21934
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • DantesHUN
    #1865
    Mégegyszer, neked is mondom, én is feltételezem hogy van szórás, van valamilyen pontossági érték, de nem tudom. Mivel se számok adatok nincsenek, se semmilyen információ a rendszer működéséről, és kirpróbálni se lehet trainig room-ban. A random csata nem jó erre. Ugyanez áll a sebzésre , átütésre. Én is feltételezem hogy működik, de nem lehet tudni semmit, mivel ügye se adatok, se semmi. Vagy így van, vagy máshogy van,vagy ki tudja. Oké, tegyük fel, van valamilyen szórás, de hogy működhet? Hajónként tér el, vagy ágyútípustól függ? Vagy attól hogy csatahajó, cirkáló? Vagy távolság függvényében változik? És az ilyen adatokat, miért nem lehet beleírni a játékba, ahogy a Wot-nál?

    Ezért kételkedem én, a szórásban, a sebzésben , mindenben , mert semmit nem mondanak el rendesen hogy is működik. A találgatást meg nem szeretem, a random csatákból meg nem lehet rendes következtetést levonni.
  • Dagohun74
    #1864
    A kérdés csak annyi merre fog változni ...ha fog. Főleg annak tudatában hogy "régen" külön volt szedve a vízbetörés és a "sima" HP. Nos ez már nem így van. Nekem személy szerint 150 csata után plusz a két hétvégi teszt után inkább amolyan vásári céllövölde a dolog. Nem mondom hogy rossz de ezek a szerkezetek sokkal összetettebb dolgok mint pl.: egy tank a WoT-ban több dolog van lemodellezve mint itt. És hiányzik a lőszer mennyisége is. Van egy ladik méretű hajó és sz@rja ki magából a torpedókat. És a láthatóság is rémálom 20km van tőlem de úgy nézem mintha mellettem lenne, főleg célzok is. Nos remélem változni fog ahogy mondod.
  • DantesHUN
    #1863
    Ja. Mert logikus. Igen, a logika a WG erőssége.
    Nem mondom, hogy tévedsz, de nem tudhatod. Sejteni lehet, de honnan tudod? A fejlesztők közé tartozol, tudod hogy írták meg a játékkódot? Nem. Csak találgathatsz, mivel semmilyen adat nincs megadva.
    Egyáltalán, a szórás mitől függ? Távolságtól? Ágyútípustól? Hajótípustól? Van egy random százalék? És ha igen mennyi? Ezt se tudhatod, mivel nincsen egy adat se. Tippelni lehet, meg találgatni, de nem tudhatod.
    Mégis mennyi mondjuk a Fuso esetében a szórás? És melyik a legpontosabb ágyú? Ezt se lehet megválaszolni.

    Ha legalább ki lehetne próbálni a traning room-ban, mozgó célpontra, álló célpontra, 10 -15-20 km-ről, többször letesztelni, akkor lehetne valamit sejteni. De ez se lehet, és emellett semmilyen adat nincs megadva.

    Tudom hogy van olyan felszerelés, ami elvileg pontosságot növel valahány százalékkal, de mihez képest növeli? Mi az a szám, amit növel? A WOt-ban ha már azt mondtad példának, ezek a számok ott vannak, leolvashatók.

    Az hogy te a random csatában mit tapasztalsz, az egy dolog. De mondom: lehet hogy igazad van, én is arra gondoltam először, hogy van szórás, pontosság érték, és az alapján működik, vagy hogy ezt még be kell szorozni egy random százalékkal.

    Egyébként se értem, azért kéne a pontosságban különbségnek lennie két hajó között, de én ilyet nem vettem észre. Például a Mogami és a Pensacola ugyanolyan pontosnak tűnik, de lehet nem így van, én érzékelem így, de mivel adatok nincsenek, le tesztelni nem lehet, így csak az van amit én érzek, ami vagy úgy van, vagy nem.
  • kailee
    #1862
    Egyetértek Geroge-al . Szórása mindig van a fegyvernek. Pontosságát lehet fejlesztéssel segíteni (bár eddig én még nem tapasztaltam vele javulást Nagatoval). Az hogy a célkereszttel oda célzol pontosan és hogy az ágyúk ara lőnek de éppen körbelövik 3 dologtól függ leginkább.

    1. Az ellenfél mozgása, hiába célzol elé mögé stb ha épp akkor nyomja meg a változtatást, amikor te lősz már nem oda fog menni a lövedék.
    2. A saját hajód mozgása is befolyásolja. Ha te is fordulsz belassítasz az is számít nem is keveset. Mondanám ha lőni akarsz a saját hajódnak fix sebességen kell lenni és fix irányba haladni, másképp még nagyobb lesz a szórás.
    3. Maga az ágyútól függ. hogy mennyire pontos. + a fejlesztések hozzá.

