2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • hardegen
    #2998
    Sziasztok! Esetleg valakinek megvan még az 1.4005 verzió Magyarítása?
  • mulli1986
    #2997
    Nem hiszem, de én még nem próbáltam
  • stalker001
    #2996
    A lost alpha extended-et próbálta valaki?
    Az egy teljesen másik sztori megint? :D
  • mulli1986
    #2995
    Dezodor! Volt régen a Hungarian Stalker Forum (azt hiszem ez votl a neve). Ott a stalker játékoknak volt külön topikja. Ez megszűnt és ehelyett van a Dezowave.com?
    Vagy ha valaki tudja miről beszélek, segíthet :)
    Közben rátaláltam a régi regisztrációmra UHSF volt az és nem élnek a forum linkek.
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2020.03.16. 16:10:40
  • Pherry
    #2994
    Sziasztok!
    A Rosztok gyárban kaptam egy üzenetet valakitől, hogy itt ragadt a föld alatt, valahol észak felé. Hol keressem?
  • Stalkerplayer
    #2993
    Az alapjáték kapcsán egyszer valahol felhozódott, hogy nehézre sikerült, így utólag javították a nehézségi szintet és könnyebb fokozaton jobban szórnak a fegyverek. Hogy igaz-e nem tudom, de azóta mester nehézségen játszom.
    Valahogy rossz felé sikerült átmennem a monolitosokhoz és nem lehetett velük fegyverszünetet kötni. Nem volt kedvem visszatölteni és ott azon a mapon csúnyán megszenvedtem mire sikerült túljutnom. A következő mapon a katonák voltak szintén felettébb agresszívek, ott döntöttem úgy, hogy nem ár a csata szervó.
    Lehet nekiállok újra az elejétől.

    Hosszú távra hangtompítóst pripyat előtt csak a vintorezt sikerült megszereznem, de a mutánsok ellen katasztrófa, lőszer miatt. Kész csőd mutánsok ellen is használni. Két fegyver + lőszer, meg súly miatt problémás. Nehéz aranyközéputat találni.
  • mcmoha
    #2992
    Négy kapcsolót kell kapcsolni. A negyedik fenn van az irányító teremben.
  • priluki
    #2991
    hali,elakadtam olyan ponton ,hogy "x16 labor keressem meg emittereket".. bementem kikapcsoltam a 3 kapcsolot de még mindig él a küldetés ,ez akkor most hogy? ráadásul ez a főszál nem?
  • mulli1986
    #2990
    Hát igen, ezért nem leszek sose konzolos. Van most is egy 360 a Red dead redemption miatt, meg a mozgásérzékelős kamera miatt, de ennyi. kb semmire nem használom azt se.
    Egyébként én mindig távlosági hangtompítós fegyvereket készítettem, sose volt gondom az ólommal :)
  • Stalkerplayer
    #2989
    Szia!

    Nézelődtem, de nem vagyok benne biztos, hogy kompatibilisek vele. Én is a seva és pss öltönyök felé nézelődtem, viszont a nehezebb szinteken azt vettem észre, hogy nagyobb fenyegetés az ólom rám nézve miután megszereztem azt a kütyüt ami a minimapon mutatja az anomáliák elhelyezkedését.

