19801
  • sertrex
    #19721
    Szerintem ez egyértelmű válasz a pc-s vásárlóktól, hogy pc-n van jobb alternatíva. Valószínű, hogy le kellene választani a konzolos és a pc-s vásárlókat, mert teljesen eltérőek az igények. Sőt meg merem kockáztatni, hogy a Távol Kelet és a Nyugat között is vannak minőségi eltérések, persze átfedéssel.
    Remélem egy ilyen pofon, visszatereli a helyes irányba a Project-et. :)
    Igazából, ha nem próbálják ki, akkor soha nem derült volna ki, hogy az árkád vagy szim hoz-e többet a konyhára... Legalább is ami a pc-s eladásokat illeti, mert a konzolosról semmit se tudok és igazából nem is érdekel.

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.09.10. 10:14:07
  • grebber
    #19720
    PC-n elég szépen tarol pedig,mert jó sokan megvették




    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.09.10. 09:09:03
  • unrealnoise
    #19719
    Nulla.

    Szerintem ez a cucc beleállt a falba.

    Ha csak javítottak volna az AI-n, a fizikán, kicsit húztak volna a grafon, a karriert feldobták volna, és lett volna iRacing szerű rendezett verseny, siker is lehetett volna.

    De közben azt látom, hogy youtubeon senki sem szereti, akit követek, én sem szertetem, metacriticen már csak 69%, messze a legrosszabb minden PC rész közül, és hát az user score is brutál szar, Steam-en 52% a pozitív értékelések száma, de csak 571-en vették arra a fáradtságot, hogy értékeljék.

    Szerintem a jogos felháborodást követően kb kutyát nem érdekli ez a cucc... És ez látszik itt is...

    (Nem hittem volna, hogy amikor a PC1-be befizettem én is, 2 résszel később hagyják a fenébe a szimes volanat, és csinálnak egy olyan simcade játékot, ami még annak is brutál gyenge...)

