1132
ntGRfNd.jpg
  • kiskorúbézoltán #1
    Üdv!

    A topikot a Warhammer 40K terepasztalos / figurás játékosainak nyitottam, hogy ne a HT topikot offoljuk össze vele.

    Tekintve, hogy - valószínűleg - elég kevés embert érdekel a téma így azt hiszem elfér itt minden a háttér világ dolgaitól kezdve a taktikákon keresztül a figurafestésig minden.

    Aki még semmit nem tud a dologról de valamiért érdekli a dolog, mert mondjuk már hallott róla valamit, annak néhány hasznos link:

    A hazai legforgalamsabb oldal: Inkvizítor -> háttérleírások, fórum, keres/kínál, hasznos linkek

    Egy kevésbé forgalams oldal a Codex Astartes elsősorban a háttérvilág után érdeklődők részére, sok fordítással és amatőr szerzők történeteivel.

    A játék tulajdonosának és fejlesztőinek oldala : Games Workshop

    A legfrissebb pletykák: Bell of Lost Souls

    Végül - de nem utolsó sorban! - a játék legkiemelkedőbb népének oldala: WAAAGH!!!

    Nos akkor rokkit pakkot begyujtani:

    "'ERE WE GO!!!"

    Szárnyalj topik!

    Gork vagy Mork vigyázza léptetek!

    WAAAGH!!!
  • BB7
    #2
    Tessék
    ezek
    közül
    választani!
  • geo91
    #3
  • kiskorúbézoltán #4
    Tessék kérem olvasni: "terepasztalos / figurás játékosainak"...
    Pont ezért nem is a pc-s vagy konzolos játékosok fórumában nyitottam.

    Természetesen ha csak kötekedni jöttél akkor köszönöm, hogy megtaláltad a topikot!
  • Matt07
    #5
    egyik se az,ülj le egyes :(

    olvasás fail am terepasztalos stratégiai játék !
  • BB7
    #6
    Nem kötekedni jöttem [Nem szokásom] pusztán azt hittem, hogy segíteni tudok!

    Szólok a magyartanáromnak, hogy vegyük át még egyszer ezt az olvasást!
  • Matt07
    #7
    régebben benne voltam jobban a világban,van is egy ilyen alapkészlet,de a festés nekem túl pöcsölős,de a haverokkal elvoltunk így is vele :)
  • JohnnySmith
    #8
    Cifu nagy játékos volt... :D Keressd őt ezügyben (is) gondolom neked nem kell bemutatnom:D
    Ezt tőle kommunizáltam :D
    (bocs a minőségért)

  • kiskorúbézoltán #9
    Nekm valahogy megrögzött elméletem, hogy csak akkor lesz mészárlás, ha ki van festve a sereg. Az orkok szívem csücskei de tömegsereget feseteni... nem két perces mulatság. Pillanatnyilag majd' száz ző'd várja félkészen a feltámadást. Jó kommunista módjára a művészet helyett a tömeggyártást favorizáltam, így most kb. 100 pár kar, 50 fej és felsőtest van készen meg vagy 10 láb... az meg elég sovány...
    Türelmetlenségemben - just for fun - nekiálltam egy káoszmariska seregnek is - mert ugye harmad, negyed annyi figura kell ugyanannyi ponthoz - gondoltam fújok egy fekete alapot, egy kis arany ide meg oda és kész is. Nos, nem... :DDD Ezek is tele vannak millió apró kis bizbasszal amit festeni kell... Szóval most CSM-ból is van 16 láb meg 6 felsőtest... :DDD
  • kiskorúbézoltán #10
    Nos, pont az ő topikját offoltuk tele és ő vetette fel egy 40k topik ötletét... :)
  • JohnnySmith
    #11
    jaaaa, hmm ezt nem tudtam...
  • [NST]Cifu
    #12
    Na bakker, én írok egy fél oldalnyi nyitó szöveget, erre amire megnyitnám a topicot, már késő. :)

    Na mindegy, bemásolom, ne menjen veszendőbe. :)

    A Warhammer 40.000 (Wh40k vagy 40k) egy sötét és borús világ, amely 1987-ben jött a világra a Games Workshopos Rick Priestley és alkotógárdája által, a korábban kihozott Warhammer Fantasy (WhF vagy WF) táblás játék jövőbeli alternatívájaként. A WhF szabályait használták fel az új játékhoz, sőt, a világ is részben onnan táplálkozott (például a teljes káosz agenda ugyanúgy megtalálható mindkét világban, még a káoszistenek nevei és háttere is ugyan az). A játék alaphangulatát igyekeztek neves és kevésbé neves festők által megkomponált gigászi harcokat ábrázoló képekkel megadni.



