1143
ntGRfNd.jpg
  • Shiwo
    #849
  • Peet81
    #848
    köszi szépen :)
  • Prof William
    #847
    Ez a sorozattól függ.

    Értelemszerűen a Horus Heresy, Ravenor, Esienhor, Gaunt Szellemei, Bestia Felemelkedése stb. könyveket sorrendben kell olvasni.

    Az önálló művekre nem hinném hogy lenne időrend. A Games Workshopnál van idővonal de mivel az önálló kötetek nem vagy csak alig kapcsolódnak egymáshoz, ezért úgy lehet olvasni őket ahogy akarod.

    Viszont a legújabb W40k könyvek mint pl. a Dark Imperium már az összes eddigi W40K könyvek után játszódnak hiszen a Guilliman visszatérése utáni időket és az új Great Crusade idején játszódó eseményeket mesélik el.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2018.01.12. 14:54:43
  • Peet81
    #846
    Sziasztok. A Warhammer könyveknek van olvasási sorrendje/időrendje? Mint mondjuk a Star Wars könyveknek? Melyikkel érdemes kezdeni vagy itt ez tök mindegy?
  • Prof William
    #845
    Szerintem igen. De elméletileg ez már az End Times idején játszódik.
  • Lokker
    #844
    Ez a Zombivadász után folytatja a történetet?
  • AndyWienner
    #843
    Ó, tényleg? Hát akkor újfent köszönöm, mert ha nem szólsz, biztos nem tudtam volna (hisz hozzászoktam a minden címben lévő vadász szóhoz + ez az író se ismerős! Egyébként jogos: a Felix könyvekből nekem csak egy kötet van (ami saját), a többit egy havertól kértem kölcsön anno, de már nem beszélünk... szóval jó lenne :) Na meg a Gaunt-ból is, mert aki most kezdené vagy már elkezdte a "leállás" előtt, az most vakarhatja a fejét.
  • Prof William
    #842
    Josh Reynolds - Koponyák útja című könyve Felisix-Gotrek sztori.

    Most hogy kijön ez meg az új Gaunt is nem lenne rossz egy limitált utánnyomás a Gaun + Felix könyvekből. Ha csak szigorúan a fix megrendelőknek is. Elég nehéz már beszerezni a sorozat régebbi köyveit mivel anno lelőtték a forgalmazásukat.
  • AndyWienner
    #841
    Kösz szépen, úgy se nagyon szoktam facebook-ozni, simán elsiklottam volna felette :D Remélem, az a Warmaster ott zárójelben a legújabb Gaunt-regény akar lenni... messze azt várom a legjobban innen, már nem is tudom, 5-6 éve? Persze decemberben már megjelent külföldön - de mint lentebb is írtam, valahogy nincs kedvem ennyit lefordítgatni magamnak és az angol tudásom se perfekt azért, szóval kénytelen leszek megvárni. Még a két Horus Heresy regény érdekel, csak azzal a sorozattal lemaradtam, szóval előbb pótolni fogom a többit. Illetve a "sima" Warhammernél utána nézek, megjelent-e már új Felix-Gotrek könyv, mert azt a sorozatot ismerem/kedvelem és mindig tervezem, hogy felhozom magam belőle ;)
  • Prof William
    #840
    Kint vannak a Tuan kiadó 2018 első félévi megjelenéseinek a listája.

    Warhammer 40K
    A Bestia felemelkedése
    Guy Haley - Trónvilág
    David Guymer - A Hosszú háború visszhangjai
    David Annendale - Vulcan nyomában (munkacím)
    Gay Thorpe - A Bestiának vesznie kell

    Guy haley - Sötét Birodalom
    (Warmaster)

