6493
MechWarrior Online
  • Palinko
    #1973
    harckocsi 2,5 m? :O
  • Masakari
    #1972
    Genius topic
    http://mwomercs.com/forums/topic/23958-harry-potter-vs-battletech/
    komolyan hogy lehet valaki ennyire IQ bajnok?
  • Masakari
    #1971
    Érsd jól:P
    lényeg hogy legyek bent a bétában és tudjak játszani:)))
  • [NST]Cifu
    #1970
    Nincs "kulcs" :)

    Invite van, ha belogolsz a honlapon, akkor a Beta invite mellett lehet "Pending" (várakozás), vagy "Welcome to Beta" (? azt hiszem). Ide kattintva lehet letölteni a klienst. Az felpatcheli magát, és utána a fórum azonosítóval és jelszóval lehet belogolni a bétába.
  • Masakari
    #1969
    Ideje lenne már végre ha kapnék kulcsot...kár hogy csak augusztus elején tudnám kipróbálni ha kapok....
  • [NST]Cifu
    #1968
    BTW akinek van Alapító csomagja, nézze meg az e-mailt / honlapot, mert újabb 1000 embernek küldenek invitálást.

    A béta létszáma is rendesen növekszik, tegnap már láttam 900 online emberkét is a béta szerveren, és szinte minden csatában megvolt a 8 vs. 8.
  • [NST]Cifu
    #1967
    Egyébként a pilotafülke miért a mech "fejében" van?

    Ezen logika alapján miért használna bárki egy 12 méter magas, kétlábon járú Mech-et fegyverplatformnak? Sokkal nagyobb célpontot nyújt, mint egy 2,5 méter magas harckocsi...

    Ez egy olyan világ, ahol Mech-ekkel harcolnak, és azoknak a fejükben van a pilótafülke.

    És mennyi a max dmg amit el lehet érni egy alpha strike-al?

    A Hardpoint rendszer miatt nehéz megmondani. Valahol 100 körül. Cata SRM-boat: 6x SRM-6= 6x6x2,6= 93,6 + 2x MedPulseLas = 2x10 szumma 113,6. Persze szinte kizárt, hogy ez egy pontra menjen, sőt, az sem garantálható, hogy mint a 36 SRM eltalálja a célt, illetve a lézer végig a célon marad...

    Ugyanez Atlas-al: 1x AC/20 = 20 + 3x SRM-6 = 3x6x2,6 = 46,8 + 2x PPC = 2x20 szumma 106,8
  • EnxTheOne
    #1966
    Köszönöm a válaszokat :D
    Egyébként a pilotafülke miért a mech "fejében" van?
    Ott sokkal kevesebb a páncél. :S



    És mennyi a max dmg amit el lehet érni egy alpha strike-al?
    Rakétákat nem szeretem, igy eddig a huncback a kedvencem 8 medium lézerel. :D (40 dmg)
  • [NST]Cifu
    #1965
    Neten irták hogy egy ac/20 találatal padlora lehet küldeni egy ligth mechát. De ennek csak 20 a sebzése nem? És ahogy néztem a legkisebbeknek is van vagy 60-70 páncélja.

    Egy ponton nincs 60-70 páncélzata még az Assault Mech-eknek sem. Márpedig a sebzés úgy néz ki, hogy páncélzat -> belső szerkezet. A táblás játékban egy könnyű mech-nek a középső torzóján volt mondjuk 10-12 páncélzata, alatta 6 struktúra, és kész. Ha telibe kapta egy AC/20 lövedék, akkor megpusztult.

    Itt duplázva vannak a páncélzat értékek, tehát lehet akár 20-25-ös páncélzat is a középső torzón, vagyis hiába kapod telibe a középső torzót, még mindig csak a páncélzatát hámoztad le.

    Illetve, egy assault mechekre hány darab fér ezek közül?
    ac/2
    ac/20
    large laser
    ppc


    Ez így értelmetlen kérdés. Olvasd el a fenti linkeknél a FAQ/Blog alatt a Mechlab-ot. Számít a tömeg, a critical slot és az, hogy hány hardpointja van egy Mech-nek. Per pillanat egy Mech-re sem tudsz 2db AC/20-ast rakni, például.

    Jelenleg csak egyetlen Assault Mech, az Atlas van a játékban, abból négy féle változat.

