6493
MechWarrior Online
  • [NST]Cifu
    #1813
    Te is kaptál kulcsot végre? :)
  • Fenrir
    #1812
    Nálam akadásmentesen megy, pedig eléggé régi a gépem már.

    Kicsit vicces ez a peccselés, 2 exe-t is külön kell futtatni.
  • [NST]Cifu
    #1811
    Attól, hogy F2P, még valahonnan bevételt kell szereznie, mert mint tudjuk, ingyen semmi sincs. Arra eddig is számítottam, hogy az Assault Mech-ek fenntarthatósága macerás lesz Prémium nélkül (mint a WoT-ban a Tier VII. feletti harckocsiké), de a jelenlegi állapot ennél durvább. Bár állítólag bug, és ez is javítva lesz rövidesen.
  • Cobra.
    #1810
    Ahhoz képest, hogy f2p-nek hirdették, lassan kiderül, hogy ingyen csak napi 1-2 meccset játszhatsz light mechkel...
  • [NST]Cifu
    #1809
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Új Patch, új bugok és új dolgok. :)

    -Bekerült a Commando könnyű mech. Kicsi, gyors, és hatékony, alig lehet eltalálni, Jenner feeling.
    -Bekerült ugye a javítás és a lőszer-utántöltés egy kattintásra. Jelenleg azonban a költségei olyan elszabottak, hogy egy Assault Mech-nél egy vesztes csata után lazán buksz 300.000 C-Bill-t. Egy Swayback-nél (a Hunchback Medium lézerekkel telepakolt változata) is örülhetsz, ha kihozod nullára. Úgy tűnik azért nem lesz sok Assault és Heavy mech a játékban, mert Prémium nélkül nem lehet fenntartani majd őket. :)
    -Bekerült az AMS (Anti-Missile System, vagyis rakétaelhárító Rendszer), de bugos, kivág a játékból, ha felrakod.
    -Van már Zoom (1,5x és 3x), így a sniper fegyverek használhatósága sokat javult). Bekerült a Hőképalkotó (Thermal) nézet is, jól néz ki :)
    -A nagy hőterhelésű MEch-ek keresik a vizet, tényleg javít valamennyit (de mivel csak max. 2+2 Heat Sink lehet a lábon, ezért a változás azért nem elementális mértékű).
    -Bekerült a Damage Trasfer, tehát ha megsemmisült a Jobb Torzó, és oda kapsz lövést, akkor automatikusan a Középső Torzóból veszi le a sebzést. Ez a Jennernél volt eddig gond, most javították (de továbbra is veszélyesek a Könnyű Mech-ek).
    -Átalakították az LRM-eket, eddig (logikusan) ballisztikus pályán mentek, tehát fel az égnek, majd fentről le. Ehelyett most inkább egyenes vonalban próbálják megközelíteni a célpontot, ami miatt a rakéták egy része esélyesen a talajnak vagy terepakadályoknak ütközik.
    -Egy csomó balance dolgon változtattak, eddig pl. a Dragon Mech középső torzója túl könnyű célpont volt, ezt orvosolták, illetve a Fegyver Hardpoint-ok elosztásán változtattak.
    -Javítottak az optimalizáción, erről nem tudok nyilatkozni még (de a posztok szerint inkább romlott az FPS, mint nőtt), mert most vettem új gépet, és a régivel még nem játszottam (majd fogok, és előveszek egy AMD X2 4400+ gépet is GeForce 8600-as videókártyával is). Egy i5-3570, 8 Giga ram, Radeon 7950-es erőművön viszont azt kell mondjam, hogy nagyon szép a grafika (1920x1080, Very High), de azt kell mondjam, hogy igazán álleejtés azért nincs, a sérült komponenseknél nincsenek például szikrázó, pattogó vezetékek (MechWarrior 3), a terep és táj továbbra se rombolható, a fákon átsétálunk, stb. Szóval szépen néznek ki a Mech-ek, szép táj, szépek a fegyverek effektjei, a lézer által okozott felhevülés is szép (de ennek effektjét visszább vették, eddig úgy világított, mint valami felrobbant nukleáris reaktor az éjszakába). De nincs semmi olyasmi, amire csettintene az ember, hogy igen, ez már valami. 2012 ez a minimum, azt hiszem. A gépigény meg hát...

