21950
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • tutyimutyi2
    #1961
    hordozóval kapcsolatban torpedós repcsivel mien gombot kéne megynyomnom vagy nyomva tartanom ahhoz hogy a torpedók ledobásának irányát én határozzam meg és ne a gép magától dobja le?
  • DantesHUN
    #1960
    Hát az biztos, a credit és XP hozamot felemelték. A CAT alatt sokkal rosszabbul jött. Alig alig jött XP meg credit, Most prém nélkül is megfelelő lenne. Egyedül a hordozók kapnak szerintem kevés creditet, ahhoz képest mennyit kell velük melózni.
  • tutyimutyi2
    #1959
    én attól félek hogy amennyi pénzt meg xp-t jelenleg kapunk a normál játékba prémiumért fogunk csak ennyit kapni
  • Dewri
    #1958
    Itt az a jó, hogy még ha a béna csapat egyedül is hagy az egész ellenséges flotta ellen, és 5en lőnek folyamatosan, akkor is szépen lehet sebezni, mert az összes ágyút nem lövik el. Még 30 hp-val az elsüllyedés előtt is le lehet adni egy sorozatot ami kigyújtja az ellenfelet. Nem úgy mint a wotban, ahol egy arty lövés, vagy 2 nagyobb találat és annyi volt, azt se láttam mi és honnan szedett ki. Bár olvastam már itt 1 hitelésről, de szerencsére még nem volt ilyenhez szerencsém... Az is izgalmas, amikor sikerül elkerülni a torpedókat. És minden kör plusszosan jön ki, párszáz xp és tizenezer kredit. Szóval összességében egyelőre itt a szórakozásfaktor jóval nagyobb, mint a bosszúságfaktor. Remélem ez sokáig így is marad!! :)
  • DantesHUN
    #1957
    Legalább más is felkerül a szopórollerre nem csak én. De a Mogami-val mentem ma egy brutális kört. Végig kergettem a pályán egy rombolót, kikerültem az összes torpedóját, pedig rám lőtt vagy 5 adagot. Mire kilőttem, a füstből elő jött egy csatahajó, de őt meg én tudtam megtorpedózni, menekülőre fogta és a maradékot AP-vel sikerült leverni róla. Legalább 60. ezer sebzés, 3200 XP. Néha van szerencse is.
  • Tono34
    #1956
    Elértem a Kongót, nyerni azt nem tudok vele ...
  • DantesHUN
    #1955
    Tényleg. Nagy vagy. Azért jól eldugták.
  • davidbog
    #1954
    Ugyan már a Kawachi a legelső BB, csak tier 3-as. Azt a pár ezer xp-t azért nem olyan nehéz összeszenvedni vele.

    Megtaláltam a szórást. Az artillery fül alatt a main batteryn tartva az egeret bejön egy ablak a főtüzérség adataival. Itt van olyan, hogy maximum dispersion ez az. Kongonak bármelyik toronnyal a három közül 274 m.
  • Dewri
    #1953
    Na de pont ez az. Berak Kawachival Fuso ellen, 2x akkora a lőtávja és az élete. Ez nem igazán jó így. Két Kawachi vígan ellövöldözné egymást, de ekkora különbségekkel... A szigetek meg nem alkalmasak ekkora hajókkal arra, hogy majd jól a hátukba kerülök. Maximum a kis rombolókkal lehetne arra játszani. De nekem nem tetszik a romboló. A Battleship című filmben se rombolóval élték túl az űrlényeket...:)

    Bár ahogy látom, négyes szinttől a cirkálók is kapnak majd torpedókat, hátha ráérzek a használatukra.
  • DantesHUN
    #1952
    A Lőtávokon én is csoldálkozom egy ideje. Na hát ilyenek miatt is kéne rendet tenni a csatahajó fán. No meg kilences hajó sincs. Meg egyébként is, alacsonyabb szintű hajó nagyobb lőtávval? Inkább fordítva kéne. Nagyobb szintű hajó legyen erősebb, nayobb lőtáv, több sebzés, több hp. Valamikor majd csak megcsinálják.
  • davidbog
    #1951
    Minden hajónak lesz egy commanderje, ami arra a hajóra ad bónusz amire ki van képezve. Ahogy fejlődik úgy kap pontokat amiket el lehet osztani.

