1132
ntGRfNd.jpg
  • shaba23 #758
    A történet lehet érdektelen, de az író szóhasználata attól még nagyjából ugyan az marad. De persze az is lehet, hogy Oszlánszky Zsolt hozott ki többet az eddig olvasott Abnett könyvekből, és a 2 nő csak simán hozza azt, amit az író tud :D
  • Prof William
    #757
    A hangulat nagyon ott volt. Szerintem remekül mutatták be a Föld (vagy éppen egy random Hive City) hangulatát.
  • [NST]Cifu
    #756
    A fordítás minőségét nem tudom megítélni, mivel én angolul olvastam, de a Ravenor könyvek nem különösebben kiemelkedőek szerintem. Nekem az Eisenhorn-triológia jobban visszaadta az inkvizíciót.
  • shaba23 #755
    Megjöttek a megrendelt könyveim a Szukitstól...A Ravenorral kezdtem, de nem az igazi :( És ismerve az eddigi Dan Abnett könyveket, úgy érzem, hogy a fordítással lesz a gond. Nincsenek benne szar fogalmazások, csak egyszerűen nem hozza a szokásos feelinget. Kiváncsi vagyok, hogy a Kétfejű Sas milyen lesz, azt megint csak más fordította. Oszlánszky Zsolt volt eddig a legjobb, de ezt persze már nem ő csinálta, hanem Bajer Katalin és Molnár Orsolya. És persze a 2 új Horus könyvet is ők fordították...
    Fantasy-t és sci-fi-t nem lehet nőkre bízni :)
  • [NST]Cifu
    #754
    Elkészült a Lord Inquisitor prológja:

  • MaRee
    #753
    Gaunt szellemei rohadt hosszú és a végére -szvsz- nagyon kifullad, mint az 1000 részes sorozatok általában. Ciaphas Cain viszont nekem nagyon tetszett.
  • Shiwo
    #752
    Gaunt szellemeiből van vagy 12 - 13 rész , szvsz előbb olvasd el az inkvizítor könyveket, azokkal hamarabb végzel.. és utána jöhet az első és egyetlen (:
  • [NST]Cifu
    #751
    Az Eisenhorn-triológia az Inkvizítor-sorozat része. Mindkettő amúgy Dan Abnett készítmény, szóval ha az egyik tetszik, akkor feltehetően a másik is fog. Innen nézve tehát tökmindegy, amelyik szimpatikusabb. :)

    Én amúgy a Ciaphas Cain-sorozatot ajánlom figyelmedbe. Az szerintem jobb, mint az Abnett-novellák.
  • Lokker
    #750
    Elolvastam a Dawn of War sorozatot. Gyengébbnek éreztem a Horus Heresy sorozatnál, ott valahogy az Astartesek ábrázolása/leírása sokkal jobb mint a Dawn of War-ban. Sőt, gyengébbnek is érzem őket, ezek a Vér Hollók "gyengébbek" mint a Horus Heresy-ben megismert légiók.

    Most gondolkodom melyik másik sorozatot kezdjem el. Eisenhorn, Gaunt szellemei vagy Inkvizítor?
  • MaRee
    #749
    Jön a Dawn of War 3. része, csináltam neki külön témát
  • Prof William
    #748
    Szerintem valami olyasmi lesz hogy a birodalom káoszba fordul de a császár újjászületik (vagy igazi Istenség lesz.) és elindul egy új korszak amiben újra ő vezeti személyesen a birodalmat.

    Persze hogy mikor tudjuk meg mi lesz... az egy jó kérdés...
  • [NST]Cifu
    #747
    Számomra az End Times és az Age of Sigmar egységes, az egyik következik a másikból. Lehetett volna az End Times után egy általad említett status quo-t létrehozni, de nem ezt csinálták.

    Wh40K-ban ilyen volt az első Tyranida háború (Hive Fleet Behemoth), na, ilyesmi ugyabár azóta is van (Hive Fleet Leviathan), vagy anno ilyen volt a Tau megjelenése.

