1156
ntGRfNd.jpg
  • Zero 7th
    #582
    ÁÁÁÁÁÁááá, már megint...

    Központi sztorielem, hosszasan felvezetve, hogy egy techmarín elbasz egy kísérletet egy űrhajón, kisugárzódik az energia az űrbe. Megállapítják, hogy ez akár száz fényévre is ellátszik.
    ...
    Jó, és ha száz év múlva meglátják, hogy történt valami ott, akkor mi van?!

    Oké, mentség, hogy az Eye of Terrorban történik a dolog, meg hogy a későbbi történésekből ítélve nem száz fényére voltak egymástól az ellenséggel, hanem gyakorlatilag formációban repültek, olyan gyorsan megtámadták őket. Ami egy újabb debil ötlet, mert addig nem látták egymást. Ráadásul nem warpban haladtak, hanem realspace-ben, ami egy egytized galaxis átmérőjű warpstormnál megint igen vicces dolog...

    Tudom, folyton csak nyavalygok a 40k könyvekről, de igazából élvezem őket. Csak vannak dolgok, amitől hülyét tudok kapni, és azt szoktam ideírni. Sem ömlengeni nem akarok, hogy milyen fasza, sem túl sokat spoilerezni, hátha olvassátok majd még ti is. Szal azt azért képzeljétek hozzá mindig, hogy "fasza ez a könyv, de..."

    Most épp az Iron Warriorsról és Perturaboról tudok meg egyre többet, ez a légió eddig teljesen fehér folt volt, alig volt róluk információm. Perturabo egészen normális arc, még lojalista mércével is, perpill egyáltalán nem káoszos a légió, csak lepaktáltak Hórusszal. Még teljesen szpészmarínok. Kíváncsi leszek, lesz-e megkáoszosodás, és hogyan.
  • Zero 7th
    #581
    Heh, tényleg jó.



    Seydon miért akkora lóbaszó állat?
  • MaRee
    #580
    Aki esetleg nem ismerné ezt az oldalt, ez egy CGI 40k film oldala, de nem is ez a lényeg. Rengeteg warhammeres meme és vicces kép van, konkrétan napok óta ezek nevetek, csak sajnos senkivel nem tudom megosztani mert nem értik
  • Zero 7th
    #579
    Igen, tényleg jó. Utolsó regény kimaradt, mert nem volt még megírva, mikor odaértem, azt majd pótolnom kéne. Néha azért kicsit erős, pl amikor laspistollal warbosst öl, de hát ugye HERO OF THE IMPERIUM!!!, majdnemhogy elvárt tőle az ilyesmi. :P
  • Voltan
    #578
    Van itt valaki rajtam kívül, aki a Ciaphas Cain-ciklus rajongója? Nem jelent meg magyarul, de olvasta valaki?

    Főleg Imperial Guard-os cucc, és zseniális. Még a WH40K univerzumtól elvonatkoztatva is.
  • [NST]Cifu
    #577
    A Horus Heresy-re. Engem legalábbis zavar az, amit abban összehoztak...
  • Zero 7th
    #576
    Konkrétabban mire gondolsz?

    Ha a Horus Heresyre, akkor én nem érzek lényegi változást. Grimdark az abszurditásig, gyaszat, thereisonlywar. A fő sztorielemeket eddig is lehetett ismerni, a regények, amiket felhúztak a vázra meg szórakoztatók, stílus, hangulat rendben. Hülyeségek régebben is voltak, a felrobbanó nyílt felszínű hidrogéntavon máig röhögök. :P
    Meg nem gondolom, hogy ez sokat változtat a 40k jelenén a világ szempontjából.
  • Zero 7th
    #575
    Eh, regények.
    Know No Fear: hosszas leírás arról, ahogy egy hatalmas hadihajó lezuhan Calthra. Az űrben rakták össze, soha nem lett erre méretezve, darabokra szakad a légkörben és részletekbe menő leírás a pusztulásról, amit a becsapódás okoz.
    Fear to Tread: Sanguinius zászlóshajója lezuhan egy földszerű bolygóra. Megemlíti, hogy sosem lett erre tervezve. Aztán FELSZÁLL.

