6493
MechWarrior Online
  • Fenrir
    #2013
    Sajnos nem, ha pl épület van előtted és befogod a célpontot, majd kilövöd a rakétákat simán beledurrantod őket oda.

    Ha felemeled a mechet, hogy fölötte menjen el akkor elveszti a lock-ot. Legalábbis én így tapasztaltam.
  • Masakari
    #2012
    "Pending"et igazan felvalthatna 1 "Welcome in the beta" felirat.....
  • Birk@
    #2011
    Vagy eleve viszonylag nagy szögben indulnak.
  • Birk@
    #2010
    A bétába bejutva (Elite pender xD) úgyis meg tudom, de azért megkérdem: Lehetséges a rakéták kilövési szögének vertikális irányú befolyásolása? (arm/body döntéssel pl)
  • [NST]Cifu
    #2009
    A pontos működését nem ismerem még, de valahol ezek a keretek:

    -Saját magad kb. 630 méteres távolságból vehetsz észre ellenfeleket, az előtted lévő 180°-os zónában. Csak a terep maga, illetve az épületek nyújtanak fedezéket, ezek mögé húzódva "el lehet tünni". A növényzet, a fákat is ideértve nem számít akadálynak. A 180°-os szögből fakadóan ha mögéd kerül az ellenfél, akkor elveszíted.
    -In-direkt bármilyen távolságból érkező adatokat láthatsz, tehát akár 1400 méterre lévő ellenfelet is mutat a HUD, ha egy csapattársad látja.
    -A játékengine látótávolsága 1000 méter feletti, vagyis ha van rálátásod, akkor láthatod, ahogy ott áll (mozog) a Mech, de ha nincs hozzá 630 méternél közelebb senki, akkor a HUD nem fogja be (így pl. az LRM sem). AC/2-vel, AC/5-el, ER PPC-vel vagy Gauss-al van lehetőség így is lőni (és sebezni).

    -Hozzá kell tenni, hogy később várható az ECM és a Beagle Active Probe is. Előbbi a befogási távolságot csökkenti, utóbbi az ECM és a leállt mech-eket "láthatja". Ezek pontos működése a játékban még nem ismert.
  • Jeffjohnson
    #2008
    Köszi a választ! Azért is kérdeztem mert ez a játék jó alternatívának tűnik. A wot sajna nagyon lassan "fejlődik" jó lenne már valami friss felszabadultabb játék ami nem a grindrol a szar matchmakingröl meg az elrontott észlelési rendszerről szól. Jut eszembe itt az ellen felderítését, hogyan oldották meg?
  • [NST]Cifu
    #2007
    Amúgy most csütörtökön jön az új build, a fontosabb részletek:

    -Awesome! :)

    Tömeg: 80 tonna
    Sebesség: 48,6 km/h
    Páncélzat: 15 tonna

    Awesome AWS-8Q
    Fegyverzet: 3x PPC, 1x Small Laser
    Harpoints: 7x Energy, 1x AMS

    Awesome AWS-8R
    Fegyverzet: 2x LRM 15, 1x Large Laser, 1x Small Laser
    Hardpoints: 3x Energy, 4x Missile, 1x AMS

    Awesome AWS-8T
    Fegyverzet: 2x LRM 15, 2x Large Lasers, 1x Small Laser
    Hardpoints: 5x Energy, 2x Missile, 1x AMS

    Awesome AWS-8V
    Fegyverzet: 1x LRM 15, 1x PPC, 1x Large Laser, 1x Small Laser
    Hardpoints: 4x Energy, 3x Missile, 1x AMS

    -Ahogy fent is látható, minden Mech-en lesz legalább egy dedikált AMS hardpoint, ide csak az kerülhet. Az AS-7-K Atlas esetében 2x AMS hardpoint lesz.

    -A térkép nagyítható a "B" betüvel.