    Ám kb. 10 éve belengették, hogy a Császár trónusa meghibásodott. Ez azóta nem változott, és a GW csak a pre-40k időszakkal foglalkozik (HH és Beast Arises). Vannak a 40k világának olyan eseményei, amelyek tényleg érdekesek, csak hát irgalmatlanul idegesítő, hogy folyamatosan termelik ki a kérdőjeleket, ahelyett, hogy eloszlatnák őket (Nikaea-zsinat, 'No wolves on Fenris', a császár logikátlan és ostoba lépései a HH-ban, stb.).

    Lehetne a 40k-ban is szép fordulatokat tenni (mondjuk a Császár újraszületése, vagy épp ellenkezőleg, a birodalom újabb belharca a hatalomért a császár végső halála után), de nem tesznek semmit.
  • Vereshegyi
    #746
    Szerintem az "End Times" éppen hogy a legjobb és leginnovatívabb lépés volt amit a WHFantasyval tehettek. Végre csináltak valamit a karakterekkel és a világgal. A becsontosodott status quo felrúgása rá fért már, ahogy a 40k-ra is. Csak annyit kellett volna tenniük hogy nem elpusztítják a világot, hanem egy új, sötétebb status quo-ra futtatják ki. Az jobb lett volna mint ez az Age of Sigmar hányadék.

    A Beast Arises akár jó is lehetne. A birodalmi történelem eleddig csak egy-két mondatban felvázolt eseményeit kibontani, egy nagyon is jó ötlet. Esetünkben a Beast Waaagh!-ja és a The Beheading-ként elhíresült puccs. Csak épp nem 12 kötetben. A fülszövegek és kritikák alapján az első pár kötetben nagyon fasza dolgokat sikerült összehozni. A teljesség igénye nélkül:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    bolygó pusztító okr halálcsillagok/Attack Moons
    orkok ostromolják a Naprendszert azon belül is egyeneset a Terrát
    egy kivételével minden Imperial Fist elpusztul
    szerencsére Dorn titkos parancsait követve a Sucessor Chapterek felbontják a chapter rendszert és újra egyesülnek egyetlen Légióba
    a Trónus alól Eldák törnek be a palotába
    megalapítják (retcon, tudom) a Deathwatcht
    megkeresik az őrült és hallhatatlan Vulkant

    Az második fele a sorozatnak azonban mintha arról szólna hogy újra és újra feldaráltatják magukat a Beast ullanori bázisán.
  • [NST]Cifu
    #745
    Remélem nem. Nekem az 'End Times' egy óriási csalódás, nem volt semmi ötletük, hogy életben tartsák a Fantasy világot, így csináltak belőle egy Aréna-fight-ot. Hurrá, sok ész kellett hozzá...
  • Prof William
    #744
    Van egy olyan érzésem, hogy a Császár gyengüléséből idővel valami Warhammer Fantasy "End Times" -t szerű történetsort fognak kihozni, aminek a végén valamiféle reboottal megújul a Warhammer 40k univerzum.

    A császár valahogy újjászületik stb... Legrosszabb esetben teljesen lekopizzák a Warhammer End Times eseményeit.
  • [NST]Cifu
    #743
    Mert a GW akkora baromállat, hogy az ŰrOrkok kifinomult brit úriemberek hozzájuk képest.

    Először is Dan Abnett eléggé hullámzó színvonalon ír, tehát a fene tudja, hogy jó-e, hogy az ő nevével fémjelzik az első részt (a második részt jegyző Rob Sanders-t még kevésbé ismerem). Szóval én azt a sorozatot el sem kezdem, még egy jó ideig. Maximum ha gennyesre kerestem magam (ennek esélye kb. akkora, minthogy Abaddon rájöjjön, hogy Ő valójában 10 ezer éve egy rohadt nagy tévedést követett el, és most visszaállna a Császár hű követői közé), és nagyon-nagyon nem lesz más dolgom.

    Plusz pedig az IstenCsászárt eláruló, xenókkal análisan közösülő, kénköves pokolban jeges fürdőt vevő édes felmenőiket szopogassa a GW reggelente. Éhgyomorra. Képesek ismét pre-40k időszakba belevágni???

