19801
  • Danecay
    #19681
    Ebből az Automobilista 2-ből pedig még jól is kijöhetünk hosszútávon. Feltételezem, hogy A Reiza nem akar 2 évente egy új AMS címmel előhozakodni, így ki fogják idővel javítani az olyan dolgokat amiket az SMS nem tett meg az előző 2 PC játék esetén, AI, tapadási viszonyok, stb. Nálam ezek a dolgok alapjaiban tönkretették a PC1-t és a PC2-t, így nem is játszottam velük túl sokat. A multit pl. a második rész esetében el sem indítottam, és nem azért mert nem eredetiben van meg :) A hab a tortán még az lenne ha a MOD-erek megtalálnák a módját annak, hogy át lehessen ültetni az autókat, netalántán még a pályákat is a PC2-ből :)
  • sertrex
    #19680
    A PC3 egy új cím. Az SMS már a Codemastershez tartozik azóta, noha ehhez még a CM-nek még nem sok köze van. Annak idején senki sem mondta, hogy majd a PC3 egy szimulátor lesz. Sőt, mióta kiderült, hogy jön a PC3 azóta lehet tudni, hogy kábé mire lehet számítani. Mindent leírtak a készítők, hogy miket hagytak ki és még hol egyszerűsítettek. Persze volt néhány hivatkozás arra, hogy a motorháztető alatt továbbra is a PC2 fejlesztett fizikája dolgozik, de sajnos csak ők látnak a motorháztető alá.

    Ha esetleg te kimaradtál volna a már rengetegszer leírt tényekből, akkor felfrissítem a dolgot, hogy maga az SMS se mondta soha, hogy HC szimulátort készít, amit mise bizonyít jobban, mint a PC1-2. Mindig valami olyasmit szerettek volna, ami az iR, rF2 alatt és a Forza, GT, fölött helyezkedik el, ha úgy tetszik, szimulációban. Nem a játék vagy a készítők hibája ha a rajongók teljesen mást próbáltak belelátni. De pont így az rF2-be, az iR-be, AC-ba is sokkal többet próbálnak belelátni, mint amik valójában. De hát ilyenek a rajongók.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.08.26. 08:47:01
  • sertrex
    #19679
    Mivel ez egy autósjáték, számomra a legfontosabb a vezetési élmény, kormánykezelés, FFB. Öszehasonlítva a Griddel, az F1-gyel, Forza 6-tal, WRC-vel ez veri az összeset. Még úgy is, hogy az eddig próbált autók karakterisztikájában nem sok különbség van, de nem is nagyon kellene elvárni egy árkád játéktól azokat a finomságokat. Persze kormánnyal. Gamepadem nincs. :) Ilyen tekintetben abszolút ez lenne a favorit, még ha vannak szebbek is, meg jobb játékmenettel rendelkezőek is. Vezetésben, versenyzésben ez jobb. Lehet mondani, hogy az AI így meg úgy, de a többi se nagyon jeleskedik akadémiai AI-val. Lehet hangolni az AI-t, ami nem feltétlenül attól lesz jó, hogy tökig feltolom az erejét és az agressziót. Ahány játékos annyi féle készség. Jó, tudom, mindenki Sennának hiszi magát. :D Szóval, elég jól a saját képességeihez állíthatja mindenki az AI-t, de ez a korábbi PC címekben is így volt.
    Ez a játék, a címén kívül, annyiban hasonlít a PC2-höz, hogy szinte ugyanazok a pályák vannak benne, sajnos arra se nagyon adtak, hogy a fikcionális pályákat kicsit átdolgozzák kibővítsék vagy legalább adjanak hozzájuk néhány új nyomvonalat, de ez pl. a hisztorikus pályákról is elmondható. De azért jött egy kettő új pálya licenszelt és fikcionális is. Az autók nagyrészét is áthozták, de azért megjelent néhány új modell is.
    Azt nem tudom hogy a motorház tető alatt mi van, ahogy a fejlesztők szokták emlegetni, de bármi is mondjanak ez egy árkád játék, jó futómű érzettel, szinte már azt mondanám, hogy reális vezetési élménnyel. Szerintem kikapcsolódásnak pont megfelel. Multit még nem próbáltam, de ha tényleg a játékban elért teljesítményem alapján, hasonló teljesítményt elért játékosok mellé enged csatlakozni, akkor az is elég szórakoztató lehet. De továbbra is fenntartom, hogy aki rF2-őt keres ebben a játékban az pofára esésben fog részesülni.
  • attila46
    #19678
    Tiszta NDFS....ennek köze nincs már a szimulációhoz....Annak idején evvel kecsegtettek minket ,,én és sokan ezt is vártuk ,,de ez egy határ szar..
  • unrealnoise
    #19677
    Pfúú, ez nem lett jó.

