6493
MechWarrior Online
  • [NST]Cifu
    #2173
    Mostmár megy. :)
  • Szpecnyaz
    #2172
    Nekem is ezt csinálja, de a már a hivatalos fórumon is írták, hogy valami gebasz van a szerverrel.
  • oGaben
    #2171
    Nem nekem is ezt csinálja.
  • XenHai
    #2170
    Csak én nem tudok játszani mind a 2 gépen bejelentkezés után be zárja a játékot a menü betöltése előtt.
  • Bucser
    #2169
    Akad, csak se egerem, se joystickom, se gepem nincs jatszani rendesen januarig:)
  • Birk@
    #2168
    Nekem már annyi is elég lenne, ha nem szóródnának szét amint elkezdődik a kör... a végén ott áll 2-3 assault és heavy, többieket meg egyesével levadászták. doh
  • Thanatos
    #2167
    akad :)
  • lauka
    #2166
    Hali. Akad itt régi SHU-s arc? :)
  • CsulokBandi
    #2165
    elofordult velem is, volt is meglepodes mennyire jo volt a parti. Volt kello fedezet, nem rohangalt mindenki szerte szet. az atlasok kaptak tamogatast, a felderito se allt le vigeckedni:) szvsz nagyon jo lesz ez a jatek, foleg ha az ember csapatostul keni:) Nalam no1 lesz az xcom utan:D
  • Masakari
    #2164
    Persze tudom hogy nem arra gondoltál:) Amúgy meglepődsz de full random csapattal is volt már olyan hogy úgy le volt beszélve a taktika hogy 8-0 lett a vége:)
  • CsulokBandi
    #2163
    nyilvan nem a megszervezett csapatjatekrol beszelek, hanem arrol, hogy belep az ember es mindenki rambozik: ) (megegyszer mondom nem az itteni emberekrol beszelek ) :)
    have fun
  • Masakari
    #2162
    Szerintem teljesen jó a csapatmunka meg a taktikai érzéke egyeseknek(Igaz Cifu? Commando squad?:D)

    Illetve tök jó hogy egyesek teljesen lusták pár kommentet leolvasni ts3 ügyben.
  • CsulokBandi
    #2161
    mennyire jo lehetne ez a jatek, ha a sok szerencsetlennek lenne egy kis taktikai erzeke:/ a csapatmunkarol nem is beszelve!
    Amugy szevasztok: )
  • [NST]Cifu
    #2160
    Prémiummal, és úgy, hogy nem számolja a javítás és lőszerfeltöltés költségeit. Nem véletlen, hogy a csatákba induló Mech-ek kb. 60-70% Assault és Heavy Mech.
  • Birk@
    #2159
    Külön problémának érzem, hogy kb 1 nap alatt össze lehet "farmolni" egy atlast
  • [NST]Cifu
    #2158
    Szvsz 1-2 hónapon belül biztos lesz open béta. NA open béta.

    EU open béta még odébb vagyon, mert EU szerverről sincsmég hír, csak egy ígéret, hogy lesz. Egyszercsak.

    Hogy milyen tempóban haladnak? Hát őszintén szólva akárhogy is károgok, azért haladnak keményen.

    Május: 1 pálya (forrest), 4 Mech (Jenner, Hunchback, Catapult és Atlas), 1 játékmód, korlátozott fegyverek
    Június: két hetente patch, plusz két Mech (Dragon és Catapult), plusz fegyverek (Flamer, ER Large Laser, ER PPC), plusz 1 pálya (Icy Planet), ki lehet lépni a csatából.
    Július: két hetente patch, plusz két Mech (Centurion és Awesome), XL engine már megvásárolható (korábban csak az AS7-K Atlasban volt gyárilag), Anti-Missile System, egyszerűsített friend/group rendszer, Pilot Lab (XP/fejlődés), plusz egy pálya (Vulcan)
    Augusztus: Eddig hetente patch, belekerültek az Alapító Mech-ek, a prémium, átdolgozták az első pályát, lehet már eladni a MechLab-ban, javított patcher, infopanel a csata után.

