5131
Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • Dióka
    #366
    nem élek ingerszegény környezetben, rám sokminden hatással van, és már van,ami egyáltalán nincs, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
  • Musachy
    #365
    Akkor mégiscsak hatással van rád a barátod.
  • Dióka
    #364
    láttam,,de mióta rezonancia frekvencián élem az életem, megváltoztam.... ehhez akkor és azóta sem volt energiám.ki fog maradni.
  • Musachy
    #363
    "mivel én a zenét már csak digitálisan tárolva hallgatok"
    Csodálom is, hogy erre nem reagáltál...
  • Dióka
    #362
    "Ezzel megint részben értek egyet. Az utolsó mondattal ugyanis teljességel nem. Vinylen azért még egyáltalán nem divat a kompresszált fos - míg CD-n ez az általános."

    jelenleg azzal nem értesz egyet, hogy a fizikai hanghordozón lévő zenei kiadások 95%-a cd, a maradékon meg osztozik az összes további média, köztük a vinyl is, tehát lehet, hogy nem divat vinylen a kompresszált anyag, de
    1. mert 3 millióféle cédé között van 200ezer kompresszált is, az még nem bűn, és nem kell általánosan ráhúzni ezt a cédére, maga a technika sem a cd bűnösségén múlik,hanem a stúdiósén.... elsősorban is pop- és elektronikus zenéknél népszerű ez a megoldás, akusztikusba ilyet nem tesznek. tehát ettől még nem jobb minden vinyl...de teljesen másként szól, azzal felesleges is vitatkozni, nem is tenném....vinylre nem csak stúdiómunka,hanem gyártástechnikai okai is vannak,hogy nem raknak kompresszált anyagokat....a többi O.K. és sem vagyok ennek híve, de ettől még van és van ahol előnyös.ha egyszer összefutunk tudok neked néhányszáz albumnyi olyan zenét mutatni,amiben nincs kompresszió, de szerintem más is.
    az említett előadók pedig egyáltalán nem tartoznak abba a zenei körbe, ami képviselné bármiben is a minőséget.

    hallgas mást. van néhány millió választék.
  • Zephyr Retiring
    #361
    Nos rendben kedves ismeretlenŸ kolléga :)
    (Sajna a nevedet nem írhatom ki :D)
    Mivel beszélhetek itt erről-arról-amarról, Te úgyis csak annyit hiszel el belőle amennyit akarsz, maradok a józan paraszt észnél és az egyszerű világos magyarázatnál:
    Keríts valahonnét (ha más nem egy hangszerboltból) egy egyszerű szintetizátort.
    Kapcsold be, és nyomj le egy tetszőleges billentyűt (lehetőleg ne az off gombot :) Majd engedd el, és utána nyomj le egy másikat valahol. Két különböző fekvésű hang szólalt meg eddig. Ezután nyomd le ugyanazt a két billentyűt, csak most egyszerre!
    Nahát! Csodák csodája, megszületett a harmadik hang is :D
    Nos ilyen egyszerű a dolog.
    Attól még, hogy egy frekvenciatartományt még nem hall az ember, attól az még létezhet. Ha tudsz olyan hangszert megszólaltatni, amelyik ultrahangon is kommunikál, és tartod a két frekvencia közti különbséget, akkor ugyanaz a helyzet mint a szintetizátornál volt az imént.
    Pedig a hangok még csak azt sem tudják mi a fizika.
    Nem okoskodni kell, hanem okosodni :)
    Azt meg nagyon fájlalnám, ha csupán sértődöttségből nem válaszolsz nekem, vagy bárkinek. Ez is butaság. Pedig szerintem Te nem vagy buta. Humorérzéked is van. Csak nehezen emészed meg, ha másnak van igaza valamiben.
    Látod, mióta van saját gurum, beláttam én is, hogy sok mindent nem tudok.
    A csákó, napra, percre pontosan megjósolta a halálomat, majd megkérdezte elhiszem-e neki.
    Mielőtt feleltem volna azt mondta:
    "Ha nem hiszed el és nem is teszel ellene semmit, akkor be fog következni."
    És ha elhiszem?
    "Akkor tedd fel a következő kérdésedet és ne raboljuk tovább egymás idejét!" :D
  • narumon
    #360
    "cd viszonylagos sterilsége téged zavar vagy hiányt kelt bármiben is, erre utaltam az analógos hangzás 'természetessége' kifejtő résznél."

