1143
ntGRfNd.jpg
  • Shiwo
    #689


    azt írták, hogy nem gameplay csak engine trailer...
  • robocop2014
    #688
    Kapásból találtam is a tyranid mellé dark eldar-t is, 1-2 játszható misszióval. Jók lesznek ezek, de még idő kell nekik.
  • robocop2014
    #687
    Steamen nézegettem eddig, ott nem nagyon találtam ilyeneket, de kösz, csekkolom is rögvest.
  • Szaruman
    #686
    Lesz benne terminátor, az a lényeg
  • Zero001
    #685
    Relic társashoz második kiegészítő:

    http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=5350
  • SaGa Jr
    #684
    Egy ideje már vannak, ahogy a javítások is sokat segítettek a kezdeti bajokon. Modokat a játék készítőjének (Slitherine) oldalán a fórumok megfelelő részlegében találsz. Van már tyranid-ás, van felturbózott alap játék, vannak plusz egységek meg egy csomó más is.
  • robocop2014
    #683
    Szerintem állat volt, végig is toltam. Mivel beépített szerkesztő van, várom kb a modokat, custom kampányokat.
  • Zero001
    #682
    Az kijött PCre is, minimál változtatással. Borzalmasan szar játék, és MVGYOSZ approved. (fél képernyő méretű gombok, nagyon jól mutat a játék telefonról felscale-ezve 1920x1080-ba)
  • Shiwo
    #681
    sőt, ahogy elnéztem, telefonra még valami Plants vs Zombies klónszerűség is van WH40k-ból..

    az FPS jó kérdés.. sztem még készül..
  • Zero001
    #680
    Igen, elég érdekes húzásai vannak GWnek mostanában.

    Korábban írtam, hogy nem baj ez, hogy két kézzel szórja a 40k licenszet, mert csak lesz már közte jó is.

    De a faszt, nagyjából eddig csak szemetet kaptunk. Minden fejlesztőtől valami olyasmit, amit a meglévő játékaiból minimális munkaráfordítással ki tudtak fosni. Aztán tartják a markukat, hogy majd 40k fanok jól megvesszük a szart is, ha bolter ütötte lyuk van rajta...

    Volt valami Space Hulk FPS is, nem csak ez a táblás játék. Azzal mi lett, becsődöltek?
  • Shiwo
    #679
    a GW elmehet a csudába, amiért leállíttatta a regények fordítását...
  • Zero001
    #678
    Azért a GW kb letépi a tökeidet és megeteti veled. Úgy érted bemenni a GW boltba, és venni terepasztalos figurákat egy sakktáblához. :P
    És akkor itt most ki is bukott, hogy miért elég hülye ötlet ez fizikai formában. Ha már van sereged kifestve, nem sakkozni fogsz vele... :D

    Én első körben meg attól dobtam hátast, hogy oké, hogy a regicide a 40k világban a sakk neve, de abban 1000% biztos vagyok, hogy a szpészmarínok NEM kis szpészmarín figurácskákkal sakkoznak... Úgyhogy akkor ez most sakknak nem sakk, regicidenak nem regicide, a nevet örökre elbaszta, és még csak jónak sem tűnik.
    Kik ezek a fejlesztők, hogy tudjam, kit kell utálni? :D
  • Shiwo
    #677
    hát, sakkhoz képest vannak benne extra képességek, bár talán lesz benne szabvány sakk lehetőség is :D

    végül is normál táblás verzióban is megoldható lenne, csak ki kell nyomtatni 3d nyomtatóval figurákat és kifesteni (:
  • Voltan
    #676
    LOL, WH40K sakk?
    Cuki :)

    Ezt igazából asztali, normál táblás verzióban tudnám elképzelni, az királyság lenne :D
  • Shiwo
    #675
  • [NST]Cifu
    #674
    Az a Relic, aki a Homeworld-ot csinálta, már nagyon nem az a Relic, amely aztán továbblépet a "hagyományos" stratégiai játékok felé (CoH, DW széria). Végképpen nem az a Relic, amit most úgy hívnak.

    Alex Garden, a Homeworld fő dev.-je még 2004-ben távozott, most a Zynga-nál van. Rob Cunningham, az art director és Aaron Kambeitz, a vezető grafikus szintén 2004-ben távozott, utolsó hír róluk az, hogy a saját Blackbird Interactive cégüknél csinálják a Homeworld: Shipbreakers-t. Ron Moravek, a producer a Nexon-nál van. Erin Daly 2006-ban dobbantott a Relic-től (a CoH lead desingere volt), a legutóbbi ismert munkája a The Last of Us (Lead Multiplayer Desinger)... Lehet tovább sorolni.

