2987
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Final

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • mcmoha
    A GSC kiadott hivatalos patch-et a v-synch kezelésére.
    http://www.stalker-game.com/en/?page=patches
  • Devv
    True story, de volt erre a problémára peccs és szerintem a steames verziókba bent is van.
  • Zozo0122 #2785
    Ha nem kapcsolod be a V-syncet, akkor kezdhetsz köszönni a videókártyádtól. Minden STALKER játékban eleve benne van a bug, hogy erősebb gépeken a menüben akár több ezer fps-t is produkál a game, ezt többször leírtuk, egy idő után a kártya zúg, erőlködik, hallhatod is. Ingame oké, ott max 60-200 fps között ugrál, de akkor is. Egyszer a menüben hagyod a játékot, amíg főzöl egy teát és mire visszajössz meghal a kártya. A fejlesztők ebben a gameben direkt, szándékosan kijavították ezt úgy, hogy működőképesre megcsinálták a Vsynchet, rendesen lelockol 60-ra. Kötelező, ha jót akarsz :) Náluk ezt korábban egy GTX970 bánta, illetve máshol is olvastam már ezt. Nekem is GTX970 van, mikor korábban próbáltam telepíteni a COP-ot, a menüben csak úgy sikított a kari...mármint szó szerint hallottam, gyorsan ki is lőttem a gamet...

Ha ez az a mod (nem emlékszem már biztosan, hogy ez vagy az Oblivion Lost stalker mod volt az) akkor úgy vezess, hogy dombon lefelé ne nyomd a gázt :) Takarékosan :D
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2018.01.05. 20:06:01
  • molnibalage83
    A sin bázis, ahol leütnek és két fő grasszál a hídon felmenve a barlangban?
  • levy668
    Az elem a lámpába nagyon sokáig jó 20 perc fölött kb, a benzin meg kb negyed tank a sin bázistól az x18.
  • molnibalage83
    Mit jelent a normális?
  • levy668
    Nálam a vsync be van kapcsolva, mind az aksi, mind a benyó normálisan fogy. Próbáld ki.
  • molnibalage83
    Fú, találtam egy banditát, akinél cirka 100 fontnyi cucc volt. 5 kanna benzin. WTF? Mindegy, hordom be a kocsiba. :)

Amikor a PDA villog, akkor a PDA PM jön. Amikor papír / újság ikon villog, akkor hol van új bejegyzés?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.05. 18:54:25
  • molnibalage83
    Nem tudom, de magas. Nem lőttem be V-syncet.
    Kicsit óvatosabban tartva a sebességet a bar-ból kb. 1/4 benya felhasználással elmentem az dark helyszín bandita épületig. De ez még így is anyagi katasztrófa lesz.

Hiába ejt el egy rakás fegyvert az ellen, mind eladhatatlan a bar-ban Sido meg kurva messze van.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.05. 18:24:21
  • Zozo0122 #2778
    Hány fps-ed van ingame? Belőtted a V-syncet? El ne felejtsd, de komolyan, ne engedd 60 fölé.
    Nekem van egy olyan tippem, hogy minél több az fps, annál gyorsabban fogy a benzin meg az elemlámpa. (nem vicc, találkoztam már ilyennel, lásd Dark Souls 2-nél a fegyverkopás)
  • molnibalage83
    Kicsit bugos ez a játék. Az Agro helyszínre átmegyek a kocsival...
    ... és az új helyszín betöltése után nem tud mozogni...