    A táblás játék világa szélesebb körben csak lassan terjedt el, ám ebben nagy segítség volt Ian Watson 1990-ben megjelent Inkvizitor c. regénye, amit három másik követett. Szintén a szélesebb körrel való megismertetés célozta a számítógépes játékok megjelenése, az első, a Space Crusade ( letölthető innen a DOS-os változat ), illetve nem sokkal később a Space Hulk ( letölthető innen ). Mellesleg én is ezekből ismertem meg a világot. :)

    A világ népszerűsége hamar az egekbe tört, jelenleg a GW első számú arany tojást tojó tyúkja, ennek megfelelően át is vette a stafétabotot a WF-től, például már kijött a Warhammer 40k szerepjáték is (végül is nem késtek vele sokat, csak olyan 15 évet...).

    A világ vonzerejét nehéz megfogni, mivel alapvetően cseppet sem vidám, sőt, éppen hogy romlott, döglődő, sötét és kiábrándító. Az emberiséget (Imperium, Birodalom) egy évezredek óta már gyakorlatilag halott, kvázi bomlott elméjű Istencsászár irányítja, aki egy trónprotézisben vegetál, és hogy "isteni" elméje egy gigászi fénytoronyként világítson a hiperűrben, pszi aktív emberek tömegeit áldozzák fel neki naponta.



    A gigászi birodalmat különféle erők tartják egyben, amelyek olykor egymásnak feszülve igyekeznek az emberiséget egyben tartani. Az egyik ilyen hatalmas erő az Közigazgatás (The Administratum), egy olyan hatalmas és lassú bürokratikus szervezet, ahol még olyan bolygóknak is van saját intézménye, amelyek már évezredek óta elporladtak. Egy másik ilyen erő az Adeptus Mechanicus ( na ezt most fejből nem mondom meg, hogy magyarították ), akiknek a központja a Mars, és a technológiáért felelősek, és a felelősségtudatuk vallásba hajlik, ugyanis a sötét jövőben a modern technológia az emberek számára félúton van a misztikum felé, ezért rúnákkal telerajzolva és ájtatos imákkal illik őket használni. A legismertebb erő természetesen az Űrgárdisták rendjei, egyfajta lovagrendek, melyek genetikailag fejlesztett, és a leghatékonyabb páncélokba bújtatott és fegyverekkel felszerelt ember-óriások maroknyi, de hihetetlenül hatékony katonai ereje. Az űrgárdisták népszerűségére valamelyik GW oldalon azt írták, hogy az eladott Wh40k modellek 85% űrgárdista modell. Ezek után nem meglepő, hogy a GW székháza előtt is egy életnagyságú Energiapáncélos űrgárdista szobor feszít:



    Az űrgárdisták szerény száma miatt (talán egy millió jut több milliónyi emberek által lakott világra) persze a legnagyobb erő mégis a Birodalmi Gárda (Imperial Guards) szerényebben felszerelt, de nagy létszámú katonai ereje, amely a Birodalmi Flottával közösen igyekszik a rendet fenntartani.



    Az emberiség túl persze több egyéb faj is jelen van, mint az emberekből kialakult Zömikek (Squats), akik a Fantasy béli Törpék megfelelői - voltak, ugyanis a 1990-es évek közepére már nem nagyon foglalkoztak velük a fejlesztők (94 óta Zömik modell sem jött ki), és hogy megszabaduljanak tőlük, a Tiranidák szépen learatták az összes zömik világot.