    Előjönnek azzal, hogy az arany trónus meghibásodott, amit a Mechanicum nem képes megjavítani, az Astronomicon fénye is gyengűl, szóval úgy tűnik, az IstenCsászár végleg elhagyja földi porhüvelyét. Ezt belebegtették vagy 10 éve. Azóta ezt a dolgot valahogy nem bolygatják.

    Persze, ilyenkor mivel kell foglalkozni? A 32. évezredben történtekkel. Az, hogy egy, az Ullanornál is nagyobb Waagh! kerül elő? Ugyan már, sarokfecnire se méltó apróság...
  • Prof William
    #742
    Ahogy Madách is olyan szépen leírta az Ember Tragédiájában...

    "Be van fejezve a nagy mű, igen.
    A gép forog, az alkotó pihen.
    Év-milliókig eljár tengelyén,
    Míg egy kerékfogát ujítni kell."

    Valószínűleg a Császár tényleg úgy láthatta hogy a nehezén már túl vannak. Szinte rekordidő alatt összehozott egy jól működő birodalmat és már nélküle is egész jól mentek a dolgok.

    A Webwayel tényleg elkerülhették volna a káoszt de csak az űrutazások közben. A gyenge Pszi-k elméjén keresztül a káosz továbbra is be tudott volna törni az anyagi univerzumba. Mondjuk az nem kizárt hogy a Webway-után a Császár erre is kitalált volna valamit.

    Ha már kontinuitási hiba... Ugyebár Hórusz és társai Ulanornál legyőzték a legnagyobb ork Waagh! -ot amit amit a birodalom azelőtt és azután is valaha látott. - Így áll a Wikiben és a hivatalos "történetírásban" is.
    Ehhez képest most jön a -magyarul is- Beast Arises sorozat ami egy olyan Waagh! történetét meséli el -Kb 1500 évvel a HH eseményei után- ami még az Ullanorinál is nagyobb volt.

    És persze erről az utókor mit sem hallott. :)
  • [NST]Cifu
    #741
    Én a császár helyében maradtam volna. Az a 1-2 plusz évszázad, már nem sázmított volna és ha véget ér a Great Crusade akkor mentem volna vissza a Terrára és nekikezdeni az új projectnek.


    Igazából Ullanor után a Great Crusade nagyjából lecsengőben volt, az ismert univerzum ember lakta régiójának döntő többsége már ismét a Birodalomhoz tartozott, a Great Crusade útjába effektíve nagyobb akadály nem jött.

    Innen nézve nem vagyok biztos benne, hogy kárhoztatni kellene emiatt a Császárt. Amiatt persze lehet hogyan is csinálta. De igazából bármelyik Primarch képes lett volna stabilan levezényelni a hátralévő harcokat, Stratégiai szinten is.

    Innen kezdve viszont csak spekulálhatunk. Voltak / vannak olyan magyarázatok, hogy a Császár igazi célja a káosz végleges száműzése lett volna. Ha pedig a Birodalom az Inmatérium helyett a Webway-eken közlekedik, akkor a démonok és a káosz által uralt mélyűrt elkerülhette volna a jövőben. Ez elég logikusan hangzik.

    A másik fontos intermezzo, hogy igazából a Légiókkal nem foglalkozott immár. Mindegyik Légiója megvolt, megtalálta a 20 Primarch-ot, tehát az eszköz, amivel újraépítheti az Emberiség Birodalmát, maga a Birodalom katonai ereje ott volt a kezében. Ullanor pedig megmutatta, hogy mennyire erős is volt ez a gépezet. Lehet azt mondani, hogy Ullanor mutatta meg a Császárnak, hogy immár nélküle is boldogulnak a 'fiai'... Ez ismét egy érv arra, hogy a visszavonulásához megfelelő az időzítés.
  • Prof William
    #740
    "én most az "Angyalok eljövetele" résszel szenvedek.. valahogy nem köt le az eleje "

    Az nekem sem jött be túlzottan. Perszr kaptunk pár érdekes infót meg előreutalást de akkor az első 100 oldal -de a könyv 90%- is egyáltalán nem illik a HH-be. Ha lenne valami Primarcha eredettörténet sorozat akkor abba kellene belerakni.