    Gratulálok nekik...
  • lac coo
    #19718
    zero... :D
  • Zoolee1976
    #19717
    Én csak egy órácskát,de az elején ez a városi need for speed "téma" nem jött be! Gondolom még egy óra és talán lesznek rendes versenyek is.A grafika kicsit olyan "rajzfilmes" az első kettőhöz képest, és annyira nem gáz a játék!Ha ugyanez persze mondjunk kicsit csúnyábban megjelenik úgy tíz évvel ezelőtt akkor tuti szenzáció lett volna,de most el vagyunk kényeztetve szimulátor fronton.Assetto,PC 1-2,Automobilista 1-2,Dirt rallik,Wrc 8 stb stb... Így hát nekem is kevesebb az időm erre,de azért majd még rápróbálok.Örültem volna ha mondjuk ennek a fizikája került volna bele a The Crew 2 be, így viszont szerintem tökéletes játék konzolos "koca casual" kontrolleres szimfanoknak.Egy fárasztó nap után, én sem ülnék be egy Assetto Corsa elé, inkább csak csapatnám évvel,meg lesz ennek a közönsége konzolon!Csak más lenne a neve
  • Danecay
    #19716
    Na, ki mennyit tett már bele a PC3-ba? :) Egyébként az előző hozzászólásom óta nem játszottam vele, meg igazából semmi mással sem, de majd még leülök elé, valahogy a maga nemében egyelőre még tud szórakoztató lenni a játék amennyiben a helyén kezeljük a dolgokat.
  • Danecay
    #19715
    Na kipróbáltam. Mivel sejtettem, hogy mire lehet számítani kb. úgy is álltam hozzá és egyelőre nem instant uninstall pedig az elején azok a városi pályák amik vagy valósak vagy kitaláltak és nem is ismerem őket nem éppen állnak közel a szívemhez. :) A futásteljesítmény nálam is vegyes és mint kiderült a Supersampling nem véletlenül volt alapértelmezetten kikapcsolva. A hanggal is van gondom, olyan mintha egy csőből jönne, halk, nincs mély, cockpitból nagyon furcsán szól, motorháztető nézetből már jobb valamennyivel, de én nem így játszom. 5.1-es rendszert használok és próbáltam állítani az Ambient-en is a beállítások alatt de nem sokat segített. Hiányolom az üléspozíció módosításának lehetőségét, ha nem futottam át felette és ha jól láttam csak a FOV-ot lehet állítani, pedig ha már egy kedvenc autót majd minden sorozathoz kompatibilissé lehet tenni (nyilván reális korlátok között) igazán lehetne módosítani. Az FFB beállításokkal, mármint mennyiségben a PC1-hez képest, átestek a ló túlsó oldalára de ha van valakinek T300-hoz való használható beállítása az ne tartsa magában, már mintha ebből ki lehet valami értelmeset hozni. Az AI jelentős javulását sem ettől a résztől vártam, így ebben sem csalódtam de így legalább én is ennek szellemében versenyeztem :) Első körben csak Hard-ra állítottam az AI-t de a 2. és 3. versenyre már kevésnek bizonyultak, úgy, hogy számomra ismeretlen volt a pálya, ennek fényében egy ismert pályán feltehetően a very hard sem igazán fog kihívás jelenteni Ha jól sikerült megfigyelnem akkor a kapott üzenetek, felíratok sem felelnek meg minden esetben a valóságnak, ilyen pl. a tiszta előzés miközben volt közben kontakt, stb. Viszonylag gyorsan lehet más kategóriának megfelelőre fejleszteni az autót legalábbis itt az elején, így egy kis figyelmetlenséggel együtt 2 verseny után hamar sikerült ROAD "B" kategóriás autóvá fejleszteni a Honda Civic Type R-emet amivel persze "E" kategóriában nem lehetett versenyezni így a visszafejlesztésért is fizetni kellett, igaz, sokkal kevesebbet.
    Töltöttem most valami Update-t is a játékhoz, nem tudom, hogy mit változtat rajta, kíváncsi leszek.
    Egyelőre ennyi.
  • komiki
    #19714
    Üdv.Ezt érdemes megnézni:https://www.youtube.com/watch?v=6pvfn0444WQ&t=2527s
  • grebber
    #19713
    CARS 3 VGA teszt
  • Danecay
    #19712
    Köszi!
  • sertrex
    #19711
    Oké. Csak kíváncsi lettem volna, hogy mit szólsz hozzá. Már azt hittem elmerültél benne. :D
    Jó bulizást! :)
  • __Jacek__
    #19710
    Ebből vita nem legyen :D
  • macleody
    #19709
    Gondolom nem a vr-os, szimulátoros rétegnek készült a játék.
  • Danecay
    #19708
    Le, de amúgy tényleg gatya a netem de még fel sem telepítettem mert közben melóztam is, most hétvégén meg nagy családi összeborulás van, annak az előkészítésén fáradozok most is.
  • __Jacek__
    #19707
    Eddig legalább VR-ben egyik legjobban kinéző cucc volt a 1-2 és nagyon jól is futott, na ezt is sikerült szétbaszni egy raklap fos.... tök mindegy mit állítasz trágyán fut és ganajul néz ki. Azért ehez elég nagy tudás kell hogy vissza fele fejleszt a cuccod...
  • sertrex
    #19706
    Lejött már? Vagy még mindig töltöd?
  • sertrex
    #19705
    [pC3] Some Tweets
  • sertrex
    #19704
    Hát nem tudom, Dirt, Grid, F1, WRC, Forza, ami Windowsos ki lett próbálva részemről. Ehhez képest mindnek szarabb az irányítása is és a vezetési élmény is szarabb mindegyikben. És az FFB terén is jobb a PC3. Ez alapján számomra ez jobb. Körítés, kinézet terén ez elmarad. De mivel ezek mind autósjátékok, részemről a vezethetőség dönt elsősorban.
  • komiki
    #19703
    Holnap jelenik meg hivatalosan a standard változat is,kiváncsi leszek a steames értékelésekre,de valószínü hogy nagy bukta lesz.
    Utoljára szerkesztette: komiki, 2020.08.27. 15:06:45
  • Axtros
    #19702
    Ez a PC3 még az arcade game-k között is egy f**stalicska. A Forza is jobban kidolgozott nála, pedig még abban sincs nagy kreativítás. Nyomd a kontrollert, néha kanyarodj, fékezni meg nem kell, majd megálsz a pálya szélétől, vagy az ellenféltől.
    Egybitesek játéka ez, de még azoknak is sekélyes.
  • Danecay
    #19701
    Én még csak most töltöm torr..., akarom mondani Steam-ről Kíváncsi leszek :)
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2020.08.27. 11:34:52
  • sertrex
    #19700
    Nincs ezzel baj. Kellenek az ilyen játékok is. De a szimulátorok után ez olyan, mintha újra kellene járnom az általános iskolát felnőtt fejjel a mai tudással.
    Azt hittem élvezni fogom, mint anno a Shift 2-őt, de az a feeling már nem jön elő. Sorry. :(
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.08.27. 11:06:33
  • grebber
    #19699
    Lehet velem van a baj,de a csutka arcade gameplayekből mit vártatok én fullra nem értem..
  • sertrex
    #19698
    Két nap PC3 után újra elindítottam a PC2-őt...