    Az upgradek meg olyanok mint a WoT-ban az equipmentek (rammer, vertical stab, ventillator stb). A modul fülnél ahol a hajókat lehet fejleszteni megjelenik a fejlesztehtő modulok alatt kb középen egy upgrade fül, alatta 1, 2 vagy 3 hely ahová lehet pakolni a fejlesztéseket. Hajótól függ, hogy mennyi hely van. Amúgy mellette van egy egyerlőre inaktív fül is ammunition and consumables felirattal.

    A +2 tier még teljesen jó. Azzal nem lesz baj. A fejlesztetlen hajóval se kell annyit szívni mint a WoT-ban, mert nem drágák a fejlesztések. Jelenleg kevesen vagyunk, azért gyakori a +2/+3 tierrel nagyobb csata.
    Nézegettem a lőtávolságokat, elég érdekes a jelenlegi BB-é. Kongo: 21,2 km, Fuso: 21,8 km, Nagato: 20,5 km, Amagi 19,9 km. Furcsa, hogy a tier 5-ös Kongonak nagyobb mint a tier 7 és tier 8-ast. Ráadásul gyorsabb is mint a Nagato vagy Amagi. Ha van hely és felderítés simán lehet őket outrangelni.
  • csoszi87
    #1950
    Ha küldetés módban harcolok nagyjából 3x annyi xp jár?
    Itt anyáztam, hogy 4 kill T3-as hajóval 50000 sebzés T5ös csatában 423 xp.
    Mondom csinálom a küldit.
    1400 xp a következő csatában ugyanannyi sebzésre.

    Bocs, rájöttem mekkora marha vagyok.
    Utoljára szerkesztette: csoszi87, 2015.03.28. 16:01:14
  • Plata
    #1949
    Régen,mert eleve négyes szinten kezdtem a zárt bétát.Minden hajónak van kapitánya,aminek képességei lesznek,a hajónak meg egy rakás modulja.
  • Dewri
    #1948
    Valaki eljutott már 5-6 user szintre? Hogy működik a kapitány? Minden hajónak lesz egy? Illetve 6-os szinten a hajó upgrade? Speckó képességeket ad?

    Most fedeztem föl a csatahajók hp visszatöltését. Az alap Myogi kicsit csalódás a 6 ágyújával, de így visszatöltve egész jól bírja.:)
  • Dewri
    #1947
    Jelenleg nem a repülők a legnagyobb probléma, hanem mikor berak olyan csatába, ami tele van tier5 csatahajókkal és rombolókkal. Na azok ellen gyakorlatilag annyit ér mint egy csónak...

    Szerintem ebben a játékban illene úgy összerakni a küzdő feleket, hogy legalább a tier megegyezzen, mert a wargaming nagy kedvence, a +2 tier besorolás itt iszonyatos hátrány, majdnem dupla életerő és sokkal durvább fegyverzet ellen halvány esély nincs... Hosszú távon ez lesz a legnagyobb probléma, mert a wargaming hozzáállása a wotban is az volt erre, hogy "emiatt izgalmas a játék", de itt egy 57ezer hp-s csatahajó ellen bemenni olyan ágyúval ami sebez rajta egy ezrest, ő meg visszalő és leszedi a fél hp-t, nem annyira izgalmas, inkább szemét dolog... És itt még az sincs, hogy akkor elmenekülök, mert a hajó nem fordul, nem tolat, nem rajtol 80-al, hanem méltóságteljes, fél óceánnyi körívet leírva szétlöveti magát ilyenkor inkább... Mindenesetre a kredit és az xp szépen jön, de akkor is frusztráló, hogy hiába küzdesz.
    Utoljára szerkesztette: Dewri, 2015.03.28. 13:39:56
  • Caliph
    #1946
    nekem most déltől fél egyig chromeon se jött be ,gebasz lehet
  • DantesHUN
    #1945
    Nem ide tartozik, de Firefox-on nem működik az SG.hu. Mi a szarért? Expoler meg Chrome-on igen. Na mindegy. Hülye Firefox
  • Dewri
    #1944
    Hát igen, ez azért nem úgy megy, hogy gombnyomásra visszatolat, itt némi idő kell mire helyből megmozdul, vagy rendes menetből hátrakapcsol. Nem is értem kinek jut eszébe a csikicsuki. Persze a tankoknál se értettem miért kell mondjuk nehéztankkal beülni egy bokorba és lődözni a horizontot, arra ott a td...
  • DantesHUN
    #1943
    De komolyan , hogy basszná meg egy taliga aprómajom. Csiki csikizik hajóval egy szigetnél? Szinte minden második csatában van ilyen, illetve hogy álldogál egy helyben. De miért? Nem tűnt fel neki, nem egy tank a WOtb-ól, ez ilyen izé, ami úszik a vizen?