Az autó úgy zabálja a benyát, hogy ezzel sem vagyok nagyon bentebb egyelőre... Kezdenek nagyon vegyesek lenni az élményeim...
    (Meg eddig kb. 30-szor fagyott le és crashelt...)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.05. 17:59:55
  • Devv
    De már letudtad volna és egy jó élménnyel lennél gazdagabb. És a CoP még jobb! :)
  • molnibalage83
    Abban is ennyit rohangáltam sajnos... Ott is 16-20 óra után jöttem ki az X18-ból és mentem X16-ba...
  • Madi92
    Amúgy neked lehet az alap játékot kéne játszanod, abban nincs ennyi "felesleges" rohangálás.
  • mcmoha

• Zozo0122 #2772
    A karodra csak annyi van írva, hogy STALKER. Strelokot meg még jó ideig keresni fogod, őt nem olyan könnyű megtalálni A legkeményebb tag a zónában...
  • molnibalage83
    Mikor kijöttem a barlangból és mentem vissza a kocsiból nagyon durva lények támadtak rám. Most még ki sem tudom nyírni őket...

A baj az a sztorival, hogy a sok rohangálás miatt már most kezdem elfelejteni, hogy mi is van... Ok, Strelokot keresem, metr a karomra van írva, hogy nyírjam ki. De eddig lényegében annyi történt, hogy a két kereskedő és más ugráltatott, hogy akkor menjek ide és oda...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.01.05. 15:43:11
  • mcmoha
    Még csak most kezdődik.
    Repair kit van a Dark Valey pályán a farmal kb szemben lévő roncstelepen a Zil roncsában. A Darkscape pályán a bánya "hátsó" kijáratához közeli faluban az egyik ház pincéjében. A faluba csak távcsővön benéztem mert kb ezer klf mutáns rohangált fel-alá, nekem meg nem volt se páncélom se lőszerem. Yantarban is van szerszám a tudósok bunkere melletti romos erődben ahol a helikopter roncs van.
  • molnibalage83
    Egyébként mennyire hosszú a játék? Az X18 laborba tartás és első találkozás a Sin-nel barlangban az még nagyon az eleje?
  • molnibalage83
    Számomra az, ami zavaró, hogy továbbra sem találok repair kit-et...
  • Zozo0122 #2767
    Sid is szokott árulni. Lehet veszek is tőle, hogy legyen készletem belőle előre a kordonban elrejtve.
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2018.01.05. 13:08:59
  • molnibalage83
    Én eddig egy hordót találtam az agro bázis bejárat közelében a lövöldözésnél, csak nem volt benya elmenni odáig. Ezért mentem a bar-ba. Remélem ott árulnak benyát.
  • levy668
    Kicsit füstölt és köhögött.. lehet ez orosz nézőpontból zsír új.
    Majd kipróbálom újra ,azóta nem kocsikázok, de ha tökingyenes a javítása akkor nagyon megéri mert benzint lehet találni és venni.
  • mcmoha
    Nem kell hozzá semmi. Lehet, hogy nem volt sérült az autó?
  • molnibalage83
    Nekem működik. Viszont olyan már volt, hogy az autó mágikus módon lefagyott és nem volt hajlandó működni. Jött a reload. Kicsit gyorsabb a mozgás, de drágább is, éppen kifogyott a nafta, mikor visszaértem a bar-hoz. Viszont a mesterlövész fegyverzhez vettem egy rakás lőszert. Megyek banditákat pucolni és remélem lesz zsé. Mert most 5k alatt vagyok megint...
  • levy668
    Eddig én is eljutottam, de hiába kattintottam rá nem javította.Kell hozzá javító készlet, vagy egy bug volt?
  • mcmoha
  • ntex
    Az autó csomagtartóját mikor kinyitod ott lesz hogy javítás. Nem kerül semmibe.
  • molnibalage83
    Whoa, akkor van stash rajta és nem kell szarozni? Még nem votl időm kipróbálni? Hol lehet majd javítani?
  • mcmoha
    A kocsiknak korlátlan befogadóképességű csomagtartója van. Arra kell figyelni ha megsemmisül az autó oda van az összes cucc is.
    Sérült autót ingyen javíthatod.
    Utoljára szerkesztette: mcmoha, 2018.01.04. 16:32:08
  • molnibalage83
    Azt akarom majd megnézni, hogy az autóba be lehet ed dobálni dolgokat, mert akkor viszont lehet harácsolni. Felveszek tárgyakat, beszállok és droppal eldobom a kocsiban. Úgy már azért más lenne a dolog..
  • ntex
    Ez a hosszas mászkálás olyan dolog hogy vagy bejön valakinek, vagy nem. Nekem speciel bejönne ha nem lennének annyira üresek a mapok, lennének random mutánsok és ellenséges npc-k mindenfelé, illetve rendes respawn is lenne hozzájuk. Mert így sokszor az ember csak mászkál de nem történik semmi, az tényleg unalmas kissé. Ezzel az új verzióval még nem játszottam, nem tudom módosítottak e a spawnokon, de gyanítom hogy nem. Így őszintén szólva nincs is túl sok kedvem végigjátszani ötödjére is :)
  • mcmoha
    Meg voltam szorulva azt eladtam.
  • molnibalage83
    Most, hogy van kocsi remélem felpörögnek az események. A gond az, hogy pont a pénz összespórolása vitte el az időt és most szépen elvett 10k-t az ipse. Ha nem lett vonla zsém akkor agyfaszt kaptam volna, hogy lehet rohangálni...