    Szóval nem, az a Relic, amelyik a Homeworld-ot összehozta, az már régen nem az, amit most Relicnek hívnak...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2015.01.16. 23:06:25
  • Zero7th
    #673
    Jó lett volna, ha a Relic kezdett volna bele valami ilyesmibe, ők a Homeworlddel már bizonyítottak.
  • [NST]Cifu
    #672
    Na bakker, ez igen! Egy ilyen játékot már én is nagyon régóta várok...
  • Zero7th
    #671
    Navégre:
    http://www.rockpapershotgun.com/2015/01/16/holy-ships-battlefleet-gothic-armada-announced/#more-263163

    Ideje volt már egy ilyennek. Remélem nem basszák el.
  • [NST]Cifu
    #670
    Én a Shadow of the Horned Rat és a Dark Omen stílusát vártam, azért remélem a Total War-al se nyúlnak mellé (csak könyörgöm, a bugokat írtsák ki most kiadás előtt...).
  • MaRee
    #669
    Juhéj!
  • [NST]Cifu
    #668
    Ezek terén nincsenek kötött szabályok szerintem. Amikor még a Space Wolf seregemet festettem (2. kiadású W40k... régen volt), akkor a Space Wolf Codex-ben lévő képeken pl. Njal Strumbringer-nek a Psy-sisakján sárgák voltak a "drágakövek". Aztán a későbbi, hivatalos képeken már narancs, sőt, majdnem piros színben pompáztak, de van, ahol a páncéllal megegyező színű. Na most ezzel mit kezdesz?

    Szvsz olyan legyen, hogy neked tetszen, az ékkövek színei nem olyan "kötött" és látványos dolgok, mint mondjuk a rend- vagy század-jelzések, így kétlem, hogy bárki is megszólhatna érte.

    Persze megértem, hogy "canon-hű" akarsz lenni, de kétlem, hogy létezne ilyen szinten megszabott szín. Ez különösen az Eldar-oknál megfigyelhető amúgy, volt olyan, hogy egy White Dwarf-on belül kétféle festésű Maugan Ra képet is beraktak... :)
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2015.01.12. 17:59:52
  • Wanted
    #667
    A hivatalos festési útmutatók megvannak. ;)
    Nem is azzal van a gondom, hogy pl. egy lila színű ékkövet hogyan kell megfesteni, milyen színeket kell alkalmazni, hogy tényleg ékkő hatása legyen (ehhez segítséget nyújtanak a painting guide-ok) , hanem azzal, hogy az az ékkő egy bizonyos figurán (mondjuk a hátán) lila, vagy arany, vagy piros színű? Sajnos egy-egy figurán is többféle színű kő van, de nincs a figurákról minden szögből (főleg hátulról) "hivatalos" képem, amelyen látszanának ezek az apróságok is.
  • [NST]Cifu
    #666
    "Hivatalos" painting guide (festési útmutatók), vannak pénzért. :P

    Itt egy jó kis tutorial, a hivatalos Citadel festékek neveivel.

    Ha nem Citadel festéket használsz, akkor itt egy másik tutorial.
  • Wanted
    #665
    H!
    A Space Hulk 4. kiadásából a Blood Angels terminator figurák kifestéséhez lenne szükségem infókra.
    Létezik valamilyen hivatalos nyomtatvány/kép, amin szerepelnek az egyes figurákon hivatalosan alkalmazandó színek? Pl. Noctis vállpáncélján láttam már arany és piros színnel festett jelvényt is, a bal térdén a páncélt festik teljesen fehérre, vagy egy fekete sávval a közepén, a bolterén a kövek arany, vagy lila színűek stb…
  • [NST]Cifu
    #664
    Szerintem itt az a gond, hogy ezek az események már régen le voltak fektetve, aztán az írók meg küszködnek a regényesítéssel. Aztán így sikerült.


    A gond az, hogy az alaptörténetük megvolt. Ezt változtatták meg, vagy sokszor úgy fejtették ki, hogy az az alaptörténettel ütközik. Ez egyszerűen az írót minősíti, hogy nem végezte el rendesen a házi feladatát, és egyben drabális következettlenségeket okoz, mert hát hivatalos GW lore lett belőle...

    Hát a wulfenné változás az ő problémájuk, nem? Vagy úgy érted, hogy az Imperium számára ismeretlen?


    Nem tudjuk, hogy pontosan mi miatt nem lehet belőlük új űrgárdista rendet sarjaztatni. Az, hogy egyetlen egy Wolf Brothers-ek esetén (meg nem nevezett) genetikai elfajzás történt, vajmi kevés támpontot ad...