    BTW most olvasom, hogy hamarosan egy új patch-ben javítanak több dolgon.


    Megvehetők már az Alapító Csomagok.

    A korábban említett két csomagon túl van egy harmadik is, 120$-ért, amelyhez az 'Elit' csomaghoz képest plusz egy hónap prémium jár (így már 3 hónap), továbbá mind a négy prémium mech (az Elit-nek csak egy választása van a négyből), plusz az illető neve felkerül a Credits-be. Ennek a csomagnak a neve "Legendary Founder's Pack" (~Legendás Alapító Csomag).
  • [NST]Cifu
    #1808
    Ennek a gépnek már talán már elégnek kell lennie, bár nem tudom, hogy a 4 giga mininum ram elvárás mennyire komolyan vehető.
  • [NST]Cifu
    #1807
    Pontosan nem lehet megmondani még. Az "5000+" proci teljesítményt nehéz belőni, de ha a régi AMD-s X2-esekről van szó (ott volt a + jelölés), akkor az lehet, hogy már karcsú lesz. A 4850 teljesítményben még megugorja a lécet, szóval.
  • [NST]Cifu
    #1806
    Az, hogy a Crysis 2-nél ilyesmivel éltek egy dolog, de itt engine-ről beszélünk. Az más tészta, magába a motorba nincs "beépítve" a plusz számítási teljesítmény...
  • Masakari
    #1805
    Én nem.
  • aknakukac96
    #1804
    Innen ki kapott béta kulcsot?
  • Masakari
    #1803
    kk thx
  • lee56
    #1802
    "de bármikor cserélhetem egy Brazos-ra" Hű, az lenne csak az előrelépés... :D
  • Caliph
    #1801
    no patch érkezik:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    berakják a commandot,anti missle system,többféle motor,lőszerrekesz,berakják a zoom funkciót a thermal mellé,spectator mod,új heat management(víz segít hűteni),fizetni kell a repair/rearm -ért,damage transfer(pl.: felrobbanó lőszer a jobb torson viszi a center torso és jobb arm egy részét)a mech locked lesz amig a csata véget nem ér,függetlenül attól hogy kiléptél/meghaltál/megszakadtál,pár fegyver és mech változtatás,bug fix és optimalizálás. röviden ennyi
  • Scottt
    #1800
    Ez engem is érdekelne,a Cry2 szépen futott (AMD 7750BE @3,2,2guriga ram,4830 @4850,512mb) vajon az MWO-val mi lesz majd?
  • xblades
    #1799
    Mint írták előttem leginkább a procit használja, azt nem tudni a több magot kihasználja-e a program. A több memória biztos segít. A videokártya viszont ha kisebb felbontáson(1200x1024) játszol nem kell olyan erős.

    Nekem az előző volt 5600+, mostani egy jól húzható 4 magos Amd de bármikor cserélhetem egy Brazos-ra, 8Gb memória megvan, videokártya(6850) pedig a mostani monitoromhoz bőven elég.

    Viszont szerintem a Win 7 jobb lenne neki mint az Xp.
  • Ry0K3N
    #1798
    Crysis 2 cryengine 3 alatt fut. Szóva ha az ment nem hiszem gondod lenne.
  • Masakari
    #1797
    Én már elég régóta elvesztettem a fonalat a vidkari meg a proci jelölések között,azt tudom hogy van az otthoni gépben 4 giga memóriám,2 magos procim olyan 5000+os össz teljesítménnyel és egy radeon HD 4850(asszem:D). Ezzel mire lehet számítani?crysis 2 az futott,a cryengine 3 az sokkal durvább vagy akkor azért fogok tudni játszani?
  • xblades
    #1796
    Igen itt le is írják hogy lehet ezt előidézni vele:

    Mesterségesen kreált a Crysis 2 óriási gépigénye
  • [NST]Cifu
    #1795
    A hivatalos fórumon két véglet csatázik. Az egyik azt mondja, hogy azért a minimum gépigény az már lassan múzeumba való, mind a 8800-as GeForce széria, mind a C2D E sorozat 2006-ban jelent meg, vagyis hat éve. Szóval ugyan már ne az özönvíz előtti gépekre fejlesszenek.

