1156
ntGRfNd.jpg
  • [NST]Cifu
    #662
    Ja, hát Nikaea hihetetlen módon álszent és idióta lépés volt, de én alapból eléggé káosz-párti vagyok 40k-ban, így csak megerősített abban az álláspontomban, hogy a Császár az egy hülye bunkó. :P


    Egy hülye bunkó, aki amúgy csaknem az egész ember-lakta galaxist maga alá hajtotta... Azért érzed az ellentmondást. :)
    Ha történelmileg nézzül, a nagy hódítók (Nagy Sándor, Julius Caesar, Napóleon, stb.) mind-mind nagyon népszerű emberek voltak a saját közösségükben, és a "hülye bunkó" egyáltalán nem illik rájuk. Namost a császár valami ilyesmi. Vagy ilyesmi akar lenni... Számomra óriási az ellentmondás, ami az alaptétel (szent és sérthetettlen Császár, aki megmentette az emberiséget), és vele szemben az, hogy miközben az univerzum legbölcsebb emberei segítik, Malcadorral az élen, ilyen brutális volumenű hibákat végezzen...

    Hát ez véleményes, a Blood Angels légió is eséllyel pályázik a címre, és ők is csak akkor, ha Magnus fiait diszkvalifikáljuk mert árulók. Azért a Flesh Change és a Black Rage nekem súlyosabb instabilitásnak tűnik, mint ami Russéknak van.


    Egyfelől a Space Wolf-ok pontos instabilitása még csak nem is ismert, másfelől az egyetlen SM légió, amelynek nincs folyománya, mert a gene-seed-jük alkalmatlan erre. Ennél komolyabb indok aligha kellhet.

    Viszont legalább kiderült az is, hogy a két hiányzó légióval mi lett, és az azért alátámasztja, hogy miért pont Russ szólalt fel. Na meg ha ők a leginstabilabbak, akkor nekik is van a legtöbb félnivalójuk, szal valahol érthető, hogy támogatták a dolgot.


    Az én gondolkodásmódom szerint pont, hogy nem. Az egész mögött ugyanis az van, hogy egy genetikai hiba miatt jön a Flesh-change, ami egyben a Pszi-aktivitást jelenti a Thousand Sons-oknak. Namost emiatt megtámadni a Pszi-ket és a Librarianokat iszonyú szűklátókörűség. Ha végiggondoljuk az egész a Flesh-change-ből indult ki - holott az egy genetikai hiba. Az egyik óriási plot-hole, hogy emiatt miért kellene a többi rend könyvtárosait is tökönszúrni, a másik pedig az, hogy ha egy genetikai hibából adódóan büntetik a Thousand Sons-okat, akkor pont, hogy Russ-nak csendben kellett volna maradnia, hiszen az ő rendje (és még több, másik rend, Blood Angels included) is pengeélre kerülne elviekben egyből. De ezt a vonalat még csak fel sem vetik a regényben...

    A Császár útjai kifürkészhetetlenek.


    Ha idióta az író...
    Azért Ian Watson szépen kidolgozta a saját verzióját: a császár őrült - de ebben leginkább az a ludas, hogy 10.000 éve ott ücsörög a szellmének maradványa egy trón-protézisben. A HH azt csinálta, hogy egy olyan háttérsztorit csinált a világnak, ahol a császár valójában síkhülye volt már az előtt is, hogy oda került. Ezzel csak az a baj, hogy a HH előtt erre pontosan 0 (nulla) érv volt, ami csak volt, az pont ennek ellenkezőjét mutatta: a császár volt a lángoló tűzoszlopa az emberiségnek. Egy pozitív mintakép. Ebben a verzióban Horus sem volt idióta, vagy hülye, egyszerűen a káosz megfertőzte a tudatát, és emiatt fordult szembe a császárral. Számomra a HH legnagyobb problémája ez. Elhiszem, hogy egy káosz-hívőnek ez maga a biblia így, de számomra viszont brutális árulás, istenkáromlás. :)

    Heh, angolul meg lehet különböztetni, hogy ha Legion, akkor SM, ha Legio, akkor titánok. Magyarul ezt a megkülönböztetést buktuk, ugye?


    Attól tartok igen. Illetve ne feled, hogy a Legio =! titánok. Lásd Legio Cybernetica. Szóval a Legio inkább a Mechanicum-ra utal.

    Azzal próbálja feloldani, hogy az emberekből sima fenrisi farkasok lettek, a marínokból meg thunderwolfok.


    Még egyszer: Russ-t egy nőstény Thunderwolf nevelte fel. (forrás)
    Ez is egy fan-made magyarázkodás, ami megpróbálja feloldalni az ellentmondást, de ismét nem eléggé átgondolt. Most akkor vagy nem Thunderwolf nevelte fel Russ-t (valamint Freki és Geri sem Thunderwolf), vagy pedig a Thunderwolf-ok csak az után jelentek meg, hogy a császár megtalálta Russ-t, és a légiója a Fenris-re keveredett.

    A neveket mindig a helyiek adták a primarchoknak. Akkor ez? Honnan tudták a chtoniaiak, hogy farkasos nevet kell adniuk Horusnak? Véletlen egybeesés? Warpcraft? És Corvus Corax, a Raven Guard primarch dettó? Alpharius és Alpha Legion? Mortarion és Death Guard? Ferrus Manus és szájbavert Iron Hands, gyakorlatilag szó szerinti fordítás latinról angolra?! Valahogy ez NAGYON nem kerek. Úgy látom nagyon nem volt ez még átgondolva, mikor kitalálták a neveket, aztán most, hogy próbálnák kikerekíteni a sztorit, jönnek elő sorban a problémák.