    Nem nem ez egyáltalán nem zavar hiszen mint mondtam a jó cd-vel nincs bajom, sőt 1-2 szám erejéig szinte bármilyen CD-t képes vagyok élvezni, de utána nagyon bántja a fülem. Egyszerűen nem tudok egy komplett albumot végighallgatni CD-n mert a végére úgy érzem valaki kalapáccsal kocogtatja a fejem - és nem a zenével van gond, mert ugyanazt a zenét SACD-n vagy még inkább bakeliten gond nélkül végig hallgatom (és itt jön be, hogy SACD-n is - tehát a sterilséggel semmi gond nincs)

    "szóval nincs ezzel gond, te ezt szereted....én meg egyiket sem, mivel se cédét, se vinylt nem hallgatok (csak elvétve, teszt jelleggel), mivel én a zenét már csak digitálisan tárolva hallgatok"

    Nah most itt elbeszéltünk akkor egymás mellett mert a CD alatt én sem a fizikai médiumot értem - nincs is már CD lejátszóm (legalábbis bekötve). CD alatt én a CD formátumban 16bit/44.1khz kiadott zenét értem. Mint korábban is említettem CD-ért évek óta nem adok pénzt mert az utolsó időkben mindig csalódtam benne - ezeket szégyen vagy nem az, lewarezolom. Persze ami jó azt megveszem vinylen - ezzel kompenzálok szerintem.

    "(nyilván sok analógos háttérrel megszólaltava) és nekem nem az számít miről szól....hanem hogyan, és ebben elsősorban a rögzítés minősége és a megszólaltatás körülményei számítanak, legkevésbé tűk, optikák vagy mechanikák....mindig is elismertem a vinyl minőségét, nem az átlagét,ami egy nagy hányás, mint a cd-éknél is, hanem az olyan vinyl lemezekét,amire úgy kerültek fel a hanganyagok,hogy azt élmény legyen hallgatni, na de ebből megintcsak annyira szokott kevés lenni,mint amennyi a hasonló minőségű cd-ékből."

    Ezzel megint részben értek egyet. Az utolsó mondattal ugyanis teljességel nem. Vinylen azért még egyáltalán nem divat a kompresszált fos - míg CD-n ez az általános.

    "remastered, eson, smcd stb. cd-ét nagyon keveset hallottam jól szólni (de hallottam!),"

    Pont erről beszélek. Persze, hogy van de a 90% nem ilyen ami nem túl jó arány.

    "azért hagyjuk már ezt a loudness kompresszió baromságot,mint általánosítást, nem tudom te miket és honnan véve hallgatsz, de egy normális stúdióban a remasztering rohadtul nem ebből áll, most nem akarok ide ömleszteni konkrétumokat, meg zenei példákat, de pl. a Sony mögött álló stúdiók komoly minőségű remaszteringet tudnak, nem úgy a lengyel és orosz ömlesztvények, melyek tényleg hulladékok töbnyire....részükről nem értem az erőlködést ezen a téren."

    Hát én most konkrétan ilyen mainstream dolgokba futottam bele; Depeche Mode régi CD-k és most van valami pár éves remastered. Ez utóbbi nagyon szarul szól. U2 remasteredek nagyon szarok kivéve a japán féle mittoménmilyen remastert. Paradise Lost - régi cdik teljesen jól szólnak az újakból azt sem lehet kihallani, hogy milyen hangszerek vannak a dob pontosan ugyanakkora hangerővel szól mint a gitár meg az ének meg minden. Én nagyon sok zenét hallgatok nagyon sok stílusban, de én pont úgy látom, hogy nagyítóval kell keresni a nem kompresszált - rádió és itunes kompatibilis fos - zenét. Tényleg alig alig tudok ilyen CD-t mondani. Azt meg már többször leírtam, hogy milyen érdekes, hogy pl Red Hot Chilli albumok CD-n egy fos kompresszált szar, vinylen meg kurvajó és még a zenét is hallod, de így jártam most a Birthday Massacreval is. Persze vinylnél is előfordul, hogy más a kompresszált mastert teszik rá, az egy fikarcnyival sem szól jobban mint a CD - szerintem mindkettő hallgathatatlan, de még egyszer azt mondom, nem ez az általános. Én legalábbis ezt veszem észre. Lengyel meg orosz CD meg nem nagyon járt még nálam semmilyen formátumban így nem tudok nyilatkozni de ha még a normál kiadásoknál is szarabb akkor nagy gondban van a zeneipar :(
  • Dióka
    #359
    A fizikából te annyit tudsz wazze, ha kiejted a kezedből a téglát, akkor az ráeshet a papucsodban lévő lábfejedre vagy ha kiveszed belőle, hogy ZI, akkor csak fika marad.

