6493
MechWarrior Online
  • Birk@
    #2133
    Az örök kérdés, nemzetközi vs. hazai klán :)
  • oGaben
    #2132
    Egyenlőre még nem tudjuk,csak próbáljuk összeszedni azokat akiket érdekelhet.
  • xblades
    #2131
    Én sokat adobe-zom semmiség megcsinálni, majd az otthoni gépemen elkészitem munka után.
  • [NST]Cifu
    #2130
    Bevallom olyan tré gépen írtam a szöveget, hogy nem volt kedvem a GIMP-el vesződni, ha megcsinálod persze mehet.
  • xblades
    #2129
    Csináljak egy az adott képrészlet bekarikázott, beszámozott képet, hogy felsorolás képen számozva lehessen a leírás a Faq-ban?

    hasonlóképpen:





  • xblades
    #2128
    Jó ötlet, bár biztos Hto klánként akartok indítani ?
    Vagy inkább egy újat alapítani erre a játékra.
  • TVelvet
    #2127
    Skacok lassan lehetne csinálni egy MWO-s társaságot.

    HTO-ból már játszunk egy páran, regeljetek be fórumba, és dobunk TS-s címet.

    ALINKEN
  • Me0w
    #2126
    En is jatszom, Jarvan Four (don't ask...) neven :) Majd osszed meg a TS elerhetoseget pls :)
  • Szpecnyaz
    #2125
    Időközben találtam rá megoldást, de laptopon így is nagyon alacsony az FPS :(. Ami igazából érdekes, mert a Crysis 2 (elvileg ua az engine) mid beállításokkal 40 FPS-t tudott. Ti esetleg nem tudtok valami jó tweakelési módot?
  • [NST]Cifu
    #2124
    Van egy system.cfg a játék könyvtárában, ott lehet ügyködni, de őszintén szólva e téren semmi többet nem tudok.
  • Masakari
    #2123
    ahogy észre vettem csak annyit lehet állítani hogy low/medium/high/veryhigh
  • Szpecnyaz
    #2122
    Valami mód van rá hogy a grafikai beállításokat lehessen babrálni?
  • Masakari
    #2121
    pontok nem kellenek!

    priv ment
  • oGaben
    #2120
    köszi...
  • Masakari
    #2119
    majd küldöm nemsokára privátban a ts-t
  • oGaben
    #2118
    Sziasztok!
    Engem is érdekelne egy TS elérés,vagy tudok neketek adni én egy ts címet ha nem zavar hogy regisztrálni kell hozzá.

    http://hungarianteam.hu/forum/
  • [NST]Cifu
    #2117
    Na, írtam egy csomót a FAQ/Blog-ra, szemezet:

    Mech változatok és adatok:




    Mi micsoda a képen:
    Az elnevezés magától értetődő, a Mech típusjele és tömege szintúgy.
    Az alap erőforrás az, hogy milyen fúziós reaktor van beleépítve, ahol XL látható, ott XL reaktor van benne.
    A sárga cellák az összes Energy / Ballistic / Missile hardpointot jelenti, utána pedig lebontva, hogy merre találhatóak. Ez azért érdekes, mert hiába van például 3x Missile hardpointod, ha mindhárom mondjuk a bal torzóban van, akkor oda nem tudsz 3x LRM-20-ast rakni (5 critical kell nekik egyenként, de 12 áll csak rendelkezésre).
    Végül pedig az AMS hardpoint elhelyezése látható. Ez is lefog egy Criticalt, a tömege fél tonna. Figyelem! Az AMS-hez kell lőszert is venni! Jelenleg csak az AS7-K esetében van két AMS-re lehetőség (ellentmondásosak az információk arról, hogy van-e értelme két AMS-t felrakni).




    Ok, akkor a HUD:

    Középen felül látható a játékállapot visszajelzője, bal oldalon a saját csapatunk kill-jei, középen a hátralévő idő, jobb oldalon pirossal az ellenséges csapat killjei.
    Alatta két csík látható, ezek a bázis "visszaszámlálói", ha ráállunk az ellenség bázisára (egy vörös négyzet a földön) akkor az ellenség vörös csíkja elkezd fogyni, és ha elfogy, elfoglaltuk a bázisát. Értelemszerűen ha az ellenség áll a mi bázisunkra, akkor a mi sárga csíkunk kezd el fogyni.

