21934
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • kissssss
    #1985
    mégis mi a francért menyen bárki is a c helyre? senkinek nincs kedve szénné torpedóztatni magát.

    és az egyik legjobb ötlet egy nagy csapatban vonulni csak egy pontra, az a légvédelmi tűz amit 3 t5 csatahajó + cirkálók feltudnak mutatni már épp elég ahhoz hogy légi fedezet nélkül lehessen átrobogni az ellenség térfelére, ezen a pályán pedig kifejezetten hasznos egyszerre vonulni, nincs is szebb mikor 3 fuso csatasorba rendeződve A pont felől megkerülve a szigeteket végig verjük az ellenséget, nem egy ilyen csatám volt már és az ellen köpni nyelni nem tudott.

    soha nem értettem hogy az emberek mi a faszt akarnak ezzel a szétszóródásal legfőképpen ezen a pályán, az ellenség egyenként levadássza a csapatársakat te meg ott állsz letolt pánélövvel valamelyik ponton és várod hogy sorra kerüljél....

    a fejem szoktam fogni mikor valamelyik nagyonhülye csatahajó játékos egy cirkáló kíséretében lazán behajózik c pontra és mindkettőnek a seggébe feldugnak 24 torpedót, aztán meg nekiállnak ku** anyázni hogy a többiek miért nem mentek oda szintúgy lemészároltatni magukat.

  • DantesHUN
    #1984
    De lesz még olyan, lefogadom ,hogy a romboló beáll a leghátsó négyzetbe, és onnan utasítgatja a hordozót, hogy nosza rohanjon előre scout-olni. Nincs olyan elképesztő helyzet, amit az emberek meg ne tennének.
  • Tono34
    #1983
    Szinte csak ez a mód megy, alig van másik fajta.
  • DantesHUN
    #1982
    A három pontos foglalás: lehetetlen küldetés. Túl konyult, nem megy nekik.
  • horika
    #1981
    Én azt nem értem, hogy miért jó egyenesen átrongyolni a mapon és 5p alatt befoglalni a bázist... 1 hajót lőtt ki összesen a két csapat és vége a meccsnek.
  • Trucker39
    #1980
    Jellegzetes "taktika" a játékban. Három pontos foglalást (kellene) csinálni. Egy romboló és az egyik cirkálónk teszi is a dolgát. Én meg próbáltam a C ponton a tevékenységet megzavarni, de ott egy Kongo , meg egy Cleveland állta utamat. Érdemes figyelni a csapatunk "erősségeit". Térkép bal szélére rendeződve vonulnak... ki tudja hová. Nyertünk, de nem rajtuk múlott.

  • Plata
    #1979
    Még mindig zárt béta van.Figyeld a honlapot időnként van akció és aki odafigyel bekerülhet.
  • DantesHUN
    #1978
    Ma ismét rollerezés van. 68 K sebzés, két kill, fele HP-m meg van, és veszítünk. De legalább most sebzett rendesen.
  • SzocsA
    #1977
    még mindig bétában van a játék? hogy lehet bekerülni?
  • Trucker39
    #1976
    Nekem is hat helyem van, de még most is van belőle kettő, ami üres. Szerintem elég ez is egyenlőre.
    Egy romboló, egy cirkáló, egy csatahajó és egy hordozó. Így sem győzök velük eleget játszani.
  • DantesHUN
    #1975
    Nem tudom. Lehet járt valamiért, mert alfatesztelő voltam, vagy prém. hajó mellé.
  • horika
    #1974
    Hogyan van 8? Nekem 6-ot adott alapból...
  • DantesHUN
    #1973
    Nekem 8 hely van. Az nem elég?
  • Trucker39
    #1972
    Kellene de szerintem olyan problémamentesen működik, mint a hajó páncélzata.

    Bővíteni meg csak okosan. Zárt béta és a végén wipe lesz. Aki kapott valamennyi piasztert, az bővíti a kikötői helyet, aki meg nem (pl én sem), az meg okosan válogatja össze a kis flottáját.
  • Tono34
    #1971
    Jó lenne a kikötőben a hely bővítése, erre nincs vmi megoldás?
  • Tono34
    #1970
    Ezt nem is néztem, köszi. Ellenben akkor nem a szigettől elfelé kellene kormányoznia?
  • Trucker39
    #1969
    Nem tudom, hogy be van-e már építve, vagy egyáltalán be lesz-e a dolog, de 2/3 sebességnél kell(ene) lennie a legfordulékonyabbnak. Érdemes rá figyelni.


    Az előbbiről meg lemaradt a kép.

