1132
ntGRfNd.jpg
  • Voltan
    #838
    Nem nagyon köt a magyar könyvpiac szerencsére, Ebook olvasón tolom, és eredetiben :)

    A rendíthetetlenek-nél tartok most, szóval kezd kifogyni a töltény :) Kedvenc karakter? Húúú, nehéz, nehéz. Talán Larkin, a mesterlövész. Kattant, vén róka, aki mindig ott van és teszi a dolgát a saját kis világába temetkezve. Kedvelem nagyon. Mkoll és Bragg is nagy kedvenc a sorozatból.

    A Cain sorozatot olvastam előbb, abban pedig az a zseniális, hogy egy afféle szatírája az egésznek, a kicsit gunyoros, könnyedebb stílus messzemenően szokatlan a WH40k-tól, de jól áll neki :)

    Ezért is szeretném inkább valami Imperial Guard-os témával tovább vinni a dolgot, mert most egy magasztos, über Space Marine opuszhoz nincs hangulatom. Várat a sorára a Horus Heresy sorozat is, majd egyszer.

    Természetesen olvastam az alap Ian Watson trilógiát, meg az Űrgárdistát, de azokon kicsit érződik, hogy még az egész univerzum kreálásának az elején születtek, ma már kicsit avittas, és elavult az egész. Nagyon jó művek, és minden tiszteletem, de kicsit túlhaladta már a kánon, úgy érzem.

    Szóval Eisenhorn, azt mondjátok? Köszönöm, utánanézek :)
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2018.01.10. 13:51:05
  • Prof William
    #837
    Ciaphas Cain kalandjait elméletileg ki fogja adni a Tuan kiadó. Annó megkérdeztem őket és azt írták vissza, hogy tervbe van véve.

    Bár most ahogy jön a Dark Imperium ami már legújabb kori W40K-ról szól majd. Konkrétan a Ragályháborúk lesznek benne,
  • AndyWienner
    #836
    Hello! Itt szét tudsz nézni (ha magyar kell): tuan kiadó w40k könyvei Egy ideje már ők intézik ezt, épp múlt héten írtam a Warmaster kapcsán nekik Cifu tanácsára, igaz eddig nem kaptam választ... de remélem, lefordítják előbb-utóbb azt is Én is az Eisherhorn-könyveket ajánlanám, valamint a Ravenor-t is talán, illetve ha csak szigorúan a Birodalmi Gárdáról akarsz, már szerencsére róluk is jöttek ki itthon regények azért. Párat én is be fogok szerezni, csak mostanság el voltam mással havazva + még ott van egy megkezdett Horus Heresy-s könyvem xD
    Egyébként hol tartasz a GG-ben, hányadik kötetnél? Eddig melyik a kedvenc sztorid? Kedvenc karakter(ek) esetleg? Bocsi a sok kérdésért, csak nem nagyon van kivel dumálnom róluk.
    A CC-t már régen kinéztem magamnak, majd ha a Tuan esetleg ezt is lefordítja, biztos elolvasom - valahogy nagyon nincs kedvem magamnak lefordítgatni + az angol tudásom se tökéletes Nagyon hasonlít amúgy a Gaunt's Ghosts-ra vagy azért egyedi a sztorija/karakterei?
  • [NST]Cifu
    #835
    @Ximix: Köszi a videót, jónak ígérkezik!

    @Voltan: Eisenhorn sorozat?
  • Voltan
    #834
    Sziasztok! Épp a Gaunt´s Ghosts könyveket olvasom, és nagyon tetszik, de sajnos hamarosan a végére érek ezzel a tempóval.
    Olvastam még a Ciaphas Cain sorozatot is, az is nagy kedvencem.

    Tudtok még jó Imperial Guard-os könyveket? Szívesen olvasnék még WH40k-t ezután, de Astartesekhez, meg hasonlóhoz nincsen hangulatom per pill.
    Tippek? Köszi előre is!
  • ximix #833
  • AndyWienner
    #832
    Köszönöm, írok is! Egyébként az már biztos, hogy VÉGRE kijött a regény úgy hónap közepén és már "sikeresen" el is spoilereztem magamnak pár dolgot belőle (mondjuk sosem zavartak a spoilerek :P). Szóval remélem, 1-2 hónap múlva max. azért kiadja a Tuan is, mert amit eddig olvastam tőlük - pár HH-regény - az tetszett, igen korrekt fordításnak tűnt
  • [NST]Cifu
    #831
    Megkövetem magam. Épp azt akartam írni, hogy na, gondolom a régi szokás szerint 80%-ban recirkulálták a korábbi Codex-eket, pár (és nem több) új képpel, meg egységgel, plusz egy-két új szabállyal, hátérinfoval.