    Szintén Fantasy származékok az Eldák, akik az Elfeknek felelnek meg. Ők egy hajdan volt hatalmas és dicső, ám dekadensé és élvhajhásszá váló birodalom maradványait őrző faj. Bukásukkal együtt jelent meg a Káosz Szeme a galaxisban, a bukást túlélő eldák pedig szétszórt hajóvilágaikon küzd a túlélésért, miközben a napnál is világosabb, hogy már nincs jövőjük, azért harcolnak napról napra, hogy az elmúlásukat késletessék.



    A káosz a WF-ből származik, és annak megfelelően négy nagy káosz istent takar, Khrone a vér és harc istene, Slaanesh a kéj és fájdalom istene, Nurgle a betegségek, elmúlás és elfajzás istene, Tzeentch pedig a változás ura. A káosz már gyakorlatilag legyőzött egy birodalmat, az eldákét, és közel volt, hogy térdre kényszerítse az emberi birodalmat is, mikor az Istencsászár ellen fordította a vele megegyezző erejű Primachok (az űrgárdista rendek megalapítói) közül többet is, akik a Földet megszállva törtek hatalomra. A leghatalmasabb áruló, Horus majdnem legyőzte az Istencsászárt, ám végül "csak" halálosan megsebesítette.

    Az utolsó "alap" faj a zöldbőrüek, az ŰrOrkok, Gretchinek (fantasy Goblin) és Snootlingok faja, akikbe kevés intellektuális hajlam, ám sokkal több vérszomj társult. A kifinomultság nem az ő műfajuk, a páncéljukat az ŰrOrkok sokszor a saját bőrükre szegecselik fel, az járműveik pedig valószínűleg nem láttak kalapácsnál és fűrésznél bonyolultabb szerszámot, pedig még csillagközi repülésre alkalmas űrhajókat is építenek.

    A Games Workshop persze folyamatosan fejleszti a világot, a táblás játék az 5. kiadásnál tart, és időközben számtalan új fajt is behoztak, például a rovarszerű Tiranidákat, akik biológiai alapon hoznak létre mindent, az űrhajóktól kezdve a harcosokon át a harcosok által használt fegyver lövedékéig mindent élő organizmusok alkotnak. Ellenpárjuk az emberiség sötét technológiai korából származó gépharcosok, a nekronok, a szinte elpusztíthatatlan robotok. Az eldák is megkapták sötét árnyaikat a Sötét Eldák képében, akik olyan vadak és féktelenek, hogy már-már több közük van a káoszhoz, mint a túlélő testvéreikhez. Az egyik legújabb faj pedig a Tau, egy új és igen dinamikusan fejlődő faj, akik a japanimációs filmekben látható mechákkal szállnak harcba bárkivel, aki útjukat akarja állni.

    A népszerűsége ha lehet, csak tovább nő, évről évre, ehhez a GW a THQ játékkiadóval szerződött, amelyek a kevésbé sikeres Fire Warrior FPS játék után a Dawn of War sorozattal úgy tűnik megtalálták a megfelelő hangot a tömegek felé. A világban játszódó regényeken túl már képregények is megjelentek, ám mozifilm még nem született belőle. Egy CGI (számítógépes grafika) film, a Bloodquest munkálatai megkezdődtek, ám finanszirozási problémák miatt félbemaradt, a készítő stúdió pedig feloszlott. Készült egy fanmade filmhez fogható, az 'Inkvizitor' ( Erre van az első rész, a jobb oldali menüben ott a 2. és a 3., illetve a hasonló stílusban (el sose) készülő két további filmkezdemény a 4. részként. ). Természetesn készült pár fanmade film is, a legkomolyabb a német Damnatus ( Trailer erre) volt, amely azonban hivatalosan nem jelenhetett meg jogi viták miatt ( a német jogszabályok szerint a rajongók által készített film minden joga a készítőké lett volna, így a GW-nek semmi beleszólása nem lehetett volna - emiatt a GW egyszerűen nem engedélyezte a filmet, hiába a peticiók és egyebek... a félig kész film persze megjelent torrent oldalakon).