    Az előzőhöz: idejét nem tudom mikor használtam csalást egy játéknál. 20 éve volt utoljára mikor még gyerek voltam. Azóta sehol nem volt példa, hogy szükségét érezzem. Az ilyen játékoknál külön szeretem a kihívást, hogy meg kell tervezni egy-egy túrát, számolni a súllyal, lőszerrel, egyebekkel, menteni előtte, korrigálni azt követően. Számomra a lényeget öli meg a console az ilyen játékoknál. Ezzel nem ítélek el senkit és nem kritizálok, csupán szeretek szenvedni. Ha túljutok egy krízisen úgy, hogy nem vettem számba egy negatív tényezőt és 100X töltöm vissza majd mégis sikerül, az még nagyobb elégedettséggel tölt el.
    Utoljára szerkesztette: Stalkerplayer, 2019.10.29. 16:25:41
  • mulli1986
    #2988
    Van hozzá rengeteg mod. Körb kéne nézned a moddb oldalán. Egyébként a modokban vannak jobb ruhák. az alapjátékban azt hiszem bizonyos seva ruhák a legjobbak moddolás után az exo-kból meg van több fajta mit a beállítottságodtól függően tudsz alkalmazni
  • hardegen
    #2987
    Szia!
    Az 1.4007 -ben ezek már nem működnek " g_god 1, vagy g_unlimitedammo 1" ?
  • Stalkerplayer
    #2986
    Sziasztok!

    Több kérdés is felmerült bennem.
    -Elég sokat gyűjtöttem egy csata szervóruhára, a kérdésem pedig, hogy van ennél is erősebb érdemes a rublet félreraknom vagy ez a plafon?
    -Illetve, kipucoltam az atomerőműig minden mapot. Itt ott akad némi szörny, de monolit vagy bandita sehol. Ezen lehet valahol változtatni, hogy ne legyen annyira kihalt a játék, van esetleg mod hozzá?
    -Arra már sikerült rájönnöm, hogy az anomáliák, hányják az artifactokat, amennyiben összegyűjtünk egy nagyobb csorda szörnyet és körbetáncolva az anomáliát belecsaljuk őket. Nagyon sokat össze lehet farmolni így. Ezzel sokaknak nem mondtam újdonságot, de hátha valakinek új és segítek vele.
  • mcmoha
    #2985
    #2922
  • Kopi81
    #2984
    Sziasztok ! Veles papa ad ugye egy küldetést, hogy a számítógépről mentsek le adatokat, de viszont az X18 labornak a kódját nem adja meg...ez bug lenne?
  • spirit888
    #2983
    Oké!Köszöntem a segítséged.
  • mcmoha
    #2982
    Sajnos más ötletem nincsen. A játék során a North Hills pályán egy mellékküldetésben szerezhetsz olyan artifacktot amivel magasabbra ugorhatsz és jóval gyorsabban futhatsz. Próbálj meg autót szerezni és azzal közlekedni. Jó párat lehet találni ingyen.
  • spirit888
    #2981
    Igen ezt már próbáltam,a Lost Alpha-nál ez nem működik,bármit írok át semmi nem változik! Nem is értem.
  • mcmoha
    #2980
    https://steamcommunity.com/app/20510/discussions/0/558749825322445232/
  • spirit888
    #2979
    Szevasztok! Arra keresem a választ hogy a STALKER-LOST ALPHA 1.4007-es változatban hol és hogy lehet a futás sebességet megváltoztatni, mert alapból olyan lassú mint a tetű, egy fél óra míg egy helyszínen átvergődök!? Köszönöm.
  • Romeo One
    #2978
    Infiltrate Freedom Bar. Poloska elhelyezve, pendrive elcsórva. Menjen Voroninhoz. A Metal Factoryba. De Voronin már Outskirtben héderezik!!! Oda meg hiába megyek, nem fogadja el a missiont. Namostakkormivan???
  • Romeo One
    #2977
    Az baj. Már mindenki halott, és sok-sok mentéssel ezelőtt.... :)))))
    De sosem voltam velük haver, szóval ez amúgy sem ment volna. Valamelyik régebbi verzióban akkor is kinyílt, ha likvidáltad a tradert.
    Azért köszi, így nem várok hiába.
  • mcmoha
    #2976
    Nem fog kinyilni. :D Addig amíg haver vagy velük lefizeted az őrt az kinyitja. Ne menj be a raktárba, intézd el Borovval a bizniszt, nyírd ki a banditákat csak akkor menj be kirámolni a cuccot. Azt hiszem a minimum 2000 rubel.
  • Romeo One
    #2975
    Dark Valleyban a banditabázison mikor fog kinyílni a raktárajtó? A trader halott, még mindig ott a holtteste, Borovéval együtt (mindenki másé rég eltűnt), de door locked...
    Utoljára szerkesztette: Romeo One, 2019.02.26. 16:09:00
  • Romeo One
    #2974
    Эдита Пьеха: Наш сосед
    (Edita Pjeha: Szomszédunk)

    Аида Ведищева: Помоги мне!
    (Aida Vediscseva: Segíts nekem!)

