5131
Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • Zephyr Retiring
    #326
  • narumon
    #325
    Mikor milyenben :)
    Ez az albuma olyan Folk-jazz kategória szerintem :)
    http://www.youtube.com/watch?v=ncSHQt45RwY
  • Zephyr Retiring
    #324
    #323-ra:
    Csá! Oszt ez a Badu Erika milyen stílusban nyomja wazze :)
  • narumon
    #323
    USA-ban 5 dolcsi, annyit meg símán megér még nekem is :)

  • narumon
    #322
    No de az bolti ár volt - gondolom a többi boltban is hasonló áron. Én itt apróhirdetésről beszélek. Magánember hirdeti az eladó használt lemezét. Csak éppen többet akar kapni érte mint amennyi a boltban újonnan. Szóval szerintem nem ugyanarról beszélünk.
    Kraftwerknek egyébként a legjobb lemeze a Mensch Machine (vagy hogy írják) szerintem, mondjuk az meg is van :)
  • Zephyr Retiring
    #321
    ..ja, az említett sárga album a sisakkal, az az Edda volt. Ez lemaradt..
  • Zephyr Retiring
    #320
    #319-re:
    Az irreálisan magas árak mindig is meg voltak. Legalább is mióta belebotlottam az első vinylbe. 980 valahányban történt az eset...
    Sétálgattam a belvárosban (egy lógós napon suli helyett) hogy szemrevételezzem az akkori "új" lemezkínálatot.
    Akkoriban még magyarfronton erősek voltunk. Aznap vettem meg a Z'zi labor "fekete" albumát, a Linda Kék övét, és a sárga (talán 6.?) albumát is, amin az a búvársisak volt. Mintha akkoriban jelent volna meg az Ossian bemutatkozó lemeze is.
    Na ez az, amit csak jó 20! évvel később kaptam meg ajándékba :) karcmentes hibátlan állapotban.
    Szóval akkoriban jelent meg a Kraftwerk Electric Cafe c. albuma is. Szintén vinylen (is).
    Az akkori árára nem emlékszem már pontosan, csak arra, hogy az akkor vásárolt 3 magyar lemez olcsóbbra jött ki, mint az az 1 Kraftwerk :D
    Ezért mondtam, hogy a magas árak mindig is meg voltak.
    Ma már közel 20 évvel később ezt a bizonyos Kraftwerket már audio dvd-ről 5.1-ben is hallgathatom, ha ahoz van kedvem.
    Meg van audio cd-n is. Sajna vinylen azóta sem. Mondjuk megvehetném bármikor, de minek? Annyira azért nem volt jó album..mint amennyire felàrazták annó valakik..
  • narumon
    #319
    Egy kis figyelmeztetés (szerintem szentelek majd egy bejegyzést ennek a blogon). Folyamatosan nézem a használt lemez kínálatot, illetve néhányan meg is szoktak keresni és azt veszem észre, hogy szándékosan (vagy némelyek tudatlanságból) igen erősen túlárazzák a lemezeiket.
    Tehát amire nagyon figyeljetek oda, hogy még bontatlan lemez esetén is nézzetek szét a piacon, hogy boltból (Magyarországon is szép választék van már) mennyibe kerül 1-1 lemez. A mai napon két Red Hot Chilli lemez után érdeklődtem és majd leestem a székről amikor az egyikre 9.000 a másikra pedig 8.000Ft-os árat mondott a gazdája. És nem előszőr járok így. Természetesen ezek a lemezek boltban raktárról 4200Ft és 5100Ft-ba kerülnek. Mivel némelyik ilyen lemezüzérrel már többször is összefutottam (ha más nem emailben), ez azt jelenti, hogy mehet nekik az üzlet azaz van olyan elborult ember aki egy bontott (vagy bontatlan tökmindegy) lemezért kiad 9000Ft-ot, holott boltban gyári origi garantáltan zsírúj példányt kap fele ennyiért!
    Szóval vigyázzatok mert sokszor bele lehet ebbe futni.
  • Zephyr Retiring
    #318
    #317-re:
    Egészen pontosan csak 7 hét és 7 nap múlva múlik el a 2. vaskor..utána már az újabb aranykor jön el..
  • Musachy
    #317
    A vaskor már elmúlt.
  • narumon
    #316
    Mármint milyen vassal?
  • pointer4
    #315
    Ahogy a bölcs HiFisták mondják ilyenkor, akkor ott komoly gond van a vassal XD
  • narumon
    #314
    Úúú és a lemez is nagyon szép!
  • Musachy
    #313
    Zannyát! Az igen.
  • bigivan
    #312
    Jelenleg ezt a bluesválogatásomat hallgatom, ennek az anyaga mindenképpen figyelemreméltó !!!