    Néhol kifejezetten ocsmán, komolyan azt hittem medium, low beállításokon megy.

    Ennél a GRID is jobb szvsz... (még ha az arcadosabb is)

    A karrierben pl nem tudtam az első futamok hosszát állítani, 1-3 körös versenyek vannak, az AI botladozik, nem kimondottan jó.

    Az UI nekem túl színes, túl sok, pedig aztán funkciókból nincs olyan sok a játékban...

    Az irányítás egész jó kontrollerrel, mondom tolnám is, de ez a grafikai visszalépés, meg ezek a sprintfutamok és hát az AI sem fejlődött túl sokat elvették a kedvem az egésztől, szerintem tolom tovább az FH4-et, az minden szinten jobb... (ha már annyira a fun-ra akartak célozni a fejlesztők)
  • Danecay
    #19676
    Erre én is kíváncsi leszek! :)
  • sertrex
    #19675
    Sőt még folytatnám is az eszmefuttatást. Arra gondoltam, többek közt, hogy a számozott Project Cars elmegy a továbbiakban ebbe az irányba és lesz majd egy szim, ami Project Cars Pro néven fog futni. Ez nem egy teljesen elvadult gondolat, mert valami hasonló kezd kibontakozni a Codemaster címeknél manapság. Dirt -> Dirt Rally 2.0 -> hivatalos WRC Rally. De az is lehet, hogy ez volt az utolsó Project Cars és ezután ezen a vonalon majd felváltja a GRID és lesz egy komolyabb verzió a mondjuk GRID Masters vagy valami ilyesmi. :)))
  • unrealnoise
    #19674
    Nah, bocs, de pár perce keltem, meg közben el is kalandoztam... :D

    Az AI-val akartam kezdeni, hogy nincs benne jó AI, mármint a PC2-ben. Elég változó, hogy hol éppen milyen... Kiegyensúlyozottá meg aztán végképp nem tették, hol 40%-ra kell állítani, hol 100+-ra :D

    Nyilván nem erre értettem, hogy fejlődött a PC3-ra, hanem vannak normális kihívások, heti események, vannak szervezett multis versenyek, stb.
    Én már szedem lecsekkolom, ha bejön a fizika, jó lesz a kontrolleres irányítás, meg stb, akkor meglátom, hogy ér-e nekem vásárlást.
  • Danecay
    #19673
    Hó, hát ezt most nem nagyon sikerült értelmeznem :)

    "Persze, de nincs benne AI"
    "és az AI sem éppen a legjobb"
    "Igazából elég sok téren azért a PC3 fejlődött ilyen szinten..."

    Nem kötekvés, de tényleg nem értem.
  • unrealnoise
    #19672
    Persze, de nincs benne AI, a multi nem szervezett, a kihívások gyengék, illetve bénák, meg hát újak sincsenek benne, és az AI sem éppen a legjobb.