    "
    Ez valami teljesen új lett volna, ráadásul egy olyan ősi dolog, amiről semmit sem tudtak korábban.
    Ráadásul ugyebár a Császár a káosz fenyegetésérő soha sem beszélt, tehát nem lett volna erős indok arra, hogy miért lenne szükség a Webway-re. A hátrányai ugyanakkor ismertek (a trónus). "

    Tudom de legalább ne tartott volna bizonytalanságban a fiati, hogy úgy tűnjön mintha elhagyta volna őket.

    Én a császár helyében maradtam volna. Az a 1-2 plusz évszázad, már nem sázmított volna és ha véget ér a Great Crusade akkor mentem volna vissza a Terrára és nekikezdeni az új projectnek.
  • [NST]Cifu
    #739
    Az emberiség ura tényleg nagy hülyeségeket csinál pl azt sem értem hogy az Imperial Webway projectet minek kell elhallgatni, pedig valószínűleg minden Primarcha örömmel üdvözölte volna.


    Ez valami teljesen új lett volna, ráadásul egy olyan ősi dolog, amiről semmit sem tudtak korábban.
    Ráadásul ugyebár a Császár a káosz fenyegetésérő soha sem beszélt, tehát nem lett volna erős indok arra, hogy miért lenne szükség a Webway-re. A hátrányai ugyanakkor ismertek (a trónus).

    A Fulgrim nekem éppen hogy kedvenc bár mintha egy kicsit túl gyorsan és túl mélyre zuhant volna a légió alig pár hónap alatt, de magát a korrupció elharapódzását nagyon jól bemutatták.


    Sem olvasmányosság, sem logika terén nem volt rendben az a novella - szerintem.
  • Shiwo
    #738
    én most az "Angyalok eljövetele" résszel szenvedek.. valahogy nem köt le az eleje
  • Prof William
    #737
    "Mármint a bő 10 éve elindult sorozatra gondolsz? :)"

    Nem természetesen arra hogy magyarul is folytatódik. :)

    Ami a sztorikat illeti...

    Nikaea: A Császár kb azon a ponton van hogy ő a tévedhetetlen szuperember aki azt mond és tesz amit akar. Senki sem kérdőjelezné meg. Erre pont ennél a létfontosságú döntésnél jut eszébe hogy demokráciásat játsszon. Fura. Főleg hogy a Birodalomra bármi más jellemzőbb lenne mint a demokrácia.
    A többi amit leírtál szintén igaz.

    Az emberiség ura tényleg nagy hülyeségeket csinál pl azt sem értem hogy az Imperial Webway projectet minek kell elhallgatni, pedig valószínűleg minden Primarcha örömmel üdvözölte volna. Hórusban meg éppen hogy az volt a tüske, hogy miért nem mondja el neki az apja. A primarchák meg tuti hogy nem kotyogták volna el senkinek hiszen akkor még ő volt a szuperfater.

    A Fulgrim nekem éppen hogy kedvenc bár
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mintha egy kicsit túl gyorsan és túl mélyre zuhant volna a légió alig pár hónap alatt, de magát a korrupció elharapódzását nagyon jól bemutatták.
  • Shiwo
    #736
    meg nekem az jött le, hogy bár rendkívüli genetikával és képzéssel rendelkező harcosok, de azért köztük is akad jó pár "egyszerűbb gondolkodású" egyed, amelyeknél kifejezetten előnyös lehet, ha fej nélkül megy tovább
  • [NST]Cifu
    #735
    Yah, sőt, a "canon" szöveg szerint a sisak nélküli gárdista fejét energiamező védi. Így ugyanannyi a páncél mentője mint akinek sisakja van...
  • Shiwo
    #734
    lehet rosszul emlékszem, de mintha "Az Eisenstein útja" regényben lett volna olyan űrgárdista, aki többnyire sisak nélkül rohangált, mert túlságosan dölyfös, magabiztos volt.. terminátorok között is lehet ilyen, aki minden logikát félretéve úgy gondolja, hogy "mit nekem fejlövés"
  • [NST]Cifu
    #733
    Olvassa valaki az újonnan megjelent Horus Heresy regényeket?