    Horus heresy
    Graham McNeill - Ezerfiak
    Mike Lee - Bukott Angyalok

    Warhammer fantasy / Age of Sigmar
    Josh Reynolds - Koponyák útja
    Ghal Maraz
    Sigmar pörölyei
  • AndyWienner
    #839
    Ja értem, ha ilyen magas szintű az angol tudásod, akkor tényleg jobb úgy :) Jó, nem azt mondom, én is olvasgattam eredetiben párat, pl. - és akkor egyben ajánlom is - a Last Chancers regény-trilógia első két kötetét átfutottam nagyjából, ugyanúgy W40k és Imp. Guard, egész pontosan a 13th Penal Legion katonáiról és vezérükről, a szerintem igen karizmatikus Schaeffer ezredesről szólnak és sorban a címek: 13th Legion, Kill Team, Annihilation Squad (+ kijött már belőlük egy omnibus kötet, amelyben van egy short story is ráadásként). Illetve még két különálló regényt említenék meg: Death World - ami a Catachan Jungle Fighters II. regimentjéről szól, kb. mint egy seregnyi edzett Rambo xD, illetve a Fifteen Hours, ami végülis egy katona köré összpontosul - Arvin Larn közlegény, aki "tévedésből" egy másik bolygóra kerül, elszakadva így ezredétől és kénytelen orkokkal harcolni, ha jól emlékszem. Sajnos még egyiknek se értem a végére, de már a felénél is igen jónak találom őket, talán neked is megérnek majd egy próbát, ha kifogsz az olvasnivalókból :D

    Na remek, Larkin és Mkoll nálam is top 5-ös karakterek és persze Bragg-gal sincs semmi bajom! Egyébként nekem csaták/kötetek közül talán a 3., az 5. és a 7. a legnagyobb kedvenceim: innentől némi ugyebár a 3-ban én imádtam az egész vervunhive-i offenzívát és örültem, mikor a végén Daur, Kolea és - személyes kedvencem arról a bolygóról - Soric csatlakoztak meg persze a nőknek is :P Az 5-ben pedig a Larisel-hadművelet jött be nagyon, illetve még tetszett, ahogy Gaunt kezelte Caffran, majd Cuu ügyét. A 7-ről meg sztem nem kell sokat mondanom: a 9 bérgyilkos meg ugye Sabbat sztoriszála úgy, ahogy volt nagyon tetszett és persze a végén a veszteségek, az ezredest rohadtul sajnáltam + akkor még Soric is ahogy elment és a tetejébe a kedvencem az elejétől kezdve, Milo is (bár remélem, őt és magát a Szentet is láthatjuk még!)

    Szóval a 10-nél tartasz... nos, tényleg nem maradt sok akkor már, hajrá! Én meg várok még, aztán ha jövő hónapban sincs hír a Warmasterről, akkor megszerzem angolul, nem lesz mese :D A CC-regényeket pedig lehet, el fogom kezdeni, mert mint mondtam, ez mindig érdekelt!
  • Voltan
    #838
    Nem nagyon köt a magyar könyvpiac szerencsére, Ebook olvasón tolom, és eredetiben :)

    A rendíthetetlenek-nél tartok most, szóval kezd kifogyni a töltény :) Kedvenc karakter? Húúú, nehéz, nehéz. Talán Larkin, a mesterlövész. Kattant, vén róka, aki mindig ott van és teszi a dolgát a saját kis világába temetkezve. Kedvelem nagyon. Mkoll és Bragg is nagy kedvenc a sorozatból.

    A Cain sorozatot olvastam előbb, abban pedig az a zseniális, hogy egy afféle szatírája az egésznek, a kicsit gunyoros, könnyedebb stílus messzemenően szokatlan a WH40k-tól, de jól áll neki :)

    Ezért is szeretném inkább valami Imperial Guard-os témával tovább vinni a dolgot, mert most egy magasztos, über Space Marine opuszhoz nincs hangulatom. Várat a sorára a Horus Heresy sorozat is, majd egyszer.

    Természetesen olvastam az alap Ian Watson trilógiát, meg az Űrgárdistát, de azokon kicsit érződik, hogy még az egész univerzum kreálásának az elején születtek, ma már kicsit avittas, és elavult az egész. Nagyon jó művek, és minden tiszteletem, de kicsit túlhaladta már a kánon, úgy érzem.