    Igazából elég sok téren azért a PC3 fejlődött ilyen szinten...
  • Danecay
    #19671
    Most akartam kérdezni, hogy Te mivel játszol, vagy honnan van meg a játék, valamilyen tesztelésre szánt verzió? Annyira nem keltette fel az érdeklődésemet a játék, hogy most látom ma van a megjelenés napja és már a virágboltban is kapható
  • alma2
    #19670
    Biztos megvan ennek a jateknak is a korosztalya, de ez a tyuha, jol vetted be a kanyart 10 xp, tyuha nem utkoztel ugy elozted az a.i-t kapsz 10 xp-t, , tyuha, szereztel egy poziciot kapsz 10 xp-t, igy 20 ev utan nem tudom kinek izgalmas, aki a vezetesi elmenyt probalja keresni egy autos jatekban (ohh tudom ez a kisebbseg :) )
    Hirtelen nem is talaltam, a lehetoseget, hogy barmelyik autot, palyat valasszam a free modban sem, ffb-t kihereltek, a nehezsegi szint azon a 3 palyan amin mentem ultrakonnyu (meg hardon is) lehet kesobb kemenyedik a helyzet.
    De kapjak be, ha szerintunk megyek meg egy versenyt egy utcai toyotaval, mert nem tudok mast valasztani.
  • komiki
    #19669
    Mindennképen visszalépés a PC2 höz képest.Mind grafikailag(szerintem),mind fizikába.Ez a játék nem sim.Ez egy erőssen arcade játék,de egyetértek sertrexel mert az őáltala említett arkcade cuccoknál jobb.Nagyobb élmény benne vezetni.Nekem nagy csalódás a pc2 után.Ezt félretéve azért tartalom az van benne bőven ,tényleg aki nagyobb fanja ezeknek a dolgoknak tetszeni fog.Nyilván javitják finomítják majd. de eldőlt hogy milyen írányba mentek el
  • sertrex
    #19668
    Kb. fél óra után. Ennek a játéknak a legnagyobb baja, hogy elnevezték Project CARS 3-nak. Ha Shift 3 lenne, most fülig érne a szám, mert felidézte a Shift 2-vel eltöltött órákat. Még a grafika is inkább a Shift 2-re hajaz, mint a pCARS szériára. És itt vége is lehetne a monológomnak.
    De nem.
    Mert Ian Bell eltévedt mikor azt írta/nyilatkozta, hogy a PC2 frissített fizikája dolgozik ebben a játékban. Szerintem a Shift 2 frissített fizikájára gondolt. És akkor is tévedett, mikor azt mondta, hogy ez egy szim, árkád elemekkel. Nem. Ez egy árkád. Árkád elemekkel.
    És ez nem is lenne akkora baj, mert ez a fajta játék elfér a pc piacon, de akkor vállalják fel és nevezzék nevén. Főleg mert élvezetesebb vezetni, mint a versenytársait. Értem ez alatt, NFS, Dirt, Grid, Forza, stb...
    Szóval aki szereti ezt a műfajt, annak mindenképp megér egy próbát. Viszont aki szimulátorozni akar és nem megy az alá, az ki se próbálja, mert így fél óra játék után, úgy érzem, hogy semmilyen szimulátor értéke nincs ennek a játéknak.
    Dióhéjban ennyi.
  • sertrex
    #19667
  • sertrex
    #19666
    Abszolút igaz.
    Annyit tennék csak hozzá, hogy ha igaz amit mondanak, ami napokon belül úgyis kiderül, hogy fizikában a PC2 javított utódja és ha úgy dönt valaki, hogy mégis megveszi, akkor szerintem nagyon jó kis fun kiegészítője lehet a PC2-nek. Lehet versenyezni online-offline ezzel is, de jóval könnyedebb körülmények között. Persze csak ha tényleg hozza fizikában a PC2 szintet. Ha inkább GRID vagy NFS vagy Forza, akkor sajna kuka. De előtte ajánlott kipróbálni a demót.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.08.25. 08:35:13
  • Danecay
    #19665
    Arra amit leírtál még mindig ott van a PC2 szerintem, és ha már megvan még költeni sem kell rá Nyilván mindenki vágyik az újdonságra de így legalább nem érzi azbember azt a kényszert, hogy megvegye az újat, hiszen mindent amire vágyik megtalál az aktuális részben. Az új, ami se nem szebb, se nem jobb nem lesz a mi értékrendünk szerint szemmel láthatóan nem nekünk készült. Én látom ennek a pozitív oldalát, legalább nem kell megvenni
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2020.08.25. 07:51:23
  • Timbu
    #19664
    Aug. 31-ig 25%-os leárazás van rajta.
  • unrealnoise
    #19663
    Nekem fáj a bokám mostanság, így nem akarok kormánnyal, pedállal játszani egy ideig.

