6493
MechWarrior Online
  • xblades
    #1933
    Hm augusztus 7-én még csak egy újabb zárt béta szakasz, nem lesz ebből nyáron open béta.

    "másfél millió dollárt"

    És nincs pénzük gyorsabb régió szintű indításra? Értsd EU szerver, így több bétás lehetne.
  • [NST]Cifu
    #1932
    BTW, egy eredetileg a béta fórumrészbe publikált, majd onnan kikerült DEV információs panel:

    Zárt béta (Március-TBD):

    -A játék 80%-osan stabil
    -A játék magja készen van.
    -A főbb alapdolgok (ha nem is készen), de benne vannak.
    -Új alapdolgok folyamatosan kerülnek bele.
    -Új content (pályák, mech-ek, fegyverek) folyamatosan kerülnek bele.
    -Csak meghívásos alapon lehet bekerülni (hivatalos fórum regisztráció)
    -A játékosok vehetnek MC-t valódi pénzért. A zárt bétában ez az MC rendelkezésre áll (wipe-ok esetén visszakapja), és amikor a játék elindul, akkor is megjelenik a számláján.
    -Folyamatos wipe-ok (lenullázzák a meglévő mech-jeidet, XP-det, pénzedet, és nulláról indul patch-ek után)
    -A balance és a finomhangolás folyamatos és mélységekbe menő.
    -Sok bug van még jelen.

    Nyílt béta (TBD):

    -A játék 95%-ban stabil.
    -Új dolgokat továbbra is folyamatosan adnak hozzá.
    -Új content folyamatosan érkezik.
    -Felgyorsított játékos belépés.
    -Nincs több Wipe.
    -A Balance és a finomhangolás továbbra is zajlik.
    -Néhány bug lehetséges.

    Release (TBD):

    -A játék 100%-osan stabil.
    -Új dolgok már csoportosítva, formálisan kerülnek bele a játékba (ie.: nem csak úgy jönnek egy patch-ben, hanem egy csomagban, hivatalosan előre bejelentve érkeznek)
    -Új content folyamatosan, ütemszerűen kerül bele a játékba.
    -Nincs semmiféle korlátozás a játékba kerüléshez.
    -Szükség szerinti finomhangolás és kisebb bugfix.

    Alapítók és a béta:

    -Az Alapítók legkésőbb Augusztus 7.-én early acces keretében kerülnek a zárt bétába (emiatt akadtak ki sokan) .
    -Augusztus 7.-éb az Alapítók már minden nekik járó extrát megkapnak, játékbeli alapító mech-ektől kezdve.
    -A Nyílt béta indulásakor lesz egy utolsó wipe, utána már nem! Szóval a játék "megjelenésekor" nem lesz wipe!
    -Ebből következik, hogy a prémium bónusza is a Nyílt bétában pörög már! Ez mondjuk nem kicsit visszás szerintem... :\
  • [NST]Cifu
    #1931
    Próbálok minél több infot szerezni erről az Alapító / Béta dologról, mert nem kicsit bánt a lelkiismeret miatta, elvégre is én írtam róla...

    A jelek szerint anno valóban írtak olyat, hogy a zárt bétába minden Alapító csomag tulaj bekerül, ám aztán fordult egyet a világ, és amikor az alapító csomagokat kirakták, akkor már csak egy Early Acces látható az információs panelen, ezen pedig 2012 Augusztus 7. szerepel. A hivatalos fórum tele volt/van olyan topicokkal, amelyet az Alapító csomagosok nyitottak emiatt. Hivatalos reakció a legtöbbre nincs, általában a segítőkészebb emberkék is csak az Early Acces-re mutogatnak. A másik oldalról nézve újabb és újabb beta invite-ok mennek, és erre elviekben az Alapítók nagyobb eséllyel kerülnek be, mint a sima egyorrú júzerek.

    Ezzel kapcsolatosan, illetve sok más érdekesség van ebben a topicban.

    A legdurvább az alapító csomagok aránya. 9940+ Legendary, 6340+ Elite és 830+ Veteran. Szóval csak az Alapító csomagokból eleddig több, mint másfél millió dollárt kapartak össze a készítők...
  • Masakari
    #1930
    Én spec nem a béta miatt vettem founderst.
    Az meg gáz hogy nem lehet módosítani márt csak azért is mert az is tény hogy ez alapján is döntik el részben hogy ki kap kulcsot,emiatt meg otthoni gépem hiába vinni ha a szarabbnak van bent a configja...na mind1
  • xblades
    #1929
    A zárt bétára beadottat nyilván sehogy.
  • xblades
    #1928
    Szégyen hogy mindenki vesz alpitócsomagot csak hogy bekerüljön a zárt bétába és a fejlesztőknek ez is a szándéka.
    A forumon látszik hogy most már az emberek nagy részének van valamelyik.
    Biztos a lehető legtovább tolják majd ki a Open Béta kezdési idejét.
    Igy biztos azért kaptok ti is később, mert már a nagy többségnek van és arra vár hogy bekerüljön.
  • Masakari
    #1927
    Nekem sincs nyugi :D
  • TVelvet
    #1926
    nekem még bétám sincs..
  • Masakari
    #1925
    1 Elite és Atlas boldog tulajdonosa vagyok,hip hip!
  • Masakari
    #1924