    -Egér DPI fix (eddig a torzó jobbra-ballra mozgatása jelentős FPS csökkenést okozott, ha magas DPI-jű (?) egér beállítás volt - azért a kérdőjel, mert szvsz nem a DPI-ről, hanem a rating poll-ról, vagyis a frissitési frekiről lehet szó).
  • [NST]Cifu
    #2006
    Hopp, de, jogos az öt pont, elviekben +25% bónuszt kapnak pénzre.
  • Masakari
    #2005
    hehe:) ahogy van is a videoban itt az lesz a legnagyobb szemetseg ha vkit flamerrel direkt tulhevitenek,itt kb az a tuti halallal lesz egyenlo:)

    lepes-loves-shutdown => mech tango :D
  • [NST]Cifu
    #2004
    Ezekre a kérdésekre jó választ nem lehet adni, mert zárt béta szinten van a játék, erősen zárt bétás állapotban. :D

    Per pillanat annyira nem vészes a grind, 250'000 C-bill egy győztes, 125'000 C-bill egy vesztes csata. Nekem negatív köröm még sose volt szerintem a jelenlegi buildben. Viszonyítás képpen a legolcsóbb mech 2,7 millió C-bill, a legdrágább 11 millió, egy drágább fegyver sincs több 300'000 C-bill-nél. A reaktorok drágák, egy 200-as XL reaktor már három millió.

    Viszont még nincs benne a sima/prémium felosztás, tehát lehet, hogy ez a prémiumra van skálázva.

    A Match-making úgy néz ki per pillanat, hogy:

    -8 vs. 8
    -Nincs semmiféle balance, csak lehetőleg 8 ember 8 ellen.
    -Van group-olás, viszont nincs garantálva, hogy egy oldalra kerültök, csak az, hogy egy csatába. A most jövő patchben már igyekszik egy oldalra pakolni az azonos groupban lévő mech-eket.

    Tervezik egy balanceolt rendszerre való lecserélését, de ez még odébb van, még csak ködös megjegyzésekből lehet sejteni, hogy leghamarabb a nyílt béta idejére várható, de lehet, hogy még akkor sem.

    A nyílt bétára már 12 vs. 12 lesz amúgy a csata felosztása.
  • XenHai
    #2003
    Nem is termel több pénzt ?
  • [NST]Cifu
    #2002
    A Map érdekessége, hogy az Icy Planet-el szemben is magas a hőmérséklet, ráadásul a pálya közepén egy vulkán van, ahol plusz 10% a hőtermelés. Na ott menetrend szerint shutdown-ol mindenki. Amikor bejött, mindenki rohant középre, és tucatnyi mech kergette egymást, ami valahogy így nézett ki: két lépés - lövés - shutdown. Mindkét oldalról. Már csak a Jakety Axe kellett volna aláfestő zenének. :)
  • Jeffjohnson
    #2001
    WoT-al összehasonlítva itt mennyire grind-olos a fejlődés? Illetve a matchmaking, hogy van megoldva?
  • [NST]Cifu
    #2000
    Ez így nem teljesen igaz, az első két béta invite (1000-1000 ember) még nem az alapítóknak szólt, sőt, az első idejében még nem is lehetett az alapító csomagokat megvenni. Az utóbbi kettő invite viszont már csak alapítók közül hívott meg.
  • [NST]Cifu
    #1999
    Az Alapító Mech-ek csak a kinézetükben / festésükben térnek el a sima Mech-ektől. Az Atlas azonban elég drága jószág, ahogy írtam 9-11 misi C-bill. 44 győztes csata, másképpen fogalmazva. :)
  • Birk@
    #1998
    Mivel az accountok 99%-a live-ra is átmegy (és most csak founder adhatja oda), így aligha hiszem hogy valaki odaadná
  • Palinko
    #1997
    de nekem olyan a gépasztalom hogy mind2 elfér mellette, Lock Ont is úgy repültem. majd megvárom csak nem adnak betat. ha valaki esetleg megosztaná az accját örülnénk :D
  • Fenrir
    #1996
    Szerintem nem érdemes joystick-kel játszani, nagyon sok billentyűt kell még használni a lövésen és mozgáson kívül is. Mindenképpen kelleni fog hozzá a klaviatúra mert nem tudsz annyit bindelni.
  • Palinko
    #1995
    de milyen joy mint a repülőnél?
  • xblades
    #1994
    Jó az új fejléc a blog-on, egész átláthatóbbá tette.
  • Masakari
    #1993
    új map:
    http://mwomercs.com/news/2012/07/346-heres-caustic-valley