    Collision Avoidance System OFF


    Utoljára szerkesztette: Trucker39, 2015.03.29. 20:17:45
  • Trucker39
    #1968
    Ha még nem tettétek meg tessék már kikapcsolni az automatikus elkerülés opciót. Akkor legalább a hajó arra megy, amerre szeretnétek.
  • malystryx3
    #1967
    Már megy Firefox alatt rendesen.
    Hát volt időm tegnap sokat játszani, jó napom volt. Azért még kell gyakorlás, a célzással az első perctől kezdve nem volt gond, a helyezkedéssel már annál inkább. 2 nappal ezelőtt meg az volt a recept, hogy a hozzám közel lévő pl. "C" terület felé mentem, aztán azt vettem észre, hogy hirtelen otthagy mindenki. Az összes meccs ilyen volt, aznap felültem a sz. rollerre. Tegnap ebből tanulva jól ment :)

    Más. Elvileg ha teljes sebességgel fordulok, akkor kisebb ívben sikerül, mint lassabb sebességen? Mert mintha azt vettem volna észre, hogy megyek full sebességgel, elkezdek kanyarodni, és közben csökkentem a sebességet, egy kis ideig mintha élesebben fordulna, majd megint rátolom a teli gázt, hogy túl sok lendületet ne veszítsek. Próbáltátok már?
    Max sebességen úgy veszem észre, mintha kifelé sodródna a hajó az ívről, főleg amit írtatok a szigetek közelében látni ezt :)

    Még egy kérdésem van, az ágyúkat lehet forgatni más módon? pl. más billentyűvel? Jelen állás szerint úgy tudom, hogy amilyen irányba nézek, arra fordulnak, és az egér jobb gombjával fixálom le. Előre is köszi, szépe Estét Mindenkinek!
    Utoljára szerkesztette: malystryx3, 2015.03.29. 20:10:41
  • Tono34
    #1966
    Sziget mellett mennék el és simán ráfordul.
  • DantesHUN
    #1965
    Mármint mi? A hajó? Ja, van olyan mintha egy sziget felé sodrás lenne, és nehezebb elnavigálni. Fene érti.
  • Tono34
    #1964
    A másik, hogy időnként elfelejt fordulni... nyomom a gombot és semmi.
  • Tono34
    #1963
    Időnként elég bosszantó, hogy föld közelében vmiért vonzást érez, hogy magától nekimenjen...
  • PzPuma
    #1962
    Alt gomb
  • tutyimutyi2
    #1961
    hordozóval kapcsolatban torpedós repcsivel mien gombot kéne megynyomnom vagy nyomva tartanom ahhoz hogy a torpedók ledobásának irányát én határozzam meg és ne a gép magától dobja le?
  • DantesHUN
    #1960
    Hát az biztos, a credit és XP hozamot felemelték. A CAT alatt sokkal rosszabbul jött. Alig alig jött XP meg credit, Most prém nélkül is megfelelő lenne. Egyedül a hordozók kapnak szerintem kevés creditet, ahhoz képest mennyit kell velük melózni.
  • tutyimutyi2
    #1959
    én attól félek hogy amennyi pénzt meg xp-t jelenleg kapunk a normál játékba prémiumért fogunk csak ennyit kapni
  • Dewri
    #1958
    Itt az a jó, hogy még ha a béna csapat egyedül is hagy az egész ellenséges flotta ellen, és 5en lőnek folyamatosan, akkor is szépen lehet sebezni, mert az összes ágyút nem lövik el. Még 30 hp-val az elsüllyedés előtt is le lehet adni egy sorozatot ami kigyújtja az ellenfelet. Nem úgy mint a wotban, ahol egy arty lövés, vagy 2 nagyobb találat és annyi volt, azt se láttam mi és honnan szedett ki. Bár olvastam már itt 1 hitelésről, de szerencsére még nem volt ilyenhez szerencsém... Az is izgalmas, amikor sikerül elkerülni a torpedókat. És minden kör plusszosan jön ki, párszáz xp és tizenezer kredit. Szóval összességében egyelőre itt a szórakozásfaktor jóval nagyobb, mint a bosszúságfaktor. Remélem ez sokáig így is marad!! :)
  • DantesHUN
    #1957
    Legalább más is felkerül a szopórollerre nem csak én. De a Mogami-val mentem ma egy brutális kört. Végig kergettem a pályán egy rombolót, kikerültem az összes torpedóját, pedig rám lőtt vagy 5 adagot. Mire kilőttem, a füstből elő jött egy csatahajó, de őt meg én tudtam megtorpedózni, menekülőre fogta és a maradékot AP-vel sikerült leverni róla. Legalább 60. ezer sebzés, 3200 XP. Néha van szerencse is.
  • Tono34
    #1956
    Elértem a Kongót, nyerni azt nem tudok vele ...
  • DantesHUN
    #1955
    Tényleg. Nagy vagy. Azért jól eldugták.
  • davidbog
    #1954
    Ugyan már a Kawachi a legelső BB, csak tier 3-as. Azt a pár ezer xp-t azért nem olyan nehéz összeszenvedni vele.