    Nem véletlen, hogy anno volt 5-6 űrgárdista rend, amely valamennyire átgondoltan volt kidolgozva (Ultramarines, mint az etalon; Blood Angels, a vérgőzös közelharcosok nem kis defekttel; Death Angels, a titokzatoskodó lovagok; Space Wolves, a vikingek, Imperial Fists, a büszke ám hanyatló elitisták és a "negroid", családbarát Salamanderek). A káoszhoz fordult légiók esete zavarbaejtőbb, hiszen őket eleve nem is dolgozták ki ennyire. Például a Thousand Sons-okról egy oldalnyi háttértörténet volt mindössze a 2nd edition Chaos Codex-ben, amely arról szólt, hogy a császár megtiltotta a Pszi használatát Magnus-nak, aki később csak azért szegte meg eme ígéretét (büntetését), hogy az áruló Horus-ról értesítse a Császárt (hogy honnan tudta ezt meg, szintén nem volt kifejtve). Az már nem volt említve, hogy esetleg előtte megszegte volna-e a pszi-használat tiltását, de azt sugalta, hogy nem, és éppen ezért valójában Magnus teljesen ártatlannak tekinthető - a HH-ban ugyebár aktívan megszegte a Nikaeai ítéletet...

    Csak szórakoztató irodalom, annak meg elég jó így is.


    Számomra pont, hogy a plot-holeok, egyre komolyabb távolodás a "régi" világtól miatt viszont nem annyira... :\

    Elvileg NEM volt nevük és színük a légióknak, mielőtt megtalálták a primarchukat


    De volt, legalábbis párnak igen. Imperial Heralds (később Word Bearers), Dusk Raiders (Death Guard), War Hounds (World Eaters). Ne kérdezd, nem értem a logikát, hogy egyes légióknak miért adtak nevet, míg másoknál külön kiemelik, hogy amíg a Primarch-ukra rá nem akadtak miért csak számmal hivatkoznak. Ez is csak egy a sok-sok következetességi hibából...

    Na meg kicsit ellentmond, hogy Iacton Qruze identitásbeli kérdést csinál belőle, hogy ő Luna Wolf, nem Son of Horus, ami, ha elfogadjuk hogy nem volt nevük a légióknak, eléggé nevetséges szőrszálhasogatás a részéről. Mindkét név szorosan Horushoz kötődik.


    Az egyik ahhoz a Horus-hoz, aki hajdan a Császár mellett meghódította a fél galaxist. A másik viszont egy megváltozott, árulóvá vált légió neve... Számomra ez teljesen érthető és következetes volt mondjuk...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2014.12.10. 23:51:13
  • Zero7th
    #661
    6. Közben elkezdtem ennek utánanézni... Hát.. Elvileg NEM volt nevük és színük a légióknak, mielőtt megtalálták a primarchukat. Ezt nem látom teljesen "bizonyítottnak", szerintem a könyvek néven nevezik a primarch nélküli légiókat. Na meg kicsit ellentmond, hogy Iacton Qruze identitásbeli kérdést csinál belőle, hogy ő Luna Wolf, nem Son of Horus, ami, ha elfogadjuk hogy nem volt nevük a légióknak, eléggé nevetséges szőrszálhasogatás a részéről. Mindkét név szorosan Horushoz kötődik.
  • Zero7th
    #660
    ,főleg a Thousand Sons...
    ...hatékonyságát alapul véve.

    Na, szal végeredményében én nem nagyon húzom fel magam a hülyeségeken, plothole-okon, meg a lore ellentmondásokon, annyit nem ér az egész. Szórakoztat, elvagyok vele, néha jó így kielemezgetni, aztán ennyi. Ha valami nem jött be, továbblépek, de nem tántorít el. Csak szórakoztató irodalom, annak meg elég jó így is.
  • Zero7th
    #659
    Pontokba szedem, túl sok a téma. :) Spoiler van sok, de nem taggeltem be, úgyhogy MOST szólok!

    1. Ja, hát Nikaea hihetetlen módon álszent és idióta lépés volt, de én alapból eléggé káosz-párti vagyok 40k-ban, így csak megerősített abban az álláspontomban, hogy a Császár az egy hülye bunkó. :P De Nikaea csak a Légiókra vonatkozott meg a Librariumra. Az asztropatákra, navigátorokra, és még talán a sima ember sanctioned psykerekre nem. Még ezzel együtt is hülyeség, főleg a Thousand Sons

    2. Hát ez véleményes, a Blood Angels légió is eséllyel pályázik a címre, és ők is csak akkor, ha Magnus fiait diszkvalifikáljuk mert árulók. Azért a Flesh Change és a Black Rage nekem súlyosabb instabilitásnak tűnik, mint ami Russéknak van.

    2b. Viszont legalább kiderült az is, hogy a két hiányzó légióval mi lett, és az azért alátámasztja, hogy miért pont Russ szólalt fel. Na meg ha ők a leginstabilabbak, akkor nekik is van a legtöbb félnivalójuk, szal valahol érthető, hogy támogatták a dolgot.