    Vegyük az Atlas AS7-D-DC-t:

    Hardpointok:

    Right Torso - 2 Ballistic
    Left Torso - 3 Missile
    Right Arm - 1 Energy
    Left Arm - 1 Energy

    Összesen:
    2x Ballistic
    2x Energy
    3x Missile

    Viszont mivel például Ballistic hardpoint csak a jobb torzón van, így két AC/20-ast nem rakhatsz fel, mivel ott csak 12 critical slot van, és az AC/20 meg 10-et követel meg. Ha XL motort pakolsz bele, ami fele annyi tömegű, viszont 3-3 cirtical slotot igényel a jobb és a bal torzón, akkor pedig egyetlen egy AC/20-ast sem tudsz felrakni.

    A gond annyi, hogy ha alpha strike-ra mész rá, akkor azért áldozni kell, vagy rohadt lassú leszel (amire odaérsz lőtávba, már szétkaptak az LRM-ek és a Gauss/PPC boatok), és/vagy alulpáncélozott (ugyanaz, mint fent).

    Láttam már ilyen megoldásokat, Swayback-ből Medium Pulse laser-ekkel telepakolt mech, lőtt hármat, a páncélzatomat lefejtette teljesen az Atlasomról, de utána úgy túlhevült, hogy vagy 20 másodperc kellett, amire újra beindult a reaktora, ezalatt meg szétkaptam... :)
  • Nagydög
    #1964
    Van annyi pancelja. Osszesen. De a labakon levo pancel keveset szamit, mikor az AC20 sorozat vege kijon a mech hatan.
    Es a fejlesztok sem hulyek, igy aligha lehet "barmit egy lovessel" mechet epiteni.
  • Fenrir
    #1963
    Jah, aztán 2 Alpha Strike után jön a vészleállás mert a reaktorod kritikus hőmérsékletet ér el :)

    Saját tapasztalatból tudom, hogy az Atlas sem bír többet kettőnél, értelme sincsen sok.
  • EnxTheOne
    #1962
    Hi, még nem játszottam egy játékal se, igy lenne pár láma kérdésem:


    Neten irták hogy egy ac/20 találatal padlora lehet küldeni egy ligth mechát. De ennek csak 20 a sebzése nem? És ahogy néztem a legkisebbeknek is van vagy 60-70 páncélja.

    Illetve, egy assault mechekre hány darab fér ezek közül?
    ac/2
    ac/20
    large laser
    ppc

    Persze nem egyszere az összes fegyver tipust, hanem külön-külön.
    Pl. 6 db ac/2
    vagy 2db ac/20

    IGy laikusként olyan robotot szeretnék aminek nagyot ütt az alpha strike. :D
  • Gundark 1 1
    #1961
    Pedig milyen szép filmet lehetne csinálni belőle. Most már megvan a teknika :) Egy szép kis trilógia ami a tukayyidi csatával érne véget. Álom álom... :)
  • [NST]Cifu
    #1960
    "Szim" Mechwarior csak az MWO van. Nincs más, sajnos, legalábbis hivatalos forrásban (MWLL is létezik még, persze). Viszont Single/Co-op sajna sehol, semmikor.

    Ha stratégiai/taktikai játékot keresel, a Mechwarrior: Tactics még ott van opciónak.

    A jogok? A számítógépes játékkiadási jogok maradtak az M$-nél, elég megnézni a hivatalos honlap alját:

    All material on this site is copyright ˆ 2012 Infinite Game Publishing Inc. / Édition Jeux Infinis Inc., Piranha Games Inc. and/or their respective licensors. All rights reserved. MechWarriorŸ is a registered trade-mark of Microsoft Corporation and is used under license. All other trade-marks are the property of their respective owners; Ÿ or ™ as indicated.
  • [NST]Cifu
    #1959
    Amennyire a fórumbeírások és az alant általam is tapasztaltak alapján sejthető, biztos, hogy egy "mai" közép-felső kategóriás gépről beszélhetünk (i5 proci, 8giga ram, Gf 570/Radeon 6870+ szintű videókártya).