    Olvasom a DA Codex-et.... És nem. Az artwork-ok döntő többsége új, a fluff-on reszeltek egy sort, az új egységek merészek és egész jók lettek... Nem tudom mi történt a GW székházában, de kb. 15 éves csipkerózsika álom után mintha történne valami...
  • ximix #830
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az orosz joyreactor-on nézelődtem, ő feléjük mivel ütik el az időt és akkor láttam ez a két linket warhammeros képek alatt

    warhammergames.ru
    - link

    Codex Adeptus Astartes - Dark Angels 8.
    - pdf
  • [NST]Cifu
    #829
    Régi történet, hogy az IG és az SM egymás ellen csatázik. Az alapkoncepció általában az, hogy az IG minimum szakadár, de akár rögtön megtévedt Császár-tagadó, ne adj isten a káosz isteneit követi. Ritkábban, de fordítva is előfordul (a legjobb ilyen az volt, amikor egy Fallen üldözése miatt egy komplett Dark Angel század kaszabolna le egy IG ezredet.
    Szóval especiel ebben nincs meglepő... A Birodalom gigászi, olykor még SM és SM is harcol egymás ellen, azon összeveszve, hogy melyikük a hűségesebb....
  • Voltan
    #828
    4 frakció, a Space Marine-ek, és a gárda is egy-egy. Akkor egymás ellen is fognak nyomulni? WTF?
    Ez így nincs nagyon átgondolva...
  • [NST]Cifu
    #827
    Korrekt!
  • ximix #826




    Az orosz facebook-on, a vk-n van egy rajongói oldal GraySkull , itt van pár rajz és egy sorozatféleség csak sajna oroszul.
    - link
  • Zóanagyvarázsló
    #825
    Csak a kiadó ugyanaz (Slitherine), a fejlesztő nem. Mondjuk én a fák miatt nem aggódnék, ezekben a játékokban jelképes a méretarány 2D-ben is, különben nem lenne úgy is néhány SM akkora, mint egy város :)
  • [NST]Cifu
    #824
    Sajnos egyikre se tudok bölcs választ adni.

    Viszont szerintem írj egy e-mailt a [email protected] e-mail címükre, és első kézből kaphatsz rá választ. ;)
  • AndyWienner
    #823
    Hello! Lenne két kérdésem, hátha itt akad, aki tájékozottabb nálam Először is: a Warmaster-t, tehát a legújabb Gaunt Szellemei-regényt már ugyebár évek óta tologatják sajnos... legújabb infóként az idei decembert találtam, mint megjelenési dátumot, szóval nem tudja valamelyikőtök, tényleg ki fog jönni a hónapban? A második pedig: ugyebár a Szukits-nál abbamaradt a magyar nyelvű fordítás, viszont a Tuan átvette a W40k műveket... szerintetek ezt is le fogják fordítani és ha igen, kb. mennyi idő lehet? Talán január, esetleg február vagy csak én reménykedem ilyen hamar? Nos mindegy, előre is köszönöm, aki válaszol!
    Üdv mindenkinek: Andy
    Utoljára szerkesztette: AndyWienner, 2017.12.02. 04:43:09
  • [NST]Cifu
    #822
    Gyakorlatilag a Warhammer 40k: Armageddon 3D-s kiadásban (ugyan az a fejlesztő csapat). Nekem sajnos annyira nemgyerebe...
    Hülyén néznek ki a fáknál 2x magasabb karakterek....
  • ximix #821
    Warhammer 40,000: Gladius
  • ximix #820


    http://bartek.fedyczak.net
  • [NST]Cifu
    #819
    Korrekt :D

    Ki akar vétkezni? :D
  • RatBaG #818
    nem a szokásos space marine bojler cosplay

  • [NST]Cifu
    #817
    Ne reménykedj. Ez is egy olyan dolog, amikor úgy gondolták az írók, hogy akkor most nagyon sejtelmesre és titokzatosra veszünk mindent. Aztán majd jól nem fejtjük ki soha...

    Akad jó pár ilyen sajnos a Horus Heresy sorozatban... :(
  • Lokker
    #816
    Elolvasva a Légió című rész csak még nagyobb lett a zavar a sztori logikájában nekem. Eddig se volt kutya a dolog de most... Van a Kabal akik tudnak mindenről és nem a Császárral akarnak kapcsolatba lépni hanem a legfiatalabb légióval. Aztán az egyik emberük már találkozott a Császárral és szerinte valamit leplez de ez se derül ki mire gondolhatott. Az Alpha Légió tud a dolgokról de nem lépnek közbe de ebben már nem vagyok biztos sokat felejtettem. Más légiókról nem nagyon tudni semmit. A Császár titkolózik a Káoszról és így nekem úgy tűnik mintha szándékosan akarná a terjedését. Lehet csak azért nem értek még semmit mert az elején vagyok és még kevés könyvet olvastam el de annyi logikátlan dolog van benne.