    Mármint a bő 10 éve elindult sorozatra gondolsz? :)

    A Légió már sokkal jobb volt. Főleg hogy az egész nagy hadjáratot hírszerzői szögből mutatta meg.


    Én már korábban kifejtettem a véleményem, szóval copy-paste. A HH nagyon hullámzó, történetvezetés szempontjából brutális hibákat vétő és sok téren gigászi plot-hole (történet-lyukakkal) bír. Én először azt hiszem a Prospero Burn-ig jutottam, de annyira botrányosan rossz volt, hogy ott abbahagytam (tudni kell, hogy anno Space Wolf sereget gyűjtöttem, szóval tetszik/szeretem a rendházat, de még így sem tudtam egyszerűen végigolvasni), aztán tovább olvastam, de továbbra is tele van brutális hibákkal, logikátlanságokkal, és olvasmányosnak sem nevezném őket.

    Ian Watson írta anno az Wh40k antológiájának előszavába, hogy írótársai, akik a WhF-et kapták meg maguknak, könnyebben boldogultak, mert csak "behelyettesítték" a világba való dolgokat egy fantasy regény sablonba. Neki viszont nulláról kellett indulnia. Na Watson zseniális novellákat hozott össze (igaz a minőség és a következetesség nála is elindult a lejtőn, talán jobb, hogy nem is fojtatta...), ellenben a HH írói még jobb napjaikban is csak közepeseket.

    De ha valamennyire emlékezeteseket akarom megemlíteni:

    Pozitívabbak:

    -Horus Rising
    -The Flight of the Eisenstein
    -Mechanicum
    -Legion
    -Fallen Angel

    Amik viszont olvashatattlan fércművek:

    -Fulgrim
    -A Thousand Sons
    -Nemesis
    -Prospero Burns

    Néhány kiragadott plot-hole:

    -Annyira idióta az egész Nikaea-zsinat vonal, hogy a falnak megyek tőle... (A Császár ezer más dologban kikérhette volna a "fiai" véleményét, nem tette soha. A Pszi-használatnál viszont hirtelen demokratikus szavazást tart, WTF?!?! )

    -"There are no wolves on Fenris". Pont. Az írók sem tudnak vele mit kezdeni, azon túl, hogy jól hangzik. Ja, eredetileg Leman Russ története az eredeti Wh40k-ban megvolt már. Leman Russ-t egy Thunderwolf nevelte fel. Szóval ezek a bestiák már az előtt ott voltak, hogy egyáltalán a Primarch-ok szétszórodtak. De nincsenek farkasok Fenris-en...

    -A HH előtt a Császár maga volt a lángoló tűzoszlopa az emberiségnek. Egy pozitív mintakép. Ebben a verzióban Horus sem volt idióta, vagy hülye, egyszerűen a káosz megfertőzte a tudatát, és emiatt fordult szembe a császárral. A HH-ban a Császár egy tökkelütött félnótás, aki lényeges dolgokat halgat el a "fiai" előtt, ha nem ért egyet valamelyik tettükkel, lerombolja egyik bolygójukat és letérdelteti őket, a legerősebb Pszi-jének pedig megparancsolja, hogy ne használja többé a képességét, és hazaküldi. Amikor elviekben megszegi ezt a parancsot, azt a Légiót küldi ki utána, amelyik a legrosszabb viszonyba van vele, annak a vezetésével, aki előtte a Nikaea-i zsinatot kvázi kiharcolta, és ráadásul Horus még őket is félre tudja vezetni.

    -Néhány Légiónak, hogy-hogy nem, nem csak száma, de elnevezése is volt, Imperial Heralds (később Word Bearers), Dusk Raiders (Death Guard), War Hounds (World Eaters). Míg másoknál külön kiemelik, hogy amíg a Primarch-ukra rá nem akadtak csak számmal hivatkoznak. Miért? Nem kötjük az orrodra, azért, bakker...