    ez most ugye megint egy újabb vicc? a legnagyobb probléma az, hogy te el is hiszed,amit mondasz, de ez volt az utolsó ZR bácsi,hogy én bármilyen faszságodra, vagy akárcsak egy hsz-ed 'a' betűjére reagálok.
    csak annyit kérek, hogy a nevem sem direkt, sem indirekt, sem áttételesn ráutalva ne írd bele semmilyen nagyérdemű hülyeségedbe (azaz a hsz-eid 100%-ba).

    majd úgy alkalmadtán vezesd már le - csak ne nekem, mert nekem nem kell bizonygatnod semmit sem, és innentől egyszerűen átlépen a hszedid, hanem a nagyérdemű közönségednek -, hogy 1 szinusz 30 kilós és 1 26 kilós hangból hogy lesz egy 4 kilós hang? tehát nem a 2 szám különbségére gondolok...de inkább ne csinálj semmit sem,az lenne a legjobb és legbiztosabb! Manipuláld helyette inkább a Föld mágneses rezonanciáját, attól boldogabb leszel,hidd el.

    Sokaknak sajnos tényleg nincs jobb hangfala,mint neked, tehát sokak szemében a te rendszered (a te minőséged) az Aduász, ez töltsön el büszkeséggel!),nekem is volt sokáig még fényévekkel szarabb rendszerem a tieidnél...de akik csodálják tudásod és technikád, azok legalább nem is írkálnak ennyi badarságot,mint te.
    és ne keverd az oktáv számot az oktán számmal,mert abban nincs annyi rezgés!a többi baromságra már nem is fecsérelném az időm....

    Boldog Új Évet!
  • Zephyr Retiring
    #358
    #356-ra:
    Még valami, aztán tényleg megyek a dolgomra :)
    Ahelyett, hogy figyelnél, már megint csak a magad (rossz) igazát hajgogatod.
    Nem csak denevérhangok, hanem felharmónikusok is előfordulhatnak (elő is fordulnak) pl. 30 kHz környékén is. Igen valóban mi nem halljuk őket...egész pontosan addig, míg meg nem szólal velük pontosan egy időben egy másik hang egy másik frekvencián. Mondjuk 26 kHz-en amit persze szintén nem hallottunk..eddig.
    A fúziót követően ugyanis létrejön egy új hang ez esetben 4 kHz-en, amit viszont ekkor már hallani fogunk.
    Amíg a fizika törvénye meg nem változik, ez így is fog maradni.
    Van jelentősége vagy sem?
    Erre az a helyes válasz, hogy számomra van. Számodra meg nincs.
    És addig másoknak sem lesz, míg nem lesz olyan alsóközép kategóriás hangfaluk és erősítőjük, mint nekem :D
    Hasta la vista...egyelőre...
  • Zephyr Retiring
    #357
    #351-re:
    Bármennyire is szeretnék, erre most csak félszavakkal tudok reagálni, mert másokkal ellentétben nekem van munkám is :)
    Szóval: 1) igenis, készült vidi az eseményről, csak nem tudsz, vagy nem akarsz emlékezni rá. De a kevedért előkerítem újra. Ha pedig törölve lett már a szerveremről, akkor levidizem újra :)
    Persze mostanság csak laptoppal tudom megismételni a "kísérletet", de nekem ez sem jelent problémát ;)
    2) a hangterjedelem azt jelenti, amit:
    hangok egy skálán bizonyos oktánokon át.
    Hangfelvétel esetén pedig bitrátákról és Hz-ekről beszélünk frekvenciatartományokon át.
    Néha úgy érzem, Te már nem is velem, hanem a fizika törvényeivel kekeckedsz :D
  • Dióka
    #356
    a #345-ben lévővel sajnos nem ezt írtad, lehet ezt akartad, csak nem ez jön le (bár utólag könnyű arra hajazni),hanem a denevérek létszükségének igénye....

