19801
  • sertrex
    #19521
    Ez nem emberi kreténség. Csak a tiéd. És főleg hagyd itt abba az offolást!
  • __Jacek__
    #19520
    Még mindig ezen megy a rugó, sokat elmond :D Miközben csak egy példa volt az emberi kreténségre..
  • sertrex
    #19519
    A te politikai hovatartozásod se érdekel itt senkit. Ugyanis ez egy játék topikja. Szóval erősen OFF. De megkérdezhetjük a moderátorokat is, hogy itt helye van-e ennek. Amúgy meg tele van a tököm, hogy nem olvashatok már semmit a neten anélkül, hogy ne jönne egy kretén és elkezdene fideszezni vagy éppen az ellenkezőjét fújni. Erről ennyit.

    A játékkal kapcsolatos részre sajnos nem lehet érdemben reagálni, mert a jóslás témakörébe tartozik és ahogy nézem nem Nostradamus a nick neved.
  • unrealnoise
    #19518
    Már nem azért, de te vagy az aki itt fejtegeti, hogy mennyire szar példa volt, ezzel is kinyilatkoztatva, hogy jajj, hát nah, de ostobák vagyunk mi, akik szerint a példa jó. :)

    Félreértés ne essék, keményen kritikus beállítottságú vagyok, ezért szoktam is kapni a fórumokon, de ez van. Ugyanilyen vagyok a kormányoldallal is.

    Van pl a kormánynak egy csomó intézkedése, amelyek nyilvánvalóan és országosan érezhető, általánosan negatív megítélése ellenére is simán újra és újra milliók szavaznak rájuk. Ne menjünk jobban bele, maradjunk annyiban, hogy elég tájékozott vagyok ilyen szinten. Olvasok, beszélgetős műsorokat, vitákat nézek, stb...

    a PC3-ra visszatérve:
    Nézegettem a twittert, és a youtubeot, és hát gyerekek, ennyire negatív visszhangban futó reklámkampányra sem emlékszem...

    Továbbra is tartom magam, hogy b*sszák meg, az időjárást meg a fullos napszakváltást nem csak azért akartuk, mert húdejólnéz' ki, hanem mert ezek adnak egyfajta plusz izgalmat a futamnak a kerékcserék stb által.

    Sokan hőbörögnek az egész miatt...

    Belegondolva, hogy a FM8 trailer is ebben a hónapban jön ki, és azt is figyelembe véve, hogy a PC3 valszeg messze lesz tőle valszeg majd minden szinten, sőt, elnézve pár PC3-as videót, komolyan azok alapján simán úgy érzem, érződik, hogy a FM8-nak még a fizikája is jobb lesz... Nekem túl Grides, Shift-es ez az irányítás, gamepaddal fun lehet, meg ilyesmi, de mondom, arra az FM széria jobb lesz, szóval kinek kell az FM8 előtt pár hónappal egy PC3?

    Engem pl totál nem érdekel innentől kezdve, az infókat, meg a véleményeket is csak azért lesem, mert érdekelnek a fejlemények, de ez a játék nálam most lenullázta magát. Buktak egy olyan embert, aki 40+ ezerért megvette a PC2-t pl, de támogatta a PC1-et is, stb...

    Persze, majd nagy siker lesz, a casual réteg tuti rácuppan...

