2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • mulli1986
    #2918
    "Get file about experiments" Ennyi se többse kevesebb
  • mulli1986
    #2917
    De hol?
  • mcmoha
    #2916
    PDA-ban benne van.
  • mulli1986
    #2915
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Közben utána olvastam, hogy beljebb kellett volna másznom az alagútban és jön az új küldi. Szóval ott járok, hogy beszéltem a Sin góréval, elküldött a bandita bázisra dokumentumokért, amik igazából már nálam voltak, szóval oda is adtam, de most az X18-as laborból akar infót egy PC-ről, ami azért jó, mert kódom meg nincs az X18-hoz. Viszont a wikin az van fent, hogy veles-nek a sin górénak kellett volna a párbeszédében benne lennie, de nincs. Akkor hogy is van most ez??
  • mulli1986
    #2914
    Sötét Völgyben ha a monolith bázison nem tudok dumálni az informerrel, mert lekaszálják a katonák, attól még megkereshetem ott az labort? Mert most főszáll nélkül maradtam,és az elmúlt két délután azzal szórakoztattam magamat, hogy összelootoltam az eldobált fegyvereket, amit az a 40 katona hagyott maga után, aki kinyírta az informert is és szépen elvittem Sidnek őket. Így most fullos (durva munkaeszközök-ig fejlesztett) monilth páncélom van, amit az egyik hullakeresés dobot rejtekhelyen volt, meg 3 fullos ak (hangtompítós, sniper ams, meg valami középtávra)
  • Hexex86 #2913
    Kipróbáltam. Elég jó kis mod. fel is raktam egy videót belőle, de a youtube egyből letiltotta a zenék miatt. xD
    Mondjuk azt nem tudom, hogy járművek vannak-e benne.
  • grebber
    #2912
    Újabb rajongói STALKER-játék jött
  • mulli1986
    #2911
    2. fagyás win10 alatt
  • Rony94
    #2910
    Én egy hete kezdtem el (első végigjátszás), egyelőre el vagyok vele. Tetszenek az új feature-ök.
  • mulli1986
    #2909
    Sajnos elég vontatott és unalmas tud lenni, főleg mikor azok a küldetések, hogy mennyi vissza cordonba a világ végéről és csak gyalogolsz órákon át. Kell hozzá egy hangulat, meg türelem. Nekem se mindig van kedvem játszani vele
  • mcmoha
    #2908
    Én már hónapok óta leragadtam a Radar pályán. Egyszerűen nincs kedvem játszani.
  • mulli1986
    #2907
    Igen, közben utána olvastam mi ez a free to play és én még sztori módban vagyok bőven. De mondjuk kiüti a biztosítékot, hogy mindig van valami. Most a bárnál nem megy arrébb Petrenkó irodája elől a karakter, holott beszélnem kéne vele, de meg se moccan...
  • mcmoha
    #2906
    Ez már a szabadjátékban van?
  • mulli1986
    #2905
    Hali!

    Valaki találta már meg red fox hulláját és a 3 digit kódot vagy a számítógép jelszavát a cordoni katonai bázison?
  • mulli1986
    #2904
    Miért van az, hogy a játék lineáris vezetésű? Nem tudok előre menni agropormból sehova, mindenhol sugárzás veszély van. Vissza kéne mennem cordonba, de nylíván a rövidebb utat se engedi a katonaság felé. Fa**rt kell körbejárni a fél világot?
  • mcmoha
    #2903
    Annyira talán nem éri meg várakozni. Ígértek két plusz pályát azokra kiváncsi lennék de nem biztos, hogy az 1.4007-ben benne lesznek. Hibákat javítani fog de szerintem a mentések használhatatlanok lesznek, ahogy azt már megszoktuk.
  • mulli1986
    #2902
    Mióta ígérgetik? Úgy láttam a 1.4005 decemberbe jött ki. Van értelme várni a 1.4007-re? Lesz értelmes javítás? Mentéseket tovább tudom vinni? Régi modoknál a pöcs vitte a mentést is, mert nem lehetett újra használni vele
  • mcmoha
    #2901
    1.4007 majdnem elkészült, "rövidesen" jön.
  • mulli1986
    #2900
    Moha! Beszéltünk pár hónapja arról hogy jön ki majd új pöcs. Ez az 1.4005 lenne az?