    Arra tudok gondolni, hogy a Császár rájött, hogy nem lesz az frankó, hogy ha a jó kis astartesei a káosszal kezdenek cimborálni, Magnus már erősen pedzegette, mi is a warp valójában, és a Császár nem akarta, hogy a többi légió is a könyvtárosai révén rájöjjön erre


    Ez megint egy olyan magyarázat, ami ezer sebből vérzik, ha meg akarjuk szúrni.
    1.: Miért állt neki akkor felkiáltásos-demokratikus páholy-politikát csinálni az egészből? Egyszerűen kinyilatkoztatthatta volna a döntését. Oszt jószakát. Sok más esetben így tett. Most miért nem?
    2.: Ha tudta, hogy "cimborálni" kezdenek a káosszal, akkor ott helyben meg kellett volna oldania ezt a problémát. Ez is olyan dolog, amibe nem látunk bele. Ha most a GW által imádott nyitva hagyott kérdéseket nézzük, akkor a két eltávolított SM légió is lehet, hogy ilyen okokból került felszámolásra. Miért várta meg azt, amíg Magnus megszegi az anti-pszi törvényt?
    3.: Ha egy igen erős Pszi-aktív primarchom van, és korlátozni akarom a pszi-használatát, akkor miért nem hagyok ott "szemet" rajta (ahogy tették ezt például a Word Bearers-el a Monarchiai letérdeltetés után)? Vagy még jobb: miért nem viszem őt magammal a Terrára, hogy ott segítse a Warpátjárók munkálatait?
    4.: Ha tudom, hogy a káosz milyen veszélyt jelent, akkor miért titkolom a legkomolyabb katonáim elől? Pláne miért veszem el tőlük az egyetlen fegyvert, amivel igazán hatékonyan harcolhatnak adott esetben ellenük? Ugyebár aztán maga Robotue Gilliam szembesült ezzel, ami miatt végül a Nikaeai döntést felülvizsgálták...
    Stb.-stb.-stb...

    . A zsinat idejében még teljes mellszélességgel nyomatta az Imperial Truth propagandát, hogy nincs is Káosz.


    Lásd fent...

    Esetleg megijedt attól, hogy Magnus geneseedje a warpcraft miatt hullott szét, vagy hogy katalizálta a folyamatot, és el akarta kerülni ezt a saját és a tesók légiójában.


    Wrong. A Space Wolf-oknál a Wolf Priest-ek nem lettek felszámolva, mert Russ értelmezése szerint az nem Pszi. A Thousand Sons-ban és a Prospero Burns-ben is benne volt ez. Szóval pont a Space Wolf-oknál ez esetben ez ellentétes volt.

    Mindenesetre ez akkor meghagyja mindenkinek a lehetőséget, hogy azt gondoljon róla, ami neki tetszik.


    Ez szép, csak éppen következetesség nincs benne...

    Na de akkor ez itt pont arról szól, hogy a régi lore lyukacsos, a HH meg csak próbálja foltozni, több-kevesebb sikerrel.


    A régi lore messze nem volt annyira lyukacsos, mint amennyire a HH azzá tette...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2014.12.11. 00:20:49
  • Zero7th
    #663
    Szerintem itt az a gond, hogy ezek az események már régen le voltak fektetve, aztán az írók meg küszködnek a regényesítéssel. Aztán így sikerült.

    Hát a wulfenné változás az ő problémájuk, nem? Vagy úgy érted, hogy az Imperium számára ismeretlen?

    Arra tudok gondolni, hogy a Császár rájött, hogy nem lesz az frankó, hogy ha a jó kis astartesei a káosszal kezdenek cimborálni, Magnus már erősen pedzegette, mi is a warp valójában, és a Császár nem akarta, hogy a többi légió is a könyvtárosai révén rájöjjön erre. A zsinat idejében még teljes mellszélességgel nyomatta az Imperial Truth propagandát, hogy nincs is Káosz. Russ meg hogy elterelje saját magukról a gyanút, a Császár mellé állt a kérdésben. Esetleg megijedt attól, hogy Magnus geneseedje a warpcraft miatt hullott szét, vagy hogy katalizálta a folyamatot, és el akarta kerülni ezt a saját és a tesók légiójában.

    Na igen, a Császár mint karakter eléggé el lett írva, ebben egyetértünk.