    No és az Alpha Legion:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A történetük ebből a szempontból érdekes és tényleg a jobban megírt HH novellák közé tartozik. Csakhogy ez is olyan dolog, hogy jó 10 ezer éve az Alpha Legion kvázi beépített ügynököt játszik?
    Szép, kár, hogy ez is olyan dolog, amivel a GW nem tud mit kezdeni. Ugyanúgy, ahogy a Császár már több, mint 10 éve nekiállt végleg haldokolni, miután a Trón-protézise elkezdett tönkremenni, és közben az Asztronomikon fénye egyre gyengül. Ohhh, de a GW-t nem érdekli, ő továbbra is a Pre-40k témakört kergeti... csakmertazért, és ha nem tetszik, akkor így jártál.

    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2016.06.29. 11:48:00
  • Prof William
    #732
    Menőn néz ki igaz de elég egy sniper és a menő évtizedeken át képzett, csúcstech páncélba bújtatott Astartes máris a múlté. :)

    Olvassa valaki az újonnan megjelent Horus Heresy regényeket?

    A légió jó volt csak éppen 90%-a múltban játszódott + nem igazán kapcsolódott a főtörténethez. Jobb lett volna ha Primarch sorozat tagja lett volna.

    A Légió már sokkal jobb volt. Főleg hogy az egész nagy hadjáratot hírszerzői szögből mutatta meg.

    Főleg a vége ütött.... FIGYELEM MEGASPOILER!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A káosz fölötti végső győzelem érdekében Hóruszt kell győzelemre segíteni. Akkor ezek szerint az Alfa Légió hozta a legnagyobb áldozatot a birodalomért és Császár álmáért.
  • [NST]Cifu
    #731
    Yól néz ki, noha én mondjuk pont a Termiknél sose értettem a sisak nélküliséget. :)
    Oké, coolan néz ki, kb. ennyi. :)
  • Shiwo
    #730
    kép.. nem pici, így spoilerbe (bár nem is hatalmas..)


    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2016.06.28. 19:55:53
  • Peet81
    #729
    az megvan már engem a régebbiek érdekelnek mert azok nincsenek meg
  • Prof William
    #728
    A Szukitcs újra árulja őket ha érdekel...

    Pont az előbb jött meg a SMS hogy mehetek az új Horus Heresy regényért a postapontra. Dan Abnett: Légió :)

    Olvasós hétvége következik úgy érzem. :)
  • Peet81
    #727
    sziasztok eladó Warhammer könyveket keresek (Horus Heresy sorozat, Dawn of War 2) meg a Warhammer Fantasyból is párat :)
  • [NST]Cifu
    #726
    Három különálló kiadás van, a Valhalla Páholy-os első volt 350 oldal, a két Szukits-féle kiadás 228 és 256 oldalas, de egyébként ugyan azt a Kornya Zsoltos fordítás van mindegyikben. Szóval az oldalszámok feltehetően nyomtatási eltérések miatt adódnak. Nagyobb / terjedelmesebb betűtípus, nagyobb margók...
  • DereStalker
    #725
    Sziasztok!
    Arra lennék kíváncsi, hogy az Inkvizítor című könyvek különböző kiadásai között lévő jelentős oldalszám különbségnek mi az oka? 100-120 oldal difi van egyes kiadások között.
    Utoljára szerkesztette: DereStalker, 2016.05.06. 10:44:05
  • [NST]Cifu
    #724
    Dawn of War III. bejelentő videó.
  • Shiwo
    #723
  • Shiwo
    #722
  • [NST]Cifu
    #721
    A bétáját néztem. A grafika nem lenne rossz, de a méretarányok sajnos nem jönnek át, és a szvsz kár volt a 2D-s harctér-szimulációt erőltetni... :(
  • RatBaG #720
  • [NST]Cifu
    #719
    LoL. :)

    Ha már... új játék a látóhatáron: Eisenhorn: Xenos