    Kiléptem és töröltem a gépről a PC3-at.

    Ez ennyi volt.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.08.27. 10:26:19
  • __Jacek__
    #19697
    Megnéztem a Vbót verziót, nincs ezzel baj 6-9 éves korosztálynak biztos bejön, egyébként olyan 20 év vissza lépés játékmechanikában... olyan volt érzésre mint a PS1 GT1 :D Ez nem fika volt.. csak iylennek éreztem..
    Elképzelésem nicns mi a retket csináltak a graffal de full fröccsöntött gagyi műanyag lett, és fosul fút ahoz képest..
    Uninnstall
  • __Jacek__
    #19696
    Ez jobb lenne szerintem :D Mi
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2020.08.27. 08:11:02
  • sertrex
    #19695
    "Azt mondod:
    " számomra a legfontosabb a vezetési élmény, kormánykezelés, FFB. Öszehasonlítva a Griddel, az F1-gyel, Forza 6-tal, WRC-vel ez veri az összeset."

    Nagyon jó, csak ebben már az első részben is verte a többséget, oszt akkor mi van? Ez egy hatalmas erény a harmadik résszel kapcsolatban? :D Ne vicceljünk már..."

    Igen pont ezt mondtam. Ez az egy erénye van van többi hasonló árkáddal szemben. Jobb benne vezetni. És emiatt ezt választanám, ha mindenképpen választani kellene.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.08.27. 00:03:28
  • sertrex
    #19694
    Remélem bedől az egész, hogy soha többé ne jusson eszükbe ilyen árkád vonalat erőltetniük.
  • unrealnoise
    #19693
    Hát most kicsit meglepődtem...

    Az első rész 83, a második 82%-on áll PS4-es tesztek terén.

    A harmadik eddig elég jól állt, de most szépen bezuhant 74%-ra. Az már csak 1%-al több, mint a tavalyi GRID kérem szépen.

    Nagyon kíváncsi leszek mennyire lesz sikeres ez így, de erősen kétségeim vannak...
  • Danecay
    #19692
    Nem véletlenül hoztam fel példaként
  • unrealnoise
    #19691
    Szerintem és sokan mások szerint is viszont pont AI ellen lehet jobb csatákat vívni. Én is így vagyok ezzel. Az AI-t magamra tudom szabni, jó futamokat tudok tolni, F1-ben a multi a sok gamepados miatt kb botrány, iRacing meg nagyon szétszakadt, ha erős mezőnybe kerülsz, vért izzadsz az utolsó előtti helyért, aztán ennyi volt...

    Stb..stb...

    iRacingben pl az ovál online kimondottan halálos... AI-val viszont elég korrekt versenyeket lehet tolni...

    Codi F1-ben, Raceroomban is elég jó AI van... bármikor jobbak, mint az átlagos játékosok, ezt bátran állítom...
  • unrealnoise
    #19690
    Ki a fene keresett rF2-t ebben? Maximum azt kerestem benne, ami az első kettőben benne volt...

    Az AI meg már az első rész óta olyan amilyen, most is csak véded őket... nincs elég jó AI? Hát azért van egy pár a piacon már... iRacing, Raceroom, RF2, ACC is egész jó lett, F1 szinte zseniális...

    Azt mondod:
    " számomra a legfontosabb a vezetési élmény, kormánykezelés, FFB. Öszehasonlítva a Griddel, az F1-gyel, Forza 6-tal, WRC-vel ez veri az összeset."

    Nagyon jó, csak ebben már az első részben is verte a többséget, oszt akkor mi van? Ez egy hatalmas erény a harmadik résszel kapcsolatban? :D Ne vicceljünk már...