    Tökön bököm magam...
  • [NST]Cifu
    #574
    Én inkább azt gondolom, hogy extrém rémisztő az, ahogy a világgal elbánnak / elbántak az írók az elmúlt jó 6-7 évben...
  • Zero 7th
    #573
    Én meg lassan kezdem azt gondolni, hogy ennyire nem lehet hülye a Császár, ez már biztosan szándékos. Szerintem megunta az életet az Öreg Éj alatt, és egy ilyen rohadtul komplikált de baromira látványos módját választotta az öngyilkosságnak.
  • [NST]Cifu
    #572
    Szánalmas hazugságokkal tömik a szerencsétlen primarchok fejét, csak azért, h előhozzák belőlük az állatot.

    Ha belegondolsz, a Primarch-ok az emberiség abszolut elitjei. Ha innen nézzük az tényleg szánalmas, hogy ilyen könnyen meg lehet ingatni őket...
  • MaRee
    #571
    Fulgrimé tényleg elég szomorú történet, de nekem a kedvenc regényem a sorozatból.
    Ebben az érában még én sem csípem a káoszt, később is csak azért mert a Birodalom szembe megy önmagával.
  • Szaruman
    #570
    Én most fejeztem be a Fulgrimot, konkrétan hányok a káosztól. Szegény fulgrim csúnyán benézte, de rá még lehet mondani, h átbaszták. Hóruszra nem, ő simán egy szardarab. Habár ő is úgy hiszi, h helyesen cselekszik.
    Viszont azt tényleg nem értem, h zero te mi a bánatot bálványozol ennyire a káoszon. Szánalmas hazugságokkal tömik a szerencsétlen primarchok fejét, csak azért, h előhozzák belőlük az állatot.
  • Zero 7th
    #569
    Lorgar is meg Magnus is milyen már? Ha a Császár nem akart hívő meg varázsló primarchokat, akkor mi a tökömnek csinálta meg őket? Genetikailag direkte olyanra voltak mókolva, hogy az egyik hívő legyen, a másik meg varázsló, aztán a hívőnek megtiltotta hogy higgyen, a varázslónak meg hogy varázsoljon.
    De végül is Horus is ez volt, apuci jó kisfia, aki mást sem akar, csak apu kedvében járni... na őt otthagyta a Great Crusade felénél, és hazament.

    A valaha élt legnagyobb psykertől ezek elég banális hibák. Kicsit olyan, mintha a Császár akarta volna ezt az egész Eretnekséget...
  • Kalinka
    #568
    Talán ha Lorgart nem taszítja el magától a Császár akkor minden másképpen alakult volna, pláne hogy mind a kettő végül is ugyan azt akarta csak nem egy időben :)
    De tényleg nem értem, hogy ilyen dolgokat miért nem látott előre a Császár, amikor még a kisebb hatalmú Magnus is látta.
  • Zero 7th
    #567
    Én tipikusan úgy jártam, hogy "small steps corrupt"... :)

    A space marínokat, meg az Imperiumot kb a DOSos Space Hulk játék óta ismerem némileg. Meg némi Bíborholdas behatás volt. Mindenesetre elég rég óta ismerős a dolog ahhoz, hogy kicsit megunjam a leginkább kiemelt, legtöbb reflektorfényt kapott frakciót.
    De kb úgy DoW1 Dark Crusade-ig SM párti voltam én is. DCben tetszettek meg a káosz egységek, főleg a possessed marín meg az obli.
    Kb itt kezdtem el olvasni a regényeket is, Watsonnal kezdve. Lett egy csomó infóm az Imperiumról, a káoszról viszont alig. Elkezdett érdekelni, hogy akkor mi van velük?
    Aztán a DoW2 felhúzott, hogy nincs benne káosz. Xenók nem érdekeltek sosem, nem tekintettem őket alternatívának. Orkok buták, eldák gyengék, nidek gusztustalanok. Plusz béna vagyok velük a játékban, szal maradtam SM. De közben NAGYON beleuntam.
    Aztán jött a Chaos Rising, ami kampány szinten is, multi népként is bejött káoszként. Mondhatjuk, hogy ez volt a fordulópont, a teljes áttérés. :)
    Azóta meg a Horus Heresy sorozat folyamatosan megerősít benne, hogy a Császár egy idióta. :P Halmozza a rossz döntéseket, ami azért különösen ciki, mert ha józan ésszel könnyen előre látható, hogy lesz böjtje a hülye döntéseinek, akkor neki, mint a galaxis legdurvább psykerének miért nem az? (Tényleg, erre nincs kanonikus magyarázat, hogy ha a Cabal, Magnus, Lorgar, Horus, Erebus, meg az eldák jó része előre látta, mi lesz ebből, akkor a Császár miért nem?)