    only billentyűzet lesz nálam.
  • EnxTheOne
    #1992
    Ti hogy fogtok játszani? Bilentyüzet +egér/joystick?
    Én a feeling miatt szeretnék egy joysticot, csak azt nem tudom hogy a bilentyüzet az maradjon, vagy az helyett is egy joy :D
  • Nagydög
    #1991
    Asszem, mindent lehet, csak ingyen tul sokba kerul.
  • TVelvet
    #1990
    Atlas-t meglehet majd szerezni amúgy is, vagy csak alapítóval?
  • Nagydög
    #1989
    Tulajdonkeppen nem is arrol van szo, hogy a serulekeny fejben van a pilotafulke, hanem az szamit fejnek, ahol az amugy serulekeny pilotafulke van.
  • BalMat
    #1988
    Torpit is létezik táblásban (azt hiszem tech3), de semmi értelme - egy torzó kritikustól megpusztulhat a pilótád.
  • [NST]Cifu
    #1987
    Ez természetesen még béta, szóval egy félig megfőzött borjúpaprikásról beszélünk, de a tény az, hogy per pillanat az Atlas nyers tűzereje dönti el a csaták egy jelentős részét.

    Az AS-7-K egyszerűen annyira über a maga alapjában, hogy iszonyat, van AMS-e, szóval valamenyire védve van az LRM-ektől és SRM-ktől. Ha fent hagyják a 300XL motort, akkor bőven lehet pakolni rá az AC/20-on kívül bármit. Lehet belőle jó sniper Gauss és ER PPC fegyverekkel, lehet Large Pulse Laser-ekkel durva közepes távolságú harcos. De lehet LRM-boat is két LRM-15-el, ami mellett még marad mindig hely hat Medium Pulse Laser számára. Persze az Atlas LRM-boatok inkább az AS-7-DC-D változatból készülnek, azokra akár 3xLRM-15 is felmehet, persze csak sima reaktor esetén. Az 72 pontnyi sebzés, és e mellé még van mindig hely egy AC/10-nek, vagy két MedPulseLas-nak...

    Természetesen egy jó scout továbbra is nagyon jól tudja kite-olni az Assault-okat, csak mostanság már ritkán látni magányos hőst játszó Atlas-okat. Ha meg mégis van, akkor kb. 20 másodperc alatt szétkapják.

    A korábbi Scout-menyországot a motor-limitálás rendesen beszabályozta, azért 136km/h max. sebességgel már az LRM-ek is meg-meg csipkedik őket (a 200km/h sebességű speedy gonsales-ek az előző buildben csaknem sebezhetettlenek voltak), és most egyre több közel-harcos Assault Mech-en látom az SSRM-eket. Ezek nagyon jók, mert ugyanúgy, mint az LRM-ek befogják a célt, és ~300 méteres távolságon belül szinte biztos találnak - kivétel két okból lehet, az egyik ha terepakadály van a célpont felé, a másik pedig a már említett AMS. Ami viszont scoutoknak nincs. Szóval egy AS-7-DC-D 3x SSRM-2-vel elég ütős már ahhoz, hogy tisztelje az ember.
  • Birk@
    #1986
    Emlékszem, amikor MPBT 3025-ben 4 Urbanmechnek sikerült egyszerre eltalálni az AC10-el az első domb mögül felbukkanó heavy fejét, hát szép látvány volt. Sajnos Atlas se sokat ér ha magára hagyják, a light-ok sok bosszúságot tudnak okozni.
  • [NST]Cifu
    #1985
    Amikor az Alapító csomagokat bejelentették, éppen "sz@r" volt az LRM, és nem volt még 1000 méteres lőtávja (ezt csak az ezen a héten kijött patch-ben kapta meg), ráadásul mindössze 2000 béta invitálás volt aktív még, szóval azok közül, akik akkor választottak, pusztán szimpátia alapján döntöttek. :)

    BTW én is úgy érzem, hogy a választásnál az Atlas a legjobb döntés. Egyfelől iszonyatosan sok múlik az Assault classon jelenleg (ha 4 Atlas van az egyik oldalon, egy se a másikon, akkor esélyesen eldölt a csata, hacsak foglalással nem ügyeskedik a másik oldal), másfelől a legdrágább Mech. 4100 MC vagy 9-11 millió C-bill...
  • Birk@
    #1984
    Azért az az 1000m elég cudar... nem csoda, hog a legtöbben a CAT-ot választották founder mech-nek, ha csak 1-et tudtak.
  • Palinko
    #1983
    hmm a tornyon van az a cuccos az van meg fél méter :D
  • [NST]Cifu
    #1982
    Elég hosszasan lehet sorolni, mennyiben tér már most el a TT-től (TableTop, táplás játék) az MWO. :)

    Például a lézer sebzése ugyebár egy időintervallumra értendő, mivel kb. egy másodpercig "lő", és ha ebből csak egy tizednyi másodpercig éri a célpont bal karját például, akkor a sebzés egy tizede jelentkezik a végtagon.
    Az SRM sebzése 2,6 pont két pont helyett, az LRM sebzése 1,6 pont egy pont helyet.
    Az LRM lőtávja 630 méter ha te vagy az spotter, 1000 méter ha indirect lövöd, vagyis egy csapattársad a spotter.
    A ballisztikus fegyverek lőszermennyisége 1,5-el meg van szorozva, lefele kerekítve, vagyis egy tonna AC/20-as lőszer nem 5, hanem 7 lőszert jelent.

