6493
MechWarrior Online
  • Bucser
    #2053
    Nem igazán értem a MW4-el való fixációdat.... Az MW4-ben egy dolog volt jó, a netkód. Minden más távol állt a mechwarrior sorozattól szerintem.
  • Masakari
    #2052
    Akkor az en osszefoglalom(FPS-t nem lattam kiirva sehol):

    Meglepetesemre megy a laptopon,bar a havas palya kicsit laggos/a ping miatt alig talalok el valakit is :D A masik 2 map viszonylag okes,de otthoni gepen ezerszer jobb lesz ebben biztos vagyok.

    Iranyitas: nekem az mw4 utan ez nagyon furcsa,valahogy az only billentyuzettel jobban tudtam celozni anno mint most a kotelezo bill+eger komboval,de alapvetoen sokkal fapadosabb az egesz mint mech4ben volt.Illetve ha a jenner-el szaladgalok alig birok celozni ami reszben amiatt van hogy a laptop nemigen birja a motort.
    Volt olyan is hogy leallt az elottem levo mech,megalltam a kis Awesome-al,beceloztam bum 3 ppc,erre vissza kerul par meterrel,WTF? odacelzok lovok,erre meg vissza kerul a korabbi helyere(meg mindig leallva) na kossz…:D

    Mecheket meg nemigen probaltam modositgatni csak vettem 2ot(de meg a penzbol ahogy neztem kijonne 1 Atlas is meg akar meg 1 mech :D).Egyenlore megfelelnek a stock dolgok,majd ha megkapom a founders bonuszokat akkor raallok erre is.

    Maga a belso nezet engem kicsit zavar,mert nem latom rendesen hogy milyen fegyverrel talalak el(es milyen iranybol),csak dolongel a mech meg azt latom hogy valtozik a szine az adott modulnak(ami zavaro mert csak a korvonal nem a teljes resz szinezodik…)illetve az is hianyzik hogy nem tudom a mech allapotat vonalas modra allitani mint a mech 3-4ben. Meg meg sok minden(PL nem lattam hogy a radart ki lehet-e kapcsolni kis extra lopakodashoz). Amit orky irt az velem is volt hogy Atlaska betolatott 1 epulet moge es rendesen egybol eltunt,de ettol fuggetlenul szetkaptuk mint debil gyerek a mikulas csomagot.
    Nagyon erzodik hogy meg van novelve a mechek pancelzata,sokkal tobbet bir minden mint mech4ben pl.
    stbstbstb sok aprosag amit vagy nem vettem meg eszre vagy nincs is benne.

    Illetve a sok halal ellenre volt 2 killem :D egy Atlas es Catapult banta a dolgot:))
    Ja es el ne felejtsem, a weapon groupokat bellitani 1 remalom :D

  • [NST]Cifu
    #2051
    Én Cifu-ként vagyok bent (meglepő :P).
  • Birk@
    #2050
    Amúgy a friend rendszer műxik már? Ha igen küldjetek egy invet ZeuS_MPBT-nek ^^
  • Birk@
    #2049
    Kapsz levelet is ^^
    A kissé megmódosított atlas tényleg mindent ver meg kell hogy mondjam
  • [NST]Cifu
    #2048
    Jön levél is, ha jól rémlik.
  • Fenrir
    #2047
    Jön valami levél, hogy bekerült az ember a bétába vagy csak az oldalukon zöldül be a szöveg?
  • Scottt
    #2046
    Elfutott a laptopon élvezhetően?Milyen fps-el?
  • [NST]Cifu
    #2045
    Az elmúlt két és fél órás csönd alapján azért jópáran játszani kezdtek... :D
  • [NST]Cifu
    #2044
    A Nyílt Bétában "él" majd a játék ezen része. A zárt bétákban időről időre wipe történik, resetelik a pénzt és elveszted az összes mech-et és skillpontot.
  • TVelvet
    #2043
    Nos ez jól kezdődik, már letölteni sem tudom ::)
  • TVelvet
    #2042
    Nálam királyul bekressel a telepítő
  • Masakari
    #2041
    Toltam párat,rövid véleményemet a foci és sétálás után leírom :D
  • TVelvet
    #2040
    Én is, én is én is kaptam! :)
  • oGaben
    #2039
    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni hogy aki bejutott a bétába alapító csomaggal és kapott 13k mc-creditet,azt most szabadon lehet költeni vagy az már az alapító csomagos adagból megy le?
  • Masakari
    #2038
    Laptop
    Proci:I3-2310M ,2.1Ghz
    MEmória:4 giga
    Vid kari:Ati 6470 1 giga

    asszem ennyi az ami lényeges a játék szempontjából,most fogom tölteni,de nem fűzök hozzá sok reményt hogy menni fog rajta.
  • XenHai
    #2037
    Engem is érdekel én is akarom majd laptopon tolni!
  • Masakari
    #2036
    Haza erek irom,most fejbol nem vagom.
  • Torzonborz
    #2035
    most nagyon elszomorodtam

    nem baj , csak jussak be egyszer és lesz haddelhadd !