    :D
  • Masakari
    #1923
    Azt nem tudja valaki hogy a beadott configot nem lehet valahogy lecserélni? mert most itthon vagyok és ez a gép azért ezerszer jobb mint a laptopom....
  • Masakari
    #1922
    Nekem tegnap leégett a video kártyám a gépben,szóval vettem 1 újat(mostmár tuti vinnie kell) :D meg asszem az alapítót is meg kéne már venni,kell az az atlas :D
  • TVelvet
    #1921
    Nem bizony.
  • [NST]Cifu
    #1920
    Még mindig nem kaptál meghívót az Alapító csomag ellenére?
  • TVelvet
    #1919
    Bétááát. :(
  • [NST]Cifu
    #1918
    Új patch jön a bétába.

    -Általános teljesítményjavulás
    -4 Prémium mech, amit mindenki megkap. Ezek +25% C-Bill bónuszt kapnak, nem kell őket javítani/újrafegyverezni, viszont nem adnak XP-t sem!
    -Egy új Mech három verzióban: Centurion CN9-A, -AH, -AL
    -A harcok után kielemzés, mennyi XP-t és C-bill-t kaptál
    -Korlátozás a reaktorok terén, a legkisebb reaktor, amit berakhatsz, a Mech tömegének kétszerese (ie.: Atlas-ba legalább 200-as reaktort kell rakni, nincs többé 20kmph sebességű Mech, amit agyonpakoltak), a maximum 8,6 (ie.: egy 30 tonnás mech-be nem lehet 260-asnál nagyobb motort szerelni, vagyis nem lesznek 200kmph felett száguldozó gyalog kakukkok).
    -Elmentődnek a weapon groupok, nem kell minden csata elején kézzel beállítani.
    -Bekerül a fejlődési fa (XP)

    Nerfbat:
    -Flamer (kevesebb sebzés, ha folyamatosan használod egyre több és több heat-et generál)
    -Medium Laser és Medium Pulse Laser (több hőt generálnak)

    Buffbat:
    -LRM (1000m-es hatótáv, 50%-al több lőszer tonnánként)
    -Gauss Rifle, PPC, ER PPC, AC/2, AC/20 és AC/10 (megnőtt a lövedék/nyaláb sebessége)
    -Ballisztikai fegyverek (25%-al több lőszer per tonna)
    -Large Laser, Large Pulse Laser, ER Large Laser, PPC, and ER PPC (csökken a hőtermelésük)
    -Ballisztikai fegyverek a géppuskát leszámítva és PPC-k (0.25m-es "találati zóna", vagyis ha csak ennyivel vétik el a célt, akkor is találatnak minősül)
    -Rakéták (a fejre mért sebzés 25%-al csökkent, korábban ez 66,7%-ra volt állítva)
    -Atlas és Commando esetén csak a bal szem találat minősül "fejtalálatnak". Eddig e két Mech-nek iszonyú könnyű volt a "lefejezése".
  • xblades
    #1917
    Na ezen inkább tűnik annak.
  • [NST]Cifu
    #1916
    Az eredeti JagerMech-nek is ott volt a radardómja:

  • Ry0K3N
    #1915
    Riflemannek is ilyen van. Ha jól tippelem szenzor/radar mert ez is légvédelmi mech.
  • xblades
    #1914
    Érdekes gép, megint jól áttervezett bár azt a spoilert a tetején nem tudom értelmezni.
  • Masakari
    #1913
    eeees mech14: Jagermech