    Remélem pár könyvvel később a dolgok nagy része helyrekerül.
  • [NST]Cifu
    #815
    A szabálykönyvet még nem néztem. Majd bepótlom. Köszi az információkat! :)
  • SaGa Jr
    #814
    Ha van lehetőséged belepillantani az új WH40K szabálykönyvbe, akkor az 50. oldalon, a Dark Imperum fejezetben a The Noctis Aeterna bekezdés foglalkozik az Astronomicon eltűnésével, majd az ezt követő bekezdés, The Defence of Terra, ami a Khorne légiók Földe elleni támadását írja le (88 cohorts of demon legions).

    A Great Rift megjelenése és Guilliman látogatása a Császárnál majdnem pontosan egy időben történik. A Rift megjelenésekor kihuny az Astronomicon és megtörténik az invázió.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    As the first warp storms broke over Holy Terra, its pollution-filled skies turned a roiling crimson. Khorne, heedless of the plans of his brothers and hungry to prove his superiority, sent forth eighty-eight cohorts of his Daemon legions to assault the Emperor’s Palace. The Blood God wanted the glory of tearing down the Golden Throne for himself, and so the skies of Terra congealed into bloodclouds that deployed the red host directly before the Lion’s Gate.

    The gun batteries of the Imperial Palace are second to none, yet they alone could not halt this red tide. Led by Roboute Guilliman, the newly reappointed
    Lord Commander of the Imperium, the Primaris Space Marines, Adeptus
    Custodes and Sisters of Silence fought side by side. Although the rash Chaos
    assault was turned back and broken long before it could reach the Eternity
    Gate, the High Lords were shaken at the boldness of the foe. Without
    the beam of the Astronomican, their arcane machinery and protective
    devices were not enough to halt the fell powers from materialising even on
    Holy Terra. Khorne, upon receiving the returning forms of his slain, grew so
    apoplectic in his rage that his fortress trembled. So great was the heat from his outburst that the essences of the eight Bloodthirsters that led the failed attack were wholly obliterated.


    Ezt követi még több esemény (Cadia teljes bukása, a Legion of the Damned számtalan bolygón történő egyidejű megjelenése, az Astonomican újraindulása - bár a teljes északi szekciója a galaxisnak el van zárva tőle - még pontosabban a teljes Segmentum Obscurus és a nagyobbik része az Ultima Segmentum-nak - oda nem jut el a fénye, nagy vesztesége a Blood Angel rendháznak, a custodes-ek kirajzása a Földről, meg sok egyéb más), ami előkészíti a csatákat a 40K jelenében.


    A primarisok nem kerülnek kétszer annyiba, mint a simarine-ok. :) 50-70%-al fájnak csak többe, jobb alap felszereléssel.
    Utoljára szerkesztette: SaGa Jr, 2017.07.18. 12:13:16
  • shaba23 #813
    Nem tudom, mindig 10e fölött rendelek, úgy ingyenes. Általában valamelyik Dűne résszel egészítem ki, hogy meglegyen az összeg, azok 60-80%-os akciókkal szoktak menni.
  • [NST]Cifu
    #812
    Az Astronomicon a Császár és Guilliman találkozója után röviddel kihunyt/eltűnt/megszűnt. Ezzel egy időben Khorne egy rakásnyi démon légiója megtámadta a Földet és csak nagy nehézségek árán sikerült visszaverni a warp szülötteit.


    Erről lemaradtam, hol írnak erről?

    Primaris Marine-okkal, akik jobbak minden téren mint a korábbi marine-ok.