    egyébként laptop konfig ?
  • Masakari
    #2034
    Otthon nekem is nagyon eros gepem van ne aggodj :D csak erjek haza 1 het mulva,meg is mutatom a jateknak milyen eros :D De azert ma megnezem laptopon hatha paraszt modban el fog futni :D
  • Torzonborz
    #2033
    ööö nekem otthon naggggyon erős gépem van, ha gondolod szívesen tesztelem helyetted míg nem jutsz jobb géphez.
  • Masakari
    #2032
    Jo hir: kaptam meghivast.
    Rossz hir: Csak a gyengebb laptopon tudom jelenleg kiprobalni :D
  • Birk@
    #2031
    "4000 keys out to founders by 4pm pacific. GL" EZ azt hiszem éjfélig szól.
  • [NST]Cifu
    #2030
    Founder's Jenner reporting:



    Éjszakai pálya megvan? :)
  • Masakari
    #2029
    Persze ezert irtam hogy support nelkul,bar meg ugy is kerdeses a dolog a letszamtol fuggoen.
  • [NST]Cifu
    #2028
    @Masakari: Ez függ sokmindentől. Ha magányosan vagy, igen, 2 Jenner/Commando szétszedhet. Viszont ha van melletted más, akkor már gáz a dolog. Közelről SSRM-ek elég hatásosak...

    @Nagydög: Igen, van borulás, de eddig tudomásom szerint csak akkor, ha két mech összeütközik, és ott is elég faramuci módon. Hol átsétálsz a másikon, hol már egy apró érintésre mindketten elestek. Az ütközésvizsgálatot most patchelik majd.
  • Nagydög
    #2027
    Borulas van, vagy lesz? A lightokat korabbi jatekokban is azzal lehetett legjobban megfogni, ha sikerult egy eleg nagy maflast bevinned, hogy felboruljon.
  • Masakari
    #2026
    Az szerintem mindenkinek a halala lesz ha a kis mechek (minimum 2) rohangalja korbe es szetcsipkedik,support nelkul az eselytelen gyk,vagy nagyon pronak kell hozza lenni:)

    Elkuldtem kulon,elvileg most jo.
  • [NST]Cifu
    #2025
    Majd megtanulják, ha Jennerek, Commandok és Spiderek rohangálják körbe őket. :)

    PM-et nem kaptam...
  • Masakari
    #2024
    Hat igen,de kezedtben azert szerintem zavaro lesz.De majd egy ido utan ugy is be fog allni egy egyensuly a mecheket illetoen hogy ki mit tud eltartani a kepessegei alapjan.

    Az AS-7-D meg,nos ez kozelharci kiosztas inkabb,szoval az lrm-nek nem sok ertelme van igazabol szerintem.
    Mondjuk nekem passzolna is valamennyire xD
    Nem birok a seggemen maradni es altalaban megyek be kozelharcba,ezert is preferalom inkabb a MedLasokat meg az Lbx-eket:) Bar itt a korlatolt hozza feresek miatt tuti valtozni fog kicsit a megszokott harcmodorom.

    ui:irtam pm-edre nem tudom megkaptad-e mert nem ir cimzettet a valasznal.
  • [NST]Cifu
    #2023
    Ez benne van a pakliban, de van két nem elhanyagolható dolog:

    -A Trial Mech-ek egytől-egyig "alap" 3025-ös Mech-ek, AS-7-D Atlas, HCK-4G Hunchback, stb. Sehol egy XL engine, sehol egy SSRM-2, sehol egy ER PPC. Az AS-7-D meg annyira nem "felhasználó barát", AC/20 (14 lőszer) + LRM-20 (240 lőszer) + SRM-6 (60 lőszer) + 2xMedLas. Szerinted ki lesz képes ezt a loadout-ot kihasználni? Még az AWS-8Q a leg "boat-ab" a maga Small Las + 3x PPC-jével. Ezekkel ideig-óráig el lehet lenni, de fejlődni nem lehet velük. Egy XL engine-es Cata K pl. megeheti akár az AWS-8Q-t is.