    3. A Császár útjai kifürkészhetetlenek. Mert egy impulzív idióta, harmincezer évet készült a dologra, és bebukta a hülye hirtelen jött ötletein. Én már az Ullanor utáni "cső gyíkok, én leléptem" húzását sem értettem. Tényleg annyira sürgős volt webwayt nyitogatni? Harmincezer évet ráért a dolog, aztán még százat már nem?

    4. Heh, angolul meg lehet különböztetni, hogy ha Legion, akkor SM, ha Legio, akkor titánok. Magyarul ezt a megkülönböztetést buktuk, ugye?

    5. A beszédet még el tudnám képzelni valami vokalizátorral, vagy ügyes bioengineeringgel, de asszem fegyvert is használ a regényben valamikor. Mondjuk ebben nem vagyok biztos, rég olvastam.
    Itt van ez: http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Fenrisian_Wolf
    Úgy néz ki, hogy azért annyira nem hülyeség ez a farkassá változtatós elmélet, és ez is említi az ellentmondást. Azzal próbálja feloldani, hogy az emberekből sima fenrisi farkasok lettek, a marínokból meg thunderwolfok. És azért nincsenek farkasok Fenrisen, mert azok emberek.

    6. De van ám más gond is a primarch eredettörténetekkel. Pl Horus Lupercal neve. Benne van, hogy lupus, farkas. A légiójának a neve Luna Wolves, szintén farkas. Na igen ám, de a nevét nem a Császártól kapta, az inkubátoroknak csak száma volt. A neveket mindig a helyiek adták a primarchoknak. Akkor ez? Honnan tudták a chtoniaiak, hogy farkasos nevet kell adniuk Horusnak? Véletlen egybeesés? Warpcraft? És Corvus Corax, a Raven Guard primarch dettó? Alpharius és Alpha Legion? Mortarion és Death Guard? Ferrus Manus és szájbavert Iron Hands, gyakorlatilag szó szerinti fordítás latinról angolra?! Valahogy ez NAGYON nem kerek. Úgy látom nagyon nem volt ez még átgondolva, mikor kitalálták a neveket, aztán most, hogy próbálnák kikerekíteni a sztorit, jönnek elő sorban a problémák.

    7. Vicces ez a hunglish ahogy beszélgetünk. :P
  • [NST]Cifu
    #658
    Megtudtuk, _konkrétan_ mekkora seggfej volt a Császár a Nikaeai zsinaton, meg hogy a TS sorcik nem szarral gurigáznak.

    Számomra a Nikaeai fejlemények kifejtése csak még hiteltelenebb lett. Bakker, kismillió hasznos pszi-használó van a Birodalomban. A Birodalom első és második embere is pszi-aktív. A birodalom alapját a warp-képes közlekedésre a Navigátorok jelentik, szintén pszi-aktívak, ahogy a birodalom kommunikációjáért a pszi-aktív asztropaták felelnek.

    Leman Russ volt a "feljelentő" a akinek a légiója a leginstabilabb genetikai állománnyal bír az összes űrgárdista rend közül.

    A birodalom vezetője a császár, aki ezer más dologban nem kérte ki a "fiai" véleményét, erre itt kvázi demokratikus szavazást tart...

    Kész. Annyira idióta az egész Nikaea-vonal, hogy a falnak megyek tőle...

    Magnus karakterizálása is egész jól sikerült szerintem.

    Ezt nem vitatom el, ám ettől még kevés más súlyosabb karaktert sikerült mellé rakniuk.

    Nekem néhány elejtett mondatból meg főleg a könyv utolsó pár sorából van egy olyan érzésem, hogy amikor átszabták a testét az elején, akkor farkast csináltak belőle.

    Nekem is felmerült ez a verzió a gondolataimban, de farkasként nem tudsz emberi nyelven, birodalmi gótul beszélni.

    Na meg "There are no wolves on Fenris" - csak ilyen átszabott emberek? Vagy mi a franc volt ezzel?

    A probléma ott kezdődik ezzel a vonallal, hogy eleve Leman Russ-t egy Thunderwolf nevelte fel. Szóval ezek a bestiák már az előtt ott voltak, hogy egyáltalán a Primarch-ok szétszórodtak. Az, hogy a világ "magától" csinál valamilyen Farkas-t az oda érkező humanoidokból, tűnne a legértelmesebbnek, de akkor meg ki kellene találni, hogy miért is van ez így, és miért nem szólt róla senki még.

    Én úgy gondolom, hogy ez is egy folyamatossági hiba a világ lore-jában. Volt egy eredettörténete Leman Russ-nak, azt vitték tovább. Aztán a HH-ban elböffentették ezt a mondatot, hogy rejtélyességet tegyenek a novella-vonalba. Csak éppen nem volt rendesen átgondolva, végigvezetve a gondolatmenet. Utólag nem akarják gondolom kitörölni a lapokról az amúgy jól hangzó frázist, de igazából kezdeni sem tudnak vele semmit, mert mindenképpen magukba kell harapjanak, hogy valami értelmes kerekedjen ki ebből.
  • Zero7th
    #657
    Na jóóó, Ian Watson, persze. Nincs olyan kaliberű író a GWnél, esetleg talán Dan Abnett.
    Meg az négy könyv, összesen meg van kb négyszáz. Inkább az a négy a ritka kivétel. Én olvasgattam chapter regényeket, IGs regényeket, Dark Heresy kedvcsináló regényeket, inkvizítoros cuccokat, és hát ugyanaz a színvonal ami meg nem meglepő, mert az írók is ugyanazok. Itt a fórumon is kifakadtam már párszor, mikor valami irdatlan hülyeségbe botlottam...