    Na meg még annyi, hogy előtört belőlem a hipszter is, az SM túl mainstream. Mindenki úgyis SM akar lenni, egy esetleges MMOval francnak lenne kedve a legkommerszebb, legnépesebb, ezáltal legkönnyebb néppel nyomulni...

    Hát kb ennyi az eretnekségem története... :)
  • MaRee
    #566
    Nekem az emberiség felé húz inkább a szívem, hisz én is ember vagyok. A Birodalom viszont egy raklap szar, gyakran ijesztőbb és rosszabb mint a Káosz.

    Az eldák nagyképű gyökerek és a csillaguk már jó pár évezred óta leáldozott, sötét testvéreik elmebetegek, necronokban nem látok semmi fantáziát, a tauk meg úgy önmagukban nem tetszenek, se a társadalmi berendezkedésük se a "dijáznjuk". Tyranidákkal nem igazán tudok azonosulni, mert szerintem még ők sem önmagukkal :D

    Az orkok bejönnek, ők jófejek, viccesek (kivéve mikor több millió próbálja elfoglalni a bolygódat) és tetszik hogy a harcon kívül semmi más nem érdekli őket. Nem sok gondjuk lehet az életben :D
    Káoszékkal szimpatizálok még, személyes kedvenceim Tzeentch és talán Slaanesh. Csak a mutációk ne lennének, nem lenne kedvem csáppal a fejemen rohangálni :D

  • Zero 7th
    #565
    Ja, ájfon, android, de jön PCre is.

    Kicsit húzhatnám még, hogy "csak egy igazság van", de szerintem a topikban kicsit visszanézve egyértelmű, hogy káoszpárti vagyok. :)
  • MaRee
    #564
    Ez nekem is megvan, olvastam is a nagyrészét már ebook ként, viszont fantasy és scifi könyveket gyűjtök úgyhogy szeretem kézzelfogható formában is megvenni amelyik tetszik.
  • Zero 7th
    #563
    Javaslom az ebook olvasókat. Van bennük beépített egynyelvű szótár, de lehet hozzáadni másikat, kétnyelvűt is. Nagyon hasznos, gyors, és használható.

    Egyébként azt aláírom, hogy tényleg elég nehéz szövegek. Egyrészt a 40k saját szlengjével van tele, bár ez a kisebb gond. A boltert azért gondolom érti mindenki, meg az asztropatát, szervitort, stb. Viszont emellett még tömve van régies meg irodalmiaskodó szavakkal és kifejezésekkel, amikkel neten vagy filmekben, sorozatokban nem találkozik az ember.
  • BloodYoungAgent
    #562
    nincs dilemma, letöltjük és kész
  • Zero 7th
    #561
    Tessék. :P

    Remélem most sikerült morális dilemmát okoznom.
  • MaRee
    #560
    Jah, csak azok magyarok, az meg engem nem nagyon érint. Csak a Gaunt Szellemei meg Ian Watson Teljese van meg magyarul. Én a teljes HH-t akarom beszerezni majd.
  • BloodYoungAgent
    #559
    Viszont nincsenek a fent az oldalon, csak akkor találod meg a keresett darabokat, ha szerző szerint szűkítesz.