    A lagoláshoz: nálam is szokott időnként ilyen előfordulni főként akkor amikor 20 kmere lévő hajóra távcsőben nézem akkor ugrál de akkor is csak addig amíg a gép alkalmazkodik hozzá ez leginkább grafikai lag vs net mennyire tud a 2 ő alkalmazkodni a hirtelen ráközelítésre. Legalább is ez az én tapasztalatom.

    "bár tudnám hogy mért van az hogy mennék 2-es hajóval és tier1-3-ban majdnem 100 ember várakozik és 3 perc-be kerül hogy összerakjon egy csatát sztem ez még lassab mint amit a wot szokott produkálni :("

    HA a 100 ember ugyan azon osztályba van akkor nem fogja elindítani. gondolom mindegyik osztályból kell egy minimális létszám a válogatáshoz. ezért fordulhat elő hogy tovább kel várni. ha mindegyik osztályba vannak elegen akkor gyors a válogatás.


    Általánosságban: Sokan szerintem elfelejtik hogy még zárt bétába vagyunk szóval még fog változni sokat. Sok hozzászólást olvasok amiben nem tetszésüket fejezik ki és más játékhoz viszonyítják. Mint zárt béta WOT-os elmondhatom hogy a az is alig mutatót valamit magából az elején és csak menet közbe jöttek be az újdonságok. Véleményem szerint a Warships még előrébb is van fejlesztésbe mint anno a többi volt.

    Tesztelés a lényeg a hibák felfedezése és az új ötletek felmutatása, javító ötletek, Amiket fórumra kéne írni. Mert ha csak itt írjátok attól nem fog változni semmi. Ha majd nyílt béta lesz akkor lehetne jobban kritizálni a dolgot, mert az már közelebb fog állni a véglegeshez.
  • Geroge
    #1861
    De el lehet dönteni elég egyszerűen. Minden ágyúnak van szórása. Hogy miért? Egyrészt mert így logikus, másrészt ha nem lenne, akkor minden esetben pontosan oda tudnál lőni ahová a célkereszt mutatja már pedig ez nem lehetséges, harmadrészt meg van egy felszerelés a nagyobb csatahajókra, ami megnöveli a lövések pontosságát (azt hiszem) 10%-kal.
  • DantesHUN
    #1860
    Nem bugyuta kérdés.

    Nem várom hogy mindig célba találjon. Arról van szó, mintha nem oda érkezne ahová céloztam. Mintha tegyük fel 15 km-re lévő célpontra célzok, és 15 km helyett, csak 14 és félre lő. Ez lehet tényleg lag, mint ahogy lentebbb írták.

    De az is lehet, neked van igazad, és minden ágyúnak van egy szórása. Csak az a probléma, a WoT-ban ez tudott, ismert adat, minden ágyúnál ott van ,hogy mennyi a pontossága, ebből következtetni is lehet, hogy X távolságra mennyivel mehet körülbelül arrébb.
    Az egy dolog hogy WOt-ban van szórás, de itt? Nem tudhatod. Semmi ilyen adat nincs ,megadva. Vagy van szórás, vagy nincs.

    Én egyébként pontosságban se vettem észre különbséget két hajó között, ez is elég érdekes. Szóval, vagy így van, vagy nem, mivel se pontosság, se szórás semmiféle ilyen adat nincs megadva, nem tudhatjuk.

    És letesztelni se lehet, mivel a training room -o kivették. Nem lehet eldönteni hogy működik.
  • Geroge
    #1859
    "Olyan mi a fenéért van, hogy egyszerűen nem lehet célba találni? Ugyanazt a hajót 20 km-ről telibe találom. 14 km-ről meg egyszer se. És mielőtt valaki azt gondolná, nem a sebességét becsülöm meg rosszul. Nem elé vagy mögé lövök, a gránátok a hajó oldala mellet, ahhoz nagyon közel csapódnak a vízbe. Mintha a távolságot becsülném meg rosszul, de hát nem. A cél kereszt ott van ahol lennie kell. Akkor mi ez ilyenkor?"