    Hát már szinte látom, hogy ~egy hónappal a megjelenés után kap egy 30 százalékos leértékelést...
    Utoljára szerkesztette: unrealnoise, 2020.07.03. 10:02:47
  • MasterMason
    #19517
    Mivel kimarad egy csomó dolog és szépen visszabutítják a játékot, így azért remélem még jóval drágább is lesz, mert hát azt a rengeteg munkát amit elfelejtenek belefektetni, valahogy be kell hozniuk...
  • sertrex
    #19516
    A legszomorúbb rád nézve az, hogy még csak fel se fogod, hogy miért volt szar példa. De persze aki ismeri a munkásságod, az már meg se lepődik ezen. Az utolsó mondatodra meg csak annyit, ha valakiről úgy gondolod, hogy hülyébb nálad, attól te még nem leszel okosabb. :D
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.07.03. 06:39:53
  • __Jacek__
    #19515
    Sajnos mobilon nem megy a tiltas, nem felejtem el majd nem nezem a topicot mobilrol.
    De tanulsagos amit irsz, a pelda kivalo volt :) Pont ugyan olyan kretenek valaszjak meg oket mint akik eveken keresztul minden eszervet sutba dobva anyatigrisket vedelmezik a kupac szart :) Ha megnyugtat te eltartanal egy pszihiatriai tanszeket :D
  • sertrex
    #19514
    Go from trackday rookie to motorsport legend. In #ProjectCARS3, you earn experience points and level up with every action you take during single player and online races: overtakes, perfect cornering, racing line—it all counts towards your EXP.

  • sertrex
    #19513
    Amikor korábban azt írták, hogy visszatérnek a Shift szellemiségéhez, nem így gondoltam, hogy feladják, amit szimulátor fronton elértek. Azt gondoltam vagy inkább reméltem, hogy egy mégjobban feljavított PC2-őt ötvöznek a játékosabb Shiftben már bevált dolgokkal, mint az autók egyedi festése vagy a játékon belüli vásárlások az elért eredmények után kapott pontokból/xp-ből/virtuális pénzből be lehet vásárolni, de persze ahogy Shiftben is volt, csak annyit amennyit az adott géposztály megenged. Meg ilyesmik. Karrierben is versenyenyek, meghívásos rendezvények esetleg kibővítve utcai gyorsulással, miegyébbel.
    Oké én megértem, hogy ahhoz már tényleg egy igazi erőmű kell, hogy pl. Le Mans-ban 60 autó, ebből 59 AI, legyen a pályán, mindegyiknek számolni kellene a gumikopását, az üzemanyag fogyasztását, kellene egyenként, géposztályonként, box taktikát is számolni, azután a pályán is versenyeztetni kellene mindegyiket az adott szabályrendszer szerint. Számolni kellene, ha változik az időjárás, el kezd esni az eső vagy éppen esőből fordul szárazra akkor ki kell menni a boxutcába kereket cserélni, ott is figyelni kell, hogy ne legyen káosz. És végül mindennek meg kell jelennie 60/120/144 FPS-ben, na és a virtuálisoknak is meg kell felelni. Nem beszélve róla, hogy 200 féle autó és legalább ennyiféle helyszín kell manapság már minimum és havonta újabb tartalmakat kellene önteni a játékba DLC formájában és a multit még meg se említettem.
    Viszont még mindig jobb lett volna, ahogy eddig volt. Hagyták volna meg olyan kompromisszumosan ezeket a dolgokat és akkor azon lehetne mérgelődni, hogy lehetne jobb a gumifizika. Nem jól számoltam ki a boxtaktikát, az üzemanyag elfogyott az utolsó körben. Nem hívott ki a mérnök kerékcserére és vesztettem egy csomó időt vagy éppen túl gyorsan léptem be a boxutcába és kaptam egy áthajtásost és oda lett a versenyem. Szóval az esszenciája nagy részét vették ki és félő, hogy a ami maradt az már nem elég ahhoz, hogy olyan szórakoztató legyen, mint a PC2 volt.
    Nem azon rugózok, hogy amolyan NFS, vagy CMF1, Grid féle fura fizika lesz, mert szerintem a vezetési élménye az sokkal jobb lesz, mint amit árkád néven emlegetünk. Ez a játék a szimulátoros funkciók hiánya miatt lesz árkád játék. Vagyis amit pontosan jelent az árkád játék fogalom, hogy űlj be és nyomd neki. Ahogy a fejlesztők igérik, a vezetés lesz a középpontban és nem kell mérnöknek is lenned. Kár érte.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.07.02. 08:05:56
  • Danecay
    #19512
    Éppen ezt akartam írni én is, hogy ez valószínűleg egy PC3 néven kiadott Shift3 lesz ami úgy meg is magyarázná a legtöbb hiányosságot. Egyébként már az első PC3 hírek is arról szóltak, hogy leginkább egy Shift-hez hasonlítható, játékosabb megvalósításban gondolkodnak a PC3 kapcsán.
  • sertrex
    #19511
    Jelenleg, amit tudni lehet a dev team által az az, hogy nem lesz gumi elhasználódás, de továbbra is jelen lesz egyfajta új dinamikus gumihőmérséklet változás, de a maghőmérséklet mindig ideális hőfokon lesz, viszont a futófelületet kétrészre osztották és ezek befojásolni fogják a menettulajdonságokat. Nem lesz üzemanyagfogyasztás és végül nem lesz pitstop. Legalábbis egyelőre senki nem cáfolta az ellenkezőjét... még.
    Car setup továbbra is lesz, tehát lehet az aerot, a futóművet, differenciálművet, stb... állítani. FFB-t, AI-t fejlesztették. Mivel a pitstopot, az üzemanyagot és a gumikat érintő dolgokat elmondták így mondhatni, hogy a többiben se kamuznak. Tehát ebből kiindulva a HC szimet elfelejthetjük, de még kinézhet belőle egy sokkal jobb vezetési élménnyel bíró Shift 3 szerű játék, ami szintén elfér a palettán legfeljebb ez nagyrészben más célközönséghez szól. Anno, örültem volna egy ilyen Shiftnek, de ma már nem hiszem, hogy le tudna kötni és eltudnék vele tölteni ezer órát, ahogy a PC2-vel. Minden fórumon, amit érintett a PC1-2, zúgolódnak a játékosok. Nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz ebből.
    Nagyon sajnálom, hogy az SMS nem tudott annyi pénzt keresni az első két résszel, hogy egy továbbfejlesztett, minden részletében javított kiadással megkoronázza az eddig elért sikereket. Egyelőre az AMS2 nagyon messze van attól, hogy kitöltse azt az űrt, ami a PC2 után maradni fog, mert sajnos amit most 1.0-ként kiadtak, az egy alaposan lebutított PC2. De remélem tudnak a srácok ennél sokkal jobbat is.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.07.01. 20:01:20
  • __Jacek__
    #19510
    Ne offolj pls. én a játékról kérdeztem te meg ide böfögsz :D
  • ManoNegra
    #19509
    Mér nem tolod el a bringát?
  • __Jacek__
    #19508
    FFB lesz vagy csak ilyen konzolos rezgés? :D
  • sertrex
    #19507
    We like your enthusiasm!