    hogy nem igazán hallgatsz, vagy találkozol valóban jó minőségű cd-vel, ez nem a te hibád, max a peched, ettől még vannak jó hangú cédék, mint ahogy az sem szentírás, hogy minden jó,ami vinylen van, de azt is megértem, ha a (jó, audiophile) cd viszonylagos sterilsége téged zavar vagy hiányt kelt bármiben is, erre utaltam az analógos hangzás 'természetessége' kifejtő résznél. szóval nincs ezzel gond, te ezt szereted....én meg egyiket sem, mivel se cédét, se vinylt nem hallgatok (csak elvétve, teszt jelleggel), mivel én a zenét már csak digitálisan tárolva hallgatok (nyilván sok analógos háttérrel megszólaltava) és nekem nem az számít miről szól....hanem hogyan, és ebben elsősorban a rögzítés minősége és a megszólaltatás körülményei számítanak, legkevésbé tűk, optikák vagy mechanikák....mindig is elismertem a vinyl minőségét, nem az átlagét,ami egy nagy hányás, mint a cd-éknél is, hanem az olyan vinyl lemezekét,amire úgy kerültek fel a hanganyagok,hogy azt élmény legyen hallgatni, na de ebből megintcsak annyira szokott kevés lenni,mint amennyi a hasonló minőségű cd-ékből.

    remastered, eson, smcd stb. cd-ét nagyon keveset hallottam jól szólni (de hallottam!), azért hagyjuk már ezt a loudness kompresszió baromságot,mint általánosítást, nem tudom te miket és honnan véve hallgatsz, de egy normális stúdióban a remasztering rohadtul nem ebből áll, most nem akarok ide ömleszteni konkrétumokat, meg zenei példákat, de pl. a Sony mögött álló stúdiók komoly minőségű remaszteringet tudnak, nem úgy a lengyel és orosz ömlesztvények, melyek tényleg hulladékok töbnyire....részükről nem értem az erőlködést ezen a téren.
  • narumon
    #355
    Még adalék, hogy most zabáltatják a néppel a remastered CD-ket. Ezekből amiket én hallottam mindegyikkel annyi történt, hogy kompresszálták a loudness war jegyében - azaz szarabbul szól mint valaha. Persze a táskarádióra a tömegnek valószínűleg ez kell, de azért én örülök, hogy azt a zenét meg lehet venni egy kompresszálás mentes vinylen is.
  • narumon
    #354
    90-es évekből én inkább a Dance vonalat ismerem, azokat gyűjtöm, illetve 90-es évek vége kétezres évek eleje Trance vonalat is.
  • narumon
    #353
    Nagy részével egyet értek (hiszen ezt írtam én is), viszont abban vitatkoznék, hogy jól szóló CD-t én nagyon nagyon nagyon nagyon keveset hallottam. És itt nem klasszikus zenére kell gondolni mert azt pl én nem is nagyon hallgatok. Sőt mint már többször kifejtettem, nem is akkor van gond a CD-vel amikor belehallgatok, hanem amikor FOLYAMATOSAN hallgatni kell. Nem tudom máshogy mondani csak úgy hogy fáraszt. És akárkivel beszéltem ezt megerősítette eddig mindenki. És akkor a mai tömeges fosCD (loudness war) termelésről meg nem is beszélünk - sajnos nem is tudom, hogy adnak-e ki ma még normális CD-t, nem nagyon találkozok vele. Ami bizonyos, hogy ugyanazt az albumot LP-n vagy CD-n hallgatni egészen más, máshogy is szól, ebbe pedig nemigen lehet belekötni.
  • VinylToy #352
    90-es évek house zenéit kezdtem el vásárolni, ugyanis rengeteg olyan van, amit nem lehet megszerezni digitálisan. Ha valakit még érdekel ez az időszak, zenei vonal, ne habozzon nyugodtan vegye fel velem a kapcsolatot.
  • Dióka
    #351
    1. ezt nem tudom vitatni, de bizonyítékkal sosem szolgáltál, hogy ezt össze is vethessük