    A Thousand Sons nekem pl tetszett. Megtudtuk, _konkrétan_ mekkora seggfej volt a Császár a Nikaeai zsinaton, meg hogy a TS sorcik nem szarral gurigáznak. Magnus karakterizálása is egész jól sikerült szerintem.
    A Nemesis szerintem is irdatlan hülyeség volt, felütése is, kifejtése is.
    A Prospero Burns-szel kapcsolatban meg
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    szerinted _ember_ volt a narrátor? Nekem néhány elejtett mondatból meg főleg a könyv utolsó pár sorából van egy olyan érzésem, hogy amikor átszabták a testét az elején, akkor farkast csináltak belőle. Biztosan én vagyok a hülye, mert sehol nincs erről szó, de végig bennem volt ez a fura érzés. Na meg "There are no wolves on Fenris" - csak ilyen átszabott emberek? Vagy mi a franc volt ezzel?
  • [NST]Cifu
    #656
    Egyébként nem teljesen értem a felháborodásod, nem érzem rosszabbnak a HH-t mint egy átlag 40k regényt...

    A baj az, hogy hajdan voltak az Ian Watson novellák... Nos azokhoz fogható kb. egy se volt azóta...
    Én is nekiálltam újra, a Prospero Burns-ig jutottam. Ez szólna a kedvenc légiómról, a Space Wolf-okról, de az első 100 oldal kb. egy hónap alatt volt meg, míg korábban azért egy-egy könyv legfeljebb egy hétig tartott. Amúgy pedig kevés olyan van, amire azt mondanám, hogy igen, ezt megérte elolvasni... A Horus Rising és a The Flight of the Eisenstein mondjuk még tetszett, ahogy a Mechanicum, Legion és a Fallen Angel is. De ezeket tudnám felsorolni, amikre mondjuk úgy nem sajnálom utólag a rászánt időt... De az olyanokra, mint a Fulgrim, A Thousand Sons, Nemesis vagy a Prospero Burns... Na, ezek miatt a fenébe kivágnám az egészet...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2014.12.10. 19:29:49
  • Zero7th
    #655
    Ja, még a közelharci termik... Azok szerintem konkrétan a társasban lettek elkúrva, aztán csak görög tovább a probléma.
    Emlékszem még anno a DOSos inkarnációban is voltak thunder hammer+storm shield és lightning claw választható wargearek is, aztán kb kenhette is az ember a hajára, max 5-10 'stealert legyaszatoltak, aztán meghaltak a francba. Sima bolter sokkal hasznosabb volt végig. Gondolom ha "egyest dob", akkor megdöglik azonnal, míg bolternél egy miss vagy egy jam nem akkora érvágás.
  • Zero7th
    #654
    HH-vel kapcsolatban én meg attól kezdek hülyét kapni, hogy lassan Barátok Közt-be fordul már az egész. A harmincadik regényt olvasom, és érzésre egy centivel sem vagyunk közelebb Terra ostromához. Nyúlik mint a rétestészta, olyan csaták kapnak teljes regényeket, amik valamikor a kilencvenes évek elején egy White Dwarfban meg voltak említve EGYSZER, egy kósza félmondat erejéig.
    Ez így kb a végtelenségig fog tartani.

    Egyébként nem teljesen értem a felháborodásod, nem érzem rosszabbnak a HH-t mint egy átlag 40k regényt. Írótól függ leginkább, vannak hülyék köztük, ez már csak ilyen egy több író által írt világ esetében.
  • Zero7th
    #653
    Hm, hát nem tudom, arra a kőkemény négy órára, amíg tartott az egész, tényleg egyhangú volt. Nekem nem volt időm megunni, olyan hamar vége lett. Kb a harmadik pályán rájöttem, hogy nem kell végigvárni, amíg a tohonya terminátorok végigcammogják a lépéseiket, onnantól nagyon begyorsult.
    Én azért majd megnézem, de nem sietek vele.
  • [NST]Cifu
    #652
    Az eredetivel játszottam, az óriási csalódás volt, mert nagyon egyhangú lett idővel, ráadásul a közelharci terminátorok nevetségesek voltak benne. Az Ascension-t nem is néztem meg emiatt, de majd lehet, hogy ránézek (most ami időm van, azt kitölti a KSP... :P).
  • Zero7th
    #651
    Ja, viszont van új Space Hulk!

    http://www.spacehulk-ascension.com/

    Ez a tavalyi Space Hulk egy új változata. A tavalyi verzió egy az egyben átirata volt a társasjátéknak, kockadobós mechanikákkal és elég limitált mennyiségű pályával.
    Ez az új már inkább számítógépes játék akar lenni, kevésbé mereven követi a társas szabályait, meg fejlődnek az egységek. És van hozzá vagy 100 pálya.

    Ezt sem próbáltam még, de gondoltam bedobom a köztudatba.
  • Zero7th
    #650
    Volt anno az eldás Rites of War a Panzer General 2 motorjával, arra hasonlít ez leginkább.