    A több pontos foglalás: halál. 3 vagy 4 pontig elszámolni, és észben tartani, az bonyolult. Túl összetett.
  • Dewri
    #1942
    Az MM-nél úgy veszem észre, hogy tök egyforma 2 csapatot szed össze, azaz minden egyes hajó az én csapatomban pontosan megvan szemben is. Ez mondjuk legalább az esélyt megadja a győzelemre, hiszen így tényleg csak a játékosokon múlik a győzelem, nem a gépeiken. Igaz hogy pont ezért nehéz lehozni néha a kört, mert a "csapat" az itt is sokszor brilliáns, mint a tankos játékokban...
  • Trucker39
    #1941
    Amúgy meg tessenek gyülekezni az admirális jelöltek, mert Jacktor útjára bocsájtotta a WOWs Magyar Portált. Ha jól látom, már gyülekeznek a videók, cikkek és a hozzászólások is.

    Link
  • PzPuma
    #1940
    Jól összefoglaltad ;) legjobban (még a torpedó spammtól is) az bosszant mikor inkább a hordozót hajkurásszák ahelyett hogy épp pl a gyors rombolónk befoglalna s így nyernénk, nem, inkább megy keresi a hordozót míg az ellenfél befoglal...
  • Trucker39
    #1939
    Igen, vannak ám dolgok már most is a játékban. Játékosnak nem nevezném őket, inkább csak dolgoknak. Csiki-csukizni próbál sziget mögött, persze egyből halál. Csatahajóval beszáguld a foglalópontra, egyből halál. Három (négy) pontos foglalásnál, csapat (???) nagy része elrongyol egyetlen pontot foglalni a maradékot meg másodmagammal próbáljuk elfoglalni, megtartani, gyors vesztes csata, értetlen kérdések. Egymás bázisának elfoglalása pálya, fogyatékos társaság szépen bal (avagy jobb) szélen robog (csónakázik, mindegy), hogy majd jól elkapja az ellenség repülőgép hordozóját, mintha az valami nagy hősi tett lenne (nem az), közben 2 romboló meg két cirkáló elfoglalja a báziskört mert csak én védem, mögöttem meg a hordozó van letolt gatyával természetesen, mert az összes repülő gépe a térkép túlsó sarkában keresi a másik hordozót. Természetesen vesztünk. Valamelyik videós zseni megemlítette egyik videójában, hogy ebben a játékban érdemes együtt maradva, egy oldalon támadni. Könyörgöm, de nem így. Bázis védtelen, pontok nincsenek foglalva, stb. Arról is le kellene szokni, hogy boldog, boldogtalan hajkurássza a repülőgép hordozókat. jelenleg a veszélyességi faktoruk meg sem közelíti egy csatahajóét, vagy egy olyan rombolóét, amihez ért a kapitánya. Remélem a torpedó spammolást rövid idő alatt rövidre zárják, mert elég idegesítő most már.
  • DantesHUN
    #1938
    Ilyet minden naplátok hogy megállnak. Nem tudom felfogni álldogállnak hajóval...
  • kissssss
    #1937
    nosss szép meg jó az a Kawachi..... de majd jönnek a repülök és neked csak egy darab 7.6 meggymag köpködöd van...... hejjj leszel te még kopasz főleg mikor az ellen csapatba bebasz 2 tier5 carriert :DDD

    "Már előre félek mi lesz, mikor mindenki beszabadul"

    én is látom sok sok potya kill és XP
  • Dewri
    #1936
    Már előre félek mi lesz, mikor mindenki beszabadul. Látom, ahogy megállnak az első szigetnél, meg a kezdőponton és 20 km-ről osztják majd az ellenséget, persze nulla eredménnyel, se foglalás, se rendes harc...:(