    2.mi neked a 'hangterjedelmileg'??
    a bizonyítás itt is lemaradt részedről,ami mondjuk nem újdonság,hisz bármit mondtál még soha semmivel nem tudtad legalább félhihetően alátámasztani. a hangmintáid viccesek voltak, a hiend hifid meg szép, de muris és pepita, a hangfalaid meg alsóközép kommersz kategória, persze nyilván ha te ezen élvezed a zenéket, úgy tökre egyértelmű, hogy neked ezen a rendszeren egyforma meg lealázós a cucc bármihez képest, hisz Sokol rádión teljesen tökmindegy mit és hogyan hallasz, majdnemhogy meg fog egyezni minden, mert nem tud kijönni rajta a 'különbség'

    de esetleg ha egyszer, még haálod előtt dobnál konkrét mintákat némi értelmes körítéssel (tehát nem ZR drámai dramaturgia képességire vagyunk kiváncsiak),akkor lehetne érdemben hánykolódni a témában, de ezek hiányában legfeljebb csak a szavak mestere lehetsz,nem a minőségé.

  • Dióka
    #350
    sajnos a világ összes hülyeségét nem tudom és nem is akarom kijavítani.
    ZR-ét meg főleg nem (már amikor összevissza halandzsázik,mert ő aztán képes másokat irányítani a gondolataival és indirekt rávezetőképességével befolyásolni minden hülyét és okosat is, 'a la' az emberiséget).

    nincs semmi gond a felharmónikusokkal, azok jók, azok kellenek, azok vannak, tehát eddig semmi új (az analógos rendszerekben legalább 2x annyi felharmónikus jut,mint egy cd anyagban, hisz számtalan egyéb zaj kerül a zenébe,ami színezi azt, ettől lesz nekünk természetesebb hatású, hisz a mindennapjainkat is rengeteg háttérzajjal éljük, és ha beraknak valakit egy süketszobába,akkor tuti rosszul érezné magát egy fél nap múlva a megszokott 'zajok' hiánya miatt, és nem a BKV zajára gondolok), ezek nélkül steril a zene, a gond az, hogy azt keveritek, hogy mekkora tartományban és mekkora a jelentőségük.