    De valóban, ugyanolyan gusztustalan is a grafikája. Én őszintén hülyét kapok attól, hogy ha animált az egység IKONJA. Mert az nem maga az egység, hanem egy x darab tankot, gyalogos hadosztályt, akármit jelképező ikon, az meg ne legyen már animálva! De még annyira se, hogy merre megy!
    Én ettől annyira hülyét kaptam a Panzer General 2ben, hogy soha nem is játszottam vele.

    Rites of Warral már igen, de ott is erős csuklottam ettől a megoldástól. De az a játék ettől függetlenül is irtózatosan randa a csiricsáré színes eldákkal, hogy igazából már ez a legkevesebb.

    Armageddont még nem próbáltam, annyira nem mozgat, főleg, hogy így le is húztátok.
  • SaGa Jr
    #649
    Nagyon sok mindenben egyetértek veled.
    Nem véletlenül nem írtam egy szóval sem, hogy ez egy kiváló vagy hibátlan játék. ;) Csak ajánlottam, hogy akit érdekel annak esetleg érdemes lehet egy próbát tennie vele, hátha tetszik majd neki.

    Hibák vannak benne nem is kevés ez tény. Viszont legalább dolgoznak a kijavításán a készítők (meg az oldalukon a modderek), így idővel szerintem egész jó játékká fog válni ez is. Hiánypótló játék ez az Armageddon, így ínséges időkben ennek kell örülni, mert más sajnos nincs és azért ezzel is el lehet játszogatni.

    Engem speciel a játék lekötött, nem éreztem kidobott és feleslegesen elpazarolt időnek a vele való foglalkozást, igaz a normál nehézség egy vicc, mivel számtalan a nehézséget ténylegesen befolyásoló tényező meg sem jelenik benne sajnos, mindössze annyiban tér el az easy nehézségtől, hogy itt már nincs legyengítve az ellenfél. :(

    A final liberation egy etalon, azt semmi nem übereli. Akkoriban a GW sokkal kevésbé szólt bele a dolgokba mint manapság, ráadásul ott még az Epic játék lett gépre téve, annak minden előnyével, jól átlátható szabályaival és rendszerével, itt meg mindenféle anyagokat szórtak oda a készítőknek, hogy abból és csak abból dolgozhatnak, lényegtelen, hogy mi és hol jelent meg amiből lehetne meríteni. Az ott leírtakat kellett ráhúzniuk a saját PG játékukra.

    A játék nehézsége szerintem nagyon nem jól van belőve, így aki szeretné megtapasztalni azt, az kénytelen legalább a 3. nehézségi szintre tenni a játékot és úgy játszani. Akkor már nem fog pontokban bővelkedni, nehezebb lesz életben tartania az egységeit, kevesebb egysége is lesz a játék végére és sorolhatnám.

    Az sem tetszik, hogy teljesen légből kapottak az egységszámok és a HP értékei az egyes egységeknek. Például az összes tank 5 gépből álló egységben van a könnyebb verdák meg 7 gépből állnak de miért? A háttérnek sehogy sem felel meg. Ha 40K-t veszem alapul akkor 3 gépes rajok vagy 10 gépes századok vannak a játékban, nem 7 meg 5 db-os egységek. A fegyverek esetében még rosszabb a helyzet. Van a játék motorjának egy príma rendszere, arra piszok könnyen átültethető minden fegyver a 40K-s statjait használva. Sajnos ugyan a játék motorja rendelkezik egy korláttal is, így a 4-es range feletti lőtávolságokat nem tudja kezelni a direkt lövésű fegyverekkel, még ha maga a támadó rá is látna a célpontjára, akkor sem veszi majd célba. Csak indirekt opcióval rendelkező fegyverek fognak 5-ös vagy nagyobb távra lőni. Ha ezen felül tud emelkedni az ember akkor, a megfelelő adatok birtokában, piszok gyorsan, kb fél-egy óra alatt átírhatóak a statok és a játék hirtelen a "helyére kerül" általa. Nem kell a mesterségesen kitalált és az "egyensúly" nevében belőtt értékekhez ragaszkodni ha egyszer azok rosszak. Mondjuk emiatt egyes feladatok irgalmatlanul megnehezednek (például a tréning feladatok közül a tarts ki a feladat végéig típusú ahol az ellenfél tankvadászokkal és basilisk tüzérséggel is rendelkezik).

    Nekem magával a puritánsággal nincs problémám. Nem zavar hogy 1 hex-en van 1 super heavy meg egy halom tank, mert nem ezen múlik a dolog. Ennyi erővel akkor felróható lenne, hogy az 5 db-os meg 7 db-os egységek sem 1 hex-re férnének rá. Nekem kifejezetten üdvözítő volt, hogy végre nem a grafikára kihegyezett, tartalom nélküli alkotást kaptam, hanem egy egyszerű, nagyon kis gépigényű, múltidéző jellegű játékot.

    A sztoriban az említett eset előtt Yarrick mondja is, hogy talán jobb lenne ha nem hozná vissza a parancsnok a kérdéses ipsét, mert még a végén valami módon megúszhatná a felelősségre vonást. Én speciel otthagytam a delikvenst megpusztulni, bár én is örültem volna ha kinyírhatom.

