a kezdő falu között szoktak iszogatni, engem is meglepett, de miután kiszabadítottam Foxot, arra jártak a srácok és betámadták őket. Sajnos mind meghaltak (korábban üzletelgettem velük meg pár apró szívességet tettem nekik + kutyákkal is harcoltunk együtt), csak egy Sint tudtak megölni. Nem avatkoztam közbe, egyelőre nem akarok balhét senkivel sem, de még visszakapják :D
  • molnibalage83
    #2748
    Az elején azon toltam, most a 2. szinten. Nem gond a lőszer és a pénz sem, hanem nagyon lassú és vontatott. Most az autózás már megvolt és a sin kér arra, hogy keressek meg valamit. Ellaposodott egy kicsit az egész. Meglátom meddig lesz kedvem tolni.

    n+1 másik játék vár a sorára. Azok egy részét ennyi idő alatt biztosan kitoltam volna és sanszosan töményebb élményt adnának. Bár most legalább már lesz (?) kocsi. Csak utána is mi volt? Percekig sétáltam...

    ... hogy leüssenek. Kurvára üresek a pályák, a semmivel megy az időfolyamatosan...
  • Zozo0122 #2747
    Master nehézségen tolod te is?
  • molnibalage83
    #2746
    A problémám az a játékkal, hogy kezdem megunni. Egyszerűen kezd kurva unalmassá válni... Fél órát kell rohangálni mindenhova, most a jelszó megszerzéses questet sem értem. Ha észrevesznek bizonyos emberek, akkor bukta, ha lelövöm a részeget és úgy megyek hozzá, akkor meg nem. A barlangot nem találom sehol, ahol lehetne egyenruhát szerezni. Az ellenfél superhuman, mindenhonnan lát, stb.

    Ez kezd inkább szenvedéssé válni...
  • Zozo0122 #2745
    Nekikezdtem tegnap én is. Az eleje nehéz, ki lehet fogyni a töltényből. (Master nehézség) Az előbb úgy éltem túl a 6 Flesh támadását a Cordonban a házaknál, hogy egy gránátom maradt, azt közéjük vágtam, az lesebezte aztán az egyik ház ablakából késsel öltem meg őket. Töltényem kifogyott, de most bevásároltam, inkább stalkerekkel üzletelgettem, mert Sid még mindig drágábban adja mint ők :D
  • molnibalage83
    #2744
    Én is mire találtam második kétcsövű puskát addigra teljesen tönkrement. Egy rakás szar AK-t találtam, és feljavítva eladtam őket, csak a bibi az, hogy így derült ki, hogy az nem örökké jó cucc. Remek...
  • mcmoha
    #2743
    Én találtam egy javítókészletet, de eddig még nem tudtam használni mert soha sincs pótalkatrészem.
  • molnibalage83
    #2742
    Meg azóta sem találtam semmilyen javító készletet. Mondjuk múlt hét óta nem volt időm játszani, majd ma. :)
  • molnibalage83
    #2741
    Én sem találtam sehol.

    Az is vicces, hogy a szerszámkészlet, amit talász, az néhány javítás után elveszik, csak ezt sem közli veled.
  • levy668
    #2740
    Tudom, hogy unalmas vagyok, de alap szerszámkészletet talált már valaki, vagy nem is nézegessem a kislevelű pályákat(cordon. garbage , agro, bar) mert ott nem lesz, csak sokkal később.Már unalmas, hogy az obokant egy közepes tűzharc után lehet vinni javítani, nem sok az az 1250 lövés(fele amíg még javítható).
  • mcmoha
    #2739
    Strelok cuccai nálad maradnak. A mocsárban rejtőzködő katonátol kapot küldiben megszerzett fehér dobozt a bárban kell leadnod, Sidorovics rádión kért plussz doksikat értelemszerűen neki. Ezekből nem szükséges mind, sőt úgy emlékszem mintha mondaná, hogy ha nem keresgélsz akkor egyből menj a bárba.
  • molnibalage83
    #2738
    Körülnézek, nem segít.
    Azok a doksik, amiket összeszetem számít, hogy a bar-ban vagy Sido-nál adom le?
  • Zozo0122 #2737
    Mindig mindenhol nézz körül :) Így már lehet érthetőek a lőszergondok is. Nézd meg, ilyeneket találtam 3 éve, csak jól szét kell nézni :)

    stash
  • molnibalage83
    #2736
    Totálisan félreértettem a questet. Ami az alapban az agro bázisban volt, az most totál máshol volt. Oda át sem kellett volna kommandózni... Bevallom a flash drive-ot YT videóról néztem meg, mert nem értettem a szintezést. Most már értem, hogy ilyen "secret" stash-ek is vannak...