    Meglett a japán tier3 csatahajó, a Kawachi. Sejtettem, hogy jó lesz, de ez egy isten!!!!!! Túl azon, hogy nagyon jól néz ki, a 305ös ágyúkkal valami brutális sortüzeket oszt le... Eddig még nem tudtak kilőni vele, igaz csak 2 kört mentem. El is adtam a rombolót a fenébe, a csatahajó a legjobb!!!! :)

    Az amcsi tier3 St.Louis se gyenge, mint egy sündisznó, úgy körbe van rakva ágyúval. Bárhonnan támadják, vissza tud lőni! Kijöttem vele élve egy olyan ütközetből, ahol 4en osztottak 4 oldalról, bekaptam egy torpedót is, de egy hajót leszedtem, a többit megsoroztam, a csapat végül levakarta őket. Maradt 900 hp-m a 29ezerből, de aztán érkezett még egy romboló és persze 1 perccel a győzelem előtt kilőtt... Szóval vannak itt izgalmak bőven! :)

    Próbáltam az AP lőszert, de nekem nem jön be annyira, a HE legalább felgyújt mindent és modulokat sebez, az AP meg csak sebezget, viszont attól még nem károsodik komolyabban az ellenfél. Nem mindegy, hogy lángol, meg elszáll az ágyúja, vagy csak kap egy találatot. Tehát marad a HE, pláne hogy nincs is páncél még...
  • kissssss
    #1935
    ha kevés a játékos akkor szokott fura dolgokat művelni az MM, ez még ZÁRT béta csak kevesen vannak.
  • Dewri
    #1934
    Milyen itt az MM? Most mentem egyet az amcsi tier1 Erie-vel és szemben volt 3 db tier 4 dög... Eddig nem láttam ilyet, nem esett jól...
  • DantesHUN
    #1933
    Az usa csatahajó tech tree kész van, majd jőnnek valamikor. Az Iowa 9, es, a Montana lesz 10, es
  • DantesHUN
    #1932
    Egyetértek. Majd csak átpakolják az Amagit. Dehamár,az Aurora. Az mit keres itt? Oké prém hajó. De ez egy vén ócska elavult teknő. A legrosszabb a mozgékonysága. Hiába modernizált Aurora, meg a sok ágyú.
  • davidbog
    #1931
    Szerintem majd máshol lesz az Amagi, elvégre csatacirkáló. Én tier 8 BB-nek a Kii vagy a Tosa BB-t raktam volna be. Tier 9 meg az 3x3 16"-es orrtornyos Yamato terv lesz, majd az is bekerül.

    Dewri: Igen abban van ilyen nézegetős dolog, ismerem játszottam vele. Ideje volt már lenyúlni. :D Csak a WT-ben annyira nem mozgatott meg, mert a harckocsifelhozatal elég unalmas nekem, annyira nem poén pl Panzer III-ast nézegetni amikor 1/35-ben iszonyat könnyen lehet venni is. Na de pl Fuso makettre meg úgy kell vadászni boltban vagy Japánból kell rendelni. Des Moinesről vagy Amagiról, stb nem is beszélve. :D
    Hát nem tudom, ez a modulsérülős dolog nem a WG területe. Ezt nem fogják megcsinálni. Majd egyszer talán WT-ben, bár amilyen szarul csinálták meg a harckocsikhoz az alapján a hajókhoz esélyük sincs. (Gondolom nem véletlenül álltak neki a repülősnek majd a tankosnak, mert először a hajóssal próbálkoztak, sokkal korábban volt tőlük hajó modell mint a WG-tól, csak állítólag túl "hard core" lett...)

    Nincs páncélzat, még tesztelik. még mindig...
    Utoljára szerkesztette: davidbog, 2015.03.27. 21:25:01
  • Dewri
    #1930
    A tech-tree nézelődést nyilván nyúlták a war thunderből, ott rendes nézetben bejön minden tank a garázsba a "fáról", nem szépiában...