    AI kapcsán nekem nem volt gondom leszámítva azt az esetet, hogy a program felrakja eleve azokat az egységeket is a pályára amiket deaktiválva tart addig, amíg a script szerint aktiválódniuk nem kell. Na ezek a semmire nem reagáló csapatok. Pedig van a játékban olyan feladat ahol ezt rendesen megoldották (a sínes pálya ahol vannak az inaktív ork csapatok és a pálya 4 különböző helyén, szép folyamatosan jelennek meg kisebb ork csoportok foglalni), de valamiért nem ezt használták a későbbiekben. A lőtávon kívülről érkező csapásokat ha túlélték célpontjaim, akkor a saját körükben mindig elmozogtak a helyükről (már az aktívak).

    A superheavy tankokat én hanyagoltam, mert pont ugyanolyan gyorsan hullottak le mint a russ-ok (5-10%-os páncélzati különbségük az egy vicc). Túl lassúak voltak az én ízlésemnek és a fegyverzetük is egy borzadály a gyári beállításokkal. Sok röpcsi, pár Russ, gyalogosok gorgonban az bevált taktika volt, no meg persze a deathstrike missile csoportok. Titánokat kipróbáltam, nekem nem váltak be. Korrekció után persze mindjárt más lett a helyzet, de az megint más lapra tartozik. :)

    A gyalogosok igazándiból a valós erejüket mutatják. Egy tényleges 40K-s epic jellegű összecsapásban, mint ez is, töltelékek és foglalók, de komoly károkat okozni nem tudnak/szoktak. Az ork gyalogosok mondjuk igen, (bár nem kis részben köszönhető ez annak is, hogy a choppa 25%-os páncélátütéssel bír, azaz a megtámadott jármű páncélzat értékét 25%-al csökkenti) az IG nem igazán. SM gyalogosok meg elbaszottul erősre sikeredtek sajna. Mindegyik legalább 2 HP-s eleve és gyári beállítás szerint a bolter 25%-os páncélátütéssel bíró fegyver (majdnem mint a lascannon).

    Remélem, azért majd bekerülnek a fejlesztés alatt megmutatott egységek is (például a storm trooper/scion csapatok, amiknek figurái/modellje most Yarrick kíséretében láthatóak, de nem egy ork és IG egység is kimaradt, így a Leman Russ tankok fejlesztett opciói is).
  • [NST]Cifu
    #648
    Háttt... Eöööeöeöö...

    Ez megint olyan eset, amikor azért játszottam végig egy játékot, mert egy kedvenc világomban játszódik, és nem azért, mert olyan hú, de jó játék.

    1.: Ez egy kvázi teljes árú játék (most 37 euró a Steam-en). Egy mai teljes árú játékkal szemben azért már vannak elvárásaim. Itt kezdjük ott, hogy átvezető animációk legyenek. Ne sima állóképek a karakterekről, amelyek szövegét szinkronszínészek mondanak fel. Felhoztad a Final Liberation-t. Na, az nálam a mai napig etalon az ilyen játékok terén. Élőszereplős, az 1990-es évek közepén bőven szinten lévő átvezető animációk.


    Ez volt a Final Liberation átvezető színvonala...


    2.: Ha már Final Liberation, annak a zenéje igencsak hangulatosra, zúzósra sikerült... Az Armageddon zenéje erős ráhatással is átlagos. Semmilyen téren nem maradandó, sőt, egy idő után engem már idegesített, úgyhogy beraktam a Final Liberation zenéjét akkor már a háttérbe inkább.


    Final Liberation OST


    3.: A játékfelület dettó animálástól mentes, a Dune 2 nem ma volt (plusz RTS, és nem turn based), de ott is legalább csináltak egy olyat, hogy ha ráklikkeltél egy egységre, egy "Yes, sir!" elhangzott. Ezzel lehetett volna játszani bőven. De semmi ilyesmire nem volt próbálkozás.

    4.: Szintén játékfelület, nos, ha őszinte akarok lenni, eléggé bántott, hogy a méretarányokra most sem figyeltek. Azért anno a Final Liberation-ban megoldották, hogy a Titánok és a szupernehéz harckocsik méret-eltéréseit az egységekhez képest jelezzék. Na itt semmi ilyen nincs. Egy hex-et foglal egy felderítő terepjáró és egy Reaver Titán is....

    5.: A történet még úgy-ahogy kedvelhetően indul, de a választási lehetőségek súlyát nem igazán sikerült érzékeltetni, sőt, egyenesen zavaró lett. Példa:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Gondoltam, hogy az áruló helytartót nem hagyom magára a sivatagban, mert akkor úgy is összeszedi valaki. Mivel olyan opció nem volt, hogy helyben főbe lövöm (én ezt tettem volna), úgy döntöttem, hogy rabigába küldöm. Erre jön a következő kép, hogy máris megszökött... WTF!? Ennyire gáz fordulatot...


    6.: A játék (legalábbis normál fokozaton) eléggé egyoldalú volt, nem panaszkodok arra, hogy könnyű, mert hát istenem, legalább volt sikerélményem. :)

    De az, hogy gyakorlatilag a végén 12 szupernehéz harckocsival, 4 scout titánnal és 2 reaver titánnal, valamint 6 tüzérséggel gyakorlatilag legyalultam mindent, elég kiábrándító volt. Nem érte meg "sima" egységekkel szórakozni, egyedül pár gyalogos egységet tartottam meg a foglalásra. Azért nem érte meg "sima" egységekkel szórakozni, mert egy sima Leman Russ (és folyományai) egységet az Orkok pillanatok alatt szétkaptak (aztán állhattam neki pótolni), míg a szupernehéz harckocsik elég vastagok voltak, hogy csak úgy ne fogyjanak el. Ráadásul annyival nem kerültek többe a szupernehezek, mint amennyivel effektívebbek voltak...