    Hm, hát akkor ezt a farkasos témát nem fogjuk megoldani... Mindenesetre ez akkor meghagyja mindenkinek a lehetőséget, hogy azt gondoljon róla, ami neki tetszik. Én most már kezdem magam meggyőzni arról, hogy Hawsert farkassá változtatták, csak valahogy, akár telepatikusan, tud beszélni.

    Na de akkor ez itt pont arról szól, hogy a régi lore lyukacsos, a HH meg csak próbálja foltozni, több-kevesebb sikerrel.

    Szerintem Qruze-val kapcsolatban explicite említi valamelyik regény, hogy már Horus előtt is Luna Wolves voltak, és azért tér vissza arra a névre. De ez tényleg ellentmondásos. És tényleg, néhány légió át lett nevezve, lehet, hogy a többi, gyanúsan primarch-hoz hasonló nevű is, csak azokról nem szól a fáma.
  • [NST]Cifu
    #662
    Ja, hát Nikaea hihetetlen módon álszent és idióta lépés volt, de én alapból eléggé káosz-párti vagyok 40k-ban, így csak megerősített abban az álláspontomban, hogy a Császár az egy hülye bunkó. :P


    Egy hülye bunkó, aki amúgy csaknem az egész ember-lakta galaxist maga alá hajtotta... Azért érzed az ellentmondást. :)
    Ha történelmileg nézzül, a nagy hódítók (Nagy Sándor, Julius Caesar, Napóleon, stb.) mind-mind nagyon népszerű emberek voltak a saját közösségükben, és a "hülye bunkó" egyáltalán nem illik rájuk. Namost a császár valami ilyesmi. Vagy ilyesmi akar lenni... Számomra óriási az ellentmondás, ami az alaptétel (szent és sérthetettlen Császár, aki megmentette az emberiséget), és vele szemben az, hogy miközben az univerzum legbölcsebb emberei segítik, Malcadorral az élen, ilyen brutális volumenű hibákat végezzen...

    Hát ez véleményes, a Blood Angels légió is eséllyel pályázik a címre, és ők is csak akkor, ha Magnus fiait diszkvalifikáljuk mert árulók. Azért a Flesh Change és a Black Rage nekem súlyosabb instabilitásnak tűnik, mint ami Russéknak van.


    Egyfelől a Space Wolf-ok pontos instabilitása még csak nem is ismert, másfelől az egyetlen SM légió, amelynek nincs folyománya, mert a gene-seed-jük alkalmatlan erre. Ennél komolyabb indok aligha kellhet.

    Viszont legalább kiderült az is, hogy a két hiányzó légióval mi lett, és az azért alátámasztja, hogy miért pont Russ szólalt fel. Na meg ha ők a leginstabilabbak, akkor nekik is van a legtöbb félnivalójuk, szal valahol érthető, hogy támogatták a dolgot.


    Az én gondolkodásmódom szerint pont, hogy nem. Az egész mögött ugyanis az van, hogy egy genetikai hiba miatt jön a Flesh-change, ami egyben a Pszi-aktivitást jelenti a Thousand Sons-oknak. Namost emiatt megtámadni a Pszi-ket és a Librarianokat iszonyú szűklátókörűség. Ha végiggondoljuk az egész a Flesh-change-ből indult ki - holott az egy genetikai hiba. Az egyik óriási plot-hole, hogy emiatt miért kellene a többi rend könyvtárosait is tökönszúrni, a másik pedig az, hogy ha egy genetikai hibából adódóan büntetik a Thousand Sons-okat, akkor pont, hogy Russ-nak csendben kellett volna maradnia, hiszen az ő rendje (és még több, másik rend, Blood Angels included) is pengeélre kerülne elviekben egyből. De ezt a vonalat még csak fel sem vetik a regényben...

    A Császár útjai kifürkészhetetlenek.


    Ha idióta az író...
    Azért Ian Watson szépen kidolgozta a saját verzióját: a császár őrült - de ebben leginkább az a ludas, hogy 10.000 éve ott ücsörög a szellmének maradványa egy trón-protézisben. A HH azt csinálta, hogy egy olyan háttérsztorit csinált a világnak, ahol a császár valójában síkhülye volt már az előtt is, hogy oda került. Ezzel csak az a baj, hogy a HH előtt erre pontosan 0 (nulla) érv volt, ami csak volt, az pont ennek ellenkezőjét mutatta: a császár volt a lángoló tűzoszlopa az emberiségnek. Egy pozitív mintakép. Ebben a verzióban Horus sem volt idióta, vagy hülye, egyszerűen a káosz megfertőzte a tudatát, és emiatt fordult szembe a császárral. Számomra a HH legnagyobb problémája ez. Elhiszem, hogy egy káosz-hívőnek ez maga a biblia így, de számomra viszont brutális árulás, istenkáromlás. :)

    Heh, angolul meg lehet különböztetni, hogy ha Legion, akkor SM, ha Legio, akkor titánok. Magyarul ezt a megkülönböztetést buktuk, ugye?