    You'll be able to drive both the 2020 Chevrolet Corvette Stingray, and the Chevrolet Corvette C8.R by yourself in #ProjectCARS3, come 28th August 2020.




  • sertrex
    #19506
    Abszolút rossz példa volt.
    Anélkül, hogy belemennénk egy politikai elemzésbe. Vagy anélkül, hogy figyelembe venném, hogy a két döntés között nem lehet párhuzamot vonni, mivel a tét nem ugyanaz. Vagy nem veszem figyelembe azt se hogy mennyire kell defektesnek lenni, hogy egy ilyen példa jusson valakinek az eszébe egy játék kapcsán és ráadásul még afféle önkéntes mérvadóként lehülyéz másokat, akik nem az ő véleményén vannak. Ebből azért komoly disszertációt írhatna egy pszichiáter.
    Na, ha ezt mind figyelmen kívül hagyom, akkor is ott marad az alternatíva.
    Ha a példát nézem nem igazán van alternatíva és ami van az is mind rossz. A PC3 helyett viszont sok jó alternatíva létezhet.
    Pl. rögtön itt az AMS, ugyanaz a motor, hasonlóan jó vagy jobb fizika. Továbbra is megkapjuk a gumifogyást, üzemanyag fogyasztást, pit stopot. Igaz egyelőre nincs meg az a pálya és autó kínálat, de 2022-ig biztosan jönnek a tartalmak. Még jól is elsülhet.
    Azután még ott van továbbra is az AC, ACC, rF2, iR, RaceRoom. De van az árkádosabb vonal kedvelőinek a Forza sorozat, ami már elérhető PC-n is vagy jön az F1 2020, Dirt 5, WRC 9, vagy a már kint lévők, Dirt Rally 2.0, GRID, stb... Csak a teljesség igénye nélkül... :)
    Na, ha jó a példa, akkor az hol mutat fel ekkora alternatívát?
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.07.01. 07:44:31
  • unrealnoise
    #19505
    Pedig jó példa volt. :D
  • sertrex
    #19504
    The Mercedes-AMG GT3, a naturally aspirated 6.2L V8 that sounds like thunder, body crafted from carbon fibre and spaceframe chassis carved from aluminium all weighing 1,300KGs, is one of the race machines you can drive in #ProjectCARS3 come 28th August 2020.

