5131
Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • Zephyr Retiring
    #166
    Egyébként sosem volt átlag dvd lejátszóm.
    Alegutóbbi is egy ritkaság volt (még meg is van): Grundig.
    A világ első dvd lejátszója, ami hivatalosan Nero mp4 támogatott volt!
    Egyvalamit sajnálok csupán: a vinyl formátumot nem ismeri
  • Zephyr Retiring
    #165
    mondjuk ide :)

    Mellesleg mikor "visszaváltottam" PCM-be, a hang jelentősen lehalkult
    A bluray-em pedig azt mondta lejátszáskor: mééég! mééég!
  • narumon
    #164
    Csak azért furcsa mert az átlag dvd lejátszó rá sem tud szagulni a 24bit/96khz-hez, a kurvanagy helyfoglalásról meg már nem is beszélve. Hova fért mellé még kép is?
  • Zephyr Retiring
    #163
    Nem az. Természetesen dvd video
    Még pár perc és tolom a képeket. Három hangsávot tartalmaz..
  • narumon
    #162
    Ami még mindenképpen kell bármilyen vásárláshoz az a nyomás. Hol nyomták a lemezt. Pl Német, Holland, Yugo, Magyar, stb kiadás. Nagyban befolyásolja a hangminőséget és ezáltal az árat. Node egy pár címet dobj már be, hogy egyáltalán miről van szó.
  • KranaZoli #161
    Képeket nem csináltam. Kellene? De miröl? Szüleimnél vagyok vidéken (Ök örzik a lemezeket), csak az elöadókat és album címeket írtam össze, szerintem idöhiány miatt most más nem is fog beleférni. :(
  • narumon
    #160
    Frissítettem a megjelenéseket:
    vinylnirvana.wordpress.com

    Még mindig nem akar senki sem segíteni? Annyi okosat mondtatok itt DAC-al meg ezzel azzal kapcsolatban :)
  • narumon
    #159
    Szeressük az olyat várjuk a címeket (esetleg képeket).
  • KranaZoli #158
    Elírtam. New wave. (uj hullám, nem tudom hogyan lett new age belöle :)
  • narumon
    #157
    Kivéve persze ha DVD-A-ról beszélünk akkor az egy teljesen más tészta. Abban lenne potenciál de sajnos minimálisan sem terjedt el :(
  • narumon
    #156
    "Annó németből kaptam tizenpár gyári zenei dvd-t.. Akkoriban idehaza még a dvd lejátszót is csak újságban láthattad :) Szóval hogy csak egyet ragadjak ki hirtelen példának amire most emlékszem, az a Queen best of-ja. A választható hangsávok közt ott a 96/24 is, és elhiheted, hogy szól úgy, mint bármelyik Queen vinyl!"