    Én kicsit több grafikai megvalósítást hiányolok a hajókról, mint mondjuk a rommá lőhető fedélzetet (netán csatahajó ágyútűzzel elbontható szigetecskéket...), de érthető, hogy nincs megcsinálva, hiszen egy kemény sortűz ledöntené az ágyúkat meg a kéményeket pl, aztán egy javítással visszakerülne minden, idétlen lenne... Esetleg egy szimulátor mód (ha már war thunder copy...), ahol kijelzések nélkül (no távolság, no feliratok), rendesen szétlőhető hajókkal (no hp), meghatározott számú lőszerrel (no unlimited torpedo...) menne a csata, de ez ráér majd ha már szépen megy a játék nyílt formában...

    Nincs páncélzat? Ez megmagyaráz pár dolgot...:)

    Én még nem jöttem rá a Commander hogy működik, meg a képességei. Van külön menüpont rá? Láttam pár videóban, hogy a hajók fölött az életerő indikátor rendesen számokat mutatott, nem csak egy csíkot. Azt be lehet még állítani, vagy korábbi verzió volt?

    Egyébként az amcsiknál miért nincsenek csatahajók? Nekik nem voltak ilyenek? Vagy a Missouri nem illik ide?
    Utoljára szerkesztette: Dewri, 2015.03.27. 21:10:39
  • Caliph
    #1929
    kormány és hajócsavar egyértelműen van.én ragadtam már be fordulóba :)
  • DantesHUN
    #1928
    De legalább ma kimondottan jól ment. Mondjuk a Fuso-val nem, de a Pensacola és a Mogami is kimondottan jó volt, tegnap meg tragikus.

    Más. Az jó lesz ha majd bekerülnek a maradék hajók, és teljesek lesznek az ágak, de például az Amagai-t nem akarják kivágni? Vagy másik ágra tenni? Más hajó kéne a helyére. Nagato-Amagi-(tier9-es nincs) Yamato
  • DantesHUN
    #1927
    Hát igen lehet, de legtöbbször rombolónál vettem észre hogy ellövik az irányítást. Csatahajónál meg nagyobb cirkálóknál ritkábban tapasztaltam.
  • davidbog
    #1926
    Lehet hogy a moduloktól függ az AP sebzése.
    A hajócsavar nálam a motor, mivel így nevezte meg amikor be mondta hogy megsérült. Ilyenkor kormányozható még a hajó csak folyamatosan lassul. A kormánynál meg fordítva, hajtás van csak nem lehet írányítani. Nekem pont akkor ütötték, ki amikor maximális balos fordulóban voltam. :D Egy kört megtettem, mert pont azelőtt használtam el a javítást.
  • DantesHUN
    #1925
    Egy ideje már tényleg több modul is sérül. Eleinte csak a főtüzérség illetve hajócsavar volt. A CBT óta láttam, igaz csak egyszer, hogy kiírta az AA sérült. De azt hogy ezután még lőtt volna-e, azt nem tudom. De a másodlagos ágyúk sérülését nem láttam még. Meg mintha a hajócsavar, kormány külön lenne? Mintha egyszer lett volna olyan is, nem lassultam le, csak nem tudtam semmerre se fordulni. De mérget nem vennék rá.

    Szerintem az Ap gyújtása akkor kapcsol be, és akkor sebez ha sok mindenen hatol át, tehát több modulon, vagy ilyesmi. Vagy, csak random. Hol ezt gondolom valószínűbbnek, hol azt. Nehéz eldönteni.

    A legénység elvileg lesz több...de hát amiket a WG ígér, ügyebár...izé.

    A pályák közül egy van ami szerintem használhatatlan. Egy nagy félsziget van benne, és olyan kicsi, a kezdő körből tudják egymást lőni a csatahajók. Na gondolj bele, épp elindultam azzal a nyomorult Aurora-val és egyből felrobbantottak. Mondjuk amúgy se értem mit keres benne az Aurora...vén szar. Hülye egy hajó.

    Ja, átütés, szórés értékek, interface hát igen, remélem megcsinálják ezeket. Így elég gagyi, és nem érteni hogy mi van.
  • davidbog
    #1924
    Kedden én is kaptam kulcsot.