    Update: Most nézem, hogy nekem még anno csak az 1.03 volt felrakva. Most akkor nekiugok ennek az 1.4005-nek. Várható egyébként még ebből javítás?
  • Pherry
    #2899
    Szomorú...
  • Hexex86 #2898
    Sajna nem lesz ahhoz.
    "Az új változat kicsit átrendezte a fájlokat, de továbbra is lehet az eddigihez hasonlóan működő magyarítást készíteni hozzá. Ez technikailag kész is van, de a v1.4002-höz készült magyarításcsomagból az új szerkezetet elérni „nem felhasználónak való” feladat.

    Minthogy a részletes hibajelentésünkből kb. semmit sem javítottak ki a készítők, és még egy-két újabb meggondolatlan rongálást is elkövettek (gondolok itt pl. a „valódi fegyverneveket” tartalmazó, lazán lecserélt 1 db szövegfájlra, mely egy csapásra teszi értelmetlenné a fegyverekre való hivatkozásokat a teljes szövegkészletben és a játék fórumaiban, minden nyelven), helyesebbnek érezzük, ha adunk időt Dezóéknak, hogy végre a játék eddig méltatlanul elhanyagolt szövegére is kellő gondot fordíthassanak."
  • Pherry
    #2897
    A magyarosítás engem is érdekelne az 1.4005-höz...
  • Hexex86 #2896
    Az 1.4005-ös verzióhoz valahogy nem jó a régebbi fordítás? Valamit lehet tudni a fordításról?
  • etniez
    #2895
    Ha előbb írod :D
  • Andule
    #2894
    Fanatical-on szokasos bundle: https://www.fanatical.com/en/bundle/stalker-complete-bundle
  • etniez
    #2893
    Köszi, vettem egy kulcsot 2,5 fontért, már szedi is le a Steam.
  • mcmoha
    #2892
    Shadow of Chernobyl
  • etniez
    #2891
    Nem Lost apha kérdésem lenne: melyiket vegyem meg? Szeretném újrajátszani holnap valamelyik részt, de nem emlékszem, hogy melyik Stalker volt a legjobb.
    Segítsetek!
  • grebber
    #2890
    Noise of the Zone Na ha ez valaha elkészül....
  • mcmoha
    #2889
  • Zozo0122 #2888
    Az Enderalban ilyenek nincsenek, főleg a story szintjén. Lassacskán indul be, de a második felétől nagyon durva :)
  • molnibalage83
    #2887
    2016 aug óta gépen van, de eddig kb. 3 órára votl időm. A Nehrimet szerettem, pedig abban is olyan kidolgozatlanságok voltak, mint a L.A-ban.
  • steweee
    #2886
    köszönöm a részletes leírást. sztem korrekt a kritika. épp annyira hogy nagy ívben tojjak erre a modra, egy percet nem akarok bele tenni. pedig nagyon vártam, azt hittem tök jó lesz

    mindegy, van más bőven, de azért csalódás ezt hallani
  • Zozo0122 #2885
    Ha szeretnél egy marha jó rajongói modot játszani, akkor szedd le az Enderal című Skyrim total conversiont. Na, abban aztán kapsz eszméletlenül jól megírt questeket és sztorit. A főszál nagyon magas színvonalú :)
  • molnibalage83
    #2884
    Köszi a linkeket.

    A L.A ott követte el szerintem a hibát, hogy sanszosan megtartotta az eredeti térképek nagyságát sőt, adott esetben bővítette azokat. A probléma az, hogy nem látom, hogy feltöltötték volna tartalommal.

    Lehet repetitív "hozd el ezt a szörnytrófea" és artifact keresés küldiket tolni. A szörnytrófeás nem igazán éri meg, a másikkal meg az a baj, hogy szökőévenként és véletlenül találni bármit.

    Hiába nagyon a terep, ha annak 99%-a teljesen üres. Nincs semmi. Se láda, se szörny, se quest, se semmi. Csak ettől nagyon unalmassá válik, ahol meg van bármi, az sokszor instakill és totál irreális. Ilyen pl., amikor ráddob 10+ katonát vagy más klántagot és ráadásul a főszálban is...

    Pénzed meg tényleg csak akkor van, ha az autót telibaszod és mindig visszautókázol Sidohoz. Csak egy ilyen kör eltarthat akár 20-30 percig is. ---> Agyzsibbasztó... Azért kell Sidohoz, mert ő nagyon kevés dolgot nem vesz meg, de még a Bar és többi helyen sem lehet egy rakás dolgok eladni, főleg a sérült fegyvereket.