    A gyalogos egységeknek harci értéke effektíve nem nagyon volt. Itt is érvényesült, hogy minél nagyobb távolságból lőjjük az ellenséget úgy, hogy az lehetőleg ne lőhessen vissza - na ez gyalogságnál csak a nehézfegyvereseknél volt opció, de ott sem érte meg (hatékonyabb volt egy jármű). Egyszerűen nem érte meg a gyalogosokkal foglalkozni...

    Szóval balance terén méretes lyuk van a játékmechanikában...

    7.: AI. Rálövök olyan távolságból, hogy ő nem lát... és marad egyhelyben. Szépen megvárja, akár körökön át, míg szitáválövöm. Azért két évtizede a Panzer General II. is jobban lekezelte már ezt a helyzetet...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2014.12.06. 17:48:25
  • MaRee
    #647
    Nem tudom ismeritek-e, de én felnyerítettem egyszer-kétszer :D Érdemes megnézni őket :D



  • SaGa Jr
    #646
    Hali!

    Hosszú idő után végre ismét van PC-re olyan Warhammer 40K játék, ami stratégiai és nem taktikai, szóval egy kis reklám következik. :)

    Pár napja jelent meg a Warhammer 40000 Armageddon, ami egyfajta keresztezése a Panzer Generals és a Final Liberation játékoknak. Az Armageddon rendszer és bolygó orkok általi első lerohanását lehet végigjátszani benne 5 tanuló plusz 25(30) küldetésben. A játékos a Steel Legion egyik újonc parancsnokaként kezdi és a végén már Space Marine rendházfőnökök elismerését is kivívja (merthogy majd megjelennek ők is, egész pontosan a Blood Angels rendház élükön Dante parancsnokkal, valamint a Salamanders rendház Tu'shan vezetése alatt és némi Ultramarines haderő is tiszteltét teszi).

    Aki kedveli a turn based strategy stílust annak érdemes lehet megnéznie a programot, mert igazi hiánypótló, remek hangulatú pörgős játék. A sztoriban kell majd küzdeni, gyakorló csaták során és árulók ellen vonulva, IG/Hive gangers seregek ellen, orkok ellen úgy, hogy Steel Legion és későbbiekben pár Space Marine csoportokat vezet harcba a játékos.
  • [NST]Cifu
    #645
    Most újra nekiálltam a HH sorozatnak angolul. Valahogy nem hiszem, hogy nagy veszteség, komolyan már csak azért olvasom, mert ha már elkezdtem, akkor ugyan meddig jutok el most...
    A Fulgrim körül kezdett megremegni a térdem, most a Legio van soron, de lassan kaparni kezdem magam...
  • Shiwo
    #644
    van egy ilyen is:

  • MaRee
    #643


    Fú de komoly lesz, ha egyszer kész lesz!
  • PsyhoApu
    #642
    Az kéznél is van. Én is erre gondoltam.
  • Fletley9
    #641
    Egyértelmű Watson trilógiájával (ami egyébként négy regény és két novella összesen)
  • PsyhoApu
    #640
    Egy nő ismerősöm kedvet kapott a Warhammer 40k világához. Szerintetek melyik könyvvel kezdje a sorozatot?
  • MaRee
    #639
    Ennyi, plusz a Dawn Of War-hoz készült regények.
  • Szaruman
    #638
    Tudja vki pontosan, h magyarul milyen wh40k regények jelentek meg? Amiről én tudok, az Ian Watson novellái, az Eisenhorn trilógia, az HH első 5 kötete illetve a Gaunt szellemeiből 13 rész. Ezen kívül van még vmi?
  • darkling
    #637
    LEGO + W40K
  • Wanted
    #636
    Sziasztok!
    Sikerült haladni a szabállyal?
    Ha vannak kérdések, ne habozzatok beírni őket. :)
  • Bucser
    #635
    Nekem a magyarom sajnos mar gyengebb mint az angolom:D
  • Zero 7th
    #634
    Jaj, ne vágtázzanak már azok a titánok! :) A stride az leginkább "öles léptek".

    Végzetes balsiker... hát, végülis, de ennek olyan érzete van, mintha véletlen lenne. A lap szerint meg a káosz téríti el a légicsapást, szándékosan. Szó szerint mindenképp "végzet repül tévútra"...
    Tévútra vezetett végzet..?

    Hajóhad tényleg jó.

    Űrcsapás is jó, de van benne thunderhawk a közepén. Na ez az, amihez látni kéne a lapot magát, mert a textből nem derül ki. De szerintem ez orbitális pályáról indított thunderhawk légicsapás, úgyhogy... izé, űrlégicsapás. :P (Nem pirosozta ki a helyesírás-ellenőrző, úgyhogy akkor van ilyen! :D :P )
  • Bucser
    #633
    Drop pod nem inkabb Leszallo Kapszula (vagy legyunk kicsit liberalisak es hivjuk halalkalitkanak:)?
  • Bucser
    #632
    Eternal warriors lehet orokeletu (szerintem a orokkevaloak igazabol csak a perpetualok lennenek hisz ok keesek a semmibol visszahozni magukat)

    Titans Stride the earth: Amikor a Foldon Titanok Vagtaztak

    Righteous Heed the Call: Az Igazak Valaszolnak a Hivasra

    Doom Flies Astray: Vegzetes Balsiker?