    Mármint, hogy Queen BD lemez nem? DVD-t nem nagyon láttam még HD hanggal, szerintem az nincs is benne a szabványában. A másik meg, hogy pont ezt mondom, hogy az ilyen kiadás BD-n is ritka mint a fehér holló, általában csak koncertek vannak azok meg úgy ahogy szólnak. Van egy-két zenei BD lemezem, de a koncert mivolt miatt a hangzásuk olyan amilyen. HDTracks oldalon szoktak fent lenni jó keverésű, jól szóló digitális zenék, de sajnos nagyon kevés és nagyon szűk stílus. Valamint a Chesky recordsnak vannak még nagyon jó kiadványai, de szintén nagyon szűk mezsgye ha 1-2 demólemezüket megveszi az ember akkor már mindent hallott tőlük, és még így sem mondom, hogy feltétlenül jobban szól mint a vinyl.
    Én egyébként szoktam vinyleket a kis egyszerű otthoni rendszeremmel, otthoni hangkártyával digitalizálni (természetesen HD FLAC-ba), ezt előszeretettel kérik el a haverok mert még ilyen kis otthoni módin is jobban szól mint a CD-n megvehető változat.
  • Fidolorous
    #155
    Ááá, nincs nálatok kiadó szoba véletlenül ?
  • Zephyr Retiring
    #154
    Cső Dió.
    Hát ma már nem szeretnék..
    ..mert már van :)
    Technics falat meg nem lenézni! Pár hete egy házimozi szett részeként láttam/ hallottam egy "gold" változatot: hallanád, bexarnál :)
  • Zephyr Retiring
    #153
    Szega Pointer.
    Hangminőségi témakörben sokat nem mondanék itt és most. Talán csak annyit, hogy túl sok újat úgysem tudsz nekem mondani, a régieket meg inkább nem ismételném ;)
    Meg még talán azt is, hogy az általad említett demó csodaanyag valszeg csak egy rossz utánzat volt. Annó németből kaptam tizenpár gyári zenei dvd-t.. Akkoriban idehaza még a dvd lejátszót is csak újságban láthattad :) Szóval hogy csak egyet ragadjak ki hirtelen példának amire most emlékszem, az a Queen best of-ja. A választható hangsávok közt ott a 96/24 is, és elhiheted, hogy szól úgy, mint bármelyik Queen vinyl! Sőt..
    Media player helyett pedig nekem ott a Sony bluray. Cd, dvd, bd, mkv, internet... épp csak hogy a bakelitet nem pörgeti :)
  • Zephyr Retiring
    #152
    A bemutatott lakás nem az enyém. De nagyon tetszik. A kecónk most leginkább egy csatamezőre hasonlít: egy vödör erre, egy ecset arra, egy vízmérték amarra :)
    Viszont ha helyére kerül a lambéria meg a laminált padló, akkor kezdi majd régi kinézetét visszanyerni. Bár sokminden nem kerül majd vissza a helyére. Az 50 collos 3d-s plazma alá is csupán a bluray, a Harman Kardon, a Dual cd és a jó öreg 704-es vinylpörgető kerül. A "többieknek" kaptam egy külön szobát. Mondjuk kellett is :)
  • Zephyr Retiring
    #151
    Amerre jártam, ott vinylen nem volt.
    Hazaindulás előtt 2 nappal pedig beugrotunk a Walmarkt-ba.. na ott vettem a cd-ket..
  • Zephyr Retiring
    #150
    Szewa Kranó :)
    Ahogy érzed..
    Gondolom, hogy a new age (nem wave?) stílusban is akadtak jó kis nóták...
  • KranaZoli #149
    Oké! Majd 7vgén beírom. Per pill. csak teló van Nálam. Összeírtam papírra a listát. Ám, föképp new age stílus 83, 84-es évek lemezek. Tesóm gyüjtötte Öket még iskolás éveiben. Szerintem minden lemez kifogástalan állapotban van. 1edül annyi, hogy párnak a címe magyarul is alá van írva tollal. Ezt annó azért tette, mert angolos volt. (nyelvtanulás...)
  • Dióka
    #148
    hogy milyen a DAC,az egyáltalán nem mindegy, persze előny,ha cserélhető,
    ZDAC oké, de az is már a 9-es verziónál jár,ami nem a véletlen műve, viszont egyáltalán nem rosszabb,mint egy egymillás dac.hallottam már 2011-es duálmonó 32bites wolfson dac-ot is, simán agyonverte. viszont mivel többféle csippel is van, az nem mindegy mit és hogyan kötsz rá és hogyan juttatod az erősítőbe.
  • Dióka
    #147
    na látod, én meg sem szép elrendezést,sem szép lemeztárolót nem látok (abszolút egyszerű ikeás), de lehet, csak nem jó szögből nézem
  • narumon
    #146
    "Ráadásul, ha ezt az én kereseti színvonalamhoz igazítjuk, akkor 200k forintból klasszisokkal jobb lemezjátszó kapható, mint CD pléjer."

    Én pont ugyenezt mondom már régóta. Ráadásul a lemezvilágban is vannak "szentségtörések". Sok sok audiofilnek kikiáltott lemezjátszó elmehet a sunyiba egy enyhén tuningolt Technics SL12xxMKII+ mellett. Csak mivel a strapabírósága miatt a DJ-k rábuktak ezért nagyon könnyen rámondják az "okosok", hogy az egy szar DJ lejátszó. Én papíron komolyabbat dobtam ki a kedvéért.

    "Viszont ha ma kellene ilyen irányú törekvésben döntenem, tuti egy hasonló jó DA-val rendelkező média lejátszót vennék. Nem foglalkoznék idétlen technológiával, mint optikai tároló. Megbízhatalan, drága, és még a tartóssága is hibádzik."