    -Nem tudsz fejlődni, új Mech-eket unlockolni velük.
  • Masakari
    #2022
    Ez a foundersesek eseteben mar kicsit masabb lesz a premium mech miatt,tehat ott gondolom lesz a premium mech + ez az alap mech. De ha jol olvastam anno akkor ez az alap mech nincs megszabva milyen tipusu lesz.Szoval akar assault mech is lehet.Bar ez abban az esetben ha valoban csak penzt termel a mech kicsit erdekes lesz,mert elore latom hogy csomoan Assault/Heavy mechekkel fognak rohangalni.
  • [NST]Cifu
    #2021
    A gond az, hogy amíg a grafikai finomhangolás nincs benne a játékban, addig felesleges az egész. Per pillanat a Low és a Very High között annyira kicsi a különbség, hogy szinte észre se venni. Sem grafika, sem FPS tekintetében.

    Remélhetőleg az Aug. 7-ei verzióba már bekerül ez is a játékba...
  • [NST]Cifu
    #2020
    Pontos árakat nem közöl per pillanat a gép. Automatikusan javít, és tölti fel lőszerrel a Mech-et csata után. Egy vesztes kör esetén is egy LRM-boat Atlas esetén marad ~20-30e C-bill nyereség.

    Per pillanat vannak a bétában ilyen "trial" mech-ek. Ezek XP-t nem termelnek, nem lehet őket átalakítani sem, viszont a javításuk és lőszerrel való utántöltésük sem kerül pénzve. De lehet velük játszani és pénzt grindelni. Szvsz az induló Mech is valami ilyesmi lehet majd, tehát hacsak nem áldozol MC-t az első Mech-edre, akkor az induló (trial) Mech-el kell az első "rendes" Mech-re összegrindelni a pénzt. De ez az én feltételezésem, ezzel kapcsolatos DEV poszt nem volt még.
  • EnxTheOne
    #2019
    ÉS menynibe kerül egy totál káros gép javitása?
    Illetve, a minden csata után kapott pénz után lehet még máshogy szerezni?
  • Masakari
    #2018
    Annyival azert szerintem nem,csak szimplan Bad Luck Brian effektus.Szoval eros a gyanum hogy csak Aug 7. napjatol lesz szamomra rohangalas.Sajnos meg annyira se tudtam accot szerezni hogy azt megnezzem a gep milyen mertekben viszi a jatekot.
  • [NST]Cifu
    #2017
    Az meg azért nem jó, mert:

    -Az LRM reload time-ja kicsi (nem akarok hazudni, de kb. 5 másodperc), vagyis ha lerohansz a hegyről akkor elveszted a lock-ot, és a következő rakétaindítás előtt újra be kell fognod a célt. Ne feled, hogy duplázva van a páncélzat, viszont az LRM-ek sebzése csak 1,6x-va. Egy gyorsabb Mech-re is simán kilőhetsz 300-400 LRM-et, mire megpusztul. Nagyobb Mech-ekre lazán kilőhetsz 500 rakétát is, ha más nem lő rá, vagy AMS-e van... Bizony az LRM lőtávja tényleg jó support fegyverré teszi, ám az okozott sebzése csekély. Szóval egy LRM boatnak úgy kell köpülnie a rakétákat, ahogy csak bírja. :)

    -Nem érdemes annyira fedezékbe húzódni, max. a Gauss/AC/ERPPC sniper-ek elől... Ám amíg egy Gauss-al lehorzsolják rólad a páncélzatot, addig lazán végzel vele LRM-ekkel. Szóval hacsak nem 2-3 sniper néz ki egyszerre, nem célszerű bújkálni.

    -Elfutni akkor célszerű, ha már kezd közel lenni az ellenség. :)
  • Birk@
    #2016
    Magas a gyanúm, hogy kb annyival növekszik az alapítók száma, mint amennyi kulcsot kiosztanak, így nem nő az esélyünk minden kör után.
  • Birk@
    #2015
    Akkor marad a dombról fel-le szaladgálós technika :)
  • [NST]Cifu
    #2014
    Tömören: per pillanat nem tudod annyira kitéríteni a testet, illetve a Cata esetében a "kar" rögzített, így nincs mód a testnél jobban függőlegesen kitéríteni.

    Bővebben:

    Az első zárt béta buildben az LRM kb. 30°-os szögben indult, majd meredeken emelkedett, és úgy csapott le.
    A harmadik patch-ben megváltoztatták az LRM működését, kb. 0-5°-os szögben indulnak a rakéták, és csak minimális pályagörbületük volt.
    A negyedik patch-ben az előbbi kettő közötti megoldás van, a rakéták majdnem vízszintesen indulnak, majd kb. 30-50 méteres távolság után emelkedni kezdenek, és úgy haladnak tovább a célpont felé.

    Mint említettem, a jelenlegi Mech-ek rakéta hardpoint-jai vagy a torzón vannak, vagy a kezeken, de úgy, hogy nem lehet őket a torzótól függetlenül kitéríteni (Cata). Emiatt nem tudsz a "hátra dőléssel" sokat segíteni, mivel ha a célkereszt nem a célra mutat, akkor elveszti a befogást, és kész.