    Attól tartok igen. Illetve ne feled, hogy a Legio =! titánok. Lásd Legio Cybernetica. Szóval a Legio inkább a Mechanicum-ra utal.

    Azzal próbálja feloldani, hogy az emberekből sima fenrisi farkasok lettek, a marínokból meg thunderwolfok.


    Még egyszer: Russ-t egy nőstény Thunderwolf nevelte fel. (forrás)
    Ez is egy fan-made magyarázkodás, ami megpróbálja feloldalni az ellentmondást, de ismét nem eléggé átgondolt. Most akkor vagy nem Thunderwolf nevelte fel Russ-t (valamint Freki és Geri sem Thunderwolf), vagy pedig a Thunderwolf-ok csak az után jelentek meg, hogy a császár megtalálta Russ-t, és a légiója a Fenris-re keveredett.

    A neveket mindig a helyiek adták a primarchoknak. Akkor ez? Honnan tudták a chtoniaiak, hogy farkasos nevet kell adniuk Horusnak? Véletlen egybeesés? Warpcraft? És Corvus Corax, a Raven Guard primarch dettó? Alpharius és Alpha Legion? Mortarion és Death Guard? Ferrus Manus és szájbavert Iron Hands, gyakorlatilag szó szerinti fordítás latinról angolra?! Valahogy ez NAGYON nem kerek. Úgy látom nagyon nem volt ez még átgondolva, mikor kitalálták a neveket, aztán most, hogy próbálnák kikerekíteni a sztorit, jönnek elő sorban a problémák.


    Nem véletlen, hogy anno volt 5-6 űrgárdista rend, amely valamennyire átgondoltan volt kidolgozva (Ultramarines, mint az etalon; Blood Angels, a vérgőzös közelharcosok nem kis defekttel; Death Angels, a titokzatoskodó lovagok; Space Wolves, a vikingek, Imperial Fists, a büszke ám hanyatló elitisták és a "negroid", családbarát Salamanderek). A káoszhoz fordult légiók esete zavarbaejtőbb, hiszen őket eleve nem is dolgozták ki ennyire. Például a Thousand Sons-okról egy oldalnyi háttértörténet volt mindössze a 2nd edition Chaos Codex-ben, amely arról szólt, hogy a császár megtiltotta a Pszi használatát Magnus-nak, aki később csak azért szegte meg eme ígéretét (büntetését), hogy az áruló Horus-ról értesítse a Császárt (hogy honnan tudta ezt meg, szintén nem volt kifejtve). Az már nem volt említve, hogy esetleg előtte megszegte volna-e a pszi-használat tiltását, de azt sugalta, hogy nem, és éppen ezért valójában Magnus teljesen ártatlannak tekinthető - a HH-ban ugyebár aktívan megszegte a Nikaeai ítéletet...

    Csak szórakoztató irodalom, annak meg elég jó így is.


    Számomra pont, hogy a plot-holeok, egyre komolyabb távolodás a "régi" világtól miatt viszont nem annyira... :\

    Elvileg NEM volt nevük és színük a légióknak, mielőtt megtalálták a primarchukat


    De volt, legalábbis párnak igen. Imperial Heralds (később Word Bearers), Dusk Raiders (Death Guard), War Hounds (World Eaters). Ne kérdezd, nem értem a logikát, hogy egyes légióknak miért adtak nevet, míg másoknál külön kiemelik, hogy amíg a Primarch-ukra rá nem akadtak miért csak számmal hivatkoznak. Ez is csak egy a sok-sok következetességi hibából...

    Na meg kicsit ellentmond, hogy Iacton Qruze identitásbeli kérdést csinál belőle, hogy ő Luna Wolf, nem Son of Horus, ami, ha elfogadjuk hogy nem volt nevük a légióknak, eléggé nevetséges szőrszálhasogatás a részéről. Mindkét név szorosan Horushoz kötődik.