    A látvány ótvar, még egyszer leírom, komolyan mondom, brutális, hogy helyenként mennyire kidolgozatlan a PC3... AZ FH4 úgy sokkal, sokkal szebb, hogy az open world, és bizony 144 FPS-el szalad vígan...

    Érdemes megnézni Jimmy videóját. 5:22-től látható milyen szép is ez a PC3, de önmagában tényleg nagyon kevésnek érzem ezt a játékot, külcsinre is.
  • lac coo
    #19689
    Már? :) szerintem annál jobb nem igen van ...
  • Danecay
    #19688
    Nekem már egy Codemasters F1 szintű AI is bőven megfelelne.
  • Axtros
    #19687
    AMS2-ben se jobb az AI, mint a PC2-ben... egyelőre.

    Valójában melyik szimulátorban van olyan jó AI, hogy az valamire is érdemes lenne?! Nem olyan egyszerű az. Még egy real time stratégiai játékba is "könnyebb" egy jó AI-t implementálni, mint egy szimulátorba. (Vagyis megoldhatóbb.) Itt túl sok a változó, és nagyok az elvárások ahhoz, hogy egy AI "emberszerű" lehessen, valódi ellenfél legyen. Ha kifinomult AI-t akarnának alkotni, akkor azt nem egy játékfejlesztő stúdió fogja szállítani, hanem a DARPA :), vagy egy egyetemi kutatócsapat. De az meg sok-sok évbe kerülne, sok-sok pénzt emésztene fel, és pusztán egy játékba "felesleges pazarlás" lenne.

    Ezek a programok inkább az online multi-ra vannak kihegyezve. Ez nem is baj, csak ordítóan nagy hülyeséget ne csináljon az AI, és akkor már lehet velük gyakorolni. Az éles verseny meg mehet humán ellenfelek ellen. ;)
  • sertrex
    #19686
    Amiért nem jött még az AMS2-höz semmi, az egyedül csak azért lehet, mert az a progi még kábé egy prealpha verzió.
    Nagyon igéretes, de mire egy teljesen használható cucc lesz belőle, el fog telni minimum egy év.
    Sajnos nagyon lassan haladnak és ami tartalom van benne jelenleg az is nagyon vegyes minőségü. Úgy meg nem lehet ráállni egy ilyen játékra, hogy havonta változtatnak a fizikán és mindent törölni kell minden nagyobb patch után. Így volt ez a PC1 fejlesztésének idején is, de az lényegében egy zárt fejlesztés volt és nem egy korai hozzáférésű bétának volt beállítva.

    Egyébiránt meg nem nagyon érdemes a Madnesshez modokat használni, mert nem tudsz velük feliratkozni a TT időkre, hogy másokkal össze tudd vetni az időidet vagy online is csak akkor tudsz vele menni, ha mindenki felrakná a saját példányához. Tehát egyedül az offline körözgetés marad vagy az AI elleni futamok, ami az AI miatt nem a legjobb szórakozás. AMS2-ben se jobb az AI, mint a PC2-ben... egyelőre.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.08.26. 17:36:11
  • Danecay
    #19685
    Bár nem értek hozzá de én úgy gondolom, hogy ezek a dolgok inkább finomhangolás, paraméterezés kérdéskörébe tartoznak mintsem, hogy engine függőek lennének. Persze aztán lehet nem így van.
  • Danecay
    #19684
    Persze, vágom de az AMS 2-höz nem jött még semmi, pedig elvileg egyszerűbb lenne a PC2-ből portolni a dolgokat mint bármilyen más játékból pl. a PC2 esetén.
  • Axtros
    #19683
    A Reiza nem akar 2 évente egy új AMS címmel előhozakodni, így ki fogják idővel javítani az olyan dolgokat amiket az SMS nem tett meg az előző 2 PC játék esetén, AI, tapadási viszonyok, stb.


    Már ha megteheti! Nem biztos, hogy a Reiza fejlesztheti a motort, mint platformot, lehetséges, hogy a megállapodás csak arra szólt, hogy Madness engine köré építhetnek egy új programot, de az engine fejlesztése, és javítása továbbra is az SMS-é maradt.
    De ha nem így van, akkor remélhetőleg lesznek benne Reiza által fejlesztett elemek.
  • sertrex
    #19682
    Autókat most is lehet modként hozzáadni a PC1-2-höz, Shift 2-ből, PC1-ből is. Pályákat sajnos nem.
    Néhány példa:




    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2020.08.26. 13:08:19