    Dupla annyi pontba is kerülnek. ;)
  • Shiwo
    #811
    plusz mikor legutoljára néztem (1 éve?), a Tuan csak futárral történő szállítást vállalt sok pénzért, a Szukits meg fele annyiért kiküldi pikk-pakk pontra..
  • shaba23 #810
    Szukits. Szinte mindig van 20-30%-os akció, az új könyvekre is. Olcsóbb, mintha a Tuan-tól rendelnéd.
  • lammaer
    #809
    a loret érteném, de akárhogy rakom ki a betüket nem lesz belőle fluff... Ez valami WH40Ks speciális terminológia a lore kifejezés helyett? :D
  • BladeW
    #808
    Lore. Háttér, világ, történelem, minden ami nem szabály.
  • lammaer
    #807
    Elnézést, lehet hogy wh40K fanként műveletlenség ilyet kérdezni, de minek a röviditése a fluff?
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2017.07.13. 05:34:11
  • Lokker
    #806
    Ejj, de jó volna olvasni az újabb könyveket. A magyar kiadás bitang mód le van maradva (8 könyv talán?) és mellé még nem is olcsóak 3300-3500/darab. Angol kiadásba is szívesen belekezdenék csak azt meg nem tudom beszerezni és gondolom hasonlóan drága is.

    Az Alexandra könyvesbolt megszűnése óta van jobb hely sci-fi és fantasy könyvek terén? A Libri egy vicckategória nálam (1,5x1,5m-es kis polcon minimális választék).
  • SaGa Jr
    #805
    Ami úgy látom kimaradt pár érdekesebb infó.
    Az Astronomicon a Császár és Guilliman találkozója után röviddel kihunyt/eltűnt/megszűnt. Ezzel egy időben Khorne egy rakásnyi démon légiója megtámadta a Földet és csak nagy nehézségek árán sikerült visszaverni a warp szülötteit.

    Ezt követően később újra megjelent az Astronomicon, de pislákol, halványabb és nem olyan stabil mint korábban volt. Többen a Császár halálát feltételezik, illetve hogy valaki váltotta őt a trónon. A Birodalom új vezére, Guilliman meg nem mond senkinek semmit, csak belekezdett egy új hadjáratba és feltölti az elérhető rendházakat Primaris Marine-okkal, akik jobbak minden téren mint a korábbi marine-ok.

    A galaxist meg lényegében ketté szakította egy hatalmas káosz szülte hasadék, melyen egyelőre átjárás nincs.
  • [NST]Cifu
    #804
    (Az mondjuk más kérdés, hogy vajon hol maradtak meg ezek a géncsírák, amikor birodalom tűzzel-vassal irtja még a legkisebb eretnekséget is?)


    Például a Marson? :)
  • Prof William
    #803
    Remek összefoglaló. Egy-két dolog még...

    Cawlt azért nem tette Gulimman Fabricator Generallá, mert kb a mars és Mechanikum tekintélyes része hülyét kap attól, hogy Xeno technológiákat kutat és használ.
    Ettől függetlenül Gulliman tudja hogy ha komolyabban rászólna marsra, akkor azok engedelmeskednek, de az azt követően jó eséllyel kirobbanó marsi polgárháború, most nagyon nem hiányzik az Impériumnak.

    Yvarine belehalt az igaz de egy isten (aki raádásul a halál és újjászületés istene) kegyeltjeként nála ez csak átmeneti állapot . :)

    Craw úgy tartja, hogy maga genetika nem lehet felelős Horus Heresyért szóval "új" Primaris légiókat is létre akar hozni , csak éppen az áruló légiók (World Eaters, Lunar Wofl stb.) génanyagát felhasználva, amitől érthető módin ismét mindenki hülyét kap. (Az mondjuk más kérdés, hogy vajon hol maradtak meg ezek a géncsírák, amikor birodalom tűzzel-vassal irtja még a legkisebb eretnekséget is?)
  • [NST]Cifu
    #802
    Egy kis összesítés, mi történt a fluff-ban nemrég:

    -Abbadon 13th Black Crusade-je elindindult, és Caida felé tart.

    -Archmagos Belisarius Cawl újra feltűnt (10 ezer év után) és két artifact-ot hozott magával. Az egyik a páncél, ami visszahozta Guilliman-ot a stázisból. A másik a Primaris Space Marine-ok.


    Belisarius Cawl


    -Egy Eldar Shadowseer, Sylandri Veilwalker feltűnik, és segítséget valamint iránymutatást ad Cawl-nak. Mellesleg képes Cawl emlékeit befolyásolni.

    -Trazyn Necron nagyúr (the Infinite) úgy dönt, hogy részt vesz a Káosz vs. Birodalom eseményeibe, mégpedig a Birodalom oldalán (emlékszünk, hogy pár kiadással ezelőtt a "mátrix"-ban a Necron-ok barátiak voltak az Űrgárdistákkal?).

    –Egy nagy csomó Birodalmi hős feltűnik Caida védelmében, például Celestine, az élő Szent.

    -Trayzn és Cawl együttes erővel próbálják a Cadiai Pilonokat teljes erőre kapcsolni.

    -Cadia ennek ellenére elesik.

