5131
Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • Zephyr Retiring
    #286
    Javítson ki, ha tévedsz :)
  • Musachy
    #285
    Nem mondtam, hogy nem izgalmas... de engem a ZENE érdekel, a maga eredeti értelmében, abból pedig az a rész, amit a "nekem tetszik" kategória jelent. Szerintem a HQ Sound/Music Masterpieces sem a Föld rezgéséről akar szólni, bármily érdekes. Javítson ki a hg, ha tévedek.
  • Zephyr Retiring
    #284
    "ez" a világ, nem csak a zenéről szól.
    Többek közt pl. magának a földnek is van egy frekvenciája amin állandóan rezeg.
    Vagy az is érdekes, hogy vannak frekvenciák, amik pedig magát az agyi működést is tudják befolyásolni..
    A dolog pedig innentől kezd izgalmassá válni...
  • Musachy
    #283
    " Pl. a hangfrekvenciák érdekes világa."

    Engem érdekel ez a világ, főleg ami konkrétan a zenét illeti - hallgatom is, amikor csak lehet. Beszélni róla már kicsit kevésbé, frekvenciameneteket nézegetni pedig a néhánál többször feleslegesnek tartom. Az jutott eszembe, hogy huszonéve, tanulgattuk az elektronikát és játszottunk az oszcilloszkópokkal, zenét küldtünk rá és akkor nagyon tetszett "a zene képe". Ma inkább csak hallgatom. Most épp P. Mobilt.
  • Zephyr Retiring
    #282
    Rendben. Mi volt az eredeti célja a "hq" totyik létrehozásának?
    A "bakelit lemezek" célja egyértelmű. Bár itt is fellelhetők a témától eltérő gondolatok.
    És? Amennyire lehetséges, azért maradunk a témánál. Vagy vissza-vissza térünk idővel hozzá:)
    Talán én gondoltam rosszul, mikor a "hq sound"-ot a magas minőségű hangok témakörével kevertem. Sorry.
    Csak merem remélni, hogy azért legalább itt tudunk főleg a bakelitokkal kapcsolatos dolgoról trécselgetni.
    A hq pedig lett ami lett:
    "ezt és ezt keresem, ez és ez van meg cd és vinylrippen."
    Bocs, de ez a témakör engem tényleg nem érdekel. Van nekm már épp elég zeném. Hq ban pl. ezen a héten megint kaptam 96 giga körül. Természetesen megbízható helyről és ellenőrzötten. Erről is felesleges több szót ejteni.
    Bevallom a "mi is a hq valójában?" föleg a véleménycsere kicsit miatt hiányzik..
    Talán valamikor, valamiről még majd lesz mit beszélgetni odaát.
    De mindenfajta kommunikációhoz minimum 2 emberke kell. Ebben egymagam még én is kevés vagyok.
    De nem hibáztatok senkit:
    Közönyös, nem érdekel világban élünk.
    Kevesen vagyunk, akiket van még valami egyáltalán ami érdekel. Pl. a hangfrekvenciák érdekes világa..
  • Wescone
    #281
    "Egymás "rippjeit" csekkolgattuk, hogy kinek, hogyan szól :)"

    Ha úgy gondolod, hogy a "HQ..." erről szól(t), akkor nagyon benézted - én nem e célból hoztam létre. Hogy mi lett-, ill. nem lett belőle az idők során, az már más kérdés.
  • narumon
    #280
    Mai rendelésem. Elvileg csak 1000db Limited copy jelent meg, holnapi megjelenéssel lecsaptam az egyikre elvileg vissza igazolták:

    Birthday Massacre - Itt lehet belehallgatni

  • pointer4
    #279
    Még egy kis 'sláger' tőlük :D

  • Musachy
    #278
    Na azért ma megpörgettem én is a tányért:


  • bigivan
    #277
    Ezt a számot mindenki ismeri, legfeljebb lövése sincsen arról, hogy az ELP játsza.

  • Musachy
    #276
    Igazi nemnormálisak!
  • bigivan
    #275
    Biztos, a progresszív zenék legteteje a King Crimson, Nice és utoljára az ELP által képviselt vonal. Örülök, hogy nem csak én szeretem őket, bár sztem ezzel kb. ketten vagyunk így.
    Ez a koncert igen remek, aki meg szeretne ismerkedni a 60-as évek vége, 70-esek eleje időszakának kétségkívül legjobb zenéivel ( persze van még egy csomó másik is ...), az ne szalassza el.
  • pointer4
    #274
    Fúú ez de jó :D
    Tönkre ment az uccsó lemezem, megsütötte a nap, és meghajlott :( Azóta is bosszantom vele az asszony,t hogy mit merre pakoljon :)