    Az első artefact is ebből jött, a kulccsal nyíló ajtónál volt egy csőnél. Nem is jelezte a műszer emiatt, csak tök véletlenül villant fel az, hogy nyitható valami. Csak ebben a formában ez így megint hülyeség, mert semmiféle fizikai nyoma nincs, hogy egy csőkönyök az miért viselkedik ládaként... A sejtésem meg az, hogy ami ilyenben van, arra nem jelez a műszer. (Vagy erre a típusra alapből nem jelez.)
  • mcmoha
    #2735
    Ha ott akkor a fehér doboz a főküldetés, a többi amit esetleg találsz csak Sidorovicsnak kell és ha nem mindet viszed el neki akkor sincs tragédia. Legalább is nálam így volt. Hiányzott vagy 3 db.
  • mcmoha
    #2734
    Agropromban?
  • molnibalage83
    #2733
    Megtaláltam négy db. füzetet, de PDA-n nem frissült a quest. Na, most akkor mi van?
  • molnibalage83
    #2732
    Meglátjuk. A játék nagyon hullámzó. Valamikor istenkirály hangulata van, van amikor meg leszívesebben a sarokba vágnám...
  • mcmoha
    #2731
    Sokféle detektor van a játékban és még fejleszteni is lehet őket. Egyes detektorok még fejlesztés után se találnak meg minden tipusú artifactot. Azt hiszem összesen 6 féle detektor van. Mindegyiket három fokozatban lehet fejleszteni.
    Szóval eleinte nem sok artifactot fogsz találni.
    Utoljára szerkesztette: mcmoha, 2017.12.29. 11:32:22
  • ntex
    #2730
    Nem nézünk noobnak de azokból amit leírtál arra következtettem hogy nem vagy tisztában bizonyos alap dolgokkal :D Tulajdonképpen így nem értem miért van állandó fegyver és lőszerproblémád. Mikor én kipróbáltam a legújabb 1.4005-öt a cordon hídjától már AK-val mentem, Sido-nál vettem hozzá 160 lőszert, meg valahonnan volt még 60 BP lőszerem is hozzá, plusz amit elszedtem a katonáktól. Nem emlékszem hogy lett volna lőszerproblémám az elmúlt játékokban sem. A fejlesztéseket ne erőltesd ha kevés a pénzed, inkább lőszert vegyél először. Emberi ellenfelek kifekszenek 1 max 2 fejlövéstől mindegyik. Mutánsoknál változó, van amibe sok kellett régebben, a zombik nálam az új verzióban két AK golyótól a fejükbe meghaltak egytől egyig.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2017.12.29. 10:23:50
  • molnibalage83
    #2729
    Már elnézést, de tényleg ennyire noobnak néztek...????
  • molnibalage83
    #2728
    Anomálisa elég ritka most már. A játék 5. perce óta egyetlen artefactot sem találtam. Sehol. Halott banditánál és katonánál sem. Kicsit talán túltolták ezek riktítását. Tényleg minden anomáliához odamegyek, de a detektor nem villant fel. Egyszer sem... Ez így kicsit azért uncsi. Úgy, hogy a végigjártam olyan helyeket, amik kb. töküresek, de 20 percig tartó futkorászás volt és egy töpre csuhás kinyírása. Tehát vitte az időt és lőszert is úgy, hogy kb. semmit sem találtam...
  • molnibalage83
    #2727
    Sniper van, lősze hozzá kb. sehol. Egyszer találtam hozzá lőszert, csak végszüségben használom a sniper rifle-t. Olyan szinten gyűjtöm a lőszert, hogy azokat a fegyvereket, amiket nem tudok magammal vinni felveszem, kitárazom és eldobom...

    A katonák ellen nem gránátozhatok, hiszen a probléma az, hogy a világ végéről is észrevesznek este is agroban. Azóta sem mentem vissza, csináltam más questeket pénzt és hírnevet gyűjteni, most tartok vissza oda.