    -A túlélők Macraggge tartanak, hogy felébresszék Gulliman-ot.


    Archmagos Cawl, Celestine The Living Saint és Inqvisitor Katarinya Greyfax

    -A káosz által üldözött birodalmiakat az Eldák is segítik, Shadowseer Veilwalker és a nemrég feltámadtad Yvraine, az új Eldar Isten prófétája bele is hal ebbe.

    -Guilliman fel lett ébresztve Yvraine és Cawl által.

    -Guilliman átveszi az Ultramar szegmentum irányítását és a Szent Terra felé veszi az irányt.


    Guilliam megkoronázása, rajta Celestine, Greyfax, Cawl és Yvraine


    -Guilliman találkozik az IstenCsászárral, megkapja a 'Mantle of Lord Commander of the Imperium'-ot, majd egy új hadjáratot indít a Káosz ellen. Ezek után bemutatja a Primaris Marine-okat.

    -A találkozó egy napig tart, és Guilliman a következőt mondja utána: "he had received all the enlightenment that he required", vagyis megkapott minden felvilágosítást, amire szüksége volt. Jelentsen ez bármit is. Mellesleg átveszi a Birodalom gyakorlati irányítását, újraértelmezve a Terra Nagyurai (High Lords of Terra) gyűlését is.

    Az eseményeknek magyarázatára két változata is van. Az egyik szerint a Primarch gyakorlatilag puccsot hajtott végre. Hogy előre eltervezett volt, avagy akkor döntött így, mikor szembeszült az IstenCsászár állapotával, nem ismert. Ennek egy lehetséges indoklása maga a történet, mely szerint Guilliman már 10 ezer éve megbízta Cawl-ot a Primaris-ok létrehozásával, és a saját feltámasztásával.

    A másik szerint a Császár maga adta át a hatalmat, hogy megnyugvást keressen - e szerint már akár meg is hallhatott végleg, és Guilliman hozta el neki a megváltást, a TrónProtézis pedig valójában már a Császár nélkül is képes fenntartani az Asztronomicont és zárva tartani a Trónterem alatti Webway bejáratot.

    Ellenpont lehet, hogy Cawl-al szemben Guilliman-nak ellenérzései vannak, és Cawl direkt kérésére sem tette meg Fabrikator-General-á (vagyis a Mars urává).
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2017.06.30. 11:49:17
  • ostoros
    #801
    Igen, ezt én is ismertem. De azért vannak bizonyítékok amik alátámasztják a teóriát.
    Mindenesetre itt nálam értelmesebben elmagyarázza egy hozzászóló:
    https://www.quora.com/Warhammer-40-000-Whats-the-meaning-of-There-are-no-wolves-on-Fenris
  • [NST]Cifu
    #800
    Mindent meg lehet magyarázni, de akadnak bajok az elképzeléssel.

    Kezdve ott, hogy a fluff szerint a Canis Helix-et tartalmazó géneket a Morkai teszt előtt kapják meg a jelentkezők, legalábbis a Space Wolf Codex szerint.

    " During the Test of Morkai, the Aspirants drink a formula containing the Helix from the Cup of Wulfen and undergo a violent transformation: their bones split and buckle, thick hair sprouts from their bodies, and they revert to a bestial state where they hunger for raw meat and blood. One of the most important aspects of the Test is that the Aspirant show himself able to keep this bestial side under control, even while making his way through the Fenrisian wilderness in harsh conditions. Those that fail to do so become Wulfen, and remain in the wild. If the Aspirant returns to the Fang, he is implanted with the remaining components of the Wolves' gene-seed, which stabilize the effects of the Helix. Although this procedure is extremely hazardous, these remaining components are ineffective unless the Canis Helix is implanted first."

    Ha a felvetés működne, akkor nem lenne szükség a Canis Helix gének bevitelére a teszt előtt...

  • ostoros
    #799
    A there are no wolves on Fenris-re olvastam egy FAN teóriát. Ez a teória arról szól, hogy amikor kolonizálták az emberek Fenrist, a nagyon nehéz körülmények miatt genetikai manipulációba kezdtek saját utódaikon, vagy legalábbis utódaik egy részén. Lényegében farkas géneket vegyítettek az emberéhez, de az eredmény totálisan félrecsúszott, és az utódok egy része konkrétan farkassá változott. Ez magyarázza a Fenrisi farkasok magas intelligenciáját.
    Ugyanakkor ez egy lehetséges magyarázat arra, ha jól értettem, miért kizárólag a Fenrisiek alkalmasak az űrfarkasok toborzási céljaira, nevezetesen a Canis Helix kifejlődésére.