    Jobb oldalt felül láthatjuk a befogott célpont információs ábráját (befogni alaphelyzetben az "R" billentyűvel lehet). Fontos megjegyezni, hogy függően attól milyen messze van (ill. van-e felderítő a közelbe), különböző szintű információkat tudunk meg. Nagy távolságból semmit. Közelebb érve a páncélzati ábráját megláthatjuk. Ez úgy néz ki, hogy a külső körvonal színe a páncélzat állapotát, a belső ikonok az adott testrész belső szerkezetének állapotát jelzik ki. Okkersárgából indul, majd hajlik vörösbe, ha elfogy, akkor eltűnik a páncél, a belső szerkezetnek pedig csak a körvonala marad. Ha teljesen közel ér, akkor szerezhetjük meg a fegyverzetéről az információt, amit balra jelez ki tőle a játék.

    Jobb oldalt alul a fegyverpanel látható, felül egy körrel jelölve a karon lévő fegyverek, alatta keresztel a torzóba és a fejbe épített fegyverek. A felsorolás úgy néz ki, hogy először egy számsor 1-től 6-ig, ami a fegyvercsoportokat jelöli. Utána a fegyver típusa, majd egy visszajelző csík, amely alaphelyzetben fekete, ha lövünk, teli piros lesz, és ez a piros csík elkezd fogyni jobbról balra, ez úgymond a "visszaszámláló", ha újra fekete lesz, akkor lehet a fegyverrel újra tüzelni. Végül a lőszermennyiséget láthatjuk, energiafegyvereknél értelemszerűen egy végtelen jel (hasra eset nyolcas) látható.

    A fegyvercsoportok nagyon fontosak, ezért a beállításukra térjünk ki. Alaphelyzetben a kurzor gombokkal tudunk lépkedni közöttük, és a jobb CTRL-el tudjuk kijelölni őket. Célszerű az azonos típusú fegyvereket külön-külön csoportba szedni. Elsütni a fegyvereket kétféle képen lehet, alaphelyzetben a bal egérgomb a kijelölt csoporttal tüzel. Ezen kívül be lehet állítani, hogy az adott csoporttal tüzeljünk (alaphelyzetben 1-6 gombok).

    Középen alul a térképet láthatjuk, aminek a közepén mi állunk. Itt kék háromszögek a baráti, piros az ellenséges Mech-ek, kék négyzet a saját bázisunk, piros négyzet az ellenséges bázis. Az belőlünk induló 90°-os terület ami törzsünk előtt van, egy szaggatott vonalú nyíl is kiindul belőlünk, ez a haladási irányunk, vagyis hogy merre haladunk (amerre a lábaink állnak). Alaphelyzetben a WASD-vel tudjuk a sebességet növelni-csökkenteni és fordulni az altestünkkel (vagyis a haladási irányt beállítani). Az egérrel a felső testünket mozgatjuk. A térképtől jobbra a hőmérőt láthatjuk. Alaphelyzetben is termel a reaktor egy bizonyos mennyiségű hőt, tehát nem 0% az alaphelyzet. Ha mozgunk, akkor tovább nő egy kicsit. Ha lövünk, akkor drasztikusan elkezd nőni, függően attól mennyi hőelvezető radiátort szereltünk fel. Ha eléri a 100%-ot a rendszer elkezdi lekapcsolni a reaktort. Ezt felül tudjuk bírálni, de minél több időt töltünk a 100%-os régióban, annál jobban elkezd a Mech reaktora károsodni, ami a halálunkat okozhatja.
    A térképtől balra egy vagy két függőleges skálát látunk még. A bal szélső a sebesség kijelző, ahol láthatjuk, hogy mekkora sebességet állítottunk be (egy sáv), illetve a valós sebességünk, ami a skála belső részén látható kékes színű oszlop. Mivel a Mech-nek tömege és tehetetlensége van, ezért időbe telik, amíg eléri a kívánt sebességet. Ha a Mech fel van szerelve ugróhajtóművekkel, akkor azok aktiválásakor (alaphelyzetben SPACE) a másik skála elkezd csökkenni, ha elfogy, a hajtómű leáll, érdemes tudni, hogy ha nagyon magasról esünk le, akkor a Mech lábai sérülnek, szóval némi üzemanyagot spóroljunk arra, hogy a visszatéréskor tompítsuk a becsapódási sebességet. Az ugróhajtómű ha nem használjuk, rövid idő alatt újra feltöltődik, és ismét lehet használni.