    Az egyik ahhoz a Horus-hoz, aki hajdan a Császár mellett meghódította a fél galaxist. A másik viszont egy megváltozott, árulóvá vált légió neve... Számomra ez teljesen érthető és következetes volt mondjuk...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2014.12.10. 23:51:13
  • Zero7th
    #661
    6. Közben elkezdtem ennek utánanézni... Hát.. Elvileg NEM volt nevük és színük a légióknak, mielőtt megtalálták a primarchukat. Ezt nem látom teljesen "bizonyítottnak", szerintem a könyvek néven nevezik a primarch nélküli légiókat. Na meg kicsit ellentmond, hogy Iacton Qruze identitásbeli kérdést csinál belőle, hogy ő Luna Wolf, nem Son of Horus, ami, ha elfogadjuk hogy nem volt nevük a légióknak, eléggé nevetséges szőrszálhasogatás a részéről. Mindkét név szorosan Horushoz kötődik.
  • Zero7th
    #660
    ,főleg a Thousand Sons...
    ...hatékonyságát alapul véve.

    Na, szal végeredményében én nem nagyon húzom fel magam a hülyeségeken, plothole-okon, meg a lore ellentmondásokon, annyit nem ér az egész. Szórakoztat, elvagyok vele, néha jó így kielemezgetni, aztán ennyi. Ha valami nem jött be, továbblépek, de nem tántorít el. Csak szórakoztató irodalom, annak meg elég jó így is.
  • Zero7th
    #659
    Pontokba szedem, túl sok a téma. :) Spoiler van sok, de nem taggeltem be, úgyhogy MOST szólok!

    1. Ja, hát Nikaea hihetetlen módon álszent és idióta lépés volt, de én alapból eléggé káosz-párti vagyok 40k-ban, így csak megerősített abban az álláspontomban, hogy a Császár az egy hülye bunkó. :P De Nikaea csak a Légiókra vonatkozott meg a Librariumra. Az asztropatákra, navigátorokra, és még talán a sima ember sanctioned psykerekre nem. Még ezzel együtt is hülyeség, főleg a Thousand Sons

    2. Hát ez véleményes, a Blood Angels légió is eséllyel pályázik a címre, és ők is csak akkor, ha Magnus fiait diszkvalifikáljuk mert árulók. Azért a Flesh Change és a Black Rage nekem súlyosabb instabilitásnak tűnik, mint ami Russéknak van.

    2b. Viszont legalább kiderült az is, hogy a két hiányzó légióval mi lett, és az azért alátámasztja, hogy miért pont Russ szólalt fel. Na meg ha ők a leginstabilabbak, akkor nekik is van a legtöbb félnivalójuk, szal valahol érthető, hogy támogatták a dolgot.

    3. A Császár útjai kifürkészhetetlenek. Mert egy impulzív idióta, harmincezer évet készült a dologra, és bebukta a hülye hirtelen jött ötletein. Én már az Ullanor utáni "cső gyíkok, én leléptem" húzását sem értettem. Tényleg annyira sürgős volt webwayt nyitogatni? Harmincezer évet ráért a dolog, aztán még százat már nem?

    4. Heh, angolul meg lehet különböztetni, hogy ha Legion, akkor SM, ha Legio, akkor titánok. Magyarul ezt a megkülönböztetést buktuk, ugye?

    5. A beszédet még el tudnám képzelni valami vokalizátorral, vagy ügyes bioengineeringgel, de asszem fegyvert is használ a regényben valamikor. Mondjuk ebben nem vagyok biztos, rég olvastam.
    Itt van ez: http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Fenrisian_Wolf
    Úgy néz ki, hogy azért annyira nem hülyeség ez a farkassá változtatós elmélet, és ez is említi az ellentmondást. Azzal próbálja feloldani, hogy az emberekből sima fenrisi farkasok lettek, a marínokból meg thunderwolfok. És azért nincsenek farkasok Fenrisen, mert azok emberek.

    6. De van ám más gond is a primarch eredettörténetekkel. Pl Horus Lupercal neve. Benne van, hogy lupus, farkas. A légiójának a neve Luna Wolves, szintén farkas. Na igen ám, de a nevét nem a Császártól kapta, az inkubátoroknak csak száma volt. A neveket mindig a helyiek adták a primarchoknak. Akkor ez? Honnan tudták a chtoniaiak, hogy farkasos nevet kell adniuk Horusnak? Véletlen egybeesés? Warpcraft? És Corvus Corax, a Raven Guard primarch dettó? Alpharius és Alpha Legion? Mortarion és Death Guard? Ferrus Manus és szájbavert Iron Hands, gyakorlatilag szó szerinti fordítás latinról angolra?! Valahogy ez NAGYON nem kerek. Úgy látom nagyon nem volt ez még átgondolva, mikor kitalálták a neveket, aztán most, hogy próbálnák kikerekíteni a sztorit, jönnek elő sorban a problémák.