    Összeségében aki igényesebb Wh40k animációra vágyik, az vagy a Dawn of War 1-2 kétségkívűl jóféle intróit nézegesse, esetleg ha az igényeit lejjebb tudja adni, akkor a GW féle inkvizitor film szinvonalán lévő Final Liberation átvezető videókat.

    No, ilyen hosszú bekezdés után a topicot megnyitom, legyen itt téma ez az igézően sötét világ. :)
  • [NST]Cifu
    #13
    Én még a II. kiadás idejében játszogattam vele (1994-97), Space Wolf, Space Ork és Tyranids seregeim voltak, aztán a Tiranidákat elkótyavetéltem, az űrorkok meg magukra maradtak, így végül maradtak a Space Wolfok... a polcon.

    A festés terén én évekig szórakoztam, de nagyon bénák lettek sajnos... :S
  • MEdievil
    #14
    (Bár nekem nem újdonság) szép összefoglaló
  • Frosty01
    #15
    WOW
  • cenobite
    #16
    Imádom! Én WH Fantasy figurákat festettem egy időben, még meg is vannak. Van olyan amelyik még be sincs fejezve... Hmmm... jó lenne újra nekiesni, imádtam pingálni. :)
  • [NST]Cifu
    #17
    Nekem egy teljes erdei goblin seregem van - csaknem festetlenül (a farkas lovasokat festettem csak ki). Iszonyú időt rabló dolog, ráadásul mindig bánt, amikor összehasonlítom a saját festéseimet a 'gyári' szinten ügyködő képekhez.

    [center]
  • kiskorúbézoltán #18
    Jaaa... ha két órát szöszölsz vele... Bár a tiéd valóban igényesebb bevezető mint az én nyúlfarknyi kis mondandóm...

    Festésnél én először úgy voltam, hogy ez nagyon egyszerű lesz, nézegettem a képeteket a neten meg a kiadványokban, nem tűnt túl nehéznek...
    Aztán az első figuknál rájöttem, hogy ezek sokkal kisebbek mint gondoltam (előtte 35-ben mázolgattam), az árnyékok nem valódiak hanem festettek, és tele vannak minden apró bizbasszal amit ki kell festeni... Egy szem orkhoz 10 karmot kell festeni és úgy 2-5 fogat... alap ork seregecske minimum 40 figu... lehet számolgatni... :DDD
    A káoszmariskákkal jobban haladok 20 vödörfejű és mehet a balhé, nincs karom, nincs fog, csak az a rengeteg arany ciráda visz a sírba (Black Legion).
    A SW-ok amúgy idén kapnak új kódexet a pletykák szerint.
  • haxoror
    #19
    "halott, kvázi bomlott elméjű Istencsászár irányítja, aki egy trónprotézisben vegetál,"

    RÁGALOM!!!

    "az emberiség sötét technológiai korából származó gépharcosok, a nekronok, a szinte elpusztíthatatlan robotok."

    Nekem úgy rémlik hogy a Nekronok sokkal régebbiek mint az emberiség és nem robotok hanem élő fémbe zárt "lelkek".
  • kiskorúbézoltán #20
    Nekem is valami ilyesmi rémlik a nekronokról.
  • [NST]Cifu
    #21
    A zöldbőrüeknél a fő gond inkább a kis egységek festése, mint a Snotlingok és a Gretchinek (Kecsegék :)). Persze azt mindig könnyebb nézni, hogy mások hogy csinálják. :)
  • kiskorúbézoltán #22
    Jó, de grotból nem is kell 40+ egy seregbe... :)
  • cenobite
    #23
    Én meg nem is a játék miatt vettem a figurákat - egy percet sem játszottam -, hamem a festés miatt. :)
  • kiskorúbézoltán #24
    Azt hiszem ehhez nem kell komment, max annyi, hogy 1:15, tehát nem játékfigu:
  • kiskorúbézoltán #25
    Részletek:
  • [NST]Cifu
    #26
    Akkor lehet rosszul emlékszem, a fajok leírása fejből ment. :)