    A grafika: alapvetően jól néz ki, de sajnos igazi állejtésről én nem beszélnék. Szépek a Mech-ek, szépek a fegyverek effektjei és nagyon szép, ahogy a napfény átszűrődik a fák ágai között (nem vicc!), de kb. ennyi. Az, hogy a fákon átsétálunk, engem például irritál. Az, hogy semmiféle rombolható környezeti elem nincs, szintén. De persze kérdés, hogy ez a grafikához sorolható-e.
  • Gundark 1 1
    #1958
    Jó hogy jön ez a játék :) "rendes" játék (azaz offline, hadjárat stb stb) ami Battletech világban játszódó már nem is lesz? Kinél vannak a jogok most? tervez valaki valamit, vagy játszunk ezzel? :)
  • Torzonborz
    #1957
    Nekem az egész tetszik úgy ahogy van nagyon jól néz ki és az effektek is klasszak . :) Mondjuk kíváncsi lennék milyen gépen futtatják mert elég jól megy .
  • [NST]Cifu
    #1956
    A videó azért érdekes, mert látni benne lila és sárga színű lézert. Ilyen nincs a zárt bétában. Szóval ez egy belső tesztverzióban készült videó.

    Viszont érdemes megnézni az "amputált" mech-eket. A karcsonkok helyén kilógó vezetékek láthatóak. Ez új (a bétában is ilyen), igaz nem sisteres és szikrázik, de jól néz ki.
  • Torzonborz
    #1955
  • xblades
    #1954
    Hát én nem az ilyen kis mecheket szeretem.
    Leginkább a 60-85 tonna köztiekkel játszottam.
  • Masakari
    #1953
    Mech 15: Spider
    http://www.sarna.net/wiki/Spider
  • lee56
    #1952
    Najó ebbe ne menjünk bele, mert közel sem erről szól ez a fórum, de röviden a gondok valahol ott kezdődnek, amikor a valós magokat annyira kihasználja egy alkalmazás, hogy a virtuális szálak már nem képesek a feldolgozáson gyorsítani mivel már nincs mögöttük szabad fizikai kapacitás, az hogy ez hogy csap át negatív hatásba a teljesítményre azt passzolom, de megtörténik néha.

    Itt egy, igaz régebbi teszt, de jól látszik (lap alján) több játékon is a hátrány különböző méretekben..

    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core-i7-975-950_7.html#sect0
  • Nagydög
    #1951
    En az AMD optimalizacioval kapcsolatban tettem megjegyzest. A HT - ugy hallottam - eleg sok helyen okozott visszaesest, vagy szereny szamitasi teljesitmeny novekedest, randa melegedessel es teljesitmeny felvetel novekedessel.
  • [NST]Cifu
    #1950
    Az, hogy a AMD mikroarchitektúrán fejlesztették és optimalizálták a játékot, szerinted akkor mi? :)
    Egyszerűen a fejlesztéskor nem vették figyelembe a HT-t, és kész. Nem optimalizáltak rá semennyire.
  • [NST]Cifu
    #1949
    Az i5 4 fizikai magot tartalmaz, és nem támogatja a HT-t, szóval ez pont nem jó példa. A gond a HT-t támogató prociknál van, mint az i7, ahol ugye 4 fizikai mag van, és 8 "virtuális" mag a HT-nak köszönhetően. Na, ahol működik a HT, ott vannak (voltak) gondok a BF3 esetében...

    A probléma pedig ugye eredetileg az volt, hogy a fejlesztők nem tesztelték a játékot HT-s procikon. Szóval amikor a játék kijött, és hirtelen a HT-s proci tulajok csúnya dolgokat tapasztaltak, akkor jött a fejrecsapás, hogy hát persze...
  • [NST]Cifu
    #1948
    Amúgy a játék optimalizációja terén van egy érdekes megjegyzés van a Dev-ektől.

    A lényeg, hogy a játék eredeti ütemtervéhez képest még előrehaladott állapotban is voltak, amikor nyilvánvaló lett, hogy a minimum hardverszinten nem képesek elfogadható játékélményt nyújtani. Ezért úgy döntöttek (feltehetően valamikor Április környékén), hogy áttérnek a legújabb, 3.4-es Cryengine verzióra.

    Ez a következő okokból volt szükséges:

    -A 3.4-es olyan bugokat, problémákat orvosolt, amelyek megoldásra vártak éppen (nincs részletezve, mire céloznak)
    -A 3.4 megváltoztatta a fény/árnyék kezelés egy részét, márpedig ha utólag térnek át erre, akkor sokkal több munkát jelent.
    -A 3.4-es jobban optimalizált, erre mindenképpen szükségük van.
    -Dx11 támogatás
    -Olyan új lehetőségeket nyújt a 3.4, amit később beépíthetnek a játékba.