    http://mwomercs.com/news/2012/07/318-battlemech-14-jagermech
  • [NST]Cifu
    #1912
    Hát dunno, őszintén szólva ha egyedül van az ellenfél, és sikerül úgy steppelned, hogy ne kerülj pont az orra elé, miközben a búráját sütögeted folyamatosan, bevállhat. Csak az a gond, hogy sebzés terén ha neki van pár Pulse Laser-e, vagy egy AC/20-a, akkor még mindig te járhatsz rosszabbul a végén. Hozzávetőleg akkor is tudja merre vagy (a befogott cél keretéből), csak a közepére kell célozzon.
  • Torzonborz
    #1911
    hopp tényleg thermal vision. viszont vakításra nem tudom mennyire lesz használható.
  • [NST]Cifu
    #1910
    Thermal vision van a videóban, a night vision a hóvakság miatt használhatattlan ott (iszonyatos túlszaturált képet ad a fehérség miatt).
  • Torzonborz
    #1909
    ok , Én nem tudom milyen ezen a mapen játszani de elhiszem Neked hogy nem okés. ami viszont tetszett : nightvision vagy hogy híjják meg a flamer.
    pl nem tudom lesznek e iccakai pályák ahol ezt kell majd használni s a flamerrel el lehet e majd vakítani így mechet de ha igen akkor jó kis mókázásokat lehet majd csinálni. :D
  • Masakari
    #1908
    Csak talalomra irtam a szamot:) de akkor felkeszitem magam lelekben ra hogy ilyen is elofordulhat:)
  • [NST]Cifu
    #1907
    Van, és ha minden igaz, még mindig bugos, mert relatíve kevés hőt termel, szóval a Swayback-Flamer-boat elég ütős. De ebből is sejthető, hogy 2-3 flamer édeskevés, úgy 5-6 már veszélyesebb.
  • Fenrir
    #1906
    Van sajnos.
  • Masakari
    #1905
    Valami eszembe jutott a videot nezve,Flamer van? Szoval lehet vele ciganykodni hogy raksz vagy 2-3at a mechre azt tulhevitesz mindenkit?:D
  • [NST]Cifu
    #1904
    Továbbra is utálom ezt a mapot. :)

    Ingerszegény, hóvakságot okoz, ronda, és tele van akadályokkal, amiket alig látsz, mert a hó félig elfedi, és nézed, hogy mibe akadtál el, stb...
  • Torzonborz
    #1903
  • [NST]Cifu
    #1902
    Én most vettem Elite-t, a választott Mech pedig Hunchback lett.

    Amennyire tudni lehet, a Mech-ek ugyanúgy átszabhatóak, mint a hagyományos típusok, csak a festés és persze az C-bill bónusz tér el tőlük. Így utólag lehet megbántam, hogy nem Atlas lett, de végül is elképzelhető, hogy mikor megkapjuk az Alapító Mech-et, akkor függetlenül a vásárláskori választástól újra lehet majd választani (ez Dev hsz.-ből származik, tehát elképzelhető, de nem biztos).
  • Masakari
    #1901
    Hát hogy melyik mechet éri meg azon én is gondolkoztam,ugye az Atlas meg a Catapult is jó cucc de mivel Assault/Heavy szóval a fent tartásuk lehet körülményes lesz annak ellenére is hogy prémium mechek lesznek és ezért több pénzt hoznak. Hunchback meg Jenner már más tészta,de én ezt a 2 mechet spec nem szeretem szóval nálam ők nem jöhetnek szóba.

    Viszont továbbra se tudok választani mechet ha megint rámegyek a vásárlásra....
  • [NST]Cifu
    #1900
    Úgy tudom most jelenleg a terv az, hogy Július 10.-étől kezdődik a Closed Beta 2., és most olvastam, hogy a Closed Beta 1. hamarosan betellik (vagy már betelt), mivel 10.000 felhasználóra tervezték, ez annyit tesz, hogy az Alapító csomagosok sem biztos, hogy bekerülnek a Beta 1.-be, e téren két ellentmondó szöveg is olvasható (sorry TVelvet, ha emiatt nem kerülsz be a Beta 1.-be, engem kell szídni érte ).

    A Beta 2.-be az Alapító csomagosok már alapból benne lesznek.
  • Torzonborz
    #1899
    azt lehet tudni hogy mikor lesz a köv. béta invite dömping ?
    mert lehet inkább 1 60 dodós pack kéne mert abban már van mech...csak hát akkor jön a kérdés hogy melyik is legyen az ? :)
  • [NST]Cifu
    #1898
    Azért tegyük hozzá, hogy ki tudja, mikor fognak elindulni a regionális szerverek. Nekem ez az egyik bajom, mert per pillanat azért nem nagy élvezet a ~150-250-es ping...
  • Torzonborz
    #1897
    köszi . hmm akkor egy 30 dodós pakkra asszem benevezek Én is. :)
  • [NST]Cifu
    #1896
    #1867

    -Amikor a regionális szerverek elindulnak, lehetőség lesz arra, hogy egyszeri alkalommal szőrőstül-bőrőstül átkerüljön a Mechwarrior minden felszerelésével együtt a regionális szerverre.
  • Torzonborz
    #1895
    ez a founder pack most csak az amcsi serverre vonatkozik , ugye ? vagy ha most megveszem akkor később esetleg EU-ra is át lehet pakolni ?
  • Masakari
    #1894
    Nekem az a fura hogyha kijelölöm melyiket akarom megvenni akkor az elitnél utána nem tudom változtatni a mechet,mintha megjegyezte volna hogy nekem melyik kell. illetve ha Belgiumot állítom be akkor euróban adja meg mennyit kell fizetnem 49,51uró ha Magyarországot akkor meg 60$ ír. Bár nemtom a Dollár és euró közötti árfolyamot,ugyanannyi a 2?