    Utánanéztem, valóban rosszul tudtam, a Nekronok a második legősibb faj, csak az Ősök (Old Ones) régebbiek náluk. Hozzá kell tenni, hogy igazán aktívan én még a 90-es években követtem a világot, azóta csak fél szemmel, és azt is felhúzott szemöldökkel (szvsz a GW néha érdekesen kezeli a saját világát, lásd a Tau-k megjelenése, akik szvsz egyáltalán nem illenek a képbe, de ez csak a személyes véleményem). A Nekronokról is igazából még a White Dwarf béli első megjelenésükről tudtam igazán, ott gyakorlatilag maguktól "feltámadtak" a szétlőtt robotok (összesen két féle volt, Warrior és Scarab), szóval mókás ellenfelek voltak.

    Nekronok



    A Nekron történelem

    A Nekronok eredete egy igen ősi fajra vezethető vissza, a Necrotyrekre, akik az Ősök után voltak a második értelmes létforma az univerzumban. Egy vad és gyilkos sugárzást kibocsátó csillag körül keringő bolygón fejlődtek ki, ám éppen a csillag miatt az élettartamuk roppant rövid volt. A bolygó felszínét plazma viharok és radioaktív anyagokkal teli szelek uralták. A Necrotyrek élete így keservesen nehéz volt, biológiai testüket a sugárzás nyomorította meg már születésük előtt, és megszületésük után folyamatos félelemre voltak kárhoztatva, hogy vajon mikor ér véget szánalmas kis életük. Évmilliókon át hihetetlen erőfeszítéseket tettek, hogy rövidke életüket valahogy meghosszabbítsák. Ennek eredménye lett a Necrodermisz, egyfajta élő fém. Hatalmas, de igen lassú Kriptahajóikon megkezdték a kirajzást a környező világokba, és találkoztam az Ősökkel. A két faj nem is különbözhetett volna jobban, a Nekrotyrek élete fájdalmas és rövid volt, így viselkedésük is türelmetlen, versengő, azonnal cselekedni akaró, míg a roppant hosszú és békés életet élő Ősök elmélkedő és mindent alaposan átgondoló, lassan reagáló nép. Az Ősök ugyan megpróbáltak segíteni a Nekrontyreken, ám azok nem voltak elégedettek az Ősök számukra lassú víz partot most mondáshoz hasonló gondolatmenetével, sőt, inkább veszélyt láttak bennük, így háborúzni kezdtek velük. Az Ősök hiperháló (Webway) rendszere hatalmas taktikai előnyhöz juttatta őket, így a lassan mozgó űrhajóikkal küzdő Nekrotyrek esélyei szánalomra méltóan alacsonyak voltak. Ugyanakkor fűtötte őket a düh és a keserűség, hiszen míg ők kriptavárosokban éltek, minden luxustól mentesen, apró cellákban, hogy valami maradandód alkothassanak rövidke életükben, az Ősök hatalmas és gazdagon díszített helyeken éltek gondtalanul.

    A Necrotyrek azonban a bolygójuk haldokló csillagában felfedeztek valamit, egy tiszta energiából álló entinitást, amely még az Ősöknél is öregebb. A C'tan. Egész csillagok energiájával etetve őket a Necrotyrek élő fém testet alkottak a C'tanoknak. A C'tanok azonban nem voltak valami hálás népség. Ráébredve, hogy a Necrotyrek napistenségeknek tekintik őket, gyakorlatilag rabszolgaságba hajtották őket. Hajdan a csillagok energiája életette a C'tanokat, ám rájöttek, hogy az élők lelkei sokkal ízletesebb falatok. Felhasználva az Ősök elleni olthatattlan gyűlöletüket, gigászi háborúba hajszolták tovább őket, egyre több és több véráldozatot követelve tőlük. A C'tan a Necrotyrek egy részét hasonló élő fém testbe plántálva testüket létrehozták a Necronokat, a szolga-harcosaikat. A Nekronok érzékeikkel és lelkükkel fizettek ezért a transzplantációért, és Necronként élő lelkeket aratnak a galaxisban a C'tanoknak.