    Hát nem is olyan rossz a játék, mint amilyennek tűnt. Japánoknál a Kongoig és a Kumaig jutottam, amerikaiaknál a Sampson és a Chester van kifejlesztve.
    Ami pozitívum, hogy a processzor összes magját használja. Az is tetszik, hogy nem lassúak a hajók. Panaszkodtak páran, hogy alfában sokkal gyorsabbak voltak és vissza kéne állítani azt. Még véletlenül se, még talán így is gyorsak a hajók.
    Elég gyorsan lehet fejlődni. Jó sok xp-t és creditet kapunk premium nélkül is. Illetve olcsók a fejlesztések, nincs az mint a WoT-ban, hogy 80k xp-nyi szívás, mert először kell a fejlesztett futóművet, toronyot és aztán löveget, hogy használható legyen. Nem tudom csak a béta miatt van-e így de jót tesz a játszhatóságnak.
    A célzás se annyira rossz, egyszerűbbre számítottam. Nagy lőtávolságra hatalmas elétartások kellenek. Kicsit zavaró ez a furcsa zoom. És nagyon zavaró, hogy nyomva kell tartani az alt-ot, hogy kiírja ténylegesen mekkora távolságra lövök. Szóval egész türhető, bár egy NF-esnek jobban örültem volna.
    A grafika és a modellek jók, bár lehetne javítani a hajókon. Amitől viszont nagyon oda voltam, hogy tech treeben szereplő bármely hajót meglehet nézni a dokkban is. Igaz hogy szépia tónusban de még így is nagyon jó.
    Talán Dantes sopánkodott, hogy csak két fajta modul van. Nálam eddig a következőek sérültek meg: fő tüzérség, másodlagos tüzérség, hajócsavar, motor (gondolom egybe van a kazán és a turbina), torpedóvetők, ez azért több mint kettő. De minimum kéne még bele FCS is. De lehetne még és elektromos hálózat és a későbbi hajókon légtérfigyelő radar/AA FCS is.

    A legénység elég szegényes. Az nagyon tetszik, hogy pontokat lehet osztogatni. De szerintem annyi fajta legénységi ember kéne amennyi fő terület most van a Commandernél. És mindegyiknek lehetne egy-egy fejlesztési fája. Természetesen egy emberen belül egymást kizáró képességekkel.

    A pályák iszonyatosak. Értem, hogy nem feltétlen jók a teljesen nyílt vizes pályák, mert akkor csak a sebesség és a lőtávolság számítana (na meg hogy melyik csapat hogyan tud felderítést végezni), de azért ez a sok apró sziget nagyon irritáló.

    A hajók torpedói tényleg mocskosul erősek, főleg kicsi és közép szinten.

    A sebzésrendszer jelenleg elég rossz. A HE is érdekes. Az adatlap szerint 1/3-ad akkora a sebzése mint az AP-nek, miközben IRL sokkal több robbanó töltetet tartalmazott. Mindegy. Jól lehet vele modulokat kiütni és tüzeket okozni. Az AP meg szinte hasznavehetetlen szar, mivel a hajókon még mindig nincs páncélzat. Az már le van modellezve, ha a lövedék páncélozatlan részt talál el, akkor a gyújtás nem működik el és robbanás nélkül átmegy a hajón, ilyenkor szokott pár százat sebezni. Egyedül a citadellába lehet akkora sebzést bevinni, mint a névleges, de ennek az átütése meg nem tudom mitől függhet, ha egyszer nincs rajta páncélzat...
    A BB-k jelenleg addig jók amíg tudják tartani a távolságot a CA, CL-ektől, aztán jó eséllyel szétcsettegtetik őket. Mellesleg ha lesz páncélzat akkor se biztos, hogy sokkal jobb lesz a helyzet. Mert akkor nem az lesz hogy miért sebzett ilyen kevset, hanem az hogy miért nem ütötte át vagy miért pattant le. Pontosabban a csatahajóknak jó lesz, mert nem veszítenek mindentől HP-t.
    Amúgy a lövedékeknek van átütő ereje, szórása csak még nincs kidolgozva rá az interface ami mutatná is. Majd talán egyszer.
    Utoljára szerkesztette: davidbog, 2015.03.27. 20:14:52
  • Angelus1991ster
    #1923
    Mi következik?
  • Marfy
    #1922
    Nekem is 19GB, nem tudom honnan jött ez a 4GB, bocs :).