    Hiába írták, hogy van benne klánválasztás a Gothic 2-es szinttől és fényévekre van. Én ugyanis nem láttam ilyen lehetőséget benne... Hiába volt jó viszony a duty-val, ettől én nem láttam klánszerű questeket.

    A története is unalmas. Menj ide, menj oda, de nincs vonala, nincs csavar, semmi, csak atmoszférára próbál gyúni a játék, ami meg nehéz, mert nem elég "kompakt". (Meg a Witcher széria és más valódi AAA RPG után sanszosan túl magasan van a léc nálam.)

    Nagyon, de nagyon rétegszintre lőtték be az egészet, ahogy én látom. Kisebb térképeken, még több valódi sidequesttel és egyébekkel megtolva ez félelmetesen jó lehetett volna, de így viszont sok szék közt a pad alá esett. Valódi történetalapú RPG-nek túl kevés a sztori, lapos, faék egyszerűségű. FPS lövöldének kevés iszonyatos balaszolatlansága és nehézsége miatt. Survivor gémnek is kevés, mert hiába kell enni és inni, ez lényegtében csak súlyfaktort jelent, 1,5 fontot elvisz, de kb. ennyi.

    Ezek összegyúrva is túl keveset adnak. Hiába van n+1 fegyver, lőszer, víz, kaja, stb. ezek nem töltik be valódi funkciójukat. Nem vészesen rossz MOD, mert lehet, hogy csak én vagyok béne, de nyugodt szívvel mégsem tudnám ajánlani, ha valaki megkérdi, hogy akkor belekezdjen. Előtta kb. írnék neki egy több oldalas valamit, hogy mit és hogyan. Ha itt nem súgták volna meg, hogy lesz autó, akkor már a 10. óra után hagytam volna a retekbe az egészet. Ehelyett kb. toltam vele vagy 80 órát, aminek a fele nettó szopás volt...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.02.16. 11:37:00
  • mcmoha
    #2883
    A jó befejezés:
  • mcmoha
    #2882
    Mostmár mindegy, de amikor először megérkezel a Radar pályára beszélni kell az első monolitossal és úgy emlékszem valamennyi kenőpénzt kell neki adni és akkor nem lesznek ellenségesek. Az összes bajod itt kezdődött.
    Utoljára szerkesztette: mcmoha, 2018.02.15. 13:02:55
  • molnibalage83
    #2881
    Köszi az összefoglalást. Ez alapján nem sokról maradtam le. Karácsony óta csak ezzel játszottam. Ennyi idő alatt sanszosan 2-3 RPG-t is végigtolhattam volna úgy, hogy nem baszom fel folyamatosan az agyam... (Pl. a Wolf Among Us-t és az új LiS-t.)

    Nem lenne rossz ez a játék, csak totálisan el van paraméterezve a környezet és emiatt nem fun...

    Sokszor tettem félre napokra vagy majdnem egy hétre. Most is ez volt. A Monolithos csávók nekem estek minden ok nélkül már az első megérkezéskor is. Akkor simán elhúztam közöttük autóval és kész. Másodjára már nem ment, harcolni kellett.

    Az RPG-s fickón is úgy lendültem át, hogy saját magát nyírtak ki, mert fedezéket találat el előtte. Aztán ahol a felveendő cucc lett volna először felbukkant 1 db csávó. Aztán még egy. Amikor már kb. 15 hulla volt és jó sokszor megint kinyírtk, és az épületben bent 3-szor nyírt ki valaki, akiről azt sem tudtam hol van, mikor lopakodva mozogtam akkor lett elegem ebből az egészből.

    Meg az, hogy ugyanazzal az 5.45-ös AK-vel engem kb. insta kinyírnak, de én még headshot vagy headshot közelivel is tárakat pumpálok az ellenbe... Az SVD sniper puskával már jobb volt, de ebből a kb. 15 fickó kinyírásához a kb. 60 ammo felét el kellett lőnöm...

    Pedig olyan szépen indult... :(
  • mcmoha
    #2880
    A titkos befejezések.

  • mcmoha
    #2879
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt hiszem az erőműben eljutsz a reaktorkamrába is ahol maga a Monolit áll, és ott is végződhet a játék vagy ötféleképpen. (De lehet hogy négy.) Ezek rosz befejezések. Ha a játék során minden információt begyüjtöttél, vagyis miden doksit, a PC-k ből minden file-t akkor kétféle titkos (egy jó egy rosz) befejezés is lehet. A jó befejezés után találkozás Ghostal, öröm és teleport a Cordonba.