    Megtaláltam a szórást. Az artillery fül alatt a main batteryn tartva az egeret bejön egy ablak a főtüzérség adataival. Itt van olyan, hogy maximum dispersion ez az. Kongonak bármelyik toronnyal a három közül 274 m.
  • Dewri
    #1953
    Na de pont ez az. Berak Kawachival Fuso ellen, 2x akkora a lőtávja és az élete. Ez nem igazán jó így. Két Kawachi vígan ellövöldözné egymást, de ekkora különbségekkel... A szigetek meg nem alkalmasak ekkora hajókkal arra, hogy majd jól a hátukba kerülök. Maximum a kis rombolókkal lehetne arra játszani. De nekem nem tetszik a romboló. A Battleship című filmben se rombolóval élték túl az űrlényeket...:)

    Bár ahogy látom, négyes szinttől a cirkálók is kapnak majd torpedókat, hátha ráérzek a használatukra.
  • DantesHUN
    #1952
    A Lőtávokon én is csoldálkozom egy ideje. Na hát ilyenek miatt is kéne rendet tenni a csatahajó fán. No meg kilences hajó sincs. Meg egyébként is, alacsonyabb szintű hajó nagyobb lőtávval? Inkább fordítva kéne. Nagyobb szintű hajó legyen erősebb, nayobb lőtáv, több sebzés, több hp. Valamikor majd csak megcsinálják.
  • davidbog
    #1951
    Minden hajónak lesz egy commanderje, ami arra a hajóra ad bónusz amire ki van képezve. Ahogy fejlődik úgy kap pontokat amiket el lehet osztani.

    Az upgradek meg olyanok mint a WoT-ban az equipmentek (rammer, vertical stab, ventillator stb). A modul fülnél ahol a hajókat lehet fejleszteni megjelenik a fejlesztehtő modulok alatt kb középen egy upgrade fül, alatta 1, 2 vagy 3 hely ahová lehet pakolni a fejlesztéseket. Hajótól függ, hogy mennyi hely van. Amúgy mellette van egy egyerlőre inaktív fül is ammunition and consumables felirattal.

    A +2 tier még teljesen jó. Azzal nem lesz baj. A fejlesztetlen hajóval se kell annyit szívni mint a WoT-ban, mert nem drágák a fejlesztések. Jelenleg kevesen vagyunk, azért gyakori a +2/+3 tierrel nagyobb csata.
    Nézegettem a lőtávolságokat, elég érdekes a jelenlegi BB-é. Kongo: 21,2 km, Fuso: 21,8 km, Nagato: 20,5 km, Amagi 19,9 km. Furcsa, hogy a tier 5-ös Kongonak nagyobb mint a tier 7 és tier 8-ast. Ráadásul gyorsabb is mint a Nagato vagy Amagi. Ha van hely és felderítés simán lehet őket outrangelni.
  • csoszi87
    #1950
    Ha küldetés módban harcolok nagyjából 3x annyi xp jár?
    Itt anyáztam, hogy 4 kill T3-as hajóval 50000 sebzés T5ös csatában 423 xp.
    Mondom csinálom a küldit.
    1400 xp a következő csatában ugyanannyi sebzésre.

    Bocs, rájöttem mekkora marha vagyok.
    Utoljára szerkesztette: csoszi87, 2015.03.28. 16:01:14
  • Plata
    #1949
    Régen,mert eleve négyes szinten kezdtem a zárt bétát.Minden hajónak van kapitánya,aminek képességei lesznek,a hajónak meg egy rakás modulja.
  • Dewri
    #1948
    Valaki eljutott már 5-6 user szintre? Hogy működik a kapitány? Minden hajónak lesz egy? Illetve 6-os szinten a hajó upgrade? Speckó képességeket ad?

    Most fedeztem föl a csatahajók hp visszatöltését. Az alap Myogi kicsit csalódás a 6 ágyújával, de így visszatöltve egész jól bírja.:)
  • Dewri
    #1947
    Jelenleg nem a repülők a legnagyobb probléma, hanem mikor berak olyan csatába, ami tele van tier5 csatahajókkal és rombolókkal. Na azok ellen gyakorlatilag annyit ér mint egy csónak...

    Szerintem ebben a játékban illene úgy összerakni a küzdő feleket, hogy legalább a tier megegyezzen, mert a wargaming nagy kedvence, a +2 tier besorolás itt iszonyatos hátrány, majdnem dupla életerő és sokkal durvább fegyverzet ellen halvány esély nincs... Hosszú távon ez lesz a legnagyobb probléma, mert a wargaming hozzáállása a wotban is az volt erre, hogy "emiatt izgalmas a játék", de itt egy 57ezer hp-s csatahajó ellen bemenni olyan ágyúval ami sebez rajta egy ezrest, ő meg visszalő és leszedi a fél hp-t, nem annyira izgalmas, inkább szemét dolog... És itt még az sincs, hogy akkor elmenekülök, mert a hajó nem fordul, nem tolat, nem rajtol 80-al, hanem méltóságteljes, fél óceánnyi körívet leírva szétlöveti magát ilyenkor inkább... Mindenesetre a kredit és az xp szépen jön, de akkor is frusztráló, hogy hiába küzdesz.
    Utoljára szerkesztette: Dewri, 2015.03.28. 13:39:56
  • Caliph
    #1946
    nekem most déltől fél egyig chromeon se jött be ,gebasz lehet