  • __Jacek__
    #19503
    Remélem billre és banánra optimalizálják és kormány támogatást ne is rakjanak bele azzal is csak a gond van :D :D :D
  • sertrex
    #19502
    Egyébként az jutott eszembe, hogy mivel eddig is ki lehetett kapcsolni a gumikopást és az üzemanyag használatot, ott van a PC2 game settingsben. Szerintem kifelejtették mikor összerakták a progit és most próbálják úgy beadni, mintha ez egy baromi jó dolog volna és hogy ez már mekkora újítás lenne. A pit stop így már tényleg fölöslegessé vált és amúgy se működött túl jól, hát azt is kivették, természetesen ezt is egy forradalmi újítás keretében. És ha már lúd legyen kövér gyorsan kiemelték, hogy mennyivel jobb lett az AI is és megkapta végre ugyanazt a gumifizikát, amit a játékosok is használhatnak. Persze, jobb lesz az AI, mivel nem kopik a gumija, nem fogy el az üzemanyaga, nem kell már odafigyelni, hogy kiálljon kerékcserére, ha változik az időjárás vagy ha elfogy alóla a gumi, stb... Szóval csupa pozitívum, csak olvasni kell tudni a sorok között.
  • sertrex
    #19501
    Ma jön ki az Automobilista 2 1.0.



    Szerintem SMS szándékosan adta át a szimes vonalat a Reizanak, mert tudták, hogy a PC3 az "újításokkal" mit fog kiváltani.
    Vagy az ilyen bejelentésekkel akarta az AMS2 eladásait feltornázni.

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.06.30. 07:43:49
  • sertrex
    #19500
    Senkit nem érdekel a politikai hovatartozásod.
  • __Jacek__
    #19499
    Ez a gumi kopásos dolog komoly? Ezt nem akarom elhinni:) Hosszabb kommentet nem is fűznék hozzá, gondolom van aki ezt is meg tudja magyarázni és tapsolni hozzá, elvégre a fideszt is megválasztják mindig az okosak :D
  • unrealnoise
    #19498
    Jogos minden amit mondasz, de ezek a mindig kis újításokból, pofozgatásokból azért kitermeltettünk nem egy elég profi Forza Horizon meg Forza Motorsport címet... F1 sorozat is szvsz elég jó lett, ahhoz képest, honnan indult a Codi...

    Az ilyen szériáknál, meg sportjátékoknál mindig elhangzik, hogy ez ugyanaz, stb, mert laikusak, nem játszanak velük eleget, nem érzik a fizikai változtatásokat, stb, ha pl már az előző AI is elég jó volt, akkor tényleg több 10 óra játék is szükséges lehet ahhoz, hogy pl érezzük, hogy jajj, okosabban szervizelnek futam közben, elengednek lekörözéskor, védekeznek mint a valóságban...

    Az ilyen beböfögésekre semmit nem szoktam adni... Persze ettől tény, hogy vannak szériák, pl a FIFA, amely mostanság alig vagy mininálisat fejlődik, fizikában, gameplayben évek óta le vannak maradva a PES-től, sőt, már grafikában is... Holott sokkal több bevételt hoz az EA focis játéka, ott kb tényleg mindenre lenne pénz, valamiért azonban bizonyos dolgokkal nem foglalkoznak, vagy alig... aztán gondolom, az így pénzükbe sem kerül, mert veszik így is.

