2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • molnibalage83
    #2798
    Azokra a kb. aktatáska méretűekre gondolsz? Mert azt hittem másra. Bár eddig egyetlen stash sem volt másmilyen fajtában mindig odamentem az összeshaz, hátha...
  • levy668
    #2797
    Jaja, Dezo írta még itt régebben, hogy rogyásig pakolta a pályákat cuccokkal, csak meg kell találni.
  • Zozo0122 #2796
    Ne nagy ládát keress, hanem aprókat, a fém típusú lőszeresládát.
  • molnibalage83
    #2795
    Lőszeres láda? A Darkspace részen a hajókat és a környéket kicsit átkutattam, találtam látcsőt fegyverhez, de kb. ennyi. A legnagyobb loot messze a halott bandita volt, ami lehet, hogy bug volt.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.06. 01:51:28
  • molnibalage83
    #2794
    Átmentem az alagúton és lementem a lenti részre is, ami onnan nyílik. Nem találtam semmit. Akkor visszamegyek. Visszamentem, de semmit sem találtam.

    Az első autós út vissza Sidohoz megérte, 30k feletti zsét kasszíroztam be.
  • Zozo0122 #2793
    Na most durva cuccot találtam :) A szeméttelepen a híd alatt, ott ahol a snipert lelövitek...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nézzetek szét jól. A híd alatt, fenn a tartópilléren vannak kis lőszeresládák. Ha jó szögből meglövitek őket leesnek és a földre zuhanva összetörnek. 3 láda van, nekem kettőből kiugrott 1-1 Shell artifact. Elég kemény cucc ez így :D Erről beszélek, hogy szét kell nézni jól :D

    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2018.01.06. 01:35:03
  • Zozo0122 #2792
    Én a játék elején az alagútban a zombiknál rögtön kiszedtem 3 darabot :D Nagy anomáliamezőknél próbálkozz és menj közel, mert gyenge a kezdő detektor.
  • molnibalage83
    #2791
    Tud valaki bárki videót mutatni artifact megtalálásáról? Tényleg ott vannak a térképen a kezdetektől és nem szkriptelve kerülnek ki? Miden anomália környéként hülyére pásztázom, de eddig egyetlenegyet sem találtam a játék eleje óta...
  • molnibalage83
    #2790
    Öööö. nagyon nem. A gépemen a csendesség jegyében olyan túlméretezett hűtés van, hogy még soha, de soha nem csavarta fel semmi min. fordulatszámról a hűtőt. Még nyáron 27 fokos szobában sem.

    Belőttem, de ettől semmi difi, ugyanúgy kifagy a játék. Teljesen random. Van amikor 3-4 óra után van, amikor 2 perc után.
    Dombon lefelé nem nyomom a gázt és úgy is fogy a nafta...

    Az is érdekes, hogy egy benzinkút mellé érve látok bent embereket autóból. Semm reakció. Áh, mondom barátok. Kiszállok, egyből lőnek. Az autóban ülve ezek szerint láthatatlan vagyok...?
  • steweee
    #2789
  • Zozo0122 #2788
    Igen, de ez erre a gamere (Lost Alpha) nem igaz alapból. Próbáljátok ki Vsync nélkül. Nálam ilyen 2500 fps-ek vannak a menüben és sípol :D De aki kihagyja a bekapcsolását, az kihagyja :D
  • mcmoha
    #2787
    A GSC kiadott hivatalos patch-et a v-synch kezelésére.
    http://www.stalker-game.com/en/?page=patches
  • Devv
    #2786
    True story, de volt erre a problémára peccs és szerintem a steames verziókba bent is van.
  • Zozo0122 #2785
    Ha nem kapcsolod be a V-syncet, akkor kezdhetsz köszönni a videókártyádtól. Minden STALKER játékban eleve benne van a bug, hogy erősebb gépeken a menüben akár több ezer fps-t is produkál a game, ezt többször leírtuk, egy idő után a kártya zúg, erőlködik, hallhatod is. Ingame oké, ott max 60-200 fps között ugrál, de akkor is. Egyszer a menüben hagyod a játékot, amíg főzöl egy teát és mire visszajössz meghal a kártya. A fejlesztők ebben a gameben direkt, szándékosan kijavították ezt úgy, hogy működőképesre megcsinálták a Vsynchet, rendesen lelockol 60-ra. Kötelező, ha jót akarsz :) Náluk ezt korábban egy GTX970 bánta, illetve máshol is olvastam már ezt. Nekem is GTX970 van, mikor korábban próbáltam telepíteni a COP-ot, a menüben csak úgy sikított a kari...mármint szó szerint hallottam, gyorsan ki is lőttem a gamet...

    Ha ez az a mod (nem emlékszem már biztosan, hogy ez vagy az Oblivion Lost stalker mod volt az) akkor úgy vezess, hogy dombon lefelé ne nyomd a gázt :) Takarékosan :D
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2018.01.05. 20:06:01
  • molnibalage83
    #2784
    A sin bázis, ahol leütnek és két fő grasszál a hídon felmenve a barlangban?
  • levy668
    #2783
    Az elem a lámpába nagyon sokáig jó 20 perc fölött kb, a benzin meg kb negyed tank a sin bázistól az x18.
  • molnibalage83
    #2782
    Mit jelent a normális?
  • levy668
    #2781
    Nálam a vsync be van kapcsolva, mind az aksi, mind a benyó normálisan fogy. Próbáld ki.
  • molnibalage83
    #2780
    Fú, találtam egy banditát, akinél cirka 100 fontnyi cucc volt. 5 kanna benzin. WTF? Mindegy, hordom be a kocsiba. :)

    Amikor a PDA villog, akkor a PDA PM jön. Amikor papír / újság ikon villog, akkor hol van új bejegyzés?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.05. 18:54:25
  • molnibalage83
    #2779
    Nem tudom, de magas. Nem lőttem be V-syncet.
    Kicsit óvatosabban tartva a sebességet a bar-ból kb. 1/4 benya felhasználással elmentem az dark helyszín bandita épületig. De ez még így is anyagi katasztrófa lesz.