    Валерий Ободзинский: Восточная песня
    Valerij Obozinszkij: Keleti ének)

    Mindhárom '68-'69-ből.
    Utoljára szerkesztette: Romeo One, 2019.02.26. 15:59:53
  • mcmoha
    #2973
    Lehet, hogy az infót, hogy Hermitnek van ilyen titka a bárban tudod megvenni. Már nem emlékszem pontosan.
  • mcmoha
    #2972
    A kód első két számát a North Hills pályán a templomban lakó stalkertől (Hermit?) kapod meg. A maradékot a pálya kijáratánál állomásozó katonák eggyike mondja el.
  • Pherry
    #2971
    Sziasztok!
    A szarkofágban lévő ajtó kódját, ahol a halott tudós is van, hol lehet megszerezni? Mit hagytam ki?
  • Romeo One
    #2970
    Szia!
    Nem lehet, csak configuratorból. Szerintem nem olyan rossz az.
  • dodo72
    #2969
    Sziasztok ...azt tudja valaki hogyan lehet normál,..rendes inditóikonrol inditani a játékot mert nekem..(lehet másnál is)..valami system.ltx-et hiányol.csak konfigurátor-bol lehet...a választ elöre is köszönöm..
    Utoljára szerkesztette: dodo72, 2019.02.06. 14:49:26
  • Romeo One
    #2968
    Köszi.
    De ezek a játék alatt szólnak. Én arra lennék kíváncsi, ami Sidorovich rádiójából hallatszik, ha nála vagy. 3-5 szám váltogatja egymást.
  • mcmoha
    #2967
    Ez a Lost Alpha album:



    Playlist: Klangsegler - Shadows in motion 00:00 Klangsegler - Pripyat remembrance 05:53 Klangsegler - Pripyat 14:51 Klangsegler - Empty roads 22:37 Klangsegler - Down in darkness 29:32 Klangsegler - Deep down under 36:41 Klangsegler - Dark valley 45:08 Klangsegler - Block 4 53:33 Klangsegler - Abandoned homes 01:01:17 Klangsegler - 5000 mSv per hour 01:08:15 Cjayho - Surreal (scene) 01:15:05 Cjayho - Final peace (ending) 01:17:16 Cjayho - Final peace (Dez remake) 01:20:09 Bonus - Dez - Priboi Story 1.2 (main theme) 01:23:03
    Utoljára szerkesztette: mcmoha, 2019.02.04. 20:11:47
  • mcmoha
    #2966
    Ezek írták és játszák a számokat:

  • Romeo One
    #2965
    Sidorovich rádióján milyen zenék szólnak? Létező számok, vagy a játékhoz írták őket?
  • Romeo One
    #2964
    Szia!
    Nem. Egészen pontosan felmegy, be is indul, de az item textek, leírások, stb már hibásan jelennek meg. Gyakorlatilag élvezhetetlen, az első öt perc után visszakapcsoltam angolra.
  • mcmoha
    #2963
    Én még csak most töltöm lefele.
  • ntex
    #2962
    Közben feltelepítettem és feltöltöttem a benne lévő changelogot: docs.google.com
  • mcmoha
    #2961
    Itt van egy nem hivatalos changelog fordítás oroszról angolra.
  • grebber
    #2960
    Jó hozzá a magyarítás?
  • ntex
    #2959
    Frissítettem a linkeket, changelog-ot még nem találtam...