    A PC3-nál viszont a marketing nagyon mellé ment.

    Szinte oktatni lehet mi mindent basztak el.

    Az első trailer szar. Vannak jobb részei, főleg a végén, de azok sem igaziak, a PC2-höz pl kurva hangulatos anyagokat hoztak össze. És itt nem csak az a gond, hogy nem eléggé szimes hangulatú a trailer, hanem az, hogy nem is elég jó...

    A másik nagy hiba a visszafejlesztés. A szimesek, sőt még a casual réteg is általában mindig többet és jobbat akar... Hát ahhoz képest ugye se pit, se semmi... és hát ahogy nézem youtubeon, mindenki is erről beszél, aki foglalkozik autós játékokkal...

    Ki kellett volna tolni egy trailert, egy versenyzős, szimes trailert, amelyben mondjuk látható, hogy lehet az autókkal variálni, tuningolni, stb...

    Aztán ki lehetett volna tolni egy trailert a játékmódokról, milyen kihívások, stb lesznek, ezek között bemutathattak volna pár lazábbat, látványosabbat is a casual gémereknek kedvezve, aztán meg jöhetett volna még egy trailer, amelyben bemutathatták volna, hogy mint szim, miért több és jobb ez...

    A gond látod ott kezdődik, hogy én már az FM8-at várom inkább, bízom benne, hogy az meg komolyodik és fejlődik annyit, hogy simán jó legyen komolyabb fun versenyzésre, gyanítom, hogy ott lesz gumikopás, meg stb... Meg hát látványra, hangulatra és prezentációra is ütősebb lesz, ez szinte biztos...

    Innentől kezdve kb felesleg lehet ezt megvenni. :(

    A PC1-2-ben az (is) volt a jó, hogy kb valahol az FM/GT és a szimek közt volt félúton, de ezek szerint eltolták erősen az előbbiek felé, azokkal meg szinte biztos, hogy nem tudnak egy ligában versenyezni...

    A játékot jól pozicionálták régen, csak hát nah, az AI olyan lett amilyen, a multinál meg a PC2 esetén meg kellett volna lépni egy iR szerű szervezett multit, nem tették... A custom championship sem jött össze, mert hát nah, ahhoz balanszolni kellett volna az AI-t, vagy fasza felhasználó felületet adni a bajnokság összehozásához, hogy adott esetben minden versenynél meg lehessen adni az AI erősségét, stb.

    Fontos dolgokat szartak le már a PC2-nél is sajnos...
    Utoljára szerkesztette: unrealnoise, 2020.06.29. 19:14:37
  • sertrex
    #19497
    The authenticity is upped by replacing the old “racing line” with a corner marker system inspired by track-days that help you learn braking points, turn-in points, and apexes. Build muscle-memory and get faster and better in #ProjectCARS3.

  • sertrex
    #19496
    Például lehetne egy pCARS spin off. Elő lehetne venni a korábbi ötletüket, a Project CARS Evolution/Revolution-t vagy valamit.
    Mint más címeknél, a Horizon, a Motorsport, stb...
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.06.29. 08:01:19
  • sertrex
    #19495
    Igazából elég nehéz megitélni a HC szimesek számát, mert pl. az rF2-t se csak HC szimesek vették meg. Bárki megveheti, akit érdekel, bárki előfizethet az iR-re is. Többnyire csak pénz kérdése, nem az hogy HC vagy casual.
    A casual meg úgy gondolkodik, hogy három hónap alatt kitolom a PC3 karrierjét, azután jöhet a következő játék és a következő és a következő... :D Ez abból is látható, ahogy egy adott játék eladott példányszámához képest mennyi az aktív játékos. Lehet rá példa a PC2 is.