    Szívesen játszanék valami szimmel, ami kontrollerrel tök jól irányítható.

    A PC3 szinte adná magát, hogy instant vétel legyen. Erre elveszik az egész élét a kiherélésével, meg a förtelmes, mobilos HUD-dal...
    Komolyan, egyből vettem volna, ha maradt volna, ha van benne gumikopás, benya, és vannak benne normálisabb, hosszabb futamok (bár gondolom testre lehet szabni most is, de ki akar hosszú futamot tolni, ha statikusak bizonyos dolgok?)

    Kár volt érte, ahogy nézem itt sem nagy a lelkesedés...
  • sertrex
    #19662
    NO COMMENT.




    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.08.24. 16:55:37
  • Nyers
    #19661
    "Én úgy vagyok ezzel, hogy a PC3-t idén a Reiza Studios szállítja az Automobilista 2 formájában."
    Szintén, így látom. Ha lesz rá keret, AMS2 lesz zsákolva, vagy majd jövőre valamilyen akció formájában.
  • Danecay
    #19660
    Én úgy vagyok ezzel, hogy a PC3-t idén a Reiza Studios szállítja az Automobilista 2 formájában. Hülyeség is lett volna 2 hasonszőrű játékkal előhozakodni egy szezonban. Ki tudja, lehet a Reiza-val már korábban leszerződtek mintsem, hogy a felvásárolta volna Codemasters az SMS-t és lehet, hogy úgy van ahogy sertrex is írja, lehet eleget kellett közben tenni egy Bandai Namco-val történő megállapodásnak, szerződésnek, ami egy újabb Project Cars címet jelentett mielőtt végképp elválnak az útjaik és ebből lett ez a a PC3. Feltételezem az SMS-nek olyan szerződése van a Reiza-val amiből ők is akár eladott példányonként is profitálnak, ezért nem lett volna érdekük egy egyenessági folytatást csinálni a PC2-nek, hiszen arra OTT van az AMS2, így ők is talán a könnyebb utat választották miközben megfelelnek a szerződésben foglaltaknak, ugyanakkor 2(3) Madness engine-re épülő játék is piacra kerül egy évben, egy szimulátor és egy árkád is, na meg persze ott van a Fast & Furious Crossroads is de az nagyon nem az én világom
    Persze ez csak egy eszmefuttatás és lehet, hogy egy feltételezésnek sincs az égvilágon semmilyen valós alapja
  • sertrex
    #19659
    Today is the last day to secure 3-day early access to #ProjectCARS3.
    Pre-order the Deluxe Edition today and get the Ignition Pack, Season Pass, and 3-day early access to begin Your Ultimate Driver Journey tomorrow


    http://pcars.games/PRE-ORDER

  • sertrex
    #19658
  • sertrex
    #19657
  • sertrex
    #19656
    Sportscars and muscle cars have defined Dodge since 1911. There’s nothing more soul-stirring than a Dodge V8 bubbling out untold amounts of American muscle.
    Both the Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye and the Dodge Viper ACR, can be yours in #ProjectCARS3




    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.08.21. 18:27:51
  • sertrex
    #19655
  • sertrex
    #19654
  • sertrex
    #19653
    Take your hero car to its full potential and choose from a wide selection of motorsport and community-inspired liveries and stickers to make it as individual as you are. Then get online and make your livery a legend.
  • sertrex
    #19652
    The Performance Index Rating is what defines your ride. Raise your hero car’s PIR with upgrades and make it a legend.
    But remember, not all upgrades are equal: power-only upgrades for a front-wheel drive car with no grip might not see the PIR gains you’d imagined!