    7. Vicces ez a hunglish ahogy beszélgetünk. :P
  • [NST]Cifu
    #658
    Megtudtuk, _konkrétan_ mekkora seggfej volt a Császár a Nikaeai zsinaton, meg hogy a TS sorcik nem szarral gurigáznak.

    Számomra a Nikaeai fejlemények kifejtése csak még hiteltelenebb lett. Bakker, kismillió hasznos pszi-használó van a Birodalomban. A Birodalom első és második embere is pszi-aktív. A birodalom alapját a warp-képes közlekedésre a Navigátorok jelentik, szintén pszi-aktívak, ahogy a birodalom kommunikációjáért a pszi-aktív asztropaták felelnek.

    Leman Russ volt a "feljelentő" a akinek a légiója a leginstabilabb genetikai állománnyal bír az összes űrgárdista rend közül.

    A birodalom vezetője a császár, aki ezer más dologban nem kérte ki a "fiai" véleményét, erre itt kvázi demokratikus szavazást tart...

    Kész. Annyira idióta az egész Nikaea-vonal, hogy a falnak megyek tőle...

    Magnus karakterizálása is egész jól sikerült szerintem.

    Ezt nem vitatom el, ám ettől még kevés más súlyosabb karaktert sikerült mellé rakniuk.

    Nekem néhány elejtett mondatból meg főleg a könyv utolsó pár sorából van egy olyan érzésem, hogy amikor átszabták a testét az elején, akkor farkast csináltak belőle.

    Nekem is felmerült ez a verzió a gondolataimban, de farkasként nem tudsz emberi nyelven, birodalmi gótul beszélni.

    Na meg "There are no wolves on Fenris" - csak ilyen átszabott emberek? Vagy mi a franc volt ezzel?

    A probléma ott kezdődik ezzel a vonallal, hogy eleve Leman Russ-t egy Thunderwolf nevelte fel. Szóval ezek a bestiák már az előtt ott voltak, hogy egyáltalán a Primarch-ok szétszórodtak. Az, hogy a világ "magától" csinál valamilyen Farkas-t az oda érkező humanoidokból, tűnne a legértelmesebbnek, de akkor meg ki kellene találni, hogy miért is van ez így, és miért nem szólt róla senki még.

    Én úgy gondolom, hogy ez is egy folyamatossági hiba a világ lore-jában. Volt egy eredettörténete Leman Russ-nak, azt vitték tovább. Aztán a HH-ban elböffentették ezt a mondatot, hogy rejtélyességet tegyenek a novella-vonalba. Csak éppen nem volt rendesen átgondolva, végigvezetve a gondolatmenet. Utólag nem akarják gondolom kitörölni a lapokról az amúgy jól hangzó frázist, de igazából kezdeni sem tudnak vele semmit, mert mindenképpen magukba kell harapjanak, hogy valami értelmes kerekedjen ki ebből.
  • Zero7th
    #657
    Na jóóó, Ian Watson, persze. Nincs olyan kaliberű író a GWnél, esetleg talán Dan Abnett.
    Meg az négy könyv, összesen meg van kb négyszáz. Inkább az a négy a ritka kivétel. Én olvasgattam chapter regényeket, IGs regényeket, Dark Heresy kedvcsináló regényeket, inkvizítoros cuccokat, és hát ugyanaz a színvonal ami meg nem meglepő, mert az írók is ugyanazok. Itt a fórumon is kifakadtam már párszor, mikor valami irdatlan hülyeségbe botlottam...

    A Thousand Sons nekem pl tetszett. Megtudtuk, _konkrétan_ mekkora seggfej volt a Császár a Nikaeai zsinaton, meg hogy a TS sorcik nem szarral gurigáznak. Magnus karakterizálása is egész jól sikerült szerintem.
    A Nemesis szerintem is irdatlan hülyeség volt, felütése is, kifejtése is.
    A Prospero Burns-szel kapcsolatban meg
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    szerinted _ember_ volt a narrátor? Nekem néhány elejtett mondatból meg főleg a könyv utolsó pár sorából van egy olyan érzésem, hogy amikor átszabták a testét az elején, akkor farkast csináltak belőle. Biztosan én vagyok a hülye, mert sehol nincs erről szó, de végig bennem volt ez a fura érzés. Na meg "There are no wolves on Fenris" - csak ilyen átszabott emberek? Vagy mi a franc volt ezzel?
  • [NST]Cifu
    #656
    Egyébként nem teljesen értem a felháborodásod, nem érzem rosszabbnak a HH-t mint egy átlag 40k regényt...