    Alul bal oldalon a saját Mech páncélzati és belső szerkezeti állapotát láthatjuk, ennek kijelzése megegyezik a befogott célpont kijelzésénél.

    Középen maga a HUD látható. A tetején az iránytű, annak tetején két háromszög. A hegyén álló háromszög azt mutatja a torzó merre áll, az talpán álló háromszög a haladási irányunk. Itt látható a baráti és az ellenséges Mech-ek helyzete is, kékek a barátok, pirosak az ellenségek, piros sárga kerettel a befogott ellenség.

    Középen két célkereszt van, a kör alakú azt mutatja, hogy a karjainkra épített fegyverek merre néznek, a kereszt alakú pedig hogy a torzóra szereltek merre néznek. A kereszt körül hat kis kocka van, ezek a fegyvercsoportok állapotát mutatják. Sárgák ha tüzelésre készek, pirosak ha éppen töltődnek, illetve ha olyan fegyverről van szó, amely befogást igényel, mint az SSRM vagy az LRM, és nincs célpont befogva. Ha ilyen fegyverünk van, akkor a célkeresztet a célpont közelébe mozgatva két sárga kör jelenik meg, ha ez pirosra vált, akkor fogta be a célt, SSRM esetén csak ilyenkor tudunk tüzelni, LRM esetén bármikor lőhetünk. A középső rész jobb oldalán egy távolságmérő látható, ez a célkereszt alatt lévő tárgy / tereptárgy távolságát mutatja.

    A HUD a baráti Mech-ek fölé egy kék háromszöget helyez el, az ismert ellenséges Mech-ek fölé pedig vöröset. Ha egy célpontot befogunk, akkor egy információs keret is megjelenik, bal oldalon felül hogy hány százalékos állapotban van (ezt az információt távoli ellenfeleknél nem kapjuk meg, ha nincs a közelben baráti egység, aki befogta őt), illetve távolságát láthatjuk, jobb oldalon pedig a Mechwarrior nevét és a Mech típusát.
  • Masakari
    #2116
    okés lekommunikálom haverokkal a dolgot,de sztem nem fogja őket zavarni a dolog
  • [NST]Cifu
    #2115
    Az Elite Alapítóhoz 80US$ értékű MC jár. Gondolom ez hozzájön a 13.000 alap MC-hez. Ez alapján 20.000 MC / 80US$ ~ 250 MC / US$

    A legdrágább Mech (Atlas) most valami 4250 MC, vagyis 17 US$.

    TS3 elérhetőség majd jöhet priviben (én sajnos csak holnap kora délután ill. este leszek).
  • Masakari
    #2114

    Jelentem felpeccselt

    33.000 MC kreditem van xD Csak elite foundersem van
    Az xp-ket pedig egyenlőre nem törölték el
  • Masakari
    #2113
    Én tudok ventri meg Ts3 servert is ha van rá igény.Másik forumra is felvetettem már mert ott is feljött hogy kéne vmi közös lehetőség a dumára.
  • [NST]Cifu
    #2112
    Ok, csak akkor beszéljünk meg egy közös TS-t, mert én max. a Goro féle Mumble-t ismerem. :D

    A játékban meg ugye nincs chat... :\
  • TVelvet
    #2111
    én is bírnám már ha TS-el 4-5-6-an nyomnánk meccseket.
  • [NST]Cifu
    #2110
    Egész pontosan már egy hét elment belőle. :)

    Kezdenek felpörögni az események, az Alapítók ma megkapják a cuccaikat, az IGN előfizetők már béta kulcsot kapnak... Szvsz még két hét, és valahol a nemzeti ünnepünk körül jön a nyílt béta.

    Viszont éppen azon kezdtem el gondolkozni, hogy jó lesz-e ez nekünk? A játék szvsz még erősen bétás állapotban van, túl sok a placeholder, nincs pl. lobby, ill. lobby-, sőt, group-chat se. Egyetlen játékmód, 3 pályával, stb... Imádom én így is, de a casual playerek szét fogják tépni..

    Jó lenne legalább már egy-két csapat-csatát menni. :D
  • Palinko
    #2109
    open bétát a népnek! mikor lesz már? augusztus is itt van a nyakunkon
  • [NST]Cifu
    #2108
  • Masakari
    #2107
    aham,okés thx
  • [NST]Cifu
    #2106
    Magyar idő szerint este szokott a patch lenni (este 7 v. 8 körül), gondolom utána.
  • Masakari
    #2105
    Mikor lesz aktív a founders?
  • [NST]Cifu
    #2104
    Nyugtassatok meg ,hogy a gemnek kisebb a gépigénye mint a mwll modnak .