    A másik véglet meg az, hogy oké, de mi indokolja ezt a brutális gépigényt, amikor a grafika, a fizika (ill. annak hiánya) viszont nem olyan iszonyú ütős az eddigiek alapján.

    Én igazából mindkettőnek igazat adok...

    Ahogy lent írtam, én a CryEngine 3-ra gyanakszom. Valami miatt iszonyatosan eheti a procit, függetlenül a terhelés mértékétől, ha megnézzük a minimum és az ajánlott között nincs olyan iszonyatosan nagy eltérés.
  • xblades
    #1794
    Aki meghívást akar a játékba szerintem írjon néha a forumukba és hozzászólást a hivatalos oldalon, mert biztos azt is nézik mennyire vagy aktív ilyen téren.
  • xblades
    #1793
    Hát hogy még elsőnek írt kezdésre sem lesz nyílt béta, csak zárt második része, tényleg elég késés.

    És azért a képigényen is optimalizálhatnák, nem mindenkinek van olyan gépe amit ők írtak.

    10 ezer meghívó de csak 400-an vannak fent vasárnap? Érdekes.
    Aztán ebből vajh mikor lesz Eu szerver, mert a leírtak alapján nem nyáron.
  • [NST]Cifu
    #1792
    Jelenleg nem a VGA, hanem a CPU a kerékkötője a játéknak. Ugyanolyan GeForce 460GTX 768Mbyte-os kártyával, mint nekem van, egy i3-as procival simán játszik más...
  • Torzonborz
    #1791
    hmm most vettem 7870-t , eddig nem nagyon tudtam megizzasztani semmivel sem , na talán majd ez. :D
  • Caliph
    #1790
    ja,és mindez high beállítások mellett 1360x768 ban(tv-n játszom)
    Amúgy lehet hívtak be új embereket de lehet csak a vasárnap teszi de jelenleg majdnem 400an vagyunk.
  • Caliph
    #1789
    i3-2100,3.1Ghz,4gb ram,gf560Ti-vel szaggatásmentesen fut-az elején betöltésnél érezni lassulást,de maga a játék reccenésmentes akár 8v8ban is. lag az nagy csatában meg van bőven.Majd rakok fel vmi fps mérőt hogy számosítsam is a dolgot-
    (Aki épp gépbővítésen gondolkodik csakis az MWO miatt,annak megsúgom hogy a szokásos Nvidia reklámmal indit a game.persze ez lehet nem jelent semmit,de inkább azt hogy nvidia karikra van optimalizálva(és mst nem akarok ati-vs-nvidia flémet,csak egy megjegyzés volt))
  • Palinko
    #1788
    mikor lesz az open, sztem a 965 phenom 2 esem elbírja
  • Annihilator100
    #1787
    Az első gondolatom kb ez volt nekem is.
  • Ry0K3N
    #1786
    Hát ha ez a gépigény akkor én ezzel nem hiszem sokat fogok játszani.
  • [NST]Cifu
    #1785
    Én annyira nem mosolygok rajta. És ez nem a béta gépigénye, efelől biztosíthatlak. :)

    Cryengine 3... remélem persze, hogy optimalizáció terén alkotnak valamit...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    (Jelenleg Core 2 Duo szintű gépeken nem fut el szaggatásmentesen a játék (értsd: nálam az [email protected] 10fps alá is leesik néha), az egyik Dev meg is jegyezte, hogy a fejlesztésnél a célhardver az Intel i5 volt... majdnem visszaírtam, hogy kösz b+...)


    A sluszpoén, hogy most kezdtem el összerakni a gépet, amit direkt a fenti tapasztalatok miatt vettem, mondván, hogy itt az open béta, és egy hónap múlva már élesben nyomjuk az ipart. Hát nagyon nem...
  • Annihilator100
    #1784
    A 8 gigán elmosolyodtam én is, kicsit sokallom, remélem csak a beta állapot miatt ennyi.
  • Lokker
    #1783
    Azért ajánlottnál elég mókás az a 8gb ram, remélem azért valamivel felhasználóbarátabb lesz.
  • [NST]Cifu
    #1782
    Én most vettem. Az MWO miatt, merthát alig egy hónap, és indul az élő szerver. Erre kiderül, hogy csúszik keményen, szóval ráértem volna.
  • Annihilator100
    #1781
    Van egy gépigénye... kompletten új gépet kell vegyek.
  • [NST]Cifu
    #1780
    Kettőt és könnyebbet. Csinálj egy regisztrációt, aztán kiderül...
  • aknakukac96
    #1779
    Értem, köszönöm.Azt nem lehet tudni, hogy mennyien jelentkeztek eddig, tehát mennyi a valószínüsége annak, hogy majd benne leszek a 10.000-ben?
  • [NST]Cifu
    #1778
    Nagyon sok volt már a kérdés e téren, ezért [URL=http://mwomercs.com/news/2012/06/287-official-developer-update]csináltak egy hivatalos fejlesztői "itt tartunk" bejelentést.[/URL]