    Nekem Dune media playerem van, ez szolgálja ki hálózatról a digitális zeneigényemet, ez most egy egyszerű Zero DAC-ra van kötve. Szerintem nem érdemes figyelni, hogy milyen DAC van benne, venni kell külön egyet és akkor nem vagy összekötve. Bármelyiket könnyen tudod cserélni, ráadásul nagyon sok pénzért adnak olyan lejátszót ami egy ilyen egyszerű kínai DAC hangjával rendelkezik egyáltalán.
  • narumon
    #145
    Nem is a hifire mondtam, azt nem is láttam, hanem az elrendezésre és a szép lemeztárolóra. Ez amit te linkeltél ez nekem nem tetszik. Biztos van benne egy csomó jó és érdekes cucc (már ha zenész az illető), de nekem az max studióban kéne és nem a nappalimba.
  • Dióka
    #144
    nekem a 90%-a felesleges, de ez egy komplett házistúdió, és zenestílusonként más-más hangrezonátor hallgatási lehetősége...jó játék.
  • pointer4
    #143
    Uram atyám, mennyi nyalánkság van ott.
    De most komolyan, mi ez a sok alkatrész temető? Minek oda a fele ? :D
    Van amit fel se ismerek, mire való :D
  • pointer4
    #142
    Hát, egy leegyszerűsített nézet a Hifi 'lejátszókról', a létező legrosszabb lemezjátszó, sokkal rosszabb mint a leggyengébb cd-játszó, de a legjobb - felső kategóriás lemezjátszó -, ver bármilyen CD, DVD-audio, SACD játszót a világon.
    Ráadásul, ha ezt az én kereseti színvonalamhoz igazítjuk, akkor 200k forintból klasszisokkal jobb lemezjátszó kapható, mint CD pléjer.
    Westendben dolgoztam egy elektronikai üzletben, és kaptunk egy szuper felvételt, DVD-Audio, csoda anyag. DEMO lemez, kihozza a maxiumot a lejátszókból, 192khz/24bit. Hónom alá csaptam a lejátszót és a lemezt, haza felé a nyugati aluljáróban, kiszúrtam egy klasszikus lemezt (Johann Sebastian Bach - Toccata and Fugue) 150Ft-ért, és megtalálható volt a sláger passzus a dvd-audio lemezen is.
    Irány haza, és ami különbség fogadott.... bakelitnél, mintha bent állnék a templomba, átjárna a zene, belereszketek minden mozzanatában.
    DVD-Audionál, meg mintha kint ülnek a hóban, és a gonosz csuhás rámvágta volna az ajtót. Maszatos sztereó kép, nem lóg túl a hangfalon, nincs magassága, mélysége. Azt, hogy magas mélyek megvannak-e, már nem is volt ingerem kielemezni.

    Amúgy igazad van, kevés zenét hallgatok az elmúlt 20-30 évnyi zenei termésből, talán csak Presszerpici lemezem ennyire 'fiatal' meg Patricia Barberek, vagy új kiadások. De inkább maradjon a Deep Purple, Zepp, 10years after, Santana, Billie Cobham, Andreas Vollenweider, EmersonLakePalmer, Miles Davis, Dave Brubeck, klasszikusok, meg sokan mások akiket elfelejtettem felsorolni, mert ezek nem okoznak csalódást, és sose unom meg őket. 1000x hallgattam, és mégsem tudnék egy Zepp számot rendesen eldúdolni :)

    Igaz ettől függetlenül sok mindent nincs módomban elérni bakeliten, vettem is egy Burr-Brown Sigma-Delta D/A-s NAD CD játszót. Viszont ha ma kellene ilyen irányú törekvésben döntenem, tuti egy hasonló jó DA-val rendelkező média lejátszót vennék. Nem foglalkoznék idétlen technológiával, mint optikai tároló. Megbízhatalan, drága, és még a tartóssága is hibádzik.
    Letöltöd flac-ban, és pont ugyan úgy szól, mint egy olyan CD-játszó, amiben az a D/A van.
    Nemhogy még a CD-kel elmenjek demagnetizáltatni, lemostani, lámpa alá tartatni, leköszörülni és befeketíteni a szélét, hogy úgy szóljon ahogy :D

    Persze én is jártam nem egyszer High-End kiállításokon, a Dob utcában, a Hi-Fi barlangban, a Limárnál.... de abban a kategóriában is ugyan ez a helyzet. De ha fordított lenne, akkor se lenne rá pénzem :D

    Kollégámnál a Hifi :D

    Meglepően jól szól a kicsi plasztik doboz, de hát a digitális jel már csak ilyen, nem tisztel hagyományt...
  • Dióka
    #141
    hát persze! szeretne hasonlót , és ebből a szögből befelé fordítottnak tűnő hangfalat nem is értem, vagy érdekes a szoba elrendezése, és hát ez a Technics doboz a NAD cuccok mellett,kicsit megmosolyogtató...