  • narumon
    #311
    És a végére egy totál elborult elektronikus muzsika, aminek én személy szerint örülök, mert eddig csak CD-n jött ki, de novemberben jön a Vinyl verzió is:

  • narumon
    #310
    No csak floodolom még a topicot! Mert 188 lemezt számoltam most össze November, December megjelenésre. Ez még lehet, hogy érdekel itt pár embert.

  • narumon
    #309
    Én meg ezzel a lemezzel szemezek, a hölgyeménynek van egy két tetszetős száma - mondjuk majdnem mindig eretvágok magamon a végén :)

  • narumon
    #308
    Filmzene kedvelőknek meg pl ezt ajánlom, igaz decemberig várni kell vele:
  • narumon
    #307
    Rock kedvelőknek a figyelmébe, November 2.-án Aerosmith Vinyl:
  • narumon
    #306
    SZépen belecsaptatok a lecsóba itten :)
  • bigivan
    #305
    Én is úgy gondolom, egyetértek Musachy kollégaúrral, hogy a vinylnek jobb, legalábbis teljesen más hangja van, mint a cd-nek. Az én általam favorizált műfajokban, úm.: blues, progresszív rock, hardrock és acapella zenék, biztosan.
  • Musachy
    #304
    Arra, hogy nem tűnt el.
  • pointer4
    #303
    Mivel az analóg előnye, mint a hangminőség eltűnt, mire gondoltál ? :D
  • Musachy
    #302
    Igen. De meg is fordíthatjuk: mind az analóg, mind a digitális rendszer előnye egyben. Nézzük a napos oldalát a világnak.
  • pointer4
    #301
    'vinylripp'-en ?
    Az tényleg egy vinyl felvétel digitalizálva?
    Mind az analóg, mind a digitális rendszer hátránya egyben ?
  • Zephyr Retiring
    #300
    Ez nagy kedvencem. Ha jól emlékszem a "normal" maxi version van meg nekem vinylrippen..
    Érdekes. Ezek szerint mások is vannak, akik szélesebb zenei ìzlésvilággal vannak megáldva.
  • bigivan
    #299
    Most meg éppen ezt hallgatom, nicsak:



  • Tyia
    #298
    "díszes"
  • Tyia
    #297
    Szép estét!

    Látom összegyűlt a "diszes" társaság!

    Éljen!
  • shirak
    #296
    belehallgattam a zenekbe, nagyzon jok.
    jah es gratula a feketehez
  • Musachy
    #295
    És akkor ez?


    Ez is bakelit, igaznem lemez, hanem pipa...
  • Zephyr Retiring
    #294
    Nem rossz..
    Egy két nóta nekem is bejön róla.
    Hiába: ami jó, az jó.
  • Wescone
    #293
    Nekem a "Mobilizmo" van meg fekete korongon, régen hallgattam...
    No, mindjárt lecserélem Oldfield bátyót, egész nap Ő dalolt, hagyom pihenni.
  • Zephyr Retiring
    #292
    Hanem? Cd?
    Az itt szentségtörés wazz :)
  • Musachy
    #291
    Asszem ez nem jelent meg vinylen, legalábbis '94-ben. Akkor már - illetve még (vagyis kivételesen a 90-es esztendőkben) nem volt lemezjátszóm, amin hallgathattam volna, ha meglett volna. Így is jó, viszont legalább nem mp3.
  • Zephyr Retiring
    #290
    Azért a Mobil minimum vinylről az igazi. Vagy élőben (volt).
    Bár most jelenleg nekem élőben be kell érjem Tarnai Kiss Lászlóval. Nem rossz, nem rossz, de sajna Mobilt nem tol :)
    Pedig baxott sokan vagyunk. Otthon (250 km-re innen) majd tolok fel egy fotót a tömegről..akik jelenleg a "most múlik pontosan"-t éneklik vele együtt több százan.
  • Musachy
    #289
    Nem vinyl, ez:

    info
    Minden dal.
    1994
    Tunyogi Péter

    Te mindig indiszkrét vagy.


  • Zephyr Retiring
    #288
    .. ha...(ha ha)
    Mellesleg a Mobil amit nemrég hallgattál, album volt vagy válogatáslemez?
    Egyáltalán vinylről, vagy empéjtré?
    Dalcím?
    Évjárat?
    Énekes?
    Már ha nem vagyok indiszkrét..
  • Musachy
    #287
    Ha tévedek :)