    A Rövid-távú tervek, prioritások:

    -Az új kiszolgáló hardverre való áttérés
    -Optimalizáció és a 3.4 integrálása
    -Még több sztressz-teszt, felkészülni az Alapítók csatlakozásához.
    -Új content (megj.: az XP ablakban ott van már az Awesome, ebből lehet sejteni, mi lesz a játékban megjelenő következő Mech)
    -NVidia Mechwarrior Community Day

    A hosszú távú tervek, nyílt béta:

    -Eljutni a minimálisan megkövetelt termék szintre (minimum viable product)
    -A kiszolgáló hardver bővítése az igényeknek megfelelően
    -Játékbalance
    -A Mech-ek ütközésvizsgálatának javítása
    -További bugfix és finomhangolás
    -A látványvilág javítás (kihasználni a Cryengine 3.4 nyújtotta pluszokat)
  • lee56
    #1947
    Mondjuk az optimalizálásnak vajmi kevés köze van a HT gondjaihoz, egyszerűen a felépítése a probléma, van amikor hasznos, de van amikor kontreproduktív, ez tény.. Csak érdekelt hogy ennél a játéknál melyik eset áll fenn. :)
  • Nagydög
    #1946
    Amihez kepest az I5 szepen megverte nyers erobol az X6-osokat, pedig en is a 6 fizikai magra tettem volna, kulonosen mivel a BF3 epp 6 magot tamogat.
  • lee56
    #1945
    Hát konkrét példákat ne várj, valójában kiváncsiságból írtam azt, hogy hogy reagál rá az MWO :) Hátha felírhatjuk a listára őt is
  • [NST]Cifu
    #1944
    Az "egyes játékok" alatt milyen más játékot tudsz még felhozni a BattleField 3-on túl, amelyet ugye AMD-re optimalizáltak?
  • lee56
    #1943
    Pont azt akartam neki javasolni hogy próbálja ki mi történik ha kikapcsolja BIOS-ban a HT-t, tudniillik egyes játékokban rontja a teljesítményt, mindenesetre egy próbáét megér, pár perc az egész.
  • TVelvet
    #1942
    Én is kipróbálnám már i7-2600, 6950@70-el. (:
  • [NST]Cifu
    #1941
    Cryengine, elég jól kihasználja a magokat és a HT-t....
  • Fenrir
    #1940
    Azt még majd megnézem, hogy a processzort (és a magokat) hogyan használja ki a játék.
  • Masakari
    #1939
    Én mind2őre tippelnék.
    Bár csak crysis 2ről tudok nyilatkozni,de azt viszonylag normálisan vitte a gép(a radeon hd 4850-el,3 napja lett cserélve 1 jobbra). Kiv vok hogy fogja nekem bírni,de 1 kicsit tartok is tőle.
  • [NST]Cifu
    #1938
    Hmmm...A Gf285 kb. a Gf460GTX-el van egy szinten, igaz a felbontás nagyobb, de hozzávetőleg annyival van több FPS-ed, amennyivel erősebb az i7-920 a C2D E8400-nál ezek szerint. Ez alapján tényleg a proci a meghatározó a játék alatt, mert sokkal kevésbé esik vissza (neked azért nem néz be még 10 alá is az FPS).

    Ezzel együtt is úgy tűnik, hogy a játék vagy durván optimalizálatlan, vagy ennyire erőforrásigényes. :\
  • Fenrir
    #1937
    Nos, először is a gépemről:

    -Intel Core i7 CPU 920 @ 2.67GHz (8 CPUs), ~2.0GHz
    -9216MB RAM rendszermemória
    -NVIDIA GeForce GTX 285 (4069 MB)
    -64 bites Windows 7
    -Directx 11
    -1680*1050-es felbontás

    FPS-ek:

    Erdős pálya:

    -Harcon kívül: 42
    -Harcon kívül, mozgás közben: 25-33 , ha élesen kell fordulni akkor lemegy 20 alá is néha
    -Harcban: 20-25
    -Harcban, ha forog a mech fülkéje is: 19-25

    Havas pálya:

    -Harcon kívül: 41
    -Harcon kívül, mozgás közben: 23-33 , ha élesen kell fordulni akkor lemegy 20 alá is néha
    -Harcban: 19-25
    -Harcban, ha forog a mech fülkéje is: 18-25

    Az érdekes viszont, hogy ha halott vagy és más mech-jében ülsz figyelőként akkor mintha jobb lenne a framerate.