    20Hz-20kHz-ig ez teljesen normális a világunkban, ez az átlag átfedi az emberiség 9x %-át, ettől vannak szélesebb képességű (hallásspektrumú) emberek is, de olyan nincs evilági, aki akárcsak 35khz felett bármit is érzékel akár az agyának egy sejtjével is....tehát annyiban pontosítanék a mintavételi freki jelentősége ügyében (pl. dvd-audio és sacd), hogy nem azért lesz valami érezhetően jobb, ha megmeljük a bitmélységet és a frekit,mert az JAJDEJÓ OLYAN KURVA MAGASAN,mert 40kHz-nál előtörnek a godzilla felharmónikusok,hanem azért,mert a zene (hang) rögzítésére sokkal részletgazdagabb és dinamikusabb teret enged a technológia,tehát nem a 25 KHz-és felharmónikus a lényeg itt, hanem az, hogy a hagyományosan kisebb bit és mintavételi arányokhoz képest a hallástartományban lévő hang (nagyon mély, mély, mélyközép,közép,középmagas,magas) sokkal színesebb, teltebb, teresebb és gazdagabb lehet, és itt a 'lehet' is egy fontos tényező,mert sokmindentől függ.csak azért,mert valami 24bit/96khz/192khz az még nem biztosíték arra, hogy jobb mint egy minőségi mester 16-20bit/44,1/48khz felvétel....csak egy lehetőség rá, hogy jobb legyen! tonnányi olyan anyagot hallgattam többedmagammal nem gagyi rendszereken,ami ezt nem csak tézis alapon igazolja....ez az egész hóbelebanc elsősorban nagyzenekari felvételeknél mutatja meg képességeit, ahol rengeteg hangszer szólal meg, hisz itt kell a legrészletezőbb felvételeket elkészteni, tehát az itteni zenevilág szempontjából asszem értelmetlen példákkal lehetne csak illusztrálni mikortól van értelme denevérhangokat is odanyomni egy hanganyag mellé.
  • narumon
    #349
    Mi bajod az Audio Technicákkal? Nekem volt már párféle hangszedőm de bevallom én is az AT-t szeretem a legjobban. Nagyon jó barázda követése, kicsi a torzítása, nekem a hangzásvilága is tetszik, ár/teljesítményben nagyon jók. Nekem most az MK1210-en egy AT120E van, teljes megelégedéssel.
  • Zephyr Retiring
    #348
    Kicsit elkalandoztam, bocsi. Térjünk vissza a témához.
    Előhalásztam egy képet az említett Dualról.
    katt :)
    Azóta a Kenwood-ot felváltotta egy vintage Dual ebben a toronyban.
    Eq is repült innen, mert ez a cucc olyan perfekt, hogy az már felesleges bele.
    Ez a másik meg azért emlékezetes, mert megvádoltak vele, hogy magazinból ollóztam ki
    megint katt :)
  • Zephyr Retiring
    #347
    No itt vagyok, csak volt egy kis dolgom még
    Akkor bele is csapok, ha már megkértél rá
    A végén kezdem (hol máshol?)
    Az emberi hallástartomány 10 oktávot ölel át: 20 Hz - 20 kHz-ig.
    Ez lenne az u.n. "ideális" tartomány. Persze, ahogy öregszünk + hangosan hallgatjuk a zenét + hangos helyeken dolgozunk sokszor hallásvédő nélkül + rockzenészek, dj.-k és nemegyszer betegek is vagyunk, a hallásunk véglegesen és visszafordíthatatlanul romlik és károsul. Találkoztam nem egy emberrel, aki 10! kHz felett már semmit sem hallott.
    Jómagam a viszonylag szerencsésebbek közé tartozom, mert jelen pillanatban még a 18 kHz-et is hallom. Pár évvel és pár stúdióval korábban még a 19 is meg volt. Ez a jó hír. A rossz meg az, hogy még pár év és már a 16-ot sem fogom hallani. Ez van. Illetve várható.

    Ezt megelőzően a felharmónikusokról és ezen hangok felesleges rögzítéséről elmélkedtél..no meg persze a 16 kHz-es hangtartomány feletti nem létező hangszerekről

    Pár Stradivari hegedűnél, és egynémely profibb zongoránál is végeztünk hangterjedelmi méréseket még annó..
    500 000 Hz-es hangmagasságban még "megszólaltak" az úgynevezett felharmónikusok. Részben igazad van: ezek a hangok önmagukban valóban nem hallhatóak. De itt jön a "varázslat", ami nem más, mint egy kis fizika és matematika..
    Amikor egy hangszer (vagy több) egy időben két különböző hangmagasságot reprodukál (mondjuk 82 000 Hz és mondjuk 92 000 Hz) akkor ezen frekvenciák különbsége már megjelenik a hangképben. (példánkban ez 10 000 Hz) Ez utóbb keletkezett új hang, még ha halk is, azért már a fülünkkel érzékelhető. De persze más egy erősített (rögzitett) és megint más egy élő hang. Ekkor az esetlegesen hiányzó harmónikusok adják meg fülünknek az információkat. Ilyenkor "érzi" az ember becsukott szemmel is a különbséget.

    Végezetül mai "mi is a hq valójában?" sorozatunkkal
    még elárulnám Neked (talán pár jó memóriájú kolléga még emlékszik is rá) volt idő, mikor fogtam a jó öreg Dual 704-esemet, feltettem egy Pink Floyd albumot, és kiragadva egy harangos részt, rögzitettem 96/24-en pár másodpercet.
    Erről a videó fent volt a 4Shareden is (talán még most is ott van) az elmentett wav formátumú hangmintával egyetemben.