    Bugyuta kérdés. Azt várod, hogy valahányszor becélzol egy hajót, akkor minden esetben telibe találd? Ugye hogy nem... ha éppen olyan a szórása az ágyúnak, akkor hiába van beállítva jól a célkereszt, körbelövöd a másikat. Mint wot-ban, hogy a célkörön belül, bárhová mehet a lövedék, de ezt tudnod kellene ennyi wotos meccs után :)
  • Marfy
    #1858
    Lag.
    Tiszta lag az egész játék, szaggatva mozognak a hajók. Tegnap többször is elém "teleportáltak".
    Gyakorlatilag nem ott van a valóságban ahol látod, ezért hiába látod találatnak, nem adja meg.
  • DantesHUN
    #1857
    Ha tetszik akkor gyúrj a Fuso ra
    . Hat torony, 12 ágyú. Hatásos. Azért én a cirkálókat jobb szeretem, délután tettem be képeket, kis pensacola több mint 60 ezer sebzéssel.
  • silverchain
    #1856
    Ez a Kongo csatahajó egy állat, egy szerencsés sorozattal leszedtem egy cirkáló fél Hp-ját, és ki is gyulladt. Ugyanazon meccsen egy sorozat elvitt egy rombolót. Ezt szeretni fogom :)
  • DantesHUN
    #1855
    Érdekes ez mikor hogy. Jó nekem tier 6-7-es hajóval megyek, van hogy 10 másodperc, van hogy két-három perc.
  • tutyimutyi2
    #1854
    bár tudnám hogy mért van az hogy mennék 2-es hajóval és tier1-3-ban majdnem 100 ember várakozik és 3 perc-be kerül hogy összerakjon egy csatát sztem ez még lassab mint amit a wot szokott produkálni :(
  • Toweliee
    #1853
    Megválaszolták a ticketemet, legyek türelemmel és remélik be fogok kerülni.... Remélik.. Mintha nem rajtuk múlna.
  • DantesHUN
    #1852
    A fogyóeszközök nem baj hogy nem fogynak el. Szar lenne ha csak egyszer lehetne tüzet oltani, bár amúgy meg van ami fogy, füstöt és a extra erős AA-t ,a csatahajók HP visszatöltését nem lehet végtelenszer elsütni.
  • Dagohun74
    #1851
    "Úgy látom végtelen a lőszer, ami mondjuk nem hülyeség ekkora hp-k mellett... Nem látok külön fogyóeszközt, pl elsősegély, javító, távcső, ilyesmi. Legénység sincs. De nem is nagyon zavarnak ezek a dolgok... Szóval egyelőre bejön a játék így tier1-2-ben, sokkal rosszabbra számítottam, bár a +2 tier itt elég nagy probléma: a sokkal több hp és a sokkal több ágyú miatt durva hátrányba lehet kerülni, főleg majd magasabb szinteken..."

    Engem pont ezek zavarnak hogy nincs, de nem vagyunk egyformák. Részemrol elmult az ujdonság varázsa de hátha jo lesz ez.
  • Dewri
    #1850
    Sziasztok. Én tegnapelőtt jutottam be, mikor kiírták, hogy lehet jelentkezni, gyorsan feliratkoztam és pár óra múlva kaptam a mélt, hogy tölthetem lefelé és játszhatok...:)

    Így is tettem. Mivel késő volt, 3 kört mentem, 2 japán, egy amcsi. Mindet nyertük, 4 hajót süllyesztettem el a legelső játékban. Tegnap már keményedett kissé, volt pár vereség, de nagyobb arányban még mindig győztünk, többször kilőttek, de azért izgalmas körök voltak.

    A sok tankos játék után meg kell szokni, hogy a hajók nem igazán fordulnak meg helyben, nem állnak meg azonnal, az ágyúk is nagyon lassan fordulnak körbe és nem minden esetben lehet minden ágyúval lőni. Ettől még nagyon izgalmasak a harcok, egy pillanatig se lehet unatkozni ha feltűnik az ellenség! :) Nekem nem volt még problémám a lövésekkel, helyes távbecslés esetén mindig bemegy a találat, lassan rájöttem hogyan lehet kigyújtani a másikat, saját káromon arra is rájöttem, hogy nem érdemes legázolni az ellenfelet, mert akkor az én hajóm is elpusztul...