    Persze a finomhangolásokat nem soroltam fel.

    Szvsz a játék közel van ahhoz a szinthez, hogy open béta lehessen már.

    A komoly probléma a frakciós rendszer (sehol sem tart eddig), az információ/parancsoki rendszer (sehol sincs még) és persze a kulcs, a Match-making, ami per pillanat nem létező dolog. 8vs8-as csaták vannak a béta elindulása óta, pedig 12 vs 12 volt beigérve. Ráadásul balance, no az nincs, 8 vs 8 és kész, se tömeg, se más alapján nincs mérlegelés.
  • Birk@
    #2157
    Azt veszem észre, hogy inkább biztosara mennek, még ha ez a kiadás dátumának rovására is megy. Ez még mindíg jobb, mintha belevágnának az egészbe így. Ami viszont tény - ahogy Cifu is írta - sok dolog még benne sincs a játékban. Remélem hogy nem most fejlesztik, mert akkor idén nem lesz belőle jó játék.
  • Jeffjohnson
    #2156
    Igazából a szubjektív véleményetekre voltam kíváncsi a kiadás kapcsán, hogy ti hogyan érzitek 1-2 hónapon belül lesz-e ebből open béta mert ahogy olvasom kiadás nem valószínű ilyen készültség mellett, legalábbis EU-ban nem.
    Gondolom attól is függ, hogy milyen tempóban fejlesztenek ha úgy mint a WG akkor ebben az évben max open béta lesz csak.
  • [NST]Cifu
    #2155
    Hajdanában danában (még 2011) úgy kezdték, hogy 2012 nyarán jön a játék. Nem open béta, hanem a kiadás.

    Idén nyár elején már kezdtek úgy nyilatkozni, hogy várhatóan csak open béta lesz. Most jelenleg nem úgy tűnik, hogy tartani tudják az iramot, de ez csak az én véleményem.

    Hogy kiadható állapotban van-e? Ahogy a FAQ-ban is le van írva, illetve itt is írtam, a "kiadás" várhatóan úgy 3 hónappal az Open béta megkezdése után lesz. Vagyis a kérdés ebből a szempontból irreveláns, fogalmunk sincs, hogy fog a játék kinézni 3 hónap múlva.

    Ha onnan nézzük, hogy játszható állapotban van-e, akkor a válasz az, hogy bétás állapotban van. Időnként kilép a játék, nincsenek részletesen állítható grafikai opciók, sok a placeholder még, kezdetleges a szociális (group/friend) menü, kevés a meglévő pálya (3) és Mech (8), továbbá csak egyetlen játékmód van, és nagyon durva balance problémákkal kell szembesülni. Ha ezeken túllendülünk, akkor a játék játszható és élvezetes.
  • xblades
    #2154
    Ez relatív kinek mi számít annak. Nekik a nyomás miatt mindenképpen az lesz. Hogy a játékosoknak is az már kérdés, de erre ráfogják majd hogy még csak béta verzió.
    És a szerverek is egy érdekes kérdés lesz, mert most még csak tengeren túliak vannak, ami itt elég nagy ping-et okoz.
  • Jeffjohnson
    #2153
    Hivatalos oldalon csak annyi van írva, hogy 2012 ezért kérdeztem. Egyáltalán kiadható állapotban van a játék?
  • xblades
    #2152
    Eredetileg nyárra lett írva, tehát ahogy Cifu is írta ha augusztus 31-én kiadják még tartják magukat az ígéretükhöz.
  • xblades
    #2151
    Ezt még senki sem tudja, lehet maguk a fejlesztők sem.
  • xblades
    #2150
    Ez kár hogy mindenképp egy házhoz lesznek kötve a clánok, mert nem is tudjuk milyen következménye is lesz majd egy egy frakcióhoz csatlakozásnak.
  • Jeffjohnson
    #2149
    azt lehet már tudni mikortól lesz open beta?
  • [NST]Cifu
    #2148
    A Community Warfare ugye ~3 hónappal a release után várható... Szóval az még odébb van...
  • oGaben
    #2147
    Rendben,a fórumon a belépő kapu alatt találod a megfelelő részt (MechWarrior Onlinera jelentkezőknek).
  • Birk@
    #2146
    holnap beszerzek egy használható mikrofont és felnézek :)
  • oGaben
    #2145
    Nos aki szeretne csapatban játszani,az jöjjön nyugodtan hozzánk.
    Nem vagyunk még sokan,de remélem ez megváltozik.
    Van ts3 szerverünk amihez egy egyszerű fórum regisztráció után bárki hozzáférhet, alink ha később mégsem tetszik a dolog vagy nem jön be a klán, akkor sem kötelez senkit semmire ez a regisztráció.
  • Isi78
    #2144
    Sziasztok !