    Hiába ejt el egy rakás fegyvert az ellen, mind eladhatatlan a bar-ban Sido meg kurva messze van.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.05. 18:24:21
  • Zozo0122 #2778
    Hány fps-ed van ingame? Belőtted a V-syncet? El ne felejtsd, de komolyan, ne engedd 60 fölé.
    Nekem van egy olyan tippem, hogy minél több az fps, annál gyorsabban fogy a benzin meg az elemlámpa. (nem vicc, találkoztam már ilyennel, lásd Dark Souls 2-nél a fegyverkopás)
  • molnibalage83
    #2777
    Kicsit bugos ez a játék. Az Agro helyszínre átmegyek a kocsival...
    ... és az új helyszín betöltése után nem tud mozogni...

    Az autó úgy zabálja a benyát, hogy ezzel sem vagyok nagyon bentebb egyelőre... Kezdenek nagyon vegyesek lenni az élményeim...
    (Meg eddig kb. 30-szor fagyott le és crashelt...)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.05. 17:59:55
  • Devv
    #2776
    De már letudtad volna és egy jó élménnyel lennél gazdagabb. És a CoP még jobb! :)
  • molnibalage83
    #2775
    Abban is ennyit rohangáltam sajnos... Ott is 16-20 óra után jöttem ki az X18-ból és mentem X16-ba...
  • Madi92
    #2774
    Amúgy neked lehet az alap játékot kéne játszanod, abban nincs ennyi "felesleges" rohangálás.
  • mcmoha
    #2773

  • Zozo0122 #2772
    A karodra csak annyi van írva, hogy STALKER. Strelokot meg még jó ideig keresni fogod, őt nem olyan könnyű megtalálni A legkeményebb tag a zónában...
  • molnibalage83
    #2771
    Mikor kijöttem a barlangból és mentem vissza a kocsiból nagyon durva lények támadtak rám. Most még ki sem tudom nyírni őket...

    A baj az a sztorival, hogy a sok rohangálás miatt már most kezdem elfelejteni, hogy mi is van... Ok, Strelokot keresem, metr a karomra van írva, hogy nyírjam ki. De eddig lényegében annyi történt, hogy a két kereskedő és más ugráltatott, hogy akkor menjek ide és oda...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.05. 15:43:11
  • mcmoha
    #2770
    Még csak most kezdődik.
    Repair kit van a Dark Valey pályán a farmal kb szemben lévő roncstelepen a Zil roncsában. A Darkscape pályán a bánya "hátsó" kijáratához közeli faluban az egyik ház pincéjében. A faluba csak távcsővön benéztem mert kb ezer klf mutáns rohangált fel-alá, nekem meg nem volt se páncélom se lőszerem. Yantarban is van szerszám a tudósok bunkere melletti romos erődben ahol a helikopter roncs van.
  • molnibalage83
    #2769
    Egyébként mennyire hosszú a játék? Az X18 laborba tartás és első találkozás a Sin-nel barlangban az még nagyon az eleje?
  • molnibalage83
    #2768
    Számomra az, ami zavaró, hogy továbbra sem találok repair kit-et...
  • Zozo0122 #2767
    Sid is szokott árulni. Lehet veszek is tőle, hogy legyen készletem belőle előre a kordonban elrejtve.
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2018.01.05. 13:08:59
  • molnibalage83
    #2766
    Én eddig egy hordót találtam az agro bázis bejárat közelében a lövöldözésnél, csak nem volt benya elmenni odáig. Ezért mentem a bar-ba. Remélem ott árulnak benyát.
  • levy668
    #2765
    Kicsit füstölt és köhögött.. lehet ez orosz nézőpontból zsír új.
    Majd kipróbálom újra ,azóta nem kocsikázok, de ha tökingyenes a javítása akkor nagyon megéri mert benzint lehet találni és venni.
  • mcmoha
    #2764
    Nem kell hozzá semmi. Lehet, hogy nem volt sérült az autó?
  • molnibalage83
    #2763
    Nekem működik. Viszont olyan már volt, hogy az autó mágikus módon lefagyott és nem volt hajlandó működni. Jött a reload. Kicsit gyorsabb a mozgás, de drágább is, éppen kifogyott a nafta, mikor visszaértem a bar-hoz. Viszont a mesterlövész fegyverzhez vettem egy rakás lőszert. Megyek banditákat pucolni és remélem lesz zsé. Mert most 5k alatt vagyok megint...
  • levy668
    #2762
    Eddig én is eljutottam, de hiába kattintottam rá nem javította.Kell hozzá javító készlet, vagy egy bug volt?
  • mcmoha
    #2761
  • ntex
    #2760
    Az autó csomagtartóját mikor kinyitod ott lesz hogy javítás. Nem kerül semmibe.
  • molnibalage83
    #2759
    Whoa, akkor van stash rajta és nem kell szarozni? Még nem votl időm kipróbálni? Hol lehet majd javítani?