    Úgy látom végtelen a lőszer, ami mondjuk nem hülyeség ekkora hp-k mellett... Nem látok külön fogyóeszközt, pl elsősegély, javító, távcső, ilyesmi. Legénység sincs. De nem is nagyon zavarnak ezek a dolgok... Szóval egyelőre bejön a játék így tier1-2-ben, sokkal rosszabbra számítottam, bár a +2 tier itt elég nagy probléma: a sokkal több hp és a sokkal több ágyú miatt durva hátrányba lehet kerülni, főleg majd magasabb szinteken...
  • DantesHUN
    #1849
    Kellemetlen. A cleavland azért elég mozgékony, igyekezni kell elkerülni a sortüzeket. Amúgy: a sebzés továbbra is értelmezhetetlen káosz, most a random megszívatott téged, és az AP maxot sebzett.
  • Caliph
    #1848
    kép1

    kép2
  • Caliph
    #1847
    tier 5-6 csata,4 es myogy másfél perc után one shotol a cleavelandből,következő sortűzzel csapattárs clevelandet.
    aztán volt még 2 killje nem láttam azokat hogy szedte le.
    csata végi jelentés: 2 he találatot kaptam 35k hp...cool
  • DantesHUN
    #1846
    Amikor a Pensacola átmegy terminátor üzemmódba.


    Kép 2

    Kép 1

    Több mint 60k sebzés. Mára abba is hagyom, nem kísértem a szerencsét. 22 lelőtt gép, 3 kill. Az egyik rombolót egy sortűzzel, Ap-vel sikerült felrobbantani. No meg a hordozót, szerencsétlen rám küldte az összes gépét egy torpedó, egy bomba se talált, ellenben Az AA lelőtte az gépeit, aztán sikerült felgyújtani majd felrobbantani a hordozót. Szívás neki.
    Utoljára szerkesztette: DantesHUN, 2015.03.25. 18:36:31
  • twi452
    #1845
    akkor nálam biztos valami wg csoda van :)
  • DantesHUN
    #1844
    Olyan mi a fenéért van, hogy egyszerűen nem lehet célba találni? Ugyanazt a hajót 20 km-ről telibe találom. 14 km-ről meg egyszer se. És mielőtt valaki azt gondolná, nem a sebességét becsülöm meg rosszul. Nem elé vagy mögé lövök, a gránátok a hajó oldala mellet, ahhoz nagyon közel csapódnak a vízbe. Mintha a távolságot becsülném meg rosszul, de hát nem. A cél kereszt ott van ahol lennie kell. Akkor mi ez ilyenkor?

    Vagy itt is lehet olyan van mint a WOt-ban ,a szerver oldali célkereszt és a normál célkereszt közti különbség? Vagy én úgy látom hogy X távolságra van, de valójában már nem ott van, és azért megy mellé?

    Mert olyat is láttam már: a semmibe csapódótak a gránátok, és kiírta hogy sebeztem, tehát a hajót jóval arréb rajzolta ki, de mégis ott volt.

    Szóval van ötlet, mi lehet ez a furcsa mellé lövés időnként? És az a érdekes nem mindig van. Van amikor igen, van amikor nem.
  • Awakening
    #1843
    Sajnos 1 magot használ, annyit tudsz tenni, hogy 1 magon csak ez fut. EasyToolz rulez.
  • Awakening
    #1842
    Hali,
    Csináltam 1 csoportot béta tesztereknek a Face-n.
    World of Warships [HUNGARY]
    Ha valakinek van kedve szerkeszteni stb. csak írjon.

    Awa
  • DantesHUN
    #1841
    Hát ha vissza olvasol, írtam hány kört futottam és milyen bonyolult volt, mire bekerültem. Sose lehet tudni. De szerintem a következő hónapokban egyre nagyobb eséllyel lehet bejutni. A Wot-ban is így volt.
  • twi452
    #1840
    nálam pörgette mindet nem csak egyet amikor néztem
  • Toweliee
    #1839
    Írtam nekik reggel egy ticket-et, de nem reménykedem.
  • malystryx3
    #1838
    Ez a játék is olyan mint a WoT, mármint csak egy magot használ a prociból? Ennek is kellhet az EasyToolz?
  • DantesHUN
    #1837
    Ezt a lehetőséget már ellőttem sajnos. Ha lesz még olyan, hogy lehet beajánlani játékost, akkor persze. De most is korlátozva volt, hogy egy ember mennyit írathat fel erre a listára, és akik felkerültek, azokat se választották be automatikusan mindet. Nem tudok sajnos biztos módszert mondani, próbálkozni kell.
  • Toweliee
    #1836
    Dantes vigyél be engem is a játékba :)
  • malystryx3
    #1835
    Mindenképpen, megígérem, le sem fekszem reggel, 1-2 körre hivatalos leszek. Meg előkeresem majd a füzetet is amit teleírtam a hajók adataival, de asszem azt otthon hagytam anyáméknál :) Akkoriban az Iowa osztály tetszett, remélem hamar hozzák őket..
    Utoljára szerkesztette: malystryx3, 2015.03.25. 15:45:21
  • DantesHUN
    #1834
    Na helyes. De aztán meló után már tényleg menni kell pár kört :)
  • malystryx3
    #1833
    Szia, nem a témához kapcsolódik, de tegnap írtam, hogy nekem megjelent ugye a letöltés gomb, de én a felső menükben turkáltam, és ott találtam meg. Hülyeségből töltöttem csak le, míg aludtam, közben lejött, és be is engedett a játék. :)
    Azt írja, hogy 20-a óta vagyok regisztrálva, úgyhogy köszönöm a lehetőséget, lehet a fórumos kérelmed kapott zöld utat, vagy a feliratkozásom, de e-mailt nem kaptam. Köszönöm a kedvességedet még egyszer :)
    A dolog hátulütője, hogy mehetek melózni :(
  • _dRaxx_
    #1832
    Köszönöm az infót! :)
  • DantesHUN
    #1831
    https://www.youtube.com/watch?v=dHoDfvh0BHs