    Persze ez nem volt téma sokáig, mert sokaknak odabaxtam ezzel
    Hiszen..
    1) egy "szar" Dual lealázta a sokszázezer forintos barázdabillegetőket meg a sokak által istenített Audio Technika tűket hangtartományilag.
    2) egy alaplapi integrált fos hangkártya lealázta a tkmtudjahiperszuperxxx4600-as hájgeng hangkártyákat hangterjedelmileg
    Igen. Vannak még csodák. Meg (és ez nem Rád vonatkozik) nagyokos "mindenttudoktemegsemmit" nagyokos kollégák, akik marha okosnak hiszik magukat, miközben síkhülyék
    Egyes kollégák pedig annyira hülyék (ez sem Rád vonatkozik) hogy tényleg elhiszik nekem, hogy még én vagyok az idióta semmit sem tudó nagyokos. De csak azért, mert én azt akarom, hogy azt higgyék. Mert nekem így jó. Jó, jó jó....
  • Zephyr Retiring
    #346
    #345-re:
    Narukám :)
    Namár most két dolog lehetséges:
    Vagy Te vagy én :D, vagy annyira egy rugóra jár az agyunk (jelen pillanatban), mintha ikrek lennénk :)
    És most először, a jövőt is tisztán látom
    hamarosan "jön" Dióka (vagy valaki idióta :)
    és majd megmagyarázza, hogy aszongya
    "nemúgyazwazzehanem..."
    De szerencsére jól tudjuk, hogy hagy mondják csak :)
    ...mert az igazság (most is) ideát van :D
  • narumon
    #345
    Hát ez sajnos a szokásos tudatlan hozzászólás volt, de nem baj.
    Azt már számtalanszor bebizonyították, hogy bőven 20khz felett is "hall" egy ember, persze ebben az esetben már nem a fülével - vagy legalábbis nem az agy által közvetlenül felfogott módon. Azonban nem véletlen, hogy a magasabb specifikációkkal rögzített (pl 24bit 96khz/192khz) zenét a legtöbb ember jóval kellemesebbnek hallja. Valószínűleg azért mert a tudatod alatt mégis érzékeled ezeket a hangokat - vagy legalábbis iszonyatosan feltűnik annak hiánya (lásd: CD 16bit 44.1khz ami elméletben elégséges lenne, gyakorlatilag meg minden komoly hifista panaszkodik a karcos digitális hangjára ami miatt képtelenség órákig hallgatni mert lefárasztja az embert - ugyanazok a zenék vinylen vagy nagyobb felbontású formátumban jóval kellemesebben hallgathatók)!
  • narumon
    #344
    Az is megvan szép német kiadásban. Meg a Pyromania és a High N Dry, Adrenalize is megvan de azt sajnos valami barbártól vettem mert itt-ott ugrik, szóval ebből be kell szereznem egy használható példányt. Ami durva, hogy a Retro Active és főleg a Vault gyak beszerezhetetlen, illetve ha felbukkan 1-1 példány belőlük akkor meg horror árat akarnak kapni érte...
  • Zephyr Retiring
    #343
    #341-re:
    Erre később még reflektálok...elöljáróban:
    nagyon sok hangszer képes a 16 khz feletti hangok reprodukciójára (pl. zongora, furulya..)
    Továbbá: 90%? :D
    Ha a saját gyűjteményedről beszélünk, akkor esetleg...egyébként nem :)
  • Musachy
    #342
    Egy világ omlott össze bennem, kidobom az összes vinylemet és a lemezjátszómat is!
  • pointer4
    #341

    :))

    #327: mesélj már, milyen hangszer szólal meg 16khz felett, (aminél amúgy felesleges több, és a lemezek 90%-án nincs is magasabb jel) a felharmónikusok még úgy is ebből erednek még a hangfalnál is, azt kár rögzíteni.
    Arról nem is beszélve, hogy nem is hallod.
  • Zephyr Retiring
    #340
    Apropó hiszti..
    nekem meg a hysteria van meg fekete korongon a DL-től
  • Zephyr Retiring
    #339
    Ne hisztizz már
  • narumon
    #338
    Űj beszerzés lesz (most alkudozom rá) Def Leppard - Mirrorball 3xLP.
    Ha rockzene akkor abban az überkirály (nekem) a Def Leppard, bár egyébként is rocktörténeti jelentőségű együttes - úgy is mondhatnám, hogy kikerülhetetlen :)
    Szerencsére a legtöbb lemezük megvan, de egy-két album még vadászatra szorul.
  • narumon
    #337
    Noh mindenki eltűnt? Ennyi sok jó zenét hallgatok, hogy már ide sem néztek be? :)
  • bigivan
    #336
    Bocs a minőségtelenségért !