  • sertrex
    #19651
    Project CARS 3 Tech Q&A – Engine Upgrades Detailed; No Ray Tracing or CrossPlay Planned







  • sertrex
    #19650
    The Competitive Racing License in Quick Race and Scheduled Events match drivers based on connection quality, performance rating & qualifying time to ensure multiplayer racing is closer, fairer, and much more fun.




    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.08.19. 07:49:20
  • sertrex
    #19649
    10 days to go! Pre-order #ProjectCARS3 and start your journey in style with the Ignition Pack bonus packed with unique liveries, decals & characters.
    Pre-order the Deluxe Edition and score the Season Pass and 3-day early access.


  • sertrex
    #19648
    Vannak pletykák, hogy jövő év elején vagy első felében jön a PC4.
    Ha ez igaz, akkor ez alátámaszthatja azt az elméletemet, hogy a PC3 és az F&F játék egy lezárása az SMS és a Bandai Namco együttműködésének. Mivel a CM kiadó is, így le kellett tudni, a gondolom szerződésben kikötött feltételeket, ami nagy valószínűséggel 3 pCars-ról és a menet közben bevállalt F&F-ból állt. Szerintem ezek miatt inkább egy kényszerű irányváltást csináltak, mert esetleg nem jöttek azok a számok, amikben a BN-val megállapodtak, így kicsit nyitni kellett a nagyobb közönség felé. Az hogy ez mennyiben teljesül? Az csak pár hónap múlva fog kiderülni.
    Félő, ha túl jól sikerül ez a nyitás, akkor megmaradnak ezen a vonalon.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.08.18. 08:46:44
  • sertrex
    #19647
    Rivals is the new home for time-trials and more as you battle to prove your pace and hunt for a place on global leaderboards.
    Daily, weekly, and monthly events set by the Dev Team will test your craft behind the wheel. Entering is a simple click away.


  • sertrex
    #19646
    OFFOFF END

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.08.17. 09:20:39
  • Axtros
    #19645
    Szerintem ezért a játékért az egysejtűek sem fognak tolongani. Azok inkább maradnak a NFS-nél, vagy a Grand Tourismo-nál, vagy az ebben a kategóriában nagyobb nevet szerzett más programoknál. A már korábban bejáratott, és ismert játékoknál. A Project Cars sorozatot elsősorban mindenki valamiféle valós szimulátorként tartja nyilván, és akként is kezeli. A probléma alapvetően az, hogy itt menet közben váltottak egy irányt, és ez általában nem szokott bejönni a számítógépes játékoknál.
    Egyébként elnézve ezeket a gameplay-eket, semmi újat nem nyújt arcade vonalon sem, a szimulátorhoz pedig abszolút nincs köze, így éppen a két játékostábor közé fog beesni.
    Vagy egy új sorozat első részeként, azaz új brand-el kellett volna ezt kiadni, vagy maradni az eredeti szimulátoros vonalon. De hát ők tudják, mindenesetre a Shift-re építeni, hogy most visszahozzák azt a feeling-et ami akkor volt, kissé ideje múlt próbálkozás. A Shift anno csak azért volt sikeres, mert az akkori NFS sorozatban inkább a szimulátor oldalt célozták meg vele, szemben a sorozat többi, akkori arcade és historikus részeivel szemben. Ez akkor bejött, mert új volt, sok újdonságot hozott, és ez miatt még sok arcade-osnak is tettszett az irány. De aztán már a második rész sem szólt akkorát.
    Felejtős ez a PC3. Majd tanulnak belőle, vagy mennek a zúzdába. :)
  • sertrex
    #19644
  • sertrex
    #19643
  • sertrex
    #19642
    Jerez is coming to #ProjectCARS3. The first F1 race there saw Senna beat Mansell by the closest (then) margin in history—0.14s. You’ll understand why once you get to grips with this narrow, flat, smooth, and technical circuit. The secret to a good lap time is finding your rhythm.