    The warp claims the mighty Armada: A Hiperter elnyeli a hatalmas hajohadat

    Boardingra nincs otletem.

    Port Landing: Kikötőbe ereszkedes.

    Orbitalis az nem inkabb ürcsapas lenne?

    Just my 2 cents:)

  • Zero 7th
    #631
    Most meg az eredetit nem találom, néhányhoz még kéne.

    Eternal Warriors: Én "örökkévaló"-ra szavaznék.

    Titans Stride The Earth: Hm, nem tudom, itt érdemes-e ragaszkodni az irodalmiaskodáshoz, lehetne "Titán partraszállás" is, mint a lap funkciója. De a "Titánok járnak a Földön" is jó. Esetleg "A Titánok köztünk járnak". :)

    The Righteous Heed the Call: Ez nagyon félresikerült eredetileg. "Az Igazak meghallják a Hívást" vagy még csak nem is meghallják, hanem rögtön jönnek is, azt hogy mondjuk magyarul? :P "Az Igazak jönnek a hívásra"?

    Doom Flies Astray: Ezek valóban valami félrevezetett repülők, de akkor megint vagy irodalmiaskodunk egy "A végzet tévútra megy" vagy "Eltévedt Végzet" valamilyen változatával vagy akkor "Eltévedt légicsapás"...

    Thrown by terra by his mighty hand: "Terrára hajította az Ő hatalmas keze" szó szerint, meg egyébként nem "to Terra"? By is értelmes (Terra környékére hajította csak), csak hülyén hangzik.

    The warp claims a mighty armada: "A hipertér elnyel egy hatalmas armadát"

    Boarding action: "Csáklyázás"nak mondanám, ha nem az űrben lennénk. Nem vagyunk nagy hajós nép, van erre egyáltalán szavunk? Amikor átszállunk a másik hajóra, hogy ott öljük meg az ellenséget?

    Resupply: "Utánpótlás", nem "feltöltés".

    Port Landing: "Földreszállás (űr)kikötőben." Esetleg partraszállás.

    A végén az a sok "Orbitális" az majdnem tuti, hogy inkább "Légicsapás".

    Még át fogom nézni néhányszor, most leginkább csak a kiemelt problémákat néztem.
    Meg nem tudom, mi lesz a végleges forma, ilyen vessző meg space hibákat, elütéseket találtam néhányat, nyomdába így még ne menjen! :)
  • Wanted
    #630
    :)
    Semmi gond.
    Közben sikerült szert tennem egy Dan Abnett: Hórusz felemelkedése ebookra magyar nyelven az angol mellett.
    A következőket megtaláltam:

    Warp: Hipertér
    Drop Pod: Leszállóegység
    Resupply: Feltöltés (ez azért nem biztos)
  • Zero 7th
    #629
    Oh. Ööö, izé, bocs, ez kicsit kiment a fejemből...
  • Wanted
    #628
    Szia rokarege! :)
    Közben készen lett a játék scenarioinak a fordítása is. Az regényesebb.
    Ha megvan a lektorálás, feltölteném azt is.
  • Zero 7th
    #627
    Én is leghamarabb vasárnap tudok vele foglalkozni érdemben, nem hiszem, hogy pont hajnal fél négykor kéri ezt tőled bárki...
  • darkling
    #626
    Hát akkor szia Tibi :)

    rokarege :)
  • Szaruman
    #625
    A warp a regényekben 'hipertér'nek van fordítva. A többit nem tudom, de van 1-2, ami röhejes (átszállási cselekvés? bitch plz...).

    A drop pod is említve van a Lángoló Galaxisban (asszem a 3. HH regény), most 3:24kor nincs kedvem föllapozni ezért, ha vkinek van türelme, megkeresi.
  • MaRee
    #624
    A terido-gorbulet biztos hogy nem jo, hulyen hangzik szerintem. Hiperter, vagy Immaterium, az kulon 40k-s kifejezes.

    A tobbire olvasd el a fajlt amit vissza toltottem, vannak benne otletek.
  • Wanted
    #623
    gytibor néven vagyok fent az lfg-n. Ezt a fordítást az egyik ismerősöm készítette. Én a lapokat fogom szerkeszteni hozzá.
    Szépen halad a lektorálás, várom a teljes verziót és a javaslatokat a kérdéses elnevezésekre.
    A neten leltem a következő elnevezéseket. Illeszkednek a WH40k világába?

    Warp: téridő-görbület
    Eternal Warriors: Örökéletű Harcosok
    Titans Stride The Earth: ?
    The Righteous Heed the Call: ?
    Doom Flies Astray: ?
    Thrown by terra by his mighty hand: ?
    The warp claims a mighty armada: ?
    Boarding action: Átszállás cselekvés
    Resupply: Utánpótlás
    Drop Pods: Ejtőkapszulák? Leszállóegységek?
    Port Landing: ?