    Ha a PC3-at egy polírozott PC2-ként adnák ki, akkor meg az lenne a baj. Minek fizessenek kétszer egy játékért? Ezeknek már a PC2-ben benne kellett volna lennie! Lásd F1 sorozat. Az F1 elég behatárolt terület és túl sok mozgástere nincs a készítőknek a licensz miatt. Mégis minden évben megkapja, hogy újabb rókabőr.

    A PC3-mal most vettek egy új irányt és lehet, hogy sok PC rajongó lemond róla, pl én is, de lehet azonban az is hogy sok új rajongót szerez magának ezzel és míg előbbieket elveszíti, az újabbakkal sokkal többet nyer. Ezt így előre elég nehéz meghatározni. Minden esetre az SMS meghozta a döntését és ők jobban tisztában vannak a valós adatokkal, mint mi. Persze lehet bukás is.

    Én is jobban örülnék egy tökéletes PC2.5-nek. :)

    De persze még mindig megváltoztathatják a játék nevét agusztus végéig és kezdhetik új lappal egy PC3 kiadását. Egyébként ez lenne a legjobb, amit ebben a helyzetben tenniük kellene.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.06.29. 07:46:48
  • unrealnoise
    #19494
    Én azért nagyon szkeptikus vagyok.

    Egy. A HC gamer réteg azért odaáll, és megveszi. Azért is HC.

    A casual meg nagyon nem biztos. A helyükben pl tuti nem költenék egy pC3-ra, ha 3 hónapra rá jön a GT8 meg az FM8 (utóbbi ráadásul a jelenlegi genre is), amelyek majdnem biztos, hogy jobbak lesznek a casual rétegnek, de még azt is megkockáztatom, hogy akár a HC réteget is jobban lefedhetik... pl lesz gumikopás :D

    Veszélyes játék.

    Jó lett volna PC3-nak egy PC2, új, kibővített kampánnyal, jobb AI-val, napi, heti eseményekkel, custom championship lehetőségével, rendezett online eseményekkel, finomhangoltabb gamepados irányítással... Sokkal több nem is kellett volna...
  • sertrex
    #19493

    Pár millió casual gémer sokkal többet hoz a konyhára, mint pár ezer un. HC gémer. Ráadásul mindig egy hangos kisebbség óbégat. Ennyit meg el lehet viselni a többlet bevételért. :D
  • WinT
    #19492
    El tudod te képzelni, hogy pár millió casual gémer mennyivel nagyobb hisztit tud csapni a pár ezer HC szimesnél? Ha ebből lett elege akkor nagyon rossz felé mozdult. :D
  • sertrex
    #19491
    A meló mennyiségében lehet, hogy tévedek, mert nem vagyok programozó. Viszont továbbra sem tartom logikusnak, hogy újra írják a lebutított verzióját, mikor így is népszerű. Persze az benne van, hogy játékosabbá, fogyszthatóbbá tegyék egy szélesebb réteg számára is. De azt teljesen idiótaságnak tartom, hogy a Seta Tire Modell, a Live Track és a többi finomság csak úgy menjen a kukába. És valójában a bejelentések is ezt támasztják alá, hogy nem akarják kidobni csak kicsit kezelhetőbbé teszik. Na persze én se arra számítottam, hogy kiveszik a gumikopást, a pitstopot és az üzemanyag fogyasztást. Én nem ligázok, csak publikokra megyek leginkább és ott tényleg nem igazán van jelentősége a verseny stratégiának, de ha lesz mondjuk egyéni bajnokság mód ott jó lenne kiélvezni a taktikai részét is. Főleg, ahogy írják az AI is végre megkapja ugyan azt a fizikát, amit az emberi játékosok.