    Zseniálisan kezelhető ez a fórummotor.....annyi lehetőség van szerkesztésre és egyebekre....
  • BloodYoungAgent
    #558
    MaRee : a szukits oldaláról, 20-40% minden warhammer könyvre, pl a sötételfes utolsó könyv a Pusztitás Ura csak 1700 HUF volt.
  • Kalinka
    #557
    Ian Watson könyvét még régebben olvastam pdf-ben, mert sehol nem lehetett kapni, gondoltam akkor kalózkodom egyet. Én is megvettem az összes könyvet a szukitstól, csak azt sajnálom, hogy nem fogják folytatni a sorozatokat, angolul meg nem tudom... annyira azért nem megy, hogy egy sci-fi könyv zökkenőmentes legyen és ne szótárazgatással teljen :))
  • R4ng3r
    #556
    A Games Workshop eme lépése undorító fogás volt.... Szerencsére sikerült berendelnem az összes eddig megjelent könyvet bár a szukits mostanában elég kókány munkát végez kiszállítás terén Most van úton az Ian Watson trilógia,nagy könyvre úgy sem látok esélyt beszerezni....
  • R4ng3r
    #555
    Hát tényleg elég búcsú..... Hát számomra a dawn of war játékoknál állt meg az idő azután csupa hulladék érkezett,nah jó nekem még a space marine is tetszett.
  • MaRee
    #554
    Hol?
  • BloodYoungAgent
    #553
    Kalinka : van ennek előnye is, most 30Kból meg tudtam venni 20 könyvet.
  • MaRee
    #552
    Ez miez? Valami ájfon játék?

    És az igazságot melyik frakció oldalán találtad meg?
  • MaRee
    #551
    Ez miez? Valami ájfon játék?

    És az igazságot melyik frakció oldalán találtad meg?
  • Zero 7th
    #550
    Az igazságén!
  • Kalinka
    #549
    Games Workshop hogy adhatja ilyenhez a nevét?
    Jogokat persze elveszik a könyv forgalmazóktól (szukits), pedig végre adták ki sorban őket.
  • Zero 7th
    #548
    Na, végre valami infó a Storm of Vengeance játékról:


    Ez szarabb, mint amitől féltem. Hulladék flashjáték mind koncepciójában, mind kivitelezésében. Az ilyenből tizenkettő egy tucat, középkori/fantasy környezetben láttuk már számtalanszor.
    Felejtős kategória.
  • MaRee
    #547
    Te kinek az oldalán állsz?
  • Zero 7th
    #546
    "káosz is szépen elvolt magában."

    Na igen. Gyakorlatilag az történt, hogy amikor az eldák létrehozták Slaanesht, akkor ugye az történt, hogy a mértéktelen, galaxist átívelő hedonizmus hozta létre az új káoszistent, kb tízezer évre úgy felkorbácsolva a warpot, hogy az lehetetlenné tette a kommunikációt és az utazást. Ez volt az Old Night.

    Mikor ennek végre vége lett, akkor a Császár gondolt egyet, és belekezdett a Great Crusade-be, jól megetetve Khorne-t. Mert ugye mindegy, hogy honnan folyik a vér, csak folyjon. Ha a Császár nevében irtanak xenókat vagy a behódolást ellenző embereket, az is jó. Termeli a dühöt és az agresszivitást rendesen az is.

    Valójában a Császár szinte egyszemélyben az oka annak, hogy akkor szarkupac a galaxis, amilyen.
  • Kalinka
    #545
    Most olvastam pl, hogy a császár is a hipertérből kapta a hatalmát (egy részét), csak éppen átvágta az ottani káosz isteneket és ezért is megy a harc.
    És még csak a 2. könyvnél tartok, mik lesznek itt még?! :D


    És ha kiindulunk abból, hogy a császár ült volna szépen a seggén és nem csinál semmit. Lényegében nem is lett volna ekkora háború, káosz is szépen elvolt magában.

    Persze ha rosszul vettem ki a könyvekből félinformációkra alapozva nyugodtan szólhattok :)
  • R4ng3r
    #544
    Hát természetesen van amiben én sem értek egyet az elvekben,de azért én még mindig császár párti vagyok.
  • Zero 7th
    #543
    Akinek van szeme, látja.

    Egyébként legitimáció sem került szóba még. Ki kérte meg a Császárt, hogy egyesítse az emberiséget, aztán uralkodjon felette? Hm? Ki hatalmazta fel erre? Senki! Úgy döntött, hogy neki kell a világ.
    Az emberiség megvolt nyugalomban az Öreg Éjszaka alatt húszezer évig békében, aztán jött a császár, és szűk kétszáz év alatt úgy felforgatta a galaxist, hogy több, mint tízezer év háború követte.
    Köszönjük szépen, Császár, tényleg! Pont erre volt szükségünk!