    Az MWLL Crysis 1 WH motor alá mászott. Az MWO Cryengine 3.4-et használ. Ebből sejthető, hogy a gépigénye nem éppen az Arm-os procikat célozza meg.

    A hivatalos minimum gépigény Core2Duo procit és GeForce 8800GT szintű videókártyák kér, 4 giga rammal.

    A realitás jelenleg inkább az, hogy Core2Duo-val és egy Gf460GTX-el éppen játszható kategória (~15-25 fps csatában). Sajnos nem tudni, fog-e változni ez az állapot.

    A founders es mechet később is lehet állítani vagy az marad amit választasz az oldalon? Van erről valahol valami infó?

    Korábban volt olyan, hogy esetleg elképzelhető, hogy lehet majd választani újra. Ezzel kapcsolatban én nem találtam azóta semmit.

    Én élek a gyanúval, hogy nemleges a válasz, amit választottál, azt kapod. Esetleg azt még megteheted, hogy plusz 60$-ért mind a négyet megkapod (Elite -> Legendary)
  • XenHai
    #2103
    A founders es mechet később is lehet állítani vagy az marad amit választasz az oldalon? Van erről valahol valami infó?
  • XenHai
    #2102
    Nyugtassatok meg ,hogy a gemnek kisebb a gépigénye mint a mwll modnak .
  • Masakari
    #2101
    A win7en gondolkozok a plusz memória miatt,de amúgy sztem itt már az a gond hogy a windows olyan 4 éves körül van :D szóval tele van minden szeméttel az a szerencsétlen gép. Mert mondom alapból fut mint álom,meg nem szaggat állandóan csak néha.(de pont akkor amikor a legkevésbé se hiányzik).
  • Cobra.
    #2100
    Sajnos az 5000+ gyengébb, mint a 2310, plusz valószínűleg XP-re se nagyon tesztelték már a játékot.
  • [NST]Cifu
    #2099
    Én két problémát látok:

    Athlon 64 X2 proci (csak két magos, míg az i3 ugye két mag plusz Hypr-Thread = 4 virtuális mag)
    Windows XP (ha 4 giga ramod van, Win7 x64 mindenképpen jobb lenne)

    Ebből a proci egyértelműen gázosabb, még a Core2Duo E8400 3Ghz-en is éppen elfogadható egy GTX460-assal.
  • Masakari
    #2098
    Pc:
    Ez paraszt módszer lesz mert itt nem akar futni az MWO-s rendszer felmérő szar
    OS:XP sp3
    CPU:AMD Athlon(tm) 64 x2 dual
    Core Processor 5000+ ,2,61 Ghz
    Memória: 3,25GB RAM (4 lenne csak ugye xp ennyit lát)
    Video kártya: Ati HD 7750 1GB
    nem tudom más kell-e még ide de ez van a gépben végülis
  • Masakari
    #2097
    laptop:
    OS Version: Microsoft Windows 7 Home Premium
    System RAM: 4072 MB
    CPU Name: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz
    CPU Speeds: 1890
    Physical CPUs: 1
    Virtual CPUs: 4
    Video Card Description: AMD Radeon HD 6470M
    VRAM: 1024 MB
    Primary Display Resolution: 1366x768
    Multi-Monitor Desktop Resolution: 1366x768
    Microphone: True
    Language: Hungarian (Hungary)
    Windows Experience Index Rating: 4.7
  • [NST]Cifu
    #2096
    Pontos hardware specifikációk az laptop és az asztali gép esetén?
  • Masakari
    #2095
    Najó kész,ez egyszerűen nevetséges ahogy az asztali gépem megy.........Alapból fut simán,mint álom DE:
    -mikor elindul gyakran pár mp-ig csak szaggat és utána fut simán.
    -Valamikor a mecheken rikító színű textúra van,amit az alttab néha megold néha nem.
    -Random módon(de általában csata közben hogy élvezetes legyen) úgy elkezd szaggatni hogy játszhatatlan.
    És a legjobb az egészben hogy ezek egyike se fordul elő a laptopon történő játék során,pedig az hóval szarabb hardverrel rendelkezik(és direkt tettem fel új drivert is a video kártyához,várom az ötleteket)
  • Masakari
    #2094
    Most toltam 2őt,mind2 gond nélkül végigment nekem o.O