    A C'tan vezetésnek hála a Nekronok sikert sikerre arattak az Ősök felett, ám az idő múlásával azonban egyre kevesebb élő lélek jutott a C'tanoknak, és egyikük ('The Deceiver') ármánykodásának hála a C'tanok elkezdték egymást felfalni. Ennek végén mindössze négy C'tan maradt.

    Az Ősök közben kétségbeesetten keresték a kiutat, létrehozták az Elda fajt, amely hősies küzdelembe bonyolódott a Necronokkal, sőt, az egyiket, 'Nightbringert' az Elda hadisten Khaine sikeresen le is győzte (ám elpusztítania nem sikerült).

    Egy meg nem erősített történet szerint maga az Istencsászár is találkozott, sőt, le is győzött egy C'tant, a 'The Dragont', amelyet lebéklyózva a Mars felszíne alatti verembe vetettek.

    A C'tanok elleni végső fegyver a lélekrablók ('Enslavers') megjelenése volt. Ők is az Ősöktől származnak bizonyos szintig, és alapvetően a Pszi érzékenyeken keresztül tudták elhagyni a hiperteret. Ha egy pszi megnyitja az elméjét, a lélekrablók lehetőséget kapnak arra, hogy átvegyék felette az uralmat, kaput nyitva a hipertérbe, és még több lélekrablónak utat nyitva. A C'tanok nem tudtak mit kezdeni a lélekrablókkal, közvetlenül rájuk nem voltak veszélyesek, lévén a Pszire teljesen érzéketlenek voltak ők is, és a Nekronok is. Ám a lélekrablók a táplálékforrást dézsmálták meg, csaknem kiirtva egész fajokat. A C'tanok ezért úgy döntöttek, hogy stázisba helyezik magukat, míg Nekron szolgáik újabb és újabb étkeket aratnak számukra, hogy időről időre táplálkozhassanak.

    A még élő C'tanok:

    Nightbringer: Miután a testét elpusztította Khaine, egy új testbe költözött, ám a vereséget figyelmeztetésnek tekintette, így stázisba helyezte saját magát. Majdnem éhen halt az évmilliókig tartó stázis-álomban, ám egy óvatlan Dark Eldar csoport kiszabadította.

    The Deceiver: Nem tudni, mikortól szakította meg stázisát, de kétségtelen, hogy aktív. Ugyan talán a leggyengébb élő C'tun, de egyben a legveszélyesebb is, mestere annak, hogy befolyásoljon másokat, és a nyílt küzdelem helyett inkább azon mesterkedik, hogy minél több lelket szerezhessen meg magának.

    The Void Dragon: Valószínűleg a legerősebb élő C'tun. Az Istencsászár a Mars felszíne alatti labirintusba záratta, feltehetően köze van a (41.-dik évezredben már) ősi Marsi technológiák létrejöttéhez.

    The Outsider: Elhagyta az ismert galaxist, miután megőrült, ami feltehetően részben annak köszönhető, hogy ő táplálkozott legtöbbet saját fajtájából, és részben annak, hogy az Eldák alatomos cselszövéssel erre még rá is segítettek.

    A Necronok pedig elpusztíthatatlan robot-zombi rabszolgaként gyűjtik a lelkeket imádott isteneiknek továbbra is...

    [center]
  • [NST]Cifu
    #27
    Ennél már legalább eltalálták a fej arányát a testhez képest. A sima modelleknél épp az a legnagyobb baj a sisak nélküli modellekkel, hogy akkora a fejük, mint a társaiknak sisakban..
  • haxoror
    #28
  • kiskorúbézoltán #29
    Most, hogy mondod, eddig fel se tűnt a dolog. Mindenesetre pánikszerűen megnéztem a káoszmariskáim fejeit de azoknál a sisakos fej egyértelműen nagyobb - fogjuk rá, hogy egy sisakvastagságnyival - mint a sisak nélküli. A testhez képest meg... hááát... elvileg rendesen megtuningolt emberek ezek, elvileg a fej nem nőtt olyan mértékben mint a többi testrész. Bár mariska témából nem sok minden olvasgattam még.
  • kiskorúbézoltán #30
    A nekronos dolog honnan van? Én eddig a C'tan-nal bizniszeltek a hosszabb - örök - élet reményében de az átvágta őket és lelküket fémtestbe zárta változatot ismertem. Több ponton egyezik de mégis más.
  • [NST]Cifu
    #31
    Sehogy sem stimmelnek az arányok. Igaz ez bizonyos szintig alapvető probléma. Ha megnézed az eféle exoszkeletonoknak és vastagabb tesljes test páncéloknak az a baja, hogy az emberi test alakjára nehezen tudsz olyan réteget ráhúzni, ami 1.: megfelelően nagy védelmet nyújt, 2.: nem akadályozza a mozgást túlzottan. A modellek megalkotásakor nem valószínű, hogy ebbe belegondoltak, de később feltehetően már feltűnt, hogy valami nem kerek. Ez főleg akkor feltűnő, ha összehasonlítjuk az életnagyságú modelleket a kis méretűekkel.