  • bigivan
    #335
    Most ilyen szép esős estén pont egy ilyen elborult zenét hallgatok, ami qrva jó !!!







  • narumon
    #334
    Ezek szerint bármit ajánlhatok :)
  • Zephyr Retiring
    #333
    ... blues, space, synth, synth pop, ragga, reggae, electro, soul, rhythm 'n blues, dark wave, new wave ... és még pár hallgatható stílust. Tehát könnyű dolgod lesz, ha a kedvemben akarsz járni :)
  • Zephyr Retiring
    #332
    #331-re:
    Ha van ilyesmire időd, akkor rendben:
    A zenei ízlésvilágom, mint jómagam is: egyszerű és átlátható. Kedvelem a ...
    disco, rock, rap, hip-hop, dancefloor, alternatív, punk, pszchiedelikus rock, pop, hard rock ...
  • narumon
    #331
    Aúgy milyen stílusban utazol? Ha gondolod mazsolázok neked valamit :)
  • narumon
    #330
    Hát én szégyen szemre most egy "használt" (inkább csak kibontott) David Guetta lemezt vettem :)

    Amúgy pedig megjöttek az új kiadási listák úgyhogy valamikor frissíten a blogomat.
    Novemberben és Decemberben így már összesen több mint 200 lemez jelenik meg (és ezek csak azok amikről én tudok, kis kiadók nincsenek benne!), azt hiszem az idei év igen csak jól futott nekünk! :)
  • Zephyr Retiring
    #329
    Akkor nem maradt más hátra, mint a jó öreg bakelit
    Mutathatnál most is valami jó kis ajánlatot Narukám
    Hátha kedvet kapok én is a vinyl vásárláshoz
  • narumon
    #328
    Ez arra lenne jó ha végre összeszednék 5-6 teljes számot magamtól és szépen csinálnék belőle egy vinylt. CD-t átmásolni amúgy sincs értelme :)

    Tegnap volt egy kis időm a digitális lemezgyűjteményem rendezésére és megint elborzadtam merre haladunk. A nagyjából 2006 után kiadott CD-k többsége döbbenetesen szarul szól, egy összekompresszált fosch :( Én nem tudom, hogy akik ezeket veszik azokat nem idegesíti? Nem zavarja, hogy minden egyes hangszer tök egyforma hangerőn, ennek megfelelően minden dinamika nélkül szól?
    A legmegdöbbentőbb a remastered lemezek. Több együttesnél is belefutottam, hogy mondjuk 1992-es kiadású CD-jük viszonylag korrektül szól majd megjelent a 2009-es remastered változat amin minden szöveg azt hirdeti, hogy sokkal jobb minőség, stb stb. Ehelyett gyakorlatilag ráeresztettek egy kompresszort és totálisan hallgathatatlan a régi változat mellett. Kurva nagy átbaszás az egész. És nem is kell hozzá jó fül csak "símán 2db fül".
  • Zephyr Retiring
    #327
    Saját (vagy válogatott zenéid) bakeliten:
    http://vinylteam.hu/

    A cég cirka 4 éve üzemel. Érdekes, hogy a vágás felső határára csak 18 khz-et "adnak"..
    Azért ettől még az audio cd is jobb minőségű
    Igaz, azt is ígérik, hogy: "ugyan úgy fogjuk visszahallani a zenét a vágott bakelitlemezről, mint amilyen a zene a forrásán volt."
    Hát a legtöbben valóban. Sokan hallanak csak 18 khz-ig.
    De ennyi pénzért és ilyen technológiával azért én egy kicsit "jobb" hangminőséget várok el..