    De ott van a Hardpoint rendszer, ami végképpen eltér a TT-től, nem is szólva a duplázott páncélzati értékektől.
  • Masakari
    #1981
    Bele halsz 1 regisztrációba...
    És igen regelni kell mert pár éve volt néhány idióta aki az oldal teljes tartalmát elkezdte letölteni és emiatt totál kinyírta az egész oldalt elég sokáig,úgyhogy ezért kell regelni!
  • Birk@
    #1980
    Így kapásból legális megoldást 1-et tudok:MegaMek Official oldal

    Itt egy komplett scenatiot tudsz összeállítani, és a deploy előtt ki tudod választani a mech-eket. Azt, hogy ez mennyire van köszönőviszonyban a MWO-al, egy olyan ember fogja tudni megmondani, aki szerencsésebb mint én, és már kapott invite-ot.

    Segítségképpen itt egy adattábla a HBK-ról, lehet összevetni INGAME. (bocsi a kép minősége miatt, nem volt kedvem feltölteni sehova :) )



  • [NST]Cifu
    #1979
    Nézz meg egy Abrams képet. :)
  • Palinko
    #1978
    2 től nem mondtam volna többet.
  • EnxTheOne
    #1977
    Akkor megéri majd lábra célozni scoutal. :)
    És hol lehet megnézni hogy egy mechre mennyi páncélt lehet rakni? Néztem rengeteg oldalt de ott csak azt irta hogy max mennyi páncél lehet rajta, engem meg az érdekelne hogy testrészeként/modulonként mennyit lehet. Erröl csak ilyen pálcika mech képet találtam.
    Mech factorynál meg minden szarért regisztrálni kell.
  • [NST]Cifu
    #1976
    Jelenleg AMS csak az AS-7-K Atlason van, a beérkező rakéták kb. 20%-át semmisíti meg, de ez csak becslés.

    Ha az egyik lábat megsemmisítik, akkor a sebesség kb. tizedére csökken, gyakorlatilag csak vánszorogni tudsz.

    A fegyverek elpusztítása összetettebb dolog. Ha egy adott testrészről leszedik a páncélzatot, akkor utána az ott található critical slotok sérülnek, vagy sérülhetnek. Ilyenkor a fegyver megsemmisülhet, ha beérkezik találat. Ha lőszer van az adott testrészben, akkor az berobbanhat, és ez a szomszédos testrészeken okozhat károsodást. Ennek sem ismert a pontos részlete, de tény, hogy pusztultam már meg lőszer-berobbanástól (jobb torzón volt minden lőszer, középső torzón még annyi páncél volt, hogy csak na, viszont a balt epusztították, mire meghaltam - és nem volt XL reaktorom (az XL reaktor esetén bármelyik torzó pusztulása a Mech végét jelenti). Van a CASE nevezetű fél tonnás modul, ez a lőszerrobbanásnál ezt a károsodást szünteti meg). Ha az adott testrész teljesen elpusztul, akkor az összes benne lévő fegyver elveszik arra a csatára.
  • [NST]Cifu
    #1975
    Ilyen magas az Abrams (leszámítva a búvónyílásokra szerelt géppuskákat). De ha a T-72/T-90-el jövök, ott ugyanez 2,3 méter.
  • EnxTheOne
    #1974
    Köszönöm.



    Az AMS hogy müködik? Mitöl függ hogy hány rakétát tud megsemmisiteni?

    Azt olvastam ha megsemmisül a mech mindkét lába akkor elpusztul, de ha csak az egyiket akkor sántikálni fog. Ilyenkor hány %-al lassul le?


    A fegyvereket külön-külön szét lehet löni az ellenségnek?
    Azt hiszem van olyan pilot skill hogy egyszerre max 4 dologra lehet célozni, és igy talán daraborka lehet tépni 1-2 elsöleges fegyvert. :S