    Ezek alapján:

    -Jelenleg fut a Zárt Béta 1. fázis, a jövő héten már 10.000 béta kulcs lesz kiküldve.
    -Júni 19.-étől él az "Alapítói csomag", ez a korábban említett 60 és 80 dolláros cucc, akik ezt megveszik, automatikusan bekerülnek a bétába.
    -Július 10.-étől kezdődik a Zárt Béta 2. fázisa, ahol elviekben már több ezer játékos lehet egyszerre bent.
    -Augusztus 7.-én jön a következő lépés, az Alapító csomag tulajok megkapják az extráikat (a bónusz Mech-et).
    -Még továbbra sincs időpontja a Nyílt Bétának, csak ennyi "2012 nyara". Ebből következik, hogy a játék nem fog megjelenni 2012 nyarán, egy ügyes trükkel átfordították ezt a nyílt béta időpontjára... (Hát a Piranha Games sem különbözik e téren akkor a többi "ígérgetek, aztán úgy se tudom betartani" játékfejlesztő cégtől, Blizzardtól kezdve...).
    -Az európai játékosokat megnyugtatandó azt találták ki, hogy aki megveszi az Alapító csomagot, az az EU szerver megnyitásakor kap egy egyszeri lehetőséget arra, hogy átköltözzön mindenestől oda.
    -Ahogy várható volt, nem fog minden benne lenni a játékban az induláskor (hogy ez az open béta, vagy a valódi indulás, nem tudni). 10 Mech-et igérnek, összesen mintegy 40 változatban. És nem lesz Community Warfare, vagyis a jelenleg a bétában lévő Team Deathmatch lesz várhatóan az egyetlen játékmód. A CW mintegy 3 hónappal az Nyilt Béta megindulása után várható (értelmezd.: december elött semmiképpen). Próbálják magyarázni, hogy ennek a célja az, hogy a játékosok elsajátítsák a Mechlabot és a harcot, mire a CW elkezdődik...

    Gépigény:

    Minimum:

    CPU: Core 2 Duo E6750 2.66GHz / Athlon II X2 245e
    GPU: GeForce 8800GT / Radeon HD 5600/5700
    RAM: 4 GB
    OS: Windows Vista 32-bit
    DirectX: DX9
    HDD: 4 GB

    Ajánlott:

    CPU: Core i3-2500 / AMD Athlon II X4 650
    GPU: GeForce GTX 285 Radeon HD 5830
    RAM: 8 GB
    OS: Windows 7 SP-1 64-Bit
    DirectX: DX9
    HDD: 4 GB
  • aknakukac96
    #1777
    Most komolyan 19.-én nyílt béta lesz?Mert sehova sincs kiírva, de itt alattam 3-al írta a kolega...
  • xblades
    #1776
    Én is arra gondoltam, hogya nagyobb bemutatások hiányoznak, az E3 meg nálam az a Razre bemutatója volt nem az övék. Az hogy az ő játékokhoz van, nem számít nekem. Razer termék, pont.

    Mindegy remélem a béta alatt legalább a játékot felépítik.
  • [NST]Cifu
    #1775
    A fórumon korrektek, még a negatív hsz.-ekre is reagálnak. De az E3-on a legnagyobb dobás a Razer kontroller, ami szerintem vicc...
  • xblades
    #1774
    Már megint elcsendesedtek, pedig egy hét múlva már Open Béta lesz elvileg.
    Még az E3 se produkáltak semmit, nagyon rossz szerintem a kommunikációjuk a külvilággal.