    Valóban többet tud már a PC, főleg a 2, de igazából azóta az rF2 leváltotta a régi gMotorral futó GTR és GTL elődöket és azt mondom továbbra is, hogy egy olyan autó készlettel, ami PC-ben van, már szinte kezelhetetlen olyan szinten kezelni, hogy részletes fizikát írjanak minden egyes autó alá. Tehát kompromisszumokat kellet kötni e téren és ezért nem nevezném HC szimnek, de a játék tudása valóban szimulátor. Csak ha pl olyan részletességgel akarnának megírni mindent, mint az iR-ben vagy az rF2-ben akkor jó ha 10 évente jelenne meg egy PC2-höz hasonló tartalommal rendelkező játék. Amúgy még SMS-ék se titulálták soha egy vérbeli szimnek. Szerintem a simcade teljesen megfelelő besorolás. Nincs azzal semmi baj. :)))

    Mindenesetre, még nem írom le teljesen a korai nyilatkozatok miatt, mert a reakciók miatt is, sok minden történhet még augusztus végéig.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.06.27. 20:00:34
  • unrealnoise
    #19490
    Na, ez engem itt már nem nagyon fog érdekelni valószínűleg. Szeretem én a simcade vonalat is, a FM7, GTS-ben de még a még arcadeosabb FH sorozatban is megtalálom azon dolgokat, amiért szerettem velük menni, sőt az FH sorozat szvsz sokkal jobb, mint az FM7 vagy a GTS. Előbbinél totál buta az AI, utóbbinál meg csak három értéket lehet megadni az AI erősségét illetően, így semmit nem ér az egész...

    A gond az, és azért kezdtem el ezekről írni, mert mindenen lehet és kell is fejleszteni.

    Az FM8 remélem kap végre egy szimesebb vonalat, remélem kapunk egy olyan Forma Motorsport 4 szintű Forza játékot, csak jobbat, többet mindenből, komolyabb körítéssel (időmérőkkel), jó AI-al, hogy tényleg önfeledten tudjam használni.

    A PC3-ban lassan inkább arról beszél mindenki, hogy mit nem kapunk. :D

    Az, hogy nincs gumikopás, nincs pit, stb, az azért különösen vicces, mert szvsz rengeteg időt elcseszhettek az animációkkal korábban, amelyeken kicsit finomítani nem lett volna olyan nagy dolog... Az AI-n meg az értékeken kellett volna finomhangolni a változó értékek /időjárás,gumi/ mellett...

    Ehelyett kihagyják... hát remek.

    A PC-t kb az különböztette meg a FM meg GT szériától, hogy komolyabb fizikája volt, full időjárással, napszakkal, full versenyhétvégékkel, törésekke, gumikkal, stb. Ezeket nem kellett volna piszkálni, ezeken túlmenően kellett volna egy normális karriert beletenni, amelyben lehettek volna időmérő nélküli események is néha, stb...

    Mindezek mellett maradhatott volna az az újítás, hogy lehetett volna az autókat tuningolni, vásárolni, stb...

    Nah mindegy, de ezek után kiváncsian várom mi lesz a játék sorsa, engem ez már nem nagyon érdekel, hogy őszinte legyek. Szemeimet inkább az F1 játékra és mondjuk az új FM-re vetem...
  • sertrex
    #19489
    Éppen lehet köze a CM-nek ehhez, ha ezt a cikket elolvasod, akkor sokkal magasabb is lehet a vételár végösszege az SMS-nek ha ezzel a két új címmel, Fast&Furious és PC3, megnövelik a cég értékét. Ha ezek anyagilag sikeresek lesznek, akkor még mélyebben kell a CM gazdáinak a zsebükbe nyúlniuk. Azért ezek hatalmas összegek, főleg ha azt nézzük, hogy a Kunost 5 millióért vette meg az 505 Games. Csak összehasonlításként hoztam fel. :) Persze nem tudhatom, hogy milyen feltételekkel jön vagy jött létre ez a házasság. Mindenesetre Ian Bell maradt az SMS igazgatója és igazgató lett a CM-nél is. Ki tudja mit hoz a jövő?
    Lehet, hogy Ian Bellnek elege lett a sok HC szimes sértegetéséből és úgy döntött, hogy inkább legyen pár millió casual játékos, mint pár ezer hisztis HC szimes. Amiben egyébként egyet is tudnék érteni vele. Ott van nekik az rF2, iR, stb... Talán az AMS2 is már ennek az előszele volt és az a pár ezer ember aki megveszi, részben azok is az ő(SMS) zsebét tömik. De lehet hogy tényleg csak pusztán üzleti megfontolás. A megjelenés után pár hónappal majd okosabbak leszünk.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.06.27. 16:14:08
  • Timbu
    #19488
    Ha ebben a NFS: Shift 2-höz hasonló karrierre feküdtek rá, akkor valószínűleg 3-4 körös versenyek lesznek, ahol valóban nincs értelme a boxkiállásnak. Meg valószínűleg egy komplexebb MI-nem sem, mert kanyaronként kell előznöd egyet, hogy 3 kör alatt az első lehess.