    [center]
    Egy (ha jól látom 2nd edition) modell, jóóó nagy hodály feje lett :)


    Egy másik példa, elrettentésül


    Ugyan nem a legjobb példa, de lehet rajta látni, hogy a "sima" gárdistához képest mekkora a jobb szélső energiapáncélos, amit még lehet látni, hogy a 2nd edition Terminátor páncél esetén a fej és a vállak egy szinten vannak, ezt a 4th edition műanyag modellnél javították


    Életnagyságú, viszonylag normális arányú páncél, érdemes megnézni a sisak és a vállvédők helyzetét és méretét


    Itt pedig egy valós emberi méretekhez igazított, felvehető változat :)
  • [NST]Cifu
    #32
    Wikipédia Necron szójegyzet, Lexicanum és még pár netes Necron oldal (már becsuktam őket, sajnos az átkozott Chrome nem tudja megnyitni a korábban bezárt oldalakat, lehet vissza is szokok a Mozillára...).
  • haxoror
    #33
    Fura, én mindig úgy képzeltem hogy valami ilyesmi a "valódi" arány a génterápia után

  • RatBaG #34
    hát kb
  • [NST]Cifu
    #35
    Csak nézd meg, hogy a felkarjai alapján kb. hol kellene lennie a vállának. Mintha hónaljban lenne egy jó 30-40 centis betoldása, és a karjai ilyen messze lógnának a testétől. Szó se róla, jól néz ki, csak anatómiailag egy picit inkorrekt. :)
  • kiskorúbézoltán #36
    Megpróbálok képet is előkotorni, de emlékeim szerint a szpészmariskák tápolásakor nem arányos a növekedés ezért talán nem szerencsés a mariskákat az arányosan nagyított emberekhez hasonlítani.

    Másik oldalról meg meg tudom érteni a GW-t is, a tehetségesebb figurafaragóikat nyilván az ork vonalra állították, a többi fajnak - így a mariskáknak is - meg a maradék jutott... :DDD
  • kiskorúbézoltán #37
    No lássuk lehet-e linkelni...

  • kiskorúbézoltán #38
  • kiskorúbézoltán #39
  • kiskorúbézoltán #40
    ... és ha már ott jártam egy kis raklám az oldalnak, remélem nem probléma...

    "Kharn Haragja

    Snorri Thunderfist fordításának köszönhetően megismerhetitek William King Kharn-ról szóló emlékezetes novelláját.
    "Kharn látta az egyik társát elesni, a testét számtalan helyen csúfították golyók okozta sebek, miközben a páncélja plazmától olvadt szét. A berzerker ordítozott dühében, hisz tudta ma már nem lesz ott a csatában, nem fog több áldozatot szerezni Khorne-nak. Csalódottságában maximum fordulatszámra állította lánckardját és lefejezte magát egy gyors vágással. A vére szökőkútként tört fel nyakából, hogy csillapítsa Khorne szomját. Ahogy elfutott mellette, Kharn felrúgta elesett társa fejét a védők mellvédjéhez." "

    A történet - sok más fordítással együtt - megtalálható a Codex Astartes-en, regisztrálni kell de nem fizetős az oldal és nincs televágva reklámokkal sem.