    Jó kérdés az tuti. Mi lesz ha megjönnek a klánok ?? Akkor már ki fog játszani a régi gépekkel ?? Nem tudom hogy fogják megoldani de az eredeti verzió szerint esélytelen egy 100tonnás mech egy 50 tonnás klános ellen. Gondolom lesz egy patch és onnan már elérhetővé válik pár klános gép...
    Addig is remélem jó kis csatákat tudunk játszani.
  • Birk@
    #2143
    Igen, csak kíváncsi vagyok ha már külön kezdenek, hogy fog alakulni közöttük a community warare
  • Fenrir
    #2142
    Egyesült Nemzetközösség a Davion és a Steiner ház együtt, nem?
  • Birk@
    #2141
    Gondolom szokás szerint a következő lesz az eloszlás:
    1. House Davion
    2. Draconis combine
    3. House Steiner
    4. House Marik
    5. House Liao (vagy 4.)
    6. Free Rasalhague Republic

    Egyenlőre nem teljesen tiszta előttem a Merc-ek felépítése, de azt hiszem valahol az első kettő között lesznek a regisztrációk rá, csak azok ugye egymással (is) harcolnak.

    Ami fura, hogy elvileg 1 évvel vagyunk a klán invázió előtt, így ha jól tudom olyan hogy Davion ház külön nincs is, illete van vannak némi összefonódások, nem?
  • oGaben
    #2140
    Mi elvileg a Steiner házat néztük ki magunknak,de ez még alakulhat.
  • Birk@
    #2139
    A legnagyobb probléma ott lesz, hogy eleve nehéz egy house-ba cibálni az embereket. Sok esélyem nincs szerintem, hogy egy magyar Draconis Combine klánt találjak magamnak.
  • xblades
    #2138
    Igen még így az elején érthető ez.
  • [NST]Cifu
    #2137
    Szvsz ez inkább egy hiv. fórumbéli ötletelésének hangzik. Ráadásul kb. tökmindegy, mert gondolj bele, hogy alapból 20.000 MC-vel kezdesz, ha Elit / Legendary alapító vagy. Abból lazán kijön 4 Assault Mech, plusz még CB-ből is vehetsz...
  • Birk@
    #2136
    Sajnálom, hogy nem jegyeztem meg hol hallottam/olvastam, de valami olyasmit hámoztam ki belőle, hogy a megsemmisült assaultok recovery time-ja 1 nap lesz. Ez részben megoldaná a dolgot, de nem hiszem, hogy meglépnék.
  • [NST]Cifu
    #2135
    Amíg a repair és a lőszerújratöltés költségei nem jelentkeznek, addig ez lesz. De félek, hogy utána is, amíg a balance valahogy nem lesz megoldva.
  • Birk@
    #2134
    Egy dolog hiányzik egyébként. Tudom, hogy nem lehet MPBT3025-höz hasonlítani, de jó lenne, ha az, hogy valakinek heavy, vagy neadjisten assaulja van, az jelent valamit. Így , hogy egy drop alatt 5-7 assault van, kicsit veszít a fényéből az egész. Emlékszem, amikor regényben előkerül egy assault, már mindenki összesz*rja magát :)