    Szóval Eisenhorn, azt mondjátok? Köszönöm, utánanézek :)
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2018.01.10. 13:51:05
  • Prof William
    #837
    Ciaphas Cain kalandjait elméletileg ki fogja adni a Tuan kiadó. Annó megkérdeztem őket és azt írták vissza, hogy tervbe van véve.

    Bár most ahogy jön a Dark Imperium ami már legújabb kori W40K-ról szól majd. Konkrétan a Ragályháborúk lesznek benne,
  • AndyWienner
    #836
    Hello! Itt szét tudsz nézni (ha magyar kell): tuan kiadó w40k könyvei Egy ideje már ők intézik ezt, épp múlt héten írtam a Warmaster kapcsán nekik Cifu tanácsára, igaz eddig nem kaptam választ... de remélem, lefordítják előbb-utóbb azt is Én is az Eisherhorn-könyveket ajánlanám, valamint a Ravenor-t is talán, illetve ha csak szigorúan a Birodalmi Gárdáról akarsz, már szerencsére róluk is jöttek ki itthon regények azért. Párat én is be fogok szerezni, csak mostanság el voltam mással havazva + még ott van egy megkezdett Horus Heresy-s könyvem xD
    Egyébként hol tartasz a GG-ben, hányadik kötetnél? Eddig melyik a kedvenc sztorid? Kedvenc karakter(ek) esetleg? Bocsi a sok kérdésért, csak nem nagyon van kivel dumálnom róluk.
    A CC-t már régen kinéztem magamnak, majd ha a Tuan esetleg ezt is lefordítja, biztos elolvasom - valahogy nagyon nincs kedvem magamnak lefordítgatni + az angol tudásom se tökéletes Nagyon hasonlít amúgy a Gaunt's Ghosts-ra vagy azért egyedi a sztorija/karakterei?
  • [NST]Cifu
    #835
    @Ximix: Köszi a videót, jónak ígérkezik!

    @Voltan: Eisenhorn sorozat?
  • Voltan
    #834
    Sziasztok! Épp a Gaunt´s Ghosts könyveket olvasom, és nagyon tetszik, de sajnos hamarosan a végére érek ezzel a tempóval.
    Olvastam még a Ciaphas Cain sorozatot is, az is nagy kedvencem.

    Tudtok még jó Imperial Guard-os könyveket? Szívesen olvasnék még WH40k-t ezután, de Astartesekhez, meg hasonlóhoz nincsen hangulatom per pill.
    Tippek? Köszi előre is!
  • ximix #833
  • AndyWienner
    #832
    Köszönöm, írok is! Egyébként az már biztos, hogy VÉGRE kijött a regény úgy hónap közepén és már "sikeresen" el is spoilereztem magamnak pár dolgot belőle (mondjuk sosem zavartak a spoilerek :P). Szóval remélem, 1-2 hónap múlva max. azért kiadja a Tuan is, mert amit eddig olvastam tőlük - pár HH-regény - az tetszett, igen korrekt fordításnak tűnt
  • [NST]Cifu
    #831
    Megkövetem magam. Épp azt akartam írni, hogy na, gondolom a régi szokás szerint 80%-ban recirkulálták a korábbi Codex-eket, pár (és nem több) új képpel, meg egységgel, plusz egy-két új szabállyal, hátérinfoval.

    Olvasom a DA Codex-et.... És nem. Az artwork-ok döntő többsége új, a fluff-on reszeltek egy sort, az új egységek merészek és egész jók lettek... Nem tudom mi történt a GW székházában, de kb. 15 éves csipkerózsika álom után mintha történne valami...
  • ximix #830
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az orosz joyreactor-on nézelődtem, ő feléjük mivel ütik el az időt és akkor láttam ez a két linket warhammeros képek alatt