    ELP koncertek kedvenc része :D Ha nem ugrana oda, 21:30
  • Zephyr Retiring
    #273
    Öreg: ha te dualt használsz, akkor nincs is miről beszélni :)
    Legyen benne örömöd, mint ahogyan van nekem is.
    Jó futást. Én kicsit hanyagolom mostanság. Az este is 11-ig raktam a lamináltat a nagylány szobájában.
    Fáradt vagyok, de szívesen újítom fel az otthonunkat, mert így szebb környezetben hallgathatjuk a fekete korongokat a jövőben. A szobák akusztikája is más lesz.
  • Musachy
    #272
    Mindig van valaki, akinek többre telik, határ a csillagos ég... vagy jobbra, akár jutányos áron.
    Lényeg: a saját cuccodat szivesen hallgasd, ha az szerinted kellemes, akkor jó. Én legalábbis lephosom, hogy másnak mondjuk Roksan pörgeti a vájnilt, nekem meg csak egy Dual. Sajnos manapság bár ráérnék, mégsem veszem a fáradságot egy lemez felhelyezésére és meghallgatására. Most épp ott vagyok, hogy a szabadidő kellemes eltöltése az számomra, hogy elmegyek a természetbe futni és közben hallgatom a kedvenceimet. Ez nem minőségi zenehallgatás, de minőségi időtöltés!
  • Zephyr Retiring
    #271
    Eszembe jutottak régi jó csekkolgatós idők.
    Egymás "rippjeit" csekkolgattuk, hogy kinek, hogyan szól :)
    Mintha számítana :)
    Manapság már lexarom :)
    Egy dolog maradt fontos csupán:
    A saját cuccaim jól szóljanak.
    Minden egyéb hangminőség másodlagos csupán...
  • narumon
    #270
    És hogy a digitális emberek se maradjanak hallgatni való nélkül. Egy saját vinyl Rip
    Alan Parsons Project - Pyramid
  • narumon
    #269
    Frissítettem a MoV kiadó eheti megjelenéseivel:
    Vinylnirvana
  • Musachy
    #268
    Kellemes funky music.
  • narumon
    #267
    Abszolút nem ismertem :)
  • narumon
    #266
    Hát a Somogyi utcában most semmi ilyesmi nincs :(
    Anglia szokott utamba esni meg USA. Innen való több lemezem is. Kocsival néha német.
  • Musachy
    #265
    Ez volna, ha megvolna...
  • Musachy
    #264
    Igen, esetleg külföld, ha épp kint vagy és utadba is esik illetve belebotlasz egy boltba... Nyilván emlékszel, anno Szegeden a Somogyi utcában is volt egy kis lemezbolt, ahogy a cikkben is van, ott is inkább ment a kazettára másolás. Jut eszembe asszem onnan kaptam tesómtól régen egy Dazz Band lemezt, amit már nagyon régen nem találok.
  • narumon
    #263
    Nagyon érdekes cikk.
    Az én nagy bajom, hogy vidéki "nagyvárosban" élek, errefelé nem igen van normális lemezbolt sem, piacon sincs, lemezbörze sem szokott lenni. Ha bármit akarok akkor pest, vagy netes rendelés :(
  • Musachy
    #262
    Asszem a témába vág!
  • narumon
    #261
    Viszont én most eztet szereztem be :P
  • narumon
    #260
    Mindkettőt szeressük, de nekem egyik sincs meg. :o
  • bigivan
    #259
    Én meg mostan ezt hallgatom itten ni ....




  • pointer4
    #258


    E lett volna. :)
  • narumon
    #257
    Noh erről eszembe jutott, hogy nincs meg a többi lemezük, egy Voices & Imgages-t gyorsan meg is rendeltem :P
  • narumon
    #256
    Nálam pedig most ez pörög: Camouflage - Methods of Silence LP - Metronome 1989 Gatefold kiadás. Nagggyon jó zene!
  • narumon
    #255
    Hehhe ezt konkrétan nem szanálom, sőőt nem cserélném el a C&C-dre :)
  • Zephyr Retiring
    #254
    És ha már bekukkantottam, akkor módosítanék is.
    Az utoljára hallgatott fekete korongom egy 1981-es német Radial Choice kiadvány. B oldal 1. zene.
    Mickey. Előadó Toni Basil.
    Bakelitban gazdag szép napot mindenkinek
  • Zephyr Retiring
    #253
    Nagyon helyesen érezted ezt valóban szanálnod kell
    Egyszer mutatóban járt itt egy best of-juk..talán 2010-es?
    Sokat mondok, ha egy perc alatt végigfutattam a cd-ben. Aztán, ahogy jött távozott is..
    Bár meglehet, hogy velem van a baj és nem velük
    Mert hogy egyetlen dalt sem találtam azon a best of-on, ami nekem tetszett volna..
    Hát így esett meg az az eset, hogy a best of-ból hirtelen best off lett
  • narumon
    #252
    Hehhe én délután Safri Duo - Played A Live (mert éppen lemezeket szanálok és ez mikor a kezembe került éreztem, hogy fel kell tennem :))
  • Musachy
    #251
    zv-re gondoltam, de pótolandó nagyságrendekkel több
  • Zephyr Retiring
    #250
    -j. Bocsi..
  • Zephyr Retiring
    #249
    Pótolandó zenéid, vagy Z&V albumjaid?
  • Musachy
    #248
    Nekem is van még.
  • Zephyr Retiring
    #247
    Ez nekem is + van. Sőt, mintha lenne még tőlük egy-két albumom. Szégyenemre mondom, az én lemezjátszóimon ezek az albumok még nem pörögtek.
    Tehát felveszem a pótolandó zenék listámra :)