    Szerintem sok különbség már nincs a 2 pálya között, talán a havason pár fps-sel rosszabb a hóesés miatt, de nem észrevehető.

    Ez harcban az én gépemen még továbbra sem élvezhető, ha többen lőnek már nincs esély reagálni.
  • Fenrir
    #1936
    Letöltöm a Fraps-et és csinálok majd pár kört.
  • [NST]Cifu
    #1935
    @XBlades: Simán lehet. Mondjuk augusztus utolsó hétfőjén kihozzák az Open Bétát, és hurrá, megfeleltek a "nyáron jön" fogadalmuknak... :(

    A régiók kapcsán semmi új infot nem találtam. Mi egyébként még befoghatjuk a szánkat, mert az EU szervert legalább beígérték a dev-ek. A Csendes-óceáni szerver viszont még nyomokban sincs megerősítve.

    @Fenrir:

    Csináltam egy gyors hardver tesztet, az eredmények:

    1. Gép:

    AMD Athlon A4400+
    2 Giga ram
    GeForce 8600GT 512Mbyte (passzív hűtésű)

    Eredmény:
    A Launcher el sem indul, non-supported videocard üzenettel visszadob.

    2. Gép:

    Intel Core2Duo E8400 @ 3Ghz
    4 Giga ram
    GeForce 460GTX 786Mbyte

    Beállítások:
    1280x720-as felbontás, Low részletesség

    Eredmény:
    Amíg simán csak bambulunk ki a fejünkből, annyira nem is rossz, 22-25fps, néha, ha semmi nincs előttünk, 40-42 fps-re felugrik. De elég egy balra-majd-jobbra nézés, és 12-16 fps-re esik. Közelharcban pedig teljes halál, 8-16 fps. Mindez a forrest mapon.
    A havas pályán végképpen borul minden, az átlag 16-22 fps, a közelharc 6-15 fps. Pár fps-t lehet nyerni, ha hőkamerás nézetbe (Thermal view) kapcsolunk, de így sincs normális esély közelharcban.

    3. Gép:

    Intel i5-3570K @ 4,43Ghz
    8 Giga ram
    Radeon 7950 OC @ 1000/1500Mhz

    Beállítások:
    1920x1080-as felbontás, Very High részletesség

    Eredmény:
    Átlag FPS 55-75 között mozog, közelharcban 45-60 fps szintre esik, de bőven játszható. A jeges mapnál pár fps minusz, de nem látványos az eltérés.

    Konkluzió:
    A játék továbbra is erősen optimalizálatlan (remélem legalábbis, hogy ez a probléma, és nem a Crysis 3 engine ennyire erőforrás igényes). Amennyire észrevettem, a Low és a Very High között nagyon minimális az FPS különbség, ebből én azt veszem le, hogy továbbra is a proci a kerékkötő. Tegyük azt is hozzá, hogy még mindig 8vs8-ra van korlátozva a csaták létszáma. 12 vs. 12 esetén belegondolni is rossz, mi lesz itt...

    Fenrir amúgy pls. írd már le, hogy nálad milyen FPS-ek vannak.
  • Fenrir
    #1934
    "-Általános teljesítményjavulás"

    Akkor biztos csak nálam nem valósult meg. Tegnap mentem 2 kört egy Atlas-szal, amikor még viszonylag messze volt az ellenfél egészen simán ment a játék, de amikor már körbefogtak és próbáltam forogni velük akkor már egyáltalán nem volt jó. Nem akadozott a játék, de a forgás közben érezhetően leesett az fps, elmosódott lett a grafika is.

    A probléma az, hogy a játék menüjében a felbontáson kívül szinte semmit sem lehet állítani, szóval képtelenség belőni a gépemre rendesen.

    A havas pálya meg még mindig fps gyilkos sajnos.

    A másik bajom, hogy nem lehet még a főmenüben beállítani a fegyvercsoportokat (legalábbis nem találtam meg ha van is ilyen), ezért ha nem nyúlsz hozzá minden egyes meccs első 15 másodpercében akkor alapból Alpha Strike-ol a lövésre a mech. Atlas esetében 2 lövés és vészleállás következik be.

    Viszont a rakétaelhárító nagyon állat, a havas pályán egy másik Atlas mellett mentem és folyamatosan bőgött a 2 mech gépágyúja ahogyan lőtte a bejövő LRM-eket, ez nagyon hangulatos volt, közben meg Gaus-okkal osztottuk a népet.