    warhammergames.ru
    - link

    Codex Adeptus Astartes - Dark Angels 8.
    - pdf
  • [NST]Cifu
    #829
    Régi történet, hogy az IG és az SM egymás ellen csatázik. Az alapkoncepció általában az, hogy az IG minimum szakadár, de akár rögtön megtévedt Császár-tagadó, ne adj isten a káosz isteneit követi. Ritkábban, de fordítva is előfordul (a legjobb ilyen az volt, amikor egy Fallen üldözése miatt egy komplett Dark Angel század kaszabolna le egy IG ezredet.
    Szóval especiel ebben nincs meglepő... A Birodalom gigászi, olykor még SM és SM is harcol egymás ellen, azon összeveszve, hogy melyikük a hűségesebb....
  • Voltan
    #828
    4 frakció, a Space Marine-ek, és a gárda is egy-egy. Akkor egymás ellen is fognak nyomulni? WTF?
    Ez így nincs nagyon átgondolva...
  • [NST]Cifu
    #827
    Korrekt!
  • ximix #826




    Az orosz facebook-on, a vk-n van egy rajongói oldal GraySkull , itt van pár rajz és egy sorozatféleség csak sajna oroszul.
    - link
  • Zóanagyvarázsló
    #825
    Csak a kiadó ugyanaz (Slitherine), a fejlesztő nem. Mondjuk én a fák miatt nem aggódnék, ezekben a játékokban jelképes a méretarány 2D-ben is, különben nem lenne úgy is néhány SM akkora, mint egy város :)
  • [NST]Cifu
    #824
    Sajnos egyikre se tudok bölcs választ adni.

    Viszont szerintem írj egy e-mailt a [email protected] e-mail címükre, és első kézből kaphatsz rá választ. ;)
  • AndyWienner
    #823
    Hello! Lenne két kérdésem, hátha itt akad, aki tájékozottabb nálam Először is: a Warmaster-t, tehát a legújabb Gaunt Szellemei-regényt már ugyebár évek óta tologatják sajnos... legújabb infóként az idei decembert találtam, mint megjelenési dátumot, szóval nem tudja valamelyikőtök, tényleg ki fog jönni a hónapban? A második pedig: ugyebár a Szukits-nál abbamaradt a magyar nyelvű fordítás, viszont a Tuan átvette a W40k műveket... szerintetek ezt is le fogják fordítani és ha igen, kb. mennyi idő lehet? Talán január, esetleg február vagy csak én reménykedem ilyen hamar? Nos mindegy, előre is köszönöm, aki válaszol!
    Üdv mindenkinek: Andy
    Utoljára szerkesztette: AndyWienner, 2017.12.02. 04:43:09
  • [NST]Cifu
    #822
    Gyakorlatilag a Warhammer 40k: Armageddon 3D-s kiadásban (ugyan az a fejlesztő csapat). Nekem sajnos annyira nemgyerebe...
    Hülyén néznek ki a fáknál 2x magasabb karakterek....
  • ximix #821
    Warhammer 40,000: Gladius
  • ximix #820


    http://bartek.fedyczak.net
  • [NST]Cifu
    #819
    Korrekt :D

    Ki akar vétkezni? :D
  • RatBaG #818
    nem a szokásos space marine bojler cosplay

  • [NST]Cifu
    #817
    Ne reménykedj. Ez is egy olyan dolog, amikor úgy gondolták az írók, hogy akkor most nagyon sejtelmesre és titokzatosra veszünk mindent. Aztán majd jól nem fejtjük ki soha...

    Akad jó pár ilyen sajnos a Horus Heresy sorozatban... :(
  • Lokker
    #816
    Elolvasva a Légió című rész csak még nagyobb lett a zavar a sztori logikájában nekem. Eddig se volt kutya a dolog de most... Van a Kabal akik tudnak mindenről és nem a Császárral akarnak kapcsolatba lépni hanem a legfiatalabb légióval. Aztán az egyik emberük már találkozott a Császárral és szerinte valamit leplez de ez se derül ki mire gondolhatott. Az Alpha Légió tud a dolgokról de nem lépnek közbe de ebben már nem vagyok biztos sokat felejtettem. Más légiókról nem nagyon tudni semmit. A Császár titkolózik a Káoszról és így nekem úgy tűnik mintha szándékosan akarná a terjedését. Lehet csak azért nem értek még semmit mert az elején vagyok és még kevés könyvet olvastam el de annyi logikátlan dolog van benne.