    A zombikat próbáltam késelni. Kinyírnak, mint a szart... Pisztollyal két fejlövés kb. Szóval nem ez eszi a lőszert. A kutyák, disznók és katonák.
  • steweee
    #2726
    hát ez azért jó sok változtatás

    A Lost Alpha 1.4005- már elképzelhető, hogy a végső-végső verziója a játéknak ?

    már csak 1x szeretnék nekikezdeni és végigvinni....

    egyébként az alapjátékban nagyon sok jó loot hely volt és anomália, amit nem mind találtam meg a Lost Alphában. ez véletlen vagy direkt ?
  • Zozo0122 #2725
    Jaaa igen, tényleg, érdemes kitárazni a fegyvereket :)
  • ntex
    #2724
    Őőőő. A fegyvereket ne a hullában keresd, azokat elejtik a lelőtt delikvensek a földre, majd összeesnek mellette. Szóval ott a hullák körül keresgéld a fegyvereiket, ne bennük. Lőszert a hullákban illetve a fegyvereket felvéve, jobb klikk rajta majd unload után kitárazza a benne lévő lőszert (ha van benne). Az első AKS-74u -t pl. a cordon hídjánál megszerezheted a katonáktól ha lelövöd őket.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2017.12.29. 02:32:24
  • Zozo0122 #2723
    Na várjál, azért a mapon elég durva dolgok el vannak rejtve, ha jól emlékszem. + Lootold kia stasheket is mindig. Az emberek környékén is nézz szét mindig, gyakran nincs az inventoryjukban a fegyverük, ha elejtik, hanem a környékükön van. Tartsd nyomva az f betűt és kiírja a közelben felvehető dolgokat. Az állatokat fejbe kell lőni shotival.

    Agropromban nem minden tele volt AK-s katonával? Ott jól megszedhetted magad. Persze nem ellőni, jó a kis ellenfelekre a pisztoly meg a shoti is :)

    HA viszont változtattak a töltény gyakoriságán, annak örülök, amúgy is masteren fogok nekimenni. 3 éve mikor próbáltam, emlékszem, hogy fuldokoltam a végefelé a lőszerben. Óvatosan kell, megvizsgálni a terepet, kivárni, egy okosan eldobott gránát kiválthat egy egész tár lőszert is. Amúgy is, attól kezdve, hogy van távcsöves viszonylag pontos Obokanom, átmegy a játék kb. egy lövés egy emberbe :D Ha pedig megvan a Vintar, akkor vége, onnantól alig halok. Marha jók a tűzharcok, imádtam régen is ebben a gameben. Vagy ott vannak pl a zombik, amik sokat bírnak - fölösleges lőni őket, inkább késelni kell, vagy ha van a közelben anomália, akkor belevezetni őket.
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2017.12.29. 02:33:48
  • molnibalage83
    #2722
    Honnan lenne jobb fegyver? Egyik katonánál vagy banditánál sem találtam jobb shotgun fegyvert...
    Honnan a frászból lenne lőszerem? Az állatok zabálják a lőszert és nem ejtenek el semmiféle lőszer...? Neked honnan van...? AK lőszer mindenhol? Hol van ez a "mindenhol"? Alig van a pályon lootolható dolog. Az Agro intézet elfoglalt felének pincerendszere is csak vitte és nem hozta a lőszert...

    (Ami BTW hatalmas, és semmi sem volt benne + még még sétálás. Helyenként sajnos megbicsaklik az egész...)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.12.29. 01:02:12
  • Zozo0122 #2721
    Első alap pisztoly? Kétcsövű vadászfegyver??? Ezeket használja valaki? Ezektől mindig megszabadulok már a Kordonban. Agropromba menet már fullos Obokanom szokott lenni, lőszert pedig soha a büdös életben nem vettem még stalker játékban. Vagy max páncéltörőt a végére a Vintarba. Nem emlékszem már, hogy hol találtam, de mikor 3 éve toltam ezt, jó ideig szintén fullos Obokanom volt, AK lőszer meg rengeteg van mindenhol.
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2017.12.29. 00:28:44
  • molnibalage83
    #2720
    Ti hogyan grundoltok össze pénzt? Nekem kb. a javítások a lőszer és a fegyverzet fejlesztése elvisz mindent. 12k felett nem jártam még soha, de a hangtompítós pisztolyt most fejlesztettem fel.. Az első alapot végre eladtam. Csak a kétcsövű vadászfegyver kb. teljesen tönkrementés nincs pótlás helyette...

    A játékidő kb. negyede sétálgatással megy el, hanem harmada. Azért egy mélyütés a javából...
  • molnibalage83
    #2719
    Ok, megvan...