    Plusz azt mondják az SMS-nál, hogy a boxkiállás hiányát a fejlesztés korai szakaszában döntötték el, így semmi köze nem lehet hozzá a Codemasters-nek. Nem is lenne logikus, hogy egy az egyben egy Grid kihívót csináljon az egyik stúdiójuk. Pedig itt egyre valószínűbb, hogy ez történik.
  • MasterMason
    #19487
    Javítani meg tovább fejleszteni valamit mindig lehetne, és ez minden játékra igaz. De ahogy látom könnyebb és jövedelmezőbb fejlesztés helyett konkrétan kihagyni dolgokat meg lebutítani mindent, úgy nem kell bele munkaórákat ölni, és ha megveszik a játékot vagy nagyobb eladást csinál a "könnyedebb élmény" miatt akkor még a haszon is nagyobb lesz. Csak hát az már egy másik célközönség...
  • lac coo
    #19486
    Mivel soha nem működött stabilan és jól a gimikeverék-eső-pit-AI dolog , sőt kifejezetten idegesítően rossz volt ezért logikus, hogy nem szívnak vele többet.
  • MasterMason
    #19485
    Itt csak ez a mondatod volt tévedés: " Ráadásul nem lenne logikus, hogy egy jó alapot újra írjanak csak azért, hogy full árkádot csináljanak belőle. Az ugyanannyi vagy több meló lenne, mint tovább fejleszteni. "

    Nem lenne több meló, sőt sokkalta kevesebb fejlesztési időt vesz igénybe, nem kell kiegyensúlyozni a csapatok autóit a kapott adatok alapján stbstb... Másrészt de a PC egy igazi szim, többet tudott és fejlettebb is volt mint anno a GTR vagy a GT Legends pedig azok is harcdore simek voltak, és egyébként meg konkrétan ugyanaz a csapat is csinálta ezen játékokat is mint a PC-t.

    Viszont azután amit pl ma is linkeltél, sajnos beválni látszanak azok a félelmek amelyek már akkor felmerültek, amikor CM megvette a Slightly Mad Studios-t...

    De tudod hogy van pénz beszél kutya ugat, és most már sajnos a CM diktál.
  • sertrex
    #19484
    Jött némi korrigálás.

    Nathan Bell
    @NathanBell_SMS
    1) Hi all, this is a message to all the #ProjectCARS fans. Yes, we've removed pitstops. We actually removed them VERY early-on in development, and as we added features it just.... worked. Our team love it. Change is hard to embrace, but no change means no innovation....



    Nathan Bell
    @NathanBell_SMS
    2) ....and no innovation means the same products recycled over and over again. I can assure you the driving experience is phenomenal. I just hope you guys can keep an open mind, embrace change and give it a shot - as it really is fun as hell. And why play games, if not for fun?

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.06.27. 10:57:01
  • sertrex
    #19483
    Tüzetesen végigolvastam a dev naplót. Jelenlegi állás szerint nem lesz gumikopás, bár azt mondják, hogy a gumihőmérséklet változás továbbra is szimulálva lesz, plusz kap a gumi egy újabb réteget. De sajnos itt van még olyasmi is, hogy üzemanyagfogyasztás és pitstop se lesz a progiban, de remélem ez csak valamiféle félreértés lesz.
    Ezek után én is kezdek kételkedni.
    Lehet, hogy át kell térnünk az AMS2-re és más szimekre?
  • sertrex
    #19482