    ellenben egy fokkal komolyabb gyűjteményt és rajongást sugallok ezzel


  • narumon
    #140
    Ez tied lakás? Szép.- Az enyémben most kurvanagy a rumli, éppen bakelitet válogatok, meg hifit cserélek, közben beszart a hátam és ezért fekszem a tévé előtt, és ott gépelek :) Szóval totál káosz :)
  • narumon
    #139
    Nekem megvannak a kötelezők (ACDC-től) Vinylen. Hogyhogy nem láttál? Pedig azért az nem olyan amit keresni kell :)
    Pl
    http://melodycenter.hu/spd/MCD200858/ACDC_Who_Made_Who_vinyl_bakelit_LP
  • Zephyr Retiring
    #138
    Léptem, mert vár a lakásfelújítás ma is
    Azzal köszönnék el, hogy hiába..
    ..ami szép, az szép. Itt a mintám:
  • Zephyr Retiring
    #137
    Shoutcast nem ösmerem. De populáris jött kancsiban is. Ezért az maradt.
  • Zephyr Retiring
    #136
    RHCP nekem is nagy kedvenc volt régebben
    És elhiheted, hogy ha láttam volna décit (észit) vinylen, akkor nem hagyom ott
    ..de hát csak cd-t leltem.
    Ezen hiányosságomat, hogy nincs itthon dc vinylen, igyekszem még az idén pótolni. Asszonynak a Thunderstruck a nagy kedvenc.
    De csak a mini hi-fin engedem neki hallgatni..
    A nagy dualom egyik végfokát már ellőtte vele
    Szerencsére a ládák sértetlenek maradtak még jó, hogy 130-asokat vettem annó
  • narumon
    #135
    Nekem shoutcast vállt be, ott mindenféle színű-szagú stílusra lehet keresni, éppen mikor mihez van kedvem :)
  • Zephyr Retiring
    #134
    Helyi rádióban és tévében nem segíthetek Neked
    de ha nem ösmernéd, itt van ez :)
    asszem itt mindenki találhat magának megfelelőt
  • narumon
    #133
    Én páromnak legutoljára ezt vettem:
    Red Hot - Im with you vinyl

    Nehogymá CD-t hallgasson :)
  • Zephyr Retiring
    #132
    Helyzet az, hogy nem bírtam ellenállni.
    Bár a décí (az észi) a páromnak lett szánva.
    Semmi extra, csak minden idők legtöbb példányszámban eladott rocklemezének egyik példánya
    Az 1970-ben rögzített újrakevert Sabbath pedig zene füleimnek
  • Zephyr Retiring
    #131
    Szewa Zozó
    Kidobhatod a fotóikat is akár ide, vagy felsorolhatod, mik az eladásra szánt darabok...meg milyen állapotúak persze.
    ..aztán majd meglátjuk. (mondta a vak)
    ..és meghalljuk. (válaszolta a süket)
    ..én pedig a kopasz fejemmel már szaladok is értük, hagy lobogjon a hajam
  • narumon
    #130
    Hehhe, én cd-t már évek óta nem vettem :)
  • Zephyr Retiring
    #129
    Kellemes napot (jelenleg délutánt).
    Naru:
    Igen, az évi egy-két lemez részemről oké
    .. bár lehet, kicsit vissza kellene fognom magamat, mert idén már a kanadai nyomásúak közül 17 audio cd-t (rock, disco 70-es 80-as évek úgynevezett "best of" pl. ZZ Top, Kiss, AC/DC, Motörhead, Deep Purple, Black Sabbath, Rainbow, Ratt...
    a disco-kat inkább nem is sorolnám annyian vannak)
    és 4 vinyl-t (két Laura Braningan, egy Huey Lewis és még egy rock válogatás album)
    ..és még nincs vége az évnek
  • narumon
    #128
    "Csak furcsa nem szeretni egy kor-t és szellemet amit az a banda képvisel. Dehát különbözünk, más az ízlésünk ezzel semmi gond nincs"

    Szerintem más korban lehetünk, más környezetből jövünk. Valami miatt a 80-as évekig megjelent zenékből csak 1-2-t tudok befogadni, pedig csak pár évvel idősebb barátaim közül rengetegen szeretik a 60-as 70-es évek rockzenéjét. Én nem tudom meghallgatni más barátaimmal együtt :)
    Ez olyasmi lehet, hogy én meg azt nem tudom megérteni (bár ritkán van ilyen) akinek a Depeche Mode nem adja azt a pluszt amit neked mondjuk a Beatles :) Fel is rakok egyet, szerintem a Music for the Massest még nem hallottam ezerszer csak 954-szer :D
  • narumon
    #127
    Jah és a legfontosabb, hogy állapotfüggő.
    Tehát mondjuk egy Yugoton nyomású ZZ Top lemez még jó állapotban is párszáz forintos tétel; ellenben egy japán nyomású jó állapotú Def Leppard mondjuk már egy nullával a végén több.