    A baj az, hogy hajdan voltak az Ian Watson novellák... Nos azokhoz fogható kb. egy se volt azóta...
    Én is nekiálltam újra, a Prospero Burns-ig jutottam. Ez szólna a kedvenc légiómról, a Space Wolf-okról, de az első 100 oldal kb. egy hónap alatt volt meg, míg korábban azért egy-egy könyv legfeljebb egy hétig tartott. Amúgy pedig kevés olyan van, amire azt mondanám, hogy igen, ezt megérte elolvasni... A Horus Rising és a The Flight of the Eisenstein mondjuk még tetszett, ahogy a Mechanicum, Legion és a Fallen Angel is. De ezeket tudnám felsorolni, amikre mondjuk úgy nem sajnálom utólag a rászánt időt... De az olyanokra, mint a Fulgrim, A Thousand Sons, Nemesis vagy a Prospero Burns... Na, ezek miatt a fenébe kivágnám az egészet...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2014.12.10. 19:29:49
  • Zero7th
    #655
    Ja, még a közelharci termik... Azok szerintem konkrétan a társasban lettek elkúrva, aztán csak görög tovább a probléma.
    Emlékszem még anno a DOSos inkarnációban is voltak thunder hammer+storm shield és lightning claw választható wargearek is, aztán kb kenhette is az ember a hajára, max 5-10 'stealert legyaszatoltak, aztán meghaltak a francba. Sima bolter sokkal hasznosabb volt végig. Gondolom ha "egyest dob", akkor megdöglik azonnal, míg bolternél egy miss vagy egy jam nem akkora érvágás.
  • Zero7th
    #654
    HH-vel kapcsolatban én meg attól kezdek hülyét kapni, hogy lassan Barátok Közt-be fordul már az egész. A harmincadik regényt olvasom, és érzésre egy centivel sem vagyunk közelebb Terra ostromához. Nyúlik mint a rétestészta, olyan csaták kapnak teljes regényeket, amik valamikor a kilencvenes évek elején egy White Dwarfban meg voltak említve EGYSZER, egy kósza félmondat erejéig.
    Ez így kb a végtelenségig fog tartani.

    Egyébként nem teljesen értem a felháborodásod, nem érzem rosszabbnak a HH-t mint egy átlag 40k regényt. Írótól függ leginkább, vannak hülyék köztük, ez már csak ilyen egy több író által írt világ esetében.
  • Zero7th
    #653
    Hm, hát nem tudom, arra a kőkemény négy órára, amíg tartott az egész, tényleg egyhangú volt. Nekem nem volt időm megunni, olyan hamar vége lett. Kb a harmadik pályán rájöttem, hogy nem kell végigvárni, amíg a tohonya terminátorok végigcammogják a lépéseiket, onnantól nagyon begyorsult.
    Én azért majd megnézem, de nem sietek vele.
  • [NST]Cifu
    #652
    Az eredetivel játszottam, az óriási csalódás volt, mert nagyon egyhangú lett idővel, ráadásul a közelharci terminátorok nevetségesek voltak benne. Az Ascension-t nem is néztem meg emiatt, de majd lehet, hogy ránézek (most ami időm van, azt kitölti a KSP... :P).
  • Zero7th
    #651
    Ja, viszont van új Space Hulk!

    http://www.spacehulk-ascension.com/

    Ez a tavalyi Space Hulk egy új változata. A tavalyi verzió egy az egyben átirata volt a társasjátéknak, kockadobós mechanikákkal és elég limitált mennyiségű pályával.
    Ez az új már inkább számítógépes játék akar lenni, kevésbé mereven követi a társas szabályait, meg fejlődnek az egységek. És van hozzá vagy 100 pálya.

    Ezt sem próbáltam még, de gondoltam bedobom a köztudatba.
  • Zero7th
    #650
    Volt anno az eldás Rites of War a Panzer General 2 motorjával, arra hasonlít ez leginkább.

    De valóban, ugyanolyan gusztustalan is a grafikája. Én őszintén hülyét kapok attól, hogy ha animált az egység IKONJA. Mert az nem maga az egység, hanem egy x darab tankot, gyalogos hadosztályt, akármit jelképező ikon, az meg ne legyen már animálva! De még annyira se, hogy merre megy!
    Én ettől annyira hülyét kaptam a Panzer General 2ben, hogy soha nem is játszottam vele.

    Rites of Warral már igen, de ott is erős csuklottam ettől a megoldástól. De az a játék ettől függetlenül is irtózatosan randa a csiricsáré színes eldákkal, hogy igazából már ez a legkevesebb.

    Armageddont még nem próbáltam, annyira nem mozgat, főleg, hogy így le is húztátok.