Hála istennek arra már rájöttem, hogy ha felveszek szörnyből kiszedhető elemre vonatkozó questeket és leadom, akkor végtelen pörgés van. Tehát a bespájzolt kutyafarok és egybekből azért kétszer is ki tudtam hajtani zsét és utána a maradékot eladatam. De ezt nem lehet örökké csinálni, ráadásul kurva unalmas. A játékidőm kb. 2/3-a arra ment el eddig, hogy leterhelten sétálgattam ide-oda. Még nem leterhelve is 8-10 perces futkorászás. Bakker, annyiar üres a gamme, hogy sétálás közben könyvet olvasok. Ami azért valahol vicc...
  • molnibalage83
    Mivel előre a franc se látja, hogy kell én eladtam...
  • molnibalage83
    Igen. Végre összspóroltam 16k-t, erre egyből lenyúlt. Marhajó...
  • Zozo0122 #2751
    Már a kordonban is lehetett találni a gyárban egy bandita ruhát, az nem volt jó?
  • mcmoha
    Dark Valey-ben a monolitos fickó tőletek is kért 10000 rubelt? Az mod előző változataiban ilyen nem volt. A barlangot amelyikben a bandita ruhát lehet megszerezni csak azért találtam meg mert a régi kiadásokban a stalker a farmon bejelölte a területet a térképen és emlékeztem a helyre.
    Sok minden változott az előző verziókhoz képest és nem minden tetszik.
  • Zozo0122 #2749
    Engem nagyon leköt. Most az volt, hogy a Sin srácokra rátámadott a kordonban az az újonc stalker banda, akik a gyár és a kezdő falu között szoktak iszogatni, engem is meglepett, de miután kiszabadítottam Foxot, arra jártak a srácok és betámadták őket. Sajnos mind meghaltak (korábban üzletelgettem velük meg pár apró szívességet tettem nekik + kutyákkal is harcoltunk együtt), csak egy Sint tudtak megölni. Nem avatkoztam közbe, egyelőre nem akarok balhét senkivel sem, de még visszakapják :D
  • molnibalage83
    Az elején azon toltam, most a 2. szinten. Nem gond a lőszer és a pénz sem, hanem nagyon lassú és vontatott. Most az autózás már megvolt és a sin kér arra, hogy keressek meg valamit. Ellaposodott egy kicsit az egész. Meglátom meddig lesz kedvem tolni.

n+1 másik játék vár a sorára. Azok egy részét ennyi idő alatt biztosan kitoltam volna és sanszosan töményebb élményt adnának. Bár most legalább már lesz (?) kocsi. Csak utána is mi volt? Percekig sétáltam...

... hogy leüssenek. Kurvára üresek a pályák, a semmivel megy az időfolyamatosan...