    Remélem pár könyvvel később a dolgok nagy része helyrekerül.
  • [NST]Cifu
    #815
    A szabálykönyvet még nem néztem. Majd bepótlom. Köszi az információkat! :)
  • SaGa Jr
    #814
    Ha van lehetőséged belepillantani az új WH40K szabálykönyvbe, akkor az 50. oldalon, a Dark Imperum fejezetben a The Noctis Aeterna bekezdés foglalkozik az Astronomicon eltűnésével, majd az ezt követő bekezdés, The Defence of Terra, ami a Khorne légiók Földe elleni támadását írja le (88 cohorts of demon legions).

    A Great Rift megjelenése és Guilliman látogatása a Császárnál majdnem pontosan egy időben történik. A Rift megjelenésekor kihuny az Astronomicon és megtörténik az invázió.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    As the first warp storms broke over Holy Terra, its pollution-filled skies turned a roiling crimson. Khorne, heedless of the plans of his brothers and hungry to prove his superiority, sent forth eighty-eight cohorts of his Daemon legions to assault the Emperor’s Palace. The Blood God wanted the glory of tearing down the Golden Throne for himself, and so the skies of Terra congealed into bloodclouds that deployed the red host directly before the Lion’s Gate.

    The gun batteries of the Imperial Palace are second to none, yet they alone could not halt this red tide. Led by Roboute Guilliman, the newly reappointed
    Lord Commander of the Imperium, the Primaris Space Marines, Adeptus
    Custodes and Sisters of Silence fought side by side. Although the rash Chaos
    assault was turned back and broken long before it could reach the Eternity
    Gate, the High Lords were shaken at the boldness of the foe. Without
    the beam of the Astronomican, their arcane machinery and protective
    devices were not enough to halt the fell powers from materialising even on
    Holy Terra. Khorne, upon receiving the returning forms of his slain, grew so
    apoplectic in his rage that his fortress trembled. So great was the heat from his outburst that the essences of the eight Bloodthirsters that led the failed attack were wholly obliterated.


    Ezt követi még több esemény (Cadia teljes bukása, a Legion of the Damned számtalan bolygón történő egyidejű megjelenése, az Astonomican újraindulása - bár a teljes északi szekciója a galaxisnak el van zárva tőle - még pontosabban a teljes Segmentum Obscurus és a nagyobbik része az Ultima Segmentum-nak - oda nem jut el a fénye, nagy vesztesége a Blood Angel rendháznak, a custodes-ek kirajzása a Földről, meg sok egyéb más), ami előkészíti a csatákat a 40K jelenében.


    A primarisok nem kerülnek kétszer annyiba, mint a simarine-ok. :) 50-70%-al fájnak csak többe, jobb alap felszereléssel.
    Utoljára szerkesztette: SaGa Jr, 2017.07.18. 12:13:16
  • shaba23 #813
    Nem tudom, mindig 10e fölött rendelek, úgy ingyenes. Általában valamelyik Dűne résszel egészítem ki, hogy meglegyen az összeg, azok 60-80%-os akciókkal szoktak menni.
  • [NST]Cifu
    #812
    Az Astronomicon a Császár és Guilliman találkozója után röviddel kihunyt/eltűnt/megszűnt. Ezzel egy időben Khorne egy rakásnyi démon légiója megtámadta a Földet és csak nagy nehézségek árán sikerült visszaverni a warp szülötteit.


    Erről lemaradtam, hol írnak erről?

    Primaris Marine-okkal, akik jobbak minden téren mint a korábbi marine-ok.


    Dupla annyi pontba is kerülnek. ;)
  • Shiwo
    #811
    plusz mikor legutoljára néztem (1 éve?), a Tuan csak futárral történő szállítást vállalt sok pénzért, a Szukits meg fele annyiért kiküldi pikk-pakk pontra..
  • shaba23 #810
    Szukits. Szinte mindig van 20-30%-os akció, az új könyvekre is. Olcsóbb, mintha a Tuan-tól rendelnéd.