    gameplay stream, benne a hordozók.

    Két megjegyzésem van. Eléggé bénázik a srác, de érthető, mondja is második köre hordozóval.

    De. Az ellenfelei még bénábbak. Nem igaz, nekem bezzeg mindig olyan ellenfeleket ad, akik minden támadást kifordulnak. Jó ha nem is mindent, de amint közel kerülök bármilyen hajóhoz a repülőkkel egyből elkezd tekeregni, körözni, még mielőtt ledobhatnék egyetlen torpedót vagy bombát.

    A másik, hogy időnként tényleg érthetetlen hogy a gépek miért dobják le úgy a torpedókat. Amikor Alt-al szépen kijelölöm, na akkor erre, és van amikor nem arra. Azt vettem észre hajlamosabbak sziget, vagy a térkép szélén így ,,megbolondulni" és olyankor dobják le rossz irányba. De láttam már olyat is, nyílt víz, semmi extra körülmény, egyes osztag szépen irányba dobja le, a kettes osztag pilótái mintha berúgtak volna össze-vissza. Pedig mind a két osztag azonos távolság, azonos szögből érkezett. Az ilyen dolgokat nem tudom hova tenni.

    Mindenesetre a videóban ellentéttel , torpedó-bombázókkal érdemes egyszerre támadni mind két osztaggal, és nem egy irányból. Úgy a célpont sokkal nehezebben fordul ki, és ha két oldalról kapja az áldást, az kellemetlen.

    A sima bombázókkal meg, elvileg a könnyebben páncélozott célpontok ellen jó, azokba jó nagyot sebez. Meg jóval pontosabbak is, mint a torpedók, és nem kell -nem is igazén lehet-célozni velük. Kivéve amikor nem. Ez se világos, mi alapján van, hogy egy rombolóba belesebez 3000-et és felgyújtja , máskor 100-at, és persze semmi tűz. Oké, lehet mellé dobják a bombákat, de és? Ez eléggé olyan random dolognak tűnik.

    A vadászokkal meg, hát helyzettől függ , van hogy a saját hajót érdemes védeni, van hogy támadó repülőket érdemes védeni, van hogy az ellenfél gépeit érdemes levadászni. Attóg függ, milyen hordozó van a túl oldalon és mit csinál.
  • Cowie
    #1830
    Üdv!

    Van egy teljesen "szűz", használaton kívüli accountom a játékhoz.

    Szívesen átadom másnak.

    Akit érdekel dobjon rám egy PM-et.
  • tutyimutyi2
    #1829
    http://worldofwarships.eu/ ha ezt beírod akkoberak a kezdőlapra ahol megy a háttérben egy wows videó és középen alul van egy nagy narancssárga gomb addig amikor bevesznek akkor az a gomb sign up-ról átvált download game-re
  • _dRaxx_
    #1828
    Valaki csinálna képet ahol látszik az a fül hogy download pls. :) Szép napot !
  • Geroge
    #1827
    A tornyot ért találat a citadel hit, vagyis a parancsnoki híd (már amelyiken nincs magas felépítmény, lásd Myogi).
  • Hell Girl #1826
    Na szval:
    Először mindenki ilyen című e-mailt fog kapni aki jelentkezik bétára: World of Warships: Your application has been submitted.
    Ezután ha ,,szerencsés" vagy jön ez az e-mail: World of Warships: Welcome to the Closed Game Test!

    Step 1 részen belül lesz 1 link, letöltöd az installert, a többi megy magától egyértelműen. Belépsz WG accountoddal és tádááám.

    Üdv